یادگیری طراحی وب سایت

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

میخواستم یه راهنمایی در مورد طراحی وب سایت به من بکنید.

من قصد دارم که طراحی سایت رو یادبگیرم ولی واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم.و اصلا اطلاعات کافی در موردش ندارم. میخواستم از شما بخوام که به من بگید باید اول چی رو یاد بگیرم؟ ویا اگه مقاله یا متنی در
این مورد هست به من معرفی کنید تا بتونم شروع کنم.

البته من به زبان HTML آشنایی دارم.

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول یه نکته بگم خدمت شما
طراحی سایت با برنامه نویسی تحت وب تفاوت داره
نمیدونم اینو میدونید یا نه

به هر حال برای طراحی سایت باید با کدنویسی html آشنا باشید
و همچنین css
و سپس با زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت
جاوا اسکریپت خود شامل انواع تکنولوژیها و فریمورکهاست که یادگیری اونها هم فکر کنم ضروری باشه . مثلا جی کوئری و ای جکس و . . .
و البته باید در برنامه هایی مثل فتوشاپ هم دستی داشته باشید

نتیجه اینها میشه طراحی قالب برای سایتها و انواع cms ها

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاس از جواب شما

پس منظورتون اینکه من الان شروع به یادگیری css بکنم ؟
و بعد هم جاوا اسکریپت؟

پس برنامه نویسی تحت وب کجا کاربرد داره ؟ و همچنین php و asp.net کجا استفاده میشه؟
یه سوال دیگه اینکه Dream Weaver کجای طراحی سایت قرار داره؟

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاس از جواب شما

پس منظورتون اینکه من الان شروع به یادگیری css بکنم ؟
و بعد هم جاوا اسکریپت؟

پس برنامه نویسی تحت وب کجا کاربرد داره ؟ و همچنین php و asp.net کجا استفاده میشه؟
یه سوال دیگه اینکه Dream Weaver کجای طراحی سایت قرار داره؟

دوست عزیز طراحی سایت یه مقوله ست
برنامه نویسی وب یه مقوله دیگه
طراحی سایت رو که توضیح دادم دربارش
طراحی سایت همون قالب سایتها و هرچیزی که به کلاینت مربوط میشه ، است .
منظور از کلاینت یعنی کاربر .

شما وقتی میخواهید سابتی را باز کنید بعد تایپ آدرس و زدن اینتر ، یه درخواست از مرورگر شما به سرور فرستاده میشه
تو سرور ، برنامه هایی که با زبانهایی مثل php و asp نوشته شده اند (همان برنامه نویسی تحت وب) درخواست شما رو بررسی میکنند و بهتون جواب میدن و سایت برای شما و در مرورگر شما نمایش داده میشه . اینایی که در مرورگر شما اجرا میشه مربوط به طراحی است

شما یه فایل php گیر بیارید و ببینید میتونید اجراش کنید ؟
میبینید که نمیشه
چون این فایل فقط توی سرور و تحت برنامه های خاصی اجرا میشه
ولی اگر یه فایل html داشته باشید به اسونی میتونید با مرورگرتون بازش کنید

طراحی سایت = کلاینت ساید
برنامه نویسی تحت وب = سرور ساید

هر کجا رو متوجه نشدید بگید تا کاملتر توضیح بدم

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز
فکر میکنم حرفای شما رو متوجه شدم.سپاس از از اینکه پاسخم رو دادید

من تو تالار های دیگه که جستجو کردم دیدم خیلی ها مثل من این سوال رو کرده بودند و در جواب هم خیلی ها نوشته بودند که از php
شروع کنید.برای همین برام سوال پیش اومده بود که حالا یادگیری css
واجبه یا نه.
که با حرفای شما متوجه شدم که باید یاد گرفت.

باز هم از شما سپاسگزارم

Mohammad.aryan

اخراجی موقت
سلام
این متن زیر رو امروز برای یکی از دوستان نوشتم گفتم اینجا دوباره درج کنم تا شاید به دردتون بخوره:
البته اصلاح و ویرایش نکردم اگه در هم بر هم هست عذر خواهی میکنم:

از پروژه های انجام شده الگو بگیرین؟

http://www.joomla.ir/download.html

نرم افزار جوملا با زبان پی اچ پی نوشته شده و کد باز هست
و بیشتر به درد پروژه های دانشجوئی میخوره
یک افزودنی شبیه همین نیاز شما هم داره که بعد از نصب میتونین دیتابیس و کد رو به دلخواه تغییر بدین و نرم افزار مورد نیاز خودتون رو بسازین
و بعدش نمره بگیرین
و بعد از اون میتونین نرم افزار رو بعنوان افزودنی نرم افزار جوملا توی بازار و اینترنت بفروشین

سوالات هم داشتین از همون سایت و یا سایتهائی که پشتیبانی رایگان جوملا میدن میتونین بپرسین

نرم افزار جوملا یک نرم افزار بین المللی هست که چندین میلیون سایت از ان استفاده میکنند
و نرم افزار رایگانی هست که در اینرا کتاب به فارسی هم چاپ شده از کتابفروشیها میتونین پیدا کنین
و دهها هزار افزودنی هم داره که حتی فکر میکنم بتونین افزودنی مورد نیازتون رو پیدا کنین:
به اتحمال 99 درصد پیدا میکنین

http://extensions.joomla.org

سایت اصلی جوملا در ادرس زیر قراردارد

http://joomla.org

برای داون لود اخرین نسخه ان
دبه ادرس زیر مراجعه نمائید

http://www.joomla.org/download.html

شما میتوانید نرم افزار جوملا را به فارسی ترجمه کنید و یا اینکه ترججمه فارسی جوملا را طبق سلیقه خودتان تغییر داده و یک
سیستم مدیریت محتوای فارسی تولید کنید
مثلا اسم ان را بگزارید سیستم مدیریت محتوای فارسی نا آشنا

و ان را در بازار بفروشید

همچنین شما میتوانید از دهها افزودنی جوملا که در لینک های بالا هست

انواع نرم افزارها را تولید کرده در بازار بفروشید
برای پایان نامه و پروژه انواع اقسام پروژه های ان را تغییر داده ارائه بدهید

این نرم افزار یکی از خصوصیاتش
رایگان بودن و کد باز بودن ان است که هر کسی میتواند با کمی تغییر از دهها میلیارد تومان هزینه تولیدی که در طول سالها
دهها هزار برنامه نویس روی ان زحمت کشیده اند استفاده کند

سایتهای ایرانی زیادی این نرم افزار را تغییر داده اند و در بازار میفروشند

سایتهائی مانند سایت ریاست جمهوری
سایت رهبری و خیلی سایتهای دیگر از این نرم افزار تولید شده اند

گروه اصلی برنامه نیوسی این نرم افزار در ابتدا با نام مامبو در استرالیا شروع به کار کردند
سپس به دلیل اختلافات
از استرالیا به اروپا و از انجا به امریکا رفته نام مامبو را به جوملا تغییر دادند

و محبوبیت و رشد این نرم افزار به حدی شد که تقریبا نصف سایتهای اینترنتی ایران از این نرم افزار استفاده میکنند

شما میتوانید در کمتر از یک ساعت نرم افزار جوملا را روی سایتی نصب و راه اندازی کنید

اگر میخواهید ان را روی کامپیوتر خودتان نصب کنید نیاز به وب سرور دارید که برای این کار

اگر از نرم افزار اماده استفاده کنید
که هم سرویس دهنده وب و هم شامل سیستم وب سایت جوملا هستند

مثل

http://www.jsasonline.com/downloads-info/index.html

و یا

http://www.nerrawsoft.com/Download-d...h-Firefox.html

که میتوانید جوملا و وب سرور را روی یک فلش و یا سی دی کپی کرده و هنگام کار با خود به هر جائی ببریید و یا کلاس درس راحت تر نشون بدین و.....

ولی اگر با این نرم افزارها مشکل دارید

میتوانید نرم افزار سرور وب مانند آپاچی را با کلیه مخلفاتش از لینجا داون لود کنید

http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html#641

و سپس نرم افزار جوملا را روی ان نصب کرده و روی جوملا هم ماژولی که استادتون گفته را از لینک
بالا

http://extensions.joomla.org

افزودنی های جوملا پیدا کنید و نصب کنید و بر اساس لسلیقه و دلخواه
کد اون افزودنی را تغییر بدین
تا اونی باشد که استادتون میخواد

mohammadamingh1

عضو جدید
سلام

میخواستم یه راهنمایی در مورد طراحی وب سایت به من بکنید.

من قصد دارم که طراحی سایت رو یادبگیرم ولی واقعا نمیدونم باید از کجا شروع کنم.و اصلا اطلاعات کافی در موردش ندارم. میخواستم از شما بخوام که به من بگید باید اول چی رو یاد بگیرم؟ ویا اگه مقاله یا متنی در
این مورد هست به من معرفی کنید تا بتونم شروع کنم.

البته من به زبان HTML آشنایی دارم.

سلام

دوست عزیز شما میتونید واسه طراحی وب به سایت زیر مراجعه کنید

http://www.w3schools.com/

راستش فکر کنم بهترین منبع واسه طراحی وب سایت باشه

آخه میدونید تمام زبانهای برنامه نویسی که واسه طراحی وب سایت لازمه رو از پایه به شکلی بسیار جالب آموزش داده

امیدوارم کمکتون کنه

آخرین ویرایش:

shervinxxx

عضو جدید
با سلام به دوستان فاطیما وِ E.LAHE

گاهی بدون خوندن درستِ متن جوابهای میدهیم که قضیه مشکلتر می‌شه . فاطیما سوال می‌کنه چه جوری طراحی یاد بگیرم دوست دیگه وارد قضیه دیگه می‌شه. جل الخالق.
فاطیما اینقدر برنامه برای طراحی هست که شما واقعاً میتونی‌ با دونستنِ فتوشاپ و همون مقدار HTML شروع کنی‌ به طراحی یک وب سایت باقیش علاقه و یادگیری شما در SOFTWARES هستش .تمام

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام من یه سال پیش این سوال و داشتم اول واسه قالب زدن css و html و یاد گرفتم یه دستیم تو فتوشاپ داشتم
از بین asp و php هم با تحقیقاتی که کردم فهمیدم که asp باب سلیقمه اونو یاد گرفتم چون این قسمتش سلیقه ای هست بیشتر البته من قبلا c# کار کرده بودم بنابر این یادگیریش برام راحت بود .
اگه asp رو انتخاب کردی واسه آموزش از این سایت کمک بگیر: www.delshad.ir

جوملا هم اصلا توصیه نمی شه که یاد بگیری چون اول راهی
دوست عزیز جوملا فقط یه cms هست و برای طراحی سایت هیــــــــــچ لزومی با یادگیریش نیست
مگر اینکه php کار باشی و بخوای در توسعه ش شریک باشی

در تالار برنامه نویسی هم تفاوت طراحی با برنامه نویسی رو توضیح داده ام

shadii

عضو جدید
دوست عزیز جوملا فقط یه cms هست و برای طراحی سایت هیــــــــــچ لزومی با یادگیریش نیست
مگر اینکه php کار باشی و بخوای در توسعه ش شریک باشی

در تالار برنامه نویسی هم تفاوت طراحی با برنامه نویسی رو توضیح داده ام

منظورم به یادگیری php نبود خود جوملا وقتی نصب می شه انقدر کم و کاستی یا اضافات داره که آدم باید از قبل css و html بلد باشه تا بتونه قابل استفادش کنه

Sarp

مدیر بازنشسته
با سلام به دوستان فاطیما وِ E.LAHE

گاهی بدون خوندن درستِ متن جوابهای میدهیم که قضیه مشکلتر می‌شه . فاطیما سوال می‌کنه چه جوری طراحی یاد بگیرم دوست دیگه وارد قضیه دیگه می‌شه. جل الخالق.
فاطیما اینقدر برنامه برای طراحی هست که شما واقعاً میتونی‌ با دونستنِ فتوشاپ و همون مقدار HTML شروع کنی‌ به طراحی یک وب سایت باقیش علاقه و یادگیری شما در SOFTWARES هستش .تمام
اتفاقا الهه خانوم به موضوع بسیار به جا و مهمی اشاره کرده اند
چون یقین دارم فاطمه خانوم تفاوت طراحی و راه اندازی و برنامه نویسی رو تحت وب نمیدونه !

و اتفاقا این تاپیک رو برای همین موضوع زدم
[h=3]طراحی وب ؟ برنامه نویسی وب ؟[/h]
منظورم به یادگیری php نبود خود جوملا وقتی نصب می شه انقدر کم و کاستی یا اضافات داره که آدم باید از قبل css و html بلد باشه تا بتونه قابل استفادش کنه
دوست عزیز
نصب cms با راحی و برنامه نویسی تفاوت داره
به این شاخه میگن "راه اندازی سایت"
طراحی قالب و تم و اسکین و . . . با استفاده از html و css و js و . . . اسمش "طراحی سایت" هست
و ایجاد برنامه هایی تحت وب که روی سرور سوار میشن و نیاز به دیتابیس دارن میشه همون "برنامه نویسی تحت وب"
این سه شاخه های جدا از هم هستند که روز به روز هم با گسترده تر شدن بحثهاشون ، از هم دورتر و تخصصی تر میشن

پ . ن : پیشنهاد میکنم به جای دست و پنجه نرم کردن با ماژول و پلاگینهای جوملا از وردپرس استفاده کنید

en.mahak

عضو جدید
یک سوال در یاره ی جوملا
جدیدا انستیتو ایز ایران یک کلاس جوملا گذاشته.میخواستم بپرسم به نظر شما کلاسش میتونه مفید باشه و به درد بازار کار میخوره؟؟؟

Site_Saz

عضو جدید
[h=2][/h]
دوستانی ک میخوان ی کسب و کار اینترنتی رو شروع کنن و نیاز به وب سایت دارن با هزینه کم پیام بدن​

karamif969

عضو جدید
سلام اول باید html /css یاد بگیری بعد java script , jquery بعدش اگر رشته دانشگاهیت کامپیوتر بود و اشنایی داشتی با برنامه نویسی میتونی بری .net یا جاوا یاد بگیری اگر نه
میتونی php یاد بگیری که ساده تره ولی پایه و اصول همه زبان های برنامه نویسی یکی هست مهم اینه که اصول رو یادبگیری خوب
حالا اینکه میخوای برنامه نویس تحت وب باشی یا ویندوز هم باید در موردش فکر کنی .
ولی برای شروع و داشتن مقاله و فیلم اموزشی خوب از این سایت های خارجی میتونی دانلود کنی البته به زبان انگلیسی هستن : https://www.w3schools.com/
ولی خیلی خوب و معتبر هستن و کلی فیلم و مقاله دارن که ازپایه تا \یشرفته همه چیی رو توضیح میدن ...www.lynda.com -www.udemy.com
سایت فرادرس و فرانش هم به زبان فارسی هستن که کلی ویدیو اموزشی رایگان و پولی دارن .
سایت تحلیل داده هم که برای اموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده هست کلی کتاب و فیلم و مقاله داره که رایگان میتونی استفاده کنی انجمن پرسش و پاسخ هم داره که اگه به مشکل خوردی و سوال داشتی بپرسی .
در کل روی زبان انگلیسیت هم کار کن چون خیلی توی کامپیوتر و برنامه نویسی ازش استفاده میشه اگر بلد نباشی باختی .
سایت فراکارانت هم کلی مقاله داره و نکته میتونی اون ها رو هم یه نگاه کنی .www.karait.com
در ضمن یاد گیری وردپرس هم فراموش نشه
راستی سایت p30download تمامی فیلم هایی که سایت udemy و lynda پولی دارن رو رایگان گذاشته برای دانلود .
از سایت goodreads هم میتونی کتاب های خوب و معتبر برنامه نویسی و طراحی سایت که ازشون استقبال شده پیدا کنی و بخونی .

ahmad9888

عضو جدید
از زبان های ساده تر برای یادگیری شروع کنید تا بتونید کامل یادگیری رو انجام دهید .