[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

sanam_el

عضو جدید
بنظرم چون سوال نفوذ در جز ساکن و سیستم کروی هست باید در مخرج عبارت 1/ri منهای ۱/ro داشته باشیم که برای اولی شعاع کره یعنی r و برای کسر دوم شعاع 10r باید جایگزین بشه که با مخرج مشترک گیری و ساده کردن به گزینه چهار میرسیم

وااااای من اصلا فرمول انتقال جرم کره رو یادم نبود!!!! اشتباه زدم پس!!!!
ممنون!

bb70

عضو جدید
بچه ها سوال 100 جرم که انتقال از یک کره بود به فاصله 10r کدوم گزینه می شد؟چه فرضی باید می گرفتیم؟
این سوال خیلی رو اعصاب منه بگید لطفا
سوال صفحه 262 جرم امید بابایی هست(فقط اونجا 20r بود این جا 10r) خط اول یا دوم جوابش که میشه گزینه 4

sina1864

عضو
کلید ارشد 95 اومده.... اونم چه کلیدیییییییییی (نوشته 94، ولی مقادیر وارد کنین، صفحه بعدش 95 هست و توضیحاتش هم 95)
http://result2.sanjesh.org/keyarshad952

طراح سوالی که خودش به سوالش غلط جواب بده، رو باید قاب گرفت گذاشت موزه، مایه پند و اندرز بشه برای آیندگان

پارسال کلید غلط داشت ولی همه رو درست نکردن... امسال که دیگه سوپر غلطه

dac_ali

عضو جدید
کلید ارشد 95 اومده.... اونم چه کلیدیییییییییی (نوشته 94، ولی مقادیر وارد کنین، صفحه بعدش 95 هست و توضیحاتش هم 95)
http://result2.sanjesh.org/keyarshad952

طراح سوالی که خودش به سوالش غلط جواب بده، رو باید قاب گرفت گذاشت موزه، مایه پند و اندرز بشه برای آیندگان

پارسال کلید غلط داشت ولی همه رو درست نکردن... امسال که دیگه سوپر غلطه

بله منم این کلید دیدم....سوالات بسیار واضحو غلط زده....سوالی که هیچ عقل سلیمی اون گزینه رو انتخاب نمیکنه...فکر کنم به همین خاطر هنوز تو صفحه اصلی سایت سنجش اطلاعیه ش وارد نکردن
قرار شده ساعت چهار بزنن حالا باید دید همین کلیده یا نه؟!

xperia10

عضو جدید
سلام به همه مهندسین نخبه
بچه ها ی پیشنهاد
نظرتون راجع به ایچاد ی گروه تو تلگرام مشابه این تایپک و بحث های کنکوری و غیره مهندسی شیمی چیه؟:smile:
البته اگه تا الان اینکارو نکرده باشین:razz:

dac_ali

عضو جدید
کلید آزمون رو سازمان سنجش منتشر کردhttp://result2.sanjesh.org/keyarshad952/
و اما سوالاتی که بعضی هاشون قطعا غلط هستن و بعضی ها هم فعلا بین علما اختلاف نظر هست :D
اول اونایی که مطمئنا اشتباه هستن و یا اینکه سوال مشکل داره
سوال ۴۲: که تنها با شرط ثابت بودن دما روی دیواره گزینه مورد نظر کلید صحیح هست که به این موضوع تو سوال اشاره نشده
سوال ۱۱۰: در این سوال مقدار q یک ششم بدست میاد ولی سوال درصد بخار ورودی رو خواسته و یعنی جواب گزینه ۴ هست و مقدار پنج ششم...که به اشتباه گزینه یک زده شده
سوال ۱۴۲: که جواب در گزینه ها نیست.
اما دیگر سوالات
سوال ۳۱ و ۳۲ که در کلید گزینه ۲ هست ولی خیلی ها معتقند گزینه ۳ درسته ( خداکرمی و تیمش)
سوال ۱۰۳ و ۱۱۳ هم همچنان روش بحث هست
سوال ۱۲۷ که در سوال گفته درجه صفر ولی یکاها بر اساس درجه اول است
سوال۱۴۰ که میگن ۲ درسته و نه چهار و منم ۲ رو زدم امیدوارم ۲ درس باشه
و همین طور سوال ۱۴۹ که گزینه سه صحیح هست و نه گزینه ۲

