یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
اینجانب به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده ام می خواهم بدانم که برای یادگیری برنامه نویسی فقط کافی است که کتاب بخرم و آن را بخوانم یا کارها و راههای دیگری وجود دارد؟ و برای یادگیری زبان c#.net 2003 به چه مدت نیاز است؟
چه مدتی طول میکشه که بتونم یه برنامه نویس بشم که بتونم تو بازار کار جذب بشم؟؟؟ 1 سال ؟2 سال؟ ؟؟؟؟

شرکت کنندگان در دوره

1. ali_vb
  2. اارکیده
  3. b0y
  4. sam66
  5. motahare65
  6. salam.6864
  7. faer
  8. general
  9. s_aa
  10. Negin17h :D :biggrin:
  11. narjes_
  12. taha894
  13. masoud-5
14. Sananrad
ب
رنامه کلی:)

1- کتاب #C هاشمیان 2005 ( یا اینکه هر کسی کتابی که در اختیار داره بخونه)
2-نصب برنامه ی VISUAL STUDIO 2010
3- تقسیم کتاب بر اساس مباحث و خوندن کتاب و کار کردن سورس ها و برنامه ها در پایان هر فصل و رفع اشکال
4- خوندن و اتمام کتاب مورد نظر از اول مهر ماه تا اوایل سال 89 (6ماه)
اگه کسی با موارد بالا مخالفه یا نکته ی دیگه ای داره میتونه پست بزاره ;)
تا قبل از مهر کارهای زیر رو انجام بدید
1-نصب برنامه
2-خوندن مقدمات ( آشنایی ، انواع داده ها ، عملگرها ، آشنایی اولیه با ایجاد و ذخیره ی برنامه ، آشنایی اولیه با کنترل ها و خصوصیات آنها) ( کتاب هاشمیان میشه تا صفحه 106 یعنی روزی 10صفحه)
3- انجام تمرین های ضمیمه ( 3تا تمرین آسون داره) (اگه تمرین خوب دارید تو مایه های این تمرین ها که آسون باشه برام پیام خصوصی بفرستید تا اونا رو اینجا بزارم)
تمرینات رو حل کردید برام ایمیل کنید بررسی بشن مهلت حل تمرینات و ارسال اول مهر 89
برنامه ی بعد از مهر ماه(مبحث بندی)

1. دستورات شرطی و حلقه ها
  2. آرایه ها - مفهوم ثابت ها - لیست پیوندی
  3. ایجاد برنامه های ساده -پیچیده (استفاده از چندین فرم در برنامه)
  4. message box و dialoge ها
  5. طراحی منوها
  6. ایجاد کلاس -متد
  7. مباحث پیشرفته ی برنامه نویسی شی گرا
  8. اشکال زدایی و کنترل خطا در برنامه
  9. ایجاد کتابخانه های کلاس
  10. ایجاد کنترل های سفارشی
  11. ایجاد برنامه های گرافیکی
  12. استفاده از بانک های اطلاعاتی
  13. ایجاد برنامه های مبتنی بر وب
  14. توزیع برنامه های کاربردی ( ایجاد برنامه ی نصب کننده)
  15. ایجاد برنامه های موبایل

پیوست ها

• New Microsoft Office Word Document (3).rar
    61.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
اینکه چقدر زمان میبره، بستگی به خودتون داره، اینکه چقدر علاقه و پشتکار دارید. زبان سی شارپ زبان سختی نیست فقط نیاز به زمان و کار داره :gol:

tttino

عضو جدید
دوست عزیز بستگی به خیلی شرایط داره . اینکه علاقت چقدر باشه . دقت و پشتکار و مهم تر از همه تو برنامه نویسی اینه که تمریناتت رو تو خود برنامت اجرا کنی تا زودتر از مشکلات برنامه نویسیت آگاه بشی .اما اگه بخوای و تورین کنی زمان زیادی نمیبره .

اارکیده

عضو جدید
با سلام
اینجانب به تازگی شروع به برنامه نویسی کرده ام می خواهم بدانم که برای یادگیری برنامه نویسی فقط کافی است که کتاب بخرم و آن را بخوانم یا کارها و راههای دیگری وجود دارد؟ و برای یادگیری زبان c#.net 2003 به چه مدت نیاز است؟
چه مدتی طول میکشه که بتونم یه برنامه نویس بشم که بتونم تو بازار کار جذب بشم؟؟؟ 1 سال ؟2 سال؟ ؟؟؟؟
سلام خوبی منم می خواستم c# کار کنم فقط یه مشکل دارم تنهایی همون اول کار جا می زنم نمی دونم شما شروع کردی به یادگیری یا نه گفتم اگه می شه باهم پیش بریم یه جور رقابتی موافقی؟؟؟؟؟؟:)

b0y

عضو جدید
سلام خوبی منم می خواستم c# کار کنم فقط یه مشکل دارم تنهایی همون اول کار جا می زنم نمی دونم شما شروع کردی به یادگیری یا نه گفتم اگه می شه باهم پیش بریم یه جور رقابتی موافقی؟؟؟؟؟؟:)
سلام.منم میخوام #C رو شروع کنم،بیا با هم شروع کنیم.از کی شروع کنیم؟
برنامه پیشنهادی هفته اول=تا اول کلاس ها.چطوره؟

آخرین ویرایش:

اارکیده

عضو جدید
سلام.منم میخوام #C رو شروع کنم،بیا با هم شروع کنیم.از کی شروع کنیم؟
برنامه پیشنهادی هفته اول=تا اول کلاس ها.چطوره؟

سلام من یکم خوندم اما هنوز نصب برنامه رو ندارم عملی فعلا کار نکردم
شما چیکار کردی؟

اارکیده

عضو جدید
یک تاپیک آموزش #c بزنید ما هم همکاری میکنیم :victory:
همین که خوبه علی اقا راه اندازیش کردن اما خودشون پیداش نیست گفته بودن باهم بخونیم
حالا بحث های کلیشه ای نکنید بگید تاکجا کار کردید من فقط مفاهیم اولیه رو خوندم;)

sam66

عضو جدید
همین که خوبه علی اقا راه اندازیش کردن اما خودشون پیداش نیست گفته بودن باهم بخونیم

من خیلی اصولی نخوندم سی شارپ رو ولی باهاش یک پروژه سیستم مدیریت کتابخانه نوشتم ،نظر من یک تاپیک جدیده که توش سورس های برنامه ها رو بزاریم و روشون کار کنیم وگرنه مراحل برنامه نویسی رو که صد بار تا حالا خوندیم!

اارکیده

عضو جدید
من خیلی اصولی نخوندم سی شارپ رو ولی باهاش یک پروژه سیستم مدیریت کتابخانه نوشتم ،نظر من یک تاپیک جدیده که توش سورس های برنامه ها رو بزاریم و روشون کار کنیم وگرنه مراحل برنامه نویسی رو که صد بار تا حالا خوندیم!
نه بابا من صفر صفرم یه سالی هم هست اصلا برنامه نویسی کار نکردم:cry:

negin17h

مدیر تالار
اتفاقاً من قصد داشتم تاپيک آموزش رو بزنم اما الان خیلی گرفتارم. یکی از کتاب ها رو برید جلو بعد منم میام:gol:

• Like
واکنش ها: b0y

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

بابا هستم:)
پیدام هست;)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بهتره کتاب فارسی هاشمیان 2005 رو بخونیم اگه ندارید بگید لینک دانلود رو بزارم.:)
دانلود کردید بگید برنامه ریزی کنیم برای خوندن;)

آخرین ویرایش:

b0y

عضو جدید
سلام من یکم خوندم اما هنوز نصب برنامه رو ندارم عملی فعلا کار نکردم
شما چیکار کردی؟
من هنوز هیچی!اما از فردا شروع می کنم. من سی پلاس پلاس رو خوندم

بابا تو خیلی از ما جلوتری،این خیلی خوبه:)
من با نظرت موافقم.بیا یه تاپیک بزنیم،توش سورس بزاریم و تمرین کنیم.از برنامه های سطح پایین شروع کنیم،پله پله سخت ترشو تو تاپیک قرار بدیم و رووش بحث کنیم;):gol:

b0y

عضو جدید
اتفاقاً من قصد داشتم تاپيک آموزش رو بزنم اما الان خیلی گرفتارم. یکی از کتاب ها رو برید جلو بعد منم میام:gol:
خوشم میاد همیشه پایه ای:Dممنون میشیم با ما همکاری کنی،فقط یه چیزی،یه هو 20 تا سورس نزار توش که گیج شیم.گاماس گاماس حرکت کنیم بهتره;):gol:

sam66

عضو جدید
من هنوز هیچی!اما از فردا شروع می کنم. من سی پلاس پلاس رو خوندم

بابا تو خیلی از ما جلوتری،این خیلی خوبه:)
من با نظرت موافقم.بیا یه تاپیک بزنیم،توش سورس بزاریم و تمرین کنیم.از برنامه های سطح پایین شروع کنیم،پله پله سخت ترشو تو تاپیک قرار بدیم و رووش بحث کنیم;):gol:

نه بابا میگم که اصولی بلد نیستم ، مثلا یک سری از کدها رو گذاشتم تو برنامم ولی دقیقا نمیدونم واسه چی کاربرد دارند ، من یک تاپیک میزنم و اولین سورس رو میزارم :w17:

sam66

عضو جدید
نظزاتتون در این مورد بگید که برنامه مون مرتب و منظم بشه:)

1- کتاب #C هاشمیان 2005
2-نصب برنامه ی VISUAL STUDIO2008
3- خوندن کتاب بطور مرتب و کار کردن سورس ها در هر فصل از آسان به سخت
4- از شهریور23 تا 1 مهر مرحله اول -- مرحله دوم تا اول دی ---- مرحله سوم از ابتدای بهمن ماه --- 1 ماه تعطیل به علت امتحانات ترم اول
5- کتاب 950 صفحه هست سعی میکنیم در 6 ماه تمومش کنیم یعنی تا فروردین 89 ماهی 150 صفحه

موارد 4 و 5 خیلی اصولی پیش میره که فکر نکنم جواب بده ، چون ممکنه یکی از چند ماه بعد بیاد عضو شه یا اصلا عضو باشه ولی اونموفع علاقه مند بشه که یاد بگیره!
خیلی هم نمیشه مرتب جلو رفت!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
موارد 4 و 5 خیلی اصولی پیش میره که فکر نکنم جواب بده ، چون ممکنه یکی از چند ماه بعد بیاد عضو شه یا اصلا عضو باشه ولی اونموفع علاقه مند بشه که یاد بگیره!
خیلی هم نمیشه مرتب جلو رفت!
منظورم اینه که ما چند نفری که هستیم سعی کنیم بر این اساس کار کنیم
کسانی که بعدا" میان براشون برنامه ی خاص دیگه ای میزاریم

negin17h

مدیر تالار
به نظر من vs 2010 رو نصب کنید. سرعتش و کاراییش از 2008 بسیار بهتر شده :gol:

b0y

عضو جدید
نظزاتتون در این مورد بگید که برنامه مون مرتب و منظم بشه:)
1- کتاب #C هاشمیان 2005
2-نصب برنامه ی VISUAL STUDIO2008
3- خوندن کتاب بطور مرتب و کار کردن سورس ها در هر فصل از آسان به سخت
4- از شهریور23 تا 1 مهر مرحله اول -- مرحله دوم تا اول دی ---- مرحله سوم از ابتدای بهمن ماه --- 1 ماه تعطیل به علت امتحانات ترم اول
5- کتاب 950 صفحه هست سعی میکنیم در 6 ماه تمومش کنیم یعنی تا فروردین 89 ماهی 150 صفحه

بیایم مبحث بندی کنیم.مثلا" این هفته مبحث دستورات کنترلی رو بخونیم.هر کس از هر کتابی که دوست داره ،نه اینکه همه از یه کتاب بخونیم.بعدش سورس هایی که جالب و مفیده در نتاپیک قرار می دیم و در موردشون اگه سوالی داشتیم مطرح می کنیم.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بیایم مبحث بندی کنیم.مثلا" این هفته مبحث دستورات کنترلی رو بخونیم.هر کس از هر کتابی که دوست داره ،نه اینکه همه از یه کتاب بخونیم.بعدش سورس هایی که جالب و مفیده در نتاپیک قرار می دیم و در موردشون اگه سوالی داشتیم مطرح می کنیم.
این هم میشه -- اگه بقیه موافقن بگن;)
به نظرم یه کتاب واحد باشه بهتره:)

b0y

عضو جدید
این هم میشه -- اگه بقیه موافقن بگن;)
به نظرم یه کتاب واحد باشه بهتره:)
اگر هر کس کتابی متفاوت با بقیه بخونه،یه سری اطلاعاتی به دست میاره که شاید توی کتاب های دیگه نباشه،اون مطلبو توی تاپیک مطرح میکنه و همه هم یاد میگیرن،با این کار انگار 10 تا کتاب مختلف رو خوندی:)

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اگر هر کس کتابی متفاوت با بقیه بخونه،یه سری اطلاعاتی به دست میاره که شاید توی کتاب های دیگه نباشه،اون مطلبو توی تاپیک مطرح میکنه و همه هم یاد میگیرن،با این کار انگار 10 تا کتاب مختلف رو خوندی:)
درسته;)

motahare65

عضو جدید
سلام
منم ميخوام c#كاركنم :(
كتاب جزوه چيزي هس يه منم بگيدتابخونم
يه پروژه شي گرادارم كه باc# امازيادنميتونم باهاش كاركنم:gol:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

b0y

عضو جدید
سلام
منم ميخوام c#كاركنم :(
كتاب جزوه چيزي هس يه منم بگيدتابخونم
يه پروژه شي گرادارم كه باc# امازيادنميتونم باهاش كاركنم:gol:
خوشحالم از اینکه یه نفر به جمع ما اضافه شد،خوش اومدی:gol:
واسه یاد گیری عجله نکن.یه جمله معروف توی کتاب آقای هاشمیان هست که میگه "قبل از دویدن ،راه رفتن را یاد بگیرید";)