گلخانه

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
دوستان اگه جايي رو كه ميخاييم گلخونه بزنيم زمستون هاش سرد باشه چطوري اب رو از استخر پمپاژ كنيم به گلخونه. وقتي كه دما 20- هست و هر لحظه ممكنه كه لوله ها يخ بزنن و مسدود بشن؟
تو زمستونا كلا چطوري اب رو تامين ميكنن. منطقه ما كه همه جا يخبندون ميشه !

در مورد آب چون تجربشو نداشتم نمیدونم ولی برای سوخت مایع معمولا مخزن داخل زمین هست .... یه منبع ذخیره داخل گلخونه باشه فکر نکنم دیگه یخ بزنه !!!!!

VAHID.MAKU

عضو جدید
ببخش من دهنه دیدم خخخ .....

اول از همه دمای گلخونه رو میگی چقد باید باشه ؟ بسته به اون هیتر انتخاب میشه ....

با سرمای اونجا حدود 230 کیلو وات برای سیستم گرمایی باید در نظر بگیری ......

دو تا هیتر هم که باشه خیلی خوبه یعنی باید دو هیتره باشه . البته اینایی که گفتم خیلی جزئی بوده و برای به دست اوردن دقیق نیاز به فرمولل داره ...اینکه به چه دمایی نیاز داری مهمه ... مثلا اختلاف دمای بیرون و داخل ، دمای مورد نیاز گیاه ، نوع پوشش و زخامت

230 كيلو وات واسه هر روز؟
پوشش گلخانه پلاستيك دولايه باشه و محصول هم خيار و گوجه فرنگي باشه چه نوع هيتري مناسبه كارمونه؟ واسه هر دهنه كه 400 500 متر مربع هست.
دماي ما توي زمستون نهايتش به -18 ميرسه به ندرت ميرسه به - 22

VAHID.MAKU

عضو جدید
در مورد آب چون تجربشو نداشتم نمیدونم ولی برای سوخت مایع معمولا مخزن داخل زمین هست .... یه منبع ذخیره داخل گلخونه باشه فکر نکنم دیگه یخ بزنه !!!!!
اينم فكر خوبيه اگه محدوديت جا نداشته باشيم تويه گلخونه فك كنم عملي باشه:gol::gol:;);)

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
230 كيلو وات واسه هر روز؟
پوشش گلخانه پلاستيك دولايه باشه و محصول هم خيار و گوجه فرنگي باشه چه نوع هيتري مناسبه كارمونه؟ واسه هر دهنه كه 400 500 متر مربع هست.
دماي ما توي زمستون نهايتش به -18 ميرسه به ندرت ميرسه به - 22

نه قدرت مشعل رو گفتم ..... این دمایی که میگی خیلی سخته برا تنظیم ...... گوجه و خیار که دمای متوسط 25 رو میخواد ....

نمونه های هیتر موجود تو بازارم زیاده ولی هیتر های استیل هست که دقیقا امارشو ندارم ولی دیدم . مشعل 3تا 5 روش سواره ..... ولی برای 500 متر با اون دما یکی فکر کنم کم باشه .... باید سوال کنم برات و مطمئن بشم ....

VAHID.MAKU

عضو جدید
نه قدرت مشعل رو گفتم ..... این دمایی که میگی خیلی سخته برا تنظیم ...... گوجه و خیار که دمای متوسط 25 رو میخواد ....

نمونه های هیتر موجود تو بازارم زیاده ولی هیتر های استیل هست که دقیقا امارشو ندارم ولی دیدم . مشعل 3تا 5 روش سواره ..... ولی برای 500 متر با اون دما یکی فکر کنم کم باشه .... باید سوال کنم برات و مطمئن بشم ....

دستت درد نكنه همزه جان ممنون:gol: