گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس من قصد جسارت ندارم و یا خدایی نکرده شما رو متهم به چیزی کنم. این رقمی که شما صحبتش رو کردید خیلی زیاده! تو یه همایش که نمیشه با این تعداد هم صحبت شد و نظر همه رو پرسید. خودتون یه دو دو تا کنید.

بعد بحث واقعیت و عقیده با انگیزه جداست! انگیزه ای که اینطور خراب شه انگیزه نیست!

با سلام !

اخه به نظره شما 50درصد دانشجویان شریف و تهران و امیرکبیر تو گرایش الکترونیک اونم یه سال تحصیلی چند تا میتونه باشه؟!اوونم بعضی هاشون گروه شده بودند سوالمو مطرح کردم و بعضی هاشون...

دانشگاه ازاد نیست که ورودی 100نفر بگیره بشه 300نفر روی هم !!

اصلا به نظرم ایشون راست میگن ارشد بخونی میافتی تو سیاه چاله.:smile:..

نظرتون محترم:gol:
موید باشید!

یا کمال احترام ولی بنظر من شما دارید خیلی بزرگ نمایی میکنید
مدرک گرفته ها از شریف و امیرکبیر هم خیلی هاشون ناراضی هستند
من نمیگم بخونی خیلی چیزی بدست میاری یا نمیاری ولی ارشد خوندن و مدرک گرفتن از دانشگاه های تاپ ایران آش دهنسوزی نیست

با سلام.

خواهش میکنم..

بله حق با شماست ..

ادم ارشد بخونه میافته تو سیاه چاله...

شاید برای فارغ التحصیلا ی شریف و تهران بازار کار بهتر باشه ولی بقیه دانشگاهاچی پس!؟؟ در کل وضعیت افتضاح چه کسی که از شریف باشه چ اونی که از سیستان بلوچستان فارغ التحصیل میشه !!!! شما رو نمیدونم ولی من دو سال پیش فارغ التحصیل شدم (لیسانس )و تو شرکتای مختلف خیلیارو دیدم با مدرک ارشد از دانشگاهای تاپ که دارن کاریو میکنن که اصلا و ابدا هیچ ربطی به رشته برق نداره از طرفیم دوست ندارم ناامید باشم چون خودمم ارشد شرکت کردم ولی واقعیت جامعه ماست و نمیشه انکارش کرد

با سلام

بله مجددا حق با شماست...

اصلا ارشد بدرد نمیخوره ...

اصلا تایپک ارشد رو هم **ببندند** بهتره.اصلا بقول اساتید گرامی(بقول دوستان باشگاه) همه بیکارن که میرن ارشد میخونن که نهایت هیچ روزنه ای نخواهند یافت و گویی در سیاه چاله افتادند.....

اصلا به من چه واقعیتها رو بیان میکنم همه دست از ارشد بکشید نکشید چه سودی برای من داره ...چه بهتر

فقط با این عقیده و تفکر که کار وجود نداره در رشته برق کاملا مخالفم(اگر شخص واقعا کار بلد باشه و مدرک داشته باشه)

از همگی پوزش میطلبم که نظره مثبتم رو ارائه دادم

همگی موید باشید..

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pouya13691369

عضو جدید
اصلا تایپک ارشد رو هم **ببندند** بهتره.اصلا بقول اساتید گرامی(بقول دوستان باشگاه) همه بیکارن که میرن ارشد میخونن که نهایت هیچ روزنه ای نخواهند یافت و گویی در سیاه چاله افتادند.....

اصلا به من چه واقعیتها رو بیان میکنم همه دست از ارشد بکشید نکشید چه سودی برای من داره ...چه بهتر

فقط با این عقیده و تفکر که کار وجود نداره در رشته برق کاملا مخالفم(اگر شخص واقعا کار بلد باشه و مدرک داشته باشه)

از همگی پوزش میطلبم که نظره مثبتم رو ارائه دادم

همگی موید باشید..

در تایید صحبت شما منم این نکته رو بگم که

ارشد خوندن مثل یه فرصته که شما ازش استفاده میکنی و تلاشتو واسش انجام میدی و فکر میکنم خیلی بهتر از اینه که شما بشینی و هر فرصتی که سراغت بیاد(الته اگه بیاد...!!) رو با این دلیل که بگیم این آینده ایی نداره و بیخیالش بشیم....قبول دارم که قبولی ارشد تضمینی بر آینده ایی موفق نیست ولی قبول کنیم تقریبا خیلیامون در دوره کارشناسی چیز خاصی یاد نگرفتیم و اگه از همه اونایی که در دوره کارشناسیشون چه از یه دانشگاه درجه 1 چه از یک دانشگاه آزاد دور افتاده فارغ شدند بپرسیم که چه تغیییری ایجاد کرد خوندن برای ارشد...تقریبا همشون یه نظرو دارن که دیدت رو نسبت به رشته خیلی عوض میکنه(البته این تجربه شخصیه که از چند نفر پرسیدم)...بگذریم از اینکه وقتی شما برای ارشد اقدام میکنید مجبور به تقویت زبان هم هستید(که هممون میدونیم چقد بدرد بخوره) و به شخصه اینجور میبینم که دوسال و3سال بقیه میشینن از همه چی ایراد میگرند و شرایط خوب نیست و
پارتی نداریم و کار نیست و .....ولی این 2-3 سال شما خوندی زحمت کشیدی تلاش کردی....و هیچ تلاشیم بی نتیجه نمیمونه.....

اینها رو که عرض کردم در ادامه و تایید صحبت های شماست دوست عزیز و مخاطب صحبتام دوستان عزیز هستند...البته این نظر منه

electro-esmoke

عضو جدید
بله هر کس عقیده و برنامه خودش رو داره و صلاح خودش رو بهتر میدونه و لازم نیست برای کسی اثبات و توجیه کنه برنامه زندگیش رو. منتها منم حرفم رو بی دلیل نگفتم.

درس خوندن مثل یه سرمایه گذاریه : که شما تو اون پول و وقت خودتون رو به عنوان سرمایه گذاشتید + ضرری که از هر ماه کار نکردن می خورید و تحصیل می کنید حداقل یه وزارت کار هست.
من به عنوان یه مهندس یرق بزرگترین مشکلم پیدا کردن یه اگهی مربوط به رشتمه حتی از کاریابی هم کمک گرفتم هنوز نتونستن یه مورد معرفی کنن.

چیزی که من رو نا امید به اینده میکنه: دانشگاه دولتی - شرکت ها دولتی - اقتصاد دولتی - قوانین واردات و صادرات و غیره دولتی - نرخ سود بانک دولتی. پس رقابت کجاست؟ رقابت با کی؟ شایسته سالاری چی میشه؟

دولتمون هم که بدهی سنگینی به بار اورده و تقریبا در مرز ورشکستگی هست .

حالا اگر شما سرمایه گذار بودید برای ارشد سرمایه گذاری می کردید؟

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز. من خیلی قصد نصیحت یا تکرار مکررات رو ندارم ولی در کل خیلی خلاصه بخام بگم هر کی به هرچیزی علاقه داشته باشه به همون میرسه. هیچ قانونی وجود نداره مبنی بر اینکه همه باید درس بخونن و همه باید دکتر مهندس بشن یا اینکه برعکس همه باید برن سره کار و کارمند یا خلاصه شاغل بشوند. کما اینکه خیلی از انسان های موفق در دنیا بودند که اصلاً از کار بدشون میومده و تازه بعد از 40 سالگی رفتن سره کار و الان به شدت در وضعیت دنیا تأثیر گذار هستند و باز برعکس کسانی هم بودند که به شدت از درس بدشون میومده و رفتن سراغ بازار کار و باز مثل اون یکی گروه الان در وضعیت دنیا به شدت تاثیر گذار هستند. از گروه اولی میشه به برخی از دانشمندان اشاره کرد که وقت خودشون رو روی آزمایش و تحقیق میزاشتن و فرصتی برای کار کردن نداشتن و از در مورد دومی میشه به این همه کار آفرین های تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده چه در سطح کلان و چه در سطح غیر کلان و خرد اشاره کرد که هم در ایران هستند و هم در خارج.
اگر گروه اوّلی یعنی دانشمندان و محققان نبودند و وجود خارجی نداشتند الان ما خیلی از چیز ها مثل برق - اینترنت - موبایل - ماشین - هواپیما - توانایی مقابله با بیماری ها - امید به زندگی و .... (خیلی چیز ها ) رو نداشتیم.
اگر گروه دوم نبودند ما چیزی به اسم کار کردن و تلاش و پول در آوردن و تجربه و زندگی کردن و ... ( خیلی چیز ها ) رو بلد نبودیم و احتمالاً باید از گشنگی میمردیم و یا کارمون این میشد که مقاله مینوشتیم و به هم دیگه میفروختیم. ( چرا که همه ی ما دانشمند شدن رو فقط بلد بودیم و نه کار کردن رو )
پس یکی از مهم ترین کارهای کسی که داره درس میخونه و به مدارج بالای علمی میرسه اینه جامعه ی انسانی رو از لحاظ علمی به پیش ببره.
و یکی از مهم ترین کار های کسی که داره کار میکنه هم اینه که جامعه رو از لحاظ اقتصادی به پیش ببره.
هر کدوم از اینها در جای خودش لازم هستش.
توی دنیای امروز بدون علم که اصلاً نمیشه زندگی کرد چرا که مثل قدیم نیست. 1001 دلیل میشه آورد که باید علم وجود داشته باشه و فراگیری بشه. بخام مثال بزنم علم قدرت میاره. ثروت میاره. آگاهی میاره. تأمین زندگی میاره. انسان رو به خدا نزدیک تر میکنه. ذهن انسان رو باز میکنه. افق های جدید رو برای انسان باز میکنه و ...
در عوض بدون کار و اقتصاد هم نمیشه زندگی کرد. اقتصاد و پول هم مثل علم قدرت میاره. انسان رو به خدا نزدیک میکنه. ذهن رو باز میکنه و ....
کاربرد هاشون تقریباً مثل همه. ولی شما یه جا باید علم بدی ثروت بگیری یه جا باید ثروت بدی علم بگیری.
یعنی شما نمیتونی هم علم داشته باشی و هم ثروت.
باید از زمانت بزنی که ثروتت محسوب میشه و بری عالم بشی. و برعکس باید از قدرت آزاد بودن ذهن و فکرت بزنی و تمرکز کنی روی یک چیز و بری از راه اون پول در بیاری.
پس این 2 تا تقریباً مثل هم هستند. کسی که درس میخونه یه چیزی رو به دست آورده که یه ارزشی داره و کسی که کار کرده هم یه چیزی رو به دست آورده که یه ارزشی داره. جنس این 2 ارزش با هم متفاوته. ولی تقریباً یه جورایی مثل همه.
مهم اینه که کجا و چطور ازش استفاده بشه.
حالا بماند که در کشور ما یا در کشور های دیگه این 2 چطور بهشون پرداخته میشه ولی در کل انسان به هرچیزی علاقه داره باید به همون سمت بره و اینکه یک تعادلی برقرار بکنه بین خواسته هاش. در حقیقت هنر زندگی کردن حفظ این تعادله هستش. باید ببینی چی میخای از زندگی. اگر میخای پول دار بشی باید سخت کار کنی. اگر میخای دانشمند بشی باید تحقیق و پژوهش کنی. و اینم بگم پول دار ترین آدم دنیا باهوش ترین اون ها نیست و باهوش ترین آدم دنیا پول دار ترین اون ها نیست.
زیاد حرف زدم.
موفق باشید. پیش به سوی علایق.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
بله هر کس عقیده و برنامه خودش رو داره و صلاح خودش رو بهتر میدونه و لازم نیست برای کسی اثبات و توجیه کنه برنامه زندگیش رو. منتها منم حرفم رو بی دلیل نگفتم.

درس خوندن مثل یه سرمایه گذاریه : که شما تو اون پول و وقت خودتون رو به عنوان سرمایه گذاشتید + ضرری که از هر ماه کار نکردن می خورید و تحصیل می کنید حداقل یه وزارت کار هست.
من به عنوان یه مهندس یرق بزرگترین مشکلم پیدا کردن یه اگهی مربوط به رشتمه حتی از کاریابی هم کمک گرفتم هنوز نتونستن یه مورد معرفی کنن.

چیزی که من رو نا امید به اینده میکنه: دانشگاه دولتی - شرکت ها دولتی - اقتصاد دولتی - قوانین واردات و صادرات و غیره دولتی - نرخ سود بانک دولتی. پس رقابت کجاست؟ رقابت با کی؟ شایسته سالاری چی میشه؟

دولتمون هم که بدهی سنگینی به بار اورده و تقریبا در مرز ورشکستگی هست .

حالا اگر شما سرمایه گذار بودید برای ارشد سرمایه گذاری می کردید؟
سلام مهندس. احوال شما چطوره ؟
مهندس داخل روزنامه اگر منظورتونه بله آگهی کم هستش و پیدا نمیشه ولی داخل اینترنت و سایت های کاریابی اگر بگردید مواردی پیدا میشه. ولی در کل با شما موافقم اوضاع کار خیلی بده. ولی این طوری نیست که کار نباشه. کار مناسب شاید کم و یا حتی نباشه ولی کار هستش.و کسی که میخاد کار کنه هم باید سختی بکشه و تحمل هر جور برخورد و کاری رو داشته باشه.
این مطالبی که شما میفرمایید که همه چیز دولتی هستش اصلاً ربطی به کار یابی و ادامه تحصیل یا مهندس برق بودن نداره. اینا یه سری مطالب اقتصادی هستش که نیاز به تحلیل اقتصادی و اقتصاد دان داره. مهندس برق کارش تجزیه تحلیله مداره کارش آنالیزه اقتصاد کشور یا سرمایه گذاری نیست. یعنی میخام بگم اوضاع خوب باشه کار برای مهندس برق راحت گیر میاد اوضاع بد باشه کار برای مهندس برق با سختی گیر میاد. مثل بقیه ی رشته های تحصیلی و بقیه ی آدم ها. به نظر من اگر انسان انرژی و به قول شما سرمایه ی خودش رو بزاره روی علاقه و استعداد خودش مطمئناً نتیجه خواهد گرفت. حالا اوضاع دولت میخاد خوب باشه یا بد. بعد در ضمن شما که داری این همه نکات و نقاط منفی رو میبینی و بهش اشاره میکنی به نظر شما آیا ارزش داره یه مهندس برق بره روی کاری که به قول شما وجود نداره و معلوم نیست شرایطش چیه و آگهی ای براش وجود نداره سرمایه گذاری بکنه ؟! این که بد تر میشه. باز حداقل وقتی طرف میخاد بره ادامه تحصیل بده میدونه داره برای کجا و چی تلاش میکنه. یعنی فرض کن کار نیست ولی میشه ادامه تحصیل داد. شما بیکاری و عدم ادام تحصیل رو انتخاب میکنی یا بیکاری و ادامه تحصیل ؟!

و اما اگر بخایم مثبت نگاه بکنیم و بگیم کار هست ( که این حرفی نیست که شما زده باشید و برعکس این رو گفتید ) ، خب اینجا میشه تصمیم گرفت که برم سره کار یا برم ادامه تحصیل بدم.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

و تشکر از مدیریت محترم
Ice Manجهت ویرایش و سرو سامان دادن پست ها

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار

با سلام

جالبه من با حداقل 50درصد دانشجویان شریف و تهران و امیرکبیر توی یه همایشی هم صحبت شدم(بصورت رندم) همه دقیقا عکسه گفته های شما رو میگن خیلی راضی بودن و راحت استخدام شدن و بعضی هاشون راحت پذیرش برای دکتری گرفتن و.... .حالا شاید منظوره شما از دانشگاه دولتی که گفتین شاید واحد سیستان بلوچستان بوده ....به هر حال کسب علم و دانش و بالا بردن سطح سواد خیلی با ارزشتر از این تفکرات است که بی انگیزگی ایجاد کنید....به هرحال ممنون از نظرتون!

واقعا جالبه سیاه چاله و....!!

موید باشید!

مهندس بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان شریف و امیر کبیر در کل ایران نمی مونن که اظهار رضایت کنن از وضع موجود برای خوندن ارشد در ایران.

در کل دوست گرامی جناب Muhammad1986 هم نظر و تجربیات خودشان از نگاه خودشون را بیان کردند که باید به نظر ایشون هم احترام گذاشت.

در مورد وضعیت کار تنها به این نکته بسنده میکنم که در اکثر موارد برای پیدا کردن کار در ایران روابط مهم هست و نه شرایط، اگر روابط داشته باشید با دیپلم هم در یه جای خوب استخدام میکنن و بعد میرید یه مدرک میگیرین و اگر هم روابط نباشد امید آنچنانی برای کار مناسب نباید داشت، این موضوع باعث مهاجرت سالانه 80-100 هزار نفر تحصیل کرده از ایران و ضرری در حدود 150 میلیارد دلار میشه.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که بنا به تجربیات حقیر هر کس راه خودش را داره و باید بهترین حالت را برای خودش پیدا کنه، برای فردی ادامه تحصیل تا دکتری مفید خواهد بود برای فردی تا لیسانس، فردی تحصیل در خارج براش خوب هست فردی کار در خارج و... در نتیجه باید نسبت به شرایط و امکانات و روحیات و علایق هر کس راه مناسب خودش را پیدا کنه و یا حداقل راهی را بره که نردیک به این راه مناسب هست.

در آخر این را هم باید اشاره کنم که دانشگاه زاهدان که شما به نحوی (!) بهش اشاره کردین از دانشگاههای خوب ایران هست.
(البته در بین دانشگاههای ایرانی، در حالت کلی در رده بندی های جهانی رد پای آنچنانی از دانشگاههای ایرانی نیست...)

electro-esmoke

عضو جدید
سلام مهندس. احوال شما چطوره ؟
مهندس داخل روزنامه اگر منظورتونه بله آگهی کم هستش و پیدا نمیشه ولی داخل اینترنت و سایت های کاریابی اگر بگردید مواردی پیدا میشه. ولی در کل با شما موافقم اوضاع کار خیلی بده. ولی این طوری نیست که کار نباشه. کار مناسب شاید کم و یا حتی نباشه ولی کار هستش.و کسی که میخاد کار کنه هم باید سختی بکشه و تحمل هر جور برخورد و کاری رو داشته باشه.
این مطالبی که شما میفرمایید که همه چیز دولتی هستش اصلاً ربطی به کار یابی و ادامه تحصیل یا مهندس برق بودن نداره. اینا یه سری مطالب اقتصادی هستش که نیاز به تحلیل اقتصادی و اقتصاد دان داره. مهندس برق کارش تجزیه تحلیله مداره کارش آنالیزه اقتصاد کشور یا سرمایه گذاری نیست. یعنی میخام بگم اوضاع خوب باشه کار برای مهندس برق راحت گیر میاد اوضاع بد باشه کار برای مهندس برق با سختی گیر میاد. مثل بقیه ی رشته های تحصیلی و بقیه ی آدم ها. به نظر من اگر انسان انرژی و به قول شما سرمایه ی خودش رو بزاره روی علاقه و استعداد خودش مطمئناً نتیجه خواهد گرفت. حالا اوضاع دولت میخاد خوب باشه یا بد. بعد در ضمن شما که داری این همه نکات و نقاط منفی رو میبینی و بهش اشاره میکنی به نظر شما آیا ارزش داره یه مهندس برق بره روی کاری که به قول شما وجود نداره و معلوم نیست شرایطش چیه و آگهی ای براش وجود نداره سرمایه گذاری بکنه ؟! این که بد تر میشه. باز حداقل وقتی طرف میخاد بره ادامه تحصیل بده میدونه داره برای کجا و چی تلاش میکنه. یعنی فرض کن کار نیست ولی میشه ادامه تحصیل داد. شما بیکاری و عدم ادام تحصیل رو انتخاب میکنی یا بیکاری و ادامه تحصیل ؟!

و اما اگر بخایم مثبت نگاه بکنیم و بگیم کار هست ( که این حرفی نیست که شما زده باشید و برعکس این رو گفتید ) ، خب اینجا میشه تصمیم گرفت که برم سره کار یا برم ادامه تحصیل بدم.

سلام بله درسته اما زن وبچه شکم دارند :smile: و هدف هر کس از ادامه تحصیل حتما کسب درامد و ترفیع هم هست. و با توحه به ابن که همه چیز ایران تقریبا دولتی. و منم پول و مجوز برای راه اندازی شرکت ندارم. پس این دولت باید برای من اشتغال ایجاد کنه که خودشم تقریبا ورشکیته هست و نیازمند کار و سرمایه خارجیه.

بله ارشد رو کسی نمیتونه بگه بده! اینکه بگیم هر چیزی یه پله پیشرفته پس باید انحام بشه درست نیست باید شرایط کشور و نفع خودمون هم در نظر گرفت.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
مهندس بیش از 50 درصد فارغ التحصیلان شریف و امیر کبیر در کل ایران نمی مونن که اظهار رضایت کنن از وضع موجود برای خوندن ارشد در ایران.

در کل دوست گرامی جناب Muhammad1986 هم نظر و تجربیات خودشان از نگاه خودشون را بیان کردند که باید به نظر ایشون هم احترام گذاشت.

در مورد وضعیت کار تنها به این نکته بسنده میکنم که در اکثر موارد برای پیدا کردن کار در ایران روابط مهم هست و نه شرایط، اگر روابط داشته باشید با دیپلم هم در یه جای خوب استخدام میکنن و بعد میرید یه مدرک میگیرین و اگر هم روابط نباشد امید آنچنانی برای کار مناسب نباید داشت، این موضوع باعث مهاجرت سالانه 80-100 هزار نفر تحصیل کرده از ایران و ضرری در حدود 150 میلیارد دلار میشه.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که بنا به تجربیات حقیر هر کس راه خودش را داره و باید بهترین حالت را برای خودش پیدا کنه، برای فردی ادامه تحصیل تا دکتری مفید خواهد بود برای فردی تا لیسانس، فردی تحصیل در خارج براش خوب هست فردی کار در خارج و... در نتیجه باید نسبت به شرایط و امکانات و روحیات و علایق هر کس راه مناسب خودش را پیدا کنه و یا حداقل راهی را بره که نردیک به این راه مناسب هست.

در آخر این را هم باید اشاره کنم که دانشگاه زاهدان که شما به نحوی (!) بهش اشاره کردین از دانشگاههای خوب ایران هست.
(البته در بین دانشگاههای ایرانی، در حالت کلی در رده بندی های جهانی رد پای آنچنانی از دانشگاههای ایرانی نیست...)
بله درسته.
بد نیستش به این جمله ی طنز آمیز ولی جالب اشاره بکنم که میگفتش به تعداد انسان های روی زمین راه رسیدن به خدا هستش. البته ته مایه ی شوخی و طنز داره ولی خب جالبه :smile:
من اخیراً با یک دوستی آشنا شدم که ایشون در انگلستان در رشته ی power electronic در حال تحصیل در مقطع PHD هستند و چند سالی میشه که رفتن اونور و در حال حاضر شاغل در کارخانه ی خودرو سازی در یک کاره غیر مرتبط با POWER ELECTRONIC و به جهت رفع مسائل مالی زندگی هستند.
و به موازات ایشون فرد دیگری رو دیدم که از دانشگاه های دولتی تهران در رشته برق با مدرک لیسانس در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در ایلینویز آمریکا و بیکار هستش که به شدت دنبال کار میگرده و دائماً در حال حسرت خوردن به زندگی دیگرانه که خوش به حالت کار داری ووو خوش به حالت تو این کارخانه ای و ...
این 2 فرد که جفتشون هم لیسانسشون در ایران و در دانشگاه های دولتی و در رشته ی مهندسی برق بوده در حال حاضر اون طرف هم که رفتن باز دارن کاری غیر از کار تخصصیشون انجام میدن. پس این شرایط حتی میتونه اون طرف آب هم وجود داشته باشه. و ...
سلام بله درسته اما زن وبچه شکم دارند :smile: و هدف هر کس از ادامه تحصیل حتما کسب درامد و ترفیع هم هست. و با توحه به ابن که همه چیز ایران تقریبا دولتی. و منم پول و مجوز برای راه اندازی شرکت ندارم. پس این دولت باید برای من اشتغال ایجاد کنه که خودشم تقریبا ورشکیته هست و نیازمند کار و سرمایه خارجیه.

بله ارشد رو کسی نمیتونه بگه بده! اینکه بگیم هر چیزی یه پله پیشرفته پس باید انحام بشه درست نیست باید شرایط کشور و نفع خودمون هم در نظر گرفت.
بله موافقم. شما هم باید با من موافق باشید چون من با شما موافقم :biggrin: (شوخی کردم )

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اقا اینو ب ما جواب ندادید ها

اقا با درصدای داغون مدار 22 بررسی 50 ماشین 34 قدرت چ رتبه ای میشه اورد؟:d

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز

با سلام

نمیدونم اونا دانشجویای ترم 7 یا 8 بودن که یکی حتی یادمه میگفت تعجب کرده بود برای دانشگاه خارج که فکرشو نمیکرد قبولش کرده بودند (البته یه وقته 6ماهه داده بودندتا اتمام ترم تحصیلی) ولی از هر لحاظ به نظرم کامل بود تافل داشت و... ضمنا بیشتر دانشجویان دانشگاه تاپ تا مقطع ارشد میمونن و برای دکتری اکثرا میرن...اگر این تعداد وجود نداشت که دغدغه ی خیلی از دانشجویان قبولی در روزانه های تهران نبود که مهندس.

(اینقدر بچه ها تعجب کردند از این پیام که الان با خودم فکر میکنم شاید همایش رو اشتباه رفتم و اونا اصلا دانشجو نبودند و من اشتباه می کنم و شاید در خواب اینا رو دیدم:surprised:..!!)

بله همه دانشگاها (سیستان و بلوچستان)خوبن اما چقدر خوب رو من براساس اماری که هر ساله دانشگاهای برتر ایران رو اعلام میکنه میسنجم.و ضمنا من اینو مثال عرض کردم و کلی صحبت کردم

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
بله درسته.
بد نیستش به این جمله ی طنز آمیز ولی جالب اشاره بکنم که میگفتش به تعداد انسان های روی زمین راه رسیدن به خدا هستش. البته ته مایه ی شوخی و طنز داره ولی خب جالبه :smile:
من اخیراً با یک دوستی آشنا شدم که ایشون در انگلستان در رشته ی power electronic در حال تحصیل در مقطع PHD هستند و چند سالی میشه که رفتن اونور و در حال حاضر شاغل در کارخانه ی خودرو سازی در یک کاره غیر مرتبط با POWER ELECTRONIC و به جهت رفع مسائل مالی زندگی هستند.
و به موازات ایشون فرد دیگری رو دیدم که از دانشگاه های دولتی تهران در رشته برق با مدرک لیسانس در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در ایلینویز آمریکا و بیکار هستش که به شدت دنبال کار میگرده و دائماً در حال حسرت خوردن به زندگی دیگرانه که خوش به حالت کار داری ووو خوش به حالت تو این کارخانه ای و ...
این 2 فرد که جفتشون هم لیسانسشون در ایران و در دانشگاه های دولتی و در رشته ی مهندسی برق بوده در حال حاضر اون طرف هم که رفتن باز دارن کاری غیر از کار تخصصیشون انجام میدن. پس این شرایط حتی میتونه اون طرف آب هم وجود داشته باشه. و ...
در تکمیل صحبت های شما و خودم باید به این نکته هم اشاره کرد، همونطور که گفتم شاید شرایط و راه هر کسی فرق کنه، برای مثال قسمت بزرگی از مردم کشورها مختلف در تلاش برای رفتن به کشورهای توسعه یافته هستند ولی در عین حال بعضا میبینید یه شهروند همان کشور رفته و در یه کشور آفریقایی کار و زندگی میکنه، موفقیت آن فرد در اون کشور بوده و شاید در کشور خودش موفقیت خاصی کسب نمی کرد.

و یا در مثالی که شما زدید شاید فردی که رفته و کار نسبتا مناسبی پیدا کرده اصلا در کشور خودش کار پیدا نمی کرد و گزینه مناسبش رفتن بوده و همچنین فردی که رفته و نتونسته کار پیدا کنه و یا حتی کار خوبی هم داره ولی دچار مشکلات روحی شده شاید راه مناسبش ماندن در کشورش و استفاده از شرایط و امکانات موجود که چه بسا شاید بهتر هم می شد بوده.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
در تکمیل صحبت های شما و خودم باید به این نکته هم اشاره کرد، همونطور که گفتم شاید شرایط و راه هر کسی فرق کنه، برای مثال قسمت بزرگی از مردم کشورها مختلف در تلاش برای رفتن به کشورهای توسعه یافته هستند ولی در عین حال بعضا میبینید یه شهروند همان کشور رفته و در یه کشور آفریقایی کار و زندگی میکنه، موفقیت آن فرد در اون کشور بوده و شاید در کشور خودش موفقیت خاصی کسب نمی کرد.

و یا در مثالی که شما زدید شاید فردی که رفته و کار نسبتا مناسبی پیدا کرده اصلا در کشور خودش کار پیدا نمی کرد و گزینه مناسبش رفتن بوده و همچنین فردی که رفته و نتونسته کار پیدا کنه و یا حتی کار خوبی هم داره ولی دچار مشکلات روحی شده شاید راه مناسبش ماندن در کشورش و استفاده از شرایط و امکانات موجود که چه بسا شاید بهتر هم می شد بوده.
بله. کاملاً همینطوره. میدونید یه جورایی این بحث ها خیلی مفصل و کلانه. به خاطر همین من خیلی خلاصه و کلی میگم که باید به علایق توجه کرد. چون من خودمم صحبت هایی که شما فرمودید رو فراموش کردم که بگم. خیلی حرفها رو هم میشه زد و جای بحث زیاده.ولی خب از حوصله خارجه و بحث کنکور و ارشد کلاً میره به حاشیه. به خاطر همین مطالب به اصطلاح BOLD یا بزرگ رو اشاره میکنم.

alice7952

عضو جدید
البته درسته دولت وظیفه داره هر مهندسی رو از نظر بازار و نیروی کار تامین کنه اما یکی از دلایل بیکاری خیلی هامون هم کم کاری های خودمونه!!! مثلا خود بنده با این معدل افتضاح !!( امسال من تو دانشگاه نوشیروانی بابل که فک نمی کنم دانشگاه خیلی بدی باشه کم نبودن!!) و بدون هیچ تجربه و مهارتی در نرم افزار های تخصصی و ... فارغ التحصیل می شن و انتظار دارن یهو برن توی یه شرکت فوق العاده با حقوق و مزایای بالا کار کنن!!! من مهندسای برق زیادی رو می شناسم که کارشون در حد تایپ تو ورد هستش! ولی یکی از دوستان خودم که توی دانشگاه معروف بود به مهارت در avr ، ترم ۷ پیشنهاد خوبی برای کار داشت و الانم مشغوله و از کارش راضیه(البته ایشون خانوم بودن )! ولی در مجموع در مورد خانوم ها کمی قضیه نمی گم بدتر ، ولی پیچیده تر هست و اونم به خاطر عدم اعتمادی هست که هنوز هم برای خانوم ها وجود داره وجود داره!!!! ( رفته بودم برای کار آقاهه با تحقیر وردو برام باز کرده میگه ببینم بلدی تایپ کنی!!! :|||||||||||| ) علاوه بر نگاه جمعی ای که وجود داره و بهشون به عنوان "سر بار" نگاه میشه و عده زیادی هنوز فک می کنن زن که گرفتن قراره "نون خور اضافی" داشته باشن !!!!!در حالی که خیلی از دخترا الان خودشون خیلی جدی تر در جست و جوی کارن لااقل! از اون طرف اعتماد اصلا برای کارهای مهندسی بهشون نمیشه! البته درسته که کار و بار رشته های علوم تجربی الان خیلی بهتر از مهندسیه اما یادمون نره علاقه هم موضوع مهمیه ! و از طرفی اونی که مخصوصا رشته ای مث برق رو انتخاب کرده برای کار دنبال یه نوع جذابیت و پویایی بوده احتمالا ! حالا بماند که خیلی هامون به دلایل زیادی تو دانشگاه!!! افت تحصیلی داشتیم که اکثرا نه به خاطر عدم توانایی بلکه به خاطر درس نخواندن اتفاق افتاده و بقیه مسائل که خودتون در جریانین!!! نمونه اش آقایی که تو همین سایتن و معدلشون ۱۲ بود و با اون درصدای فوق العادههه! بعید می دونم ایشون اگه درسخون بودن معدلشون کمتر از ۱۷ میشد! یا حتی خود بنده! که یه روز قبل امتحان تازه دنبال جزوه می گشتم!

آخرین ویرایش:

scrat_68

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز ... خدا یهو چه شلوغ شد اینجا
چرا نه در پی عزم دیار خود باشم @@@ چرا نه خاک سر کوی یار خود باشم
غم غریبی و غربت چو بر نمی تابم @@@ به شهر خود روم و شهریار خود باشم
چو کار عمر نه پیداست باری آن اولی@@@ که روز واقعه پیش نگار خود باشم
ز دست بخت گرانخواب و کار بی سامان @@@گرم بود گله ای راز دار خود باشم
همیشه پیشه ی من عاشقی و رندی بود @@@ دگر بکوشم و مشغول کار خود باشم
بود که لطف ازل رهنمون شود حافظ@@@ وگرنه تا به ابد شرمسار خود باشم
از حضرت حافظ

Pencil

عضو جدید
من سه روز بعد از اینکه اون کنکور افتضاح رو دادم(با لیسانس آزاد)؛ رفتم سرکار و قرارداد 6 ماهه بستم.

نمی دونم دلیلش چیه،اما ناله کردن زیاد اتفاق میافته یکی از فرهنگ های ما نالیدن هست؛ خود من اگه پستام رو بخونید بعضی اوقات اشک از چشماتون راه میافته :biggrin:

یه عزیزی ارشد متالوژی علم و صنعت گرفت، علاوه بر مدرک مهارت بالایی هم داشت و همه دربه در دنبالش بودن، فکر کنم ده سالی شده از ارشدش میگذره (39 ساله) شرکت زده و پروژه های فولاد و نفت رو میگیره وضعش هم توپ تکون نمیده(اینقدری خدا بهش داده که پارسال به یکی از گروه های اردوی جهادی توی خراسان جنوبی برای لوله کشی و برق کشی و... 90م کمک مالی کرد) اما هر موقع می بینیش اینقدر ناله میکنه که در میاری یه ده هزار تومنی میزاری تو جیبش :D.

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز ... خدا یهو چه شلوغ شد اینجا
چرا نه در پی عزم دیار خود باشم @@@ چرا نه خاک سر کوی یار خود باشم
غم غریبی و غربت چو بر نمی تابم @@@ به شهر خود روم و شهریار خود باشم
چو کار عمر نه پیداست باری آن اولی@@@ که روز واقعه پیش نگار خود باشم
ز دست بخت گرانخواب و کار بی سامان @@@گرم بود گله ای راز دار خود باشم
همیشه پیشه ی من عاشقی و رندی بود @@@ دگر بکوشم و مشغول کار خود باشم
بود که لطف ازل رهنمون شود حافظ@@@ وگرنه تا به ابد شرمسار خود باشم
از حضرت حافظ

بسیار زیبا

هـــر آن کــــه جانب اهـــل خدا نگــه دارد
خـــداش در همـــه حـــال از بلا نگــــــه دارد
حــدیث دوست نگــویم مگر به حضــرت دوست
کــــــــه آشنــــا سـخـــــن آشنــــا نگـــــــه دارد...

uchiha_keyvan

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
اول از همه پیرامونه بحثه ایجاد شده عرض کنم اگه از اون قسمت صحبتایه دوستمون ra1372 که میگن با 50 درصد فارق التحصیلای دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر صحبت کردن بگذریم(تو این یک سال به اندازه کافی راجبه حد زیاد اغراق تو کلامشون بحث داشتیم و دیگه تکرار مکرراته ادامه دادنش و شمام سعی کنین این یه بخشو ایگنور کنین:D )

اما نظره شخصیه خودم راجبه ادامه تحصیل چند بارم قبلا گفته بودم

اولا نمیدونم چرا تو این مملکت همه فقط میخوان بیخودی بحث کننو تصمیماته شخصیه خودشونو توجیه کنن!!!!!(اقا کاره خودتونو بکنین و به بقیم کاری نداشته باشین :biggrin: )
دوستایه عزیز مشکله اصلیه همه ما اینه که برا کارامون واقعا دلیل منطقی نداریم
غالبمون شدیم مثه همون رباطایه تعقیب خط که تنها کاربردشون دنبال کردن یه خط سیاهه !!!!!!!
به نظرم اول از همه عزیزانی که دنباله ادامه تحصیلن باید تکلیفه خودشونو روشن کنن
وقتی همه ما میدونیم وضعیته مملکتمون کاملا قهوه ایه و میزانه خروجی دانشگاهامون به نسبت نیازه صنعته فلجمون کاملا ناهماهنگه پس دوستانی که صرفا بدلیل نداشتن برنامه تصمیم به ادامه تحصیل میگیرن کاملا خودشون مسئوله انتخابشونن!!!
اخه وقتی خودتون میدونین وضعیت خرابه چرا میرین دانشگاه ازاد علی آباد کتول یا دانشگاه ملیه گناباد ؟!!!!
نمیخوام کلیشه ای بحث کنم
ولی بخدا اول باید تکلیفتونو با خودتون مشخص کنین و ببینین از زندگیتون چی میخواین

دوستانی که فقط میگن کار نیست مطمئنن منتظرن بیان درخونشون و دعوتشون کنن تو شرکت الوماتک المان که سرپرست بخش مهندسی برقش بشن!!(و قسم میخورم اکثریتشون حتی نمیتونن فاز و نولو از هم تشخیص بدن)
اگه هدفتون سرکار رفتنه که بی تعارف باید اندکی از گشادی دست بکشین و بجایه نگاه کردن عمر گله لاله برید حتی اگه شده بصورت ازمایشی برایه شرکتایه خصوصی کار کنین که چهارتا چیز یاد بگیرین نه اینکه فقط با ادامه تحصیل خودتونو سرکار بذارید!!!!
و اگه هدفتون صرفا علاقه مندی به محیطایه آموزشی و آکادمیک و پژوهشه که دیگه تکلیف مشخصه باید سعی کنین قید یه سری چیزارو بزنیدو تو یه دانشگاه مطرح قبول بشید و تو اون ضمینه رشد کنین که مسلما تلاشه زیادی میبره و ریسکش بالاس
در نهایت ختم کنم به اینکه:
هر چند کلیشه ای اما اول سعی کنین ببینین از زندگیتون چی میخواین
بعد که هدفتون مشخص شد عاقلانه و با برنامه فک کنید راهای رسیدنه به هدفتون چیه و ایا امکانشو دارید یا نه
خلاصه از داشته هاتون هر چقدرم کم بود سعی کنید بهترین استفادرو برا رسیدنه به هدفتون بکنید
و مهم تر از همه جوری برنامه بریزین که از مسیرتون لذت ببرید
بیخیاله عرف و تکرار و حرفه مردمو این چرندیاتم بشین
(22 سالگی باید فارق شیم :D
بعد بریم خدمت
بعد کار گیر بیاد
بعد ازدواج
بعد بچه
و.......)
رباطه تعقیب خط نیستیم والا(یعنی سعی کنیم نباشیم)
مقصد بهونس از مسیر لذت ببرید که گواهی میدم تهش همش پوچیه دوستان

ببخشید زیاد زر زدم :D
موفق باشید

electro-esmoke

عضو جدید
بله البته گمانم دوستان با دقت صحبت ها رو نخوندن و ازشون نکته ای نگرفتن. درخت هر چه پر بار تر افتاده تر.
رتبه بندی دانشگاه کمکی نمیکنه! جدول بذاریم بگیم این بهتره اون بدتره ! مهم خود فرده و توانایی هاش. شما برای مصاحبه کاری که میرید نمیگید رتبه دانشگاه من فلانه از توانایی های خودتون میگید.
همین دانشگاه ازاد که خیلی ها توش واقعا تلاش می کنند و زحمت می گشند و خیلی دیگه از دوستان با شکلک خنده ازش یاد می کنند اومد خودروی خورشیدی ساخت و اسم ایران رو سر زبان انداخت. همچین حرکتی
همین ازاد تو مسابقات رباتیک پرچم ایران رو بالا نگه داشت.
البته من خودم سراسری هستم.

ما همه تو ایران زندگی می کنیم. ملاک قبولی در دانشگاه فقط علم نیست. اقای احمدی نژآد شنیدیم که عده رو با ضابطه فرستادن. سهمیه هست. تقلب و رابطه همه جای دنیا هست. بحث دین و نژاد مطرح هست.طبق قانون شما باید ایرانی باشید و یکی از ادیان رسمیی کشور رو داشته باشید.

آخرین ویرایش:

uchiha_keyvan

عضو جدید
بله البته گمانم دوستان با دقت صحبت ها رو نخوندن و ازشون نکته ای نگرفتن. درخت هر چه پر بار تر افتاده تر.
رتبه بندی دانشگاه کمکی نمیکنه! جدول بذاریم بگیم این بهتره اون بدتره ! مهم خود فرده و توانایی هاش. شما برای مصاحبه کاری که میرید نمیگید رتبه دانشگاه من فلانه از توانایی های خودتون میگید.
همین دانشگاه ازاد که خیلی ها توش واقعا تلاش می کنند و زحمت می گشند و خیلی دیگه از دوستان با شکلک خنده ازش یاد می کنند اومد خودروی خورشیدی ساخت و اسم ایران رو سر زبان انداخت. همچین حرکتی
همین ازاد تو مسابقات رباتیک پرچم ایران رو بالا نگه داشت.
البته من خودم سراسری هستم.

ما همه تو ایران زندگی می کنیم. ملاک قبولی در دانشگاه فقط علم نیست. اقای احمدی نژآد شنیدیم که عده رو با ضابطه فرستادن. سهمیه هست. تقلب و رابطه همه جای دنیا هست. بحث دین و نژاد مطرح هست.طبق قانون شما باید ایرانی باشید و یکی از ادیان رسمیی کشور رو داشته باشید.
با قسمته اوله حرفت موافقم که صحبتارو نه میخونیم و نه حرفارو میشنویم
همه فک میکنیم تو یه رقابت و کل کلیم که باید صحبتایه همدیگرو زیر سوال ببریم و فقط خودمون یه چیزی گفته باشیم که بقیه فک کنن خیلی بلدیم!!(رفیق منظورم شما نیستی ها حرفم کلی بود که حتی شامل خودمم میشه :D )(همچین مردمی هشتیم ما )
اما راجبه دانشگاه ازاد و ملی
من نگفتم هرکی رفت ازاد چیزی بارش نیست
اما چون اینجا یه بحثه کلیه مام کلی بحث میکنیم
چه دانشگاه های ازاد و چه غالب دانشگاهای ملی همه سر و ته یه کرباسن(شایدم کرواس دقیق نمیدونم :D)
صرفا راجبه مهندسی برق اگه بگیم بجز چنتایه ملی اوله تهران بخدا مابقی همه یکین(الان سره همین حرفم یه دعوا راه میفته!!! )
خب دلیلشم مسلمه تلاشی که این بندگانه خدا میکنن که به این دانشگاها راه پیدا کنن با کسایی که با میانگین 3 درصد تو دانشگاه ازاد قبول میشن قابل مقایسه نیست و همچنین فشاری که تو خود دانشگاه بهشون وارد میشه با امتحانایه کپیه جزوه دانشگاه های ازاد و ملی درجه پایین قابل قیاس نیست!!!
(و بازم میگم کاری به موارد خاص ندارم که تو این دانشگاهای ضعیف اتفاق میفتن که اونم به همت خود اون افراد ربط داره که بحث نداره و واضحه)

و در نهایت اخره جملت که به سیاست و این حرفا گره خورد ترجیح میدم سکوت کنم چون جایگاه سیاست و این چرندیات(البته منظورم صحبتایه شما نیست بحثایه بی فایده سیاسی که فقط بدرد تو تاکسی میخورن منظورمه)برا من فقط تو خروجیه فاضلاب تعریف میشه(یعنی علاقه ای ندارم آبو تو هاون بکوبم :D)

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
اول از همه پیرامونه بحثه ایجاد شده عرض کنم اگه از اون قسمت صحبتایه دوستمون ra1372 که میگن با 50 درصد فارق التحصیلای دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر صحبت کردن بگذریم(تو این یک سال به اندازه کافی راجبه حد زیاد اغراق تو کلامشون بحث داشتیم و دیگه تکرار مکرراته ادامه دادنش و شمام سعی کنین این یه بخشو ایگنور کنین:D )

اما نظره شخصیه خودم راجبه ادامه تحصیل چند بارم قبلا گفته بودم

اولا نمیدونم چرا تو این مملکت همه فقط میخوان بیخودی بحث کننو تصمیماته شخصیه خودشونو توجیه کنن!!!!!(اقا کاره خودتونو بکنین و به بقیم کاری نداشته باشین :biggrin: )
دوستایه عزیز مشکله اصلیه همه ما اینه که برا کارامون واقعا دلیل منطقی نداریم
غالبمون شدیم مثه همون رباطایه تعقیب خط که تنها کاربردشون دنبال کردن یه خط سیاهه !!!!!!!
به نظرم اول از همه عزیزانی که دنباله ادامه تحصیلن باید تکلیفه خودشونو روشن کنن
وقتی همه ما میدونیم وضعیته مملکتمون کاملا قهوه ایه و میزانه خروجی دانشگاهامون به نسبت نیازه صنعته فلجمون کاملا ناهماهنگه پس دوستانی که صرفا بدلیل نداشتن برنامه تصمیم به ادامه تحصیل میگیرن کاملا خودشون مسئوله انتخابشونن!!!
اخه وقتی خودتون میدونین وضعیت خرابه چرا میرین دانشگاه ازاد علی آباد کتول یا دانشگاه ملیه گناباد ؟!!!!
نمیخوام کلیشه ای بحث کنم
ولی بخدا اول باید تکلیفتونو با خودتون مشخص کنین و ببینین از زندگیتون چی میخواین

دوستانی که فقط میگن کار نیست مطمئنن منتظرن بیان درخونشون و دعوتشون کنن تو شرکت الوماتک المان که سرپرست بخش مهندسی برقش بشن!!(و قسم میخورم اکثریتشون حتی نمیتونن فاز و نولو از هم تشخیص بدن)
اگه هدفتون سرکار رفتنه که بی تعارف باید اندکی از گشادی دست بکشین و بجایه نگاه کردن عمر گله لاله برید حتی اگه شده بصورت ازمایشی برایه شرکتایه خصوصی کار کنین که چهارتا چیز یاد بگیرین نه اینکه فقط با ادامه تحصیل خودتونو سرکار بذارید!!!!
و اگه هدفتون صرفا علاقه مندی به محیطایه آموزشی و آکادمیک و پژوهشه که دیگه تکلیف مشخصه باید سعی کنین قید یه سری چیزارو بزنیدو تو یه دانشگاه مطرح قبول بشید و تو اون ضمینه رشد کنین که مسلما تلاشه زیادی میبره و ریسکش بالاس
در نهایت ختم کنم به اینکه:
هر چند کلیشه ای اما اول سعی کنین ببینین از زندگیتون چی میخواین
بعد که هدفتون مشخص شد عاقلانه و با برنامه فک کنید راهای رسیدنه به هدفتون چیه و ایا امکانشو دارید یا نه
خلاصه از داشته هاتون هر چقدرم کم بود سعی کنید بهترین استفادرو برا رسیدنه به هدفتون بکنید
و مهم تر از همه جوری برنامه بریزین که از مسیرتون لذت ببرید
بیخیاله عرف و تکرار و حرفه مردمو این چرندیاتم بشین
(22 سالگی باید فارق شیم :D
بعد بریم خدمت
بعد کار گیر بیاد
بعد ازدواج
بعد بچه
و.......)
رباطه تعقیب خط نیستیم والا(یعنی سعی کنیم نباشیم)
مقصد بهونس از مسیر لذت ببرید که گواهی میدم تهش همش پوچیه دوستان

ببخشید زیاد زر زدم :D
موفق باشید

با سلام خدمت شما دوست عزیز

من زیاد تو امارگیری کار نکردم متاسفانه حدودی 50درصد یا بیشتر بود حتی!ولی گویا اساتید اینجا اثبات کردن که همچین چیزی امکان نداره منم گفتم فرض بفرمایید اصلا همه اینارا خواب دیدم تا خیالشان اسوده شود!:D

کلمات سبز رنگ رو خوب اومدی ...:D;)

ولی نظراتتون خوب بود

شما هم موید باشید

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گرامی

نتایج کنکور در تاریخ24 خردادماه اعلام خواهد شد ...و تا 30خرداد انتخاب رشته می باشد...
لازم به تذکر است خبر جایی فعلا منتشر نشده است.ولی طبق خبرهایی که از دوستان داخل سنجش رسیده 90درصد تاریخ معتبر است...

با سلام

همانطور که قبلا هم اشاره شد ...

سنجش خودش نیز اعلام کرد

[h=1]زمان انتشار نتایج اولیه آزمون ارشد مشخص شد
[/h]

» سرویس: علمي و دانشگاهي - آموزش
کد خبر: 95031005828
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال 95،در دهه سوم خردادماه خبر داد.
حسین توکلی در گفت و‌گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا با اعلام این خبر گفت: نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 95 به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون در دهه سوم خردادماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.
به گزارش ایسنا، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 و اولین مرحله آزمون بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی در صبح و بعد از ظهر پنج شنبه، 16 و جمعه، 17 اردیبهشت ماه در 66 شهرستان و 148 حوزه امتحانی برگزار شد.
انتهای پیام

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
الكترونيك شامل سه گرايش هست. ديجيتال، نانو الكترونيك( نيمه هادي) و آنالوگ( مدار).
در گرايش ديجيتال كارهاي مختلفي انجام ميدن، به عنوان مثال توسط كُد وريلاگ مدارهاي مختلفي رو بر روي FPGA پياده سازي ميكنند. همچنين در اين گرايش برنامه نويسي موازي ( parallel programming) ، هوش مصنوعي و شبكه هاي عصبي( مدل سازي مغز و ...)مورد ‍پژوهش صورت میگیرد.

اما جالب ترين قسمت این گرايش شايد machine learning باشه كه يك جورايي مشترك با مخابرات سيستم هست و جزو hot issue هاي دنيا مي باشه. ميشه به VLSI ( مدار چايي و ساخت بُرد) هم اشاره كرد كه در دنیا جزو تاپ ها می باشه.

به طور كلي گرايش ديجيتال بسيار بسيار كاربردي هست و بازاركار فوق العاده اي داره. براي اپلاي هم مناسب هست( البته بايد زمينه هاي خوبشو كار كرد). گرايش نانو، تقريبا شبيه گرايش مخابرات ميدان هست، در اين گرايش هم كارهاي الكترونيكي و هم كارهاي نوري (Optic) می توان انجام داد. در كل كارهاي اپتيكي بسيار بسيار جديد و high tech هستند. در این گرایش هم کارهای کاملا فیزیکی، کارهای کاملا الکترونیکی،کارهای مشترک و... میتوان انجام داد. كارهاي الكترونيكي اين گرايش هم ميشه مثلا از طراحي ترازيستورها با خواص گوناگون نام برد. اين گرايش در كل بسيار جديد و نوظهور هست، اما بنابر وضع موجود در كشور ازمايشگاهاي fabrication خيلي پيشرفته وجود ندارد و لذا بيشتر كارها اكثرا تئوري ( شبيه سازي، كد نويسي)انجام ميشه. و البته اساتيدي هم هستن كه به صورت عمل ديواس مي سازند.

اما رشته آنالوگ هم به طور كلي شمال IC design هست. و اگر بخواهم به صورت خیلی ساده توضیح بدم مانند درس الکترونیک ۲ و ... طراحی مدار هست. اما مهم ترین نکته اینه که هر کدوم از این رشته ها باید با توجه به دانشگاه مورد نظر مد نظر گرفته شود. به عنوان مثال هستند دانشگاهایی که اساتید گرایش انانوگ کارهایی کاملا دیجیتال انجام میدهند و ... لذا از نظر من زمینه کاری استاتید مهم تر است تا اسم گرایش.
موفق باشید

بالا