گیاه مورد نظر شما چیست؟

گیاه مورد نظر شما چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    15
  • نظرسنجی بسته .

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم...
در نبود مهندس پزمان..و با اجاره مدیر محترم.. میخوام..
تلاش و تحقیقمونو در مورد یک گیاه مورد نظر با توجه به انتخاب شما دوستان عزیز وبا رای دادن به گیاه مورد نظر شروع کنیم.
ومطالب ناب ناب در مورد گیاه انتخاب شده پیدا کنیم.
دوستان.عزیز...تا 15فروردین فکراتونو کنید.. نظزاتتونو برامون درمورد هرگیاه انتخابی برامون بگید....
تا بعد از تعطبلات بیایمو کولاک کنیم..
درضمن نظرتونم درمورد انتخابی که کردید بگید...
پیروز و موفق باشید......

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم... در نبود مهندس پزمان..و با اجاره مدیر محترم.. میخوام.. تلاش و تحقیقمونو در مورد یک گیاه مورد نظر با توجه به انتخاب شما دوستان عزیز وبا رای دادن به گیاه مورد نظر شروع کنیم. ومطالب ناب ناب در مورد گیاه انتخاب شده پیدا کنیم. دوستان.عزیز...تا 15فروردین فکراتونو کنید.. نظزاتتونو برامون درمورد هرگیاه انتخابی برامون بگید.... تا بعد از تعطبلات بیایمو کولاک کنیم.. درضمن نظرتونم درمورد انتخابی که کردید بگید... پیروز و موفق باشید......
فقط یه مسئله ایی ما گیاه زوفا هم داریم!! لوفا یا زوفا ؟؟ کدام ؟؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گلم اینم اسم علمی گیاهان مورد نظر:

گیاه دارویی لوفا با نام علمی Luffa Cylindrica

گیاه دارویی پنج انگشت با نام علمی Vitex Agnus Castus

کافور Camphor laurel

چای کوهی (نام علمی Hypericum perforatum)

ميسيز

عضو جدید
سلام معصومه جان، من گل كافورو انتخاب كردم. دوس دارم بدونم چه خاصيتيش باعث شده كه براي غسل اموات و.... سفارش شده مطمئنا صرفا به خاطر عطرش نيست چون خيلي گياهاي خوش بوتري هم داريم. با تشكر.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من چاهی کوهی را انتخاب کردم چون: 10-اشتها آوراست.ضد افسردگی-برای سرطان خون خوبه-برای کم خونی مفیده-برای درد گردن وخشکی گردن خوبه-برای کزازخوبه-مننژیت-سیاه سرفه-فلج-زخمهای عمیق را خوب میکنه-گرفتگی صدا و درمان بیخوابی-سرماخوردگی-تب برو...... خوبه من فکر کنم چیز خوبی ازآب درآد.منتها اگه نهوه استفاده برای هرکدام از موارد بالا هم درش گفته شه!!!!!!!

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستانی که رای دادن... چرا نظراتشونو برامون نزاشتند..
لطفا نظر یادتون نره.;)

آخرین ویرایش:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
من گیاه Luffa Cylindrica را انتخاب کردم. دو سال پیش با پدرم رفتیم خرید! یه چیزی شبیه به همین نشونم داد توی یک مغازه و گفتند که این را قدیما به عنوان لیف استفاده می کردند. میزاشتنش توی آب و باز میشد! یعنی نرم می شد. کلا برام جالبه که بدونم این چه خاصیتی میتونه داشته باشه. مرسیییییییی :):gol:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز....
با توجه به نظرات دوستان..... و تشکر از همه نظرات....
گیاه انتخابی ما شد گیاه پنج انگشت....
تمام دوستانی که در هر بخشی اعلام امادگی کردن برای پزوهش... عکس.. مقاله... و تمام موارد یادشده.. لطفا شروع کنن...
و درمورد این گیاه مطالب خودشونو قرار بدن....
متشکرم.

بالا