یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل در کریستال ریپورت

مشکل در کریستال ریپورت

سلام به همه دوستان

من کریستال ریپورت رو ایجاد کردم ولی مشکل اینجاست که داده ها رو نمایش نمیده. اگر از دوستان کسی روش ایجاد کریستال ریپورت رو اینجا ذکر کنه ممنون میشم شاید توی ایجاد کردن جایی رو از قلم انداختم.

با تشکر

beti12

عضو جدید
سلام به همه دوستان:smile:
من می خوام یه برنامه setup بسازم حالا باید کدی بنویسم که دیتا بیس رو attach کنه
من این کد رو باید جایی جدا از اون برنامه اصلی بنویسم و به فایل های set up اضافه کنم؟
اصلا چه جوری باید تعیین کنم که این کد فقط یه بار اونم هنگام نصب اجرا بشه؟:que:
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:question:
مرسی:smile:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من این کد رو باید جایی جدا از اون برنامه اصلی بنویسم و به فایل های set up اضافه کنم؟

در همین تالار کهای مورد نظر را می توانید پیدا کنید. دو تاپیک هم داشته.
موفق باشید :gol:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
اقا من با کلی ذوق،وارد این سی شارپ شدم!!
خوب،کدهایی که تو کتاب سی شارپ برای برنامه نویس ها(c# for programmers) بودش رو دارم تمرین میکنم...
کد ها رو وارد کردم،ولی یه ارور خنمده دار میده که پروژه رو build کن!! وقتی میخوام بیلد کنم،اروری نمیده وی تو پنجره ی ارور ها،مینویسه موفقیت امیز نبود!!
میشه راهنمایی کنین؟
من برنامه ی ساده یHello World! رو کار کردم بدون مشکل،حالا که این یه خورده پیشرفته ترشه،این گیرو داده اساسی!!
البته،اول که به جای سلام دنیا کد ها رو نوشتم،باز همون پنجره ی سلام دنیا می اومد که یه ثانیه هم نمی موند!!
بعدش اومدم یه پروژه ی دیگه ساختم که این یکی همون یه ثانیه رو هم نداره و کلا ارور میده بهم!!اعصابم خورد شد!!
اینم عکس از ارور و کد هایی که نوشتم:
کد:
[FONT=Courier New]http://up.iranblog.com/images/43ersidyw9qzgjfxlt0y.jpg[/FONT]

negin17h

مدیر تالار
سلام...
اقا من با کلی ذوق،وارد این سی شارپ شدم!!
خوب،کدهایی که تو کتاب سی شارپ برای برنامه نویس ها(c# for programmers) بودش رو دارم تمرین میکنم...
کد ها رو وارد کردم،ولی یه ارور خنمده دار میده که پروژه رو build کن!! وقتی میخوام بیلد کنم،اروری نمیده وی تو پنجره ی ارور ها،مینویسه موفقیت امیز نبود!!
میشه راهنمایی کنین؟
من برنامه ی ساده یHello World! رو کار کردم بدون مشکل،حالا که این یه خورده پیشرفته ترشه،این گیرو داده اساسی!!
البته،اول که به جای سلام دنیا کد ها رو نوشتم،باز همون پنجره ی سلام دنیا می اومد که یه ثانیه هم نمی موند!!
بعدش اومدم یه پروژه ی دیگه ساختم که این یکی همون یه ثانیه رو هم نداره و کلا ارور میده بهم!!اعصابم خورد شد!!
اینم عکس از ارور و کد هایی که نوشتم:
کد:
[FONT=Courier New]http://up.iranblog.com/images/43ersidyw9qzgjfxlt0y.jpg[/FONT]

دوست عزیز در خط 9 برنامه یک سمی کالن فراموش کردید که با رنگ قرمز هم خطا رو نشون داده. مورد را برطرف کنید و مجدد build کنید. احتمالاً درست میشه :gol:

golinazhad_h

کاربر فعال
آموزش ساخت کریستال ریپورت

آموزش ساخت کریستال ریپورت

سلام به همه دوستان

من کریستال ریپورت رو ایجاد کردم ولی مشکل اینجاست که داده ها رو نمایش نمیده. اگر از دوستان کسی روش ایجاد کریستال ریپورت رو اینجا ذکر کنه ممنون میشم شاید توی ایجاد کردن جایی رو از قلم انداختم.