در مجموع من یه حساب کردم و دو حالت برای خودم پیش میاد
حالت اول بدون هیچ تغییری در کلید (مینیمم حالت ممکن)
حرارت ۴۰٪ - ترمودینامیک ۶۰٪ - سیالات ۳۵٪ - جرم و عملیات ۵۰٪ - راکتور ۶۰٪ - ریاضی ۵۵٪
حالت دوم و اصلاح کلید ( محتمل ترین حالت ممکن)
حرارت ۵۵٪ - ترمودینامیک ۶۳.۳۳٪ - سیالات ۴۰٪ - جرم و عملیات ۶۰٪ - طراحی راکتور ۷۰٪ - ریاضی ۶۵٪

حالا بنظرتون باید منتظر چه رتبه ای باشیم با این اوضاع ؟!

samane a

عضو جدید
چیزی که من شنیدم سازمان سنجش تحت هیچ شرایطی کلیدا رو تصحیح نمیکنه بنابراین جواب سنجش اگه غلطم باشه باید درصدامونو از همین کلید دربیاریم
پیگری هم فایده نداره متاسفانه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که من شنیدم سازمان سنجش تحت هیچ شرایطی کلیدا رو تصحیح نمیکنه بنابراین جواب سنجش اگه غلطم باشه باید درصدامونو از همین کلید دربیاریم

با این اشتباه داشت زمان ما،ولی نامردا چیزیو تغییر ندادن

dac_ali

عضو جدید

با این اشتباه داشت زمان ما،ولی نامردا چیزیو تغییر ندادن

ولی انصافا بعضی هاشون خیلی مشخصه مثل سوال ۱۱۰ اصلا جای هیچ حرفی باقی نمیزاره...ولی بقولی یکی از بچه ها درصد ها زیاد مهم نیست چون اگه قرار باشه کلید بد باشه برا همه همین طوره و جای نگرانی نیست

samane a

عضو جدید
ولی انصافا بعضی هاشون خیلی مشخصه مثل سوال ۱۱۰ اصلا جای هیچ حرفی باقی نمیزاره...ولی بقولی یکی از بچه ها درصد ها زیاد مهم نیست چون اگه قرار باشه کلید بد باشه برا همه همین طوره و جای نگرانی نیست
بله مثل همیشه غلط تو کلیدا هست
اگه نباشه عجیبه:D

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

زمان ما یکی داده بودن اصلا جواب نداشت!!

R*A

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز و جوانان جویای نام... دوستان عزیز انقدر فکر نتایج نباشید توکلتون بخدا باشه .برید خوش بگذرونید. این موقعیت دیه هیچ وقت پیش نمیاد ..حالا از من گفتن بود :)

خئهی72

کاربر فعال

واسه اونی که غلط زده هم همینطوره ایا؟!:D

dac_ali

عضو جدید
پاسخ تشریحی آزمون سراسری ۹۵http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-مهندسی-شیمی/page7?p=8469203#post8469203

دوستان تقریبا میشه گفت مشکل سوالات ۳۲ ۴۱ ۱۱۰ ۱۱۳ ۱۲۷ ۱۴۲ و ۱۴۹ قطعی هست....در صورت تمایل به قسمت سیستم پاسخگوی سنجش برید و نسبت به این سوالات و دیگر سوالاتی که بنظرتون اشتباه میاد اعتراض بزنید....با تشکر http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

پ.ن: هر شخص فقط میتواند نسبت به یک سوال اعتراض بزند...این سنجش همه چیش من در آوردیه! خودشون و سازمانشون :mad:

آخرین ویرایش:

sina1864

عضو
پاسخ تشریحی آزمون سراسری ۹۵http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-ارشد-مهندسی-شیمی/page7?p=8469203#post8469203

دوستان تقریبا میشه گفت مشکل سوالات ۳۲ ۴۱ ۱۱۰ ۱۱۳ ۱۲۷ ۱۴۲ و ۱۴۹ قطعی هست....در صورت تمایل به قسمت سیستم پاسخگوی سنجش برید و نسبت به این سوالات و دیگر سوالاتی که بنظرتون اشتباه میاد اعتراض بزنید....با تشکر http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/

پ.ن: هر شخص فقط میتواند نسبت به یک سوال اعتراض بزند...این سنجش همه چیش من در آوردیه! خودشون و سازمانشون :mad:

