گفتگوی خودمانی ارشدی های 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سعید خان.. من ی چیزایی بلدم البته برا دوسه سال پیش بود اماداشتم راه میافتادم ک ولش کردم.. در کل میکرو چیز خاصی نداره اما با برنامه نویسی دنیایی هست برا خودش..

Sent from my HUAWEI G730-U10 using Tapatalk

سلام وحید گل چطوری؟؟

من تازه شروع کردم در حد روشن و خاموش کردن سون سگمنت و اینا:biggrin:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

سلام وحید گل چطوری؟؟

من تازه شروع کردم در حد روشن و خاموش کردن سون سگمنت و اینا:biggrin:
چاکرم تو چطوری سعید خان.. بازم خوبه البنه ب نظرم برا شروع با بسکام برنامه بنویس چون دستوراتش روون تر و اسون تره

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
چاکرم تو چطوری سعید خان.. بازم خوبه البنه ب نظرم برا شروع با بسکام برنامه بنویس چون دستوراتش روون تر و اسون تره

به C علاقه دارم...چون بنظرم بسکام خیلی ها از پروژه ها رو جواب نمیده

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

راستی ی فایل پی دی اف هست تو نت با عنوان اموزش avr از صفر تا بی نهایت خیلی اموزشش جالبه حتما دانلودش کن..

tutia.p

عضو جدید
تو اون پی دی اف وزارت علوم سه تا گرایش مداروسیستم ، ادوات میکرو و نانو الکترونیک و الکترونیک دیجیتال اومده . گرایشای انالوگ و نیمه هادی جدا ازینان؟

m_mx2009

عضو جدید
به C علاقه دارم...چون بنظرم بسکام خیلی ها از پروژه ها رو جواب نمیده
سلام
من به میکرو AVR تسلط کامل دارم و راه هایی که رفتم رو میگم شاید به دردتون خورد:
بهترین منبع واسه یادگیری هر قطعه الکترونیکی(فرقی نداره میخواد یه مقاومت باشه یا یه میکروکنترلر 32 بیتی!) دیتاشیت اون قطعه هستش...تمام کتاب های فارسی موجود در بازار ترجمه دیتاشیت هستند که گاها حتی به اشتباه هم ترحمه میکنند و شما رو گمراه میکنند...نکته دوم اینکه این کتاب ها خیلی از اطلاعات موجود در دیتاشیت رو ترجمه نمیکنند(نمیدونم به چه دلیل شاید میخوان حجم کتاب کم در بیاد) و اینطوری شما یه سری اطلاعات ناقص وارد مغزتون میکنید که این اطلاعات خیلی جاها خروجی مناسبی نداره و شما رو دلزد میکنه...پس به نظرم برید سراغ خود دیتاشیت
نکته دوم اینکه حتما زبان مورد نظرتون رو C انتخاب کنید...چون که بسکام یا پاسکال نمیتونه جواب گوی نیازهای شما در همه مقاطع باشه...جاهایی که میخواید دسترسی بیشتری به سخت افزار داشته باشید ناچارید که از C و یا حتی اسمبلی استفاده کنید...انتخاب کامپایلر به عهده خودتون هست...سرچ گنید ببینید با کدوم راحت ترید..کدویژن یا GCC یا ...
هر پروژه ای که میخواید انجام بدید رو اول با شبیه سازی تست کنید..اگه جواب گرفتید یه نمونه عملی هم ازش بسازید که ریزه کاری های کار عملی هم دستتون بیاد...

