گفتگوی دوستداران برنامه "رادیو هفت"

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی رادیو هفتیا...
برنامه رادیو هفت قرار بود 31 فروردین 94 پخش بشه که به دلیل تغییراتی که در پخش برنامه های شبکه آموزش ایجاد شد این برنامه رو انتن نرفت...
تاریخ دقیقی هم از شروع مجدد این برنامه اعلام نشده...
خواستم در جریان باشید..

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دلم روزی بهاری می خواهد ؛حیاطی بزرگ با درخت های پر از شکوفۀ گیلاس و آلبالو ، پرنده ای که پر پر می زند روی درخت گردو وحوض کوچکی که توی دل آبی اش موج می اندازد رنگ برگ های سبز و درشت درخت خرمالو . دلم اتاقی برای نوشتن می خواهد ، بالکنی ساده و خودمانی ، تنهایی شگرف ، بی خبری ، بیکاری ، دلم رختخواب های تمیز و گلدار پهن شده می خواهد در هوای خوشِ ظهری بهاری که نم نمک می رود که سرد شود . دلم صدای تق تق سلام علیک شانه به سر را می خواهد به درختی که تازه از خواب زمستانی بیدار شده و جواب سلامِ کوه های دور وپر از برف و هوای خوش و پاکش را . دلم می خواهد ساعتم را صد و ده سال به عقب بکشم ،اگر زحمتی نیست . دلم می خواهد ساعت گنده و پاندول دار مهمانخانه ، من را در بهار همان سالی بیدار کند که آدم ها هنوز برای هم نامه می نوشتند ؛ نامه های قشنگ، شعر ، دل نوشته ، چند تار مو بسته به پای کبوتر نامه بر. من را سر ساعت بیدار کنید ،ظهر بهاری ِصد و ده سال پیش ، دیگر نمیخواهم روزهای دلتنگی ، تمام شدن شعرهای عاشقانه و خسته شدن آدم ها را ببینم ،.من را به موقع بیدار کنید ،نه بیش و نه کم.
« شرمین نادری »

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دستانم را سایه بان چشمان خویش نموده ، دوردست های شما عزیزانم را به تماشا ایستاده پیشاپیش شما را می بینم که در خرمن شکوفه های بهاری ،چالاک پوی وتندگام رهسپار ستیغ خارایی فرداهای روشن هستید . با آب وآیینه و قرآن کوچ تان را به روشنای ۹۴ به دعا ایستاده ام .همراه با سبلان سرفرازم گوش هوش به فرّ سور و آذین های شما خواهم سپرد.
نوروز مبارک دستانم را سایه بان چشمان خویش نموده ، دوردست های شما عزیزانم را به تماشا ایستاده پیشاپیش شما را می بینم که در خرمن شکوفه های بهاری ،چالاک پوی وتندگام رهسپار ستیغ خارایی فرداهای روشن هستید . با آب وآیینه و قرآن کوچ تان را به روشنای ۹۴ به دعا ایستاده ام .همراه با سبلان سرفرازم گوش هوش به فرّ سور و آذین های شما خواهم سپرد. نوروز مبارک
«میثم مکارمی نیا»

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
اینهمه فکر و سوال چقدر خسته ام می کند . چرا باید به دنبال جواب سوال های پنجره باشم وقتی باران نمی بارد؟ چرا برای درک نبودن خواب در چشمان کبوتر به دنبال جوابی در میان قفس های روی پشت بام های دور بگردم ؟ چرا باید راز خستگی باران جاری از ناودان ها را از آجر های قدیمی باران خورده بپرسم؟ مگر چه کسی حواسش به تنهایی ساعت اتاق من است ؟ گیریم کمی هم آب بصورت خواب آلود خورشید زدم، یا روی خیال کبوتر نقش کلید قفسش را نقاشی کنم، یا برای باران کاشی فیروزه ای از حوض پر از برگ نارنج بفرستم . می دانم که باز هم آجرهای قدیمی، باران را در کوچه تنها می گذارند . باز هم کبوتر پشت پنجره بالای سر قفس دعای رهایی می خواند، با وجودی که امیدی به استجابتش ندارد. گفتم که، اینهمه فکر خسته ام می کند، اینهمه سوال درمانده ترم می کند. حتی دیگر علامت سوال و تعجب هم به کار فکر بی تابم نمی آیند. ای کاش می شد کنار فکر هایم سه نقطه بگذارم و بروم. بروم و به خاطره تیک تاک ساعت تنهای اتاقم فکر کنم، ساعتی که سالهاست به خواب رفته است .
برنامه شماره ۱۰۹۲- دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳}
(متن خوانی خانم غزل صارمی ) (بازیگر)

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برفی که آب نمی شود....

برفی که آب نمی شود....

{برنامه شماره 1103 - شنبه 9 اسفند 1393}

چه حس نزدیکی دارم به غربت جاده دوری که برف های قشنگش پا نخورده آب می شوند.
گاهی با خودم فکر می کنم ابرک ها از آن بالا دلشان برای بعضی از نقطه های زمین می سوزد. شاید حتی با خودشان می گویند این همه بباریم که چه بشود؟!
نه عکس دو نفره ای، نه دست هایی که با هم آدم برفی بسازند. نه حتی شعری که به عشق شنیده شدن سروده شود.

احساس می کنم کسی نیست که زیبایی های مرا کشف کند. مثلاً هنوز فقط خودم هستم که می دانم در زمستان قهوه را چقدر ماهرانه دم می کنم.
من تمام فنجان های شش تایی را دوتا دوتا در دورترین نقطه از قفسه های آشپزخانه قایم کرده ام برای روز مبادا. یک لیوان بزرگ تک سایز بیشتر به تنهایی من می آید.

هنوز فقط خودم هستم که می دانم چقدر کسی که من برایش شال گردن می بافم خوش به حالش می شود.
چون رج به رج آن را آنقدر عاشقانه گره می زنم که خودم را هم میان کلاف سر در گم احساسم گم می کنم.
شاید بهار که بیاید از همین زمین های پوشیده از برفی که هرگز پا نمی خورند جوانه هایی سر در بیاورد که اولین گلش هدیه ی اولین ملاقات دو دلداده است؛ کسی چه می داند؟!

متن خوانی خانم نازنین فراهانی (بازیگر)

پ.ن: و من گـاهی چه بی صبرانه ، دلم برف و یک ملاقات دیرینه می خواهد...
:gol:

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیز رادیوهفتی
می دانیم که تا چه اندازه در انتظار رادیوهفت هستید اما تصور نمی کنیم به اندازه ما…
اگر رادیو هفت برای شمایک برادر است برای ما فرزندیست که آن را به دنیا آورده ایم و بزرگ کرده ایم.بنابر این تلقی اینکه ما فرزندمان را رها کنیم عجولانه و غیرمنصفانه است.ما در حال مذاکرات مداوم هستیم برای حل مشکلاتی که در پی تغییرات جدید پیش آمده.این مشکلات دو محور اصلی را شامل می شود.نخست افزایش بار آموزشی برنامه و دوم تولیدی شدن آن.تمام تلاش ما ادامه روند گذشته است بخصوص که دیروز در دیدار با معاونت و قائم مقام سیما بر این نکته تاکید شد که رادیوهفت جزو شاخص ترین برنامه های سیماست و باید ادامه یابد.
بنابراین اجازه دهید تشنگی را تحمل کنیم تا روز دیدار بر لب چشمه آشنایی هایمان.ما تحت هر شرایطی و تا جایی که ساختار رادیوهفت از چارچوب مورد اقبال مخاطبین خارج نشود،بهای با شما بودن را خواهیم پرداخت.بیش از آن هم که دیگر دست ما نیست.دعایتان را همراهمان کنید که تنها سرمایه ما آبرویمان پیش شماست.
بر می گردیم گل نسرین بچینیم…

منبع : سایت رادیو هفت

mahtab n

دستیار مدیر
کاربر ممتاز
دوستان عزیز رادیوهفتی
می دانیم که تا چه اندازه در انتظار رادیوهفت هستید اما تصور نمی کنیم به اندازه ما…
اگر رادیو هفت برای شمایک برادر است برای ما فرزندیست که آن را به دنیا آورده ایم و بزرگ کرده ایم.بنابر این تلقی اینکه ما فرزندمان را رها کنیم عجولانه و غیرمنصفانه است.ما در حال مذاکرات مداوم هستیم برای حل مشکلاتی که در پی تغییرات جدید پیش آمده.این مشکلات دو محور اصلی را شامل می شود.نخست افزایش بار آموزشی برنامه و دوم تولیدی شدن آن.تمام تلاش ما ادامه روند گذشته است بخصوص که دیروز در دیدار با معاونت و قائم مقام سیما بر این نکته تاکید شد که رادیوهفت جزو شاخص ترین برنامه های سیماست و باید ادامه یابد.
بنابراین اجازه دهید تشنگی را تحمل کنیم تا روز دیدار بر لب چشمه آشنایی هایمان.ما تحت هر شرایطی و تا جایی که ساختار رادیوهفت از چارچوب مورد اقبال مخاطبین خارج نشود،بهای با شما بودن را خواهیم پرداخت.بیش از آن هم که دیگر دست ما نیست.دعایتان را همراهمان کنید که تنها سرمایه ما آبرویمان پیش شماست.

منم دیشب داشتم تو سایتشون میخوندم این مطلبو....
ولی نبودشون طولانی شده....
از یه طرف هم به نظرم ساعت قبلی برنامه خیلی بهتر بود

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
منم دیشب داشتم تو سایتشون میخوندم این مطلبو....
ولی نبودشون طولانی شده....
از یه طرف هم به نظرم ساعت قبلی برنامه خیلی بهتر بود

خیلی طولانی شده..من واقعا بی صبرانه منتظر شروع مجددش هستم...
احتمالا مشکلاتی هست که باعث شده اینطوری بشه..

اوژنی دزیره

عضو جدید
با سلام به همه دوست داران برنامه رادیو هفت
به اطلاعتون می رسونم که رادیو هفت از یازدهم مهر ماه با اسم جدید صد برگ ساعت 9 شب از شبکه چهارم سیما پخش میشه...

اتفاقا من همیشه می گفتم برنامه رادیو هفت ربطی به شبکه آموزش نداره باید شبکه 4 می دادش!نمی دونستم سازمان صداوسیما به حرفم گوش میده!
ساعت پخش برنامه مزخرفه چون ساعت 21:30 از شبکه 2 سریال کیمیا قراره پخش بشه و برنامه نصفه و ناقص دیده و شنیده می شه.و اینکه به گمانم برنامه صدبرگ ربطی به رادیو 7 نداره و تنها وجه مشترکش عوامل سازنده مشترکش هستند.

اوژنی دزیره

عضو جدید
دوستان عزیز رادیوهفتی

بایدم پیگیر باشن میدونی بابت هر دقیقه برنامه اونم هرشب و به صورت پخش زنده چقدر پول به جیب میزدن؟

اکثر برنامه های سیما یکی یکی به سمت تولیدی میرن...بنا به دلایلی...

https://www.tabnak.ir/fa/news/493596/دلایلی-که-مانع-از-ادامه-پخش-رادیو-هفت-شد

پ.ن: همونطور که قبلا حدس میزدیم رادیو هفتیا با یه کار جدید برگشتن و پرونده ادامه رادیو7 به کل بسته شد.
برنامه تلویزیونی صد برگ
برنامه تلویزیونى «صد برگ» به تهیه کنندگى و کارگردانى مشترک منصور ضابطیان و محمد صوفى، از یازدهم مهرماه هر شب روى آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

در این مجله شبانه موضوعات مختلفى چون ادبیات، روانشناسى، تربیت، تاریخ، فرهنگ عامه، گردشگرى و ... مورد نظر قرار دارد.

مستند هاى جذاب، گزارش هایى با حال و هواى متفاوت، شعرخوانى، مرور بهترین رمان هاى دنیا و نماهنگ هاى متنوع از دیگر بخش هاى این برنامه است.

«صدبرگ» از شنبه تا پنجشنبه هرشب از ساعت ٢١ تا ٢٢ پخش مى شود.

آخرین ویرایش توسط مدیر: