گفت و گوی رزمی کاران باشگاه مهندسان ایران

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای من اعصاب تاچی رو ندارم...چیییییه؟

همه چی اسلو است...

فقط چانگ چوان

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
ووشو سانشو

ووشو سانشو

سانشو
که خودم دوووووسسسسسششش دارمممم..........

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دماغم تو مبارزات استانی تو سانشو شکست.....

اما خوشگل شکسته....خوشکلتر شدم....دکتره خوب در آورد...بدون رنگ

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دماغم تو مبارزات استانی تو سانشو شکست.....

اما خوشگل شکسته....خوشکلتر شدم....دکتره خوب در آورد...بدون رنگ

:biggrin:
من اصلا" به دماغم نخورده... ولی تو کلاس زیاد دماغ بچه هارو بی هوا زدم له کردم.... دخترام که حساس :D

reza_moshk

عضو جدید
رزمی کارها جواب بدن لطفا

رزمی کارها جواب بدن لطفا

با عرض سلام و وقت بخیر.
بنظر شما برم تکواندو یا برم ایکیدو؟
هر دوتاشو دوست دارم.کدوم کاربردی تر هست.میخوام هر کی برام گردن کلفتی کرد بزنم بترکونمش!
حالا کدومش رو برم
25 سال سن دارم 180 قدمه 77 کیلو وزنمه
ممنون میشم از راهنمایی های بجای شما
محمد رضا:cool:

samira88

عضو جدید
من كمربند بنفش كاراته دارم
به نظر من تكواندو اصلا فايده نداره
هرچند ايكيدو رو هم نمي دونم چه جوريه ولي تكواندو خوب نيست:mad:

bluepelikan

عضو جدید
عزیزم ایکیدو خوبه ولی متاسفانه مسابقه نداره - ورزشی هم که مسابقه نداشته باشه انگیزه برات ایجاد نمیکنه.

من نمی خوام بین ورزش های رزمی برات تفاوت بزارم چون کار صحیحی نیست و مسلماً هر کدوم با یه ایده خاص بوجود اومدن.

من خودم جودو کار میکنم خیلی راضیم. اگه 100بار دیگه هم می خواستم انتخاب کنم همینو انتخاب میکردم.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر.
هر دوتاشو دوست دارم.کدوم کاربردی تر هست.میخوام هر کی برام گردن کلفتی کرد بزنم بترکونمش!
حالا کدومش رو برم

اگه با این فکر میخوای بری رزمی کار کنی بهتره که اصلا نری دنبالش...
یه رزمی کار باید مبارزه بلد باشه و برای همیشه دعوا و درگیری خیابونی رو فراموش کنه. دعوا مال آدمای معمولیه ولی رزمی کار دعوا نمیکنه...
اگر نه هم ، همه ی رشته های رزمی خوب هستن. همه چیز به خود شخصش بستگی داره که چه جوری دنبالش کنه و پیوسته ادامه بده و سر هیچ جلسه ای هم غیبت نکنه....

در جواب دوستمون هم که گفت ورزشی که مسابقه داره بهتره ؛ باید بگم:
مسابقه یعنی اینکه شما همه ی تلاش زحمتت رو در گروی یک باخت و پیروزی قرار بدی... ولی هدف هنر رزمی ورای این حرفها و صحبتهاست. مسابقه یعنی اینکه شما اعتماد به نفس در ورزش و زحمتات رو در گروی تشویق و تایید دیگران قرار بدی. یعنی تقدیرت رو به دستای دیگران بسپری.
اعتماد بنفس مبارز مثل اعتماد بنفس آدم معمولی نیست. آدم معمولی اطمینان را در چشم دیگران جستجو می کنه و اسمش را هم اعتماد بنفس می گذاره، ولی مبارزِ بی عیب و نقص، کمال یافتگی را از دید خود می بینه و اسمش را فروتنی و تواضع می گذاره. شخص معمولی متکی به دیگران است، در حالی که مبارز فقط متکی به بینهایت است. تفاوت اساسى بين مبارز و انسان معمولى در اينه كه مبارز همه چيز را به عنوان مبارزه طلبى قبول می كنه، در حالی كه انسان معمولى همه چيز را به عنوان بركت يا نفرین به شمار می آوره

مخصوصا سنی که شما داری زمان این ریسک ها رو قبول نمیکنه...

reza_moshk

عضو جدید
اگه با این فکر میخوای بری رزمی کار کنی بهتره که اصلا نری دنبالش...
یه رزمی کار باید مبارزه بلد باشه و برای همیشه دعوا و درگیری خیابونی رو فراموش کنه. دعوا مال آدمای معمولیه ولی رزمی کار دعوا نمیکنه...
اگر نه هم ، همه ی رشته های رزمی خوب هستن. همه چیز به خود شخصش بستگی داره که چه جوری دنبالش کنه و پیوسته ادامه بده و سر هیچ جلسه ای هم غیبت نکنه....

در جواب دوستمون هم که گفت ورزشی که مسابقه داره بهتره ؛ باید بگم:
مسابقه یعنی اینکه شما همه ی تلاش زحمتت رو در گروی یک باخت و پیروزی قرار بدی... ولی هدف هنر رزمی ورای این حرفها و صحبتهاست. مسابقه یعنی اینکه شما اعتماد به نفس در ورزش و زحمتات رو در گروی تشویق و تایید دیگران قرار بدی. یعنی تقدیرت رو به دستای دیگران بسپری.
اعتماد بنفس مبارز مثل اعتماد بنفس آدم معمولی نیست. آدم معمولی اطمینان را در چشم دیگران جستجو می کنه و اسمش را هم اعتماد بنفس می گذاره، ولی مبارزِ بی عیب و نقص، کمال یافتگی را از دید خود می بینه و اسمش را فروتنی و تواضع می گذاره. شخص معمولی متکی به دیگران است، در حالی که مبارز فقط متکی به بینهایت است. تفاوت اساسى بين مبارز و انسان معمولى در اينه كه مبارز همه چيز را به عنوان مبارزه طلبى قبول می كنه، در حالی كه انسان معمولى همه چيز را به عنوان بركت يا نفرین به شمار می آوره

مخصوصا سنی که شما داری زمان این ریسک ها رو قبول نمیکنه...

سلام.ممنونم از راهنماییت.منظورت از سنم چی بود،یعنی برای رزمی پیر شدم؟من 5 سال هست که شنا میکنم و بدن آماده ای دارم.بنظرت نمیتونم رزمی کار کنم؟
یه سوال،رزمی کار میکنی؟چه رشته ای؟
نیتم دعوا کردن نیست ولی میخام اگر برام ناخواسته پیش اومد،مثل ماست کتک نخورم.
لطفا یه پیشنهاد بده،بگو با توجه به فیزیک بدنیم چه رشته ای برم؟
با سپاس فراوان.
محمد رضا :cool:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با عرض سلام و وقت بخیر.
حالا کدومش رو برم

"ای کی دو ای کی کا" خیلی پیشرفته تر از "تی کوان دو" هستش اما ورزش های رزمی شما رو فقط دفاعی بار می آورند، برای داشتن یک حالت تهاجمی پیشنهاد می کنم روید بوکس یا کیک بوکسینگ..حالا درسته اسیب های ورزشیش زیاد هستش اما می ارزد..دقیقا همونی چیزی هستش که شما می گویید اگر کسی برام..:D

H_E_A

عضو جدید
اما ورزش های رزمی شما رو فقط دفاعی بار می آورند
بنده به عنوان یکی که قبلا کاراته کار میکردم(سبک کیوکوشین) به این حرف اعتراض دارم و اصلا این حرف رو قبول ندارم
در مورد رشته ها و سبک های دیگه نظری ندارم اما سبک کیوکوشین که بعضی میگند خونی ترین سبک کاراته هست اولین چیزی که به انسان یاد میده تواضع, احترام و دوری از آسیب رساندن به بی دفاعان است و برای همینه که من هرکی بهم حمله کرد، ترجیح میدم چند تا ضربه بی جون بخورم تا اینکه با چندتا ضربه از پا درش بیارم ...
در کل با حرفای Erfan_k موافقم و به شدت با جمله ای که نقل قول کردم مخالفم
واینکه اگه کسی بخواد ورزش های رزمی رو برای دعوا یاد بگیره خیلی کار بدی میکنه و اگه کسی از دانش رزمی خودش برای کتک زدن کسی که از این دانش بی بهرست استفاده کنه خیلی کار غیر انسانی و زشتی میکنه ...
معذرت از پرحرفیم...

sepideh_galaxy

عضو جدید
سلام
من مربی کاراته هستم اولین چیزی که به شاگرد دوست دارم بگم این هست که مهم نیست کدوم رشته رو انتخاب کردی همه چیز به خودت و به مربی بستگی داره.
هنرهای رزمی اعتماد به نفس میده اما نه برای تقلید از فیلمهای رزمی
هنرهای رزمی روح زندگی هستند

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.ممنونم از راهنماییت.منظورت از سنم چی بود،یعنی برای رزمی پیر شدم؟من 5 سال هست که شنا میکنم و بدن آماده ای دارم.بنظرت نمیتونم رزمی کار کنم؟
یه سوال،رزمی کار میکنی؟چه رشته ای؟
نیتم دعوا کردن نیست ولی میخام اگر برام ناخواسته پیش اومد،مثل ماست کتک نخورم.
لطفا یه پیشنهاد بده،بگو با توجه به فیزیک بدنیم چه رشته ای برم؟
با سپاس فراوان.

باز هم سلام...
منظور من از سن شما دیر شدن در ورود به رشته رزمی نیست. اون بدترین حالتی بود که میشد بگم که از فکر مسابقات بیرون بیای. وگرنه ما داشتیم آقایی رو که 50 سال سنش بود و نوه داشت و اومد شروع کرد به کار کردن و چندسال هم موند . برای شروع ورزش حتی از نوع رزمی هیچ وقت دیر نیست در حالی که همیشه دیر به سراغش میریم.
مطمئن باش اگه شما درست بار بیای یاد میگیری که چه جور کتک خور قوی باشی و نتونی دیگران رو بزنی. شاید مسخره به نظر برسه ... ولی مبارز صاحب قدرت از زدن همنوعاش میترسه. همون ترسی که الان شما از کتک خوردن از دیگران داری. ولی اون وقت جاش عوض میشه. انقدر از زدن دیگران میترسی که ممکنه وسط دعوا از این ترست حالت بد بشه و پا بذاری به فرار... همه فکر میکنن که شما یه ترسویی ولی شما میدونی که قضیه چیه ...
رشته مورد علاقت خودت باید پیدا کنی..برای ثبت نام تو هرکلاسی باید حداقل 2 جلسه از کلاسهای اون رشته رو ببینی و حس کنی که آیا برات جذاب هست یا نه ... والا من اسم رشته ای رو به شما نمیتونم بگم...

سمیه نوروزی

عضو جدید
سلام

به نظر من شما هر كدومو كه ياد بگيرين مي تونين به راحتي از خودتون دفاع كنين پس يكي دو تا باشگاه سر بزنين ببينين جذابيت كدوم يكي براتون بيشتره...

با جناب پيرجو هم موافقم چون درك هر رشته اي كه انتخاب كنين باعث مي شه فقط ترجيح بدين براي دفاع از هنرتون استفاده كنين نه تهاجم.

اميدوارم هر كدومو كه انتخاب مي كنين موفق باشين.

Fa_te63

عضو جدید
من مشکی تکواندو دارم ولی فکر میکنم بهترین چیزی که رشته های رزمی داره روحیه ای هست که به یک رزمی کار واقعی میده و بیشتر از لحاظ روحی میتونه سازنده باشه،همه ی رشته های رزمی رو عشقست!

mahdicar20

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام

با سلام

اول به خودت تسلط داشته باش
دوم اگه میخوای همون کاری را که گفتی بکنی هیچ کدوم از این رشته ها به نظر من با حال نیست
به نظر من شما برو رشته جوجیتسو و کوبودو
در کل یه رشته ترکیبی هستش که به نظر خودم میشه گفت مادر تمام رشته های ورزشی هست
چرا؟
چون ترکیبی از جودو بکس کاراته دفاع شخصی و کشتی کج هست که اینها فقظ قسمت جوجیتسو را شامل میشه
اما قسمت کوبودو شامل آموزش استفاده و دفاع در برابر 16 سلاح سرد هست
پس به نوبه خود یه رشته کامل هستش
برا اون قضیه هم که گفتی خوبه اما اینو بدون دیه شکستن نصفی دندون 500 هزار تومانه
مسابقات داره و از ین دوره قراره تو بازیهای المپیک آینده هم بیاد
خود من دان 2 بین المللی کیک بوکسینگ را دارم و مدرک فایتری یا مبارزه در رینگ آزاد را دارم اما هنوز که هنوزه تو جوجیتسو فقط تونستم به کمربند قهوهای دست پیدا کنم با اینکه تو استان اصفهان مقام قهرمانی هم دارم
دیگه بقه اش با خودت
اما همیشه یادت باشه
ورزشکار به قدرتش نمی نازه به مرام ورزشکاریش می نازه
با تشکر
mahdicar20:)

reza_moshk

عضو جدید
انتقاد

انتقاد

سلام.مرسی از وقتی که میزارین و منو راهنمایی میکنین.
خیلی دوست دارم بدونم،اون عزیزانی که میگن باید روحیه ورزشکاری داشته باشی یا اون عزیزی که میگه استفاده از هنر رزمی در دعوا کار زشت و غیر انسانیه؛
اگر ناخواسته دعواتون بشه و طرفتونم هیچ رحمی نداشته باشه و بخواد مثل یه حیوون به قصد کشت بزنه،شما چیکار میکنین؟یعنی از هنر رزمیتون کمک نمیگیرین؟پس چیکار میکنین؟
خطاب به عزیزانی که منو ترسو فرض کردن:
من ترسو نیستم.دیدونین چرا؟چون اگه ترسو بودم تو دعوای ناخواسته ،پا به فرار میزاشتم.من ترسو نیستم چون میخوام وقتی که با کسی که میخواد برم گردن کلفتی کنه،وایسم و باهاش مبارزه کنم تا از پا در بیارمش.
من روحیه ورزشکاری دارم چون میتونم به جای این همه سختی برای یادگیری هنر زرمی؛یه جاقوی زامن دار تو جیبم بزارم تا تو درگیری ازش استفاده کنم.
من به هنر رزمی احترام میزارم و من دوست دارم هنر رزمی باد بگیرم و بتونم به وقتش ازش استفاده کنم.
از خدا میخوام،شما عزیزانی که به من پاسخ دادین،این متن رو بخونین.ان شا ا...

با سپاس فراوان

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.مرسی از وقتی که میزارین و منو راهنمایی میکنین.
خیلی دوست دارم بدونم،اون عزیزانی که میگن باید روحیه ورزشکاری داشته باشی یا اون عزیزی که میگه استفاده از هنر رزمی در دعوا کار زشت و غیر انسانیه؛
اگر ناخواسته دعواتون بشه و طرفتونم هیچ رحمی نداشته باشه و بخواد مثل یه حیوون به قصد کشت بزنه،شما چیکار میکنین؟یعنی از هنر رزمیتون کمک نمیگیرین؟پس چیکار میکنین؟
خطاب به عزیزانی که منو ترسو فرض کردن:
من ترسو نیستم.دیدونین چرا؟چون اگه ترسو بودم تو دعوای ناخواسته ،پا به فرار میزاشتم.من ترسو نیستم چون میخوام وقتی که با کسی که میخواد برم گردن کلفتی کنه،وایسم و باهاش مبارزه کنم تا از پا در بیارمش.
من روحیه ورزشکاری دارم چون میتونم به جای این همه سختی برای یادگیری هنر زرمی؛یه جاقوی زامن دار تو جیبم بزارم تا تو درگیری ازش استفاده کنم.
من به هنر رزمی احترام میزارم و من دوست دارم هنر رزمی باد بگیرم و بتونم به وقتش ازش استفاده کنم.
از خدا میخوام،شما عزیزانی که به من پاسخ دادین،این متن رو بخونین.ان شا ا...

با سپاس فراوان

ج : شما یاد میگیری که بتونی طرفت رو بشناسی.. ممکنه اون شخص ناخواسته یا از روی به اصطلاح جوگیری این کارو انجام بده... خب باید با یه نگاه یا جمله اون رو آگاهش کنی... ولی اگه طرفت یه شخص مزاحم باشه مطمئنا وظیفه ی شماست که به اون یاد بدی دنیا اونجوری که اون فکر میکنه نیست... اونجا باید درسی بهش بدی که تا آخرین لحظه عمرش اون رو مرور کنه...
یادت باشه که یه رزمی کار انقدر قدرتمند میشه که دیگران از ترسشون بهش تعرض نمی کنند...
بگذریم...
ج : مهم اینه که شما در یک هنر رزمی مطمئن باشی که قدرتمندی... اون موقع اگه پا به فرار بذاری هم باز قدرتمندی... شما ادعا میکنی که ترسو نیستی و قدرت داری ، چون که وایمیستی و دعوا میکنی که به دیگران نشون بدی که قدرتمندی ؛ یعنی باز هم از دیگران انتظار تایید داری . گفتم که یک مبارز اعتماد به نفس رو در چشم دیگران جستجو نمیکنه... مهم نیست شما وایسی و دعوا کنی و یا از اون موضوع خودت رو کنار بکشی. من اسمش رو در رفتن نمیذارم چون دررفتن مال ترسوهاست... ولی مبارز، قدرتمند هست و با آگاهی به این موضوع کنار میکشه و رد میشه. چه بسا که کتک بخوره...
میتونم به جای این همه سختی برای یادگیری هنر زرمی؛یه جاقوی زامن دار تو جیبم بزارم تا تو درگیری ازش استفاده کنم.
ج : چاقو مال چاق ها و چاق صفت هاست که قدرت حرکت ندارند نه برای یک مبارز.
بهتره این رو بدونی که استفاده از ضربات خطرناک و رزمی در دعواهای خیابونی در دادگاه حکم استفاده از صلاح سرد رو داره...
ولی درسته که شما این همت رو به خرج میدی....

