گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 96

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

خوبید بچه ها

[FONT=&quot]چند سال پیش که واسه ارشد میخوندم میومدم اینجا ، چند مدت پیش ارشدم رو تموم کردم[/FONT]

[FONT=&quot]ولی کاش به جای ارشد خوندن[/FONT]

[FONT=&quot]زبان انگلیسی و برق صنعتی و چند تا نرم افزار کاربردی مثه , [/FONT]WINCC , PLC , EPLAN , [FONT=&quot]AUTO CAD یاد میگرفتم و کار میکردم[/FONT]

[FONT=&quot]خدایی ارشد خوندن به نظر من یک اشتباه محضه.مگه بخوای از ایران بری.[/FONT]

*fred*

عضو جدید
سلام

خوبید بچه ها

چند سال پیش که واسه ارشد میخوندم میومدم اینجا ، چند مدت پیش ارشدم رو تموم کردم

ولی کاش به جای ارشد خوندن

زبان انگلیسی و برق صنعتی و چند تا نرم افزار کاربردی مثه , WINCC , PLC , EPLAN , AUTO CAD یاد میگرفتم و کار میکردم

خدایی ارشد خوندن به نظر من یک اشتباه محضه.مگه بخوای از ایران بری.
سلام.گرایش شما چیه؟
بخاطر کار میگید نباید ارشد خوند؟

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام

خوبید بچه ها

چند سال پیش که واسه ارشد میخوندم میومدم اینجا ، چند مدت پیش ارشدم رو تموم کردم

ولی کاش به جای ارشد خوندن

زبان انگلیسی و برق صنعتی و چند تا نرم افزار کاربردی مثه , WINCC , PLC , EPLAN , AUTO CAD یاد میگرفتم و کار میکردم

خدایی ارشد خوندن به نظر من یک اشتباه محضه.مگه بخوای از ایران بری.

سلام خوبی
شما رو یادم میاد
چرا؟ کجا خوندی گرایشت چی بود؟
البته منم جزو اونهایی هستم که میگم اشتباه ارشد خوندن ئلی نا امید نباش
انشالا نتیجه زحماتت رو میگیری

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
خب یه ذره مشورت میکردید فکر کنم اشتباه نمیکردید...
بنظرم الان لااقل با افراد آگاه و کسایی که خودشون سر کارند درمورد کار مشورت بگیرید نه کسانی که جویای اون هستند. که دوباره تکرار نشه...
بنظر من هیچ وقت از کسی که ارشد در حال خوندنه نباید پرسید که خوبه یا نه
باید از کسی پرسید که تموم کرده و تو مرحله بعدی هست. کسی که توی یه چیزی هست اصولا در توهمه.
موفق باشید

A.G7

عضو جدید
سلام
وقت بر همگی بخیر و خوش

من پارسال همین موقع ها سرباز بودم بعد که نتایج اومد ناامید از نتیجه اما انتخاب رشته کردم و خداروشکر روزانه صنعتی شاهرود قبول شدم ;)
فردا که نتایج میاد با امید و توکل به خدا انتخاب رشته کنید انشالله که موقع اعلام نتایج اینجا خبرای خوب و خوشحال کننده زیادی بخونم

ارشد خوندن آدمشو میخواد
علاقه میخواد
علاقه به درس و داشتن هدف
من یکی از هدف های زندگیم درس خوندنه و خدارو هزار مرتبه شکر به اهدافم رسیدم و دارم میرسم
اینکه بگیم ارشد خوندن اصلا خوب نیست یه موضوع کاملا نسبی هست و به خود فرد بستگی داره

کار شما خوب باشه شک نکنید رو زمین نمیمونید
کسی نباید ببیاد بگه آقا بفرمایید پیش ما کار کنید ... اینکه بگیم ارشد گرفتیم پس باید یه جا کار قطعی داشته باشیم بعد فراغت از تحصیل کاملا اشتباه هست

همینطور که گفتم باید کار شما خوب باشه یعنی اینکه نرم افزار بلد باشید زبانتون به عالی بلکه خوب حتی رو به پایین باشه برای درس و ارائه و اون گرایشی که میخونید وقت بذارید
همین دانشگاه افرادیو میبینم که صرفا اومدن مدرک بگیرن
هیچ نرم افزاری بلد نیستن
و برای یادگیری تلاشی نمیکنن

برای موفقیت باید از همین حالا تصمیم گرفت ...

موفق باشید دوستان خوبم
:cool:

اینم کانالی که برای آموزش متلب راه اندازی شده
sut96_mat@

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دانش اندک همراه با عمل بهتر از علم بسیار بدون عمل است.
غررالحکم، ج 7، ص 281

امام على عليه السلام : علمِ بدون عمل وبال است؛ عملِ بدون علم گمراهى است.

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :
هر علمى در روز قيامت براى صاحب خود وبال است، مگر كسى كه به علمش عمل كند.

من فکر نمیکنم ایشون از علم بدشون اومده باشه و ادم درس خوندن و ارشد خوندن نبودن بلکه از اینکه از دانششون نمیتونن در زمینه های عملی استفاده کنند اونم دانشی که دوسال از زندگیشون روبراش گذاشتن تاسف میخورن که من درکشون میکنم. و البته ماهی رو هروقت از آب بگیرین تازه ست. برین دنبال چیزی که فهمیدین به کارتون میاد. اون علمی هم که دارین قطعا روزی به کارتون میاد و بی ثمر نمیمونه.

آخرین ویرایش:

A.G7

عضو جدید
سلام دوستان رتبه 3100 تبریز شبانه میتونه قبول بشه؟

سلام
چه گرایشی ؟
تو هر گرایش رتبه متفاوت هست و باید آخرین قبولی رو ببینید چند هست و یکم مقایسه کنید
اما در حالت کلی اگر فاصله خیلی براتون مهم نیست اول تمام روزانه های مورد علاقه خودتون رو بزنید
بعد به شبانه فکر کنید

رامیز دایی

عضو جدید
سلام
چه گرایشی ؟
تو هر گرایش رتبه متفاوت هست و باید آخرین قبولی رو ببینید چند هست و یکم مقایسه کنید
اما در حالت کلی اگر فاصله خیلی براتون مهم نیست اول تمام روزانه های مورد علاقه خودتون رو بزنید
بعد به شبانه فکر کنید

ببخشید من دیروز متوجه نشدم با رتبه 1312 میشه تبریز برق قدرت شبانه قبول شد؟

*fred*

عضو جدید
عجیبه ها
قبلنا رسم براین بود به محض اینکه نتایج رو اعلام میکردند کل بچه ها سرازیر میشدن اینجا وکارنامشونو میزاشتنو کلی بحث وشادی و....میکردند اما حالا یه روز گذشته از اعلام نتایج اما هیچ خبری نیس!!
فکر کنم به برکت وجوداین گروه های تلگرامی ااینجا دیگه متروکه شده
واقعا حیف شد

رامیز دایی

عضو جدید
عجیبه ها
قبلنا رسم براین بود به محض اینکه نتایج رو اعلام میکردند کل بچه ها سرازیر میشدن اینجا وکارنامشونو میزاشتنو کلی بحث وشادی و....میکردند اما حالا یه روز گذشته از اعلام نتایج اما هیچ خبری نیس!!
فکر کنم به برکت وجوداین گروه های تلگرامی ااینجا دیگه متروکه شده
واقعا حیف شد

اقا بی زحمت لینک گروه بفرستید دیگه منم برم ظاهرا جز من کسی نمونده :surprised::biggrin:

HSY89

عضو جدید
سلام دوستان
راستش من چندساله دورم از فضای درس و با کامیونیتی و گروه های بچه های ارشد برق هم درارتباط نیستم.
با سرچ تونستم این انجمن رو گیر بیارم، گفتم اگه امکانش هست تو راهنماییم کنید یا اگه گروه تلگرامی یا سایت و انجمنی رو میشناسید معرفی کنید بهم.
من امسال بدون آمادگی رفتم امتحان دادم، رتبه الکترونیک 751، مکاترونیک 970 و مخابرات میدانم1500 شده.
ساکن تهران هستم و لیسانسم الکترونیک، به نظرتون شبانه های تهران شانسی دارم؟ امکانش هست برای انتخاب رشته راهنماییم کنید؟
خیلی ممنونم ازتون

hadidastjani

عضو جدید
سلام دوست عزیز خوبید رتبه منم رشته ام الکترونیک بود سال پیش با رتبه ۲۲۳۰ روزانه صنعتی اراک الکترونیک قدرت قبول شدم تهران شبانه قبولید شما.

ع رشیدی

کاربر فعال
سلام دوستان
ببخشید کسی اطلاعی درباره دانشگاه شاهد داره؟؟
دو تا مصاحبه داره یکی کتبی یکی شفاهی
اگه از کسی مصاحبه شفاهی نکنن یعنی رد شده؟؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بعد مدتها به اینجا سر زدم. چه سوت و کوره :razz: صفحاتو تار عنکبوت بسته. تعداد صفحات گفتگوی خودمانی ارشد 94 - 544 صفحه - تعداد صفحات گفتگوی خودمانی ارشد 95 - 269 صفحه - تعداد صفحات گفتگوی خودمانی ارشد 96 - 11 صفحه !!! :cry:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد مدتها به اینجا سر زدم. چه سوت و کوره :razz: صفحاتو تار عنکبوت بسته. تعداد صفحات گفتگوی خودمانی ارشد 94 - 544 صفحه - تعداد صفحات گفتگوی خودمانی ارشد 95 - 269 صفحه - تعداد صفحات گفتگوی خودمانی ارشد 96 - 11 صفحه !!! :cry:
وقتی کاربر فعال بقول خودش بعد از مدتهاااااا سر بزنه ' خوب دیگه حساب بقیه پاک میشه.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
وقتی کاربر فعال بقول خودش بعد از مدتهاااااا سر بزنه ' خوب دیگه حساب بقیه پاک میشه.

من همیشه به اینجا سر میزنم ولی هربار با این صحنه روبرو میشدم دیگه از ما گذشت کسیم اینجا سوالی مطرح نمیکنه کمکی نمیخواد که بیایم و از تجربه هامون بگیم

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من همیشه به اینجا سر میزنم ولی هربار با این صحنه روبرو میشدم دیگه از ما گذشت کسیم اینجا سوالی مطرح نمیکنه کمکی نمیخواد که بیایم و از تجربه هامون بگیم
من به نوبه خودم از زحماتی که برای باشگاه کشیدید تشکر میکنم. در هر حال اگه باشیم و مطالب جدید مطرح کنیم حتما مشتریشم پیدا میشه.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام به دوستان خوبم

یه پیشنهاد داشتم و اون اینکه با توجه به این قضیه که الان بیشتر مباحث مربوط به آزمون های ورودی ارشد و دکترا به داخل گروه ها و کانال های تلگرام کشیده شده و کمتر کسی به اینجا سر میزنه . از دوستان سال های پیش که قبلا در این فروم حضور داشتن و توی مباحث شرکت میکردن و الان احیانا دانشجوی ارشد یا دکترا هستن به نظرم خوب میاد که با توجه به رشته و گرایش و همچنین زمینه های پژوهشی دوستان گروه هایی تشکیل بشه و این گروه ها کارهای پژوهشی انجام بدن. یعنی مثلا مقاله بخونن و همکاری با هم داشته باشن. چند تا مزیت میتونه داشته باشه.
1. کار گروهی انگیزه ادم رو برای پژوهش بالاتر میبره
2. باعث میشه با افرادی که توی فیلد خودمون هستن و در دانشگاه های دیگه تحصیل میکنن آشنا بشیم.
3. یادگیری از دانسته های همدیگر باعث ارتقای سطح علمی خود فرد میشه.
4. احیانا اگر این همکاری منجر به نوشتن مقاله بشه با توجه به اینکه افراد از دانشگاه های مختلف هستن باعث بالا رفتن کیفیت مقاله میشه ( در فرم مربوط به نمره دهی وزارت علوم برای مصاحبه دکترا نمره مربوط به مقاله ای که با همکاری دانشجویان دانشگاه های مختلف نوشته بشه بالاتره)
5. احیانا اگه مقاله ای نیاز به دیتا یا کارهای آزمایشگاهی باشه میشه از امکانات چند دانشگاه استفاده کرد

بلاخره این در حد پیشنهاد بود منتظر نظراتتون هستیم و اینکه امیدوارم سر بزنین به اینجا و ببینین :razz:

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

خوبید بچه ها

[FONT=&quot]چند سال پیش که واسه ارشد میخوندم میومدم اینجا ، چند مدت پیش ارشدم رو تموم کردم[/FONT]

[FONT=&quot]ولی کاش به جای ارشد خوندن[/FONT]

[FONT=&quot]زبان انگلیسی و برق صنعتی و چند تا نرم افزار کاربردی مثه , [/FONT]WINCC , PLC , EPLAN , [FONT=&quot]AUTO CAD یاد میگرفتم و کار میکردم[/FONT]

[FONT=&quot]خدایی ارشد خوندن به نظر من یک اشتباه محضه.مگه بخوای از ایران بری.[/FONT]

llvll.asoud

کاربر ممتاز
یادش بخیر. یه زمانی این تاپیک چقدر شلوغ بود. چقدر پیام رد و بدل میشد. ای کاش زمان برمیگشت به همون دوران . امیدوارم دوستان هرجا که هستن همگی موفق باشند. خیلی خوبه اگه بچه های قدیمی هر از گاهی به اینجا سر بزنند و یاد و خاطره قدیمو زنده کنند

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یادش بخیر. یه زمانی این تاپیک چقدر شلوغ بود. چقدر پیام رد و بدل میشد. ای کاش زمان برمیگشت به همون دوران . امیدوارم دوستان هرجا که هستن همگی موفق باشند. خیلی خوبه اگه بچه های قدیمی هر از گاهی به اینجا سر بزنند و یاد و خاطره قدیمو زنده کنند
سلام
خوبی
آره یادش بخیر
روزهایی داشتیم
هر کس هر کجا هست موفق باشه ایشالا

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چه پیشنهاد جالبی دادن چند پست بالاتر ، حیف کسی نظری نداشته
کلا توی ایران بصورت کلی کار گروهی حدودا تعریف نشده اس
اگه اینجور محیطی فراهم میشد که بچه ها از دانشگاه های مختلف با هم همفکری میکردن در زمینه تزشون یا مقاله میدادن و.... عالی میشد و سطح علمیشون هم ارتقا پیدا میکرد و...
یادش بخیر یه تایمی کلا پاتوقم تایپیک مربوط به کنکوری های باشگاه بود و از یکیشون که درمورد کتابهای مربوطه سوال کردم اسم دانشگاهش رو گفت فک میکردم رتبه خیلی خوبی میخواد و خوش به حالش و ....😅الان خودم دانشگاه با رنک بالاتری مشغول به تحصیل هستم و دیدم به درس خوندن عوض شده!
بنظرم اگه کسی میخواد ارشد و دکتری بخونه اشتباه نکنه و چشم بسته فقط دنبال بالا بردن مدرک نباشه.
اگه ارشد خوند یه دانشگاه خوب بخونه تا بتونه اپلای کنه و برای دکتری بره اونور،عمرتون رو اینجا تلف نکنید!
آدمی بودم که عاشق درس خوندنه ولی بنظرم دکتری خوندن توی ایران حماقت هست.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
چه خوب باز افرادی هستن که باز به اینجا سر میزنن.
بیاین بگین ببینیم چیکارا میکنین کجاها مشغول به کار هستین دغدغه های الانتون چیاس :ROFLMAO: چه دغدغه های مسخره ای داشتم 6-7 سال پیش که واسه ارشد میخوندم

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما تنها بازمانده برقی ها هستید انگار
گرایشتون چیه؟
این دغدغه های مسخره چه چیزهایی بودن؟؟
الان شما مرتبط با رشته مشغول به کار هستید؟

من که خودم دانشجو هستم و در حال حاضر و کاملا یهویی برام شرایط جور شده برای رفتن از ایران.
با دوستام بین حرفام بعد از دانشجوی ارشد شدن از رفتن میگفتم ولی اینکه جدی به رفتن فکر کنم،نشده بود.
و بین دوراهی موندن و رفتن هستم که کدوم رو انتخاب کنم.همه مزیت های اونور و معایب اینور رو میدونم، دلبستگی مشکل اساسی ام هست.

بمونم اینجا یا به رفتن و پیشنهاد لبیک بگم😬

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
چه خوب باز افرادی هستن که باز به اینجا سر میزنن.
بیاین بگین ببینیم چیکارا میکنین کجاها مشغول به کار هستین دغدغه های الانتون چیاس :ROFLMAO: چه دغدغه های مسخره ای داشتم 6-7 سال پیش که واسه ارشد میخوندم
سلام
خوبی
من که همون زمان استخدام شدم و خداروشکر از کارم راضی هستم
دو سه سال بعدش فعالیت تو اینجا رفتم دانشگاه بهشتی قبول شدم
یکی دو ترم رفتم دیدم مسخره هست ولش کردم
دغدغه هامون خیلی مسخره نبود ولی واقع بین نبودیم
بنظر من ارشد اصلا اون چیزی نیست که فکر میکردیم

بالا