با تشکر
امیدوارم مفید باشه

پیوست ها

• CrystalReport(PDF).rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0
  • CrystalSample.rar
    205.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

HH2BN1990

کاربر فعال

یه نگاهی به این لینک بنداز
Deploy Your Application And Database

LORD0098

عضو جدید
با سلام
دوستان من از کتاب آقای هاشمیان تا حدودی بلدم
ولی پروژه های آماده رو نمیدونم چطوری تو سی شارپ باز کنم . یعنی از بین فایلهای دانلود شده باید کدوم فایل رو باز کنم
تا بتونم از سورس اون فایل دانلود شده استفاده کنم
لطفا کمک کنید

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ولی پروژه های آماده رو نمیدونم چطوری تو سی شارپ باز کنم . یعنی از بین فایلهای دانلود شده باید کدوم فایل رو باز کنم
لطفا کمک کنید

سلام دوست عزیز یه فایل با پسوند sln هست که باید اونو اجرا کنید وقتی که اجرا بزنید تمام فرم ها و کدها فراخونی میشن شما می تونید فرم ها و فایلهای کدنویسش رو تو پنجره solution explorer ببینید و هرکدوم رو لازم داشتید کافیه روش کلیک کنید.

با تشکر

• Like
واکنش ها: RIG

RIG

متخصص C#.net
با سلام
لطفا کمک کنید
اگه ارور داری ممکن برنامه ها با 2010 باشن و شما با نسخه پایین تر کار میکنی . در حالت کلی اگر کار کرده باشی باید بدونی چه جوری بازش کنی . من توضیح در مورد ارور دادم. موفق باشی

negin17h

مدیر تالار
با سلام
لطفا کمک کنید

سلام دوست عزیز یه فایل با پسوند sln هست که باید اونو اجرا کنید وقتی که اجرا بزنید تمام فرم ها و کدها فراخونی میشن شما می تونید فرم ها و فایلهای کدنویسش رو تو پنجره solution explorer ببینید و هرکدوم رو لازم داشتید کافیه روش کلیک کنید.

با تشکر

البته گاهی فایل sln نیست و میشه از csproj استفاده کرد :gol:

beti12

عضو جدید
سلام به همه دوستان
چه طوری میشه شکل ظاهری یک گزارش مثلا فاصله بین سطرها و نحوه جدول بندی رو تو Crystal report تغییر داد؟
حالا چه با کدنویسی و چه هر روش دیگه ای!

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
چه طوری میشه شکل ظاهری یک گزارش مثلا فاصله بین سطرها و نحوه جدول بندی رو تو Crystal report تغییر داد؟
حالا چه با کدنویسی و چه هر روش دیگه ای!

سلام دوست عزیز شما تو قسمت دیزاین همه تنظیمات رو می تونید به صورت دستی انجام بدید حتی امکاناتی رو می تونید اضافه یا کم کنید.

با تشکر

beti12

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما تو قسمت دیزاین همه تنظیمات رو می تونید به صورت دستی انجام بدید حتی امکاناتی رو می تونید اضافه یا کم کنید.

با تشکر

ممنون از راهنماییتون
خوب این قسمت design رو از کجا باید فعالش کنم؟ منظورتون اون قسمت main report هست؟

negin17h

مدیر تالار
ممنون از راهنماییتون
خوب این قسمت design رو از کجا باید فعالش کنم؟ منظورتون اون قسمت main report هست؟
گلم، شما یه کلیک راست رو صفحه کریستال هم کنی، یه سری آیتم واست میاره (البته یه سریش بستگی داره که در کجای گزارش باشی) :gol:

beti12

عضو جدید
سلام دوستان
چه طوری میشه تو C# داده ها رو از یک dataGridView به یک فایل excel و Word منتقل کرد؟

rezamirjafarian

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان من عضو جدیدم از اینکه با در این جمع هستم خوشحالم و امیدوارم مفید واقع بشم از دوستان سوالی داشتم من به نرم افزار dotnetbar احتياج ىاشتم البته با کرک یا سریال کی
ممنون میشم اگه راهمنایی کنید
در مورد سوال دوستمون هم در مورد ارتباطبا excel من اين كد رو پيشنهاى ميكنم البته باید exel رو به refrence برنامتون اضافه کنید و در قسمت name space از Microsoft.Office.Interop.Excel استنفاده کنید
try
{
System.Globalization.CultureInfo Culi = System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCulture;
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCulture = new System.Globalization.CultureInfo("en-US");
Microsoft.Office.Interop.Excel.Application excelapp=new Microsoft.Office.Interop.Excel.Application();
Microsoft.Office.Interop.Excel.Workbook excelbook = excelapp.Workbooks.Add(XlSheetType.xlWorksheet);
Microsoft.Office.Interop.Excel.Worksheet excelworksheet = (Worksheet)(excelbook.Worksheets[1]);
excelworksheet.DisplayRightToLeft = true;
int clmncnt = dgv.Columns.Count;
Range[] rng = new Range[clmncnt];
for (int x = 0; x < clmncnt; x++)
{
string celladress = Convert.ToString(Convert.ToChar(Convert.ToByte(x + 65))) + "1";
rng[x] = excelworksheet.get_Range(celladress, celladress);
rng[x].Value2 = dgv.Columns[x].HeaderText;

}
int j = 2;
foreach (DataRow r in ds.Tables[0].Rows)
{
for (int k = 0; k < clmncnt; k++)
{
string celladress = Convert.ToString(Convert.ToChar(Convert.ToByte(k + 65))) + j.ToString();
rng[k] = excelworksheet.get_Range(celladress, celladress);
rng[k].Value2 = r[k].ToString();

}
j++;
}
excelapp.Visible=true;

}
catch(Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}

آخرین ویرایش:

Ronin87

عضو جدید
سلام خدمت دوستان محترم
من در فرمم یک buttonتعریف کردم که عمل درج در پایگاه داده(پایگاه دادهsqlserverمیباشد)را انجام میده(با استفاده از sqlcommand)
یه متد هم برای پر کردن datagrid نوشتم که در load فرم عمل میکنه.همین متد را در button مورد نظر نوشتم که موقعی که عمل درج را انجام میده
datagrid را نیز update کنه، اما وقتی که متد را اجرا میکنه داده ها را دوباره از نو در datagrid وارد میکنه،
میخواستم ببینم راهی هست؟؟آیا باید dataset را clear کنم؟؟چطوری باید این کار کنم؟؟
ممنون

HH2BN1990

کاربر فعال
سلام خدمت دوستان محترم
من در فرمم یک buttonتعریف کردم که عمل درج در پایگاه داده(پایگاه دادهsqlserverمیباشد)را انجام میده(با استفاده از sqlcommand)
یه متد هم برای پر کردن datagrid نوشتم که در load فرم عمل میکنه.همین متد را در button مورد نظر نوشتم که موقعی که عمل درج را انجام میده
datagrid را نیز update کنه، اما وقتی که متد را اجرا میکنه داده ها را دوباره از نو در datagrid وارد میکنه،
میخواستم ببینم راهی هست؟؟آیا باید dataset را clear کنم؟؟چطوری باید این کار کنم؟؟
ممنون

قبل از اینکه که دیتا بریزی تو گرید یه بار گرید رو خالی کن
dataGridView1.Rows.Clear();
البته اگه از BindingSource استفاده می کردی با آپدیت شدن binding گرید هم آپدیت میشد .
واسه لود کردن چی نوشتی ؟ یعنی رفتی کل دیتا رو از دیتا بیس خوندی و وارد گرید کردی؟

Ronin87

عضو جدید
قبل از اینکه که دیتا بریزی تو گرید یه بار گرید رو خالی کن
dataGridView1.Rows.Clear();
البته اگه از BindingSource استفاده می کردی با آپدیت شدن binding گرید هم آپدیت میشد .
واسه لود کردن چی نوشتی ؟ یعنی رفتی کل دیتا رو از دیتا بیس خوندی و وارد گرید کردی؟

ممنون از جوابت
آره.با یه select داده ها را انتخاب کردم تو یه datasetریختم بعد دیتاگرید را با دیتاست پر کردم.
نمیشه dataset راپاک کرد؟؟

Ronin87

عضو جدید
سلام
من تو خاصیت Leave تکس باکس(textbox) یه کد sql نوشتم که داده مورد نظر را از پایگاه بخونه
اما موقعی که textbox را با تب رد میکنم command مورد نظر به درستی اجرا نمیشه که در textbox بعدی داده را به صورت اتوماتیک بیاره
میخواستم ببینم می تونید کمک کنید؟؟
کد مورد نظر :
کد:
  [COLOR=blue][FONT=&quot]private[/FONT][/COLOR][FONT=&quot] [COLOR=blue]void[/COLOR] txtcodef_Leave([COLOR=blue]object[/COLOR] sender, [COLOR=#2B91AF]EventArgs[/COLOR] e)[/FONT]
  [FONT=&quot]    {[/FONT]
  [FONT=&quot]          cmd.Connection = con;[/FONT]
  [FONT=&quot]cmd.CommandText = [COLOR=#A31515]"select [dbo].[Ashkhas].[FLname] from [dbo].[Ashkhas]"[/COLOR] +[/FONT]
  [COLOR=#A31515][FONT=&quot]" where [Ashkhas].[codeshakhs] like ' "[/FONT][/COLOR][FONT=&quot] + txtcodef.Text + [COLOR=#A31515]"%'"[/COLOR];[/FONT]
  [FONT=&quot]           txtflname.Text = cmd.ToString();[/FONT]

[FONT=&quot]    }[/FONT]

HH2BN1990

کاربر فعال
ممنون از جوابت
آره.با یه select داده ها را انتخاب کردم تو یه datasetریختم بعد دیتاگرید را با دیتاست پر کردم.
نمیشه dataset راپاک کرد؟؟

برای اینکه داده ای یه تیبل تو دیتاست رو خالی کنی از این دستور استفاده کن
dataSet.TableName.Clear();

و این دستور هم کل تیبل های داخل دیتاست رو خالی می کنه
dataSet.Clear()