[ گفت و گو ] انتخاب رشته کارشناسی ارشــد و دکتــرا

الوند

عضو جدید
‌مهندسي پليمرـ ­صنايع پليمر

‌مهندسي پليمرـ ­صنايع پليمر

کد 1255 ‌مهندسي پليمرـ ­صنايع پليمر
موادامتحاني‌
1.زبان عمومي و تخصصي, 2. شيمي پليمر (شيمي‌پليمر,اصول مهندسي‌پليمريزاسيون‌) , 3.رياضيات مهندسي, 4. تکنولوژي‌پليمر (الاستومر,پلاستيک‌,کامپوزيت‌) , 5.شيمي‌ فيزيک پليمرهاخواص‌ فيزيکي‌ومکانيکي پليمرها, 6.پديده‌هاي‌انتقال (رئولوژي‌,انتقالحرارت‌, انتقال‌ جرم‌) , 7.کنترل فرايندهاي پليمري, 8.مکانيک سيالات.
ضرايب به ترتيب دروس:
(1, 2, 3, 3, 2, 2, 2, 2)

آخرین ویرایش:

الوند

عضو جدید
مهندسي‌ شيمي‌

مهندسي‌ شيمي‌

مهندسي‌ شيمي‌
مواد امتحاني
زبان‌ عمومي و تخصصي, 2. انتقال‌ حرارت1و2, 3.ترموديناميک‌, 4. مکانيک‌سيالات‌, 5. کنترل‌ فرآيند, 6. انتقال‌جرم و عمليات واحد1و2, 7. طرح‌راکتور, 8. رياضيات‌(کاربردي,عددي‌)
ضرايب به ترتيب دروس:
(1, 3, 3, 2, 1, 4, 2, 3)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
مهندسي‌شيمي-مخازن‌هيدروکربوري

مهندسي‌شيمي-مخازن‌هيدروکربوري

کد 1258 مهندسي‌شيمي-مخازن‌هيدروکربوري ‌(*)
موادامتحاني
1. زبان‌ عمومي‌ و تخصصي‌ (انگليسي‌) , 2. ترموديناميک‌, 3. مکانيک‌ سيالات‌(يک‌ ودو فازي‌), 4. رياضيات (کاربردي,عددي), 5. مهندسي‌ نفت(اکتشاف‌, حفاري‌و چاه‌پيمايي,توليد), 6. مهندسي‌مخازن. ‌
ضرايب به ترتيب دروس:
(1, 1, 2, 3, 2, 2)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
مجموعه‌ مهندسي‌ هسته‌اي ‌(*)

مجموعه‌ مهندسي‌ هسته‌اي ‌(*)

مجموعه‌ مهندسي‌ هسته‌اي
1.مهندسي‌ راکتور 2. مهندسي‌پرتو پزشکي
مواد امتحاني
زبان عمومي‌وتخصصي‌ (انگليسي‌يافرانسه‌ياآلماني‌), 2.رياضيات, دروس‌تخصصي ( انتخاب‌دو درس‌ازدروس‌زير) 3. کنترل , 4 . فيزيک ‌هسته‌اي , 5. الکترونيک ‌, 6. ترموديناميک , 7. انتقال حرارت‌ومکانيک سيالات , 8.الکترومغناطيس عمومي
ضرايب به ترتيب دروس:
1. مهندسي‌راکتور(1, 2, 3, 3, 3, 3, 3, 0)
2. مهندسي‌پرتوپزشکي‌(1, 2, 3, 3, 3, 3, 0, 3)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
مهندسي‌ شيمي‌-بيوتکنولوژي‌ ‌(*)

مهندسي‌ شيمي‌-بيوتکنولوژي‌ ‌(*)

کد 1285 مهندسي‌ شيمي‌-بيوتکنولوژي‌ ‌(*)
موادامتحاني
. زبان‌عمومي و تخصصي‌ (انگليسي‌) , 2.سينتيک و طراحي راکتور, 3.انتقال جرم,‌ 4.مکانيک‌سيالات و انتقال ‌حرارت , 5.بيوشيمي‌وميکروبيولوژي عمومي,‌ 6.ترموديناميک
ضرايب به ترتيب دروس:
همگي 1

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
مهندسي‌ پليمر- صنايع‌ رنگ‌‌(*)

مهندسي‌ پليمر- صنايع‌ رنگ‌‌(*)

کد 1286 مهندسي‌ پليمر- صنايع‌ رنگ‌‌(*)
موادامتحاني
زبان‌ عمومي و تخصصي‌, 2. رياضيات و اصول مهندسي‌ (کاربردرياضيات‌مهندسي رنگ‌,مکانيک‌ سيالات‌,انتقال‌ جرم‌ و انتقال حرارت‌), 3.کنترل ‌رنگ, 4. شيمي‌وتکنولوژي‌موادرنگرزي‌, 5. شيمي موادواسطه‌ وموادرنگزا, 6. شيمي‌و تکنولوژي ‌روکشهاي سطح.
ضرايب به ترتيب دروس:
همگي 1

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
مهندسي‌ فرآوري‌ و انتقال‌ گاز

مهندسي‌ فرآوري‌ و انتقال‌ گاز

کد 1289 مهندسي‌ فرآوري‌ و انتقال‌ گاز ● ● ‌
موادامتحاني
زبان‌ عمومي‌وتخصصي, 2.رياضيات (معادلات ديفرانسيل‌,رياضيات کاربردي- عددي‌) , 3.ترموديناميک مهندسي‌ شيمي1و2,4 . انتقال‌حرارت‌1و2,5 . انتقال جرم , 6 . عمليات‌واحد1و2,7 . مکانيک سيالات.
ضرايب به ترتيب دروس:
(2, 2, 3, 3, 2 ,3, 2)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون

مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون

کد 1290 مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون ● ●‌(*)
موادامتحاني‌
.زبان عمومي وتخصصي, 2 .رياضيات مهندسي , 3 .کنترل خطي و غيرخطي , انتخاب دو درس ازدروس زير: 4 .ترموديناميک, 5 . مکانيک سيالات و انتقال حرارت,6 . مدارهاي الکتريکي1و2, 7.الکترونيک1و 2
ضرايب به ترتيب دروس:
( 2, 3, 2, 2, 2, 2, 2)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

الوند

عضو جدید
بهتاش جان
در کدهای اچ تی ام ال بعد از قسمت معرفی فونت وقتی که sans-serif را حذف میکنیم مشکل حل میشود اما اینکار وقت زیادی میخواهد. اگر ویرایشگر دیگری بغیر از ورد 2007 با الگوبندی سایت منطبق است لطفا معرفی کنید

الوند

عضو جدید
[FONT='Tahoma','sans-serif']
[FONT='Tahoma','sans-serif']
HTML:
کد 1290 مهندسي ابزاردقيق واتوماسيون ● ●‌(*)
موادامتحاني‌
   1.زبان عمومي وتخصصي, 2 .رياضيات مهندسي , 3 .کنترل خطي و غيرخطي , انتخاب دو درس ازدروس زير: 4 .ترموديناميک, 5 . مکانيک سيالات و انتقال حرارت,6 . مدارهاي الکتريکي1و2,    7.الکترونيک1و 2 
ضرايب به ترتيب دروس:
( 2, 3, 2, 2, 2, 2, 2)
[/FONT]

[/FONT]

آخرین ویرایش:

houman-h

عضو جدید
كارشناسي ارشد بيوتكنولوژي و مهندسي داروسازي

كارشناسي ارشد بيوتكنولوژي و مهندسي داروسازي

:)در خصوص آزمون كارشناسي ارشد بيوتكنولوژي و مهندسي داروسازي از نقطه نظر دروس كليدي ، شانس قبولي و مدت زمان مرور دروس ، لطفا تجربيات خود را عنوان نمائيد.

farhad81

عضو جدید
درود بر شما!
دوست نازنین از کی تا حالا داروسازی شده مهندسی؟به حق چیزهای نشنیده.یادم هست چند وقت پیش یک رشته ساخته بودند به نام مهندسی علوم پایه.
به هر روی داروسازی را نمی دانم.ولی بیو.خب بستگی دارد آزاد بخواهی یا سراسری.برای سراسری روی درس های مهندسی شیمی فوکوس کنی بهتر است.چون رشته ات بوده و با آن ها آشنایی داری.مثلا جرم و عملیات و ترمو و رآکتور....اگر زبانت خوب است.که حتما روش مانور بده.و در کنار این ها برو سراغ دو درس تخصصی بیو یعنی بیوشیمی و میکروبیولوژی(درست گفتم؟الان حضور ذهن ندارم ...ببخشید.)این ها حفظی هستند و اگر یک برنامه ی حساب شده بگذاری از همین الان مرورشان کنی می توانی یک درصد قابل قبول بزنی.ولی این ظور نباشد که وقت از دروس مهندسی شیمی بزنی و بگذاری روی این ها چون همه ی درس ها ضریب 1 دارند.

پیروز باشی

houman-h

عضو جدید
دوست عزيزم ضمن تشكر از نظر شما ، مهندسي داروسازي يكي از گرايشهاي ارشد مهندسي شيمي و با دروس ذيل است:
1.زبا ن عمومي و تخصصي (انگليسي )، 2.سينتك وطراحي راكتور، 3.پديدههاي انتقال(انتقال جرم ،مكانيك سيالات وانتقال حرارت)،
4.بيوشيمي وميكروبيولوژي عمومي ، 5.ترموديناميك ، 6.رياضيات مهندسي، 7.شيمي آلي، 8.شيمي پايه.
مهندسي داروسازي كليه دروس باضريب 1
( 1و 1 ،1 ،1 ،0 ،0 ،0 ، ضرايب به ترتيب دروس براي بيوتكنولوژي)

آخرین ویرایش:
مطمئنی گرایش ارشد شیمیه ؟؟؟؟؟؟؟
ما که اینارو در دوران کارشناسی خوندیم همرو!!!!

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
درست میگه
ارشد مهندسی داروسازی برای مهندسی شیمی وجود داره
من هم بهش علاقه مندم
اگه کسی توضییحات بیشتری داره ، بده

farhad81

عضو جدید
آخر دوستان نازنین گمان نمی کنم این رشته ها در خارج از این ایران که همه چیز توش ممکن است ارزشیابی شود.ما یک رشته ی داروسازی داریم که پیشتر دکترای حرفه ای مدرک می داد و در ارزشیابی فوق لیسانس ارزشیابی می شد و امروز همان شده داروسازی با مدزک ارشد یعنی تیتر دکتر را از ان گرفته اند.یک رشته درباره ی خواص داروها و دوز عمل و شرایط تجویز و سنتز آزمایشگاهی و چیزهایی از این دست.یعنی یک داروساز به عنوان راهنما و مشاور پزشک در بهترین تجویز می تواند او را کمک کند و البته با استانداردهای داروسازی هم آشناست.ولی این داروساز که توان هدایت و طراحی یک خط تولید دارو ندارد.هر مهندس شیمی بسته به سواد و تجربه در هر مقطعی ترجیحا ارشد و دکترا طبیعتا با راه اندازی و مدیریت خط تولید داروها آشناست.چه بسا که این کار را انجام می دهند.این دیگر احتیاج به راه اندازی یک گرایش جدید نیست.مگر ما مهندسی رنگ سازی مهندسی تولید مواد پتروشیمی مهندسی تولید مواد معدنی در ارشد داریم؟اصلا چه معنایی دارد.ولی این که این مهندس داروساز بتواند جای آن داروساز کلاسیک را بگیرد غیر ممکن می نماید.چون با دو درس بیوشیمی و میکروبیولوژی هیچ کس نمی تواند به مکانیزم و طرز عمل داروها در بدن پی ببرد که حالا مهندسین شیمی بتوانند.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
به نظر من مهندسی داروسازی با داروسازی مشابه مهندسی پزشکی با پزشکی باشه
من خودم در یک کارخانه سرم سازی مشغول کارم و با اطمینان بهتون میگم که دید مهندس شیمی باید عوض بشه تا بتونه دارو بسازه
شاید در مهندسی داروسازی با استانداردهای دارویی و کمی هم با داروها آشنا بشوند و . . .

behrang7

عضو جدید
کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

با سلام
من در رشته کامپیوتر فارغ التحصیل شده ام و چند سالی هم در این زمینه کار کرده ام. با توجه به علاقه زیادی که به مهندسی شیمی دارم مایلم در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی شرکت کنم. البته می دانم که کار بسیار سختی است چون اشتراک بسیار کمی بین دروس این دو رشته وجود دارد. می خواستم سرفصل دروس دوره کارشناسی و کتابهای مرجع هر درس را برای مطالعه داشته باشم. در ضمن اگر راهنمایی یا پیشنهادی دارید از بیان آن سپاسگزار خواهم شد.

سلام . ایشالا از انتخاب خوبتون پشیمون نمیشین ;)
حالا در چه گرایشی دوست دارین ادامه تحصیل بدین ؟ گرایشها و رشته های مختلف دروسی با ضریب مختلف دارند
موفق باشی

zkeshmiri

عضو جدید
سلام عزیزم از همین حالا ورودت را به مجموعه شیمی تبریک می گم.
دروس و ضرایب از این قراره:
1-زبان عمومی و تخصصی (1)
2-انتقال حرارت1و2 (3)
3-ترمودینامیک(3)
4-مکانیک سیالات (2)
5-کنترل فرآیند(1)
6-انتقال جرم و عملیات واحد1و2(4) این اصلی ترین درس شیمی
7-طراحی راکتور(2)
8-ریاضیات (کاربردی و عددی)(3)
موفق باشی:)

همونجور که دوستمون هم گفتند :

مهندسی شيمی – مهندسی شيمی
رشته های مورد قبول شامل مهندسی شيمی با کليه گرايشها – مهندسی پليمر- مهندسی مکانيک با گرايش حرارت و سيالات – تکنولوژی و علوم رنگ- کارشناسی طراحی مهندسی پتروشيمی

ضرايب دروس گرايش مهندسی شيمی

كنترل فرايند 1
مكانيك سيالات 3
ترموديناميك 3
انتقال حرارت 3
زبان تخصصي 1
كاربرد رياضيات 3
طراحي راكتورهاي شيميايي 2
انتقال جرم و عمليات واحد 4

در هر سال حدود 315 نفر در دو نوبت روزانه و شبانه از طريق آزمون مهندسی شيمی جذب و در دانشگاه های : تربيت مدرس تهران – رازی کرمانشاه – سمنان – سيستان و بلوچستان – شيراز- صنعتی اصفهان – صنعتی امير کبير –صنعتی مالک اشتر – صنعتی سهند تبريز – صنعتی شری – علم و صنعت ايران – فردوسی مشهد –مازندران و دانشگاه علوم وفنون مازندران (غير انتفائی) مشغول به تحصيل می شوند. دانشگاه آزاد اسلامی در واحد تهران 30 نفر و در واحد ماهشهر 12 نفر دانشجو جذب می کند

اين رشته خود به گرايش های زير تقسيم می شود:
مهندسی پزشکی – مهندسی سيستم های انرژی- صنايع شيميايی معدنی - ترموسنتيک – فرآيند های جداسازی – طراحی فرايند ها- پديده های انتقال – صنايع غذايی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
درباره انتخاب رشته و موارد دیگر قبلا در تاپیک ها بحث شده و ضرائب دروس اورده شده است.
معمولا رشته مهندسی شیمی - مهندسی شیمی برای زمانی انتخاب می شود که بخواهید در هر رشته از دکترای اون تحصیل کنید. ولی این رو هم اضافه می کنم البته قصد ناامید کردن نیست: سخت ترین رشته دنیا بعد از پزشکی. مهندسی شیمی می باشد.

بهتاش جان بچه مردم رو نترسون ;). من خودم تا دکترا رفتم و فعلا هم مشکلی نداشتم . زیاد سخت نبوده ;)

بالا