[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با تشکر از دوست خوبم خانوم فاطمه یاس.

برخی از قبولی های سال گذشته دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان:

دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان طراحی فرآیندها 1233 روزانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان طراحی فرآیندهای جداسازی 1257 روزانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی 1342 روزانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان ترمودینامیک و سینتیک 1372 روزانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان طراحی فرآیندها 1426 شبانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان طراحی فرآیندهای جداسازی 1432 شبانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی 1480 شبانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان ترمودینامیک و سینتیک 1505 شبانه
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان مهندسی شیمی-مهندسی شیمی 3192 پردیس خودگردان
دانشگاه سیستان و بلوچستان - زاهدان طراحی فرآیندها 3737 پردیس خودگردان

رتبه دانشگاه سیستان و بلوچستان هم طبق رنکینگ سال 2015 توی ایران 36 امه.

mohammad aghaei

عضو جدید
شما که ماشاءالله کارت درسته و وضعیتت بهتر از ماست.
ان شاء الله که هممون قبول شیم. شما هم واسه ما دعا کن.
دعا کن بنده قبول شم اونوقت دو بار شیرینی میدم اصلا.:D

سلام بروبچ، میبینم که انشالا ماه خوبیه این اردیبهشت ماه! همه قراره شیرینی بدن:D
بچه ها فقط تنوع رو رعایت کنن;)
انشالا که همه جای خوب و مورد انتظارمون قبول بشیم......به امید خدای مهربون.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای محمد اقایی من که به شما نزدیکم از هر کی شیرینی نگیرم از شما یکی میگیرم من میام شیراز:biggrin:
من یه پیشنهادی دارم همه بچه های سایت بیاین اصفهان چون اصفهان تقریبا وسط ایران میخوره همونجا تو زاینده رود که الان خشکه فرش پهن میکنیم بعد اون کسانی که افتخار ما هستن شیرینی میدن:)
--------------------------------------------------------

mohammad aghaei

عضو جدید
اقای محمد اقایی من که به شما نزدیکم از هر کی شیرینی نگیرم از شما یکی میگیرم من میام شیراز:biggrin:
من یه پیشنهادی دارم همه بچه های سایت بیاین اصفهان چون اصفهان تقریبا وسط ایران میخوره همونجا تو زاینده رود که الان خشکه فرش پهن میکنیم بعد اون کسانی که افتخار ما هستن شیرینی میدن:)

چشم رفیق، شیرینی چه قابل داره:) تشریف بیارید، در خدمتیم!
آخ آخ، گفتید زاینده رود!:( انشالا که هر چه زودتر احیا بشه.
شما که سر گل مفتخرا هستید، پس انشالا همه دعوت شما!:twisted::victory::biggrin:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز

چشم رفیق، شیرینی چه قابل داره:) تشریف بیارید، در خدمتیم!
آخ آخ، گفتید زاینده رود!:( انشالا که هر چه زودتر احیا بشه.
شما که سر گل مفتخرا هستید، پس انشالا همه دعوت شما!:twisted::victory::biggrin:

نه نه نه .
شما خودت روزهایی که جوابا اومد بهتر از سایرین بودی و حتی درصداتونم بهتر بود :biggrin:پس شما باعث افتخاری
دیگه این ترفندا قدیمی شده جناب اقایی :biggrin:
من اومدم شیراز نری قایم بشیا من گفتم تا شیرینی از شما یکی نگیرم از شهرتون بیرون نمیرم:)

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

ان شاء الله .
شما که گل سرسبد شیرینی بده ها هستی آقا محمد.;)
پس از الان توی این روزهای باقی مانده سعی کن خوب برنامه بریزی که عدالت رعایت شه.:D

من نظرم اینه که دوستان همگی جمع کنید بیاین شمال میریم تو دل طبیعت و دوستان عزیز و افتخار ما شیرینی هاشونو به نوبت و با تنوع مناسب بدن...جا از ما شام و ناهار و شیرینیش از شما دوستان گل.:biggrin:

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
--------------------------------------------------------
ان شاء الله که هم زاینده رود هم دریاچه ارومیه واسه همیشه زنده شن و حیات توشون موج بزنه واقعا.

E.AP

عضو جدید
شما که ماشاءالله کارت درسته و وضعیتت بهتر از ماست.
ان شاء الله که هممون قبول شیم. شما هم واسه ما دعا کن.
دعا کن بنده قبول شم اونوقت دو بار شیرینی میدم اصلا.:D
منم وضعیتم چندان تعریفی نداره،توکل به خدا اشالله همگی قبولیم،شمام مارو دعا کنین

پس حسابی دعا میکنم که قبول شین دو بار دوبار شیرنی بخوریم :-D .

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز نوبت دانشگاه سمنان هست که معرفی کنیم:
این دانشگاه سال قبل در گرایشهای زیر دانشجو پذیرفته است:
گرایش ترموسینتیک و کاتالیست،جداسازی،طراحی فرایندها،نانو مهندسی شیمی
--------------------------------------------------------------------------------------------
من شنیدم این دانشگاه بازدید علمی خیلی میبره حتی ارشد
دوستانیکه اطلاعاتی دارن درباره این دانشگاه یا تو این دانشگاه درس خوندن اینجا بنویسن تا بقیه استفاده کنن
دو سه روز دیگه این پروسه معرفی دانشگاهها تمام میشه و انشالله با پیشنهاد دوستان کار جدیدی انجام بدیم

mohammad aghaei

عضو جدید
نه نه نه .
شما خودت روزهایی که جوابا اومد بهتر از سایرین بودی و حتی درصداتونم بهتر بود :biggrin:پس شما باعث افتخاری
دیگه این ترفندا قدیمی شده جناب اقایی :biggrin:
من اومدم شیراز نری قایم بشیا من گفتم تا شیرینی از شما یکی نگیرم از شهرتون بیرون نمیرم:)

من؟؟؟؟؟؟ نه بابا من از همه ضعیف تر بودم، دوستان شکسته نفسی میکردن!:)
شمو تشریف بیار شیراز، چشم! ما شیرینی میدیم. فقط دانشگاه نزنی شیرازا:biggrin: اونوقت همش از من شیرینی میخوای:wallbash::D

mohammad aghaei

عضو جدید
ان شاء الله .
شما که گل سرسبد شیرینی بده ها هستی آقا محمد.;)
پس از الان توی این روزهای باقی مانده سعی کن خوب برنامه بریزی که عدالت رعایت شه.:D

من نظرم اینه که دوستان همگی جمع کنید بیاین شمال میریم تو دل طبیعت و دوستان عزیز و افتخار ما شیرینی هاشونو به نوبت و با تنوع مناسب بدن...جا از ما شام و ناهار و شیرینیش از شما دوستان گل.:biggrin:

من برنامه ریزی کردم، شیراز بیاید یه ساندویچی معروف داره به نام " کتلت کاکو" اونجا همه مهمون من!;)
اختیار دارید شمو شکسته نفسی میکنید، من اون آخرا سو سوی امید دارم میبینم! شمو که خودت روشنایی هستی:)
میایم شمال راحت تو دل طبیعت و از روشنایی شمو هم با شام و شیرینی بهره میبریم!:thumbsup2::hypocrite::victory::w17:

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دانشگاه سمنان

دانشگاه سمنان

والا من اطلاع زیادی از دانشگاه سمنان ندارم ولی شنیدم دانشگاه خوبیه و دانشکده مهندسی شیمیش هم جداست.
یکی از دلایلی که بازدید میبرن اینه که سمت سمنان کارخونه و این چیزا زیاد داره.

قبولی های سال گذشته دانشگاه سمنان:

دانشگاه سمنان طراحی فرآیندها 828 روزانه
دانشگاه سمنان طراحی فرآیندهاي جداسازي 1032 روزانه
دانشگاه سمنان نانو 1067 روزانه
دانشگاه سمنان ترموسینتیک وکاتالیست 1105 روزانه
دانشگاه سمنان طراحی فرآیندها 1143 شبانه
دانشگاه سمنان طراحی فرآیندهاي جداسازي 1186 شبانه
دانشگاه سمنان ترموسینتیک وکاتالیست 1240 شبانه
دانشگاه سمنان مهندسی شیمی -مهندسی شیمی 2957 پردیس خودگردان

رتبه دانشگاه سمنان هم طبق رنکینگ سال 2015 توی ایران 23 امه.

آخرین ویرایش:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه سمنان

دانشگاه سمنان

تاریخچه :
دانشگاه سمنان به عنوان بزرگترین دانشگاه جامع و مادر استان متولی نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان می باشد.از زمانی که اولین مرکز آموزش عالی در شهر سمنان فعالیت خود را آغاز کرد، بیش از 40 سال می‌گذرد. «مدرسه عالی تکنولوژی سمنان» به عنوان اولین مرکز آموزش عالی در سال 1353 در سمنان بنا شد. این مرکز آموزشی عالی به صورت هیات امنایی، با زیر بنایی بالغ بر 5000 متر مربع در 7 رشته کاردانی با 580 دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد. فعالیت این مرکز به همین صورت تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که تصمیم به گسترش فعالیت‌های این مدرسه عالی گرفته شد. در همین راستا این مرکز در دو رشته کارشناسی الکترونیک و عمران دانشجو پذیرفت و با توسعه نسبی در سال 1367به «مجتمع آموزش عالی سمنان» تبدیل شد و نهایتاً سال 1372 سالی بود که این مجتمع با گسترش ملموس و چشمگیر فعالیت‌های خود از جمله افتتاح دانشکده‌های مهندسی، تربیت دبیر و دامپزشکی به «دانشگاه سمنان» ارتقاء یافت.

دانشگاه سمنان در سال 1392 که آغاز ‌چهلمین سال فعالیت آن است با داشتن بیش از 800 هکتار فضا، چهار پردیس با عناوین؛ پردیس فنی، پردیس علوم پایه، پردیس علوم انسانی و پردیس علوم و فناوری‌های نوین،22 دانشکده و 2 آموزشکده، دو پژوهشکده، 9 گروه پژوهشی فعال، یک پارک علم و فناوری، مرکز رشد واحدهای فناور، پردیس دانشگاهی (بین المللی) و مرکز آموزشهای مجازی (الکترونیکی) ، 370 عضو هیات علمی ثابت، بیش از 16500 دانشجو (ثبت نام بیش از 5000 نفر دانشجوی جدید‌الورود در سال تحصیلی 94-1393) در 75 رشته دکتری، 108 رشته کارشناسی ارشد ، 70 رشته در مقطع کارشناسی و 2 رشته کاردانی به یکی از دانشگاههای بزرگ ایران تبدیل شده است .

معرفي دانشكده مهندسي شيمي, نفت و گاز
مهندسي شيمي فن كاربرد علوم براي پياده سازي فرايندهاي شيميايي و فيزيكي در مقياس صنعتي است. يك مهندس شيمي علاوه بر توانايي امكان سنجي انجام واكنش ها در مقياس آزمايشگاهي, قابليت تبديل نتايج آزمايشگاهي به فرايندهاي توليدي و صنعتي را دارد.
گروه مهندسي شيمي از سال 1379 با پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي مهندسي شيمي- گرايش صنايع شيميايي معدني فعاليت خود را آغاز كرده است.در سال ١٣٨١ با ايجاد مقطع كارشناسي ارشد مهندسي شيمي باگرايش فرآيندهاي جداسازي و در سال ١٣٨٣ باتأسيس گرايش طراحي فرآيندها در مقطع كارشناسي ارشد در اين گروه موافقت شد. در سال 1386 و در پي افزايش توان علمي و فني و تعداد اعضاي هيأت علمي, رشته مهندسي شيمي- گرايش طراحي فرآيندهاي نفت در مقطع كارشناسي تأسيس شد. در سال 1387 با تأسيس رشته هاي مهندسي شيمي- گرايش صنايع گاز در مقطع كارشناسي، مهندسي شيمي- گرايش ترموسينتيك در مقطع كارشناسي ارشد و مهندسي شيمي- گرايش ترموديناميك در مقطع دكتري موافقت شد.در سال ١٣٨٨ با پذيرش دانشجو در گرايش مهندسي شيمي- پديده هاي انتقال در مقطع دكتري موافقت گرديد.در سال 1387 با حمايت مقام محترم وزارت علوم , تحقيقات و فناوري با توجه به فعاليت هاي اعضاي هيأت علمي, گروه مهندسي شيمي و با تصويب هيأت امناء به دانشكده مهندسي شيمي,نفت و گاز ارتقاء يافت و در آذر ماه ١٣٨٨ ساختمان جديد اين دانشكده به بهره برداري رسيد.

هم اكنون اين دانشكده با داشتن 13 نفر عضو هيأت علمي تمام وقت، همچنين آزمايشگاه‌هاي مجهز و امكانات و تجهيزات مناسب آموزشي و تحقيقاتي مشغول انجام فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي است و در سطح دانشگاه، فعاليت هاي پژوهشي و تحقيقاتي چشمگيري را ارائه کرده است.در حال حاضر گروه پژوهشی گچ نیز به عنوان یک مرکز تحقیقاتی در این دانشکده مشغول به کار است.

رشته های مقطع کارشناسی ارشد به تفکیک دانشکده در دانشگاه سمنان طی سال تحصیلی 93-1392
نام پردیس : پردیس فنی
نام دانشکده :
دانشکده مهندسی شیمی ، نفت وگاز
رشته گرایش:مهندسی شیمی (گرایش ترموسینتیک و کاتالیست)
مهندسی شیمی (گرایش جداسازی)
مهندسی شیمی (گرایش طراحی فرایندها)
مهندسي شيمي - بهداشت، ايمني و محيط زيست(HSE )
مهندسي شيمي،نانو شیمی **

توضیح : رشته های جدید با ** مشخص شده اند .

آخرین ویرایش:

623

عضو جدید
سلام دوستان..... از اطلاعات مفیدی که این چند وقته زحمت کشیدین و در اختیارمون قرار دادین مچکریم.......کسانی که اطلاعات دارن ، کم کم راجع به گرایش ها هم صحبت کنن تا همگی فیض ببریم.....مثلا من که اصلا نمیدونم بازار کار کدوم گرایش تو ایران بهتره.؟...

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده هم طبق معمول آمار قبولی های سال گذشته رو میدم::D

دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی فرآیندهاي جداسازي 260 روزانه
دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی شیمی پیشرفته 365 روزانه
دانشگاه صنعتی اصفهان پدیده هاي انتقال و فرآیندهاي جداسازي 391 روزانه
دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی فرآیندهاي جداسازي 663 شبانه
دانشگاه صنعتی اصفهان چرخه سوخت هسته اي 750 روزانه
دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی شیمی پیشرفته 891 شبانه
دانشگاه صنعتی اصفهان پدیده هاي انتقال وفرآیندهاي جداسازي 896 شبانه

و اینکه من شنیدم دانشگاه صنعتی اصفهان سخت گیرن. البته شنیدن کی بود مانند دیدن! ولی فکر هم میکنم همینطور باشه تقریبا. باز نمیدونم دقیقا.:smile:

من اسم صنعتی شنیدم گفتم بیام بگم :-D
به حد وحشتناکی سختی گیری میشه اینجا کیلو کیلو مشروظی داریم :-D
یه جوریه که بچه ها مهمانی میگیرن امیرکبیر و علم و صنعت 12 تا \اس میکنن برمیگردن
و البته این رتبه ای که برای شبانه دادین مربوط به شبانه اموزش محوره
سوالی در مورد استادا و دانشگاه بود در خدمتم

آخرین ویرایش:

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دمش گرم حراستیه....:D
ولی چیزی که من شنیدم اینه که امار خودکشی تواین دانشگاه زیاده این صحت داره؟

بله شریف و صنعتی بالاست امارش وی از سال 92 به واسطه تغیر ریاست دانشگاه و کاهش سخت گیری های اجتماعی این امار خیلی کم شده من که توی این یه سال چیزی نشنیدم

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..... از اطلاعات مفیدی که این چند وقته زحمت کشیدین و در اختیارمون قرار دادین مچکریم.......کسانی که اطلاعات دارن ، کم کم راجع به گرایش ها هم صحبت کنن تا همگی فیض ببریم.....مثلا من که اصلا نمیدونم بازار کار کدوم گرایش تو ایران بهتره.؟...

سلام دوست عزیز
ممنونم از همراهی شما
یکی دو روز دیگه فرصت بدین تا دیگه معرفی دانشگاهها تمام بشه چون دیگه چیزی نمونده از شنبه ای که بیاد دوستان شروع کنن از گرایشها صحبت کنن ولی اگه عجله دارین خودتون شروع کنید اطلاعات مفیدی هم به بقیه بدین

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز نوبت معرفی دانشگاه یاسوج و دانشگاه فناوری های نوین قوچان هست:
دانشگاه یاسوج سال قبل در گرایشهای زیر دانشجو پذیرفته است:
گرایش فرایندهای جداسازی،پیشرفته
چون گچساران هم توی همین استان واقع شده به راحتی میشه بازدید هم رفت مناطق نفت و گاز گچساران دوستانی هم که امریه میخوان میتونن بیشتر تحقیق کنن و برن اونجا:biggrin:
--------------------------------------------------------------------------------------------
دانشگاه مهندسی قوچان هم سال پیش در رشته مهندس شیمی گرایش طراحی فرایند دانشجو پذیرفته است
من دوستانی داشتم که کارشناسی اونجا بودن و از وضعیت نمره راضی بودن:biggrin:
---------------------------------------------------------------------------------------------
قبلا هر دو روز دانشگاهها معرفی میشد ولی چون وقت کمه هر روز معرفی میشه فکر کنم پنجشنبه تمام بشه دیگه

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
توضیحات تکمیلی-دانشگاه سمنان

توضیحات تکمیلی-دانشگاه سمنان

توضیحات تکمیلی-دانشگاه سمنان : به نقل از یکی از دوستان عزیزم:)

دانشکده مهندسی شیمی نفت و گاز ، با هیئت علمی قوی دو تا استاد تموم و سه چهار تا دانشیار و بقیه استادیار
درمورد hse جزو سه تا دانشگاهیه ک این رشته رو داره
البته واسه پسر ها توصیه نمیشه ب نظر من هر کی خواس ارشد بره سمنان نره بهتره.سربازی جلوترش میندازه.
فکر کنم یه سال بیشتر هم خوابگا ه نمیدن.

623

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ممنونم از همراهی شما
یکی دو روز دیگه فرصت بدین تا دیگه معرفی دانشگاهها تمام بشه چون دیگه چیزی نمونده از شنبه ای که بیاد دوستان شروع کنن از گرایشها صحبت کنن ولی اگه عجله دارین خودتون شروع کنید اطلاعات مفیدی هم به بقیه بدین
نه دوست عزیز، عجله ای در کار نیست........من که گفتم هیچ اطلاعاتی از گرایش ها ندارم......البته متاسفانه..!! :(

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعاتی درباره مهندسی شیمی دانشگاه قوچان:
گروه مهندسی شیمی دانشگاه مهندسی فناوری های نوین قوچان از بهمن سال 1386 شروع به پذیرش دانشجو نموده است. این گروه هم اکنون دارای 8 عضو هیئت علمی و 2 نفر بورسیه می باشد . تعداد دانشجویان گروه هم اکنون در حدود 200 نفر در مقطع کارشناسی و 20 نفر در مقطع کارشناسی ارشد می باشد .​
پذیرش در دوره کارشناسی مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیند های صنایع نفت (1385)​
پذیرش در دوره کارشناسی مهندسی شیمی (1390)​
پذیرش در دوره کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش طراحی فرآیند ها (1386)​
موافقت قطعی وزارت علوم با پذیرش دانشجو در رشته مهندسی انرژیهای تجدیدپذیر در مقطع کارشناسی (1392)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با رتبه 1304 سال قبل تونستن روزانه طراحی فرایند این دانشگاه بشینن
اگه دوستان اطلاعات بهتری دارن بذارن تا بقیه هم استفاده کنن

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دانشگاه یاسوج

دانشگاه یاسوج

قبولی های سال گذشته دانشگاه یاسوج:

دانشگاه یاسوج مهندسی شیمی پیشرفته 897 روزانه
دانشگاه یاسوج طراحی فرآیندهاي جداسازي 914 روزانه
دانشگاه یاسوج طراحی فرآیندهاي جداسازي 1048 شبانه

رنکینگ دانشگاه یاسوج هم در سال 2015 توی ایران 113 امه.

...Kh-

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دانشگاه مهندسی فناوري هاي نوین-قوچان

دانشگاه مهندسی فناوري هاي نوین-قوچان

قبولی های سال گذشته دانشگاه مهندسی فناوري هاي نوین-قوچان:

دانشگاه مهندسی فناوري هاي نوین-قوچان فرایند 1304 روزانه
دانشگاه مهندسی فناوري هاي نوین-قوچان فرآیند 1507 شبانه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز نوبت معرفی دانشگاههای زیر هست:
دانشگاه اراک:
سال قبل گرایش پیشرفته دانشجو پذیرفته است.
-------------------------------------------------------
دانشگاه صنعتی ارومیه :
سال قبل در گرایش پدیده های انتقال دانشجو پذیرفته است.
-------------------------------------------------------
دانشگاه صنعتی همدان:
سال قبل در گرایش پیشرفته دانشجو پذیرفته است.
------------------------------------------------------
دانشگاه کردستان:
-----------------------------------------------------
دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل:
----------------------------------------------------
دانشگاه گیلان :
سال قبل در گرایش های پیشرفته،پدیده های انتقال،فرایندهای جداسازی دانشجو پذیرفته است.
---------------------------------------------------
دوستان اگه اطلاعاتی درباره این دانشگاهها دارن بذارن تا بقیه هم استفاده کنن.
به جز دانشگاههای استان تهران بقیه جاهای مهم نام برده شد.
دوستان پیشنهاد بدن چطوری درباره گرایشها صحبت کنیم مواردی از قبیل بازار کار ،در امد،درسهای دوره،سختی ،اسانی ،هدف از رفتن به گرایش و ...
مثلا هر روز یه گرایش رو دربارش حرف بزنیم که کدوم دانشگاه بهتره یا از نظر مواردبالا به صرفه هست یا کلی اصلا هر کی هر چی پرسید
دوستان پیشنهاد بدین

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
تاريخچه مختصر دانشگاه اراك

تاريخچه مختصر دانشگاه اراك

در سال 1350 تعدادي از اساتيد دانشگاه تهران و دانشسراي عالي سابق، مقدمات تاسيس يك موسسه آموزش عالي خصوصي را در اراك ايجاد نمودند.در مهرماه همان سال فعاليت اين واحد آموزشي در چهار رشته فيزيك، شيمي، زيست شناسي، زبان و ادبيات فارسي با پذيرش 450 دانشجو به نام مدرسه عالي مرجان در محل استيجاري آغاز شد. اين موسسه در اواخر سال 1351 با نام مدرسه عالي علوم اراك وابسته به دانشگاه تربيت معلم تهران و با مديريت دولتي فعاليت خود را ادامه داد و در آذرماه سال 1368 اين موسسه به طور مستقل و با عنوان دانشگاه تربيت معلم اراك فعاليت خود را پي گرفت. در سال 1375 با تصويب طرح جامع (دانشگاه تربيت معلم )به (دانشگاه اراك) تغيير يافت. طرح جامع دانشگاه اراك با مساحت 382 هكتار شامل پنج دانشكده علوم پايه، ادبيات و علوم انساني، كشاورزي و منابع طبيعي، هنر معماري و فني ومهندسي ادامه يافت و همچنين امكانات جانبي شامل سالن ورزشي، سلف سرويس، مسجد، فضاي سبز. ودر حال حاضر دانشكده هاي علوم پايه،ادبيات و علوم انساني، كشاورزي و منابع طبيعي وفني و مهندسي فعال مي باشد. دانشگاه اراك به عنوان دانشگاه توسعه يافته و جامع در حال حاضر داراي 4 دانشكده و تعداد 85 رشته تحصيلي از جمله : 1رشته كارداني، 1 رشته كارشناسي ناپيوسته و 29 رشته كارشناسي پيوسته و 44 رشته كارشناسي ارشد و 10 رشته دكتري مي باشد و بصورت روزانه و شبانه نسبت به تربيت دانشجويان و تامين نيروي انساني متعهد و متخصص براي اداره و توسعه ايران اسلامي اقدام مي نمايد. از مهرماه 1391 شعبه محلات دانشگاه اراك در سه رشته مهندسي علوم كامپيوتر، مهندسي نرم‌افزار و مهندسي صنايع دانشجو مي‌پذيرد.

گروه مهندسی شیمی

گروه مهندسی شیمی در سال 1379 با پذیرش 35 دانشجو در رشته مهندسی شیمی گرایش مهندسی پالایش با مدیریت آقای دکتر عبدالرضا مقدسی شروع به فعالیت نمود. در سال 1384 با هدف توسعه تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی با دو گرایش مهندسی شیمی پیشرفته و مهندسی پلیمر آغاز به کار نمود.در حال حاضر مدیر گروه مهندسی شیمی جناب آقای دکتر عبدالرضا مقدسی می باشند.

رزومه اعضاء هیات علمی،مدیریت گروه و کارشناسان گروه را اینجا ببینید

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه گيلان

دانشگاه گيلان

تاريخچه دانشگاه
از سال 1346 با عنوان مدرسه عالی بازرگانی فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود. و در سال 1353 به تصويب شورای گسترش آموزش عالی رسيد و در سالهای 55 - 1354 در چارچوب قرارداد بين دولتهای ايران و آلمان غربی سابق، دانشگاه گیلان ، تاسيس و از سال 1356 فعاليتهای آموزشی خود را با پذيرش 155 دانشجو در 9 رشته تحصيلی آغاز نمود .در سال 1356 مدرسه عالی مدیریت و مدرسه عالی بازرگانی که تنها مراکز آموزش عالی در استان گیلان بودند با دانشگاه گیلان ادغام و فعالیت های آموزشی آن تا پایان سال تحصیلی 1358 با تعداد 605 نفر دانشجو در 14 رشته تحصیلی ادامه یافت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دانشگاه گیلان بطور مستقل و بدون وابستگی به آلمان، فعاليتهای آموزشی خود را در 8 رشته تحصيلی و با حدود 500 دانشجو از سرگرفت و با رشد و گسترش آموزش عالی در کشور، دانشکده های علوم پایه ، فنی،علوم کشاورزی،علوم انسانی و پزشکی ساخته شد و پس از آن نیز دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشکده منابع طبیعی و معماری و هنر تاسیس شدند.
در طی سال های 1384 تاکنون روند رشد و توسعه دانشگاه گیلان با شتاب بیشتری ادامه یافته و دانشکده های علوم ریاضی، مهندسی مکانیک، فناوری نوین و پردیس بین الملل در منطقه آزاد انزلی و پژوهشکده حوضه آبی خزر راه اندازی شد.اين دانشگاه در حال حاضر با 9 دانشکده و یک واحد پردیس و دو پژوهشکده( حوضه آبی دریای خزر و گیلان شناسی) با حدود 500 عضو هیئت علمی،بیش از 17000 هزار دانشجو و به عنوان یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی در منطقه شمال کشور مشغول به فعالیت های آموزشی و پژوهشی است و سالانه بیش از 6000 هزار نفر دانشجو را در310 رشته - گرایش در مقاطع تحصيلی کارشناسی ( 112 رشته- گرایش) ، کارشناسی ارشد (148 رشته-گرایش) و دکتری (50رشته- گرایش) برای دوره های روزانه ، شبانه ، پردیس و مجازی پذيرش می نمايد .

دانشکده ها و گروه پژوهشی دانشگاه گيلان

دانشکده ادبيات و علوم انساني
دانشکده تربيت بدنی و علوم ورزشي
دانشکده علوم پايه
دانشکده علوم ریاضی
دانشکده علوم کشاورزي
دانشکده فنی و مهندسي
دانشکده معماری و هنر
دانشکده منابع طبيعي
پردیس دانشگاه
دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان
گروه پژوهشی گیلان شناسی

از ديگر واحدهای اين دانشگاه می توان به موارد زير اشاره نمود .

مرکز کامپيوتر و فنآوری اطلاعات
دفتر ارتباط با دانش آموختگان
دفتر ارتباط با صنعت و کشاورزي
دفتر کارآفريني
دانشکده ها
دانشگاه گیلان شامل 9 دانشکده و یک پردیس دانشگاهی می باشد

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشکده فنی مهندسی-دانشگاه گیلان

دانشکده فنی مهندسی-دانشگاه گیلان

درباره دانشکده
دانشکده فنی در کیلومتر 5 جاده رشت به قزوین و در پردیس اصلی دانشگاه قرار دارد. این دانشکده از سال 1357 فعالیت آموزشی خود را در 3 رشته مکانیک، عمران و برق آغاز کرد.

دانشکده فنی در حال حاضر دارای تعداد 112 عضو هیات علمی است که
7 نفــــر دارای مرتبه استـــــادی
16نفـــر دارای مرتبه دانشیاری
69نفــــر دارای مرتبه استادیاری
20 نفــــر دارای مرتبــه مربی می باشند و خدمات علمی را به طریق تدریس و پژوهش ارایه می دهند.
تعداد کل دانشجویان این دانشکده در نیمسال اول 93-92دارای 3387 نفر می باشد. از این تعداد
849 نفر دانشـــــجو در دوره های ارشـــــد ، دکتـــــــــری و
2538نفر دانشجو در دوره کارشناسی روزانه و شبانه می باشد.

این دانشکده در حال حاضر دارای رشته گرایش های زیر است :
3 رشته دکتری با گرایشهای :
مهندسی مکانیک: مکانیک طراحی کاربردی)،( مکانیک - طراحی کاربردی دینامیک جامدات )،( مکانیک - طراحی کاربردی دینامیک - کنتل و ارتعاشات)،(مکانیک - تبدیل انرژی)
مهندسی عمران: (عمران - سازه)، (عمران - خاک وپی )
مهندسی نساجی

6رشته کارشناسی ارشدبا گرایشهای:
مهندسی عمران:(سازه های دریایی، خاک پی، سازه، راه و ترابری )
مهندسی مکانیک:(طراحی کاربردی ، تبدیل انرژی )
مهندسی برق:(برق -قدرت)،(برق الکترونیک دیجیتال)،(برق الکترونیک میکروالکترونیک)،(برق مخابرات-میدان)،(برق قدرت-سیستمای قدرت)،(برق قدرت ماشین های الکتریکی و الکترونیک قدرت)،(برق- مخابرات سیستم)،(برق-الکترونیک)
مهندسی شیمی:(شیمی، شیمی فرآیندهای جداسازی)
مهندسی نساجی:(شیمی نساجی و علوم الیاف )
مهندسی کامپیوتر: (نرم افزار)

6 رشته کارشناسی با گرایشهای:
مهندسی مکانیــک: (حرارت سیالات، طراحی جامدات، سیتم های دینامیکی و کنترل)
مهندسی عمـــران: (عمران، عمران -عمران)
مهندسی نساجی: (علوم الیاف)
مهنــــدسی شیـمی: (مهندسی شیمی، مهندسی شیمی-صنایع غذایی )
مهندسی بـــــــرق: (مهندسی برق، الکترونیک - قدرت، برق - قدرت)
مهندسی کامپیوتر: (نرم افزار - سخت افزار )
آدرس : رشـــت ، کیلومــــتر 5 جاده رشت به قزوین، پردیس دانشـــــگاه گیلان - دانشکــــده فنــــی

صندوق پستی : 3756-41635 کدپستی : 13769-41996
دورنگــار : 6690271 - 0131 تلفنخـــانـــه : 8- 6690274 - 0131

رشته های تحصیــلی در مقطع تحصیلات تکمیلی

مقطع دکتــــری : 5 رشته
مهندسی عمران: مکانیک خاک وپی ، سازه
مهندسی مکانیک: طراحی کاربردی،تبدیل انرژی
مهندسی نساجی: شیمی نساجی و علوم الیاف
مقطع کارشناسی ارشد دوره های ( روزانه و شبانه ) :
مهندسی عمران (سازه های دریایی ، مکانیک خاک و پی ، سازه ، راه و ترابری )
مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی ، تبدیل انرژی )
مهندسی برق (الکترونیک گرایشهای: دیجیتال، میکروالکترونیک)،(قدرت گرایشهای:سیستمهای قدرت،ماشینهای الکتریکی، مخابرات(میدان)، مخابرات(سیستم))
مهندسی شیمی -(گرایش فرآیندهای جداسازی)
مهندسی نساجی ( شیمی نساجی علوم الیاف)
مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

آخرین ویرایش:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل

دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل

تاریخچه
دانشگاه محقق اردبیلی در سال ۱۳۵۷ با نام آموزشکده کشاورزی و با پذیرش ۳۸ نفر دانشجو در رشته کشاورزی عمومی فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز نمود.
این مرکز آموزش عالی در سال ۱۳۷۱ از دانشگاه تبریز منتزع و مدتی به صورت مجتمع آموزش عالی به فعالیت خود ادامه داده و در سال ۱۳۷۲ با تبدیل آن به دانشگاه تحت عنوان دانشگاه محقق اردبیلی موافقت به عمل آمد.
تا سال ۱۳۷۸ در ساختار تشکیلاتی این دانشگاه فقط شانزده گروه آموزشی مصوب وجوداشت. امروز این دانشگاه در 224 رشته تحصیلی داتشجو پذیرش نموده و در حدود ۱۱۰۰۰ نفر دانشجو دارد که در ۱۲دانشکده مشغول به تحصیل هستند. از 224 رشته 58 رشته آن در مقطع دکتری ، 102 رشته آن در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی و کاردانی می‌باشد. این دانشگاه با بهره‌گیری از تخصص حدود ۲۸۴ عضو هیات علمی تمام وقت بیش از پیش در جهت گسترش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی گام بر می‌دارد.

از برجسته ترین و شناخته شده ترین اعضای هیأت علمی این دانشگاه، که در طی این مدّت عهده دار مسئولیّت خطیر آموزشی و پژوهشی در این دانشگاه بودند، می‌توان از اساتیدی همچون دکتر مسعود گنجی، دکتر عزیز حبیبی ینگجه، دکتر قدیر نوری قنبلانی، دکتر مصطفی رحیمی، دکتر حسین شایقی، دکتر معرفت سیاهکوهیان، دکتر محمد نریمانی، دکتر جمشید شیخ‌زاده مصدّق، دکتر هوشیار ایمانی کله سر و دکتر حبیب شهبازی شیران (که به تقاضای رییس وقت دانشگاه از دانشکدهٔ معماری و شهرسازی دانشگاه یزد به این دانشگاه انتقال یافته بودند) نام برد.

دانشگاه محقق اردبیلی در شهر اردبیل در نزدیکی دانشگاه‌های علوم پزشکی و پیام نور اردبیل قرار دارد. این دانشگاه دارای ۱۱ دانشکده و ۲ پژوهشکدهٔ فناوری‌های نو و فناوری‌های زیستی است.

دانشکده فنی ومهندسی

رشته‌های این دانشکده به شرح ذیل می‌باشند:

• مهندسی عمران (کلیه مقاطع کارشناسی - کارشناسی ارشد و دوره دکتری)
  • مهندسی معماری (کلیه مقاطع کارشناسی - کارشناسی ارشد و دوره دکتری)
  • مهندسی شیمی (کلیه مقاطع کارشناسی - کارشناسی ارشد و دوره دکتری)

تاریخچه
اين دانشکده در مهرماه سال 1369 با پذيرش 30 نفر دانشجو در رشته کاردانی عمران- کارهای عمومی ساختمان فعاليت خود را آغاز کرد. در مهرماه سال 1373 با پذيرش 30 نفر دانشجو در مهندسی عمران- عمران و 30 نفر دانشجو در مهندسی شيمی (صنايع غذايی) و در مهرماه 1374 با پذيرش 30 نفر دانشجو در کاردانی معماری فعاليت خود را دنبال نمود.

دانشکده فنی در خرداد ماه سال 1378 به تصويب قطعی شورای عالی گسترش آموزش عالی رسيد و از طرف وزير محترم علوم، تحقيقات و فنآوری ابلاغ گرديد. استقرار در ساختمان جديد اين دانشکده در شهريورماه همان سال انجام گرفت. پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد عمران- سازه از مهر 1381شروع شده است و پذيرش دانشجو در رشته مهندسی مکانيک در حرارت و سيالات در اسفندماه 1381به تصويب شورای گسترش آموزش عالی رسيده است. در حال حاضر اين دانشکده در پنج گروه آموزشی مهندسی عمران (در سه مقطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد)، مهندسی شيمی(گرايش صنايع غذايی) مهندسی مکانيک (سيالات و حرارت) ، کاردانی معماری فعاليت دارد. تعداد کل دانشجويان اين دانشکده که در نيمسال دوم 82-81 ثبت نام نموده اند، 590 نفر می باشد. در حال حاضر اين دانشکده دارای 44 نفر عضو هيأت علمی تمام وقت می باشدکه مشغول فعاليت های آموزشی و پژوهشی هستند.

نتایج اولیه کارشناسی ارشد 21 اردیبهشت اعلام می شود

آخرین ویرایش:
بالا