در رابطه با رشته ای رزمی یه توضیح بهت بدم:
هنرهای رزمی به دو دسته ی کلاسیک و آزاد (رینگی) تقسیم میشند.
رشته ای رینگی از اصول حرکات کلاسیک و تکنیکی به دور و جدا هستند و بیشتر رنگ مبارزه به خودشون گرفتن.
هنرهای کلاسیک بر تکنیک ها یا کاتاها و یا فرم ها و دوم بر مبارزه بنا شدند...
از این میون رشته ای مثل تکواندو دارای فرم های اجرایی هست که مختصر و کوتاه هستش و زیاد ارتباطی به شیوه ی مبارزاتش نداره و همین هستش که سبک تقریبا مبارزه ای هست. و تقریبا تمام ضربات با استفاده از پا صورت میگیره...
رشته ی کاراته در بعد کاتا ها رنگ بیشتری داره و از این اصول در مبارزاتش استفاده میکنه و چون سبک های متعددی داره وابسته به سبکها ، نوع مبارزاتش با هم متفاوت هستش... مثلا سبک گوجوریو که در قدیم کار میشد سنگین ترین شاخه کاراته بود و الان شاخه کیوکشین کای یا ماتسوشیما در این مرتبه هستن...
در رشته آی کی دو هم تقریبا همه ی اصول برای دفع حرکات حریف و استفاده از قدرت حریف بر علیه خودش هست.. در واقع نوعی مبارزه ساده و ویران کننده در بر داره.... به طوری که افرادی با اندام کوچک میتونند با یاد گرفتن اصول حرکت دادن موافق انرژی ، حریف های قدر رو از پا دربیارن...
که البته یاد گرفتن این اصول مثل باقی رشته ها به سالها تمرین نیاز داره...
در سبکی هم مثل کونگ فو توآ دو پایه اصلی وجود داره : یکی تکنیکهای کونگ فو و دیگری بدن سازی اون هست... که این دو بنای یک مبارزه رو در این ورزش پایه ریزی میکنند. در کونگ فو توآ بیشتر از سبک کاراته به تکنیک ها بها داده میشه و تاکید اصلی بر اون هستش... این سبک هم مبارزه داره و ضربات در صورت ممنوع هستش و مبارزه بدون لباس محافظ انجام میشه.( البته از کونگ فو توآ ی سنتی یا غیر مسابقه ای صحبت کردم)

امیدوارم که بهش برسی و موفق باشی...

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ببینید ورزش های رزمی همشون روی اصول و حرکات موزن و کلاسیک هستن، و اون چیزی که در فیلم ها مشاهده میشه با اون چیزی در واقعیت هستش زمین تا آسمون فرق داره. وقتی یه رزمی کار وسط خیایان دعواش میشه، سریه شروع به گار گرفتن و انداختن یک سری حرکات می کنه، و طبق بررسی هایی که مجله کمربند سیاه انجام داده بود گفت که بیشتر رزمی کاران متوسط در درگیری های خیایانی شکست می خورند، اما ورزش هایی مثل بوکس یا کلا ورزش های اروپایی زیاد روی اصول و کلاسیک بودن نیستن و خیلی نتیجه مطلوب تری رو براتون میتونن در یک درگیری خیابانی داشته باشن، بعضی وقتا ممکنه شخص مقابل دست به سنگ بشه...:D خب دیگه تنها راه اینه که رفته باشی کلاس دو ماراتون....:D یا اینکه از چاقو یا چوب استفاده کنه که من پیشنهاد می کنم اگه این طوری دیدید یا دست به سنگ بشید یا فرار کنید..پیش خودتون فکر کنید من الان با دو حرکت دفاع شخص میپچونمش..نه میپیچونت...:d

bluepelikan

عضو جدید
بهترین حالت اینه یه سر به همه کلاسهای رزمی بزنی ببینی از کدوم بیشتر خوشت میاد. همه هم خوبو با اخلاقاً.

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کنگ فو و جودو خیلی از لحاظ تکنیکی خوبن
کاراته که خیلی نمایشیه و بعد از اون یکمم تکواندو
:D;)اما بهترین حالت اینکه اگه یه قلدر دیدی زورت بهش نمیرسه زرنگ باشی بدونی چطوری از خودت دفاع کنی بعدم در بری چون تجربش رو دارم می گم

به هر حال هر رشته ای رفتی موفق باشی توش

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام و وقت بخیر.
حالا کدومش رو برم

آیکیدو داداش