گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اصلا دیگه حس درس ندارم :confused:
خیلی اوضاع احوالم داغونه :confused:

اوا عرفان این بود اون عزم راسخی که ازش حرف میزدی؟!
پسر چه زود اول راه باختی خودتو؟ اینهمه به خودت فشار نیار.تا عید استراحت کن بابا جان یه ماه نخونی کسی جای تورو سال بعد شریف نمیگیره :دی
البته گرایشامون یکی نیستش وگرنه خودم جاتو میگرفتم :D

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بچه های بعد کنکوری، تا جناب Joe_Bel عزیز یه گوشه ای رو برامون درست کنه که بتونیم اونجا راجع به برنامه ها و درسهامون بحث کنیم ، همینجا شروع کنیم به نظرم
یه چیزی رو حواستون باشه! از این گرم بودن ذهنتون استفاده کنید! 6 ماه بگذره و کاملا از درس دور باشید، خیلی سخت میشه کار!!! مراقب این باشید...

من خودم واسه شروع میخوام از این کتاب یکم پیش برم (به توصیه یکی از دوستانم)
Linear Feedback Control ,Analysis and Design with MATLAB (لینک دانلود)
که از بچه های کنترلی کسی پایه باشه، میتونیم با هم پیش بریم...

به نظر من بهتره افرادی که قدرت و یا کنترل هستن توی این مدت 6 ماهه برن و مدرک PLC هم بگیرن بعدا خیلی به دردشون میخوره خیلی جاها میتونید کار کنید

Armin-Z

کاربر ممتاز
به نظر من بهتره افرادی که قدرت و یا کنترل هستن توی این مدت 6 ماهه برن و مدرک PLC هم بگیرن بعدا خیلی به دردشون میخوره خیلی جاها میتونید کار کنید

آره PLC توی بازار کار خیلی به درد کنترلی ها میخوره، ولی تو درس های دوره ارشد بعید میدونم جایی به کار بیاد

llvll.asoud

کاربر ممتاز
بهتره عزیزانی که قدرتی هستن روی نرم افزار های Dialux , AutoCad کار کنن البته اگه میخوان بیرون کار کنن چون الان کار توی زمینه روشنایی زیاده واسه اینکارم این نرم افزارو باید بلد باشید.
همچنین قدرتیا باید نرم افزار Eplan رو هم به خوبی بلد باشن.چون توی بعضی از دانشگاها اصلا با متلب کار نمیکنن و میگن از نرم افزار Eplan استفاده کنید.
برای مخابرات که Matlab هستش و لا غیر.
برای الکترونیکم اصولا بهتره hspice رو بلد باشید.
ثانیا الکترونیکیا و مخابراتیا بهتره توی این مدت 6 ماهه چند تا مدار درست کنن یاد بگیرن.واقعا بعیده واسه یه مهندس الکترونیک و مخابرات که مثلا نتونه AVR اینا کار کنه!
مجلاتی که توشون پر هستش از پروژه های ساخت همچین مداراتی مثل Electronics project هستش که توی این مجله فقط پروژه نوشته شده وسایل مورد نیاز مدار چاپی همه چی نوشته شده فقط کافیه وسایلو تهیه کنید بسازید.
از جمله پروژها هایی که توی این سری مجلات هستش من از یه شماره مجله یه چندتایی پروژه رو اسمشو مینویسم که ببینید پروژه هاش ساده هم نیستن.
automatic 3 phase induction motor starter
pc-based stepper motor controller
noise muting FM reciever
Digital Frequency comparator
LC meter
و ....

آخرین ویرایش:

llvll.asoud

کاربر ممتاز
آره PLC توی بازار کار خیلی به درد کنترلی ها میخوره، ولی تو درس های دوره ارشد بعید میدونم جایی به کار بیاد

توی ارشد کارایی نداره من منظورم واسه کار بود.بلاخره این 6 ماه فرصت خوبیه ادم کارایی رو یاد بگیره که ممکنه یه روزی بدردش بخوره.بلاخره کسیکه PLC بلد باشه فرصتهای شغلیش نسبت به کسیکه PLC بلد نیستش بیشتره

llvll.asoud

کاربر ممتاز
ای بابا هر سری مطلب جدیدی به ذهنم میرسه شرمنده دیگه :دی

یکیم دوستان توی این 6 ماهه بهتره برن صفحات شخصی اساتید و یا سایت IEEE و ببینن در زمینه گرایش خودشون مثلا الان کار روی چی انجام میشه یکم با کارهای پژوهشی انجام شده آشنایی پیدا کنن و حدالمقدور بعضی ازین مقالات IEEE رو مطالعه کنن و خودشونو عادت به این کار بدن چون توی ارشد فقط باید مقاله بخونید ;)

Paydar91

کاربر ممتاز
بچه های بعد کنکوری، تا جناب Joe_Bel عزیز یه گوشه ای رو برامون درست کنه که بتونیم اونجا راجع به برنامه ها و درسهامون بحث کنیم ، همینجا شروع کنیم به نظرم
یه چیزی رو حواستون باشه! از این گرم بودن ذهنتون استفاده کنید! 6 ماه بگذره و کاملا از درس دور باشید، خیلی سخت میشه کار!!! مراقب این باشید...

من خودم واسه شروع میخوام از این کتاب یکم پیش برم (به توصیه یکی از دوستانم)
Linear Feedback Control ,Analysis and Design with MATLAB (لینک دانلود)
که از بچه های کنترلی کسی پایه باشه، میتونیم با هم پیش بریم...

ارمین جان اولا شما صاحبخونه هستی چه این جا چه اون جا چه هر جا :smile:

اقا درسته کنترلی نیستم ولی کنترلی ها رو خیلی دوست دارم....به هر حال من دانلودش کردم خیلی شبیه کتاب متلب در کنترل یا کنترل در متلب اقای دیانی که بر اساس تمرین های کتاب اوگاتا نوشته هستش....

به هر حال میخوای زبانت هم تقویت شه من مشکل ندارم و دانلودش کردم یه برنامه بریز بیا تا دو سه هفته بعد عید نهایتش به امید خدا تمومش کنیم و من هستم :)

Armin-Z

کاربر ممتاز
ارمین جان اولا شما صاحبخونه هستی چه این جا چه اون جا چه هر جا :smile:

اقا درسته کنترلی نیستم ولی کنترلی ها رو خیلی دوست دارم....به هر حال من دانلودش کردم خیلی شبیه کتاب متلب در کنترل یا کنترل در متلب اقای دیانی که بر اساس تمرین های کتاب اوگاتا نوشته هستش....

به هر حال میخوای زبانت هم تقویت شه من مشکل ندارم و دانلودش کردم یه برنامه بریز بیا تا دو سه هفته بعد عید نهایتش به امید خدا تمومش کنیم و من هستم :)

مخلصم پایدار جان
خیلی هم عالی، اگه موافق باشی تا آخر فصل 2 ش رو تا آخر این هفته پیش ببریم و هر جاش که مشکل خوردیم بیایم از هم بپرسیم، چطوره؟

Paydar91

کاربر ممتاز
مخلصم پایدار جان
خیلی هم عالی، اگه موافق باشی تا آخر فصل 2 ش رو تا آخر این هفته پیش ببریم و هر جاش که مشکل خوردیم بیایم از هم بپرسیم، چطوره؟
ممنون..ما بیش تر مخلصیم...
الان نگاه کردم اره خیلی خوبه و تموم میشه ...شما که به ما درس میدی.. ولی خب خوبی که داره با هم پیش میریم و این طوری خیلی بهتره برای من هم دیگه راهی رفتنی رو با هم بریم خیلی بیش تر خوش میگزره ....:gol: (فقط توی تاپیک کنترل رفع اشکال کنیم یا این جا ؟؟)

راستی برای تقویت زبانت برنامه ای ریختی یا نه؟؟ کلا علاقه داری ؟؟ من یه پیشنهاد خوب دارم !!!!

Armin-Z

کاربر ممتاز
ممنون..ما بیش تر مخلصیم...
الان نگاه کردم اره خیلی خوبه و تموم میشه ...شما که به ما درس میدی.. ولی خب خوبی که داره با هم پیش میریم و این طوری خیلی بهتره برای من هم دیگه راهی رفتنی رو با هم بریم خیلی بیش تر خوش میگزره ....:gol: (فقط توی تاپیک کنترل رفع اشکال کنیم یا این جا ؟؟)

راستی برای تقویت زبانت برنامه ای ریختی یا نه؟؟ کلا علاقه داری ؟؟ من یه پیشنهاد خوب دارم !!!!

نمیدونم فرقی نداره، آخه میترسم بریم تاپیک کنترل بچه های کنکوری بگن این بحثا چیه :biggrin:
زبانم که قصد تقویتشو دارم، اوضاع فعلی زبانم داغونه، با چه اعتماد به نفسی هم میخوام کتاب زبان اصلی بخونم:D
چی بهتر از این، بگو پیشنهادتو برادر :smile:

Paydar91

کاربر ممتاز
نمیدونم فرقی نداره، آخه میترسم بریم تاپیک کنترل بچه های کنکوری بگن این بحثا چیه :biggrin:
زبانم که قصد تقویتشو دارم، اوضاع فعلی زبانم داغونه، با چه اعتماد به نفسی هم میخوام کتاب زبان اصلی بخونم:D
چی بهتر از این، بگو پیشنهادتو برادر :smile:

باشه پس همین جا ادامه میدیم تا وقتی قفل نشده....تا باز ببنیم بعدش چی میشه و..
باز من شکر خدا یکم پایم خوبه...

برو سایت مرجع اموزش زبان ایرانیان این جا لینک بدم خلافه !! سایتش اول میاد بعدش برو سمت راست قسمت
4000 Essential English Words

که در شش سطح لغت داره به همراه تمرین هم کتابه رنگی و هم ویس داره و تمرین و خیلی میتونه بهت کمک کنه برو سطح یکشو دانلود کن اگه خوشت اومد ادامه بده...

کلا زبان از نون شب هم مهم تره به نظر من...

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ای بابا هر سری مطلب جدیدی به ذهنم میرسه شرمنده دیگه :دی

یکیم دوستان توی این 6 ماهه بهتره برن صفحات شخصی اساتید و یا سایت IEEE و ببینن در زمینه گرایش خودشون مثلا الان کار روی چی انجام میشه یکم با کارهای پژوهشی انجام شده آشنایی پیدا کنن و حدالمقدور بعضی ازین مقالات IEEE رو مطالعه کنن و خودشونو عادت به این کار بدن چون توی ارشد فقط باید مقاله بخونید ;)

بله کاملا درسته مثلا برید سایت بهزاد رضوی شروع کنید

برای الکترونیکم اصولا بهتره hspice رو بلد باشید.

نه دیگه Hspice داره منسوخ میشه .... سعی کنید cadence یاد بگیرید اگر استاد اچ پایس گفت زیر بار نرید بگید علم پیشرفت کرده و استاد گرامی را به درد سر به اندازید

کلا زبان از نون شب هم مهم تره به نظر من...
نظر شما را باید با طلا نوشت

دوست - قدیمی

عضو جدید
دوستان این کلمات تافل کدوماست ؟؟
رفتم بگیرم 10 نوع کتاب مختلف گذاشت جلوم . نمیدوستم کدوما هست اصلا

تافل برعکس آیلتس منابع خاصی نداره ولی یه سری هاش رو تو خود سایت سازمان سنجش معرفی کرده - قسمت آزمون تافل - سوالات متداول.

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این کلمات تافل کدوماست ؟؟
رفتم بگیرم 10 نوع کتاب مختلف گذاشت جلوم . نمیدوستم کدوما هست اصلا

اگه واسه کنکور میخوای Barron – Essential Words for the TOEFL از بقیه مهمتره
اسمشو تو گوگل سرچ بزن عکس جلدش رو میاره

hassan_ur2

عضو جدید
خسته نباشید! دوستان من یه بار پرسیدم کسی جوابمو نداد :(:cry: من درصدام تو کنکور اینه: زبان 74 ریاضی 25 مدار 22 کنترل 20 تجزیه 33 الک 13 امیدی هست؟ :question::crying::crying2: معدلم هم 14.76

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خسته نباشید! دوستان من یه بار پرسیدم کسی جوابمو نداد :(:cry: من درصدام تو کنکور اینه: زبان 74 ریاضی 25 مدار 22 کنترل 20 تجزیه 33 الک 13 امیدی هست؟ :question::crying::crying2: معدلم هم 14.76

اولا امیدت همیشه به خدا باشه.
ثانیا ادم به امید زندس.
سوما امید واسه کجا؟ اگه منظورت شریف و تهرانو امیرکبیره امیدی نداشته باش

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خوب همشهری، به نظرت رتبه در چه حدودی میشه؟! زیر هزار میاد؟

ا همشهریم شدیم؟
همشهری کف احوال :D؟
زبانو خیلی خوب زدی.هر درسی رو از تراز بیشتر بزنی تاثیرش زیاد میشه توی رتبه ولی با بقیه درصدات فکر نمیکنم زیر 1000 بیاد. منکه بعید میدونم :question:

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
میانگین درصد شما حدود 26 میشه.به نظر من زیر هزار میشی.شایدم بهتر ایشالا

hassan_ur2

عضو جدید
ا همشهریم شدیم؟
همشهری کف احوال :D؟
زبانو خیلی خوب زدی.هر درسی رو از تراز بیشتر بزنی تاثیرش زیاد میشه توی رتبه ولی با بقیه درصدات فکر نمیکنم زیر 1000 بیاد. منکه بعید میدونم :question:

گوردوم یازیبسان پایتخت ددیم حللیده :D یاشا!

مرسی واقعا روحیه دادی :)) :D:lol:

M a t i n

عضو جدید
کاربر ممتاز

این سایت تخین رتبه که چند بار دیگم لینکش رو گذاشته بودن خیلی خوبه :
http://msstochastic.blogfa.com/page/rank_estimate
در اصل واسه کنکور ۹۲ درستش کرده بودن ولی الان اگه درصدهای کارنامه‌های ۹۲ رو بدی بهش رتبه رو خوب تخمین میزنه. امسالم که میانگین سطح سوالا تقریبا مثل پارسال بود
واسه رتبه‌‌های ۴رقمی خطاش بیشتره و واسه گرایش قدرتم نمیدونم چجوریه.
رتبه شمام به احتمال زیاد بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میشه

xalbert

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من چند وقت قبل در مورد کنکور ارشد سوال پرسیدم دوستان گفتن بعد از کنکور بیام که افراد بیشتری تو فروم هستن و به دلیل کنکور فروم نمیان

من خودم سال بعد کنکور دارم و از الان میخوام بخونم ولی به طرز فجیعی گیج شدم
اگه دوستان کمک کنید ممنون میشم

اول از همه در مورد منابع هست که من پست این دوست عزیز رو پیدا کردم
این چطوره ؟؟

ARASH900

برای ریاضی مهندسی کتاب مهندس کریمی از انتشارات نصیر خیلی عالیه . علی الخصوص چاپ جدیدش. همچنین شما میتونید تو اینترنت جزوه کلاسی ایشون رو به صورت رایگان دانلود کنید. چون جزوه ایشون هم خیلی عالیه و نکات خوبی توش داره. اگه شما برای ریاضی مهندسی به همین منابع بسنده کنید و خوب بفهمید و مسلط بشید، بهتون اطمینان میدم که دیگه به هیچ منبعی نیاز نیست.

برای معادلات بعضی ها کتاب مهندس کریمی و بعضی ها کتاب مدرسان شریف رو پیشنهاد میکنن. انتخابش با خودتون. با هرکدوم که راحتر هستید همونو بگیرید. در مورد فصل سری توانی اگه پیش زمینه دارید و اگه وقت کردید بخونید اگه نه که هیچ. البته این نظر شخصیه منه.

برای مدار 2 فکر نکنم کتابی به اندازه کتاب دکتر زرگر مناسب باشه. مدار 1 هم کتاب دکتر زرگر مناسبه و در کنارش میتونید از کتاب پارسه برای یادگیری روشهای سریع و ابتکاری استفاده کنید. کتاب دکتر جبه دار از انتشارات نصیر هم تمام تسهای سال گذشته رو داره و بد نیست. جزوه پارسه از نت قابل دانلود هستش. من مدار رو 41.66 درصد زدم که البته وقت کم آوردم وگرنه بیشتر میزدم.

برای درس ماشین کتاب مدرسان شریف چاپ جدیدش (91 به بعد) فوق العاده است. من خودم ماشینو 58.33 درصد زدم. و فقط از این کتاب استفاده کردم. اگه وقت کم نمیاوردم حتما 75 درصد میزدم.

برای بررسی کتاب دکتر حلم زاده خوبه. من بررسی رو 16.66 زدم که مشکل از خودم بود چون دقت نکردم، البته سولات خیلی سخت بود که دوستان خودشون در جریان هستن. وگرنه کتاب دکتر حلم زاده کتاب خوبیه.

برای کنترل هم واقعا نمیشه نظر قطعی داد. کتاب پوران پژوهش میگن خوبه. اوگاتا هم به عنوان مرجع کتاب خوبیه. فقط حواستون باشه ترجمه سپیدنام نباشه. و به هیچ وجه کتاب دکتر سجادیان رو که مدرسان شریف چاپ کرده نگیرید مگه اینکه بیس کنترل شما قوی باشه. کنترل رو 18 درصد زدم.

دوستان عزیز تا سعی دارید همه فصلها رو بخونید. من خودم نتونستم همه فصلهای ریاضی مهندسی رو بخونم و سر آزمون فقط دوتا از سولاتشو جواب دادم و معادلاتم که با اون همه وقتی که گذاشتم هیچی نتونستم بزنم و ریاضی رو 16.66 زدم. درحالی که اگه مهندسی رو کامل خونده بودم حداقل ریاضی رو 30 درصد میزدم.

سوال بعدی

واسه کل 7 درس وقت بزارم ؟؟ گرایش قدرت (( زبان - ریاضی - مدار - کنترل خطی - مغناطیس - ماشین - سیستم قدرت ))

چون خود همین کتاب ها هم چندتا زیر بخش دارن که مجموع میشه 11 کتاب
ریاضی 3 کتاب (( مهندسی - دیفرانسیل - آمار ))
مدار 2 کتاب (( 1 و 2 ))
زبان 2 کتاب (( عمومی و تخصصی ))
بقیه درس ها هم 1 کتاب

اینا همش رو باید خوند یا بعضی ها رو حذف کنم و واسه بقیه وقت بزارم ؟؟

و سوال آخر در مورد برنامه ریزی هست و مهم

نکاتی هست که در این زمینه کمک کنه ؟؟
چون فاصله 1 ساله از اولین کتابی که میخونید تا آخرش خیلی زیاده !!!

اول یه درس رو شروع کنم به خوندن بعد که تموم شد برم سراغ دیگه ؟؟
یعنی اول مدار 1 و 2 رو بخونم و بعد که کامل تمومش کردم برم سراغ بعدی ؟؟

و اینکه واسه هر درس چقدر باید وقت گذاشت ؟؟
مثلا اینکه هر درس رو تو چند ماه تمومش کنم ؟؟

به طور کل یه مشاوره برنامه ای بدید به شدت ممنون میشم :smile:

دوستانی که امسال کنکور داستن و سالهای قبل یه مشاوره بدن ممنون میشم
با تشکر فراوان !:gol:

dadash masoud

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من خودم سال بعد کنکور دارم و از الان میخوام بخونم ولی به طرز فجیعی گیج شدم
اگه دوستان کمک کنید ممنون میشم

اول از همه در مورد منابع هست که من پست این دوست عزیز رو پیدا کردم
این چطوره ؟؟

سوال بعدی

واسه کل 7 درس وقت بزارم ؟؟ گرایش قدرت (( زبان - ریاضی - مدار - کنترل خطی - مغناطیس - ماشین - سیستم قدرت ))

چون خود همین کتاب ها هم چندتا زیر بخش دارن که مجموع میشه 11 کتاب
ریاضی 3 کتاب (( مهندسی - دیفرانسیل - آمار ))
مدار 2 کتاب (( 1 و 2 ))
زبان 2 کتاب (( عمومی و تخصصی ))
بقیه درس ها هم 1 کتاب

اینا همش رو باید خوند یا بعضی ها رو حذف کنم و واسه بقیه وقت بزارم ؟؟

و سوال آخر در مورد برنامه ریزی هست و مهم

نکاتی هست که در این زمینه کمک کنه ؟؟
چون فاصله 1 ساله از اولین کتابی که میخونید تا آخرش خیلی زیاده !!!

اول یه درس رو شروع کنم به خوندن بعد که تموم شد برم سراغ دیگه ؟؟
یعنی اول مدار 1 و 2 رو بخونم و بعد که کامل تمومش کردم برم سراغ بعدی ؟؟

و اینکه واسه هر درس چقدر باید وقت گذاشت ؟؟
مثلا اینکه هر درس رو تو چند ماه تمومش کنم ؟؟

به طور کل یه مشاوره برنامه ای بدید به شدت ممنون میشم :smile:

دوستانی که امسال کنکور داستن و سالهای قبل یه مشاوره بدن ممنون میشم
با تشکر فراوان !:gol:
سلام
راستش من نمیخواستم پست توصیه ای بزارم چون واسه کنکور خیلی انرژی گذاشتم ولی نتیجه ی مورد نظرمو نگرفتم اما نشد که ساکت بمونم!!!
اگر شاگرد اولی یا معدلت خیلی خوبه(بالای 18) به حرفام گوش نکن.
اول از همه اگر می خوای ترم 7 کنکور بدی بیخیال شو برو از پروژه و درسای ترم 7و8 لذت ببر اما اگر این ترم فارغ التحصیل میشی خوب بسم ا...
اول یه توضیح مختصر بدم که من شرایط قبل از کنکورم فوق العاده بود هفته اخر هر چی ازمون موسسات و کنکور دو سال اخرو در شرایط آزمون میزدم میانگین درسام بین 35 تا 45 میشد! هم کنترلو خیلی بلدم هم خیلی بهش علاقه دارم(از همین الان سعی کن در هر ازمون فقط به 4 سوال کنترل از 12 تا جواب بدی و وسوسه نشی)!! با اینکه در کنکور ارشد ،کلاس اساتید تهران به شدت موثره و رتبتو تقسیم بر 10 میکنه اما به شخصه کلاس کنکور و خریدن علم با پولو دوست ندارم!!!
من اعتقاد زیادی به درس خوندن سری دارم نسبت به خوندن موازی! یعنی در یه دوره ی زمانی فقط روی یه مبحٍث تمرکز داشته باشی و بهش فکر کنی.
سر جلسه باید همه ی درسارو زد و نباید هیچ درسیو سفید گذاشت پس هیچ درسیو حذف نکن.
یه توضیح در مورد درسها:
زبان: از الان شروع کن هرشب یه تعدادی لغت بخون(خیلی مهمه).گرامرو نزدم و متن هم که بسته به شانسته اسون بدن یا سخت.
ریاضی:فقط و فقط مهندسی بخون! امار و معادلات با جایگذاری جواب بده(با اینکه معادلات امسال همه عددی بود و من نتونستم جایگذاری کنم اما اگر صد بار دیگه هم بخوام بخونم بازهم معادلاتو کنار میزارم،امار یکی با جایگزاری جواب دادم!)
مدار: توضیح خاصی نداره!
کنترل: دوباره میگم. فقط 4 تست از 12تا
ماشین وبررسی: توضیح خاصی نداره!
مغناطیس:اصلن ترس نداره فقط خیلی فراره همین.

اگر از اول تابستون شروع میکنی:
تو تابستون سه تا درسو بخون،یه درس سخت مثل مغناطیس،یه درسی که خودت خیلی بهش علاقه داری مثل کنترل:D و یه درس بین مدار یا ریاضی.
با دوره های ده روزه شروع کن. اگر تو 10 روز مثلا مدار تموم نشد غصه نخور و وقت بقیه درسارو روش نزار دفعه بعدی مدار خوندن جبران میشه.کم کم این دوره ها کم میشه که نزدیک کنکور هر درسو میشه تو یه روز خوند.
از اواسط شهریور درس یعدی و اضافه کن. اواسط مهر درس بعدی و اواسط ابان درس بعدی. تا اخر ابان همه ی درسارو حداقل یه بار خوندی و وارد دوره جمع بندی و تست زنی میشی....
در مورد ازمون ازمایشی پارسه اصلن شرکت نکن خیلی افتضاحه!. من مدرسان بودم و راضی بودم ازش سنجش هم خوبه. سوالات نصیر و بینش بد نیست ولی جامعه اماری کمی داره.در مورد مباحث هر ازمون، برده ی ازمون نباش برنامه ی خودتو دنبال کن تو جامع ها به هم میرسین.ازمون اول مهم نیست. از دومی به بعد برای خودت در هر درس درصدتو با توجه به مطالعه مباحث پیش بینی کن اگر بهش رسیدی در ازمون بعدی درصد بالاتریو برای خودت تعیین کن. اگر نرسیدی تکرارش کن. فقط روز قبل از ازمون ازمایشیو بزار برای مرور مباحث همه ی دروس تو این روز اصلن تست نزن و قط درسارو مرور کن.

ترتیب درسا هم اگه مناسب باشه خوبه من با این ترتیب خوندم:ریاضی،مغناطیس،ماشین،منترل،مدار،بررسی
توی برنامه ت یه روزایی رو بزار برای مرور هر درس(خیلی مهمه.)برای مثال وقتی دو ماه مرداد و شهریور میخوای چندتا درسو بخونی،برای هر درس یه بار دوره چند روزه رو بزار یه بار هم تو یه روز اون درس و ریویو کن.

منابع:
در هر درس دوتا منبع انتخاب کن یکی که همه چیو گفته باشه و کامل باشه و پایه های توضیح داده باشه یکی خلاصه تر باشه و نکته ای و کم حجم.
زبان:برای لغت دو تا کتاب خوندم،504 و essential word for tofel. انتشارت مختلفی چاپ کرن ولی انتشارات راه در قطع جیبی چاپ کرده که برای هر واژه یک تصویر فانتزی گذاشته که در یادیگیری خیلی موثره،اینترنتی هم میشه خرید. برای متن هم کتاب زبان تخصصی پارسه خوبه.
ریاضی:ریاضی مهندسی کریمی خوندم. مشتقات جزئی از روی مومن زاده خوندم(خیلی خوب گفته)
مدار:کتاب دکتر جبه دار انتشارات نصیر و کتاب اقای تقوی(به کتاب دکتر هدتنی هم نگاه بنداز،خیلی از سوالاتو از مسایل اخر فصل و اخر این کتاب میاد!) بحث فرکانس طبیعی برخی کتب اشتباه گفتن!
کنترل: کتاب دکتر الفی و تقوی
بررسی: کتاب جهش(اقای قاسمی) و کتاب اقای عیدیانی
ماشین: کتاب اقای حلم زاده و کتاب دکتر لسانی انتشارات گاج
مغناطیس: کتاب چنگ و کتاب رهیافت دکتر دیانی(اول اونقدر چنگو بخونید که به این برسید که مغناطیسو یاد گرفتید بعد 4،5 بار رهیافتو بخونید.)

در اخر از داشته هاتون خوب استفاده کنید.یکی از این داشته ها گزینه هان!!!

اگر نکته ای یادم اومد این پستو ویرایش میکنم.

موفق باشید...

xalbert

عضو جدید
آقا دستت درد نکنه خیلی حال دادی

فقط یه نکته در مورد کارشناسی ناپیوسته

من الان ترم 3 ناپیوسته هستم و موقع کنکور میشه اواخر ترم 4 و اوایل ترم 5
دیگه ترم 5 تموم میشه

منظورت چی بود اگه ترم 7 و 8 هستم بشینم (( هخون 3 و 4 ناپیوسته میشه )) درس های دانشگاهیی رو بخونم ؟؟
یعنی اصلا واسه کنکور نخونم ؟؟ :-?
در این مورد هم یه توضیح بدی ممنون میشم ;)

dadash masoud

عضو جدید
آقا دستت درد نکنه خیلی حال دادی

فقط یه نکته در مورد کارشناسی ناپیوسته

من الان ترم 3 ناپیوسته هستم و موقع کنکور میشه اواخر ترم 4 و اوایل ترم 5
دیگه ترم 5 تموم میشه

منظورت چی بود اگه ترم 7 و 8 هستم بشینم (( هخون 3 و 4 ناپیوسته میشه )) درس های دانشگاهیی رو بخونم ؟؟
یعنی اصلا واسه کنکور نخونم ؟؟ :-?
در این مورد هم یه توضیح بدی ممنون میشم ;)
منظور من این بود که تا واحدات تموم نشده به کنکور فکر نکن.
چون کنکور سخت شده و رقابتها شدیدتر . برای قبولی در دانشگاه های درجه اول باید وقت و انرژی زیادی بزاری و با تمرکز بخونی.
اگر ترم بهار ترم اخره که بعد از فارغ التحصیلی کنکورو بخونین و اگر ترم پاییز ترم اخره ، ترم پاییزو مرخصی بگیرین و کنکورو بخونین

xalbert

عضو جدید
منظور من این بود که تا واحدات تموم نشده به کنکور فکر نکن.
چون کنکور سخت شده و رقابتها شدیدتر . برای قبولی در دانشگاه های درجه اول باید وقت و انرژی زیادی بزاری و با تمرکز بخونی.
اگر ترم بهار ترم اخره که بعد از فارغ التحصیلی کنکورو بخونین و اگر ترم پاییز ترم اخره ، ترم پاییزو مرخصی بگیرین و کنکورو بخونین

یعنی اصلا نمیشه همزمان با دانشگاه خوند ؟؟

///

کس دیگه ای در چنین شرایطی قبول نشده ؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا