گفتگو پیرامون آزمون های نظام مهندسی

MARY TANHA

عضو جدید
من نمی‌فهمم چطور به‌این نتیجه رسیدید که ۲تا امتحان جزئیات وجود داره اطلاعیه جدید که چیزی در این مورد نگفته
در هر دو آزمون طراحي و نظارت جزييات اجرايي در منابع قيد شده.ولي مانند سابق آزمون مجزاي جزييات وجود نداره
براي دوستاني كه آزمون جزييات قبلا قبول شدن و براي دريافت پروانه طراحي بايد آزمون طراحي بدن بده .چون دوباره بايد جزييات بخونن و اينبار ترسيمي امتحانش بدن.و .. ...

sahraaa

عضو جدید
من که تستی عمومی وتخصصی قبول شدم باید فقط جزئیات بخونم یا اینکه باید کل منابع نظارت رو بخونم ؟

25% سوالاتی که باید جواب بدم حتما باید مربوط به جزئیات باشه؟

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
درود بر شما

عزيزم شما بگو كدوم قسمت ها را قبول شدي تا من از روي جيزايي كه فهميدم راهنماييت كنم.

گفتم که فقط دیتیلم مونده...... ممنون از لطفتون ......امتحان مثل قبل جزوه بازه دیگه؟!! اینو تو راهنمای آزمون نبود یا من ندیدم؟! ...سورپرایز دیگه ای جز این دوتا شدن دیتیل هم دارن؟؟؟؟!
راستــــــــــــــــــــــــــــی! قبلا برای اونایی که 3آزمون داشتند وقت بیشتری میدادن و اونایی که 2آزمون وقت کمتر ، حالا اگه یک دفترچه شده ، برای اونی که 2تا رو قبلا قبول شده و 25% سوالا رو باید جواب بده چطور زمان بندی می کنند؟! :w20:

من نمی‌فهمم چطور به‌این نتیجه رسیدید که ۲تا امتحان جزئیات وجود داره اطلاعیه جدید که چیزی در این مورد نگفته

دیروز از نظام مهندسی پرسیدم، اینجور گفتن! امروز هم از مسکن و شهرسازی !!!!
2تا شده ! شک نکن!
:surprised:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
من که تستی عمومی وتخصصی قبول شدم باید فقط جزئیات بخونم یا اینکه باید کل منابع نظارت رو بخونم ؟

25% سوالاتی که باید جواب بدم حتما باید مربوط به جزئیات باشه؟

منم همینو امروز پرسیدم، گفتن هرچی دوست داری جواب بده!!!!!! از تخصصی و عمومی به جای دیتیل جواب بده!!!!
اما حالا که برای آزمون طراحی هم دیتیل گذاشتن، اونقدر دیتیل مجبوریم بخونیم که شاید به حدی برسیم که دیگه سایر سوالات نظارت لازم نباشه بخونیم!

حالا بازم باید اوووون همه کتابو بار کنیم ببریم سر جلسه! روز از نو، روزی از نو!

rivar

عضو جدید
اینجوری گه نمیشه،باید برای کسانی که جزئیات قبول شدن امتیازی توی آزمون طراحی امسال داده بشه

MARY TANHA

عضو جدید
درود بر شما

گفتم که فقط دیتیلم مونده...... ممنون از لطفتون ......امتحان مثل قبل جزوه بازه دیگه؟!! اینو تو راهنمای آزمون نبود یا من ندیدم؟! ...سورپرایز دیگه ای جز این دوتا شدن دیتیل هم دارن؟؟؟؟!
راستــــــــــــــــــــــــــــی! قبلا برای اونایی که 3آزمون داشتند وقت بیشتری میدادن و اونایی که 2آزمون وقت کمتر ، حالا اگه یک دفترچه شده ، برای اونی که 2تا رو قبلا قبول شده و 25% سوالا رو باید جواب بده چطور زمان بندی می کنند؟! :w20:

دیروز از نظام مهندسی پرسیدم، اینجور گفتن! امروز هم از مسکن و شهرسازی !!!!
2تا شده ! شک نکن!
:surprised:

درود بر شما
عزيزم من فكر ميكنم كه بايد اون آزمون تخصصي و تستي را بتوني 25 درصد بياري تا پروانه نظارت را بگيري.از اونجايي كه چيزي نگفتن بايد از كل سوالات اين نمره را كسب كني.و نه لزوما جزييات.سال هاي قبل دفتر چه ها و زمانبندي مشخص و مجزا بود كه اينطوري ميشد.اين ي آزمونه پس بايد ي دفتر و ي زمان مشخص باشه.فقط همونطور كه گفته شده انقدر بايد به جزييات مسلط بشي كه از پس ترسيمي بر بياي.پس ديگه غصه تستاي جزييات را نخور
با آرزوي موفقيت شما

MARY TANHA

عضو جدید
دوستان اگه كسي ضوابط بلند مرتبه سازي را داره لطف كنه و با بقيه به اشتراك بذاره.

ندایی

عضو جدید
سلام دوستان ، در مقدمه دستورالعمل ثبت نام نوشته که جزئیات اجرائی ساختمان ، طراحی (تشریحی ) برای صلاحیت طراحی و در اطلاعیه ای که بعدا صادر کردند گفتند که از این تاریخ داوطلبان صرفا در یک آزمون طراحی ( ترسیمی ) شرکت می کنند دیگه نامی از جزئیات نبردند ، من فکر میکنم جزئیات در امتحان طراحی زیاد پر رنگ نیست احتمالش زیاده بگن یه دیتیل از یه جای مشخص ساختمانی که طراحی کردیم بزنیم ، در امتحان اسفند 89 اگه ببینید آخرین سوال دیتیل بود که 6 نمره داشت .

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
در تاپیک زیر خبرهای نظام مهندسی و مطالب مفیدی برای دانلود گذاشته شده ، بد نیست یه نگاهی بندازید . =====>

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/349698-تاپيك-جامع-reza-2011-تاپيكي-متفاوت-و-منحصر-به-فرد-براي-مهندسين-گرانقدر-ايران-زمين/page18

یه کتاب دیتیل های ساختمانی از سیاوش کباری هم برای دانلود گذاشتند. =====>

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/349698-تاپيك-جامع-reza-2011-تاپيكي-متفاوت-و-منحصر-به-فرد-براي-مهندسين-گرانقدر-ايران-زمين/page13

به نظرتون برای آزمون دیتیل به درد میخوره؟!

آخرین ویرایش:

artman

کاربر فعال
با سلام
طبق اطلاعی که امروز از دفتر مقررات ملی استان فارس کسب کردیم امتحان نظارت امسال کلا یه دفترچه است که همه پرسشهای عمومی تخصصی و جزییات رو شامل میشه.
و کسانی که 2ازمون قبول شدن باید 25درصد از کل دفترچه رو پاسخ بدن که میتونه عمومی تخصصی یا جزییات باشه فرقی نداره.فقط باید 25 درصد بیارین حالا هر چی دوست داری بزن.
در مورد امتحان طراحی هم گفت شاید امتحان شهریور جزییات نداشته باشه.

borhan-

عضو جدید
با سلام
طبق اطلاعی که امروز از دفتر مقررات ملی استان فارس کسب کردیم امتحان نظارت امسال کلا یه دفترچه است که همه پرسشهای عمومی تخصصی و جزییات رو شامل میشه.
و کسانی که 2ازمون قبول شدن باید 25درصد از کل دفترچه رو پاسخ بدن که میتونه عمومی تخصصی یا جزییات باشه فرقی نداره.فقط باید 25 درصد بیارین حالا هر چی دوست داری بزن.
در مورد امتحان طراحی هم گفت شاید امتحان شهریور جزییات نداشته باشه.

دوست عزیز با شاید که نمیشه امتحان داد.باید پیگیری کنیم تا در مورد نحوه امتحان طراحی توضیح بدن.

zahra1987

عضو
سلام
دوستان تو رو خدا سریعا به من بگید منی که هنوز عضو نظام نیستم برم اقدام کنم خیلی طول میکشه شماره عضویت بدن؟؟؟؟من تازه امروز فهمیدم واسه آزمون باید عضو باشم.خییییییییییییییییییلییییییییییییییی خنگم.تورو خدا کمکم کنید. ::(((((((((((((

arame1

عضو جدید
سلام
دوستان تو رو خدا سریعا به من بگید منی که هنوز عضو نظام نیستم برم اقدام کنم خیلی طول میکشه شماره عضویت بدن؟؟؟؟من تازه امروز فهمیدم واسه آزمون باید عضو باشم.خییییییییییییییییییلییییییییییییییی خنگم.تورو خدا کمکم کنید. ::(((((((((((((

خیلی طول نمیکشه سریع اقدام کن نگران نباش موفق باشی

zahra1987

عضو
خیلی طول نمیکشه سریع اقدام کن نگران نباش موفق باشی
ممنون که جواب دادین.یه سوال دیگه:تو سایت نظام نوشته کپی مدرک ولی یکی از دوستام میگه کپی برابر اصل میخوان!!!آره؟؟؟آخه اصل مدرک دست خودم نیست.دست دانشگاه ارشدمه.چه کار کنمممممممممممم؟؟؟؟؟ای خداااااااااااااااااااااااااا :((((((((((((

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام

ساعت كار نظام مهندسي تو ماه رمضان از 8:30 تا 2 هست. سايت نظام را ببينيد، تمام مدارك لازم را همراهتون ببريد. حتما حتما قبل از اينكه بريد از مدرك تحصيليتون كپي برابر اصل بگيريد، (تو دفتر اسناد رسمي) .. قبلا خودش كپي برابر اصل ميكرد مدرك را الان ميگه بايد بريد دفترخونه.
http://www.tceo.ir/member/info.aspx
اگه مدارك كامل باشه همون روز بهتون شماره و .. ميدن..كارت هم چند روز بعد

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
ممنون که جواب دادین.یه سوال دیگه:تو سایت نظام نوشته کپی مدرک ولی یکی از دوستام میگه کپی برابر اصل میخوان!!!آره؟؟؟آخه اصل مدرک دست خودم نیست.دست دانشگاه ارشدمه.چه کار کنمممممممممممم؟؟؟؟؟ای خداااااااااااااااااااااااااا :((((((((((((

اگه قبلش كپي برابر اصل گرفتين كه هيچي، اگه نه بايد بريد دانشگاه ارشدتون و ازشون بگيريد... وگرنه كاري نميتونيد بكنيد. من خودم همين مشكل را داشتم رفتم گفتم، دانشگاه خيلي راحت مدركم را داد و ازم امضا گرفت كه مدرك ليسانسم را گرفتم. در كل خيلي كار وقت گيري نيست..نگران نباشيد:)

zahra1987

عضو
اگه قبلش كپي برابر اصل گرفتين كه هيچي، اگه نه بايد بريد دانشگاه ارشدتون و ازشون بگيريد... وگرنه كاري نميتونيد بكنيد. من خودم همين مشكل را داشتم رفتم گفتم، دانشگاه خيلي راحت مدركم را داد و ازم امضا گرفت كه مدرك ليسانسم را گرفتم. در كل خيلي كار وقت گيري نيست..نگران نباشيد:)
ممنونم از پاسختون.ولی من یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینکه من ساکن ملایرم یعنی استان همدان.برای عضویت در نظام باید برم همدان ثبت نام کنم؟؟؟؟یا از ملایر هم میشه اقدام کرد؟؟؟؟؟تو رو خدا کمکم کنید :((((((((
آخه تو دفترچه راهنمای آزمون نظام گفته عضویت در نظام مهندسی استان.این یعنی برم یا از اینجا؟؟؟؟

zahra1987

عضو
ممنونم از پاسختون.ولی من یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینکه من ساکن ملایرم یعنی استان همدان.برای عضویت در نظام باید برم همدان ثبت نام کنم؟؟؟؟یا از ملایر هم میشه اقدام کرد؟؟؟؟؟تو رو خدا کمکم کنید :((((((((
آخه تو دفترچه راهنمای آزمون نظام گفته عضویت در نظام مهندسی استان.این یعنی برم یا از اینجا؟؟؟؟
کسی نیست جواب سوالمو بده؟؟؟؟ :((((

7y7

عضو جدید
کسی نیست جواب سوالمو بده؟؟؟؟ :((((

دوست عزیزشهرستانهانمایندگی نظام رادارندبرای عضویت باید بری مرکزاستان وعضوشوی.سریعتراقدام کن که بتونی درازمون شرکت کنی .خیلی نگران نباش دوست عزیزاون خبرهایی که فکرمیکنی نیست باراول قبولی درازمون سخته!!!!!!

pishy

عضو جدید
دوستان كسي خبر جديدي از نحوه برگزاري آزمون نداره؟؟؟

arame1

عضو جدید
کاردانی

کاردانی

یه سوال دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید اگر بامدرک کاردانی برای امتحان طراحی ونظارت شرکت کنیم درصورت قبولی چه تفاوتی داره با اینکه با کارشناسی شرکت کنیم؟ممنون

MARY TANHA

عضو جدید
یه سوال دارم اگه میشه منو راهنمایی کنید اگر بامدرک کاردانی برای امتحان طراحی ونظارت شرکت کنیم درصورت قبولی چه تفاوتی داره با اینکه با کارشناسی شرکت کنیم؟ممنون

عزيزم با مدرك كارداني بايد در آزمون كاردان هاي فني شركت كني.با مدرك كارشناسي و بالاتر در آزمون ورود به حرفه مهندسان.

آخرین ویرایش:

arame1

عضو جدید
عزيزم با مدرك كارداني بايد در آزمون كاردان هاي فني شركت كني.با مدرك كارشناسي و بالاتر در آزمون ورود به حرفه مهندسان.

مرسی منظورم این هست که توی کار چه فرقی داره یعنی برای کاردانی ها نسبت به کارشناسی ها چه محدودیت هایی هست؟ممنون

artman

کاربر فعال
مرسی منظورم این هست که توی کار چه فرقی داره یعنی برای کاردانی ها نسبت به کارشناسی ها چه محدودیت هایی هست؟ممنون

باسلام
دوست گرامی : نوع پروانه ای که به شما داده می شه صرفا برای نظارته. که برای پایه 3 می شه سالی 2400 متربا حداکثر طبقات 2طبقه. از اونجایی که با این پروانه نمی تونید نظارت شهری بردارید (توی شهر های بزرگ این جوریه ) باید در شهرستانها نظارت بردارید. البته با گرفتن پروانه می تونید برای شرکتهای مجری یا شرکتهای پیمانکاری کار کنید.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
: قابل توجه داوطلبان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان رشته معماری تاريخ: دوشنبه 2 مرداد 1391

: قابل توجه داوطلبان آزمونهای ورود به حرفه مهندسان رشته معماری تاريخ: دوشنبه 2 مرداد 1391

با توجه به ابهامات و پرسش‌هاي برخي از داوطلبان شركت در آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان در رشته معماري، موارد زير جهت اطلاع اعلام مي‌گردد:

1. در خصوص داوطلبان صلاحيت نظارت در رشته معماري توضيحات كافي در راهنما و دستورالعمل ثبت نام داده شده است و از اين نظر ابهامي وجود ندارد.

2. در خصوص داوطلبان صلاحيت طراحي در رشته معماري نيز چنانچه در راهنما و دستورالعمل ثبت نام آمده است از اين تاريخ از داوطلبان، صرفاً يك آزمون طراحي (بصورت ترسيمي) گرفته خواهد شد و تمامي كساني كه تا اين تاريخ فاقد قبولي داراي اعتبار، در آزمون طراحي باشند بايستي در اين آزمون شركت نموده و نمره قبولي كسب كنند. با دريافت نمره قبولي در اين آزمون نياز به هيچ نمره قبولي ديگري در هيچيك از آزمون‌هاي قبل نمي‌باشد.

3. بدين ترتيب كليه داوطلباني كه در آزمون‌هاي قبلي شركت نموده و در آزمون طراحي قبول شده باشند و داراي نمره قبولي (داراي اعتبار) در طراحي باشند، با شرايط موجود امكان اخذ صلاحيت طراحي را خواهند داشت و نيازي به شركت مجدد در آزمون ندارند.

"دفتر مقررات ملّی ساختمان

.................................................................................................
چقدر الان واضح توضیح داده شد!!!!
از یکی شنیدم اون دفتزچه سوالات نظارت دیگه دیتیل نداره و فقط شامل همون سوالات تستی و تخصصی میشه!
دیتیل با آزمون طراحیه!!!
من رفتم پرسیدم همچین چیزی نگفته بودن، خبر جدیدی نشندید؟!

arame1

عضو جدید
من یه مسئله ای برام بوجود اومده من 5 سال از کاردانیم میگذره ودوسال از کارشناسیم باتوجه به توضیحات اول دفترچه 5 سال کاردانی یک سال برام حساب میشه ومیتونم نظارت شرکت کنم وقتی که فرم ثبت نام را پر میکنم میگه باا این سابقه امکان شرکت نیست چیکار کنم؟(هم مدرک کاردانی وهم کارشناسی را وارد میکنم)

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
من یه مسئله ای برام بوجود اومده من 5 سال از کاردانیم میگذره ودوسال از کارشناسیم باتوجه به توضیحات اول دفترچه 5 سال کاردانی یک سال برام حساب میشه ومیتونم نظارت شرکت کنم وقتی که فرم ثبت نام را پر میکنم میگه باا این سابقه امکان شرکت نیست چیکار کنم؟(هم مدرک کاردانی وهم کارشناسی را وارد میکنم)

سلام
بهتره به نظام مهندسی استانتون بری و بپرسی.............نمیدونم همه ی شهرها واحد ثبت نام پاسخگو هستند یا واحد دیگه ای باید بری ....
این 5سال کاردانی تا زمان آزمون تکمیل میشه ؟

بالا