گفتگوی 1: دغدغه های شغلی و موانع اصلی بیکاری مهندسین کشاورزی

حامد۲۵

عضو جدید
یه استاد دانشگاه باید همیشه بروز باشه که بتونه دانشجوهای باسوادی تحویل جامعه بده.اگه با شرایطی که گفتم تو دانشگاهها تدریس بشه باورکنین سالی چندصد اختراع تو دانشگاهها داریم نه یه مشب بیسواد تحویل جامعه بدن.

22sahar22

عضو جدید
کار گار کار

کار گار کار

با سلام به همه دوستای عزیز

من درسم تموم شده خیلی دنبال کار هستم هر جا بگید رفتم هر شرکتی هر کاریابی اینترنتی حضوری بگید رفتم چرا کار نیس؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
من این رشتمو دوست دارم فکر میکردم درسم تموم بشه وارد بازار کار میشم اما اینطور نبود!!!!!
واقعا کار نیست . چیکار باید کنم واقعا اگه میشه راهنماییم کنید خیلی داغونم خسته ام افسرده شدم چکار کنم زندگی خرج داره.
جدای همه اینها تا کار نداشته باشم نمیتونم زندگی تشکیل بدم باید عقد کرده بمونم.
اگه اینطوری پیش بره پس ارشد نخونم نظرتون چیه؟
واقعا اگه میتونین کمکم کنید
مرسی

Zara1

عضو جدید
دوستان نظرتون راجع به دانشگاه علمی کاربردی؟

بنظر من الآن دیگه به سطح علمی دانشگاه های سراسری م اعتباری نیست(بجز موارد محدود) تنها مزیتش هزینه کمتر تحصیل در این دانشگاه هاست.
دانشگاه های علمی کاربردی م فاتحه اعتبار علمیشون خونده س (بجز موارد محدود) و مزیت این دانشگاه هم شاید توانمندی بیشتر فارغ التحصیلان این دانشگاه هاست که میتونه علل مختلفی داشته باشه:
از جمله واحد های بیشتر کارگاهی و عملی در بعضی رشته هاش ه.

من درسم تموم شده خیلی دنبال کار هستم هر جا بگید رفتم هر شرکتی هر کاریابی اینترنتی حضوری بگید رفتم چرا کار نیس؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
من این رشتمو دوست دارم فکر میکردم درسم تموم بشه وارد بازار کار میشم اما اینطور نبود!!!!!
واقعا کار نیست . چیکار باید کنم واقعا اگه میشه راهنماییم کنید خیلی داغونم خسته ام افسرده شدم چکار کنم زندگی خرج داره.
مرسی

راستش الان هر کسی رو که میبینیم (یکیش خودم) از بیکاری و بیشغلی و این چیزا دلش خون خون ه.
راه حلی م نداره بنظرم جز اینکه چشممونو بدوزیم ببینیم کِی قراره استخدام این ناظر کشاورزی آ اجرایی بشه (تازه اگه شامل حال ماهم بشه)
البته یه راه حل دیگه هم میتونه داشته باشه:
خود اشتغالی در رشته های مرتبط و حتی غیر مرتبط؛ در نوع پیشرفته ترش کارآفرینی.
اگر توانمندی هاتونو خوب بشناسید و ازش استفاده کنید مطمئن باشید نتیجه میگیرید.
مثال زیاد داره و مطمئنن در بین آدمهای موفق اطرافتون میتونید کاملاً حسّش کنید.

Zara1

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
آیا کسی میتونه منو راهنمایی کنه که وقتی فارغ التحصیل شدم چجوری میتونم تو نظام مهندسی عضو بشم؟
چجوری مجوز سم فروشی میشه بگیرم؟
واسه سم فروش شدن چیکارا باید بکنم؟ چیا یاد بگیرم؟
راجع به ناظر کشاورزی آ و کار کردن تو جهاد کشاورزی هم اگه اطلاعاتی دارید بی نسیبمون نذارید.:gol:
پیشاپیش از پاسخگوییتون متشکرم.:gol:

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
آیا کسی میتونه منو راهنمایی کنه که وقتی فارغ التحصیل شدم چجوری میتونم تو نظام مهندسی عضو بشم؟
راجع به ناظر کشاورزی آ و کار کردن تو جهاد کشاورزی هم اگه اطلاعاتی دارید بی نسیبمون نذارید.:gol:
کاری نداره که، پا میشی میری سازمان نظام مهندسی، میگی من میخوام عضو بشم! یه فرمی بهت میدن پر میکنی یه شماره حساب هم بهت میدن یه پولی میریزی به حسابشون بعد از یه مدت کارتت هم صادر میشه. به همین سادگی، به همین بدمزگی!
واسه سم فروش شدن هم بد نیس اگه یه سر بزنی به ادارۀ حفظ نباتات سازمان کشاورزی شهرتون و بهشون بگی! راهنماییت می کنن. البته بازم باید بری نظام مهندسی و اونجا هم باید باز پول بدی! لازم نیس چیزی بلد باشی، همین که لیسانس داشته باشی و پول بدی کافیه!
برای ناظر شدن هم باز باید بری نظام مهندسی! البته اینو از طریق جهاد شهرستان میتونی پیگیر بشی و درخواست بدی تا اگه نیاز باشه باهات قرارداد ببندن!
کار کردن تو جهاد پارتی میخواد، اگه داری برو!

Zara1

عضو جدید
کاری نداره که، پا میشی میری سازمان نظام مهندسی، میگی من میخوام عضو بشم! یه فرمی بهت میدن پر میکنی یه شماره حساب هم بهت میدن یه پولی میریزی به حسابشون بعد از یه مدت کارتت هم صادر میشه. به همین سادگی، به همین بدمزگی!
واسه سم فروش شدن هم بد نیس اگه یه سر بزنی به ادارۀ حفظ نباتات سازمان کشاورزی شهرتون و بهشون بگی! راهنماییت می کنن. البته بازم باید بری نظام مهندسی و اونجا هم باید باز پول بدی! لازم نیس چیزی بلد باشی، همین که لیسانس داشته باشی و پول بدی کافیه!
برای ناظر شدن هم باز باید بری نظام مهندسی! البته اینو از طریق جهاد شهرستان میتونی پیگیر بشی و درخواست بدی تا اگه نیاز باشه باهات قرارداد ببندن!
کار کردن تو جهاد پارتی میخواد، اگه داری برو!
خیلی ممنون از راهنماییاتون
/تازه کلی هم خندیدیم!

میگم میتونیم
ب کمک شما
یه بخش
طنز کشاورزی
هم تو ستاک بذاریم
جذاب تر بشه.

حامد۲۵

عضو جدید
دغدغه های خواستگاری بچه های کشاورزی

دغدغه های خواستگاری بچه های کشاورزی

از دست رشته کشاورزی رها شدم حالا که تعمیرکار شدم خواستگاری برم بگم رشته کشاورزی میگن بیکاره بگم مکانیک میگن کارت تمیز نیست چکار کنم بنظر شما کدومشو بگم؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
از دست رشته کشاورزی رها شدم حالا که تعمیرکار شدم خواستگاری برم بگم رشته کشاورزی میگن بیکاره بگم مکانیک میگن کارت تمیز نیست چکار کنم بنظر شما کدومشو بگم؟
:biggrin: خب جفتشو بگید !!! گفتن نه بگید همون که شما بگید خوبه من همونم ;)

eliot -esf

کاربر ممتاز

مرسی
صنایع غذایی میخونید !!!

خب باید از قبل فکرشو میکردید !!! اصولا بچه ها صنایع غذایی باباهاشون کارخونه دارند

حالا گریه نداره یه رفیق پیدا کنید که باباش کارخونه داشته باشه به همین راحتی ;)

eliot -esf

کاربر ممتاز
برا نظام مهندسی یه سری کلاس میگذارند دوباره از اول کل 4 سال لیسانست برات دوره میکنند
یعنی بخصوص آفات و بیماری های مهم منطقتون البته بگماا هر کدوم از این کلاس ها یه دوره جدا داره و باید پول بدی در نهایت امتحان ازت میگیرند اگه قبول شدی واردش میشی !!! به همین سختی !!ها ها

بفکر مجوز سم فروشی نباش چون معمولا داخل شهر اشباع شده
بیرون از شهر که ما دختریم نمیتونیم بریم

بفکر ناظر شدن هم بازم نباش چرا که باز ما دختریم و قبولمون نمی کنند دنبال یه پسر خاکی میگرند که بشین تک موتور بره این طرف و اون طرف
کار تو جهاد کشاورزی اشباع شده باز بخصوص که بیشتر کارهاشون دفتریه و بی مزه است !! هه

ehsan1981

عضو جدید
مملکت ببین تورو بخدا من فوق لیسانس پتروشیمی باید برم پشت تراکتوربعدکشاورزاش....هیچی سرجاش نیست....
یه شغلی بهم دادن که اصلا سردرنمیارم ازش!!!!!

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

:surprised: مگه طرف میخواد با شغلت ازدواج کنه یا با خودت؟!!

مهم جُربزه و پشتکار خودتِ نه شغلت!

eliot -esf

کاربر ممتاز
مملکت ببین تورو بخدا من فوق لیسانس پتروشیمی باید برم پشت تراکتوربعدکشاورزاش....هیچی سرجاش نیست....

هووم:eek:چه شغلی دقیقا ؟!؟!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

این شغل تو ایــرانِ؟:huh:

ehsan1981

عضو جدید
متاسفانه مخاج زندگی مجبورم کرده!
همه کاری
از سنگ جمع کردن تا شخم زدن وسراب رفتن وسمپاشی لولرزدن اچار فرانسه ولی نتونی با شغلت ارتباط برقرار کنی چه فایده! این همه درس خوندم وای چی نرم افزار ...همش کشک..حیف عمر...کاش حداقل درس نمیخوندم الان یه ماشین داشتم...خداعاقبت همه روختم بخیر کنه...

eliot -esf

کاربر ممتاز
متاسفانه مخاج زندگی مجبورم کرده!
همه کاری
از سنگ جمع کردن تا شخم زدن وسراب رفتن وسمپاشی لولرزدن اچار فرانسه ولی نتونی با شغلت ارتباط برقرار کنی چه فایده! این همه درس خوندم وای چی نرم افزار ...همش کشک..حیف عمر...کاش حداقل درس نمیخوندم الان یه ماشین داشتم...خداعاقبت همه روختم بخیر کنه...

چه روضه خوب میخونیدااااا !!! الان اشکم در آمد
کشاورزی کردن اونقدراااا بد نیس یکم بهتر نگاهش کنید به زیبای هاش پی میبرید به اینکه دائم آدم با طبیعت درارتباط و کلی انرژی میتونه از اون دریافت کنه
ولی برای استفاده از اطلاعات و رشته تخصیلتون حتما راهی هست
من خیلی از پتروشیمی سر درنمیارم نمیدونم میشه بین کشاورزی و اون ارتباط برقرار کنید ؟؟اگه نشد نمیشه که اشکال نداره در کنار پول درآوردن از راه کشاورزی به فکر اینم باشید که بخشی از این پول در جهت رشته تخصصیتون جمع آوری و خرج کنید این شکلی بعد از یه مدتی اصلا دیگه نیاز نیس کشاورزی کنید !!!

الان من مورد سراغ دارم گیاهپزشک ولی در کنار اون داره نقاشی ساختمان میکنه!!!
یا مورد دیگه ای سراغ دارم یاغیانی خونده ولی در کنار اون فست فودی داره !!!

ehsan1981

عضو جدید
ناشکری نمیکنم
اصلااینجاجابحثش نیست
دارم سعی میکنم یجورایی بهم ربط بدم مثل کشمش سازی یا عرق گیری که فرایند شیمیایه...
حالا گذشته از این حرفا سرتونم درد اوردم بحث بیکاری جوانها وعدم استفاده از تخصص انهاست.

eliot -esf

کاربر ممتاز
ناشکری نمیکنم
اصلااینجاجابحثش نیست
دارم سعی میکنم یجورایی بهم ربط بدم مثل کشمش سازی یا عرق گیری که فرایند شیمیایه...
حالا گذشته از این حرفا سرتونم درد اوردم بحث بیکاری جوانها وعدم استفاده از تخصص انهاست.

خب عالیه !!! انشالله به نتیجه رسیدید برای ما بیان بگید خوشحال میشیم

Zara1

عضو جدید
با سلام دوستان به چه نتیجه رسیدین.؟
قضیه ی خواستگاری و؟
خب کسی که قراره با یه تعمیرکارِ کشاورز فقط بخاطر شغلش ازدواج نکنه یا با {مثال} یهدکتر فقط بخاطر شغلش ازدواج بکنه؛؛؛؛

آیاآیاآیا آیا واقعاً به درد زندگیتون میخوره؟!؟:surprised:
حالا بقیه شو دیگه خودت برو....

بنظرم با واقعیت پیش برید و به خداتوکل کنید و به آینده خوشبین باشید.:child:
البته بهتر روش فکر کنید.
بعدشم اینکه گفتن داریم تا گفتن؛ اینم مد نظر بگیرید؛تا شما چجوری از کارت تعریف کنی؟!:sweatdrop:
اول به کار خودتون ایمان پیدا کنید بعد سعی کنید یکی دیگه رو راضی کنید.:love:
ببینید با کدوم کار راحتترید.

eliot -esf

کاربر ممتاز
قضیه ی خواستگاری و؟
خب کسی که قراره با یه تعمیرکارِ کشاورز فقط بخاطر شغلش ازدواج نکنه یا با {مثال} یهدکتر فقط بخاطر شغلش ازدواج بکنه؛؛؛؛

آیاآیاآیا آیاواقعاً به درد زندگیتون میخوره؟!؟:surprised:
حالا بقیه شو دیگه خودت برو....

بنظرم با واقعیت پیش برید و به خداتوکل کنید و به آینده خوشبین باشید.:child:
البته بهتر روش فکر کنید.
بعدشم اینکه گفتن داریم تا گفتن؛ اینم مد نظر بگیرید؛تا شما چجوری از کارت تعریف کنی؟!:sweatdrop:
اول به کار خودتون ایمان پیدا کنید بعد سعی کنید یکی دیگه رو راضی کنید.:love:
ببینید با کدوم کار راحتترید.

ایول دوسم !! بخصوص جمله آخرت باهاش خیلی حال کردم ....
اول به کار خودتون ایمان پیدا کنید بعد سعی کنید یکی دیگه رو راضی کنید

اما موضوع تاپیک بیکاری کشاورزان !! فک کنم بیشتر منظورشون راجب پیدا کردن راه حل مشکل بیکاریه !! واقعا به چه نتیجه ای رسیدم ؟!؟

من شخصا به این نتیجه رسیدم که بیشتر باید فکر کارآفرینی باشیم !! خودمون به فکر خودمون باشیم !!!

حامد۲۵

عضو جدید
کارآفرینی با کمترین هزینه راه حل مناسبیه ولی اکثرا کارهای نو مایه میخواد!

کارآفرینی با کمترین هزینه راه حل مناسبیه ولی اکثرا کارهای نو مایه میخواد!

امیدوارم مشکل همه دوستان حل بشه.

eliot -esf

کاربر ممتاز
من نتیجه گیری کنم ....
کار در زمینه کشاورزی نیاز به ...
1-داشتن ذهن خلاق و اطلاعات علمی و کاربردی بالا !!!(که خداراشکر اولی همه داریم !چشمک)
2-انگیزه کار کردن و داشتن قدرت ریسک پذری
3-سرمایه اولیه
4-پشتکار و پشتیبان
5-دختر نبودن !هه

حتی یه موردشم نداشته باشیم امکان پذیر نیس !!

Phyto

مدیر تالار
من نتیجه گیری کنم ....
کار در زمینه کشاورزی نیاز به ...
1-داشتن ذهن خلاق و اطلاعات علمی و کاربردی بالا !!!(که خداراشکر اولی همه داریم !چشمک)
2-انگیزه کار کردن و داشتن قدرت ریسک پذری
3-سرمایه اولیه
4-پشتکار و پشتیبان
5-دختر نبودن !هه

حتی یه موردشم نداشته باشیم امکان پذیر نیس !!
با مورد 5 موافق نیستم! اینجا سه تا کلینیک گیاهپزشکی داره که دو تاش از عناصر اناث هستن! تو بقیه شهرها و روستاهای اطراف هم تقریباً پنجاه پنجاهه! در مورد استخدامی هم بعد از کلی دنگ و فنگ و آزمون و سابقه و رزومه و کوفت و زهرماری که به نظام مهندسی ارائه کردیم نمیدونم رو چه حسابی سه نفر معرفی کردن که هرسه تا خانم بودن، اونم با سابقه و تجربه و مدرکی که به اندازۀ نصف خیلی از آقایون و حتی بعضی خانمهای دیگه هم نمیرسه!!

eliot -esf

کاربر ممتاز
با مورد 5 موافق نیستم! اینجا سه تا کلینیک گیاهپزشکی داره که دو تاش از عناصر اناث هستن! تو بقیه شهرها و روستاهای اطراف هم تقریباً پنجاه پنجاهه! در مورد استخدامی هم بعد از کلی دنگ و فنگ و آزمون و سابقه و رزومه و کوفت و زهرماری که به نظام مهندسی ارائه کردیم نمیدونم رو چه حسابی سه نفر معرفی کردن که هرسه تا خانم بودن، اونم با سابقه و تجربه و مدرکی که به اندازۀ نصف خیلی از آقایون و حتی بعضی خانمهای دیگه هم نمیرسه!!

ااا ! اینجا برعکس میگن نظام مهندسی بیشتر پسرها میگیره!
من فک کنم پسرا بیشتر میگیرن چون رفت و امد هاشون راحت تر میتوونند بیشنند تک یه موتور برن !!
اما دختر نمیتونه واقعا کشاورز باشه بخاطر امنیتش ! همه مکان های کشاورزی بیرون از منطقه شهری و جاهای خلوت !!

Phyto

مدیر تالار
ااا ! اینجا برعکس میگن نظام مهندسی بیشتر پسرها میگیره!
من فک کنم پسرا بیشتر میگیرن چون رفت و امد هاشون راحت تر میتوونند بیشنند تک یه موتور برن !!
اما دختر نمیتونه واقعا کشاورز باشه بخاطر امنیتش ! همه مکان های کشاورزی بیرون از منطقه شهری و جاهای خلوت !!

از این لحاظ درسته، کار تو محیط روستایی و بیابونی، و سر و کله زدن با کشاورزا واسه دخترا خیلی سخت تر از پسراست. البته بیشتر برای گرایشهایی مثل گیاهپزشکی! هرچند میشناسم خانمهایی که با همین وضعیت و با مدیریت صحیح تونستن تو این کار موفق بشن!

mohammadya

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
خیلی از دوستان گفتن علم کافی نداریم و... این به این چیزا برنمیگرده چون بیشترمون کارشناسی یا ارشدو داریم اونم از دانشگاه های معتبر پ دولت اینجا مقصرم هس چون هیچ توجی نمیکنه فقط درس خوندن تو این رشته تو این جامعه شبیه وقت تلف کردن کارای خصوص هم مشکلات خودشو داره البته اگه چند نفر با تخصص های مختلف کشاورزی میتونن یه شرکت خصوصی خوب و پردرامد تشکیل بدن وگرنه دولت اینقد بخار نداره ک بخواد زمینه ی کارو برای مهندسین کشاورزی تهیه کنه پس باید واقع گرایانه به جامعهی خودمون نگا کنیم

البته و صد البته اگه پارتی داشته باشین بهترین کارو پیدا میکنین با مهندسی کشاورزی تو یه تخصص غیر اون چیزی که تخصصتون مشغول میشین.

برای ارزوی موفقیت برای همه.

بالا