[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 96

parsakhoshmel

عضو جدید
مهندسی شیمی امسال چرا انقد سوت و کوره!!! من دو سالی هست این سایت و دنبال میکنم تا الان بچه ها کلی اومده بودن و مشکلات هم و برطرف میکردن
من این تاپیک و درست میکنم امیدوارم مورد استقبال قرار بگیره

parsakhoshmel

عضو جدید
بچه ها کسی هست که کلاسای اقای بابایی رو شرکت کرده باشه سال های قبل؟؟؟؟ میخاستم چند تا سوال ازش بپرسم

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
بچه های شیمی که خوبن تا همین مدت پیش بودن پلیمریا چن سالی هست انگار منهدم شدن:confused:

huracan07

عضو جدید
سلام دوستان روزبخیر
چند روز دیگه جواب نهایی آزمون :95 میاد و بازم اینجا شلوغ میشه میتونید سوالاتون رو بپرسید از بچه ها
من کلاسای آقای بابایی رو نرفتم و نمیتونم نظری بدم ولی کتاباش رو خوندم خیلی عالی بودن.
سعی کنید تا قبل از مهر در مورد کلاس و منابعی که میخواید بخونید به جمع بندی برسید چون واقعا مهر رو نباید از دست بدید.
اگه سوالی بود بازم در خدمتتون هستم بچه های دیگه هم هستن که حتما راهنماییتون میکنن از تاپیک های سال های گذشته هم میتونید اطلاعات مفیدی بدست بیارید
موفق باشید

parsakhoshmel

عضو جدید
سلام منم امسال میخوام خیلی جدی برای ارشد بخونم. فقط کنکور 96 صددرصد توی اردیبهشت برگذار میشه؟؟

ی مدت پیش یه مصاحبه از رئیس سازمان سنجش خوندم که نوشته بود اواسط اردیبهشت برگزار میشه .....

-Nahid-

عضو جدید
سلام دوستان
من برای کاربرد ریاضیات یه کتاب پارسه دارم.یه نظرتون دیگه چه کتابایی نیاز دارم؟ اگه میشه یه توضیح کامل درمورد کاربرد بدین

xperia10

عضو جدید
سلام دوستان
من برای کاربرد ریاضیات یه کتاب پارسه دارم.یه نظرتون دیگه چه کتابایی نیاز دارم؟ اگه میشه یه توضیح کامل درمورد کاربرد بدین

به غیر از بخش های کاربرد ریاضیات و معادلات پاره ای , ... پارسه واقعن کتاب کاملیه
میتونید در کنارش از دو جلدی راهیانم استفاده کنید

-Nahid-

عضو جدید
به غیر از بخش های کاربرد ریاضیات و معادلات پاره ای , ... پارسه واقعن کتاب کاملیه
میتونید در کنارش از دو جلدی راهیانم استفاده کنید

خب برای اون بخش های کاربرد و معادلات پاره ای چه کتابی رو باید بخونم.خوندن منبع هم لازمه؟

xperia10

عضو جدید
خب برای اون بخش های کاربرد و معادلات پاره ای چه کتابی رو باید بخونم.خوندن منبع هم لازمه؟

کتاب راهیان ارشد
من خوندن رفرنس واسه ریاضی رو مفید نمیدونم اما اگه بخواین کتاب دکتر نیک آذر فک میکنم مناسب باشه

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام دوستان...ما هنوز ریاضیات رو پاس نکردیم برای قوی شدم تو این درس بجز مشتق و انتگرال و لاپلاس دیگه چه قسمتایی رو باید قوی کنیم؟؟

sambastian

عضو جدید
سلام دوستان...ما هنوز ریاضیات رو پاس نکردیم برای قوی شدم تو این درس بجز مشتق و اتگرال و لاپلاس دیگه چه قسمتایی رو باید قوی کنیم؟؟​

سلام اگر منظورتون کاربرد ریاضیات هست که بیشتر باید معادلات دیفر انسیل بلد باشی و پایه خوبی هم از پدیده های انتقال داشته باشی

کسی اینجا در مورد خوندن سیالات پیشنهادی داره؟ کنکور منظورمه ها​

من خودم تو این درس مشکل داشتم اما فکر میکنم اگر حداقل دو یا سه تا رفرنس رو با هم بخونید بتونید نتیجه ای بگیرید
کتاب کنکوری خوبی ندیدم برای این درس
مدرسان و راهیان و سری عمران رو خوندم همه بد بودن

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام اگر منظورتون کاربرد ریاضیات هست که بیشتر باید معادلات دیفر انسیل بلد باشی و پایه خوبی هم از پدیده های انتقال داشته باشی

من خودم تو این درس مشکل داشتم اما فکر میکنم اگر حداقل دو یا سه تا رفرنس رو با هم بخونید بتونید نتیجه ای بگیرید
کتاب کنکوری خوبی ندیدم برای این درس
مدرسان و راهیان و سری عمران رو خوندم همه بد بودن

فک کنم رفرنسای سیالاتم بدتر سر در گم میکنن حجمشونم خیلی زیاد...شما کدوم رفرنسارو خوندین؟؟وایت استریتر شیمز ؟؟
و اینکه فقط متنش خونده شه یا مساله هاشم حل بشن؟؟؟

dac_ali

عضو جدید
کسی اینجا در مورد خوندن سیالات پیشنهادی داره؟ کنکور منظورمه ها

کتاب صفری فرد رو اگه گیر آوردید بخونید از انتشارات پارسه
اگه گیر نیومد کتاب و جزوه طاهری بهترین گزینه است. شاید تست های چند سال اخیر نداشته باشن ولی درس نامه های خوبی دارن.

sambastian

عضو جدید
منتو کنکور کلا حذف کردم این درس و تمرکزم رو برای درس هایی که کتاب خوبی دارن گذاشتم
اما بطور کل سیالات رو باید به هر رفرنسی یه سری زد
خودم تو کارشناسی استریتر-وایلی خوندم و خوب بود
علاوه بر متن مساله های کتاب هم من خونده بودم و خصوصا حل تمرینش خیلی خوب بود حتی بهتر از کتاب اما من برای امتحان کارشناسی میگم و برای کنکور شاید یکم وقت گیر باشه این کار

مستند

عضو جدید
تورو خدا جوابمو بدید
کسی خبر داره فرق بین پیام نور فراگیر و آزاد الکترونیک چیه؟ کدومشون برای یه فرد کارمند بچه دار بهتره؟
خیلی کارم واجبه

sambastian

عضو جدید
تورو خدا جوابمو بدید
کسی خبر داره فرق بین پیام نور فراگیر و آزاد الکترونیک چیه؟ کدومشون برای یه فرد کارمند بچه دار بهتره؟
خیلی کارم واجبه

آزاد الکترونیک که نمیدونم چیه
اما خودم پیام نور خوندم کارشناسی و برای افراد شاغل خیلی مناسب تره و شهریه اش هم خیلی از آزاد کمتره
کیفیت آموزشی پیام نور البته خیلی پایینه
آزاد هم بی کیفیت است مگر بعضی جاهای خاص

مستند

عضو جدید
ممنون ازت. ولی زیاد درگیرش نمیکنه؟ میدونید مدرک همه اینا رو وزارت علوم میده؟؟؟

sambastian

عضو جدید
بستگی داره به دانشگاه و خود فرد
میگن آزاد اسون تره

بطور کل آزاد و پیام نور با سواد وارد جامعه نمی کنند
من این رو با چیز هایی که خودم تجربه کردم میگم

rezaee415

عضو جدید
سلام دوستان

پارسه واقعا کتاب خوبیه، باهاش درصد خوبی تو ریاضیات میتونی بدست بیاری، من میشه گفت اصلا پایه ریاضی نداشتم که بخوام بگم خوب یا بد... :) اما "خوب" روی پارسه وقت گذاشتم و 50 و خورده ای زدم
البته قبلش این کتاب خیلی جالب رو خوندم، کمتر از 200 صفحه ست و یک روز بیشتر وقتت رو نمی گیره: https://goo.gl/dhA1jO
خیلییی خوبه

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
بنظر شما کلاس کنکوری لازمه؟یعنی تا چه حد میتونه موثر باشه؟؟برای درسهای حرارت،جرم،سیالات،کنترل،ریاضیات...فقط بگم ما جرم و کنترل رو فقط سوالا رو حفظ کردیم!!!!!

sambastian

عضو جدید
سلام
اگر به استاد خوب و شناخته شده ای دسترسی دارید که کلاس خوبه وگرنه اتلاف وقته
با حفظ کردن تو کنکور به جایی نمیرسید اما اگر پایه ضعیفی دارید بیشتر تلاش کنید و حتما مفهومی بخونید نه حفظی

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
وااای خدا چرا انقد کتابا زیادن هم خودشون هم حجمشون :(:surprised:خصوصا کتابای جهش:eek:
بچه ها کسی برنامه ای برای خوندن کتابا نداره؟؟:question:

sambastian

عضو جدید
خب حتما که نباید همه رو بخونید

فعلا با سه تا درس جرم ، حرارت و ترمو پیش برید وقتی این ها تموم شدن اونوقت سه تا درس دیگه بخونید مثلا راکتور ، عملیات و ریاضی

ولی اون سه تای اولی رو حتما خوب بخونید

بالا