یک سوال نیست... همین فرآیندی که طی کردی رو چند بار واسه هر سوال تکرار کن.... اینجا ببین (http://s7.picofile.com/file/8245128834/Untitled.png)

سوال 125 هم چرا هیچکی نمیگه مخلوط شونده میشه؟؟؟؟ جالبه هر کی شکلی که میکشه، حجم مخلوط شونده کمتر باز میزنه پلاگ!!!!! یه نمونش این جوابیه دپارتمان (http://s7.picofile.com/file/8251193476/راکتور.png)

آخرین ویرایش:

dac_ali

عضو جدید
یک سوال نیست... همین فرآیندی که طی کردی رو چند بار واسه هر سوال تکرار کن.... اینجا ببین (http://s7.picofile.com/file/8245128834/Untitled.png)

سوال 125 هم چرا هیچکی نمیگه مخلوط شونده میشه؟؟؟؟ جالبه هر کی شکلی که میکشه، حجم مخلوط شونده کمتر باز میزنه پلاگ!!!!! یه نمونش این جوابیه دپارتمان (http://s7.picofile.com/file/8251193476/راکتور.png)

منم این سوال مثل شما اشتباه کردم...سوال نگفته راکتور بهینه کدام است بلکه گفته کدوم CR بیشتری تولید میکنه یعنی راکتوری که مساحت زیر نموادر آن بیشتر است باید انتخاب بشه... من هر بار میزدم میگفت شما قبلا اعتراض زدید در صورتی که من شماره سوال عوض کردم بازم ممنون دوباره میرم امتحان میکنم

sina1864

عضو

میانگین درصد 52 براساس کنکور 93 رتبه تو بازه 60 تا 100 هست و براساس کنکور 94 تو بازه 20 تا 40... نتایج به همراه میانگین درصد تو نت پیدا میشه.
کنکور امسال هم چیزی بین کنکور 93 و 94 هست و البته به 94 نزدیک‌تره. چون مشخص‌شده طراح سوال رو طرح کرده تا اشتباهات بره بالا و درصدا بیاد پایین؛ کما اینکه این اتفاق واسه خیلی‌ها افتاده و بعضیا هم بروز نمیدن... البته اگه کنکور امسال بهمن ماه برگزار میشد، از کنکور 94 هم سخت‌تر بوده، چون سه ماه بیشتر واسه کنکور خوندن واضحه که قدرت داوطلب بیشتر میشه؛ اونم با این اوصاف که بعضیا دانشگاه هم نمیرفتن (بودن کسایی که مجدداً کنکور دادن و یا هفت ترمه تمام کردن، و یا 90.5 به قبل بودن.. تعدادشون کم هم نیست).

dac_ali

عضو جدید
میانگین درصد 52 براساس کنکور 93 رتبه تو بازه 60 تا 100 هست و براساس کنکور 94 تو بازه 20 تا 40... نتایج به همراه میانگین درصد تو نت پیدا میشه.
کنکور امسال هم چیزی بین کنکور 93 و 94 هست و البته به 94 نزدیک‌تره. چون مشخص‌شده طراح سوال رو طرح کرده تا اشتباهات بره بالا و درصدا بیاد پایین؛ کما اینکه این اتفاق واسه خیلی‌ها افتاده و بعضیا هم بروز نمیدن... البته اگه کنکور امسال بهمن ماه برگزار میشد، از کنکور 94 هم سخت‌تر بوده، چون سه ماه بیشتر واسه کنکور خوندن واضحه که قدرت داوطلب بیشتر میشه؛ اونم با این اوصاف که بعضیا دانشگاه هم نمیرفتن (بودن کسایی که مجدداً کنکور دادن و یا هفت ترمه تمام کردن، و یا 90.5 به قبل بودن.. تعدادشون کم هم نیست).

بله درسته حق با شماست میانگین هر سال با سال های دیگه تفاوت داره مثلا آزمون ۹۴ با این درصد ها که من نوشتم رتبه ۴۷ گرفته ولی مثلا آزمون ۹۱ با این درصدها رتبه نزدیک دویست در میاد

dac_ali

عضو جدید

بله درسته حق با شماست میانگین هر سال با سال های دیگه تفاوت داره مثلا آزمون ۹۴ با این درصد ها که من نوشتم رتبه ۴۷ گرفته ولی مثلا آزمون ۹۱ با این درصدها رتبه نزدیک دویست در میاد

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
جزوه ریاضیات مهندسی و کنترل فرآیند کدوم استاد لازمه؟؟منظورم استادی که طراح سواله....

Estrella

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دنبال یه جزوه خوب و کامل واسه کاربرد ریاضیات میگردم که از صفر تا صدشو کامل و جامع توضیح داده باشه

Soheil rahmani

عضو جدید
من جزوه دست نويس خيلي خوبي دارم.
البته يه سري فايلام هست كه جزوه هاي خوبين مثل جزوه پارسه.اونم فايلشو دارم

mamad_baghabadi

عضو جدید
سلام
دوستان من می خوام واسه کنکور سال بعد مطالعه کنم میشه راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم؟و چه جوری بخونم که نتیجه خوبی بگیرم؟

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام
دوستان من می خوام واسه کنکور سال بعد مطالعه کنم میشه راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم؟و چه جوری بخونم که نتیجه خوبی بگیرم؟

سلام دوست عزیز
قبل از هر چیز باید بگم تجربه هر کس ازجمله روش مطالعه و ... ممکنه با بقیه متفاوت باشه چیزی که من میگم تجربه شخصی خودمه
تشخیص اینکه به دردت میخوره یا نه با خودته

در مورد روش مطالعه
از اول شروع کن به خوندن خیلی سطحی در کمتر از یک ماه همه مطالبو یک دور بخون بعدش دوباره برگرد دور دومو شروع کن این دور یکم مغهومی تر بخون حدود یک ماه و نیم یا حداکثر دو ماه تمومش کن بعدش دوباره برگرد دور سوم باز یکم عمیقتر و دقبق تر بخون و در پایان دور سوم خلاصه نویسی اگه خواستی انجام بده
بعدش تا دو ماه مونده به کنکور کارت فقط اینه برگردی اول مرور کنی تا آخر بری تست موضوعی هر بار 10-15 تا بزنی و دوباره دوره دوره دوره و.... دوره-- در ضمن توی این روش آزمون مرحله ای به دردت نمیخوره پس اگر این روش در پیش گرفتی آزمون ثبت نام نکن
دو ماه مونده به کنکور شروع کن به آزمون گرفتن از خودت اولویت اول کنکورای شیمی از 87 تا 95 اولویت بعدی کنکورای گاز یا بیو با توجه به اینکه چه رشته شناوری شرکت کردی از 90 تا 95 (اگر وقت شد قبل از 90 هم آزمون بگیر از خودت) اولویت بعدی آزمون های جامع موسسات مختلف شرکت کن
به نظرم در حین درسخوندن هرجا به تستای شیمی 91تا 95 رسیدی ازشون رد شو
تا دو ماه آخر وقتی میخوای خودتو بسنجی نتیجه و درصدات واقعی باشه

در مورد درسا
زبان : توی شیمی زبان ارزش وقت گذاشتن نداره
اما توی گاز و بیو خوبه بیشتر روی ریدینگ ها و cloze test تمرکز کن
ریدینگهای 10 سال اخیر بیو یا گازو بخون احتمال داره بیاد اگرم نیاد خودش باعث تفویت زبان تخصصیت توی این دو رشته میشه
حرارت: حرارت جهش خیلی خوبه فقط دورای اول زیاد روش گیر نده چون حجمش زیاده اگه بخوای زیاد وقت بزاری تا آخر که بری اولش یادت رفته
خوبی کتابای جهش اینه که اگه تموم تستای متن کتابو حل کنی و تستای آخر فصل حل نکنی چیز زیادی از دست ندادی
به نظرم دور اول فقط درسنامه ها و تستای متن رو چشمی بخون و دور دوم تستای متنو کامل حل کن و اونایی که سخته علامت بزن از دور سوم به بعد درسنامه ها و تستای علامتدار رو مرور کن و هر بار 15-20 تا تست از آخر فصل حل کن کلا هرجا تست سخت یا تستی که نتونستی حل کنی دیدی علامت بزن که دورهای بعدی مرور کنی
ترمودینامیک باز هم همون جهشو بخون با روش مثل روش که برای حرارت گفتم
اگه گاز شرکت کردی فصل سیکلها رو هم حتما بخون اما در غیر این صورت لازم نیست اونو کامل بخونی یه سری مطالب کلیشه ای هست که اگه تستای سالهای اخیر شیمی رو ببینی متوجه میشی، همونا رو بخونی کافیه
سیالات پارسه تالیف صفری فرد خیلی خوبه اما اگه درصد بالا میخوای در کنارش تستای مدرسانم بخون و حتما جریان تراکم پذیر بخون چند سال بود که ازش سوال نمیومد اما امسال یهو چندتا سوال اومد
کنترل راهیان خیلی خوبه برای کنکور هر چی لازم داشته باشی بهت میگه فقط چندین دور بخون تا مسط بشی و هیچی فصلی رو هم حذف نکن با 15 دقیقه وقت سر جلسه میتونی تا 70درصد و بیشتر هم بزنی
جرم باز هم جهش مثل حرارت و ترمو
مهمترین فصلهاش نفوذ مولکولی و دستگاههای انتقال جرم همسو و نا همسو و... است
عملیات کتاب جامعی متاسفانه فعلا توی بازار نیست حداقل من ندیدم
راهیان در کنار جزوه دستنویس پارسه خوبه اگر وقت داشتی کتابای دیگه رو هم یه نگاه بنداز
در مورد راکتور مهمترین مسئله تست اگه درسنامه رو فول هم باشی تضمینی نیست درصد بالا بزنی
تست خیییییلی حل کن و به نظر من راکتور یکی از ساده ترین درساست اما وقتی درسنامه های فرمولی فصلهای اولو میبینی به نظر سخت میرسه
راکتور معمولا همه راهیان میخونن من راهیان خوندم کتاب راکتور انتشارات سپاهانم خوندم
سپاهان به نظرم بهتر بود گرچه از سال 89 به بعد ویرایش نشده و تستای جدید رو نداره اما درسنامه هاش تشریحی و اثباتیه مثل راهیان فرمولی و حفظی نیست اما از طرفی راهیان یه جاهایی یکم کاملتره و تستای جدید هم داره اگه بتونی هر دو رو بخونی عالیه
در مورد ریاضی پارسه برای کنکور مهندسی شیمی خیلی خوبه گرچه راهیان توی مباحث عددی یکم کامل تره اما اون مباحث توی کنکور شیمی مطرح نمیشن چندان
پیشنهادم اینه فصل مدلسازی کتاب دکتر نیک آذر رو بخونی اگه وقت کردی تمرینات آخرشم حل کن حتما بعدا توی تستا میبینی چقدر سوالات مدلسازی شبیه مثالها و تمرینات نیک آذر میاد

یه نکته خیییییلی مهم
زود شروع کردن برای خوندن خیلی خوبه اما معمولا بچه ها زود و خیلی پر انرژی شروع میکنن یهو از وسط راه میبرن اهمیت درسخوندن برای کنکور هرچی به کنکور نزدیک میشیم به صورت تصاعدی زیاد میشه
پس طوری بخون که از وسط راه کم نیاری
ممکنه گاهی مشکلی پیش بیاد که نتونی درس بخونی و کمتر درس بخونی حتی اگه شده روزی یک ساعت و حتی اگه اون یک ساعتم مرور چشمی خلاصه ها باشه اما باز همونو نگه دار چون پیوسته خوندن خیلی مهمه ممکنه مشکلت بعد از دو روز حل بشه اگه این پیوستگی رو حفظ کنی زود بر میگردی به حالت قبل اما اگه قطع کنی دیگه معلوم نیست کی برگردی
من بهت اطمینان میدم در طول مدت درس خوندن مسائل و مشکلاتی پیش میاد که نا امیدت میکنه با خودت میگی نه دیگه اونطوری که میخواستم نمیشه
فراموش نکن آدمهای موفق توی شرایط ایده آل موفق نمیشن بلکه اونا شرایط غیر ایده آل رو مدیریت میکنن و به ایده آل نزدیک میشن

اگه باز هم سوالی بود در مورد نوشته هام خواستی خصوصی بگو چون ممکنه فراموش کنم این تالار رو چک کنم
البته دوستان دیگه هستن که به مراتب بیشتر از من تجربه دارن و خیلی بهتر از من میتونن راهنماییت کنن
برای همه دوستان عزیز و کنکوریهای آینده آرزوی موفقیت دارم

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان حالا که کنکورتون رو دادین بنظرتون برای ریاضیات راهیان بهتره یا پارسه؟؟و کنترل کدوم کتاب روونتره؟؟:smile::gol:

بالا