[گفتگوی مهندسین شیمی] شرکت های استخدامی مهندسی شیمی - نحوه نگارش رزومه

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
1287986292_37.jpg
با سلام خدمت دوستان و مهندسان شیمی

در اینجا قصد داریم برای راهنمایی فارغ التحصیلان مهندسی شیمی و افزایش اطلاعات خودمان تجربیات خود را در مورد شرکت هایی که استخدامی مهندسی شیمی دارند ولی ممکن است خیلی از مهندسین شیمی حتی فکر هم نکنند که آن شرکت ها مهندس شیمی لازم دارند، به یکدیگر انتقال دهیم.
همچنین اگر نکته ای در زمینه ی نگراش رزومه و اینکه چه مواردی در رزومه فرد از اهمیت بالاتری برخورد دار است بفرمایید.

بحث های مشابهی در مورد ازمون های استخدامی مهندسی شیمی مانند ازمون شرکت نفت یا شرکت گاز در تاپیک [ آمادگی برای آزمونهای استخدامی ] - همه کسایی که قبول شدن یا میخوان امتحان بدن مشارکت کنند صورت گرفته است.
همچنین برای مطلع شدن از استخدامی های مهندسی شیمی به تاپیک [ استخدامی های مهندسی شیمی ]مراجعه کنید.

آخرین ویرایش:

mrzhesami

عضو جدید
[گفتگوی مهندسین شیمی] شرکت های استخدامی مهندسی شیمی - نحوه نگارش رزومه

سلام دوستان، من تقریبا کل تاپیک های میم شیمی رو گشتم اما نتونستم موضوعی رو که در مورد شرکت های خصوصی تو زمینه های مهندسی شیمی پیدا کنم، در واقع اغلب بحث پیرامون شرکت ها دولتی و تخصصی نفت و گاز بود.
ممنون میشم اگر کسی در مورد شرکت هایی که از نرم افزار های تخصصی مهندسی شیمی مثل Aspen Hysys و ... استفاده میشه کمک کنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

n-s-t

عضو جدید
سلام دوستان، من تقریبا کل تاپیک های میم شیمی رو گشتم اما نتونستم موضوعی رو که در مورد شرکت های خصوصی تو زمینه های مهندسی شیمی پیدا کنم، در واقع اغلب بحث پیرامون شرکت ها دولتی و تخصصی نفت و گاز بود.
ممنون میشم اگر کسی در مورد شرکت هایی که از نرم افزار های تخصصی مهندسی شیمی مثل Aspen Hysys و ... استفاده میشه کمک کنه.

ممنون که این سوال رو کردید چون منم خیلی گشتم و بیدا نکردم لطفا کسی اگه میدونه جواب بده اصلا یه همچین شرکت هایی تو شهرهای دیگه هستن یا فقط تهرانن

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
خیلی از شرکت های هستن که یک مهندس شیمی میتونه توی اونها کار کنه .. اصلی ترینشون که همه شرکت هایی هستن که توی زمینه های نفتی کار میکنن .. که چون یک کشور نفت خیز هستیم بیشتر شرکت ها توی این دسته هستند. در مورد سایر شرکت ها هم خب اگر به گرایش های ارشد متوجه کنید متوجه میشید .. گرایش صنایع غذایی داریم! پس همه شرکت هایی که در زمینه صنایع غذایی فعایت میکنن به مهندس شیمی نیاز دارن. گرایش کاتالیست داریم . پس همه شرکت های فعال در زمینه تولید کاتالیست مهندس شیمی نیاز دارند. گرایش محیط زیست داریم . پس همه شرکت هایی که در زمینه تصفیه پساب و آب و فاضلاب و یا زمینه های مرتبط فعالیت میکنند مهندس شیمی نیاز دارند. و ...
خیلی از شرکت ها مهندس شیمی نیاز دارن .. ولی به این صورت که بیشتر شرکت هایی که مهندس شیمی زیاد میخوان شرکت های نفتی هستند. و شرکت های دیگه کارشون با چندتا مهندس شیمی راه میوفته. و استخدامی هاشون برای مهندسی شیمی خیلی کمه.

lakistan

عضو جدید
سلام
خیلی از شرکت های هستن که یک مهندس شیمی میتونه توی اونها کار کنه .. اصلی ترینشون که همه شرکت هایی هستن که توی زمینه های نفتی کار میکنن .. که چون یک کشور نفت خیز هستیم بیشتر شرکت ها توی این دسته هستند. در مورد سایر شرکت ها هم خب اگر به گرایش های ارشد متوجه کنید متوجه میشید .. گرایش صنایع غذایی داریم! پس همه شرکت هایی که در زمینه صنایع غذایی فعایت میکنن به مهندس شیمی نیاز دارن. گرایش کاتالیست داریم . پس همه شرکت های فعال در زمینه تولید کاتالیست مهندس شیمی نیاز دارند. گرایش محیط زیست داریم . پس همه شرکت هایی که در زمینه تصفیه پساب و آب و فاضلاب و یا زمینه های مرتبط فعالیت میکنند مهندس شیمی نیاز دارند. و ...
خیلی از شرکت ها مهندس شیمی نیاز دارن .. ولی به این صورت که بیشتر شرکت هایی که مهندس شیمی زیاد میخوان شرکت های نفتی هستند. و شرکت های دیگه کارشون با چندتا مهندس شیمی راه میوفته. و استخدامی هاشون برای مهندسی شیمی خیلی کمه.

خب چجور باید وارد این شرکتها شد؟منظورم بدون آزمون و دنگ و ف
نگهای گزینشه،وقتی شرکتهای مشاوره حتی یه آگهی هم ندارن،و از طرفی بدون سابقه کار

P O U R I A

مدیر تالار
خب چجور باید وارد این شرکتها شد؟منظورم بدون آزمون و دنگ و ف
نگهای گزینشه،وقتی شرکتهای مشاوره حتی یه آگهی هم ندارن،و از طرفی بدون سابقه کار
استخدامی این شرکت ها رو معمولا جایی اعلام نمی کنن .. هم دهن به دهن پخش میشه .. یه راهش اینه که یا باید اشنایی دوستی داشته باشید که توی اون شرکت باشه و یا مدام به سایتشون سر بزنید . چون اگر جذب نیرو داشته باشن توی سایتشون به احتمال زیاد می زنن. ولی نکته دیگه اینه که معمولا همه شرکت ها بطور مدام رزومه های افراد رو قبول میکنن .. یعنی شما هر رزومه ای که دارید (حتی اگر سابقه کار هم ندارید اشکالی نداره) برای هر شرکتی که تمایل دارید در اونجا کار کنید ارسال کنید. مطمئن باشید همه شرکت ها رزومه های افراد رو میخونن و جدی میگیرن .. اینو مطمئن هستم .. خود برادر من فقط رزومش رو برای شرکت ها میفرستاد و تقریبا 90درصد اونها بعد از چندماهی تماس میگرفتن و میخواستن که برای مصاحبه بره ! (البته رزومه ایشون قوی بود .. ولی بدون سابقه کار!)

Jacobia

عضو جدید
استخدامی این شرکت ها رو معمولا جایی اعلام نمی کنن .. هم دهن به دهن پخش میشه .. یه راهش اینه که یا باید اشنایی دوستی داشته باشید که توی اون شرکت باشه و یا مدام به سایتشون سر بزنید . چون اگر جذب نیرو داشته باشن توی سایتشون به احتمال زیاد می زنن. ولی نکته دیگه اینه که معمولا همه شرکت ها بطور مدام رزومه های افراد رو قبول میکنن .. یعنی شما هر رزومه ای که دارید (حتی اگر سابقه کار هم ندارید اشکالی نداره) برای هر شرکتی که تمایل دارید در اونجا کار کنید ارسال کنید. مطمئن باشید همه شرکت ها رزومه های افراد رو میخونن و جدی میگیرن .. اینو مطمئن هستم .. خود برادر من فقط رزومش رو برای شرکت ها میفرستاد و تقریبا 90درصد اونها بعد از چندماهی تماس میگرفتن و میخواستن که برای مصاحبه بره ! (البته رزومه ایشون قوی بود .. ولی بدون سابقه کار!)
ممنون اقا پوريا
اطلاعات خيلي خوبي داديد
يه سوال:
چجوري ميشه بدون سابقه رزومه خوبي داشت؟
يعني داداشتون چه مهارت هايي داشت؟

P O U R I A

مدیر تالار
ممنون اقا پوريا
اطلاعات خيلي خوبي داديد
يه سوال:
چجوري ميشه بدون سابقه رزومه خوبي داشت؟
يعني داداشتون چه مهارت هايي داشت؟
خواهش میکنم
اول از همه دانشگاه خیلی تاثیر داره . خیلییییی .. (اینو توی پرانتز میگم! خیلی از شرکت ها وقتی استخدامی دارن میگن اول دانشگاه های تهران .. اگر نبود دانشگاه های دولتی سایر استانها .. اگر نبود اصا نمی خوایم!!)
دوم هم گذروندن دوره های مختلف .. مخصوصا نرم افزاری. توی دوران دانشجویی حتما این دوره ها رو شرکت کنید چون تخفیف هم داره .. بعدا که دیگه دانشجو نیستید احساس نیاز پیدا میکنید وباید هزینه زیادی رو بابت این کلاس ها بدید .. پس تا دانشجو هستید از فرصت استفاده کنید.بعد هم اینکه حتما چندتا نرم افزار رو گواهینامه دورش رو داشته باشید..
درسته که همه شرکت ها الان میگن n سال سابقه کار!! ولی اگر رزومه خوبی داشته باشید حتی بدون سابقه کار .. مطمئن باشید برای مصاحبه بهتون زنگ میزنن .. که این خودش یه قدم بزرگه.

mrzhesami

عضو جدید
ممنون که این سوال رو کردید چون منم خیلی گشتم و بیدا نکردم لطفا کسی اگه میدونه جواب بده اصلا یه همچین شرکت هایی تو شهرهای دیگه هستن یا فقط تهرانن

سلام دوست عزیز ، یکی از دوستان لطف کردن تو یه یکی از فروم های دیگه اسم چنتا از شرکت های مشاوره مهندسی رو گذاشته بودن من لینکش رو اینجا براتون می ذارم ...
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-افزار-HYSYS?p=8137749&viewfull=1#post8137749

mrzhesami

عضو جدید
خواهش میکنم
اول از همه دانشگاه خیلی تاثیر داره . خیلییییی .. (اینو توی پرانتز میگم! خیلی از شرکت ها وقتی استخدامی دارن میگن اول دانشگاه های تهران .. اگر نبود دانشگاه های دولتی سایر استانها .. اگر نبود اصا نمی خوایم!!)
دوم هم گذروندن دوره های مختلف .. مخصوصا نرم افزاری. توی دوران دانشجویی حتما این دوره ها رو شرکت کنید چون تخفیف هم داره .. بعدا که دیگه دانشجو نیستید احساس نیاز پیدا میکنید وباید هزینه زیادی رو بابت این کلاس ها بدید .. پس تا دانشجو هستید از فرصت استفاده کنید.بعد هم اینکه حتما چندتا نرم افزار رو گواهینامه دورش رو داشته باشید..
درسته که همه شرکت ها الان میگن n سال سابقه کار!! ولی اگر رزومه خوبی داشته باشید حتی بدون سابقه کار .. مطمئن باشید برای مصاحبه بهتون زنگ میزنن .. که این خودش یه قدم بزرگه.

ممنون از پاسخ خوبتون ...
راستشو بخواین من از لینکی که تو پست بالا براتون گذاشتم یه سری از شرکت ها رو حضوری سر زدم ...
یسری از اونا که کلا اجازه ورود نمیدادن در واقع بخوام بهتر بگم اجازه ورود به هر کسی رو نمی دادن ( من جمله خودم) ...
اما تونستم با یسری از اونا حضورا صحبت کنم که البته بیشتر حرفای منو می شنیدن تا بخوان چیزی بگن ... رزومم رو هم گرفتن و گفتن در صورت نیاز باهاتون تماس می گیریم ...
شما می دونین که آیا واقعا تماسی گرفته می شه ؟ و معمولا چه مدت طول می کشه ... ؟؟؟
مممنون

Jacobia

عضو جدید
خواهش میکنم
سلام اقآ پوريا
راستش من تا بحال براي چند جا رزومه فرستادم ولي اصلا جوابي نگرفتم جوري كه شك كردم اصلا به دستشون ميرسه يا نه!!
به نظر شما كه باتجريه ايد اگه حضوري بريم بهتر نيست؟

mrzhesami

عضو جدید
سلام اقآ پوريا
راستش من تا بحال براي چند جا رزومه فرستادم ولي اصلا جوابي نگرفتم جوري كه شك كردم اصلا به دستشون ميرسه يا نه!!

دوست عزیز سلام،
شرمنده از اینکه دیر پیامتونو جواب می دم ...
من هم برای شرکت ها رزومه فرستادم و هم حضورا به بعضی از اونایی که بنظر میرسید برای شروع کار مناسب هستند سر زدم اما متاسفانه هنوز هیچ جوابی نگرفتم.
می تونم به جرات بگم، در صورتی که معرف خاصی نداشته باشی و اتفاق خاصی نیوفته حضوری رفتن تاثیری نداره ... یا لااقل واسه من که نداشته.
در ضمن ممنونم از اون بحث آگهی ها حتما پیگیری می کنم و اگه خبری شد در جریانتون می ذارم.

P O U R I A

مدیر تالار
سلام اقآ پوريا
سلام
خب یک مورد دیگه هم هست اینه که در نظر داشته باشید خیلیا برای شرکت ها رزومه می فرستند و شرکت ها هم خیلی خیلی کم نیروی استخدامی میخوان .. پس یکم شرایط سخته .. که اگر حضوری هم برید و پیگیر باشید مصلما بهتره ..
ولی خب توی این شرایط فقط باید صبر داشت و البته توقع هر کاری هم داشت! اینکه داشتن یه کار معمولی خیلی بهتر از بی کار بودنه ..

ممنون از پاسخ خوبتون ...
راستشو بخواین من از لینکی که تو پست بالا براتون گذاشتم یه سری از شرکت ها رو حضوری سر زدم ...
یسری از اونا که کلا اجازه ورود نمیدادن در واقع بخوام بهتر بگم اجازه ورود به هر کسی رو نمی دادن ( من جمله خودم) ...
اما تونستم با یسری از اونا حضورا صحبت کنم که البته بیشتر حرفای منو می شنیدن تا بخوان چیزی بگن ... رزومم رو هم گرفتن و گفتن در صورت نیاز باهاتون تماس می گیریم ...
شما می دونین که آیا واقعا تماسی گرفته می شه ؟ و معمولا چه مدت طول می کشه ... ؟؟؟
مممنون
نمیشه یه چیز کلی گفت .. خیلی از شرکت ها اینو میگن که شما رو از سر خودشون باز کنن. ولی خیلیا هم خب رزومه شما میره تو روند اداریشون و اگر نیاز داشته باشن با شما تماس میگیرن .. که می تونه این تماس یک ماه بعد باشه یا حتی یک سال بعد.
در کل هر شرکتی که تمایل دارید حتما رزومتون رو بفرستید .. هیچ فرصتی رو از دست ندید .. هر جایی ازمون استخدامی میذاره شرکت کنید .. فرصت برای پیدا کردن شعل زیاده .. ولی متقاضی زیادتر ...

mahasen

عضو جدید
باسلام
من همیشه گفتم بازم میگم کار مهندسی توی ایران درآمد چندانی نداره شما تو ایران حداکثر اونم توی عسلویه با 10-15 سال سابقه بتونید 3000 دلار بگیرید(مقایسه کنید با یه پزشک عمومی یا وکیل صفر کیلومتر که به اندازه یه فوق لیسانس مهندسی درس میخونن بعدش پول پارو میکنن اونم تو هر شهری که دلشون بخواد)

پس کسایی که اومدن تو کار مهندسی اولین اشتباه زندگیشون بوده و اما دومیش اینه که مثل من ادامه دادن و فوق یا دکترا گرفتن.

حالا این اشتباه رو چطور میشه جبران کرد خوب برید تو کار بازار یا رشتتون رو عوض کنید دوباره امتحان بدین برین تو پزشکی یا حقوق درس بخونید یا برید تو کار تجارت مخصوصا اونایی که شهرشون لب مرزه(من آبادانیم رفتم تو کار تجارت با عراق اونور مرز هم تا دلتون بخواد فامیل دارم ولی متاسفانه دیر رفتم بعد از 13 سال سابقه تازه تونستم شراکتی تو شیراز خونه بخرم پول تجارتم از برادرم قرض گرفتم از اونجایی هم که متاهلم و بچه دارم دیگه نمی تونم خاک بخورم تا تجارتو به جایی برسه بنابر این ولش کردم) یا کشاورزی یا دامپروری یا دلالی یا هر کاری که با مردم داد و ستد کنید نه با دولت( ما 10 سال پیش یه شرکت زدیم کارمونم خیلی خوب بود (همه دوستان باسابقه و از دانشگاههای تربیت مدرس، علم و صنعت و دانشگاه شریف) ولی نه پارتی داشتیم نه دوست داشتیم رشوه بدیم تازه چندتا کاری هم که تو پالایشگاه بندر عباس و تهران و پتروشیمی آبادان و... گرفتیم دولت به موقع پول نمی داد اینم اضافه کنید که شرکت ما اولین شرکتی بود که عکس 3 بعدی رو می گرفت و با PDMS به PID و 3D MODEL تبدیل میکرد حتی نرم افزار هم نوشتیم که این نرم افزارو رو فقط شرکت SHELL و بعدش یه شرکت بلژیکی نوشته بودن و شرکت بلژیکی هم از ما خواست که نمایندش باشیم ولی ما چون خودمون نرم افزارو رو نوشته بودیم قبول نکردیم و از اونا خواستیم شراکتی کارکنیم که اونا موافقت نکردن. حالا حدود 3 ساله که شرکتو رو تعطیل کردیم)

و اما اگه بازم سرتون به سنگ نخورده برید تو آزمون شرکت گاز ثبت نام کنید که سال دیگه حدود 2700 نفر نیرو میخواد بگیره البته هنوز ثبت نامش شروع نشده.

و منالله التوفیق

سلام
حرفاتون کاملا درسته بنظرم رفتن بهترین کاره ولی مشکل فقط یه مقدار پوله چون با جیب خالی که نمیشه رفت من که دیگه واقعا خسته شدم . این ازمونی که میگید حتما بازم فقط مرد میگیره درسته؟ شما اطلاعی ندارین که زن هم میگیرن یا نه ؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
درسته که شرایط سخته .. هرکس بیاد مهندسی واقعا کار مناسب پیدا کردن براش سخت و دشواره .. ولی این هم درست نیست که بخوایم جا بزنیم و بریم سراغ کارای دیگه که علاقه ای نداریم ..
اگر به رشته ای که میخونید علاقه دارید .. مثل مرد تا تهش برید ... منظورم دکترا نیستااا.. اینکه هرچقدر هم شرایط سخته .. باز تلاش خودتون رو بکنید .. توی همین اوضاع هم من باز معتقدم بالاخره ادم کار دلخواهش رو پیدا میکنه ..
خارج رفتن خوبه .. ولی برای چی؟ الان برای ادامه تحصیل راحت میشه رفت خارج .. اونور هم وقتی دکترا بخونی دیگه خیلی اشتباهه بری یک شرکتی مثل یک کارمند کار کنی .. باید وارد عرصه های دانشگاهی بشید و استاد دانشگاه بشید و تدریس و از این کارا.. یا کارهای تحقیقاتی در شرکت های خاص. پس اگر قصد این رو ندارید الکی نرید اونور آب برای ادامه تحصیل. مثلا من خودم دیگه قصد ادامه تحصیل ندارم چون هم ترجیح میدم توی یک شرکت کارمند باشم.
در مورد ازمون استخدامی شرکت گاز هم به نظر من حتما تعدادی زن هم میگیرن ..
در مورد تاسیس شرکت هم دوست خوبم mahasen درست میگن .. درسته که یک زمینه ی وسیعی برای طرح ایده و ایجاد یک شرکت توی ایران هست .. هیچ کمکی از طرف دولت به شرکتهای مختلف انجام نمیگیره و تا یک شرکت هم بخواد پا بگیره سالها زمان و تلاش میخواد که اینجوری هم نمیشه. البته سازمان هایی هم هستن که از اینگونه شرکت ها حمایت میکنن و در پروژه های مختلف آنها رو ضمانت میکنن مثل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران.

Chemical_Engineer

کاربر فعال
باسلام
من همیشه گفتم بازم میگم کار مهندسی توی ایران درآمد چندانی نداره شما تو ایران حداکثر اونم توی عسلویه با 10-15 سال سابقه بتونید 3000 دلار بگیرید(مقایسه کنید با یه پزشک عمومی یا وکیل صفر کیلومتر که به اندازه یه فوق لیسانس مهندسی درس میخونن بعدش پول پارو میکنن اونم تو هر شهری که دلشون بخواد)

پس کسایی که اومدن تو کار مهندسی اولین اشتباه زندگیشون بوده و اما دومیش اینه که مثل من ادامه دادن و فوق یا دکترا گرفتن.

حالا این اشتباه رو چطور میشه جبران کرد خوب برید تو کار بازار یا رشتتون رو عوض کنید دوباره امتحان بدین برین تو پزشکی یا حقوق درس بخونید یا برید تو کار تجارت مخصوصا اونایی که شهرشون لب مرزه(من آبادانیم رفتم تو کار تجارت با عراق اونور مرز هم تا دلتون بخواد فامیل دارم ولی متاسفانه دیر رفتم بعد از 13 سال سابقه تازه تونستم شراکتی تو شیراز خونه بخرم پول تجارتم از برادرم قرض گرفتم از اونجایی هم که متاهلم و بچه دارم دیگه نمی تونم خاک بخورم تا تجارتو به جایی برسه بنابر این ولش کردم) یا کشاورزی یا دامپروری یا دلالی یا هر کاری که با مردم داد و ستد کنید نه با دولت( ما 10 سال پیش یه شرکت زدیم کارمونم خیلی خوب بود (همه دوستان باسابقه و از دانشگاههای تربیت مدرس، علم و صنعت و دانشگاه شریف) ولی نه پارتی داشتیم نه دوست داشتیم رشوه بدیم تازه چندتا کاری هم که تو پالایشگاه بندر عباس و تهران و پتروشیمی آبادان و... گرفتیم دولت به موقع پول نمی داد اینم اضافه کنید که شرکت ما اولین شرکتی بود که عکس 3 بعدی رو می گرفت و با PDMS به PID و 3D MODEL تبدیل میکرد حتی نرم افزار هم نوشتیم که این نرم افزارو رو فقط شرکت SHELL و بعدش یه شرکت بلژیکی نوشته بودن و شرکت بلژیکی هم از ما خواست که نمایندش باشیم ولی ما چون خودمون نرم افزارو رو نوشته بودیم قبول نکردیم و از اونا خواستیم شراکتی کارکنیم که اونا موافقت نکردن. حالا حدود 3 ساله که شرکتو رو تعطیل کردیم)

و اما اگه بازم سرتون به سنگ نخورده برید تو آزمون شرکت گاز ثبت نام کنید که سال دیگه حدود 2700 نفر نیرو میخواد بگیره البته هنوز ثبت نامش شروع نشده.

و منالله التوفیق
:gol:
هر چه زودتر به این آگاهی برسید که از مهندسی فاصله بگیرید زودتر رستگار می شید. از ما که گذشت کسی نبود راه درست رو به ما نشون بده...
ولی اگر میخواید تازه شروع کنید و اصرار هم دارید که الا و بلا مهندسی و اون هم فقط مهندسی شیمی(جزء بدترین ها از نظر بازار کاری و درامد در ایران) علی رغم تصور اشتباه اکثریت که به دنبال یادگیری نرم افزار میرن سعی کنید کار مفید یاد بگیرید مثلا بجای اینکه برید کلاس hysys یا bjac و...سعی کنید مراحل واقعی طراحی تجهیزات مثل پمپ و مبدل و تانک و ...با تمام استانداردها و کدهای لازم و criteria های لازم برای طراحی شون را یاد بگیرید اگر کلاسش هست برید یا حتی از اینترنت شروع کنید اگر سرچتون قوی باشه باور کنید هر چیزی در این اینترنت یافت میشه یک مدت وقت بذارید مطمئن باشید در عرض چند ماه دانسته هاتون از طریق همین اینترنت چندین برابر میشه

barmak2015

عضو جدید
سلام اقآ پوريا
منم به تمام شرکتهای مشاور حضوری تهران سر زدم(خودم ساکن شهرستانم) ولی یا نذاشتن برم داخل یا منو دنبال نخود سیاه فرستادن!!
تازه حقوقم یه تومن بیشتر نمیدن!!

P O U R I A

مدیر تالار
با سلام
معمولا هر جایی که صحبت از استخدامی میشه بی درنگ گفته میشه که پارتی باید داشته باشی! ولی بدونید توی این فضایی که همه با پارتی میرن سر کار! باز اگر رزومه خوبی داشته باشید حتما کار مناسب خودتون رو پیدا میکنید. و این رو مطمئن باشید. ولی نکته ای باید بهش توجه داشته باشید نحوه نگارش رزومه تان هست. که خدمت شما عرض میکنم.
مهمترین بخش توی رزومه تسلط بر نرم افزارهای مختلف هست. اگر نرم افزار خاصی بلد نیستید الکی تلاش برای فرستادن رزومه به بسیاری از شرکت ها نکنید!
و نکته بسیار مهم دیگه ارائه مدارک مختلف در پیوست رزومه خودتون! با توجه به اینکه رزومه های غلط و مبالغانه انقدر زیاد شده که مطمئن باشید اگر مدرکی با رزومه خودتون پیوست نکنید رزومه شما رو باور نمیکنند! پس اگر به عنوان مثال نرم افزار خاصی رو بلدید حتما مدرکی هم براش تهیه کنید! و با سند و مدرک برای شرکت ها رزومه خودتون رو بفرستید.
آشنایی با استاندارد ها و مدارک صنعتی هم که بسیار مهم بوده و در صورت مسلط بودن بر آنها یک مزیت فوق العاده برای شما خواهد بود.
در یادگیری نرم افزارها در شرکت هایی که دوره های نرم افزاری برگذار میکنند حتما پیش میاد که در طول دوره پلنت خاصی رو به عنوان مثال شبیه سازی کنید. اگر این شبیه سازی ها کامل و دقیق بوده اند اونها رو هم توی رزومه خودتون ذکر کنید. که به عنوان مثال شما شبیه سازی پلنت واحد شیرین سازی فلان پالایشگاه رو انجام دادید!

spana

عضو جدید
دوستان جویای کار اگر حوصلشو دارید و یا اشنایی در عسلویه برای موندن در حد یکی دو شب دارید برید سر بزنید.کار پیدا میشه ولی به سختی.
دیگه فعلا اوضاع کشور اینجوریه ولی داره کم کم بهتر میشه.
زبانتون رو قوی کنید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید.اطلاعات صنعتی نه تیوری.

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان جویای کار اگر حوصلشو دارید و یا اشنایی در عسلویه برای موندن در حد یکی دو شب دارید برید سر بزنید.کار پیدا میشه ولی به سختی.
دیگه فعلا اوضاع کشور اینجوریه ولی داره کم کم بهتر میشه.
زبانتون رو قوی کنید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید.اطلاعات صنعتی نه تیوری.

به جا از این کارا کنن 2 تا پشت سرهم آگهی زد عسلویه یه بشینن درس بخونن یعنی بخونیم قبول شیم بریم سر کار واسه چی سر بار اینو اون بشیم دیگه

پارتی هم هست ولی 50 درصد 50 درصدم تلاشه آدمه

دوستای خودم هر کی تلاششو کرد و خوند الان سر کار حالا کاری به حقوق ندارم چقدره ولی نشون میده که پارتی هم نباشه کار گیر میاد هم ماهشهرن هم عسلویه و آخریشونم که تازه قبول شده شرکت نفت که البته هنو نبردنشون

spana

عضو جدید
به جا از این کارا کنن 2 تا پشت سرهم آگهی زد عسلویه یه بشینن درس بخونن یعنی بخونیم قبول شیم بریم سر کار واسه چی سر بار اینو اون بشیم دیگه

پارتی هم هست ولی 50 درصد 50 درصدم تلاشه آدمه

دوستای خودم هر کی تلاششو کرد و خوند الان سر کار حالا کاری به حقوق ندارم چقدره ولی نشون میده که پارتی هم نباشه کار گیر میاد هم ماهشهرن هم عسلویه و آخریشونم که تازه قبول شده شرکت نفت که البته هنو نبردنشون
دوست عزیز اگر میخوای با استخدامی و این حرفا بری سرکار که با این اوضاع موهات هم مثل دندونات سفید میشه.با وضعیت فعلی که سالی یه دونه استخدامی هست شانستون بسیار پایینه.هنوز استخدامی های پارسال رو جذب نکردن.چه پالایشگاه بندرعباس چه نفت ستاره بندرعباس.پالایشگاه گاز هم که سال 91 بود تازه نیروهاشو تکمیل کرد.حالا اگر میتونید جزو اون 5-6 درصد بشینین حسابی بخونین یا علی.
راههای وارد شدن به صنعت زیاده که یکیش استخدامیه یکیش هم پارتی.راههای دیگه ای هم هست که بهتره خود فرد تلاش کنه و بره ببینه چجوریه نه اینکه لقمه اماده بهش بدن.
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.موفق باشین.
من خودم توی متن این قضایا هستم.

salar1998

عضو جدید
nتا براتون مثال میزنم که پارتی نداشتن اما جای خوبم استخدام شدن همین آخریش استخدامی استانداری که از یه شغلی یکی میخواستن اونم دوستم قبول شده پارتی نداشت اوضاع مالیشم زیاد خوب نبود. هیچ چیز مطلق تو دنیا وجود نداره

P O U R I A

مدیر تالار
البته یکی از راه های خیلی خوب دیگه برای پیدا کردن کار (البته فقط برای پسرها! :D ) امریه هست! خیلی از شرکت ها رو عادی هرگز نمیشه واردشون شد. ولی دولتی هستند و امریه میگیرن! و همون تعداد معدود استخدامی که نیاز دارن هم از امریه هاشون برمیدارن! پس اگر سربازی دارید حتما به فکر امریه هم باشید.
البته خب پیدا کردن امریه هم بسیار سخته! و اون هم پارتی میخواد :D
ولی خب یک گزینه خیلی خوبه و بهش فکر کنید. اگر بتونید امریه ای رو توی یک شرکت خوبی بگیرید و ادم خیلی ضعیفی نباشید. مطمئن باشید شما رو استخدام میکنن.

spana

عضو جدید
البته یکی از راه های خیلی خوب دیگه برای پیدا کردن کار (البته فقط برای پسرها! :D ) امریه هست! خیلی از شرکت ها رو عادی هرگز نمیشه واردشون شد. ولی دولتی هستند و امریه میگیرن! و همون تعداد معدود استخدامی که نیاز دارن هم از امریه هاشون برمیدارن! پس اگر سربازی دارید حتما به فکر امریه هم باشید.
البته خب پیدا کردن امریه هم بسیار سخته! و اون هم پارتی میخواد :D
ولی خب یک گزینه خیلی خوبه و بهش فکر کنید. اگر بتونید امریه ای رو توی یک شرکت خوبی بگیرید و ادم خیلی ضعیفی نباشید. مطمئن باشید شما رو استخدام میکنن.
پوریای عزیز دقیقا همینجوره که میفرمایید.
بعضی دوستان هنوز توی حال و هوای دانشجویی هستن و هنوز نمیدونن توی بازارکار چه خبره.
ایشالا که همگی با استخدامی برن سرکار.
ما که حرفمون رو زدیم.اونایی که باید نکاتی برداشت کنن ، اینکارو کردن.دیگه از طرف بنده که بحثی در این تایپیک نمیمونه.
در ضمن خود بنده بدون پارتی رفتم سرکار.ولی خیلی سختی کشیدم تا این کارو رو با مصاحبه دست و پا کردم.ولی دوستی داشتم با معدل 12.ایشون با پارتی همون بعد از فارغ التحصیلی رفت سرکار.

آخرین ویرایش:

bm65

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسا
مطالبی که دوستان نوشتن درسته ولی چاره ای نیست این شرایط کشورمونه و مجبوریم خودمون رو وفق بدیم یا کلا بریم!!!
من دو تا سوال دارم که ممنون می شم جواب بدین
1- کسی از شرایط کار تو پالایشگاه اصفهان خبر داره؟الان داره استخدام می کنه البته پیمانکاریه و معلومه که زیاد آش دهن سوزی نیست ولی یه عده تعریف می کنن و یه عدع هم وحشتناک بد می گن!
2- شرایط کار تو عسلویه چطوریه؟از نظر مالی بیشتر مد نظرمه،برا یه مهندس تازه کار چقدر حقوق میدن؟
راستی بین عسلویه و اصفهان کودوم رو انتخاب می کنین؟
ممنون

un4given.1991

عضو جدید
HSE Or Piping ?

HSE Or Piping ?

سلام دوستان

فرصتی برام پیش اومده که یکی از دو دوره HSE MS و
Piping رو شرکت کنم و مدرک بگیرم .....

کدوم مدرک اولیت بیشتری برای رزومه دارن ؟ خدمتم داره تموم میشه و مهندسی صنایع شیمیایی دارم ..... مدرک زبان و هایسیس هم دارم ...

دوره PDMS رو میشه بدون آشنایی با پایپینگ شرکت کرد ؟

چی تو رزومه باشه خوبه ؟ واسه استخدامی و مصاحبه .....

ممنون میشم جواب بدین
:smile:

moabchem

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان گل مهندسی شیمی
درسته گذراندن دوره های آموزشی خیلی مفیده و میتونه توی رزومه به چشم میاد ولی باتوجه به وضعیت کار و اقتصاد این روزهای شرکتهای خصوصی، بیشتر دنبال با سابقه ها هستند و خیلی کم به این مسایل اهمیت میدن چون نمیخوان هزینه اضافی جهت آموزش پرسنلشون بذارن. فقط شرکتهای با پشتوانه قوی افراد بدون سابقه رو استخدام میکنن.