گفتگو با دیگر اعضا تالار شهرسازی

هدیه.

مدیر تالار مهندسی شهرسازی
مدیر تالار
سلام عزیزان وقتتون بخیر.رشته معماری میخونم یه جورایی به رشته شهرسازی علاقه پیدا کردم در مقایسه با معماری کاراییش بیشتره یا نه.مرسی

منظور از کارایی بازار کاره؟ اگر منظورتون همینه باید بگم شهرسازی بازار کار خوبی داره که البته بستگی به مهارت های شما داره ( مثلا تسلط به نرم افزار هایی مثل GIS ، اتوکد و یا آشنایی با روند تهیه طرح های شهری به طور عملی و...).

alikal

عضو جدید
به کارهای عملی ساخت و ساز و طراحی علاقه دارم.کار خودم اجرای نماهای بیرونی کامپوزیت و طراحی نماهای سر دربی مغازه هاست.البته تابلو های جدید تبلیغاتی چلنیوم و ال ای دی هم انجام میدم.با corel draw.cad.photo shap.3dmaxهم کار میکنم.به کارهای هنری و علمی اصولی علاقه دارم به نظر شما بین معماری عمران و شهرسازی با چه انتخابی میتونم توانمو به حد اکثر برسونم.ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان گلم

noorbahare

عضو جدید
سلام
رشته تحصیلی من عمران هست وجدیدابعنوان شهرداریک شهرجدیدانتخاب شدم لطف میکنیدراهنمایی کنیدازکجابایدشروع کنم.درضمن این شهرجدیدقبلایک روستای بزرگ بوده که به تازگی تبدیل به شهرشده وقطعاهیچ یک ازاصول شهرسازی دران رعایت نشده.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
رشته تحصیلی من عمران هست وجدیدابعنوان شهرداریک شهرجدیدانتخاب شدم لطف میکنیدراهنمایی کنیدازکجابایدشروع کنم.درضمن این شهرجدیدقبلایک روستای بزرگ بوده که به تازگی تبدیل به شهرشده وقطعاهیچ یک ازاصول شهرسازی دران رعایت نشده.

:eek::surprised::eek:
قدیما بچه ها پروژه های دانشجویی شونو درخواست میدادن

از اثراته دولت جدیده؟؟؟؟

بهترین راهنمایی انتصاب یه شهرساز جای خودتون:D

noorbahare

عضو جدید

از اثراته دولت جدیده؟؟؟؟

خیلی ممنون ازراهنمایی شما
انتظاربیشتری داشتم
درضمن شهرداری چه ربطی به دولت داره بهتره یادبگیریدجایی که .....حرف نزنید

آخرین ویرایش:

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز
انتظاربیشتری داشتم

ناراحت نشو دوست عزیز! قبول کنید یکم عجیب بود سوالتون... برای شما پیغام خصوصی ارسال کردم که شاید بهتون کمک کنه. موفق باشید

Checkmate

کاربر ممتاز

از اثراته دولت جدیده؟؟؟؟

از وقتی مدیر شدی میای اینجا پس؟ مدیر بی کفایت، استعفا، استعفا...! lol

noorbahare

عضو جدید
ناراحت نشو دوست عزیز! قبول کنید یکم عجیب بود سوالتون... برای شما پیغام خصوصی ارسال کردم که شاید بهتون کمک کنه. موفق باشید
حق باشماست دوست عزیز.اینکه ازکجاشروع کنم منظورم معرفی منابعی دررابطه بااصول شهرسازی ,میادین شهری,ورودی شهر,مبلمان شهری و...بود.نه مدیریت شهرداری

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
انتظاربیشتری داشتم

سوالتون ایراد داشت ، شما هم که کم نذاشتی:cool:
معمولا این روستا ها طرح هادی دارن که مشکلاتو از نظر کالبد شهری و ... بررسی کرده و راهکار هم داده میتونه کمک باشه

از وقتی مدیر شدی میای اینجا پس؟ مدیر بی کفایت، استعفا، استعفا...! lol

سلام همکار:D

هدیه.

مدیر تالار
سلام

دوست عزیز اولا این انتصاب رو بهتون تبریک میگم و امیدوارم موفق باشین.
هرچند یک شهردار با تحصیلات مرتبط ، مطمئنا کار آسون تری پیش رو داره اما نمونه های زیادی از شهرداران موفق رو تو ایران داریم که تحصییلات مرتبطی ندارند. البته امیدوارم این مساله کم کم بهبود پیدا کنه.
نکته مهم اینه که شما یک مدیریت خوب داشته باشین و شروع کنین اطلاعاتتون رو در مباحث شهری رو بالا ببرین . اما تو این فاصله میتونین از یک مشاور شهرساز استفاده کنین چون در یک مدت کوتاه نمیتونین به مباحث شهری مسلط شین.
میتونین برای بالا بردن سریع اطلاعاتتون از جزوه هایی که برای کنکور ارشد تهیه شدن و همه مطالب مهم رو یک جا جمع اوری کردن استفاده کنین.

Checkmate

کاربر ممتاز
سوالتون ایراد داشت ، شما هم که کم نذاشتی:cool:
معمولا این روستا ها طرح هادی دارن که مشکلاتو از نظر کالبد شهری و ... بررسی کرده و راهکار هم داده میتونه کمک باشه

سلام همکار:D

ایشون شهردار یه شهر جدید شدن. شهرشون بالای 5000 نفر هم هست دیگه روستا نیست. باید بررسی کرد که شهر در حال حاضر چه طرحهایی داره و به چه طرحهایی نیاز داره.

همکار هم خودتی! ما مدیر شدیم عالم و آدم رو شیرینی دادیم. شما چی؟! رفتی پشت نقاب مدیریت قایم شدی... :D باز هم تاکید میکنم... این میزها به کسی وفا نمیکنه!

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ایشون شهردار یه شهر جدید شدن. شهرشون بالای 5000 نفر هم هست دیگه روستا نیست. باید بررسی کرد که شهر در حال حاضر چه طرحهایی داره و به چه طرحهایی نیاز داره.

همکار هم خودتی! ما مدیر شدیم عالم و آدم رو شیرینی دادیم. شما چی؟! رفتی پشت نقاب مدیریت قایم شدی... :D باز هم تاکید میکنم... این میزها به کسی وفا نمیکنه!

خب اون دفترچه باعث میشه یه پیش زمینه ای داشته باشه

جالب شد! الان بنظرتون چطوری میتونه بررسی کنه؟ از نظر یه شهرساز بگین ...

باید بررسی کرد که شهر در حال حاضر چه طرحهایی داره و به چه طرحهایی نیاز داره.
؟؟؟؟؟اگر زیاده به صورت کلی و موردی بگین

آخرین ویرایش:

noorbahare

عضو جدید
متشکرم ازدوستانی که راهنمایی کردندعکس هوایی شهرتنهاچیزیه که دم دست داشتم ازاساتیداگه عزیزی ساکن زنجان هست لطف کنه پیام خصوصی بده

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام

با سلام
تبریک میگم. امیدوارم در مسئولیت جدیدتون موفق باشید
معمولا روستاها طرح هادی دارن. و مرجع ساخت و سازها و خیابان کشی ها همون طرح هادی هست. من طرح هادی های خیلی خوب دیدم باید اول ببینید طرح هادی شهر چه جوری بوده و چه سالی تهیه شده.
از اونجایی که فکر میکنم طرح هادی این شهر قدیمی باشد اول باید براش طرح جامع تهیه بشه و بعد طرح تفصیلی ( و یا قرار داد طرح جامع و تفصیلی همزمان )
طرح جامع دست وزارت راه و شهرسازی هست. فکر کنم باید درخواست بدید که برای شهرتون طرح جامع تهیه بشه و اونها خودشون یک مشاور شهرسازی پیدا میکنند و با مقادیری پارتی بازی طرح جامع را بهشون میدن و شما تا زمان ابلاغ طرح جامع تقریبا هیچ کاری نمیتونید برای شهرتون انجام بدین. و هر کاری هم بخواد انجام بشه باید هی به مشاور نامه بزنید و استعلام کنید.
طرح تفصیلی دست خود شهرداری هست و میتونه به هر مشاوری که بخواد کار رو بده.

من توصیه میکنم که خودتون بدون مشاور کاری را انجام ندید. من الان رو طرح جامع-تفصیلی شهری کار میکنم که خود شهرداری اون شهر اومده هرجا زمین بایر و یا کشاورزی بوده نقشه تفکیکی تهیه کرده. نقشه های تفکیکی خیلی ایراد شهرسازی داشت. و نصف جلسات ما فقط دعوای شهرداری با ما بود که من هزینه کردم اینجا طرح تفیکی براش تهیه شده و این طرح باید اجرا بشه ولی خب ما هم اثبات میکنیم که این طرح ایراد داره و باید عوض بشه!!!! خلاصه هم ما خیلی اذیت شدیم هم خودشون!!!!
بعد از اون هم به نظرم باید روی خود شهر کاملا مسلط باشید و مشکلات و نیازهای شهر را کاملا بدونید تا با همکاری مشاور بتونید طرح های خیلی خوبی برای شهر بدید که باعث آسایش مردم شهرباشه

Checkmate

کاربر ممتاز
طرح جامع دست وزارت راه و شهرسازی هست. فکر کنم باید درخواست بدید که برای شهرتون طرح جامع تهیه بشه و اونها خودشون یک مشاور شهرسازی پیدا میکنند و با مقادیری پارتی بازی طرح جامع را بهشون میدن و شما تا زمان ابلاغ طرح جامع تقریبا هیچ کاری نمیتونید برای شهرتون انجام بدین.

شهرداری میتونه به وزارتخونه مشاورین خودش رو پیشنهاد بده و معمولاً از بین همون مشاورین (یا مشاور) انتخاب میکنن.

alikal

عضو جدید
سلام دوستان خواهش میکنم یکی هم به داد من برسه.یه ترم معماری خوندم دانشگاه آزاد بدون آزمون.دیشب دیدم ملی شبانه مهندسی شهرسازی قبول شدم.حالا با علاقه به هر دو رشته کدومو برم بهتره؟؟؟؟؟دیگه وقتی ندارم باید انتخاب کنم.

هدیه.

مدیر تالار
خوب مطمئنا اعتبار دانشگاه دولتی خیلی بیشتر از آزاد هستش. البته به محل قبولیتون هم بستگی داره اما اکثر مواقع استثنایی وجود نداره و دولتی اعتبار بالاتری نسبت به آزاد ( اون هم آزاد بدون آزمون ) داره. در مورد رشته تون هم باید ببینین علاقه خودتون در نهایت به کدوم بیشتره . اما اگر علاقه یکسانی دارین به نظر من شهرسازی رو انتخاب کنین.

24arch

عضو جدید
سلام دوستان
من و یکی از هم کلاسی ها داریم درباره دو تا موضوع مقاله مینویسیم میخواستم اگه کتابی درباره ای موضوع ها میشناسید بهم معرفی کنید
"نقش هویت در پایداری محیط های شهری"
و
"پدافند غیرعامل"
ممنون

A.R.A.M.Del

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من و یکی از هم کلاسی ها داریم درباره دو تا موضوع مقاله مینویسیم میخواستم اگه کتابی درباره ای موضوع ها میشناسید بهم معرفی کنید
"نقش هویت در پایداری محیط های شهری"
و
"پدافند غیرعامل"
ممنون

سلام؛
کتاب" پایداری متروپولیتن (شهری، پایتخت) – درک و بهبود محیط شهری" و
در خصوص "پدافند غیر عامل" فصلنامه پدافند غیر عامل" میتونه منبع خوبی باشه و مقالات بسیار مفیدی درش گنجونده شده...
...
موفق باشید

سلام من برای درس مبانی و روشهای برنامه ریزی شهری (برنامه ریزی مشارکتی )رو برای پروژه انتخاب کردم اگه مقاله یا کتابی میشناسید که مفید باشه معرفی کنید لطف میکنید دوستان:w10::w27:

هدیه.

مدیر تالار
سلام من برای درس مبانی و روشهای برنامه ریزی شهری (برنامه ریزی مشارکتی )رو برای پروژه انتخاب کردم اگه مقاله یا کتابی میشناسید که مفید باشه معرفی کنید لطف میکنید دوستان:w10::w27:

سلام لطفا درخواست های خود را در این قسمت مطرح نمایید:
[h=2]سوالات و درخواست ها[/h]

لی لی یوم

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز شهرساز و دیگر دوستان فعال در این تالار

در این تاپیک میتوانید با مطرح کردن مسائل کلی و عمومی مربوط به تالار و یا موضوعات و اتفاقات کلی مربوط به رشته شهرسازی و مسائلی از این قبیل با دیگر اعضا تالار گفتگو کنید

با سپاس
صدیق

دوستان عزیز من ترم 3 ارشد معماری هستم.. طرح این ترمم طراحی شهرک صنعتی و مسکن کارگری هست. ولی من هیج نمونه شهرک صنعتی ،عکس سایت، یا تصویری که کمک بکنه پیدا نکردم.. کسی منبعی یا نمونه موردی سراغ داره؟؟؟؟:cry::cry::cry::cry::cry::cry: