[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستانی که قبول شدن.تبریک میگم بهشون
ممنون میشم بگید از چه منابعی استفاده کردید برای دروس تخصصی

ssordi

عضو جدید
سلام دوستان
بلاخره کسی میدونه تکلیف آزمون دکتری سال بعد چی شد؟ منابعش چی هست؟
من شنیدم که میخان دوبار در سال آزمون بگیرن اونمGRE

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
یعنی چی ؟دوبار ازمون دکتری برگزار بشه؟
اونم فقط GRE؟

مرد بوشهر

عضو جدید
اونم فقط GRE؟

سلام و عرض ادب من هم شنیدم اینطوری خواهد شد که کنکور حذف می شود و مهرماه و بهمن ماه هر سال افرادی که موفق به گذراندن دوره GRE شده اند و امتیاز لازم و نمره لازم را کسب کرده اند در سایت سنجش ثبت نام کرده و به دانشگاه ها بر اساس نمرات و ... برای مصاحبه معرفی می شوند.......................................خیلی خوبه زبانمون رو قوی میکنیم

ssordi

عضو جدید
اونم فقط GRE؟

والا چی بگم هر دفعه یه چیز میگن .من می خواستم برای کنکور سال بعد کتاب بگیرم. دوستام گفتم فعلا نگیر هیچی معلوم نیس.
تا اونجایی که من شنیدم این آزمون زبان و مقداری هم ریاضی هستش.

azadeh_j

عضو جدید
سلام دوستان کسی آدرس یه موسسه معتبر جهت انجام کار ترجمه و ادیت مقاله همراه با دادن گواهی تایید ادیت می شناسه معرفی کنه ممنون میشم.؟

ssordi

عضو جدید
سلام دوستان
اینکه میگن آزمون دکتری غیر متمرکز میشه و دو مرحله ایی . برای همین کنکوره یا نه؟

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام...تا اونجایی که من خبر دارم برای کنکور امسال یعنی اسفند 94 تغییری نمی کنه و تغییرات گفته شده برای کنکور 95-96 هست....

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام...تا اونجایی که من خبر دارم برای کنکور امسال یعنی اسفند 94 تغییری نمی کنه و تغییرات گفته شده برای کنکور 95-96 هست....

سلام
یعنی قراره دقیقا چه تغییراتی بدن؟ غیرمتمرکز دو مرحله ای یعتی چی؟

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
یعنی قراره دقیقا چه تغییراتی بدن؟ غیرمتمرکز دو مرحله ای یعتی چی؟
سلام دوست من...
اینکه میگن غیر متمرکز یعنی یک آزمون دکتری واحد در یک روز مشخص (مثل آزمون پارسال) دیگه برگزار نمیشه....
و اول یه آزمون جی آر ایی (زبان+استعداد تحصیلی) که فکر کنم متمرکز هست (یعنی همه به طور یکسان در کل کشور امتحان میدن) می گیرن و بسته به نمره ای که میارید به دانشگاه هایی که پذیرش دارند و نمره جی آر ایی شما حد نصاب اون دانشگاه رو داشته باشه دعوت میشید...حالا اون دانشگاه خودش میدونه که بیاد یه آزمون کتبی بگیره یا شفاهی یا هرچی دیگه....

یعنی دیگه مثل آزمون ارشد نیست همه برند یک آزمون مشخص دکتری رو امتحان بدن بعدش نتایج بیاد....

البته اینا چیزهایی هست که سنجش تا الان گفته....باید همینطور اخبار رو پیگیری کرد تا ببینیم دقیقا چه خوابی برامون دیدن!

R*A

عضو جدید
اونطور که به نظر میاد خوابای خوبی برامون ندیدن ایشالا که خیره

ssordi

عضو جدید
<<پذیرش آزمون دکتری

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات آزمون دکتری گفت: داوطلبان دکتری ۹۵ باید آزمون زبان، استعداد تحصیلی و دروس اصلی و پایه خود را بگذرانند و در نهایت با کارنامه به دانشگاهها معرفی می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه نشست خبری آزمون سراسری درباره تغییرات آزمون دکتری در سالهای اخیر گفت: کنکور دکتری برای سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ تغییر کرده است و به شکلی طراحی شده است که بتوان بیش از دوبار در سال آزمون برگزار کرد. اما در سال اول برنامه برای دو بار در سال طراحی شده است.

وی افزود: سازمان سنجش برای کنکور ۹۵ دکتری یک آزمون زبان، استعداد تحصیلی و دروس اصلی و پایه برگزار می کند و پس از آن به داوطلب کارنامه می دهد. داوطلب بر اساس حد نصاب های شفاف و عمومی که دانشگاه ها اعلام می کنند به آنها مراجعه می کند و به صورت موقت ثبت نام می کند و پس از تایید نهایی سازمان سنجش ثبت نام قطعی انجام می دهد.>>
(پذیرش دانشجوی دکتری مستقیما از طریق دانشگاه

وی با اشاره به سیاست‌های جدید در پذیرش دانشجوی دکتری، گفت: آیین‌نامه پذیرش دانشجوی دکتری ابلاغ شده است. پذیرش دانشجوی دکتری از سال آینده بر اساس سیاست‌های جدید صورت خواهد گرفت.)

کنکور غیر متمرکز ..یعنی کی ؟ کنکور 94 یا 95؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ssordi

عضو جدید
ببخشین من واقعا گیج شدم. منظورم اینه که کنکور امسال این تغییرات اعمال میشه یا نه؟
آخه کنکوری که من اسفند 93 دادم رو بهش میگن کنکور 94! پس وقتی میگن کنکور 95 یعنی همین کنکوری که پیش رو داریم دیگه یعنی کنکور امسال ( اسفند 94 )آره؟

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشین من واقعا گیج شدم. منظورم اینه که کنکور امسال این تغییرات اعمال میشه یا نه؟
آخه کنکوری که من اسفند 93 دادم رو بهش میگن کنکور 94! پس وقتی میگن کنکور 95 یعنی همین کنکوری که پیش رو داریم دیگه یعنی کنکور امسال ( اسفند 94 )آره؟

منم گیج شدم :)
برای کنکور امسال یعنی اسفند 94 تغییراتی انجام نمیدن و این تغییرات برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ هست یعنی کنکور همون سال !

ssordi

عضو جدید
منم گیج شدم :)
برای کنکور امسال یعنی اسفند 94 تغییراتی انجام نمیدن و این تغییرات برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ هست یعنی کنکور همون سال !

این خبر خیلی مبهم مطرح شده و کژتابی دارد. ای کاش واضح می گفتن..
اما من فکر می کنم که این تغییرات برای کنکور امسال( کنکور 95 یا اسفند ماه 94 ) اعمال میشه.
چون منظورشون از کنکور 95 کنکوری هست که اسفند ماه سال 94 برگذار میشه و برای قبولی و تحصیل در سال تحصیلی 95 -96 است و یه جایی گفته بودن که دانشگاها از سال آینده با این شیوه دانشجو میگیرن .

gadireye

عضو جدید
این خبر خیلی مبهم مطرح شده و کژتابی دارد. ای کاش واضح می گفتن..
اما من فکر می کنم که این تغییرات برای کنکور امسال( کنکور 95 یا اسفند ماه 94 ) اعمال میشه.
چون منظورشون از کنکور 95 کنکوری هست که اسفند ماه سال 94 برگذار میشه و برای قبولی و تحصیل در سال تحصیلی 95 -96 است و یه جایی گفته بودن که دانشگاها از سال آینده با این شیوه دانشجو میگیرن .

یعنی سفاهت محضه اگه بیان فقط زبان و استعداد امتحان بگیرن چون به غیر رشته زبان بقیه زبانشون ضعیفه و از درصد زبان نفرات اول ارشد هم کاملا این ادعا ثابت شده است و این باعث میشه رنکینگ دکتری تمام رشته ها سقوط کنه اینو ندید میگم اگه این طرح مسخره اجرا بشه و خود دانشگاها امتحان بگیرن می فهمن وزارت خونه چه خطای بزرگی کرده و رسما هزینه بیت المال برای اموزش رو واسه حداقل یه سال علنا ریخته بیرون چون. کسایی که چیزی از رشته شون حالی شون نیس و به صرف بلد بودن زبان میان و میشن دانشجوی دکتری !! البته این اتفاق فقط مختص رشته ما نیس ، به نظرم این طرح نهایتا همین امسال اجرا بشه و مشکل ما ایرانیا اینه که تا چیزی رو خودمون تجربه نکنیم ول کن قضیه نیستیم

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ظبق معمول یه سری رو فدا میکنن و یه سری و براحتی از پل میگذرونن بعد اعتراف میکنن طرحشون مشکل داره و یه فیلم دیگه درست میکنن و همینطور تا .....

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در آخر عوض نمیشه و به قولی هیاهوی بسیار برای هیچ ..... فقط امیدواریم زودتر نه همون سر موعد اعلام شه و نزارن شهریور و مهر

gadireye

عضو جدید
در آخر عوض نمیشه و به قولی هیاهوی بسیار برای هیچ ..... فقط امیدواریم زودتر نه همون سر موعد اعلام شه و نزارن شهریور و مهر

بچه ها یه خبر خوش بهتون بدم که ظاهرا مجلس با طرح جدید و مزخرف وزارت علوم واسه گزینش دکتری مخالفه و ظاهرا می خوان تاثیر آزمونم اتفاقا بیشتر کنن
میگن زیر ساختای لازم واسه استقلال دانشگاه ها واسه گزینش وجود نداره و بی عدالتی میشه و آزمون از این بی عدالتی تا حدودی جلوگیری می کنه

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه خبر خوش بهتون بدم که ظاهرا مجلس با طرح جدید و مزخرف وزارت علوم واسه گزینش دکتری مخالفه و ظاهرا می خوان تاثیر آزمونم اتفاقا بیشتر کنن
میگن زیر ساختای لازم واسه استقلال دانشگاه ها واسه گزینش وجود نداره و بی عدالتی میشه و آزمون از این بی عدالتی تا حدودی جلوگیری می کنه

[h=2]کشور ما آماده استقلال دانشگاه ها در پذیرش دکتری نیست[/h]
پیشنهاد وزن های ۳۰ تا ۵۰ درصدی برای بخش مصاحبه آزمون دکتری در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شفاف ، هرچند خبرها حاکی از تدوین آیین نامه ای جدید برای پذیرش دانشجوی دکتری است اما طرح سنجش و پذیرش دانشجو دکتری به صحن علنی مجلس نرسیده و جزئیات آن در حال بررسی های مداوم از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است.طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج سومین دوره از برگزاری آزمون دکتری از زمان نیمه متمرکز آن، بیش از پیش در معرض توجه قرار گرفته و مجلس به عنوان نهادی که به این طرح مشروعیت قانونی خواهد داد همچنان منتظر بررسی های نهایی کمیسیون آموزش است تا نظر نهایی خود را درباره این طرح اعلام کند.احمدی لاشکی، عضو کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت و گو با خبرنگار شفاف در رابطه با تصمیم این کمیسیون برای طرح سنجش و پذیرش دانشجو گفت: اقدامات اولیه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به پایان رسیده و نشست مشترکی را با دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت و همچنین معاون آموزشی وزیر علوم، معاونت آموزشی دانشگاه آزاد و پیام نور برگزار کرده است.وی به تصمیمات این کمیسیون در آخرین جلسه بررسی این طرح اشاره کرد و گفت: اشکالاتی در طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری وجود داشته و اعضای کمیسیون به این جمع‌بندی رسیدند که نظر مرکز پژوهش های مجلس در این رابطه اتخاذ کنند و بعد مجدد بر روی طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری کار کنند. در زمینه هایی نیز مرکز پژوهش های مجلس نظرش را اعلام کرده و نامه آن را ابلاغ کرده است اما هنوز در صحن علنی مجلس نیامده و تا پایان ماه مبارک رمضان باید منتظر آن باشیم.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عدالت آموزشی را سبب ضایع شدن استقلال دانشگاه ها دانست و بیان کرد: در کشورهای توسعه یافته دانشگاه ها را مبنای آزمون دکتری قرار می دهند و به دانشگاه ها استقلال می دهند؛ هرچند مبنا قرار دادن دانشگاه برای پذیرش کاری درست است اما در کشور ما بستر این موضوع آماده نیست و ما هنوز معیارهای دقیق برای ارزیابی دانشجویان نداریم. همین موضوع سبب می شود تا برای سنجش و پذیرش دانشجویان سلیقه ای عمل شود و ممکن است حق بسیاری از دانشجویان مستعد ضایع شود. به همین خاطر طرح سنجش و پذیرش می تواند تا حدود زیادی گره گشا باشد. بخش اعظمی را به نمره علمی اختصاص دهد و بعد از آن دانشگاه ها اختیار این را داشته باشند تا با مصاحبه و گزینش بتوانند دانشجو پذیرش کنند.وی این طرح را بهترین روش برای گزینش دانشجو خواند و افزود: طرح سنجش و پذیرش نسخه شفا بخش دانشگاه کشور ما در حوزه تحصیلات تکمیلی و دکتری طرح سنجش و پذیرش است و امیدواریم که مصوبه اجرای آن از مجلس گرفته شود و به دستگاه های مربوط ابلاغ شود.احمدی لاشکی در توضیح طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری گفت: سه سال گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد و پیام نور به صورت مستقل انجام می شد و این موضع سبب ایجاد رقابت در بین دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شده بود که کیفیت را از دانشگاه ها دور می کرد لذا ما طرحی را در مجلس نهم برای پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی تصویب کردیم که اجرایی شد. ما به این نتیجه رسیدیم که پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نیز نیازمند چارچوبی است که براساس آن صورت گیرد. بنابراین طرح سنجش و پذیرش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با همکاری تیمی متشکل از ۱۱ نفر از وزرا شامل وزرای بهداشت و درمان، وزرای علوم و آموزش و پرورش و تعدادی از دانشگاه های بزرگ کشور و ۲ نفر عضو ناظر مجلس و … مورد بررسی قرار گرفته است.وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مقطع کاردانی و کارشناسی تمامی آزمون ها به صورت جامع برگزار می شود؛ ما می خواهیم که مقطع دکتری را نیز از حالت باز خارج کنیم و مجموعه بسته ای را داشته باشیم تا براساس آن نیاز دانشگاه ها به دانشجو را مورد ارزیابی قرار دهیم تا دانشگاه ها بتوانند مطابق با معیارهایی سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کنند. از سوی دیگر این طرح، دانشگاه ها را آزاد نمی گذارد که به صورت سلیقه ای دانشجویان خود را انتخاب کنند.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه با این طرح، پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به صورت متمرکز خواهد شد، گفت: برطبق این طرح وزارت علوم کل مجموعه های دانشگاه ها را زیر نظر خود قرار می دهد ولی استقلال را به دانشگاه ها خواهد داد تا تصمیم نهایی را برای پذیرش دانشجو دانشگاه ها بگیرند.احمدی لاشکی افزود: به نوعی می شود گفت تمرکز همچنان در پذیرش دانشجو وجود دارد و دانشجویان از سوی سازمان سنجش به دانشگاه ها معرفی خواهند شد و دانشگاه نمی تواند دانشجویی را خارج از دانشجویانی که سازمان سنجش معرفی کرده است برای پذیرش دانشجو انتخاب کند.وی در انتها درباره درصد تأثیرگذاری آزمون ورودی دکتری و مصاحبه گفت: بحث هایی در رابطه با درصد تأثیرگذاری آزمون ورودی دکتری و مصاحبه انجام شده و پیشنهادهایی برای تأثیرگذاری۷۰ درصدی برای آزمون علمی و ۳۰ درصدی برای مصاحبه یا تأثیرگذاری ۶۰ درصدی برای آزمون و ۴۰ درصدی مصاحبه یا تأثیرگذاری ۵۰ درصدی هم برای آزمون و هم برای مصاحبه مد نظر بوده ولی تا این طرح در مجلس تصویب نشود نمی توان نهایی آن را اعلام کرد.

gadireye

عضو جدید
با این تصمیمی که وزارت خونه گرفته احتمال قبلی واسه کسایی که میخوان دکتری بخونن ، با وضعیت جمعیتی که مملکت پیدا کرده ، به نظرم راحت تر میشه ، سالی دوبار کنکور ، سالی دو نفر رتبه اول ، ان شا الله که هر چی که به نفع ملته رقم بخوره ولی اینو نشنیده بگیرین حدس می زنم این روال دو بار کنکور از سال دیگه منتفی بشه ، جمعیت کنکوری نمی صرفه دو بار کنکور برگزار بشه

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
مواد درسی آزمون دکتری 95 - مهندسی شیمی

مواد درسی آزمون دکتری 95 - مهندسی شیمی

سلام دوستان...
مواد درسی آزمون دکتری امسال هم بالاخره مشخص شد!
هم فایل PDF مواد درسی تمام رشته ها رو میزارم و اگرم حال نداشتین فقط مهندسی شیمی رو خواستین ببینید PDF رو بیخیال بشید عکسی که ضمیمه کردم ببینید که مخصوص مهندسی شیمیه.
دروس امتحانی ایناست:
الف) زبان انگلیسی ب)استعداد تحصیلی ج) 1- ریاضیات مهندسی 2- ترمودینامیک 3- سیالات
ضریب زبان و استعداد 1 و ضریب تخصصی 4 هست.

پیوست ها

• phd95.pdf
    216.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • mavade darsi-mim shimi-phd.jpg
    mavade darsi-mim shimi-phd.jpg
    15.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

SCIENSE

عضو جدید
سلام دوستان...
مواد درسی آزمون دکتری امسال هم بالاخره مشخص شد!
هم فایل PDF مواد درسی تمام رشته ها رو میزارم و اگرم حال نداشتین فقط مهندسی شیمی رو خواستین ببینید PDF رو بیخیال بشید عکسی که ضمیمه کردم ببینید که مخصوص مهندسی شیمیه.
دروس امتحانی ایناست:
الف) زبان انگلیسی ب)استعداد تحصیلی ج) 1- ریاضیات مهندسی 2- ترمودینامیک 3- سیالات
ضریب زبان و استعداد 1 و ضریب تخصصی 4 هست.
مهندسی شیمی بدون پدیده های انتقال تفاوتی با مکانیک نمی کنه

بالا