یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

reza08

کاربر فعال
سلام
ميخوام اين تابع رو در c# طوري بنويسم كه بتونم از داخل main فراخواني كنم و اجرا بشه
راهنمايي كنيد كه كجا بنويسم؟

linebres(int x0, int y0, int xend, int yend)
{
int x, y, dx = xend - x0, dy = yend - y0;
int p = 2 * dy - dx, de = 2 * dy - 2 * dx, df = 2 * dy;
if (x0 > xend)
{
x = xend;
y = yend;
xend = x0;
}
else
{
x = x0;
y = y0;
}
Setpixel(x,y,color);
while (x < xend)
{
x++;
if (p < 0)
p = p + df;
else
{
y++;
p = p + de;
}
Setpixel(x,y,color);
}

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام
ميخوام اين تابع رو در c# طوري بنويسم كه بتونم از داخل main فراخواني كنم و اجرا بشه

{
if (x0 > xend)
{
x = xend;
y = yend;
xend = x0;
}
else
{
x = x0;
y = y0;
}
Setpixel(x,y,color);
while (x < xend)
{
x++;
if (p < 0)
p = p + df;
else
{
y++;
p = p + de;
}
Setpixel(x,y,color);
}
دقیقا همش رو بذار قبل از تابع Main و بعد در زمان فراخوانی به ازای آرگومانهای خواسته شده عدد یا متغیر بنویس مثل
linebres(12,12,100,120);//////injoori

RIG

متخصص C#.net
سلام

{
if (x0 > xend)
{
x = xend;
y = yend;
xend = x0;
}
else
{
x = x0;
y = y0;
}
Setpixel(x,y,color);
while (x < xend)
{
x++;
if (p < 0)
p = p + df;
else
{
y++;
p = p + de;
}
Setpixel(x,y,color);
}

در اینجا پاسخ داده شد.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/622644-راهنمايي-در-فرم-C?p=8049651#post8049651

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام به استادان سی شارپ در دات نت
شب همگی بخیر
راستش یه گروه داریم تشکیل میدیم از برنامه نویسان سی شارپ ولی نمیدونم که به چه تکنولوژی هایی برای کار گروهی نیاز داریم که یاد بگیریم. میشه راهنمایی کنید؟

RIG

متخصص C#.net
سلام به همه اساتیدم!
وقت همگی بخیر باشه.
راستش من یه مشکل پیدا کردم و نمیدونم چطوری باید توی اینترنت سرچ کنم. گفتم که بیام از شما سوالم رو بپرسم.
من میخام برای جلوگیری از کپی رایت کردن، برای هر سی دی که خودم رایت میکنم، یه شماره درون خود نرم افزار قرار بگیره که بعدا اگه خاستم رمز فعالسازی رو براشون ارسال کنم، بفهمم کدوم سی دی رایت شده و یک شماره ، دوبار برامون ارسال شده.
حالا به جزییاتش زیاد کاری ندارم.
میخاستم بگم چطوری برای هر سی دی ای که رایت میکنم، یه شماره منحصر به فرد اختصاص بدم به این سی دی؟طوری که اگر یکی دیگه خواست رایت کنه، شمارش تغییر نکنه.
ممنون

http://www.bing.com/search?q=securi...F510A3C3433CA9F&form=CONBDF&conlogo=CT3210127

RIG

متخصص C#.net
سلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم یه برنامه نوشتم که وقتی روی دکمه کلیک انجام میدی یه دایره کوچک مثل نقطه ایجاد می کند بعد وقتی با موس روی نقطه دیگه از صفحه کلیک می کنم دایره میره همون نقطه ای که کلیک کردم ولی حرکتش خیلی سریعه من میخواستم این حرکت آروم باشه که قابل دیدن باشه کسی میدونه باید چیکار کنم؟

کد:
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            Graphics g;
            g = pictureBox1.CreateGraphics();
            g.Clear(BackColor);
            Pen p = new Pen(Color.Black);
            p.Width = 2.0f;
            g.DrawEllipse(p, 10, 20, 4, 4);

}
        int x1 = 10;
        int y1 = 20;
        private void pictureBox1_MouseUp(object sender, MouseEventArgs e)
        {

if (x1 < e.X)
            {
                x1 = e.X;

}
            else
            {
                x1 = e.X;
            }
            if (y1 < e.Y)
            {
                y1 = e.Y;

}
            else
            {
                y1 = e.Y;

}
            Graphics g;
            g = pictureBox1.CreateGraphics();
            g.Clear(BackColor);
            Pen p = new Pen(Color.Black);
            p.Width = 2.0f;
            g.DrawEllipse(p, x1, y1, 4, 4);
        }

شما رو صفحه حرکت نمیکنی. داری یه نقطه رو مشخص میکنی و اونجا یک دایره اینجاد میکنی.
با therd.sleep میتونی فقط جلوی سرعت بارگذاری دایره رو بگیری. یعنی کلیک کردی 3 ثانیه بعد دایره برات ظاهر شه.

RIG

متخصص C#.net
سلام به استادان سی شارپ در دات نت
شب همگی بخیر
راستش یه گروه داریم تشکیل میدیم از برنامه نویسان سی شارپ ولی نمیدونم که به چه تکنولوژی هایی برای کار گروهی نیاز داریم که یاد بگیریم. میشه راهنمایی کنید؟
sql server و شی گرایی , entity frame work , سیشارپ
و وب
asp.net mvc و ef و jquery , html5 ,css ,razor,bootstrap, و حالا kendo ui for asp.net mvc و دیتابیس و انتخاب بین code first , model first , database first و مهم اینه که db first از همه بهتره. چون خودم باهاش کار میکنم.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
sql server و شی گرایی , entity frame work , سیشارپ
و وب
asp.net mvc و ef و jquery , html5 ,css ,razor,bootstrap, و حالا kendo ui for asp.net mvc و دیتابیس و انتخاب بین code first , model first , database first و مهم اینه که db first از همه بهتره. چون خودم باهاش کار میکنم.

ممنون
نه وب فعلا کار نمیکنیم
این unit test ، و Microsoft Visual Studio Team Foundation Server چی هستن؟

54675

عضو جدید
این فرم رو چطور میشه ایجاد کرد؟

این فرم رو چطور میشه ایجاد کرد؟

سلام
میخوام یک لیست اکسل دارم ومیخام ازش خروجی فرم وردی رو بگیرم که نمونش رو ضمیمه کردم.
می خام هر کجا که توی صفحه کلمه نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و شماره پرسنلی و بقیه پارامترهایی را که به صورت درشت نوشتم توی خروجی ورد ایجاد بشن. و توی هر صفحه آ چهار دوتا فرم وجود داشته باشد.
لطفاً راهنمایی کنید .
لینک دانلود فرم خروجی درخواستی: http://rozup.ir/up/h4367m/Pictures/123.docx
با تشکر

RIG

متخصص C#.net
سایت
WWW.TakCode.Com
آموزش ویدیویی برنامه نویسی سایت با سی شارپ ، Kendo ui For Asp.NET MVC ، Bootstrap وSqlserver 2012 ...
آموزش برنامه نویسی در استان گیلان - با همکاری موسسه تیلار و آموزشگاه TakCode

آیداجون

عضو جدید
من میخوام یه همچین جدولی بکشم به جای تاریخ باید محاسبات باشه کسی هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز
من میخوام یه همچین جدولی بکشم به جای تاریخ باید محاسبات باشه کسی هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
درخدمتیم.
فقط این تیکه رو نفهمیدم:
"به جای تاریخ باید محاسبات باشه"

شهریاری 2

کاربر ممتاز
جدولم به این شکله ردیف شرح محاسبات مبلغ میشه کمکم کنین بلد نیستم جدول درست کنم؟؟؟؟؟؟؟

من باز نفهمیدم. بزارید اینطوری بگم:

الان میخاید یه جدول رو دستی طراحی کنید که مقداراش رو خودتون میدید؟
یا اینکه میخاید وصل بشید به بانک اطلاعاتی و جدولی از بانک اطلاعاتی رو توی نرم افزار نشون بدید؟

یا اینکه چندتا ستون رو میخاید از از بانک اطلاعاتی بگیرید و نمایش بدید و چندتا ستون دیگه رو خودتون به جدول گرفته شده از بانک ، اضاف کنید؟

درضمن اگر وقتی که جوابم رو میدید، از علائم ویرایشی مثل نقطه ، کاما و... استفاده کنین بهتر میتونم متوجه منظورتون بشم.

RIG

متخصص C#.net
جدولم به این شکله ردیف شرح محاسبات مبلغ میشه کمکم کنین بلد نیستم جدول درست کنم؟؟؟؟؟؟؟
اول بگرد تو گوگل ایجاد کردن جدول در access یا Sql Server رویاد بگیر . بعد باید با تکنولوژی Ado.Net بیای دیتابیست رو با برنامه ویژوال استدیو متصل کنی و سپس برنامه رو بنویسی .
یا اگر برنامه اماده میخای بگوی اقای شهریاری انجام بده . من اصلا وقت ندارم . حالا کمکی بود راهنمایی میکنم. یکم وقت بذاری و یاد بگیری بعد یه مدت برنامه نویسی . چیز سختی نیست. به بیشتر از اینا فکر کن تا اینارو کامل دیگه خودت انجام بدی و آینده خوبی در پیش رو خواهی داشت. الان شهریاری نمیدونن براتون چیکار کنن.! سوالت واضح نیست و من فکر میکنم میخاین خودتون جدول بسازین و یاد بگیرین... که اگر اینجوریه شهریاری میاد راهنماییت میکنه و ادرس بهت میده که تو سایت ها کجا اینکار رو کردن. فعلا

شهریاری 2

کاربر ممتاز
اول بگرد تو گوگل ایجاد کردن جدول در access یا Sql Server رویاد بگیر . بعد باید با تکنولوژی Ado.Net بیای دیتابیست رو با برنامه ویژوال استدیو متصل کنی و سپس برنامه رو بنویسی .
یا اگر برنامه اماده میخای بگوی اقای شهریاری انجام بده . من اصلا وقت ندارم . حالا کمکی بود راهنمایی میکنم. یکم وقت بذاری و یاد بگیری بعد یه مدت برنامه نویسی . چیز سختی نیست. به بیشتر از اینا فکر کن تا اینارو کامل دیگه خودت انجام بدی و آینده خوبی در پیش رو خواهی داشت. الان شهریاری نمیدونن براتون چیکار کنن.! سوالت واضح نیست و من فکر میکنم میخاین خودتون جدول بسازین و یاد بگیرین... که اگر اینجوریه شهریاری میاد راهنماییت میکنه و ادرس بهت میده که تو سایت ها کجا اینکار رو کردن. فعلا

خخخخخخ
چقدر مهم شدم خودم نمیدونستم!
ممنون. باعث افتخاره شما سفارش مارو میکنید.
یاد دوسال پیش میفتم که آرزو داشتم به شما برسم.
....

به نظرم طرف ado.net نرن بهتره!
برن سمت linq , Entity Framework خیلی بهتر باشه!
نه؟

آخرین ویرایش:

RIG

متخصص C#.net
خخخخخخ
چقدر مهم شدم خودم نمیدونستم!
ممنون. باعث افتخاره شما سفارش مارو میکنید.
یاد دوسال پیش میفتم که آرزو داشتم به شما برسم.
....

به نظرم طرف ado.net نرن بهتره!
برن سمت linq , Entity Framework خیلی بهتر باشه!
نه؟
ویژوال استدیو رو باز کن و new item بگیری تو قسمت data نوشته Ado.net EntityFrameWork ....
کل دستورات لینک و .... نهایتا" به همین دستورات Ado.Net که شامل command ها و دستوراتی که شما بهش میگی Ado.net تبدیل میشه ....
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/h43ks021(v=vs.110).aspx
و در اینجا
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb399365(v=vs.110).aspx

....................
EntityFrameWork همون Ado.Net EntityFrameWork هست. منم گفتم Ado.net یعنی در الان حداقل تو FrameWork 4 شما میای از Ado.net Ef استفاده میکنی....
که من الان تو برنامه هام از Ado.DataEntityData moDEL استفاده میکنم.... و DATABASEFIRST تو asp.net mvc ...
در ضمن شما لطف داری. ما اگر چیزی هست کمک به دوستانه . شما هم دیدم که به بچه کمک میکنی گفتم خستگی کار های اینجا بی افته رو دوشت ;):D

it2015

عضو جدید
:Dچ کمک بزرگی
واس نوشتن دیتابیس برای یه پروژه توی ویژوال استدیو 2012 یه قسمتی هست Sqlباید از اون استفاده کرد میشه اس کیو ال رو نصب نکرد از اون استفاده کرد عایا؟
:D چیزی ازش نفهمیدی :biggrin:
اره میشه ازش استفاده کرد ولی به قدرتمندی sql server نیست.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
:Dچ کمک بزرگی
واس نوشتن دیتابیس برای یه پروژه توی ویژوال استدیو 2012 یه قسمتی هست Sqlباید از اون استفاده کرد میشه اس کیو ال رو نصب نکرد از اون استفاده کرد عایا؟

نه فکر نکنم. البته با codefirst بنظرم بشه. ولی خب امنیت و خیلی مسائل دیگه رو فکر نکنم بتونید پشتیبانی کنید.

البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم.
اینایی که میگید، مربوط به اتصال به پایگاه داده میشه. نه خود پایگاه داده. میتونید به جای اس کیو ال ، از اکسس مربوط به مجموعه آفیس استفاده کنید.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
میشه SQLام2010 باشه و ویژوالم 2012؟یا بلعکس

سلام
sql 2010 که نداریم.(من نشنیدم داشته باشیم.)
یا 2008 استفاده کنید یا 2014
بله بنظرم بشه.
چون ماکروسافت نظرش هم همین هست که ورژنهای مختلف بتونن باهم کار کنن.

راستی ویژوال 2013 بگیرید. یا 2015
بهتره.

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه SQLام2010 باشه و ویژوالم 2012؟یا بلعکس

ببین چون ویژوال موقع نصبش SQL Express رو نصب میکنه بهتره ورژنش بالاتر از ورژن sql باشه تا مشکلی برات پیش نیاره یعنی بهتره Sql ات 2010 باشه و ویژوالت 2012 .
بعدم اول sql رو نصب کن بعد ویژوال رو

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ببین چون ویژوال موقع نصبش SQL Express رو نصب میکنه بهتره ورژنش بالاتر از ورژن sql باشه تا مشکلی برات پیش نیاره یعنی بهتره Sql ات 2010 باشه و ویژوالت 2012 .
بعدم اول sql رو نصب کن بعد ویژوال رو

چرا اول sql رو نصب کنن بعد ویژوال رو؟
این هم که میگید ویژوال موقع نصبش
SQL Express رو نصب میکنه یعنی اگر نرم افزاری طراحی کردیم با ویژوال و روی کامپیوتری که sql نداره نرم افزارو نصب کردیم، نیازی به نصب sql نیست؟ یعنی بدون اس کیو ال هم نرم افزار کار میکنه؟

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اول sql رو نصب کنن بعد ویژوال رو؟
این هم که میگید ویژوال موقع نصبش
SQL Express رو نصب میکنه یعنی اگر نرم افزاری طراحی کردیم با ویژوال و روی کامپیوتری که sql نداره نرم افزارو نصب کردیم، نیازی به نصب sql نیست؟ یعنی بدون اس کیو ال هم نرم افزار کار میکنه؟

چون تو بیشتر محصولات ماکروسافت اول باید نسخه قدیمی نصب بشه
در مورد ویژوال هم باید بگم که توی ویژوال به صورت پیش فرض SQL کوچکی وجود داره که اگر پس از آن شما بخواهید SQL نصب کنید با پیغامی مبنی بر پاک کردن سرویس نصب شده توسط VS مواجه میشوید که برای همین بهتره اول sql نصب بشه.

در مورد سوال دومتون خودم امتحان نکردم بخاطر همین دقیق نمیتونم بهتون بگم که میشه یا نه .

شهریاری 2

کاربر ممتاز
چون تو بیشتر محصولات ماکروسافت اول باید نسخه قدیمی نصب بشه
در مورد ویژوال هم باید بگم که توی ویژوال به صورت پیش فرض SQL کوچکی وجود داره که اگر پس از آن شما بخواهید SQL نصب کنید با پیغامی مبنی بر پاک کردن سرویس نصب شده توسط VS مواجه میشوید که برای همین بهتره اول sql نصب بشه.

در مورد سوال دومتون خودم امتحان نکردم بخاطر همین دقیق نمیتونم بهتون بگم که میشه یا نه .

وقتی یه نرم افزار مثلا انبارداری طراحی میکنیم، یقینا وقتی این نرم افزارو روی یه سیستم نصب میکنیم، باید اس کیو ال داشته باشه تا نرم افزار کار کنه. و چیزای دیگه مثل دات نت فریم روک مخصوص خودش و...
خب حالا که ویژوال خودش اس کیو ال کوچکی رو داره، نیاز هست که برای نرم افزار ، اس کیو ال رو ضمیمه کنیم؟

آخرین ویرایش: