گپ ويژه همه مهندسان مكانيك باشگاه-همه بيان

Uchiha Itachi

عضو جدید
دوستان آیا پک آموزشی "نوین مکانیک" برا آموزش سالید ورک خوبه؟ کسی میدونه کدوم آموزش بهتره؟

سلام. دوست من شاید خندت بگیره که اگر بگم بهترین کتاب برای یادگیری سالید ورک، کتاب کلیده (یه کتاب کوچک 40 یا 50 صفحه ای). اگر با این کتاب شروع کنی مابقی رو خودت بر حسب نیاز خودکار یادخواهی گرفت. چون یادگیری نرم افزار باید بر حسب نیاز باشه در غیر این صورت فراموش میشه.

یه مثال کوچولو بزنم: زمانی من آنسیس، کتیا رو مسلط بودم اما چون ازشون استفاده نکردم فراموششون کردم. اما بجاش چون آباکوس و سالید که مشابه دو نرم افزار قبلی هستن رو به خاطر نیاز یادگرفتم حتی اگر 10 سال دیگه هم بهشون مراجعه کنم بازم کاربریشون رو یادم هست و میتونم حالا شاید یکمی کندتر ولی ازشون استفاده کنم

reza_19933

عضو جدید
سلام. دوست من شاید خندت بگیره که اگر بگم بهترین کتاب برای یادگیری سالید ورک، کتاب کلیده (یه کتاب کوچک 40 یا 50 صفحه ای). اگر با این کتاب شروع کنی مابقی رو خودت بر حسب نیاز خودکار یادخواهی گرفت. چون یادگیری نرم افزار باید بر حسب نیاز باشه در غیر این صورت فراموش میشه.

یه مثال کوچولو بزنم: زمانی من آنسیس، کتیا رو مسلط بودم اما چون ازشون استفاده نکردم فراموششون کردم. اما بجاش چون آباکوس و سالید که مشابه دو نرم افزار قبلی هستن رو به خاطر نیاز یادگرفتم حتی اگر 10 سال دیگه هم بهشون مراجعه کنم بازم کاربریشون رو یادم هست و میتونم حالا شاید یکمی کندتر ولی ازشون استفاده کنم

ممنون.
از کجا تهیه کنم؟ سرچ زدم پیدا نکردم. میشه راهنمایی کنی؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
ممنون.
از کجا تهیه کنم؟ سرچ زدم پیدا نکردم. میشه راهنمایی کنی؟

من از کتابخونه جهاد دانشگاهی گرفتم.
یک جلد که خیلی بهم کمک کرد اسمش کلید مدل سازی با سالیدورکس بود
دو تا جلد هم بعداً گرفتم که در رابطه با کلید مونتاژ با سالیدورکس بود که اونها هم خوب بودن اما اون کتاب اول خیلی مهم تر و اساسی تر بود.

reza_19933

عضو جدید
دوستان من میخام شهریور ماه دفترچمو پست کنم برم خدمت.
دوماه تا شهریور مونده و حد اقل 5 ماه تا اعزام که روی هم میشه 7 یا هشت ماه. این مدت رو چیکار کنم بهتره؟

bobat

عضو جدید
سلام.کسی از مکانیک ارومیه هست؟ یا مکانیک تبریز؟ سوال دارم در مورد شرایط انتقالی دانشجو

Uchiha Itachi

عضو جدید
اره کتابش موجود نبود..

سلام
منم رفتم ب این لینک نبود که خرید کنم

بله، حق با شماست. سایتش مثل اینکه کار نمی کنه. اگر فروشگاه جهاد دانشگاهی شهرتون رو بلدین، برین و سفارش بدین. من خودم هر کتابی که میخوام، بخصوص افست لاتین ها که خیلی کم با قیمت مناسب برام تهیه می کنن.

sa.ni.

عضو جدید
سلام به همه ی بچه های مکانیک من ترم 1 مکانیک هستم میخواستم ازتون بپرسم یه سری برنامه ها هستن که باید یاد بگیریم میشه اسماشونو بگید

bolandparvaz

عضو جدید
سلام دوستان من چند تا سوال درسی ترمودینامیک و مربوط به توربین دارم کجا باید مطرح کنم؟

یاساتجهیز

عضو جدید
سلام، میشه لطفا راهنماییم کنید چطوری نمودار ضریب درگ بر حسب زمان توی فلوئنت رسم کنم؟

سلام ، بستگی به گرایشتون داره ، اما مهمترین ها عبارتند از برنامه های CAD : کتیا - سالیدورک - autodesk
و یه برنامه آنالیز : ansys - abaqus

سعی کن حداقل از هر کدوم یکی رو کامل یاد بگیری.

سلام دوستان کسایی که هنوز نقشه کشی روپاس نکردنیک ایده دارم نقشه هایی روکه قرارباقلم بکشید روتهیه کنید بعدبزاریدیش روی شیشه ویه لامپ بزارید زیرش باورکنید ازطرح اصلی خوشگل تر میشه

mhmdhosn1369

عضو جدید
سلام دوستان. اگر کسی تا کنون روی موضوع کمانش ورق بیضوی کار کرده ممنون میشم به من پیام بده. سپاسگزارم

kamran293

عضو جدید
سلام به همه ی بچه های مکانیک من ترم 1 مکانیک هستم میخواستم ازتون بپرسم یه سری برنامه ها هستن که باید یاد بگیریم میشه اسماشونو بگید

سلام..خب بستگی داره...اگر قصدت کار کردنه برو پزشکی ...اگه قصدته اکادمیک هست مکانیک رو ادامه بده خب چندتا نرم افزار هست...گرایش جامداتی باشه کتیا..سالید...اگه سیالاتی هست هست آباکوس...واسه تحلیل هم متلب ...
باز اگه فیلد مشخص کردی مثلا تو چه فیلدی میخای کار کنی در اینده میتونم بهتر بهت بگم...

پدرام452

عضو جدید
انتالیا

انتالیا

کی از پرجاذبه ترین شهرهای ترکیه انتالیا می باشد که سالیانه بیش از چند میلیون گردشگر برای بازدید از این شهر باستانی از اقسا نقاط دنیا سفر می کنند.منطقه ی ساحلی لارا در 10 کیلومتری غرب آنتالیا دارای بهترین و معروف ترین سواحل منطقه است و معروف به سواحل با ماسه هایی طلایی می باشد.همیشه سفر به انتالیا از طرف دوستان و اقوام نزدیکم به من پیشنهاد می شد ولی من هیچ موقع جدی نمی گرفتم و علاقه خاصی به سفر به ترکیه نداشتم تا این که خانوادم تصمیم گرفتن به انتالیا سفر کنند و من باید باهاشون می رفتم. وقتی به توصیه دوستم به سایت لحظه اخر رفتم و اطلاعات مفیدی در مورد جاذبه های گردشگری، اماکن دیدنی وهتل ها به دست اوردم، اون جا بود که تازه علاقه مند به این سفر شدم و با شور و اشتیاق منتظر پروازمون بودم.

Mohammd2352

عضو جدید
سوال

سوال

سلام خدمت همه دوستان مهندسین.
کسی از دوستان هست بتونه درمورد انالیز عملکرد خشک کن های سرمایشی از دید ترمودینامیکی اطلاعات،رفرنسی،مقاله ای چیزی ب من بده؟!
شدیدا محتاجه اطلاعاتم.
ممنون میشم اگ کمک کنید.

traneh.

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفحه قبل این تاپیکو نگاه میکردم (صفحه 326)پست های از تاریخ 2016تا 2018رو شامل میشه همه هم بدون استثنا تازه واردن تعداد پستاشونم کلا تو باشگاه همین یه دونس اومدن یه سوال پرسیدن و رفتن بعد یکی دیگه سال بعدش اومده جوابشو داده:biggrin:
تو این صفحه هم یه دوست معماری داریم اومدن گفتن شوفاژ:biggrin: دستشون درد نکنه خواستن تاپیک از رونق نیفته:D

reza_19933

عضو جدید
دوستان نظرتون راجب به آزمون شرکتای خصوصی چیه که کلی هم تبلیغات میکنن همه جا؟؟ در مورد رشته خومون

traneh.

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب راستش اومده بودم باز غر بزنم به جونتون که چرا هیچ مکانیکی نداریم چرا هرکی تو این تاپیک اومده یه دونه پست داره تو کل عالم باشگاه اونم یه سوال پرسیده و الفراااااااااااااااااااار
بعد رفتم صفحه اول و سازنده تاپیک رو دیدم کلا جواب همه سوالامو گرفتم:d ایشون هم کلا دو تا دونه پست گذاشتن چهار پنج روزم بیشتر مهمون این باشگاه نبودن:dاومده بودن یه چایی بخورن تو باشگاه و برن .:d اولین پستشون پست شروع تاپیک بوده دومین پستشونم اومده بودن تو این تاپیک موتورشونو گرم کنن ک دیگه بعد از اون هیچ کس هیچ اطلاع دقیقی ازشون نداره فقط نقل شده که جیغ زنان تاپیک و بعد از اون باشگاه رو ترک میکردن:surprised:
میگم این ویژگی یکی دوتا پست فقط مهمون باشگاه بودن یا از ایشون به بقیه به ارث رسیده یا نه شایدم یه نیرویی داره مکانیکی های این باشگاه و تهدید میکنه و همه ازش باخبر شدن:surprised:
اونوقت من چرا موندم:w45:

traneh.

عضو جدید
کاربر ممتاز

asal95

عضو جدید
با سلام به دوستان مهندسم
علی ام مهندسی ساخت و تولید - ماشین ابزار
زدم تو کار با لیزر فلزات و غیر فلزات
خوشحال میشم به کانال تلگرامم سر بزنید
بچه های مشهدی خوشحال میشم همکاری داشته باشیم
arklaser آیدی کانال

سلام مبارک باشه.it is good.

traneh.

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفحه قبل این تاپیکو نگاه میکردم (صفحه 326)پست های از تاریخ 2016تا 2018رو شامل میشه همه هم بدون استثنا تازه واردن تعداد پستاشونم کلا تو باشگاه همین یه دونس اومدن یه سوال پرسیدن و رفتن بعد یکی دیگه سال بعدش اومده جوابشو داده:biggrin:
تو این صفحه هم یه دوست معماری داریم اومدن گفتن شوفاژ:biggrin: دستشون درد نکنه خواستن تاپیک از رونق نیفته:D

خوب راستش اومده بودم باز غر بزنم به جونتون که چرا هیچ مکانیکی نداریم چرا هرکی تو این تاپیک اومده یه دونه پست داره تو کل عالم باشگاه اونم یه سوال پرسیده و الفراااااااااااااااااااار
بعد رفتم صفحه اول و سازنده تاپیک رو دیدم کلا جواب همه سوالامو گرفتم:d ایشون هم کلا دو تا دونه پست گذاشتن چهار پنج روزم بیشتر مهمون این باشگاه نبودن:dاومده بودن یه چایی بخورن تو باشگاه و برن .:d اولین پستشون پست شروع تاپیک بوده دومین پستشونم اومده بودن تو این تاپیک موتورشونو گرم کنن ک دیگه بعد از اون هیچ کس هیچ اطلاع دقیقی ازشون نداره فقط نقل شده که جیغ زنان تاپیک و بعد از اون باشگاه رو ترک میکردن:surprised:
میگم این ویژگی یکی دوتا پست فقط مهمون باشگاه بودن یا از ایشون به بقیه به ارث رسیده یا نه شایدم یه نیرویی داره مکانیکی های این باشگاه و تهدید میکنه و همه ازش باخبر شدن:surprised:
اونوقت من چرا موندم:w45:

سلام حلل کتاب گینزبرگ رو از کجا میتونم تهییه کنم

سلام مبارک باشه.it is good.

سلام ب دوستان گرامی،براساخت زانوی لوله اب ۷۰۰ کسی هست راهنمایم کنه تشکر

و سرش را به دیوار تاپیک میکوبد : ||
چرا واقعا؟!
تک پست بودن قانون بازیه؟:Dخوب اینو زودتر میگفدین چون با این قانون نمیتونم بگم من سوختم با این تعداد پستی ک من گذاشدم قطعا جزغاله شدم :D
دارم کم کم ب مکانیکی بودن خودم شک میکنم :biggrin:

بالا