گفت و گوی رزمی کاران باشگاه مهندسان ایران

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط کونگ فو...البته با هدف هرکس فرق میکنه...با هدفی که شما گفتی فک کنم ایکیدو خوب باشه ...ولی من خودم کونگ فو رو به همه چی ترجیح میدم چون تمرینات معنوی و پرورش روحیم داره خصوصا توآ...

saloma eng

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر.
بنظر شما برم تکواندو یا برم ایکیدو؟
هر دوتاشو دوست دارم.کدوم کاربردی تر هست.میخوام هر کی برام گردن کلفتی کرد بزنم بترکونمش!
حالا کدومش رو برم
25 سال سن دارم 180 قدمه 77 کیلو وزنمه
ممنون میشم از راهنمایی های بجای شما
محمد رضا:cool:
سلام دوست من.عزيزم من از 5 سالگي تا 7-8 سالگي ژيمناستيك رفتم.از 8 سالگي تا 15 سالگي كيوكوشين كان كاراته رفتم و به سطح مطلوب از حملات تدافعي رسيدم.بعد از 15 سالگي تا 20 سالگي توي سبك كيك بوكسينگ كاراته تمرين كردم.از 20 سالگي تا الان توي سبك تاي بوكسينگ(مو آي تاي) كه خشن ترين سبك رزمي دنياست تمرين كردم.و الان ديگه مربيگري ميكنم و توي شهرمون 2تا باشگاه رزمي دارم(براي آقايان و خانمها).خودم هم 2 تا طلا و 1 نقره و 4تا برنز كشوري سبك كيوكوشين و 6 تا طلاي پياپي كشوري و 1نقره در مسابقات مبارزات آزاد رينگي آسيايي تايلند سبك كيك بوكسينگ و و 2 طلاي سبك تاي بوكس (مسابقات كمربند طلايي مجارستان و مسابقات مبارزات آزاد رينگي ارتش هاي جهان)دارم.اينا رو براي اينكه از خودم تعريف كنم نگفتم،گفتم كه به حرفم اعتماد كني و گوش بدي.براي شروع ورزش رزمي نه وزن مهمه و نه قد.با توجه به سن شما كه 25 سال داري بايد بگم متاسفانه ديگه به سختي ميتوني به انعطاف مناسب برسي.اما براي راهنمايي ميگم كه برو كيك بوكسينگ و در كنارش هم سلف ديفنس(دفاع شخصي تسليمي)كار كن اما با پشتكار تمرين كن حتي توي خونه جلوي آينه هم تمرين كن.هيچوقت هم به فكر اين نباش كه بخواي با قدرتت به كسي صدمه بزني.در ضمن يه رزمي كار اولين چيزي كه بايد ياد بگيره حركت ادب و تواضع هستش.درمورد چيزاي ديگه ازجمله برنامه بدنسازي رزمي(اضافه وزن و كم كردن وزن)رژيم غذايي يا خود تمرينات رزمي هر سوالي داشتي ميتوني با من تماس بگيري.هيچوقت هم به حرف كسي كه حتي 2تا مشت نخورده توي عمرش گوش نكن.با كمال ميل در خدمتم.اينم شماره ام:09189278835 09186182401

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من.عزيزم من از 5 سالگي تا 7-8 سالگي ژيمناستيك رفتم.از 8 سالگي تا 15 سالگي كيوكوشين كان كاراته رفتم و به سطح مطلوب از حملات تدافعي رسيدم.بعد از 15 سالگي تا 20 سالگي توي سبك كيك بوكسينگ كاراته تمرين كردم.از 20 سالگي تا الان توي سبك تاي بوكسينگ(مو آي تاي) كه خشن ترين سبك رزمي دنياست تمرين كردم.و الان ديگه مربيگري ميكنم و توي شهرمون 2تا باشگاه رزمي دارم(براي آقايان و خانمها).خودم هم 2 تا طلا و 1 نقره و 4تا برنز كشوري سبك كيوكوشين و 6 تا طلاي پياپي كشوري و 1نقره در مسابقات مبارزات آزاد رينگي آسيايي تايلند سبك كيك بوكسينگ و و 2 طلاي سبك تاي بوكس (مسابقات كمربند طلايي مجارستان و مسابقات مبارزات آزاد رينگي ارتش هاي جهان)دارم.اينا رو براي اينكه از خودم تعريف كنم نگفتم،گفتم كه به حرفم اعتماد كني و گوش بدي.براي شروع ورزش رزمي نه وزن مهمه و نه قد.با توجه به سن شما كه 25 سال داري بايد بگم متاسفانه ديگه به سختي ميتوني به انعطاف مناسب برسي.اما براي راهنمايي ميگم كه برو كيك بوكسينگ و در كنارش هم سلف ديفنس(دفاع شخصي تسليمي)كار كن اما با پشتكار تمرين كن حتي توي خونه جلوي آينه هم تمرين كن.هيچوقت هم به فكر اين نباش كه بخواي با قدرتت به كسي صدمه بزني.در ضمن يه رزمي كار اولين چيزي كه بايد ياد بگيره حركت ادب و تواضع هستش.درمورد چيزاي ديگه ازجمله برنامه بدنسازي رزمي(اضافه وزن و كم كردن وزن)رژيم غذايي يا خود تمرينات رزمي هر سوالي داشتي ميتوني با من تماس بگيري.هيچوقت هم به حرف كسي كه حتي 2تا مشت نخورده توي عمرش گوش نكن.با كمال ميل در خدمتم.اينم شماره ام:09189278835 09186182401