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من به میکرو AVR تسلط کامل دارم و راه هایی که رفتم رو میگم شاید به دردتون خورد:
بهترین منبع واسه یادگیری هر قطعه الکترونیکی(فرقی نداره میخواد یه مقاومت باشه یا یه میکروکنترلر 32 بیتی!) دیتاشیت اون قطعه هستش...تمام کتاب های فارسی موجود در بازار ترجمه دیتاشیت هستند که گاها حتی به اشتباه هم ترحمه میکنند و شما رو گمراه میکنند...نکته دوم اینکه این کتاب ها خیلی از اطلاعات موجود در دیتاشیت رو ترجمه نمیکنند(نمیدونم به چه دلیل شاید میخوان حجم کتاب کم در بیاد) و اینطوری شما یه سری اطلاعات ناقص وارد مغزتون میکنید که این اطلاعات خیلی جاها خروجی مناسبی نداره و شما رو دلزد میکنه...پس به نظرم برید سراغ خود دیتاشیت
نکته دوم اینکه حتما زبان مورد نظرتون رو C انتخاب کنید...چون که بسکام یا پاسکال نمیتونه جواب گوی نیازهای شما در همه مقاطع باشه...جاهایی که میخواید دسترسی بیشتری به سخت افزار داشته باشید ناچارید که از C و یا حتی اسمبلی استفاده کنید...انتخاب کامپایلر به عهده خودتون هست...سرچ گنید ببینید با کدوم راحت ترید..کدویژن یا GCC یا ...
هر پروژه ای که میخواید انجام بدید رو اول با شبیه سازی تست کنید..اگه جواب گرفتید یه نمونه عملی هم ازش بسازید که ریزه کاری های کار عملی هم دستتون بیاد...

یاد گیری از دیتا شیت خوبه ولی خیلی وقت گیره . با توجه به اینکه باید زبانتم نسبتا خوب باشه .
دیتا شیت خیلی مثالهای خوبی داره و نکات باز کرده . ولی مشکلاتی هم داره که یکیش زبانه .

در کل یاد گرفتید کنار نذاریدیش . چون 1 ماه بعد کلا از یاد میبریدشون . چون کار عملی هست باید هی کار کنید تا کاملا به خاطر بسپارید .
در مورد شبیه سازی هم بگم که تو شبیه سازی قطعات ایده آل هستن و مدارتون و برنامه اگه کاملا درست باشه خیلی خوب کار میکنه تو شبیه سازی . ولی میبینید وقتی مدارو فیزیکی میبندید رو برد برد یا چیزه دیگه . اصلا درست جواب نمیده . و خیلی خطا داره نسبت به شبیه سازی. تو این حالت اصلاحاتو روی بردبرد انجام بدید . دیگه به شبیه سازی کاری نداشته باشید .

tutia.p

عضو جدید
سلام بچه هااااا ♡♡♡♡
بچه ها نرم افزارای بیوالکتریک چیا هستن؟ ممنون میشم اگه میدونین بگین :smile:
اینجا باشگاه مهندسان ایران است! آی لاو یو بچه ها

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام بچه هااااا ♡♡♡♡
بچه ها نرم افزارای بیوالکتریک چیا هستن؟ ممنون میشم اگه میدونین بگین :smile:
اینجا باشگاه مهندسان ایران است! آی لاو یو بچه ها

سلام.والا من که شنیدم اکثر نرم افزارای بیو الکتریک مشترک با گرایشهای کنترل و مخابرات و الکترونیک هست.نرم افزار اصلی که متلب هست با تولباکس پردازش سیگنال و شبکه های عصبی و ... بعلاوه نرم افزار پروتوس و ارکد و لب ویو!!و... ولی چ.ن اینجا بیشتر کارای بیو الکتریک تحقیقاتی هست اکثرا همون نرم افزار متلب خیلی مهم هست و سیمولینک و تولباکس هاش!!+چند تا دیگه هم هست از قبیل:
1)کلینیک:کاربرد برای اتوماسیون کلینیک.
2)نرم افزار شبیه ساز بیهوشی :بوسیله این نرم افزار شما می توانید کلیه مراحل بیهوش سازی یک مریض و همچنین به هوش آوردن و نیز کنترل علائم حیاتی وی در حین بیهوشی را شبیه سازی نمایید .
3)نرم افزار شبیه ساز سیگنال قلبی: با سیگنال قلبی سالم و نیز آریتمی های معمول آن آشنا شوید
سیستم نرم افزاریPacs: همانطور که می دانید یکی از مباحث روز در زمینه مهندسی پزشکی استفاده از سیستم هایK-pacs4 است که برای انتقال اطلاعات پزشکی خصوصا تصاویر پزشکی به کار می رود.

نرم افزار Brain Wave Generator یک برنامه شبیه ساز حالات مغز است که با استفاده از فرکانس های خاص،می تواند برای مغز حالاتی را مانند آرامش و تمرکز ایجاد کند.

ABAQUS نرم افزاری برای تحلیل های المان محدود می‌باشد.

و.....................

tutia.p

عضو جدید
سلام.والا من که شنیدم اکثر نرم افزارای بیو الکتریک مشترک با گرایشهای کنترل و مخابرات و الکترونیک هست.نرم افزار اصلی که متلب هست با تولباکس پردازش سیگنال و شبکه های عصبی و ... بعلاوه نرم افزار پروتوس و ارکد و لب ویو!!و... ولی چ.ن اینجا بیشتر کارای بیو الکتریک تحقیقاتی هست اکثرا همون نرم افزار متلب خیلی مهم هست و سیمولینک و تولباکس هاش!!+چند تا دیگه هم هست از قبیل:
1)کلینیک:کاربرد برای اتوماسیون کلینیک.
2)نرم افزار شبیه ساز بیهوشی :بوسیله این نرم افزار شما می توانید کلیه مراحل بیهوش سازی یک مریض و همچنین به هوش آوردن و نیز کنترل علائم حیاتی وی در حین بیهوشی را شبیه سازی نمایید .
3)نرم افزار شبیه ساز سیگنال قلبی: با سیگنال قلبی سالم و نیز آریتمی های معمول آن آشنا شوید
سیستم نرم افزاریPacs: همانطور که می دانید یکی از مباحث روز در زمینه مهندسی پزشکی استفاده از سیستم هایK-pacs4 است که برای انتقال اطلاعات پزشکی خصوصا تصاویر پزشکی به کار می رود.

نرم افزار Brain Wave Generator یک برنامه شبیه ساز حالات مغز است که با استفاده از فرکانس های خاص،می تواند برای مغز حالاتی را مانند آرامش و تمرکز ایجاد کند.

ABAQUS نرم افزاری برای تحلیل های المان محدود می‌باشد.

و.....................

وای مرسی علی اقا چقد خوب اطلاعات میدین ادم لذت میبره
:w27::w27:

alk1370

کاربر بیش فعال
وای مرسی علی اقا چقد خوب اطلاعات میدین ادم لذت میبره
:w27::w27:
خواهش می کنم لطف دارین
این ها رو هم شاید ندیده باشین معرفی گرایشهای کنترل و مخابرات و بیو الکتریک و الکترونیک هست از زبان اساتید دانشگاه های تهران!

فیلم آشنایی با گرایش الکترونیک

فیلم آشنایی با گرایش کنترل

فیلم آشنایی با گرایش مخابرات

فیلم آشنایی با گرایش مهندسی پزشکی

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

من خودم بیخیال بیو الک شدم کلا :D

tutia.p

عضو جدید
خواهش می کنم لطف دارین
این ها رو هم شاید ندیده باشین معرفی گرایشهای کنترل و مخابرات و بیو الکتریک و الکترونیک هست از زبان اساتید دانشگاه های تهران!

فیلم آشنایی با گرایش الکترونیک

فیلم آشنایی با گرایش کنترل

فیلم آشنایی با گرایش مخابرات

فیلم آشنایی با گرایش مهندسی پزشکی

دیده بودم مرسی ..

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا؟ دوس ندارین؟
خیلی مطالعه کردم در موردش اصلا با روحیاتم سازگار نبود .
من تو رگم به جای خون تابع تبدیل و نمودار بود نایکوییست جریان داره :D
دیدم علاقه ی زیادی ندارم به بیوالک گفتم نرم یه موقع بمونم توش و انصراف بدم .
در کل علاقه خیلی مهمه .

• Like
واکنش ها: Ehi

alk1370

کاربر بیش فعال
خیلی مطالعه کردم در موردش اصلا با روحیاتم سازگار نبود .
من تو رگم به جای خون تابع تبدیل و نمودار بود نایکوییست جریان داره :D
دیدم علاقه ی زیادی ندارم به بیوالک گفتم نرم یه موقع بمونم توش و انصراف بدم .
در کل علاقه خیلی مهمه .

پس رگ هات مثل رگ های منه!فقط مال من یه ذره خونم توش هست :D البته من بیو الکتریک رو دوست دارم اما بعد کنترل ولی عرفان اون فایلی که گذاشته بودم چند صفحه قبل سر فصل بازنگری شدهدقت کنی تو وزرت علوم اکثر دروس بیو الکتریک مثل کنترل و مخابرات هست!یعنی بری بیو الکتریک هم بازم تو رگ هات میتونی حداقل تابع تبدیل داشته باشی!!ولی علاقه باید باشه!

alk1370

کاربر بیش فعال
فضولی نباشه چرا بیخیال شدین؟! :biggrin:
والا من قصدم این بود که بیو الکتریک وزارت بهداشت شرکت کنم و سال دیگه ارشد وزارت علوم هم بدم و اگه رتبه خوبی تو وزارت علوم آوردم از وزارت بهداشت انصراف بدم و رهسپار دانشگه صنعتی شریف در گرایش کنترل شوم:Dولی تحقیق کردم گفتن که باید بعد انصراف از وزارت بهداشت حدود دو سه میلیونی حق الانصراف بدی به وزارت بهداشت و منم دیدم اجتماع همه جیب هام و حساب بانکیم یک مجموعه تهی رو تشکیل می دن!:biggrin: واسه همون بی خیال وزارت بهداشت شدم!

tutia.p

عضو جدید
پس رگ هات مثل رگ های منه!فقط مال من یه ذره خونم توش هست :D البته من بیو الکتریک رو دوست دارم اما بعد کنترل ولی عرفان اون فایلی که گذاشته بودم چند صفحه قبل سر فصل بازنگری شدهدقت کنی تو وزرت علوم اکثر دروس بیو الکتریک مثل کنترل و مخابرات هست!یعنی بری بیو الکتریک هم بازم تو رگ هات میتونی حداقل تابع تبدیل داشته باشی!!ولی علاقه باید باشه!

من رگام نهایتا تابع تبدیل توش باشه با نایکوییست که کاملا بیگانس.. در کل با اغلب دروس بیگانس!:biggrin:

qmars10

عضو جدید
دوستان من تو ثبت رشته دانشگاهی لیسانسم تو آزمون وزارت بهداشت اشتباه کردم به نظرتون راهی هست دیر اینو فهمیدم دیگه ویرایش نیست
:(

jeneral_dj

عضو جدید
سلام به همه دوستان ، چند روزی نبودم ، یعنی خودمو با چیزای الکی سر گرم کردم !! بازی آنلاین انجام میدادم ، ولی دیدم از توش چیزی در نمیاد ، میخوام بیخیالش بشم، انشالا حال همه دوستان خوب بوده باشه و اوضاع بر وفق مراد همه باشه !!!
چه خبرا ، ؟؟؟؟ استارت زدن کسایی که میخواستن استارت بزنن؟؟؟ بقیه دوستان چه برنامه ای دارن؟؟؟؟ سربازا چیکار میکنن؟؟؟

ehsan0641

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان ، چند روزی نبودم ، یعنی خودمو با چیزای الکی سر گرم کردم !! بازی آنلاین انجام میدادم ، ولی دیدم از توش چیزی در نمیاد ، میخوام بیخیالش بشم، انشالا حال همه دوستان خوب بوده باشه و اوضاع بر وفق مراد همه باشه !!!
چه خبرا ، ؟؟؟؟ استارت زدن کسایی که میخواستن استارت بزنن؟؟؟ بقیه دوستان چه برنامه ای دارن؟؟؟؟ سربازا چیکار میکنن؟؟؟

سلام آقا ارادتمند،
والله من اگه ایشالله خدا بخاد از یکی دو روز دیگه قرار برم سرکار، درامد چندانی نداره ولی خب خوبه میتونم چندتومنی داشته باشم فردا اگه شبانه قبول شدم داشته باشم شهریه بدم، به بقیه بچه ها هم اینو توصیه میکنم، خدا بزرگه ایشالله همه چی درست میشه، فعلا تا اواخر اردیبهشت فکر کردن به کنکور تعطیل تا ایشالله رتبه ها بیاد ببینیم چی کردیم، شاید اینجا هم نیام فقط بچسبم به کار و ورزش.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا