[گفتگوی دوستانه در تالار عمران]

shkf

عضو جدید
سلام دوستان من دنبال کتاب حل تمرین مکانیک خاک طاحونی هستم ولی نمیتونم دانلودش کنم اگه میتونین کمکی ب من بکنین

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه سکوتی اینجا حاکم شده ، مدیران عزیز خوبید ؟ میزونید ؟ کاربران فعالمون کجان ؟

bisan

عضو جدید
سلام به همگی من هم اینطور فکرمیکنم حتی تودانشگاه هم بچه های عمران هیچ وقت باهم نبودند حتی توکارتیمی من موافقم

Mastermilad

عضو جدید
سلام دوستان
من یک سوال داشتم برای انتخاب رشته البته نمیدونم توی تاپیک درستی دارم مطرحش میکنم یا نه و اگر جای اشتباهی دارم مطرحش میکنم از مدیر تاپیک پیشاپیش عذرخواهی میکنم
من میخواستم برای ثبت نام دوره کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام کنم و حقیقتش بین دو رشته مهندسی عمران و معماری به دوراهی افتادم
تا حدودی به تفاوت های این دو رشته آشنایی دارم اما از بازار کارشون اطلاع دوچندانی ندارم و اینکه هرچقدر به سایت نظام مهندسی سر زدم متوجه نشدم چه کسایی میتونن حق امضا سازمان نظام مهندسی رو بگیرن
ممنون میشم از دوستان اگر بنده رو راهنمایی کنن که کدوم یک از این دو رشته برای من مناسب تره تا بتونم نقشه کشی ساختمان رو انجام بدم و حق امضا داشته باشم و کلا در پروژه های ساختمان سازی بتونم مشغول بشم
با تشکر پیشاپیش از دوستان

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یک سوال داشتم برای انتخاب رشته البته نمیدونم توی تاپیک درستی دارم مطرحش میکنم یا نه و اگر جای اشتباهی دارم مطرحش میکنم از مدیر تاپیک پیشاپیش عذرخواهی میکنم
من میخواستم برای ثبت نام دوره کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد اقدام کنم و حقیقتش بین دو رشته مهندسی عمران و معماری به دوراهی افتادم
تا حدودی به تفاوت های این دو رشته آشنایی دارم اما از بازار کارشون اطلاع دوچندانی ندارم و اینکه هرچقدر به سایت نظام مهندسی سر زدم متوجه نشدم چه کسایی میتونن حق امضا سازمان نظام مهندسی رو بگیرن
ممنون میشم از دوستان اگر بنده رو راهنمایی کنن که کدوم یک از این دو رشته برای من مناسب تره تا بتونم نقشه کشی ساختمان رو انجام بدم و حق امضا داشته باشم و کلا در پروژه های ساختمان سازی بتونم مشغول بشم
با تشکر پیشاپیش از دوستان

سلام
نظام مهندسی ساختمان شامل هفت رشته : مهندسی عمران , معماری ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، شهرسازی ، ترافیک و نقشه برداری . کسانی که دارای مدرک کارشناسی و بالاتر هستند میتونن پس از گذروندن آزمون های مربوطه به عضویت سازمان نظام مهندسی ساختمان دربیان و حق امضا داشته باشن . کسانی که کاردانی این رشته ها را دارن باید عضئ نظام کاردانی شوند . که در میزان ظرفیت اشتغال دارای محدودیت های خاصی هستند .
اما درباره رشته مهندسی عمران و معماری باید بگم که تفاوت بین این دو رشته زمین تا آسمونه . اما مکمل همدیگه اند . یعنی تا زمانی که یک طرح معماری وجود نداشته باشه اصولا ساختمانی وجود نداره . و برعکس اگه مهندس عمرانی نباشه طرح یه معمار به واقعیت تبدیل نمیشه . حالا بحث این چیزا نیست !! منظورم اینه که شما دوتا موضوع رو باید در نظر بگیری . اول علاقه است . باید ببینی به کدوم علاقه داری ، اگه محاسبات پیچیده ریاضی و شغل طاقت فرسای پیمانکاری و نظارت و بحث دوری از خانواده برات مشکلی نداره برو عمران چون به نظر من اگه بخواهیم واقع بین باشیم انصافا بازار کار مهندسی عمران با وجود فارغ التحصیل زیاد همچنان خوبه . اما اگه عاشق کارهای هنری و ماکت ساختن و تفکر خلاقانه هستی معماری برات خوبه .

گفتی دوست داری تو پروژهای ساختمانی باشی ، شک نکن عمران عالیه . عمران جزو معدود رشته هایه که واقعا مهندسیه ، لفظ مهندسی واقعا لایقشه .
اگه سوالی باشه در خدمتم
یا علی

&مینا&

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز. من بنا بر دلایلی سر کلاسام تاحالا نرفتم. جمعه امتحان مقاومت دارم میانترم
از روی چ منبعی بخونم ک ساده گفته باشه
ی منبعی ک بتونم بفهمم قضیه چیه بعدش از روی جزوه استادم بخونم

lesseducated

عضو جدید
سلام مهندسای عزیز
میشه راهنمایی کنید که یه مهندس عمران دقیقا باید به چه نرم افزار های مهندسی ای تسلط داشته باشه؟
مرسی

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز
میشه راهنمایی کنید که یه مهندس عمران دقیقا باید به چه نرم افزار های مهندسی ای تسلط داشته باشه؟
مرسی

درود بر شما ......

به این تاپیک مراجعه فرمایید......

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/sticky.gif مهم : [ نرم افزارهای مورد نیاز مهندس عمران جهت یاد گیری ] مشاوره[/h]

nessy

عضو جدید
سلام بر مهندسای عمران عزیز
من طراح شهری هستم و تو یک پروژه به راهنمایی یه مهندس عمران (راه خونده باشه که بهتر)نیازدارم.
امیدوارم یکی بهم کمک کنه و منو راهنمایی کنه . لطفا بهم پیام بدین . با تشکر

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسای عزیز. من بنا بر دلایلی سر کلاسام تاحالا نرفتم. جمعه امتحان مقاومت دارم میانترم
از روی چ منبعی بخونم ک ساده گفته باشه
ی منبعی ک بتونم بفهمم قضیه چیه بعدش از روی جزوه استادم بخونم

:surprised::surprised::surprised:
فک کنم شما حذف شدید
نیازی نباشه دنبال منبع بگردید:eek:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام دوستان
حالتون خوبه ؛ لبا خندون؟
من باید بخاطر غیبتم عذر خواهی کنم
خب از همه ی دوستانی که مایل به فعالیت هستند خواهش می کنم اعلام حضور کنند + رشته ای که در اون مورد تخصص بیشتری دارند رو بگن تا اگر بشه با همکاری مدیران عزیز مهندس احمد پور و مهندس یوسفی بخش بندی کنیم و تالار رو بهتر از پیش به جلو ببریم تا همه بتونیم از علم و تخصص هم دیگر استفاده کنیم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
حالتون خوبه ؛ لبا خندون؟
من باید بخاطر غیبتم عذر خواهی کنم
خب از همه ی دوستانی که مایل به فعالیت هستند خواهش می کنم اعلام حضور کنند + رشته ای که در اون مورد تخصص بیشتری دارند رو بگن تا اگر بشه با همکاری مدیران عزیز مهندس احمد پور و مهندس یوسفی بخش بندی کنیم و تالار رو بهتر از پیش به جلو ببریم تا همه بتونیم از علم و تخصص هم دیگر استفاده کنیم

سلام مهندس عزیز:gol:
خیلی خوشحالم که دوستان و مدیران با وجود مشغله فراوان همچنان توو باشگاه مهندسان خصوصا تالار عمران فعال هستن
خدا قوت به همگی:gol:

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام مهندس عزیز:gol:
خیلی خوشحالم که دوستان و مدیران با وجود مشغله فراوان همچنان توو باشگاه مهندسان خصوصا تالار عمران فعال هستن
خدا قوت به همگی:gol:
شهرام جان بسم الله بگو عزیزم
بچه ها فعلا توی خواب طولانی هستن

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
درود بر مهندس خسروداد.......... :gol:

طاعات قبول باشه ......
طاعات و عبادات شما قبول باشه.
ما كه جزو كافرانيم، ولي در كل خدا داره بهمون حال ميده ??????
شب بخير و يه خسته نباشيد جانانه كه تا اين وقت شي در باشگاه حضور فعال داريد و در بهبود وضع تالار تلاش مي كنيد ❤️

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
طاعات و عبادات شما قبول باشه.
ما كه جزو كافرانيم، ولي در كل خدا داره بهمون حال ميده ������
شب بخير و يه خسته نباشيد جانانه كه تا اين وقت شي در باشگاه حضور فعال داريد و در بهبود وضع تالار تلاش مي كنيد ❤️

سلام به همگي اعم از قديمي و جديد
حالتون چطوره؟

سلام
جناب خسروداد خیلی خیلی خوش آمدید..

سپاسگزارم

محمدرضا میلانی

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
تقدیم به همه مادران

تقدیم به همه مادران

تا بحال فکر کردین که چرا کلمه مادر

بیشتر از کلمه زن خوشایند تر است ؟

چرا پدرم به اندازه من  ومن به اندازه بچه هایم

او را دوست نداریم؟

در صورتی که زن پدرم  همان مادر من است .

و زن من همان مادر بچه های من است .

پس تفاوت در چیست ؟

مطمئنا تفاوت در کلمه زن و مادر نیست

بلکه تفاوت درنگاه و تفکر ما مردهاست.

تفاوت و اختلاف خود با مادر را بهتر قبول کرده وبا آنها کنار می آییم

در صورتی که تفاوتهای زنمان را تحمل نمی کنیم.

این همان بی عدالتی است.

در صورتی که زندگی را با عشق مادر و محبت زن باید بنا نهاد

چونکه عشق و محبت حضور خداوند در زندگی است

پس عشق را زندگی باید کرد.

مادر تو را دوست دارم که هم مادر منی  هم زن پدرم.

و زنم را نیز دوست دارم که هم زن من است  هم مادر بچه هایم.

مادر تو را دوست دارم که عشق تنها در آغوش تو معنا می شود

و بهشت در کنار تو تحقق می یابد.

مادر، ای پناهگاه فرزندان، که از تنبیه و کتک های تو نیز 

به تو پناه می بریم و تو فرشته نجات وآشتی هستی.

دوستت دارم مادر....:gol:

حیفم اومد این رو اینجا نزارم

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرام جان بسم الله بگو عزیزم
بچه ها فعلا توی خواب طولانی هستن
معین جان خیلی دوس دارم در خدمت شما و دوستان باشم و از محضرشون فیض ببرم
ولی متاسفانه به شدت درگیر کار هستم و زمان کمی رو میتونم بیام باشگاه
تلاش میکنم بیشتر در خدمت شما و دوستان باشم
:gol::gol::gol:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
عید سعید فطر مبارک باد

عید سعید فطر مبارک باد

درود بر دوستان مهندسی عمران ....

عید سعید فطر رو شما عزیزان تبریک عرض می نماییم ........:gol:

پیوست ها

• 000.jpg
    000.jpg
    7.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
تالار سوت و کور

تالار سوت و کور

سلام به همه مهندسای عمران
اینجا چقدر خلوت و بی روح هستش؟؟؟
چرا اینجوری شده؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
درود بر مهندس امیر .........

والا بازدید کنندگان بیشتر مهمان هستند ........و مطالب مورد نظر خودشون .........رو دریافت میکنن......و میرن........

و مثل قبل فعالیت به چشم نمیخوره............

البته از زمان به وجود آمدم گروه های تخصصی ...... در فضای تلگرام ،‌وایبر وغیره ......... در کل انجمن های گفتگو ...در فضای نت .......... به مشکل کمبود بازدید خوردن .......

در هر صورت پذیرای پیشنهادات ....... دوستان جهت ارتقاء‌بیش از پیش تالار مهندسی عمران را هستیم ..........

بدرود............:gol:

amir4292

عضو جدید
دانلود کتاب مترور که در سایت های دیگر به صورت پولی ارائه می شود: در دو قسمت مجزا

مشخصات این کتاب:

۱) زبان بسیار ساده و آسان
۲) آموزش قدم به قدم متره
۳) استفاده از فرمول­ها و روابط اجرایی و کاربردی
۴) استفاده از عکس های اجرایی برای هر موضوع
۵) ارائه شیوه های نوین در علم متره و برآورد
۶) ارائه ترفندها و تکنیک های متره و ریزمتره و جلوگیری از پرت مصالح
۷) ارائه نکات پایه­ای متره که اکثر کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران از آن غافلند.
۸) یادگیری مطالب در کوتاهترین زمان ممکن
۹) اگر هیچ تجربه ­ای در زمینه متره و اجرای ساختمان نداشته باشید می­توانید با مطالعه این کتاب حرفه­ای شوید.
۱۰) قابل استفاده تمامی دانشجویان و فارغ­ التحصیلان رشته مهندسی عمران، معماری، ساختمان، شهرسازی، نقشه ­برداری و کارفرمایان، کارشناسان، مشاوران، پیمانکاران و کلیه علاقمندان به صنعت ساختمان.
دانلود از اپلودر لینک غیر مستقیم:

http://www.uplooder.net/files/748767c2fab24409f1fc192ece6a4e48/ketabe_metror.rar.html

لینک مستقیم
ketabe metror.rar

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر مهندس امیر .........

والا بازدید کنندگان بیشتر مهمان هستند ........و مطالب مورد نظر خودشون .........رو دریافت میکنن......و میرن........

و مثل قبل فعالیت به چشم نمیخوره............

البته از زمان به وجود آمدم گروه های تخصصی ...... در فضای تلگرام ،‌وایبر وغیره ......... در کل انجمن های گفتگو ...در فضای نت .......... به مشکل کمبود بازدید خوردن .......

در هر صورت پذیرای پیشنهادات ....... دوستان جهت ارتقاء‌بیش از پیش تالار مهندسی عمران را هستیم ..........

بدرود............:gol:

سلام
خدا قوت
خوبین؟!
میشه تاپیک رفع مشکل درسی رو مطرح کنیم و جوابگو باشیم
میتونیم با تاپیک هایی مروبط به ارشد و دکتری که تاثیر گذار باشه مثل باقی سایت ها کاربر جذب کنیم
مثلا رتبه هایی ارشد و دکتری عمران،بحث تجربه ها و...
میشه به این گروه اضافه کرد

با تشکر