شما بچه شهسوار نیستید؟
اگه هستید من شمارو میشناسم ها!:Dاز دوستان رفیقم هستید...ذکر خیر شما هست همیشه پیش ما!

ضمنا" درسته قد و وزن مهم نیست اما برای سن پایین!

با توجه به دو تا رشته ای که گفتن و سنشون و وزنی که دارن آیکیدو مسلما" بهتره!

تکواندو فقط اساسش پا هست و سخت ترین کار در رزمی درست ضربه پا زدنه!

چطوری تو 25 سالگی و با این فیزیک بدنی میخواد کیک بوکس یا تکواندو کار کنه؟

سنشون زیاد نیست یکم؟بدن دیگه سخت راه میده واسه اینجور سبک ها!

اما آیکیدو سبکیه که سن بالا ها هم میتونن برن چون اصول حرکتیش طوریه که به سن و سال زیاد ربط نداره!
فقط باید افت رو خوب یاد بگیرن که اونم راحته

saloma eng

عضو جدید
شما بچه شهسوار نیستید؟
اگه هستید من شمارو میشناسم ها!:Dاز دوستان رفیقم هستید...ذکر خیر شما هست همیشه پیش ما!

ضمنا" درسته قد و وزن مهم نیست اما برای سن پایین!

با توجه به دو تا رشته ای که گفتن و سنشون و وزنی که دارن آیکیدو مسلما" بهتره!

تکواندو فقط اساسش پا هست و سخت ترین کار در رزمی درست ضربه پا زدنه!

چطوری تو 25 سالگی و با این فیزیک بدنی میخواد کیک بوکس یا تکواندو کار کنه؟

سنشون زیاد نیست یکم؟بدن دیگه سخت راه میده واسه اینجور سبک ها!

اما آیکیدو سبکیه که سن بالا ها هم میتونن برن چون اصول حرکتیش طوریه که به سن و سال زیاد ربط نداره!
فقط باید افت رو خوب یاد بگیرن که اونم راحته
سلام دوست من.نشونه بزرگیته شما به این شاگرد کوچیکت لطف داری.سلام منو برسون به بقیه دوستای خوبم.تکواندو و بوکس ورزشهای ناقصی هستن که فقط میشه در چهارچوب قوانین مبارزاتی ازشون استفاده کرد(اونم تو بهترین شرایط) اما وقتی پای مبارزه واقعی(مبارزه آزاد:یعنی هرکی به سبک خودش تا حد ناک اوت) وسط میاد هیچ شانسی در مقابل یه کیوکوشین کا یا یه کیک بوکسر ندارن.بهترین راه دفاع از خود در مقابل یه تکواندو کا اینه که بچسبی بهش و با مشت سر و صورتش رو پیاده کنی و بهترین راه مبارزه با یه بوکسر اینه که ازش دور بگیری و با ضربات پا از خجالتش در بیای.اما ورزشی که دست و پا رو مخلوط کار میکنه هیچ دفاعی جز حمله نداره.و اما کسی که میخواد آیکدو(دفاع از خود با دست خالی)باید اول ضربه زدن یاد بگیره تا بعدا بتونه اون ضربه رو پیش بینی کنه و در مقابلش دفاع منه!این رو به عنوان یه شاگرد کوچیکت میگم که حداقل 17-18 سال یه صورت حرفه ای توی چند رشته فعالیت کرده و چندتا مقام کوچیک داره گفتم.خلاصه ارادت قلبی عروقی داریم خدمتت در حد سکته قلبی!!خوش باشید.امری بود پا به رکابم.

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من.نشونه بزرگیته شما به این شاگرد کوچیکت لطف داری.سلام منو برسون به بقیه دوستای خوبم.تکواندو و بوکس ورزشهای ناقصی هستن که فقط میشه در چهارچوب قوانین مبارزاتی ازشون استفاده کرد(اونم تو بهترین شرایط) اما وقتی پای مبارزه واقعی(مبارزه آزاد:یعنی هرکی به سبک خودش تا حد ناک اوت) وسط میاد هیچ شانسی در مقابل یه کیوکوشین کا یا یه کیک بوکسر ندارن.بهترین راه دفاع از خود در مقابل یه تکواندو کا اینه که بچسبی بهش و با مشت سر و صورتش رو پیاده کنی و بهترین راه مبارزه با یه بوکسر اینه که ازش دور بگیری و با ضربات پا از خجالتش در بیای.اما ورزشی که دست و پا رو مخلوط کار میکنه هیچ دفاعی جز حمله نداره.و اما کسی که میخواد آیکدو(دفاع از خود با دست خالی)باید اول ضربه زدن یاد بگیره تا بعدا بتونه اون ضربه رو پیش بینی کنه و در مقابلش دفاع منه!این رو به عنوان یه شاگرد کوچیکت میگم که حداقل 17-18 سال یه صورت حرفه ای توی چند رشته فعالیت کرده و چندتا مقام کوچیک داره گفتم.خلاصه ارادت قلبی عروقی داریم خدمتت در حد سکته قلبی!!خوش باشید.امری بود پا به رکابم.

من از شاگردهای آیبار غلامرضا ایزدیار هستم..باید بشناسید؟
اینجام عکس و تصویرشون هست(پنجمین نفر):
اساتید بزرگ سایوکان در جهان

و سایوکان کار میکنم!
اینم وبلاگ ما:
http://www.sayokan-gilan.blogfa.com/

شما دیگه مسابقات نرفتید؟من قبل تابستون شنیدم عازمید برای تایلند(موی تای)؟

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
تکواندو و بوکس ورزشهای ناقصی هستن که فقط میشه در چهارچوب قوانین مبارزاتی ازشون استفاده کرد(اونم تو بهترین شرایط) اما وقتی پای مبارزه واقعی(مبارزه آزاد:یعنی هرکی به سبک خودش تا حد ناک اوت) وسط میاد هیچ شانسی در مقابل یه کیوکوشین کا یا یه کیک بوکسر ندارن.بهترین راه دفاع از خود در مقابل یه تکواندو کا اینه که بچسبی بهش و با مشت سر و صورتش رو پیاده کنی و بهترین راه مبارزه با یه بوکسر اینه که ازش دور بگیری و با ضربات پا از خجالتش در بیای.اما ورزشی که دست و پا رو مخلوط کار میکنه هیچ دفاعی جز حمله نداره.و اما کسی که میخواد آیکدو(دفاع از خود با دست خالی)باید اول ضربه زدن یاد بگیره تا بعدا بتونه اون ضربه رو پیش بینی کنه و در مقابلش دفاع منه!

صد درصد!

اما آیکیدو اصلا" ضربه دست و پا نداره!!!بینش خاصی داره!
اصلا" آیکیدو یعنی بدون خشونت!

مثلا" سبک مبارزاتی سایوکان یچیزی وحشتناک تر از کیوکوشینه که تو ایران مجوز نمیدن!
مسابقات رو چمنه و میشه تو حین مسابقه دفاع شخصی های خود سایوکان رو زد!

اما تو 25 سالگی شروع این ورزشا از نظرم خیلی دیره!
البته شما استادین پس حرف شما درسته....

اگه شما میگید میشه حتما" میشه!
من رو حساب همون سن گفتم....

وگرنه ما خودمون آزاد کاریم:D

saloma eng

عضو جدید
خوشحالم

خوشحالم

صد درصد!

مثلا" سبک مبارزاتی سایوکان یچیزی وحشتناک تر از کیوکوشینه که تو ایران مجوز نمیدن!

بله دوست من ميدونم كه آيكيدو ضريه نداره،منظور من اين بود كه كسي كه ميخواد بدل يك ضربه رو بزنه بايد اول خود ضربه رو بشناسه و بعد بدل رو بزنه.چون من خودم الان به صورت خصوصي سلف ديفنس تدريس ميكنم.و از اونجايي كه اين دوست ما تازه ميخواد يه رشته رو انتخاب كنه پس معلومه هيچ چيز خاصي از اصول ضربه نميدونه پس بايد اول ضربه زدن ياد بگيره.من سايوكان رو خوب ميشناسم.اتفاقا استاد ايزديار رو ميشناسم.توي يكي از سمينار هاي آسيب شناسي ديدمش.البته فقط در حد يك تبادل نظر بود نه آشنايي و دوستي.مسابقات تابستون رو كه به خاطر حفظ آمادگي وسلامتم نرفتم اما ديگه اگه خدا بخواد الان تو اوج آمادگيم به اميد خدا 1ماه بعد از اين مسابقات آسيايي گوانگژو مسابقه ي كمربند افتخار تايلند در رشته اورجينال موي تاي (موي تاي اصيل تايلندي هستش كه بدون كلاه و دستكش و ساقبند مبارزه ميكنن و فقط توش از يه جفت باند بكس كنفي استفاده ميكنن و پايان مسابقه با ناك دان هستش)شروع ميشه كه از طرف فدراسيون جهاني UFC برگزار ميشه البته اين مسابقه رسمي نيست و ما بايد با هزينه شخصي خودمون و بدون سرپرست بريم اما حكمش توي دنياي رزمي بسيار بسيار ارزشمنده و از طرفي هم ديگه از اين دستكش و كلاه خسته شدم و ميخوام خودم رو بدون محافظ امتحان كنم.انشاالله خدا كمكمون كنه.من كه حدود سه ماهه كه دارم اردويي تمرين ميكنم.اگه اين مدال رو هم بيارم چهار گوشه رينگ رو ميبوسم و مسابقه دادن رو ميذارم كنار چون ديگه هيچ جاي سالمي توي بدنم نيست و بدنم ديگه كشش رژيم گرفتن نداره.من 4 ماه پيش 90 كيلو بودم اونم 90 كيلو عضله اي اما باز با اين حال 7كيلو كم كردم تا بيام سر وزن 80.برام دعا كنيد.انشاالله بتونيم ايران رو دوباره به رخ همه ي دنيا بكشيم.و اما از اين كه شما هم از اساتيد بنده هستيد و رزمي كار ميكنيد اونم يه رشته كه مبارزه هاش واقعيه بسيار خوشحالم.موفق باشي.با من در ارتباط باش و بي خبرم نذار حاجي.اگر چيز جديدي هم ياد گرفتي به من هم ياد بده تا شايد ما هم به گرد پاي شما رسيديم.;)

آخرین ویرایش:

saloma eng

عضو جدید
خوشحالم

خوشحالم

صد درصد!

بله دوست من ميدونم كه آيكيدو ضريه نداره،منظور من اين بود كه كسي كه ميخواد بدل يك ضربه رو بزنه بايد اول خود ضربه رو بشناسه و بعد بدل رو بزنه.چون من خودم الان به صورت خصوصي سلف ديفنس تدريس ميكنم.و از اونجايي كه اين دوست ما تازه ميخواد يه رشته رو انتخاب كنه پس معلومه هيچ چيز خاصي از اصول ضربه نميدونه پس بايد اول ضربه زدن ياد بگيره.من سايوكان رو خوب ميشناسم.اتفاقا استاد ايزديار رو ميشناسم.توي يكي از سمينار هاي آسيب شناسي ديدمش.البته فقط در حد يك تبادل نظر بود نه آشنايي و دوستي.آره به اميد خدا 1ماه بعد از اين مسابقات آسيايي گوانگزو مسابقه ي كمربند افتخار تايلند در رشته اورجينال موي تاي (موي تاي اصيل تايلندي هستش كه بدون كلاه و دستگش و ساقبند مبارزه ميكنن و فقط توش از يه جفت باند بكس كنفي استفاده ميكنن و پايان مسابقه با ناك دان هستش)شروع ميشه كه از طرف فدراسيون جهاني UFC برگزار ميشه.انشاالله خدا كمكمون كنه.من كه حدود سه ماهه كه دارم اردويي تمرين ميكنم.اگه اين مدال رو هم بيارم چهار گوشه رينگ رو ميبوسم و مسابقه دادن رو ميذارم كنار چون ديگه هيچ جاي سالمي توي بدنم نيست و بدنم ديگه كشش رژيم گرفتن نداره.من 4 ماه پيش 90 كيلو بودم اونم 90 كيلو عضله اي اما باز با اين حال 7كيلو كم كردم تا بيام سر وزن 80.برام دعا كنيد.انشاالله بتونيم ايران رو دوباره به رخ همه ي دنيا بكشيم.و اما از اين كه شما هم از استيد بنده هستيد و رزمي كار ميكنيد اونم يه رشته كه مبارزه هاش واقعيه بسيار خوشحالم.موفق باشي.با من در ارتباط باش و بي خبرم نذار حاجي.اگر چيز جديدي هم ياد گرفتي به من هم ياد بده تا شايد ما هم به گرد پاي شما رسيديم.;)

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
خاک پاییم
ایشالله برید و بترکونید این تایلندی ها رو!!!:دی

mosy2

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر.
هر دوتاشو دوست دارم.کدوم کاربردی تر هست.میخوام هر کی برام گردن کلفتی کرد بزنم بترکونمش!
حالا کدومش رو برم
اگه هدفت گردن كلفتيه اصلادنبال ورزش نرو و برو تفنگ بخر
ولي اگه واسه دفاع از خود يا ديگران باشه من پيشنهاد ميكنم كه بري ايكيدو چون با وجود اينكه مسابقه نداره ولي ورزش كامليه
البته اگه سبك هاپكيدو رو جايي پيدا كرده بهتره
دفاع سخصي از سبكهاي هجومي ورزش بهتره چون با خرج كمترين نيروي بدني و با كمك نيروي طرف مقابل بيشترين آسيب بدني رو ميتوني وارد كني عزيزم
ان شا الله كه حال همه زور گيراي شهرتون رو بگيري ;) :cool:

890

عضو جدید
كيوكوشين

كيوكوشين

قويترين سبك رزمي جهان كيوكوشين كاراته است اگرميخواهيد قويترين رزمي كار بشويد كيوكوشين راانتخاب كنيد. http://www.www.www.iran-eng.ir/kyoukoushinhttp://www.www.www.iran-eng.ir/4

پیوست ها

• matsoushima.jpg
    matsoushima.jpg
    38.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده ارادت دارم به بچه های کیوکوشین اما اگه اینطوره پس موی تای چیه؟

عزیز من هیچ سبکی برتری نداره...به رزمی کار بستگی داره

890

عضو جدید
برو كيوكوشين چون بهترين سبك دنياستhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/223 البته(كيوكوشين ماتسوشيما)مسابقات كشوري وآسيايي هم داره در وهله اول كيوكوشين يعني اخلاقhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/12

saloma eng

عضو جدید
قويترين سبك رزمي جهان كيوكوشين كاراته است اگرميخواهيد قويترين رزمي كار بشويد كيوكوشين راانتخاب كنيد. http://www.www.www.iran-eng.ir/kyoukoushinhttp://www.www.www.iran-eng.ir/4

بنده ارادت دارم به بچه های کیوکوشین اما اگه اینطوره پس موی تای چیه؟

عزیز من هیچ سبکی برتری نداره...به رزمی کار بستگی داره
به به برو بچ مثبت ورزشكار علي الخصوص رزمي كار.اولا عرض كنم براي رزمي كار اولين چيزي كه مهمه حس مبارزه و جنگجوييه و بعد حس كنترل جنگجويي و بعد حس ادب و احترام.اما حاجي جون مطمئن باش كه نوع و سبك رشته خيلي تاثير داره توي قدرت و دوام فرد.مثلا فرض كن يه تكواندو كار دان 2 بخواد با يه موي تاي كار يا يه كيوكوشين كار يا يه سمي كنتاكت كار يا چرا راه دورميري،بخواد با يه سايوكان كاي هم رده خودش مبارزه كنه!به نظرت خودت آيا چيزي براي گفتن خواهد داشت؟به نظرت خودت بعد از 1راند مبارزه با اون موي تاي كار چيزي ازش ميمونه؟؟؟!!!بايد بري تو رينگ با كاردك جمعش كني بريزيش تو خاك انداز بياريش بيرون!!!
اما خوب 30% هم به خود طرف و استعدادش بستگي داره.حاچي ارادت داريم ها!يه وقت قاطي نكني بزني وارو شل و پل كني!!!!

ecmn_ec

عضو جدید
من قبلا تکواندو کار میکردم
خیلی وقت پیش
مبارزه خوبی هم میکردم
یادش بخیر ...

Arman K

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضربه مورد علاقه من!!!:redface:
تیو یوپ چاگی...

lobo

عضو جدید
جواب

جواب

با عرض سلام و وقت بخیر.
حالا کدومش رو برم

سلام به داداش خودم و بقیه دوستان
بچه ها من مربی درجه 1 بین المللی هستم دلم نمی خواست خودمو معرفی کنم اما اینکارو کردم
اگر از من میشنوی برو هاپکیدو دادش منظورم ایکیدو نیستا
من هاپکیدو کار میکنم جدید ترین و کاملترین سبک در دنیا تو این سبک هم دفاع شخصی داری هم تمامی ضربات دست و پا تازه درش ضربات ارنج و زانوهم داریم مثل موتای کشتی ام داره حتی جودو و جوجیتسو و حتی کراپلینک در تمامی دنیا مسابقات داره راستی جزو بهترین سبکها در امریکاست و در نیروهای امنیتی 52 کشور دنیا کار میشه اگر دوست داری متونی با این شماره تماس بگیری تابیشتر راهنماییت کنم راستی اینم وبلاگ خودمه اگر دوستداری یسری بزن مرسی
سو تفاهم نشه تبلیغ هم نیکنم اما سعی کن ورزشی انتخاب کنی که کامل باشه از همه نظر
این شمارم 09353528550
اینم وبلاگم
http://ghf.persianblog.ir
اینم سایت اصلی
http://ghf.ir

m_janitabar

عضو جدید
سلام!
من کاراته کار میکنم.سبک گوجوریو گوجوکای!
و با نظر دوستانی که فرمودن هنر رزمی برای دفاع موافقم!خود شما هم که ورزش رزمی کار میکنی حس دعوا خیابانی از شما گرفته میشه و به سمت تولضع پیش میرید!البته یقین دارن الان هم چنین هستید:)

lobo

عضو جدید
سلام به شما عزیز دل
من از تقریبا 18 ساله که رزمی کار میکنم 8 دوره مقام کشوری دارن 2 دوره مقام اسیایی 3 دوره بین المللی دارم و غیره
کاراته,تکواندو ,جودو , بوکس, جوجیتسو,کنگ فو , فول کنتاکت , کیک بوکس ,fcfو چنتا سبک دیگه کار کردم .
رشته فعلی و کامل من هاپکیدو ست و مربی این سبک هستم.

lobo

عضو جدید
جواب

جواب

دفاع شخصی خانمهای ژاپنی

فضاهای عمومی محلی برای تعرض مردان بی نزاکت نسبت به بانوان است. یکی از راه های مقابله با این افراد بی تربیت، دفاع فیزیکی است. این راه یک درسی است برای جلوگیری از تکرار این حرکات توسط متجاوزین.
در زیر تصاویر نحوه برخورد با این افراد به صورت تصویری نشان داده می شود.
توصیه می کنیم بدون آموزش دست به این نزنید! اگر آمادگی جسمانی مناسب ندارید روش دیگری را اتخاذ کنید. در این شکل احتمال آسیب دیدگی جدی است.

.

.

.

.

.

.

آخيش راحت شدم از شرش...
خانمها و دختر خانمهاي محترم بيشتر مواظب خودشون باشن.فداي همتووووون :gol:

سلام پس این عکسا کوش .
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالت خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکنم تب داری

kheybari

عضو جدید
تالار تخصصی کیک بوکسینگ ISKA

تالار تخصصی کیک بوکسینگ ISKA

علاقه مندای ورزش های رزمی مقاله عکس فیلم تکنیک مهمتر از همه تجربه و..... خودتون رو اینجا بذارید;)

Sarp

مدیر بازنشسته
ورزش به سبک تای چی چوان

ورزش به سبک تای چی چوان

امروزه تمرینات تای‌چی به همه جهان گسترش یافته است اما آیا می دانید این تمرینات چه فوایدی دارند ؟

تای‌چی چوان که ترجمه تحت‌اللفظی آن «مشت برتر نهایی» است، یک هنر رزمی چینی است که هم برای تمرین دفاع شخصی و هم برای مزایای سلامت آن انجام می‌شود. بسته به هدف مورد نظر از انجام آن، شکل‌‌‌های متفاوتی از آن، چه سنتی و چه مدرن تعلیم داده می‌شود...

امروزه تمرینات تای‌چی به همه جهان گسترش یافته است. تمرینات اصلی تای‌چی در شکل انفرادی آن که در اینجا مورد نظر ماست شامل توالی آهسته‌ای از حرکات است که در آنها بر راست نگاه داشتن ستون فقرات،‌ تنفس شکمی و حرکت دادن اندام‌‌ها در دامنه طبیعی حرکات روی مرکز ثقل آنها تاکید می‌شود. انجام دقیق و مکرر این حرکات می‌تواند باعث حفظ قرارگیری مناسب بدن، تقویت خون‌رسانی و ‌حفظ انعطاف‌پذیری مفاصل شود.

تای‌چی چیه، شکل ساده شده تای‌چی چوان است که در کشورهای غربی به کار می‌رود و شامل رشته‌ای از 19 حرکت و یک وضعیت قرارگیری بدن است که به صورتی در حال مراقبه انجام می‌شود و مزایای سلامت جسمی و روانی به آن نسبت داده‌اند. برخی از بررسی‌‌ها انجام تمرین‌ها را به کاهش استرس و تخفیف برخی از بیماری‌‌ها ربط داده‌اند.

چطور حرکات تای‌چی را انجام بدهیم؟
برای انجام این حرکات، نیاز به یک محل آرام با مساحتی حدود نیم متر مربع دارید. تای‌چی را می‌توانید با پای برهنه یا با پوشیدن کفش‌‌های پهن و انعطاف‌پذیر انجام دهید. کفش‌‌های راحت و شل یا قابل‌انعطاف مناسب‌تر هستند.

مجموعه حرکات را به‌طور معمول 3 تا 7 بار در هفته انجام دهید. از شروع ایستادن برای انجام این حرکات برای 20 دقیقه توالی حرکات و بعد حرکت نهایی را انجام دهید.

تای چی را به آرامی و مانند رقصی کند انجام دهید. سعی کنید هر حرکت را به صورت جداگانه انجام دهید و بعد آنها را در یک توالی طولانی به هم پیوند دهید. برخلاف ورزش‌‌های معمول لازم نیست‌ به طور متناوب حرکات را با دو طرف بدن انجام دهید.

در مورد اینکه حرکات دست‌‌ها یا پاهایتان آنقدر دقیق نیست،‌ نگران نباشید. تای‌چی وقتی بیشترین تاثیر را دارد که در حالت آرامش عضلانی انجام شود.

شـروع ایـسـتـادن
راست بایستید؛ به‌طوری‌ که پاهایتان به اندازه شانه‌‌هایتان از هم فاصله داشته و نوک پنجه پاهایتان رو به جلو باشد. زانوهای‌تان از هم فاصله داشته و اندکی خم شده باشد. بازوها و دست‌‌هایتان را به صورت شل در 2 طرف بدن آویزان کنید. مستقیم به جلو نگاه کنید و باسنتان را اندکی شل کنید تا استخوان دنبالچه به سمت پایین بیاید. (A) نوک زبان را به سقف دهان بچسبانید تا عضلات فک‌تان شل شود.

از طریق بینی نفس بکشید. برای یک لحظه مکث کنید و بعد از طریق دهان نفس‌تان را بیرون دهید؛ به‌طوری که نا‌ف‌تان به سوی ستون فقرات کشیده شود. 3 تا 5 بار این نحوه تنفس را تکرار کنید. در طول انجام سایر حرکات نیز همین شیوه تنفس را ادامه دهید.

چرخاندن و گرفتن با کف دست
پس از ایستادن در حالی که با کف دست‌‌ها را رو به پایین جلوی بدن‌تان در سطح چانه دایره‌وار حرکت می‌دهید،‌ گویی که دارید به یک شکم باردار بسیار بزرگ دست می‌کشید، هوا را به درون ریه‌‌ها بفرستید. در همان زمان وزن‌تان را روی پای چپتان بیندازید،‌ زانوی چپ‌تان را اندکی خم کنید و پاشنه پای‌ راستتان را از روی زمین بلند کنید و پای راست را اندکی به سمت بیرون بچرخانید (B). هوا را از ریه‌‌های‌تان بیرون بدهید.

دست‌‌های‌تان را تقریبا تا سطح کمرتان پایین بیاورید. وزن‌تان را روی پای راست‌تان بیندازید و پاشنه پای چپ‌تان را از روی زمین بلند کنید (C) هوا را درون ریه‌‌های‌تان بفرستید. دست‌‌های‌تان را به سمت طرفین بدن، دایره‌وار حرکت دهید.

در حالی که دست‌‌های‌تان به جلوی قفسه‌‌سینه‌تان می‌رسند، ‌گویی که می‌خواهید به هم قلاب شوند و دست راست به بدن‌تان نزدیک‌تر است،‌ هوا را از ریه‌‌های‌تان بیرون دهید. همزمان پای چپ‌تان را بلند کنید و به آرامی پاشنه پای چپ‌تان را جلوی بدن‌تان قرار دهید؛ در حالی كه پنجه پای‌تان از مچ کمی خم شده است. (D)

چنگ زدن و گرفتن پرنده
هوا را درون ریه‌هایتان بفرستید. هر 2 دست‌تان را بالا بیاورید به طوری که بازوی راست‌تان در آرنج در زاویه قائمه باشد (طوری كه انگار می‌خواهید پرنده‌ای را بگیرید) و پنجه پای چپ‌تان را پشت سرتان با زمین تماس دهید. (E) هوا را از ریه‌‌های‌تان خارج کنید و بازوهای‌تان را در یک مسیر قوسی پایین بیاورید (گویی می‌خواهید به پرنده ضربه بزنید) و در همان زمان، پای راست‌تان را مجاور پای چپ‌تان قرار دهید و بدن‌تان را بچرخانید تا اندکی به سمت چپ بروید. حرکت دایره‌وار دست‌ها را به بالا ادامه دهید تا هنگامی که دست‌‌های‌تان در مقابل چانه قرار گیرد، به صورتی که کف دست‌‌ها به جلو باشد.(F)

فشردن و جمع‌‌آوری انرژی
هوا را درون ریه‌‌های‌تان بفرستید. ‌پشت‌تان را بچرخانید و پای چپ‌تان را سمت راست ببرید؛ به‌طوری که پا در حالت خم‌شده از مچ قرار داشته باشد و پاشنه پا زمین را لمس کند(G). هوا را از ریه‌‌های‌تان خارج کنید و وزن‌تان را روی پای راست‌تان بیندازید (زانوی‌تان باید اندکی خم شده باشد) و در همان زمان پاشنه پای چپ را از زمین بلند کنید و بازوهای‌تان را به حالت مستقیم درآورید گویی که دارید به یک جسم سخت فشار می‌‌آورید (H).

حـرکـت نـهـایـی
پاهای‌تان را کنار هم قرار دهید و هوا را درون ریه‌‌های‌تان بفرستید و در همان حال بازوهای‌تان را دایره‌وار به طرفین بدن حرکت دهید (کف دست‌‌های‌تان باید رو به بالا باشد). هوا را از ریه‌‌های‌تان خارج کنید و دست‌‌های‌تان را جلوی بدنتان پایین بیاورید به‌طوری که دست‌‌های‌تان رو به پایین باشد، آرنج‌‌های‌تان خمیده باشد و نهایتا بازوهای‌تان در کنار بدن‌تان قرار گیرد.

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
آقا منم هستم واسه منم حاضری بزن
موی تای
کیک بوکسینگ: فایت آرت ، اورینتال ، فول کیک بوگسینگ، ورد پروفی
تای بوکسینگ
آی کی دو
جودو
کن دو

nima.trojan

عضو جدید
سلام خدمت همه رزمی کارا.

من یه 8 سالی ژیمناستیک کار کردم الان یه یه چن سالی هست که کار نکردم , دوست دارم یه رشته رزمی رو شروع کنم , دنبال مسابقات نیستم , می خوام یه جورایی کاربردی باشه واسم که بتونم از خودم دفاع کنم هم که بدنم ورزیده بشه رزمی کارای عزیز چی پیشنهاد میدید؟
تو جنوب تهران باشه خوب با مربی درست حسابی هم سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید.

کنترل871

عضو جدید
منم قبلا کاراته سبک شیتوریو کار میکردم یک مدت فرصت وحوصله ام را از دست دادم