گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

Maryam IT

عضو جدید
سلام اینجا کسی هست jquery و طراحی سایت خوب بلد باشه من سوالامو ازش بپرسم؟:(
توی انجمنا وقتی سوال میپرسی درست جواب داده نمیشه
اگه کسی هست لطفا بهم بگین تا من کدامو بهشون نشون بدم مشکلم حل شه

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام اینجا کسی هست jquery و طراحی سایت خوب بلد باشه من سوالامو ازش بپرسم؟:(
توی انجمنا وقتی سوال میپرسی درست جواب داده نمیشه
اگه کسی هست لطفا بهم بگین تا من کدامو بهشون نشون بدم مشکلم حل شه

برای Back-end یا Front-end ؟

و این که آیا فرمورک خاصی مدنظرتونه؟

• Like
واکنش ها: s_aa

amiralpha

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من هنوز انتخاب رشته نکردم
و راستش دارم راجب رشته IT تحقیق میکنم.
ممنون میشم یکسری اطلاعات بهم بدین تا درست رشته خودمو انتخاب کنم.ممنون

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
من هنوز انتخاب رشته نکردم
و راستش دارم راجب رشته IT تحقیق میکنم.
ممنون میشم یکسری اطلاعات بهم بدین تا درست رشته خودمو انتخاب کنم.ممنون

سلام خوش اومدید:)

خب من یه سری اطلاعات بهتون بدم:D
اولا آیتی تا پارسال 4 تا گرایش برای ارشد داشت! امنیت، شبکه، تجارت الکترونیک، و خوده IT
ولی جدیدا گرایش شبکه و امنیت برداشته شده و جز گرایش های کامپیوتر شده!
دکترای IT هم همین چند روزه گذشته حذف کردن!!!
اگه نظر من رو میخواید بهتره برید کامپیوتر:) به خاطر اوضاع نابسامانی که دارن برای این رشته درست میکنن...

~DoMiNanT~

عضو جدید
سلام ، مطمئن هستید که از امسال شبکه و امنیت رفته زیر مجموعه کامپیوتر؟ یعنی الان ارشد امسال دیگه شبکه و امنیت زیرمجموعه آی تی نیستند؟
آخه تغییرات توو رشته آی تی و تغییر چارت از ورودی های 92 شروع شد و باید از کنکور 96 اعمال بشه یعنی ارشد 95 باید طبق روال قبل باشه:w20:
راستی در مورد دکتری هم شبکه رفته زیرمجموعه کامپیوتر؟؟:huh:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ، مطمئن هستید که از امسال شبکه و امنیت رفته زیر مجموعه کامپیوتر؟ یعنی الان ارشد امسال دیگه شبکه و امنیت زیرمجموعه آی تی نیستند؟
آخه تغییرات توو رشته آی تی و تغییر چارت از ورودی های 92 شروع شد و باید از کنکور 96 اعمال بشه یعنی ارشد 95 باید طبق روال قبل باشه:w20:
راستی در مورد دکتری هم شبکه رفته زیرمجموعه کامپیوتر؟؟:huh:

سلام
البته هنوز قطعی سازمان سنجش اعلام نکرده!!وتا زمان ثبت نام هم معلوم نیس
ولی به احتا 90درصد ای تی گرایش شبکه و امنیتش میره زیر مجموعه کامپیوتر!!...پارسالم اول اومدن همینکارو کردن بعدش بچه ها اعتراض کردن برگردوندن به روال سابق!ولی قطعا امسال همون شیوه ی خودشونو پی میگیرن!
بله درستشم این بود که برای ورودی های 92این اعمال بشه!!ولی خب مث اینک دیدن بچه هایی ک میان شبکه و امنیت البته بیشتر بچه های شبکه پایه ریاضی قوی ای ندارن!...واسه همین گفتن باید توو کنکورشون ریاضی باشه!..مثلا بچه های امسال ای تی باید ریاضی مهندسی رو ک اصلا پاسم نکردنو بخونن!!

من فک نکنم زیاد واسه دکترا تفاوتی حاصل کنه ک زیر مجموعه کامپیوتر باشه یا ای تی!!...بهرحال گرایش های شبکه و امنیت هنوز پابرجا هستن!تازه امسالم کنکور دکترا فقط 30%ازمون کتبی هست اونم شامل یسری درسای عمومی مث سیستم عامل و طراحی الگوریتم و شبکه و..!!!
70%ش کار تحقیقاتی و پژوهشی شده!!!!!!!!!!!!....این روند خوبه بشرطی که قرار نباشه پارتی بازی بشه و هردانشگاهی فقط دانشجوهای ارشد خودشو بگیره!

~DoMiNanT~

عضو جدید
سلام
البته هنوز قطعی سازمان سنجش اعلام نکرده!!وتا زمان ثبت نام هم معلوم نیس
ولی به احتا 90درصد ای تی گرایش شبکه و امنیتش میره زیر مجموعه کامپیوتر!!...پارسالم اول اومدن همینکارو کردن بعدش بچه ها اعتراض کردن برگردوندن به روال سابق!ولی قطعا امسال همون شیوه ی خودشونو پی میگیرن!
بله درستشم این بود که برای ورودی های 92این اعمال بشه!!ولی خب مث اینک دیدن بچه هایی ک میان شبکه و امنیت البته بیشتر بچه های شبکه پایه ریاضی قوی ای ندارن!...واسه همین گفتن باید توو کنکورشون ریاضی باشه!..مثلا بچه های امسال ای تی باید ریاضی مهندسی رو ک اصلا پاسم نکردنو بخونن!!

من فک نکنم زیاد واسه دکترا تفاوتی حاصل کنه ک زیر مجموعه کامپیوتر باشه یا ای تی!!...بهرحال گرایش های شبکه و امنیت هنوز پابرجا هستن!تازه امسالم کنکور دکترا فقط 30%ازمون کتبی هست اونم شامل یسری درسای عمومی مث سیستم عامل و طراحی الگوریتم و شبکه و..!!!
70%ش کار تحقیقاتی و پژوهشی شده!!!!!!!!!!!!....این روند خوبه بشرطی که قرار نباشه پارتی بازی بشه و هردانشگاهی فقط دانشجوهای ارشد خودشو بگیره!

ممنون از راهنمایی تون؛ الان به نظرتون برا ما که ارشد داریم چیکار کنیم بهتره؟ چه درسایی بخونیم که تا مشخص شدن وضعیت شبکه و امنیت در هر صورت ضرر نکنیم؟؟ :question:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنمایی تون؛ الان به نظرتون برا ما که ارشد داریم چیکار کنیم بهتره؟ چه درسایی بخونیم که تا مشخص شدن وضعیت شبکه و امنیت در هر صورت ضرر نکنیم؟؟ :question:
خواهش میکنم
شما فعلا درسهایی ک بین این دورسته ای تی و مهندسی کامپیوتر مشترک هستنو رو شرو بخوندن کنید
مثل ساختمان داده
طراحی الگوریتم
سیستم عامل
پایگاه داده و....
بعدشم خبر دارید که تاریخ ازمونم افتاده 17و18اردیبهشت

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
همونطور که دوستمون راهنمایی کردن عمل کنید. دفترچه شامل شرایط جدید هم در سایت سنجش و قسمت دکترای تخصصی موجوده دانلود کنید.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی کتاب مبانی امنیت اطلاعات رو داره ؟؟؟

modi7

عضو جدید
salam,manam aval etelaati darmorede it nadashtam vaghti varede in reshte shodam asheghesh shodam
are ras migin bishtare dokhtara etelaat kafi nadaran :biggrin:
bayad hamash motalea kard
chon reshtamon roz be roz mataleb jadid behesh ezafe mishe
tashakor

mohandeseit

کاربر ممتاز
فرقی نمیکنه!!
من نتونستم ازش کتابی پیدا کنم!!!!کتاب مبتنی فناوری اطلاعات هست ولی مبانی امنیت اطلاعات نه!
من اینا دارم، میخوایش؟
The Basics of Information
Security
Understanding the Fundamentals
of InfoSec in Theory and Practice
Jason Andress
Technical Editor
Russ Rogers

~DoMiNanT~

عضو جدید
سلام دوستان :smile:

اگه دوستانی که سال‌های قبل ارشد آی تی دادن لطف کنن و تجربه‌های خودشونو از اینکه چه جوری باید برا ارشد بخونیم و اونا برا اشد چجور خوندن و چیکار کردن و... رو بگن تا کنکوریای امسال بتونیم ار تجربیاتشون استفاده کنیم، خیلی خوب میشه
:)

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه دوستانی که سال‌های قبل ارشد آی تی دادن لطف کنن و تجربه‌های خودشونو از اینکه چه جوری باید برا ارشد بخونیم و اونا برا اشد چجور خوندن و چیکار کردن و... رو بگن تا کنکوریای امسال بتونیم ار تجربیاتشون استفاده کنیم، خیلی خوب میشه

سلام دوست عزیز
من پارسال ازمون دادم!
شما اول بگو ببینم چ گرایشی مد نظرته!!
چون به احتمال خیلی زیاد شبکه و امنیت رفتن جز کامیپوتر!!واین یعنی ریاضیات همه به خوندن شما اضافه میشه!

~DoMiNanT~

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من پارسال ازمون دادم!
شما اول بگو ببینم چ گرایشی مد نظرته!!
چون به احتمال خیلی زیاد شبکه و امنیت رفتن جز کامیپوتر!!واین یعنی ریاضیات همه به خوندن شما اضافه میشه!

شبکه مد نظرمه؛ درسایی مثل ریاضی مهندسی، محاسبات عددی و انتقال داده اصلا توی چارت درسی نبودن ولی با این حال در صورت تغییر مجبوریم دیگه!
شما چه گرایشی مد نظرتون بود؟

*arshin*

عضو جدید

من امسال شبکه خواجه نصیر قبول شدم و امیدوارم تجربه هام براتون کارآمد باشه
با توجه به اینکه زمان برگزاری کنکور تغییر کرده وقت بیشتری برای درس خوندن دارید ولی چون حرف هایی مبنی بر اینکه شبکه و امنیت زیر گروه مهندسی کامپیوتر خواهند شد منابع مطالعاتی شما بیشتر میشه و شاید کمی سخت تر باشه چون بعضی از دروس توی چارت درسی بچه های it نبوده و رقابت هم مسلما سخت تر میشه با همه ی این تفاسیر نیاز به تلاش بیشتری هست (نمیخوام سیاه نمایی کنم ولی ظرفیت کم پذیرش دانشگاه ها باعث میشه قبولی ارشد کمی سخت به نظر بیاید ولی غیرممکن نیست )

بهتره با ی برنامه ریزی هفتگی شروع کنید و از نظر من درسی را از برنامه درسیتون حذف نکنید چون به ضرر شما تموم میشه و زمان هایی که برای هر درس اختصاص میدید متناسب با ضریب اون درس باشه
خلاصه نویسی را فراموش نکنید تا برای دوهفته پایانی و جمع بندی مطالب با مشکل روبرو نشید اگر براتون امکان پذیره یکی از آزمون های مدرسان وپارسه و...... را ثبت نام کنید تا کمی با نحوه ی سوالات و جو آشنا تر بشی (البته برای بچه های ارشد کمی این آشنایی شاید لازم نباشه چون تجربه کنکور کارشناسی را داریم ولی خو آزمون دادن بهتر از آزمون ندادنه ) و پیشنهاد میکنم سایت مانشت ثبت نام کنید تا با بچه هایی پشت کنکوری که شرایطی مشابه شما را دارند بیشتر آشنا بشید و همچنین منابع و جزوه هایی هم که برای دانلود میزاره خیلی کمکتون میکنه (تبلیغ این سایت نبود صرفا ی پیشنهاد بود)
و نکته ای که برای شما امسال کمی سخت تره دروسی مثل ریاضیات مهندسی و آمار هست که با اینکه ضریب 1 دارند ولی نیاز به وقت گذاشتن دارند چون بچه های کامپیوتر از بچه های it توی این دوتا درس قوی تر هسنند !!!
مدارمنطقی و نظریه هم که صحبتی درموردش نیست چون همگی میدونیم چقدر کتاب های پراز نکته بودند .

منابع مختلفی برای درس ها وجود داره ولی من این کتاب ها را خوندم وازشون هم خیلی راضی بودم البته مسلما نظرهای متفاوتی هست
ساختمان گسسته :مدرسان شریف -پوران پژوهش (مدرسان فرمول ها و نکات تستی اش بیشتره ولی پوران واضح تر و قابل فهم تر توضیح داده )
طراحی الگوریتم و ساختمان داده :مدرسان شریف -جزوه دکتر باقری (هرکسی برای طراحی نظر متفاوتی داره ولی از نظر من بهترین کتاب برای الگوریتم مدسان هست چون توضیحات عالی و تست های جامعی داشت )
پایگاه داده :مدرسان و پوران پژوهش (من چون توی این درس میشه گفت پایه قوی داشتم فقط از تست هاش استفاده کردم و نمیتونم بگم این کتاب خوبه چون اکثرا پارسه را پیشنهاد میدن )
شبکه :مدرسان و پارسه ( اگر برای توضیحات و درسنامه های مدرسان و تست های متنوع پارسه وقت کافی بذاری حتما تست های شبکه کنکور براتون نا آشنا نخواهد بود )
زبان : زبان عمومی پارسه و زبان تخصصی مدرسان (من رابطه خوبی با لغت نداشتم و فقط گرامر ها را با دقت خوندم و مسلما نتیجه خوبی هم برام نداشت ولی شما برای زبان مخصوصا لغات وقت بیشتری بذارید با اینکه ضریب یک داره ولی خیلی مهم هست )
هوش مصنوعی :راهیان ارشد (درس نامه های عالی و تست های عالی تر بهتر از این کتاب مگه داریم ؟؟؟)
سیستم عامل و معماری :مدرسان شریف (من به شدت توی این 2 تا درس پایه ضعیفی داشتم ولی این کتاب خیلی بهم کمک کرد )
مهندسی نرم افزار :مدرسان (درسنامه هاش عالی بود ولی نعداد تست هاش کم بود )
امیدوارم موفق باشید

آخرین ویرایش:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام به همه :)

یه شیرزن/مردی که اسمبلی پاس کرده یه جزوه کوچیک و جمع و جور داره بده من؟

aries97

عضو جدید
سلام دوستان خوبین؟ رشته من مهندسی شیمی هست. رشتمو دوست دارم اما 2تا مشکل شدیدا اساسی دارم!
1. هنوز خیلیا فرق مهندسی شیمی با رشته شیمی رو نمیدونن حتی خیلی از استادا خرابم میکنن که دیپلم ریاضی گرفتی که آخرش شیمی بخونی؟! 😐😐😐😐
2. بازار کارش فقط تو تهران و جنوب اینا خوبه.
میخوام دوباره کنکور بدم،به نظرتون بر اساس اولیت بازار کار،چه رشته ای بهتره؟؟؟ دخترم

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام، تشکر
اول از همه بگم که نذار ذهنیت مخرب بعضیا روت تاثیر بذاره، اگر مهندسی شیمیا دوس داری ادامه بده حتما.
تو بازارکار اول از همه مهارت و دانش تو هست که کمکت میکنه. رشته ما مهندسی آیتی هم که اهمیت و نقشش خیلی روشنه و میتونی این رشته را انتخاب کنی.
اگر خلاقیت خوبی داری معماری داخلی هم خوبه.

farzad.20

کاربر فعال
سلام دوستان عزیز
اینجا پاک پوکیده
با این که منم مث همه شما بزرگواران با تلگرامو لاینو واتس و .... گیرم
ولی واقعا اونقدر که اینجا مفید بود مفید نیستن
دوستان قدیمی چ میکنید؟؟؟

mohandeseit

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
اینجا پاک پوکیده