[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

paeez-banoo

عضو جدید
بچه ها من هنوز مرددم کنکور ارشد رشته شناورم شرکت کنم
از یه طرف چون گفتن پارسال آسون بود دلم می خواد شرکت کنم
از یه طرفم می ترسم سخت باشه واسه کنکور اصلی کم بیارم و استرس باعث شه کنکور اصلی مهندسی شیمیو خراب کنم
:(
لطفن اونایی که پارسال کنکوری بودن حتمن جواب بدن :(
چون واقعا مهمه برام و چند روز بیشتر باقی نمونده تا پایان ثبت نام :(

ئدز

عضو جدید
ببینید چیزی به عنوان سخت یا آسون بودن کنکور الان برای شما نباید ملاک باشه چون شرایط در هر دو حالت برای همه هست ولی بازم همه قبول نمیشن پس در هر سطحی از سوالا باعث برد یا باخت شما نیست الان باید طوری درس بخونید برای شخص خودتون صد باشید وقتی تلاش خودتون رو کردید و سر جلسه به نظر سخت بودن سوالا مطمئن باشید برای همه سخت و اگه آسون باشه قرار نیست یه کودن قبول بشه بازم شما که تلاش کردید نتیجه میبینید به هر حال فرق سخت یا آسون بودن کنکور میانگین درصد قبولی حالا برای شما چه فرقی داره با سی درصد قبول شی یا هشتاد به هر حال قبولی فقط باید سر جلسه وا ندی!!! تا اونجایی که من یادم تقریباً همه بچه های قبولی دو سال پیش با رتبه های خوب شناور هم دادن و چرا که نه یه راه اضافی هست باید همه احتمال ها رو به در نظر بگیرید خستگی که معنا نداره اما در برخورد امتحان اول دو حالت یا بد میدی میگی این اصلی نیست بره به درک یا خوب میدی میشه یه چیز زاپاس یه انرژی مضاعف من خودم با یه دوستی بودم اونم با این استدلال شناور نداد بعد پشیمون شد چون همیشه بچه های میم شیمی تو بیو شانس دارن الان میگن بیو نمیخوام اما بعد میگن با این تلاش حداقل یه چیز قبول شیم و الویت هاشون فرق داره
نمیدونم تو اینجا بود یا نه ولی من تابستون گفتم حتماً شناور رو هم مد نظر بگیرید این کنکور کوفتی قاعده نداره نشه شما زحمت بکشید بازم نتیجه نبینید سر جلسه هزار جور مشکل ممکن هست دیر برسی استرس بگیری سوالا سخت باشه و......همیشه در هر شرایطی یه راه فرار برای خودتون داشته باشید یه نقشه دوم من خودم استرس داشتم بیو رو راحت دادم یعنی بد جلسه گفتم حتماً روزانه تو تهران میارم و یه باری ازم کم شد ولی سر میم شیمی نه خسته بودم ونه اثر دیگه ایی داشت در کل بعد دو تا امتحان میدونستم بلاخره از این کنکور کوفتی یه صندلی روزانه گیرم میاد حالا بیو یا میم شیمی باشه که چه عالی....

آخرین ویرایش:

paeez-banoo

عضو جدید
ببینید چیزی به عنوان سخت یا آسون بودن کنکور الان برای شما نباید ملاک باشه چون شرایط در هر دو حالت برای همه هست ولی بازم همه قبول نمیشن پس در هر سطحی از سوالا باعث برد یا باخت شما نیست الان باید طوری درس بخونید برای شخص خودتون صد باشید وقتی تلاش خودتون رو کردید و سر جلسه به نظر سخت بودن سوالا مطمئن باشید برای همه سخت و اگه آسون باشه قرار نیست یه کودن قبول بشه بازم شما که تلاش کردید نتیجه میبینید به هر حال فرق سخت یا آسون بودن کنکور میانگین درصد قبولی حالا برای شما چه فرقی داره با سی درصد قبول شی یا هشتاد به هر حال قبولی فقط باید سر جلسه وا ندی!!! تا اونجایی که من یادم تقریباً همه بچه های قبولی دو سال پیش با رتبه های خوب شناور هم دادن و چرا که نه یه راه اضافی هست باید همه احتمال ها رو به در نظر بگیرید خستگی که معنا نداره اما در برخورد امتحان اول دو حالت یا بد میدی میگی این اصلی نیست بره به درک یا خوب میدی میشه یه چیز زاپاس یه انرژی مضاعف من خودم با یه دوستی بودم اونم با این استدلال شناور نداد بعد پشیمون شد چون همیشه بچه های میم شیمی تو بیو شانس دارن الان میگن بیو نمیخوام اما بعد میگن با این تلاش حداقل یه چیز قبول شیم و الویت هاشون فرق داره
نمیدونم تو اینجا بود یا نه ولی من تابستون گفتم حتماً شناور رو هم مد نظر بگیرید این کنکور کوفتی قاعده نداره نشه شما زحمت بکشید بازم نتیجه نبینید سر جلسه هزار جور مشکل ممکن هست دیر برسی استرس بگیری سوالا سخت باشه و......همیشه در هر شرایطی یه راه فرار برای خودتون داشته باشید یه نقشه دوم من خودم استرس داشتم بیو رو راهت دادم یعنی بد جلسه گفتم حتماً روزانه تو تهران میارم و یه باری ازم کم شد ولی سر میم شیمی نه خسته بودم ونه اثر دیگه ایی داشت در کل بعد دو تا امتحان میدونستم بلاخره از این کنکور کوفتی یه صندلی روزانه گیرم میاد حالا بیو حتماً میم شیمی باشه که چه عالی

ئدز جان یه سوال دیگه یه برگه قبل از برگه ی ثبت نام هست که لازمه دانشگاه معدلو تایید کنه.الان لازمه ببرمش واسه تایید؟ یا بعدن هم میشه؟

paeez-banoo

عضو جدید
بچه ها یه برگه قبل از برگه ی ثبت نام هست که لازمه دانشگاه معدلو تایید کنه.الان لازمه ببرمش واسه تایید؟ یا بعدن هم میشه

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام .
بیوتکنولوژی پارسال که کنکورش راحت بود . اگه زبان هم بزنید میتونید به رتبه تک رقمی هم فکر کنید;) برای ادامه تحصیل در خارج از کشور هم بسیار عالیه . کلا اگه به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و مقاله دادن و . . . علاقه دارید، نانو و بیو مناسب هستند . رشته هایی هستند که هنوز جای کار دارند و اشباع نشدند.
ولی رشته فرآوری و انتقال گاز برای کسانی که علاقه دارند تا زودتر وارد بازار کار شوند مناسب تره . هرچند که احتمال قبولیش نسبت به بیو کمتره . البته داشتیم موردی که با 93 هم شبانه تهران رو اورده.
ممنون.
برای بیوتکنولوژی اگه بیوشیمی رو سفید بزاریم هم احتمال قبولی هست؟
شما میدونید معمولا تعداد شرکت کننده های هرکدوم چقدره ؟

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان کنکوری عزیز
من اولین سالمه که میخوام کنکور بدم
دفترچه رو دانلود کردم
11تا گرایش :
1.ترمو سینتیک و کاتالیست
2.فرآیندهای جداسازی
3.طراحی فرآیند
4.مدل سازی
5.محیط زیست
6.فرآوری و انتقال گاز
7.صنایع پتروشیمی
8.مهندسی صنایع غذایی
9.صنایع شیمیایی معدنی
10.نانوفناوری
11.پلیمر

من الان هیچ شناختی از اینا ندارم.میشه لطفا یه منبعی یا اگه خودتون تجربه دارین راهنماییم کنین برای انتخاب گرایش لطفا

ئدز

عضو جدید
اینا همه زیر مجموعه میم شمیه شما تو همون کنکور مهندسی شیمی باید ثبت نام کنی بعد انشالله قبول شدی تحقیق کن برای انتخاب گرایش و برگه تایید معدل اگه ترم هفت هستی یا کارنامه ت کامل نیست الزاما الان موقع ثبت نام چیزی تو سایت جلوي ثبت نامت رو نمیگیره از برگه پرینت بگیر ببر آموزش کاراش رو انجام بدن حتماً این کار رو بکن اما همین طور که گفتم به ثبت نام اینترنتی ربطی نداره

ئدز

عضو جدید
ممنون.
برای بیوتکنولوژی اگه بیوشیمی رو سفید بزاریم هم احتمال قبولی هست؟
شما میدونید معمولا تعداد شرکت کننده های هرکدوم چقدره ؟
من بیوشیمی سفید زبان 28 پدیده 51ترمو 50 رآکتور 93 زدم شدم 58 که تو امیرکبیر تربیت و علم و صنعت روزانه آوردم البته این اطلاعات از کارنامه نهایی هست وگرنه الان مهندسی سیستم های انرژی شریف هستم

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من هنوز مرددم کنکور ارشد رشته شناورم شرکت کنم
از یه طرف چون گفتن پارسال آسون بود دلم می خواد شرکت کنم
از یه طرفم می ترسم سخت باشه واسه کنکور اصلی کم بیارم و استرس باعث شه کنکور اصلی مهندسی شیمیو خراب کنم
:(
لطفن اونایی که پارسال کنکوری بودن حتمن جواب بدن :(
چون واقعا مهمه برام و چند روز بیشتر باقی نمونده تا پایان ثبت نام :(
سلام اتفاقن اصلن کم هم نمیارید چون اون روزای اخر هر روز حدودن یه کنکور بالاخره از خودتون میگیرید اینم مثله یکی از همونا حساب کنید و اصلن ب چیزی دیگه فکر نکنید و اینکه شرکت کردن توی شناور ریسکه کار رو پایین میاره خودش یه فرصته

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان دفترچه راهنمای ثبت نام رو نگاه کردم، رشته های زیر(که رشته ی شناور هستن) با ما درس مشترک دارن.
نظرتون راجع به هر کدوم چیه؟
کنکورشون معمولا سخت تر از مهندسی شیمیمه یا راحت تر؟
احتمال قبولی تو کدوم بیشتره؟

1273- نانوفناوری-نانومواد
1285- مجموعه بیوتکنولوژی و داروسازی
1289- مهندسی فراوری و انتقال گاز
1290- مهندسی ابزاردقیق و اتوماسیون در صنایع نفت
1292- مهندسی شیمی-بهداشت ایمنی و محیط زیست
واسه ابزار ک باید ریاضی مهندسی بخوونید اضافه تر
و بچه های مکانیک و برق قوی ترن توی این ازمون و تمام قبولی هاش امسال از این دو رشته بودن
بیو و رو نمیدونم ولی واسه فراوری سینتیک هم نمیخاد و ازمونش اسونتر بود پارسال از مهندسی شیمی
واسه قبولی توی ابزار امسال رتبه یک تا دوازده ب ترتیت سهمیه رو پر کردند ولی واسه گاز اهواز اخرین رتبه فک کنم حدودن پنجاه بود تهران رو نمیدونم ولی
HSE هم باید درسای اضافه خووند و ب نظر من ریسکش زیاده
ب نظر من احتمال قبولی بیو خیلی بالاتر از بقیه باشه

miss homa7

عضو جدید
سلام دوستان، خوبین؟
اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنوم میشم
درس ترمو پایه ضعیفی دارم ولی قصد دارم تو فرصتی که تا آزمون دارم فصل های مهم رو بخونم تا میانگین درصد خوبی داشته باشم

کدوم فصل ها رو بخونم به نظرتون؟
منتظر جوابتونم

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان، خوبین؟
اگه کسی بتونه راهنماییم کنه ممنوم میشم
درس ترمو پایه ضعیفی دارم ولی قصد دارم تو فرصتی که تا آزمون دارم فصل های مهم رو بخونم تا میانگین درصد خوبی داشته باشم

کدوم فصل ها رو بخونم به نظرتون؟
منتظر جوابتونم

قانون ترمودینامیک سیستم های باز و بسته و..گاز ایده آل که مثلاًدر فرآیند دما ثابت چه جوریه و......آنتروپی مهمه... ترمو دو خیلیییییییی مهمه اگه درست یادم باشه سه فصل آخر جلد یک راهیان با سه فصل اول جلد دوم

BULGARIA

کاربر بیش فعال
واسه ابزار ک باید ریاضی مهندسی بخوونید اضافه تر
و بچه های مکانیک و برق قوی ترن توی این ازمون و تمام قبولی هاش امسال از این دو رشته بودن
بیو و رو نمیدونم ولی واسه فراوری سینتیک هم نمیخاد و ازمونش اسونتر بود پارسال از مهندسی شیمی
واسه قبولی توی ابزار امسال رتبه یک تا دوازده ب ترتیت سهمیه رو پر کردند ولی واسه گاز اهواز اخرین رتبه فک کنم حدودن پنجاه بود تهران رو نمیدونم ولی
HSE هم باید درسای اضافه خووند و ب نظر من ریسکش زیاده
ب نظر من احتمال قبولی بیو خیلی بالاتر از بقیه باشه

دقیقا هرکی میخواد شناور شرکت فقط گاز شرکت کنه دور بقیه نرید

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دقیقا هرکی میخواد شناور شرکت فقط گاز شرکت کنه دور بقیه نرید

ممنون
ممکنه دلیلتون رو هم بگید؟
من بین بیو و گاز مرددم.
بیو باید بیوشیمی رو سفید بزارم.
و برای گاز هم زبان ضریبش 2 هست و ریاضیش هم کمی با شیمی متفاوته(معادلات زیاد داره).
راستش من می خوام رشته شناورم جوری باشه که اگه شیمیم خوب نشد بتونم روی شناور برای قبولی حساب کنم.
باز هم ممنونم از راهنمایی شما و بقیه دوستان.

BULGARIA

کاربر بیش فعال
ممنون
ممکنه دلیلتون رو هم بگید؟
من بین بیو و گاز مرددم.
بیو باید بیوشیمی رو سفید بزارم.
و برای گاز هم زبان ضریبش 2 هست و ریاضیش هم کمی با شیمی متفاوته(معادلات زیاد داره).
راستش من می خوام رشته شناورم جوری باشه که اگه شیمیم خوب نشد بتونم روی شناور برای قبولی حساب کنم.
باز هم ممنونم از راهنمایی شما و بقیه دوستان.

بیو بازار کار نداره باید یا خارج بری یا دکترا بگیری بری استاد بشی نگران نباش شیمیت خوب میشه من خودم یه گرایش شیمی خوب دانشگاه معمولی رو ب بیو دانشگاه خوب ترجیح میدم البته این یه نظر شخصیه مطمن باش اگه شیمیت خوب بشی شناورم خوب میشی و برعکس راستی اون درسایی ک گفتی همه باهاشون مشکل دارن در ضمن برای گاز لازم نیس درس جدید بخونی

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بیو بازار کار نداره ... در داخل بخوایم اونجوری ببینیم که کلاً تمامی رشته ها ....
(برخی شرکت های دارویی نیاز به نیرو دارن)
ولی مهندسی شیمی - بیوتکنولوژی یکی از کاربردهاش دقیقاً همون کاری که تو شرکتهای مهندسی مشاور بخش فرآیند ممکنِ در ارتباط با تجهیزات انجام بدن انجام میشه
مثل preheater برای ماده و محیط کشت و تجهیزاتی مثل h.ex و valve و سایر تجیهیزات که مورد نیازِ و که در مسیر انجام فرآیند قرار دارن ... اتفاقاً کار برای بیو موجود هست فقط بند پ میخواد که رعایت بشه

باید یا خارج بری یا دکترا بگیری بری استاد بشی (این دو تا هم یه مزیت برا این رشتس (روبورس بودنش))

دانشگاه علوم تحقیقات نه میکروب عمومی و نه بیو عمومی به عنوان دوس جبرای داره (کلاً هیچی جبرانی ندارن) (بیو عمومی نمیدونم کجا ولی مطمئنم که میکروب عمومی کاربرد داره)

ELHAM PROCESS

عضو جدید
کلیشه های دکتر سمیعی گهر رو انصافا هیشکی نداره در اختیار ماها قرار بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا جواب نمیدید آخه نمیدونم والا!
منم دنبالشم نمیدونم چرا هر کی داره صداشو در نمیاره من یکی از دوستام کلی ازش تعریف کرد بعد که گفتم بده کپی کنم . گفت دادم کسی ... البته شایدم حق دارن رقابته دیگه ...:(
در هر صورت اگر کسی داره منم حاضرم با قیمت خوبی بخرم ...

prof.fard

عضو جدید
آره بقول این خانوم از دوستان اگر کسی کلسشه های دکتر سمیعی گهر رو فروشنده بود به قیمت بسیار خوبی خریدارم.
بسیار خوب!!

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چه حرفیه چون رقابته این کلیشه ها رو نمیدن. من خودم چند تا جزوه خوب از کلاس کنکور های شهر تهران یکی از دوستام برام اورد گفت بخونشون من دادم به یکی دیگه که نیاز بیشتری داشت تازه هر چی هم پیدا میکنم به بقیه هم میدم چون من معتقدم روزی دست خداست اگه من بخوام کنکور قبول بشم حتما میشم اگرم نه نمیشم . الان چند هفتست به بچه های سال قبل که پارسه بودن پیام خصوصی میفرستم میگم برام گیر بیارین حداقل جوابم نمیدن بگن اقا پسر مگه زوره نمیدیمت.من میبینم طرف همیشه میاد سایت ولی جواب پیام منو نمیده. اشکالی نداره حتما به قول دوستمون فضای رقابته دوس ندارن بدن به یکی دیگه

623

عضو جدید
اشکال نداره، ما هم خدایی داریم، همونجور که دوستمون گفتن "روزی دست خداست" . پس جای نگرانی نیست......

623

عضو جدید
دوستان نمی خوام موج منفی بدم ولی چند روز هست که حس درس خوندن از وجودم رفته، اصلا حوصله کتاب و درس ندارم، نمیدونم چرا اینجوری شدم. وقتم داره تلف میشه! چیکار کنم که دوباره برگردم به حالت اولم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید:(

ChemicEng

عضو جدید
دوستان نمی خوام موج منفی بدم ولی چند روز هست که حس درس خوندن از وجودم رفته، اصلا حوصله کتاب و درس ندارم، نمیدونم چرا اینجوری شدم. وقتم داره تلف میشه! چیکار کنم که دوباره برگردم به حالت اولم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید:(
خیلی جای نگرانی نیست
الان موقعی هست که خیلیا میبرن! یادم میاد پارسال اکثر بچه های خوابگاه دو سه هفته درس خوندن رو گذاشته بودن کنار!
ولی خوب مسلما کسی رتبه عالی میگیره که از این فرصت ها استفاده کنه
یعنی وقتی دیگران زدن رو ترمز، اون گاز بده.

DEPOR

عضو جدید

بخون که تنها راه موفقیت همینه

omid elnino

عضو جدید
سلام به نظر شما برای بیو دانشگاه اصفهان حدودا چه رتبه ایی میخواد
من بیوشیمی سفید زبان 28 پدیده 51ترمو 50 رآکتور 93 زدم شدم 58 که تو امیرکبیر تربیت و علم و صنعت روزانه آوردم البته این اطلاعات از کارنامه نهایی هست وگرنه الان مهندسی سیستم های انرژی شریف هستم

prof.fard

عضو جدید
دوستان کسی هست که سیالاتش خوب باشه راهنماییم کنه از فصل 3 به بعد چیکار کنم چطوربخونم چی بخونم کجاهارو بیشتر و کمتر بخونم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا