گفتگو با خدا(::: مناجات نامه :::)

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز

خدایا از تو میخواهم وجودم را بگونه ای بسازی و پرورش دهی ..

که هر جا نفرتی هست، عشق باشم

هرجا زخمی هست، مرهـم باشم

هرجا تردیدی هست، ایمان باشم

هر جا ناامیدی هست، امید باشم

هر جا تاریکی هست، روشنائی باشم

و هر جا غمی هست، شادمانی باشم من

خدایا توانم ده دوست بدارم بی چشمداشت

و بفهمم دیـگران را حتی اگر نفهمند مرا .

behrooz civil

کاربر ممتاز
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]خـــــــــــــدایـــــــــــــا......

[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif] حــــــــــــواستـــــ هست...

[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]
صــــدای هــــق هـــــق گـــ ـــ ـــریهـــ هایم از همان گـــــــــلـویی میاید ...
[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]کهــ تــــــ ــــ ــــو...

[/FONT]
[FONT=Georgia, Times New Roman, Times, Serif] از رگـــ ـــ ـــ ــش بهــ مــــــن نــــزدیـــکــــ ـتری........[/FONT]​

pandarm

کاربر بیش فعال
درود

خواهش میکنم اگر نمیتوانی از خدا بودن استعفا بده ، اگر خدایی کردن این است که روز به روز زشتی های دنیا بیشتر میشود ، من خداییت را نمی خواهم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود

خواهش میکنم اگر نمیتوانی از خدا بودن استعفا بده ، اگر خدایی کردن این است که روز به روز زشتی های دنیا بیشتر میشود ، من خداییت را نمی خواهم.
خدا رو وارد بازی مردم نکن. خدا عقل و شعور داده که انسان بتونه خوب زندگی کنه. اگه نمیتونه تقصیر خودشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی ها جوری با خدا شراکت میکنند انگار که خدا همزادشونه. بی عقلی همیشه کار دست انسان میده.

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
بله درسته. دنیا برای دیوونه ها و احمق ها به اندازه بهشت برین لذت بخشه.
آدم های کم عقل و بی درد
هیچ وقت
به زشتی دنیا به خدا معترض نمی شوند
آدمی که زشتی دنیا براش دردناکه به خدا معترض میشه
از روی درد و درک و فهم معترض میشه
نه از روی کم عقلی !

pandarm

کاربر بیش فعال
خدا رو وارد بازی مردم نکن. خدا عقل و شعور داده که انسان بتونه خوب زندگی کنه. اگه نمیتونه تقصیر خودشه.

اگر اونجوری که میگن اصلن وجود داشته باشه ، خودش این بازی مسخره رو شروع کرده

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرم اشتباهه که کلیت رو تعمیم بدیم به سطح درک و فهم خودمون از دنیا
درود

*محیا*

کاربر ممتاز
بنظرم اشتباهه که کلیت رو تعمیم بدیم به سطح درک و فهم خودمون از دنیا
سلام
وقتی یه نفر به قدری درد داره
که بخدا معترض میشه
نباید باهاش بحث کنیم
اون خودش خدا رو خوب میشناسه
فقط می خواد با این حرف ها درد درون خودش رو فروکش کنه
این نظر منه 😊

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظرم بحث درد نیست
بحث اینه که ما نکاهمون به دنیا و اتفاقات پیرامونمون چجوریه یادگرفتیم چجوری ببینیم ....منفی نگری منفی دیدن باعث انفعال میشه
کسی که این همه قشنگی دنیارو نبینه دلیلش میتونه خیلی پیچیده باشه ولی بنظرم اگه زشتی نباشه زیبایی معنی نداره اصلا اینا سازنده هم هستن
خوبی با بدی معنا پیدا میکنه
تضادها هستن که باعث حرکت میشن
بنظرم اتفاقا ایشون دغدغه معیارها و صفات خوب رو داره و دنبالش هست ولی نوع نگاهش ایراد داره
دوست من ما خدارو با صفات خوب میشناسیم همه صفات برتر از ان خداس و زشتیها از ان شیطانه
ایشون قدرت انتخاب و اراده تصمیم گیری رو که بزرگترین نعمت هست رو با این حرفش انکار میکنه ولی ما انسانها با اختیار خودمون باعث زشتیها و خوبیها میشیم
سلام
وقتی یه نفر به قدری درد داره
که بخدا معترض میشه
نباید باهاش بحث کنیم
اون خودش خدا رو خوب میشناسه
فقط می خواد با این حرف ها درد درون خودش رو فروکش کنه
این نظر منه ������

pandarm

کاربر بیش فعال
بنظرم بحث درد نیست
بحث اینه که ما نکاهمون به دنیا و اتفاقات پیرامونمون چجوریه یادگرفتیم چجوری ببینیم ....منفی نگری منفی دیدن باعث انفعال میشه
کسی که این همه قشنگی دنیارو نبینه دلیلش میتونه خیلی پیچیده باشه ولی بنظرم اگه زشتی نباشه زیبایی معنی نداره اصلا اینا سازنده هم هستن
خوبی با بدی معنا پیدا میکنه
تضادها هستن که باعث حرکت میشن
بنظرم اتفاقا ایشون دغدغه معیارها و صفات خوب رو داره و دنبالش هست ولی نوع نگاهش ایراد داره
دوست من ما خدارو با صفات خوب میشناسیم همه صفات برتر از ان خداس و زشتیها از ان شیطانه
ایشون قدرت انتخاب و اراده تصمیم گیری رو که بزرگترین نعمت هست رو با این حرفش انکار میکنه ولی ما انسانها با اختیار خودمون باعث زشتیها و خوبیها میشیم

مشکل ما همین شعارزدگیست
خدایی که روزانه ده ها هزار مورد قتل ، دزدی ، شکنجه ، تجاوز ، گرسنگی ، درد و ... رو میبینه ، چطور میتونه دارای بهترین صفات باشه ؟
یا خودش دارای بدترین صفت هست ، یا اصلن وجود نداره

*محیا*

کاربر ممتاز
مشکل ما همین شعارزدگیست
خدایی که روزانه ده ها هزار مورد قتل ، دزدی ، شکنجه ، تجاوز ، گرسنگی ، درد و ... رو میبینه ، چطور میتونه دارای بهترین صفات باشه ؟
یا خودش دارای بدترین صفت هست ، یا اصلن وجود نداره
به یقین همه ماتا حالا حداقل یک بار خواب خیلی آشفته دیدیم وقتی از خواب بیدار شدیم با خودمون گفتیم خدا رو شکر خواب بود مثلا توی خواب دیدیم یکی اومده و تمام آشناهای ما رو کشته ولی وقتی از خواب بیدار شدیم همه آنها زنده اند و هیچ کسی هم کشته نشده پس زندگی در این دنیا هم می تونه مثل یه خواب و رویا بعدی از ابعاد وجودی ما باشه که شناخت کامل از آن نداریم بنابراین فکر کردن به این موارد انسان رو سردرگم می کنه شما به عنوان یه انسان که از زشتی دنیا به تنگ آمده اید برای زیبایی دنیای خود چه تلاشی کرده اید ؟تلاش برای زیبایی پیرامون خودتون و بالاتر از آن تلاش برای زیبایی دنیا و بالاتر ازهمه اینها تلاش برای زیبایی انسانیت و زیبا و زنده نگه داشتن اصول انسانی چه کرده اید؟!فرض کنید خالق و شعور هستی این کره خاکی رو سپرده به دست بشر و گفته خودت مدیریتش کن حالا من و شما به عنوان عضوی از این پیکره برای مدیریت درست و صحیح انسانی بر روی این کره خاکی چه کاری کردیم ؟ خود شما حاضرید قسم بخورید که تا حالا دروغ نگفته اید ؟دروغ گفتن شما یعنی اینکه به پیکره صداقت انسانی صدمه وارد کرده اید یعنی از صداقت طرف داری نکرده اید صداقت یه مثال بود بقیه صفات انسانی را به همین شکل شما چقدر پاسداری کرده اید ؟ و اینکه بشر یه بعد داره به اسم غریزه که در همه زمان ها و اعصار طغیان این بعد باعث جنگ و خونریزی و ناامنی و ... در این دنیا شده من و شما که به درگاه خدا معترض هستیم تا چه اندازه توانستیم غریزه خودمون رو مدیریت کنیم تا چه اندازه توانستیم از بعد غریزه امون یک اپسیلون فاصله بگیریم و به بعد والاتر از بعد غریزه امون نزدیک شویم همه تلاش ها ما از درس خوندن تا کار کردن تا تمام تلاش های ما حداقل هفتاد درصدش در ایده ال ترین شرایط برای خدمت به غریزه است پس لطف کنیم اول خودمون رو ببریم زیر سؤال چون ما هستیم که مستعد خطا هستیم و خدایی که مبرا از هر کمی و نقصانی هست نمی تواند و نمی شود که ایرادی داشته باشد ایراد از ماست از تک به تک ماست ما خود چه کرده ایم که به وضعیت دنیا معترض شده ایم

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر ممتاز
ما که معترض به زشتی دنیا هستیم قبول!دنیا زشته
و
زیبا کردنش هم در دست ما نیست
چون
من به تنهایی نمی توانم دنیا رو زیبا کنم
اما آیا دنیای درون من زیباست ؟!
آیا توانستم برای زیبایی دنیای درونم کاری انجام بدهم یا قدمی بر دارم ؟!
آیا در حال حاضر زیبایی درون من به اوج رسیده
که از زشتی دنیا به تنگ بیایم ؟
انچه در دنیای پیرامون ما وجود دارد تراوشات دنیای درون ما هستن
ما چه تلاشی برای زیبایی این خروجی ها کرده ایم
اصلا ما به دنبال زیبا سازی هستیم ؟!
ما فقط و فقط می خواهیم زندگی روزمره گی خودمون رو تکمیل کنیم
و چون شرایط زندگی این رو برای ما سخت کرده معترض می شویم وگر نه در صورت فراهم بودن شرایط به این چیزها هم معترض نمی شدیم
تا زمانی که هر شخص برای ساختن دنیا از درون خودش شروع نکنه نمی تواند و نباید هم مدعی باشه

pandarm

کاربر بیش فعال
به یقین همه ماتا حالا حداقل یک بار خواب خیلی آشفته دیدیم وقتی از خواب بیدار شدیم با خودمون گفتیم خدا رو شکر خواب بود مثلا توی خواب دیدیم یکی اومده و تمام آشناهای ما رو کشته ولی وقتی از خواب بیدار شدیم همه آنها زنده اند و هیچ کسی هم کشته نشده پس زندگی در این دنیا هم می تونه مثل یه خواب و رویا بعدی از ابعاد وجودی ما باشه که شناخت کامل از آن نداریم بنابراین فکر کردن به این موارد انسان رو سردرگم می کنه شما به عنوان یه انسان که از زشتی دنیا به تنگ آمده اید برای زیبایی دنیای خود چه تلاشی کرده اید ؟تلاش برای زیبایی پیرامون خودتون و بالاتر از آن تلاش برای زیبایی دنیا و بالاتر ازهمه اینها تلاش برای زیبایی انسانیت و زیبا و زنده نگه داشتن اصول انسانی چه کرده اید؟!فرض کنید خالق و شعور هستی این کره خاکی رو سپرده به دست بشر و گفته خودت مدیریتش کن حالا من و شما به عنوان عضوی از این پیکره برای مدیریت درست و صحیح انسانی بر روی این کره خاکی چه کاری کردیم ؟ خود شما حاضرید قسم بخورید که تا حالا دروغ نگفته اید ؟دروغ گفتن شما یعنی اینکه به پیکره صداقت انسانی صدمه وارد کرده اید یعنی از صداقت طرف داری نکرده اید صداقت یه مثال بود بقیه صفات انسانی را به همین شکل شما چقدر پاسداری کرده اید ؟ و اینکه بشر یه بعد داره به اسم غریزه که در همه زمان ها و اعصار طغیان این بعد باعث جنگ و خونریزی و ناامنی و ... در این دنیا شده من و شما که به درگاه خدا معترض هستیم تا چه اندازه توانستیم غریزه خودمون رو مدیریت کنیم تا چه اندازه توانستیم از بعد غریزه امون یک اپسیلون فاصله بگیریم و به بعد والاتر از بعد غریزه امون نزدیک شویم همه تلاش ها ما از درس خوندن تا کار کردن تا تمام تلاش های ما حداقل هفتاد درصدش در ایده ال ترین شرایط برای خدمت به غریزه است پس لطف کنیم اول خودمون رو ببریم زیر سؤال چون ما هستیم که مستعد خطا هستیم و خدایی که مبرا از هر کمی و نقصانی هست نمی تواند و نمی شود که ایرادی داشته باشد ایراد از ماست از تک به تک ماست ما خود چه کرده ایم که به وضعیت دنیا معترض شده ایم

به اندازه خودم تلاش کردم که دنیا جای بهتری بشه ، اینقدر هم مطمئن هستم که اگر واقعن آخرت و بهشت و جهنمی در کار باشه همین الآن آمادگیش رو دارم که حساب و کتابم رو صاف کنم و برم ، با اطمینان به بهشت
اما ایراد از خداست ، وقتی کودکی همین الآن که من دارم تایپ می کنم ممکنه از گرسنگی بمیره ، یا از بدو تولد دچار فقر و بدبختی باشه و ... اینها رو دیگه بشر نمیتونه تغییر بده ، میتونه تلاش کنه اما هرگز نمیتونه کامل موفق بشه
این مضحکه که با دیدن کودکی که از بدو تولد مشکل جسمانی داره بگیم خدایا شکرت که ما سالمیم و حکمتت رو شکر و بگیم ما نمیتونیم درک کنیم هتمن دلیلی داشته
این خدا اگر حکمت و پاکی داشت که اوضاع دنیا اینجور نبود
پ ن: این ها همش با فرض این است که اصلن خدایی وجود داشته باشه، هرچند هیچ دلیل علمی و عقلی هنوز برای وجود داشتنش ثابت نشده

pandarm

کاربر بیش فعال
ما که معترض به زشتی دنیا هستیم قبول!دنیا زشته
و
زیبا کردنش هم در دست ما نیست
چون
من به تنهایی نمی توانم دنیا رو زیبا کنم
اما آیا دنیای درون من زیباست ؟!
آیا توانستم برای زیبایی دنیای درونم کاری انجام بدهم یا قدمی بر دارم ؟!
آیا در حال حاضر زیبایی درون من به اوج رسیده
که از زشتی دنیا به تنگ بیایم ؟
انچه در دنیای پیرامون ما وجود دارد تراوشات دنیای درون ما هستن
ما چه تلاشی برای زیبایی این خروجی ها کرده ایم
اصلا ما به دنبال زیبا سازی هستیم ؟!
ما فقط و فقط می خواهیم زندگی روزمره گی خودمون رو تکمیل کنیم
و چون شرایط زندگی این رو برای ما سخت کرده معترض می شویم وگر نه در صورت فراهم بودن شرایط به این چیزها هم معترض نمی شدیم
تا زمانی که هر شخص برای ساختن دنیا از درون خودش شروع نکنه نمی تواند و نباید هم مدعی باشه

اینکه ابتدای هر جمله بجای "من" می نویسید "ما" کار درستی نیست.
من در شرایط عادی زندگی مشکلی ندارم ، اما این دلیل نمیشه واقعیت ها رو نبینم ، مشکل اکثر مردم این است که بدون هیچ دلیلی خیلی از چیزهارو قبول می کنن ، یکم که اونها رو به چالش بکشی و بخوای که استدلال بیارن ، متهمت می کنن به پوچ بودن و کافر بودن !!

*محیا*

کاربر ممتاز
به اندازه خودم تلاش کردم که دنیا جای بهتری بشه ، اینقدر هم مطمئن هستم که اگر واقعن آخرت و بهشت و جهنمی در کار باشه همین الآن آمادگیش رو دارم که حساب و کتابم رو صاف کنم و برم ، با اطمینان به بهشت
اما ایراد از خداست ، وقتی کودکی همین الآن که من دارم تایپ می کنم ممکنه از گرسنگی بمیره ، یا از بدو تولد دچار فقر و بدبختی باشه و ... اینها رو دیگه بشر نمیتونه تغییر بده ، میتونه تلاش کنه اما هرگز نمیتونه کامل موفق بشه
این مضحکه که با دیدن کودکی که از بدو تولد مشکل جسمانی داره بگیم خدایا شکرت که ما سالمیم و حکمتت رو شکر و بگیم ما نمیتونیم درک کنیم هتمن دلیلی داشته
این خدا اگر حکمت و پاکی داشت که اوضاع دنیا اینجور نبود
پ ن: این ها همش با فرض این است که اصلن خدایی وجود داشته باشه، هرچند هیچ دلیل علمی و عقلی هنوز برای وجود داشتنش ثابت نشده
خوب خدا رو شکر که شما خوب هستید
اما آیا شما به همه علوم دسترسی دارید؟
هر وقت به همه علوم توانستید مسلط بشوید آنوقت معترض صفات خدا بشوید
تا زمانی که ما یک جزء از کل هستیم نمی توانیم در مورد کل نظر بدهیم چون امکان پذیر نیست
اینکه خدا هست یا نیست تاثیری بر ماهیت علوم نداره
اصلا فرض کنید خدا وجود نداره
یا اگه وجود داره فرض کنید که نه قابل دسترسه و نه قابل اثبات
ولی قبول داریم که علوم وجود دارن
علوم قابل دسترسی و قابل اثبات هم هستن
پس بشر هنوز به علمی نرسیده که بتواند عدالت را در جهان برقرار کند
و علمی یا علومی که هنوز کشف نشده اند
دلیلی برای امکان یا عدم امکان آن علم یا آن علوم نیست
پس برای برقراری عدالت نیازی به اثبات وجود یا عدم وجود خدا نیست
حالا کی این علوم را خلق کرده هم مهم نیست
مهم اینه که علوم هستن ولی هنوز توسط بشر کشف و استفاده نشده اند

آخرین ویرایش:

*محیا*

کاربر ممتاز
اینکه ابتدای هر جمله بجای "من" می نویسید "ما" کار درستی نیست.
من در شرایط عادی زندگی مشکلی ندارم ، اما این دلیل نمیشه واقعیت ها رو نبینم ، مشکل اکثر مردم این است که بدون هیچ دلیلی خیلی از چیزهارو قبول می کنن ، یکم که اونها رو به چالش بکشی و بخوای که استدلال بیارن ، متهمت می کنن به پوچ بودن و کافر بودن !!
اینکه ابتدای هر جمله بجای من می نویسم ما
مخاطبم شما بودید ولی جمع بستم تا فکر نکنید دارم علیه شما جبهه گیری می کنم
بله حق با شماست مردم چنین چالش هایی رو نمی پسندن و از آن هم گریزان هستن
مردم همیشه از علومی که برای آنها ناشناخته است گریزان بوده اند و هستند
بخصوص در این طور مباحث
و اگر چنین تفکری در شما یا در من یا در هر شخص دیگری ایجاد نشود هر کز نمی توانیم به حقایق دسترسی پیدا کنیم این خیلی خیلی عالیه که شما اینگونه فکر می کنید اما انتظار نداشته باشید در این برهه از زمان همه مثل شما فکر کنند این جور فکر کردن نشانه هوش و ذکاوت و حقیقت جویی شماست و قابل ستایش هست اما اگر نتوانید برای سوال های خود پاسخ درستی بیابید دچار سردرگمی می شوید و این سردرگمی انرژی شما را خواهد گرفت ولی اگر فرض کنید که از نظر علمی برای هر مجهولی در جهان یک معلومی و پاسخی هست با آرامش در جستجوی آن خواهید بود
واینکه ما دسترسی به یک آگاهی یا دانش نداشته باشیم دلیل بر عدم وجود آن نیست
ما به علم اثبات وجود یا عدم وجود خدا دسترسی نداریم
ولی به علوم دسترسی داریم
و می توانیم علوم را کشف کنیم
پس اگر فرض کنیم خدا وجود نداره چون عدالت وجود نداره
ولی علم برقراری عدالت که می تواند وجود داشته باشه
که به یقین هم وجود داره یا کشف نشده یا هست و استفاده نمیشه
یا علم زیبا کردن جهان
یا هر علمی دیگری
و همه اینها نیازی به اثبات وجود یا عدم وجود خدا ندارن

آخرین ویرایش:

pandarm

کاربر بیش فعال
اینکه ابتدای هر جمله بجای من می نویسم ما
مخاطبم شما بودید ولی جمع بستم تا فکر نکنید دارم علیه شما جبهه گیری می کنم
بله حق با شماست مردم چنین چالش هایی رو نمی پسندن و از آن هم گریزان هستن
مردم همیشه از علومی که برای آنها ناشناخته است گریزان بوده اند و هستند
بخصوص در این طور مباحث
و اگر چنین تفکری در شما یا در من یا در هر شخص دیگری ایجاد نشود هر کز نمی توانیم به حقایق دسترسی پیدا کنیم این خیلی خیلی عالیه که شما اینگونه فکر می کنید اما انتظار نداشته باشید در این برهه از زمان همه مثل شما فکر کنند این جور فکر کردن نشانه هوش و ذکاوت و حقیقت جویی شماست و قابل ستایش هست اما اگر نتوانید برای سوال های خود پاسخ درستی بیابید دچار سردرگمی می شوید و این سردرگمی انرژی شما را خواهد گرفت ولی اگر فرض کنید که از نظر علمی برای هر مجهولی در جهان یک معلومی و پاسخی هست با آرامش در جستجوی آن خواهید بود
واینکه ما دسترسی به یک آگاهی یا دانش نداشته باشیم دلیل بر عدم وجود آن نیست
ما به علم اثبات وجود یا عدم وجود خدا دسترسی نداریم
ولی به علوم دسترسی داریم
و می توانیم علوم را کشف کنیم
پس اگر فرض کنیم خدا وجود نداره چون عدالت وجود نداره
ولی علم برقراری عدالت که می تواند وجود داشته باشه
که به یقین هم وجود داره یا کشف نشده یا هست و استفاده نمیشه
یا علم زیبا کردن جهان
یا هر علمی دیگری
و همه اینها نیازی به اثبات وجود یا عدم وجود خدا ندارن

این درست است چون نمی‌تونیم دلایل علمی و منطقی کافی بیاریم برای وجود داشتن خدا ، در توجیه بگیم ما ناقص هستیم و نمی‌تونیم درک کنیم؟
من تنها می‌تونم چیزهایی رو قبول کنم که قابل درک باشن؛ پس اگر خدایی واقعن باشه و اون مارو آفریده باشه، پس علم به این داره که انسان از درک منطقی و علمی برای اثبات وجود خالقش عاجزه؛ در نهایت اگر کسی بگه چون درک نمی‌کنم پس قبولش ندارم ، نباید ناراحت بشه و بازخواستش کنه، چون خودش اینجور خلقش کرده و این توانایی رو براش در نظر نگرفته
در نتیجه اینکه دینی مانند اسلام در برخورد با چنین افرادی اونهارو لایق مرگ میدونه احمقانست

behrooz civil

کاربر ممتاز
خیلی ببخشیدا ولی فکر کنم این تاپیک مناجات با خداست نه اثبات خدا !!! بهتره اینجور بحث ها در جای مناسب خودش انجام بشه

pandarm

کاربر بیش فعال
خیلی ببخشیدا ولی فکر کنم این تاپیک مناجات با خداست نه اثبات خدا !!! بهتره اینجور بحث ها در جای مناسب خودش انجام بشه

گفتگو با خدا
هرچند فکر نمی‌کنم بی‌ربط باشه چون لازمه‌ی گفتگو با خدا، ابتدا شناخت خداست، اما ادامه نمیدم.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بدبختی این ک بعضی انسانها دارن ب جای خداوند تصمیم میگیرن، ولی خب خداروشکر که خود خدا حواسش هست...

*محیا*

کاربر ممتاز
هر بار یک طور دیگر می شوی
از قبل هم مهربان تر می شوی
بی خیال تمام زشتی ها
همین کافیست که تو
هر لحظه زیباتر می شوی
دوستت خدای مهربانم !
❤️

naghmeirani

مدیر ارشد