یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم
ببینید این نرم افزارهایی که فقط یه فایل رو اجرا کنی و خودش هم sql رو نصب میکنه و هم خود نرم افزار(مثلا حسابداری) رو،چطوری هست؟
چطوری میشه خودمون هم این کارو انجام بدیم؟
نمیشه که ادم همیشه بره نرم افزارو همراه بانک اطلاعاتی روی سیستم مشتری نصب کرد که!

میشه راهکارهاتون رو بگید؟!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم
ببینید این نرم افزارهایی که فقط یه فایل رو اجرا کنی و خودش هم sql رو نصب میکنه و هم خود نرم افزار(مثلا حسابداری) رو،چطوری هست؟
چطوری میشه خودمون هم این کارو انجام بدیم؟
نمیشه که ادم همیشه بره نرم افزارو همراه بانک اطلاعاتی روی سیستم مشتری نصب کرد که!

میشه راهکارهاتون رو بگید؟!
چند روش وجود داره
یکی استفاده از برنامه های اینستالر است که تنظیم می کنی پیش نیازهای نصب و خود برنامه و آیکونها و... چی باشه...
روش دوم که بیشتر شرکتهای بزرگ استفاده می کنن نوشتن یک نرم افزار اختصاصی برای انجام اینکار است مثل شرکت هلو و....

شهریاری 2

کاربر ممتاز
چند روش وجود داره
یکی استفاده از برنامه های اینستالر است که تنظیم می کنی پیش نیازهای نصب و خود برنامه و آیکونها و... چی باشه...
روش دوم که بیشتر شرکتهای بزرگ استفاده می کنن نوشتن یک نرم افزار اختصاصی برای انجام اینکار است مثل شرکت هلو و....

ببخشید من میخام یه برنامه installer بنویسم.
فقط میخام ازتون خواهش کنم این لینک رو ببنید:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30438

ببنید برای نصب نرم افزار sql server express 2008 r2 مناسب هست که فقط گزینه اول رو دانلود کنم یا نه.
اصلا میشه بگید کدوم بیشتر بدرد میخوره برای استفاده از بانک اطلاعاتی در کامپیوتر مشتری، بدون نیاز به نصب نسخه کامل Sql server?!

SHRP

کاربر ممتاز
ببخشید من میخام یه برنامه installer بنویسم.
فقط میخام ازتون خواهش کنم این لینک رو ببنید:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30438

ببنید برای نصب نرم افزار sql server express 2008 r2 مناسب هست که فقط گزینه اول رو دانلود کنم یا نه.
اصلا میشه بگید کدوم بیشتر بدرد میخوره برای استفاده از بانک اطلاعاتی در کامپیوتر مشتری، بدون نیاز به نصب نسخه کامل Sql server?!
اولی بر ای سیستمهای 32 و دومی برای سیستمهای 64 بیتی کفایت می کنه...بستگی به کارت داره اگر داده ها زیر 4 میلیارد هست و تعداد یوزر همزمان زیاد نیست و در واقع یه کار کوچیک یا متوسط است کارت رو راه می ندازه

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوستان
وقت بخیر
میخاستم بدونم که ایا میشه با سی شارپ، برای مدیریت تمام تلگرام ویندوز(نه فقط کانال یا ربات خودمون) برنامه نویسی کرد؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان
وقت بخیر
میخاستم بدونم که ایا میشه با سی شارپ، برای مدیریت تمام تلگرام ویندوز(نه فقط کانال یا ربات خودمون) برنامه نویسی کرد؟
من استفاده نکردم ازش ولی اگرSDKبرای اون ارایه شده که می شه وگرنه بعیده...

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام مهندسین گرامی
راستش من با EF به sql server 2008 متصل شدم و مشکلی با این قضیه ندارم.
حالا برنامه م رو جوری نوشتم که وقتی در سیستم مشتری نصب میشه، فایل بانک اطلاعاتی که همون mdf هست رو به طور خودکار اتچ کنه.

در کامپیوتر خودم باز این مورد مشکلی نداره.

مشکلم اینه که sql server روی سیستم مشتری رو ، از نسخه sql express استفاده کردم.
الان فایلهای بانک رو روی سیستم مشتری اتچ نمیکنه.
نمیدونم مشکل از sql هست یا اینکه برای اتصال به sql server express باید از روش دیگه غیر از EF استفاده کرد.

باید چکارم کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
وقتی می خواید به یک اس کیو ال معمولی وصل بشید کافیه فقط اسم یا ادرس آی پی اون سیستم رو بعنوان نام سرور وارد کنید ولی وقتی از نسخه اکسپزس استفاده می کنید اسم کافی نیست و باید مسیر رو به صورت address\sqlexpress باشه
مثلا SQLEXPRESS\. یک آدرس درست است

سلام مهندسین گرامی
راستش من با EF به sql server 2008 متصل شدم و مشکلی با این قضیه ندارم.
حالا برنامه م رو جوری نوشتم که وقتی در سیستم مشتری نصب میشه، فایل بانک اطلاعاتی که همون mdf هست رو به طور خودکار اتچ کنه.

در کامپیوتر خودم باز این مورد مشکلی نداره.

مشکلم اینه که sql server روی سیستم مشتری رو ، از نسخه sql express استفاده کردم.
الان فایلهای بانک رو روی سیستم مشتری اتچ نمیکنه.
نمیدونم مشکل از sql هست یا اینکه برای اتصال به sql server express باید از روش دیگه غیر از EF استفاده کرد.

باید چکارم کنم؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
من میخام تاریخ و ساعت الان سیستم رو به صورت شمسی بگیرم
چکار کنم؟
کدش چیه؟

SHRP

کاربر ممتاز

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
وقت بخیر
من تاریخ هارو به صورت رشته در sql ذخیره کردم.
در سمت سی شارپ، چطوری میتونم بین دو تاریخ مقایسه کنم؟
آخه اوپراتور های < و > رو برای رشته نمیتونه حساب کنه....

SHRP

کاربر ممتاز
روش درست این است که توی اس کیو ال مقایسه کنید که براحتی و درستی کار می کنه
ولی می تونید توی سی شارپ از تابع تغییر فرمت استفاده کنید
Convert.ToDateTime

سلام
وقت بخیر
من تاریخ هارو به صورت رشته در sql ذخیره کردم.
در سمت سی شارپ، چطوری میتونم بین دو تاریخ مقایسه کنم؟
آخه اوپراتور های < و > رو برای رشته نمیتونه حساب کنه....

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
وقت بخیر
چطوری وقتی دستور بک آپ از روی دیتابیس اجرا میشه و در محلی ذخیره میشه، یه نسخه دیگه از بکاپ رو روی فلش مموری متصل به کامپیوتر بریزیم؟
دستورش چیه؟

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام
وقت بخیر
چطوری وقتی دستور بک آپ از روی دیتابیس اجرا میشه و در محلی ذخیره میشه، یه نسخه دیگه از بکاپ رو روی فلش مموری متصل به کامپیوتر بریزیم؟
دستورش چیه؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
وقت بخیر
دستورش چیه؟
اگر دیتا بیس روی همون سیستمی است که فلش بهش وصل می کنید می تونید اول مسیر مورد نظر رو از کاربر بگیرید و بعد خیلی راحت دستور گرفتن نسخه بکاپ رو بدید ولی اگر از طریق شبکه وصل می شید کار کمی سخت تره و باید با استفاده از دستورات اول به سیستم مورد نظر وصل بشید و بعد فایل رو کپی کنید از طریق شبکه
روش اول بهتره
BACKUP DATABASE AdventureWorks ‎
TO DISK = 'C:\AdventureWorks.BAK'‎
GO

F.N.44

عضو جدید
با سلام

دوستان من یه پروژه سی شارپ دارم که پایگاه داده اش رو در سرور SQLExpress ساختم و از طریق گذاشتن فایل بانک اطلاعات در مسیر دایرکتوری با پایگاه داده ارتباط برقرار می کنم .
در این پروژه دو تا گرید ویو اصل و فرع (master detail) دارم می خوام با کلیک روی هر سطر گرید ویو اصلی اطلاعات جزییات مربوط به اون سطر در گرید ویو دوم نمایش داده بشه نمیدونم چکار باید بکنم هم در قسمت کوئری هم اینکه کجای گرید ویو اول چه کدی بزنم مشکل دارم .

می خوام مثل گرید ویو های شکل زیر بشه :

Image1.jpg

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام جناب مهندس
وقت بخیر
مشکلی که هست اینه که وقتی کاربر داخل تکست باکس هست، با زدن دکمه tab، اگر شرط برقرار نبود، روی همین تکست باکس فوکوس باشه. ولی نمیشه . میپره روی کنترل بعدی
اینم کد:

PHP:
private void textBoxSh_M_Famle_PreviewKeyDown(object sender, PreviewKeyDownEventArgs e)        {     
       if (e.KeyData == Keys.Tab)
{
   if (textBoxSh_M_Famle.Text.Length < 10 || textBoxSh_M_Famle.Text.Length > 10) 
{       
            MessageBox.Show("شماره را صحیح وارد کنید"); 
                   textBoxSh_M_Famle.Focus();
return;
}
            }
        }

شهریاری 2

کاربر ممتاز
با سلام

دوستان من یه پروژه سی شارپ دارم که پایگاه داده اش رو در سرور SQLExpress ساختم و از طریق گذاشتن فایل بانک اطلاعات در مسیر دایرکتوری با پایگاه داده ارتباط برقرار می کنم .
در این پروژه دو تا گرید ویو اصل و فرع (master detail) دارم می خوام با کلیک روی هر سطر گرید ویو اصلی اطلاعات جزییات مربوط به اون سطر در گرید ویو دوم نمایش داده بشه نمیدونم چکار باید بکنم هم در قسمت کوئری هم اینکه کجای گرید ویو اول چه کدی بزنم مشکل دارم .

می خوام مثل گرید ویو های شکل زیر بشه :

مشاهده پیوست 262589

با اجازه از جناب مهندس
در رویداد CellContentClick مربوط به دیتاگرید اصلی، بگید سطری که انتخاب شده، مقدار سلول اولش(هرسلولی که مد نظر خودتونه) رو در دیتابیس بگرد و فلان چیز رو در دیتاگرید دوم بریز