گفتگو و مشاوره در مورد کارشناسی ارشد ...

soil enginer

عضو جدید
سلام بچه ها خوبید؟ خسته ارشد نباشید. لطفا کسانی که امسال ارشد خاک شرکت کردن بیان و نظرشونو درباره کنکور امسال و سوالاتش بدن. به نظر من که شیمی و بیولوژی و صد البته فیزیک خاک نسبت به پارسال خیلی سخت تر بود. کسی می دونه تا چه رتبه ای میشه روزانه مشهد قبول شد؟ از همفکریتون ممنون.

aa-sunrise

عضو جدید
با سلام
درسته که امسال فیزیک و بیولوژی سخت بود ولی شیمی و حاصلخیزی رو آسون داده بودند

فکر کنم تا رتبه 30بتونی روزانه مشهد قبول بشی!!!!!!!!

soil enginer

عضو جدید
سلام بچه ها خوبید؟ خسته ارشد نباشید. لطفا کسانی که امسال ارشد خاک شرکت کردن بیان و نظرشونو درباره کنکور امسال و سوالاتش بدن. به نظر من که شیمی و بیولوژی و صد البته فیزیک خاک نسبت به پارسال خیلی سخت تر بود. کسی می دونه تا چه رتبه ای میشه روزانه مشهد قبول شد؟ از همفکریتون ممنون.
سلام
عزیزان چرا نظراتونو نمی گین:cry:؟؟؟ نکنه امسال واقعا کسی ارشد خاکشناسی نداده:surprised::surprised::warn:؟؟
پاسخنامه تو سایت سنجش اومده . اگه سوالارو داشته باشین می تونین درصد بگیرین و اینجا درصداتونو اعلام کنین تا یکم از استرسمون کم بشه. ممنون

peymannami

عضو جدید
سلام
در کل اینکه سوالا تو کدوم درس سخت بود یا اسون بستگی به این داشت که تو کدوم دانشگاه درس خونده باشی و مهمتر بستگی به جزوه ای داشت که خوندی.به نظر من امسال رده و فرسایش نسبت به گذشتنه سخت تر بود و فیزیک و بیولوژی اسون بود شیمی هم متوسط بود.در مورد سوال دوست عزیزمون در مورد روزانه مشهد. سال گذشته یکی از هم کلاسی های من با رتبه 91 روزانه مشهد قبول شد.ایشالا تهران همدیگر و ببینیم;)

peymannami

عضو جدید
سلام
فیزیک دکتر شیرانی رفسنجان.فیزیک خاک کاربردی
شیمی جزوه اصفهان.تبریز.تهران
رده بندی دکتر خادمی اصفهان
بیولوژی خانم ابوالحسنی رفسنجان
فرسایش دکتر محمود ابادی "باهنر کرمان"
ببخشید نمیتونم اسمشو بگم ولی اگر درست توجه کنید می فهمید

hamed_ka

عضو جدید
سلام به همه بچه های خاک. به نظر من امسال رده بندی و فرسایش از پارسال سخت تر بود مخصوصا رده بندی بیولوژی و شیمی حاصل خیزی هم که هیچ وقت راحت نبوده ولی از پارسال بهتر بود ولی فیزیک آسون بود. من که امید چندانی به قبولی ندارم اصلا به نظر شما با این درصدها میشه قبول شد؟ حتی شبانه

زبان 0
شیمی حاصل خیزی 32
فیزیک 52
بیولوژی 34
رده بندی 52
فرسایش 44

hamed_ka

عضو جدید
سلام به همه. دیشب نتیجه آمد. خدا رو شکر راضیم. رتبه ام شده 260
فکر می کنم شبانه تهران قبول بشم ولی روزانه فکر نمی کنم جایی قبول بشم. به نظر شما ممکنه روزانه شاهرود قبول بشم؟ تا جایی که می دونم آخرین نفری که پارسال روزانه شاهرود قبول شده رتبه اش 215 بوده . حالا نمی دانم امسال 45 نفر اضافه می شه یا نه؟ دوست دارم نظر همه بچه ها رو بدونم. لطفا راهنمایی ام کنید. :)

indicat

عضو جدید
منابع مورد استفاده یک رتبه اولی!

منابع مورد استفاده یک رتبه اولی!

منابع معرفی شده آقای صابری رتبه 1 ارشد 87و سید محمد مهدوی رتبه سوم ارشد۸۷
۱- فیزیک خاک:جزوه دکتر نیشابوری دانشگاه تبریز - جزوه فیزیک خاک دکتر شیرانی دانشگاه ولیعصر رفسنجان - کتاب فیزیک خاک مقدماتی دکتر برزگر
2-شیمی خاک:جزوه شیمی خاک دکتر توفیقی دانشگاه تهران - خزوه شیمی خاک دکتر اوستان تبریز - جزوه شیمی خاک دکتر کلباسی دانشگاه صنعتی اصفهان - جزوه شیمی خاک دکتر تاج ابادی دانشگاه ولیعصر رفسنجان
3-بیولوژی خاک:جزوه بیولوژی خاک دکتر علی اصغرزاده دانشگاه تبریز -جزوه بیولوژی خاک دکتر صالح راستین دانشگاه تهران - جزوه بیولوژی خاک دکتر بشارتی دانشگاه تهران
4- فرسایش خاک:جزوه دکتر گرجی دانشگاه تهران -جزوه دکتر جلالیان دانشگاه صنعتی اصفهان - جزوه فرسایش خاک دکتر حمیدپور دانشگاه ولیعصر رفسنجان
5-- رده بندی خاک:جزوه دکتر خادمی دانشگاه صنعتی اصفهان - رده بندی حیدری دانشگاه تهران
6- حاصلخیزی : کتاب خاصلخبزی مناطق خشک دکتر ملکوتی-جزوه حاصلخیزی میرحسینی دانشگاه تهران-جزوه خاصلخیزی دکتر مفتون دانشگاه شیراز - جزوه حاصلخیزی خاک ها و کودهای دکتر مظفری دانشگاه ولیعصر رفسنجان

mahshid89

عضو جدید
ارشد نانو خاک

ارشد نانو خاک

سلام میخواستم بدونم کسی راجب ارشد نانو خاک اطلاعاتی داره یاد نه؟
ممنون

n3sa

عضو جدید
میشه چند تا کتاب تست و موسساتی که کنکور آزمایشی می گیرن یا تدریس میکنن رو معرفی کنید؟ معمولا رشته خاکشناسی رو ندارن

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه چند تا کتاب تست و موسساتی که کنکور آزمایشی می گیرن یا تدریس میکنن رو معرفی کنید؟ معمولا رشته خاکشناسی رو ندارن

بنظر من کتاب تست دیباگران مناسب باشه.
و اما موسسه : پارسه - قلم چی - گاج - علوی فک کنم داشته باشن البته دقیق نمیدونم!

• Like
واکنش ها: n3sa

keytwo

عضو جدید
کتبا تست خاکشناسی که فقط دیباگرانه ولی مدرسان شریف هم جزوه و هم آزمون داره و میتونی به اونجا مراجعه کنی
در ضمن به منابع فوق میشه جزوه ی رده بندی جعفرزاده تبریز و جعفری رامین اهواز و حاصلخیزی خوش گفتار منش دانشگاه صنعتی اصفهان رو اضافه کرد.

• Like
واکنش ها: n3sa

khak89

عضو جدید
چبد کتاب خوب برای ارشد

چبد کتاب خوب برای ارشد

سلام خدمت دوستان خوبم از همی شما عزیزان تقاضا دارم کتابهای خوبی که برای ارشد لازم میشه رز برام معرفی کنید..
باتشکر:gol:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان خوبم از همی شما عزیزان تقاضا دارم کتابهای خوبی که برای ارشد لازم میشه رز برام معرفی کنید..
باتشکر:gol:
مهندس عزیز بزرگترین مشکل گرایش خاکشناسی اینکه کتاب که مرجع برای کنکور باشه انچنان وجود نداره ولی برخی از کتب هستند که مطالعه اشون بدرد میخوره که اسمشون رو تو تاپیک معرفی کتاب علوم خاک گذاشتم ولی برای قبولی تو کنکور باید بری سراغ جزوات
اگه بازم کتابی در هر زمینه میخواید که برای مطالعه بیشتر در اون زمینه بهتون کمک کنه بگید بهتون معرفی کنم.
موفق باشید

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثرا موسسات گرایش خاک رو ندارن و بهتر شما از همون کتابای تست دیباگران که فکر میکنم سه جلد باشه استفاده کنید و سوالات کنکور سالهای قبل خیلی مفید باشه:gol:

mahshid89

عضو جدید
ظرفیت های دانشگاه ها

ظرفیت های دانشگاه ها

سلام
اگه از ظرفیت های گرایش های ارشد دانشگاه ها خبر دارید توی این تاپیک بزارین به نظرتون کدوم دانشگاه برای تحصیلات تکمیلی بهتره؟وکدوم گرایش خاک میتونه اینده بهتری داشته باشه؟

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم
ببینید اگه میخواید از ظرفیتها سر دربیاری باید ذفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد رو بگیری که البته به نظر من اینکار رو بیخیال شو چون هر سال متغیر بعدش تو دفترچه یه چیزی مینویسی ولی با واقعیت فرق میکنه مثلا برا دانشگاه گیلان قرار بود 5نفر فیزیک خاک بردارن ولی در حال حاضر 9نفر سر کلاس هستیم و تازه یه نفرم تغییر رشته داد پس زیاد نمیشه روی چیزی حساب باز کرد

در مورد گرایشها بستگی به علاقه خودتون داره من خودم فیزیک و حفاظت رو خیلی دوس دارم ولی خیلیا شیمی و حاصلخیزی رو ترجیح میدن بازم به علاقه و قوی بودن خودت تو دروس تخصصی داره ولی همشون یه چیزن برتری خاصی بهم ندارن
موفق باشی:gol:

HS.ABDOLLAH

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای کنکور ارشد

سلام. من دارم برای ارشد میخونم. پارسال ترم شش بودم یه کنکور آزمایشی ارشد دادم شدم 396.
الان نمیدونم چجوری درس بخونم تا تهران قبول بشم. توروخدا کمکم کنید .
چند ساعتبخونم؟
چی و چقدر بخونم؟:gol:

HS.ABDOLLAH

عضو جدید

سلام. من پارسال ترم 6 بودم ارشد آزمایشی دادم شدم 396.
بنظرتون چقدر و چی و چجوری بخونم تا تهران قبول بشم؟
تو رو خدا کمک کنید:gol:

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من پارسال ترم 6 بودم ارشد آزمایشی دادم شدم 396.
بنظرتون چقدر و چی و چجوری بخونم تا تهران قبول بشم؟
تو رو خدا کمک کنید:gol:

سلام. مهندس خاک عزیز به نظرم تو ترم شش با وجود اینکه فکر نمیکنم همه دروس تخصصی رو پاس کرده باشید رتبه خوبی اوردی
ولی در مورد نحوه درس خوندن به خودت بستگی داره مثلا اگه تو دانشگاهی درس خوندی که دروس تخصصی رو بصورت پایه و اصولی مسلط هستی فقط برو سراغ جزوه های دانشگاه های برتر که تو تاپیکهای مختلف من اسامی رو گذاشتم ولی نه اگه تو درسی مشکل پایه داری از منابع قوی استفاده کن اول پایه رو درست کن بعد برو سراغ جزوه های دانشگاه های اصفهان و تبریز البته در مورد رشته خاک متاسفانه چون کتاب های خاصی در مورد کنکور نداریم با تنوع جزوه مواجه هستیم اینم ریسک قبولی و رتبه تک رقمی رو پایین میاره چون هر طراحی از جزوه خودش سوال مطرح میکنه ولی اگه به اصول اولیه تسلط داری برای نکات ریزکلیدی باید از جزوههای روز دانشگاههای مختلف استفاده کنی تاکید میکنم جزوه های روز یعنی برای سالهای اخیر باشه

موفق باشی
بازم هر سوالی داشتی من هستم در خدمتتون

hooral

عضو جدید
لطفا به من کمک کنید

لطفا به من کمک کنید

سلام من رشته ام مهندسی آب وخاک است یعنی هم می تونم خاکشناسی امتحان بدهم هم آب شاگرد اول دانشگاهمون هم بودم اما سوالات
1آب بیشتر جای پیشرفت داره یا خاک؟
2. بعد از گرفتن فوق لیسانس چقدر به رسیدن به شغلم می تونم امیدوار باشم؟
3.دکترا چی؟
4.برای قبول شدن در دانشگاه صنعتی اصفهان یا دانشگاه تهران رتبه ام چند باید باشه؟
5. برای هر درس درصد می خوام
6. این درسته که اگه زبان تخصصی رو بالا بزنم تا حد خیلی زیادی در رتبه ام تاثیر داره ؟

قبلا ممنون از راهنماییاتون

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من رشته ام مهندسی آب وخاک است یعنی هم می تونم خاکشناسی امتحان بدهم هم آب شاگرد اول دانشگاهمون هم بودم اما سوالات
1آب بیشتر جای پیشرفت داره یا خاک؟
2. بعد از گرفتن فوق لیسانس چقدر به رسیدن به شغلم می تونم امیدوار باشم؟
3.دکترا چی؟
4.برای قبول شدن در دانشگاه صنعتی اصفهان یا دانشگاه تهران رتبه ام چند باید باشه؟
5. برای هر درس درصد می خوام
6. این درسته که اگه زبان تخصصی رو بالا بزنم تا حد خیلی زیادی در رتبه ام تاثیر داره ؟

قبلا ممنون از راهنماییاتون

سلام
در مورد اینکه کدوم گرایش بازار کار مناسبی داره باید بگم که الان همه رشته ها تو یه وضعیت هستن.
ولی ماها عادت داریم همیشه اون چیزیو که نداریم ببینیم...
مثلا منی که الان خاک هستم میگم بازار کار واسه آب بهتره و بلعکس!
بنظر من علاقه خودت مهمتره...

و اما این درصدا مال رتبه 6 خاکشناسی :
رده بندی :60%
فرسایش 53%
بیولوژی: 72%
شیمی: 52%
فیزیک : 47%
زبان :0

فقط ضریب شیمی 2 هستش!

و اما در مورد زبان : این سوال منم بود و از چند نفز صاحب نظر پرسیدم ولی گفتن بستگی به سطح سوالات کنکور اون سال داره که چه تعداد بتونن به سوالا ج بدن!!!!

mahshid89

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من جزوه حاصلخیزی رو میخواستم چه جوری باید پیدا کنم کسی این جزوه هارو داره ؟فقط زود خیلی فوری هست
ممنون

hamed2494

عضو جدید
سلام
دوستان خاکی
میشه گرایشای خاک رو (کامل)بزارید و شهرهایی که این گرایشا رو داره روهم ممنون میشم:)

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیولوژی
شیمی و حاصلخیزی
فیزیک و حفاظت خاک
پیدایش و رده بندی
اینا گرایشهای مرتبط با علوم خاک در مقطه ارشد و دانشگاههای مختلفی که این گرایشها رو داره رو هم میتونید از روی دفترچه ارشد در بیارید که هر دانشگاهی حداقل دو گرایش از اینا رو دارن

بالا