گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

uchiha_keyvan

عضو جدید
سلام.
با صحبت هایی که چند روز گذشته در مجلس شده ملاک پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد نمره ی کنکور و معدل مقطع قبلی هستش و مصاحبه ای در کار نیست.
در مورد مصاحبه ی دکتری هم بحث و تحقیق ارجاع داده شد به کمیسیون تخصصی.
یعنی دیگه خیالمون راحت باشه؟ برا 96 میگم ها

pause1991

عضو جدید
سلام دوستان

من واسه زبان، 504 و 1100 و لغات ضروری تافل رو تموم کردم ، الان چه کتابی پیشنهاد میشه تا قبل عید بخونم ؟زبان عمومی مدرسان رو کسی خونده اینجا ؟راضی بودین ؟

بعد عید میخوام تست زیر ذره بین رو بزنم

بیشتر گرامر منظورمه ( اون 5 تا سوالو بتونم بزنم فقط) اگه واسه لغت هم کتابی مورد نظر بود بگین ممنون میشم !

واسه زبان تخصصی کتابی نمیخوام !

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من واسه زبان، 504 و 1100 و لغات ضروری تافل رو تموم کردم ، الان چه کتابی پیشنهاد میشه تا قبل عید بخونم ؟زبان عمومی مدرسان رو کسی خونده اینجا ؟راضی بودین ؟

بیشتر گرامر منظورمه ( اون 5 تا سوالو بتونم بزنم فقط) اگه واسه لغت هم کتابی مورد نظر بود بگین ممنون میشم !

با سلام
خیلی عالیه!!
البته باید دید تسلط روی لعات که حفظ کردید تا چه حد است.
من لغات انتهای کتاب زیر ذره بین رو پیشنهاد میکنم!!
موید باشید

pouya13691369

عضو جدید
سلام دوستان

تجربه شخصی....من هم 504 و تافل و کتاب سری عمران و... چند منبع متفرقه...

کتاب زیر ذره بین رو پارسال به عنوان یه منبع دیگه شروع کردم البته جلد دومش که بنظر من اصلا خوب نبود....

در حدی که نو گذاشته هنوز:D

الته اینم بگم با گرامر آشنایی داشتم بعد رفتم سراغ زیر ذره بین که من باهاش ارتباط برقرار نکردم

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مدرسان رو من خوندم
راضی بودم

pause1991

عضو جدید
مدرسان رو من خوندم
راضی بودم

خانوم زند لطفا یه ذره بیشتر توضیح بدین ، من گرامرم ضعیفه ، گرامر مدرسان خوب بود ؟ مباحث گرامری اضافه زیاد داره ؟

من کتابو یکی دو دقیقه دست یکی از دوستان دیدم وحشت کردم یه جورایی !:D حجمش خیلی زیاد بود ظاهرا
هر چی خودتون صلاح میدونید در موردش بگین ممنون

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
مدرسان رو من خوندم
راضی بودم

خانوم زند برای ترجمه مقالات چی تجویز میکنید؟ :D ترم اولی و چه به ترجمه مقاله 2016 آخه ! :razz:

یکی از دوستان گفتن که کلی کتاب 1100 - تافل - 504 خوندن . شما با یه تیر دو نشون زدی و برای قسمت وربال ازمون GRE هم اماده ای ;)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرعت آهو 90 کیلومتر در ساعت است در حالی که سرعت شیر 57 کیلومتر در ساعت است پس چطور آهو طعمه ی شیر می شود؟

ترس آهو از شکار شدن باعث می شود که او برای سنجش فاصله اش با شیر مدام به پشت سر نگاه کند و به خاطر همین سرعتش بسیار کم می شود تا جایی که شیر می تواند به او برسد!
یعنی اگر آهو به پشت سرش نگاه نکند طعمه ی شیر نمی شود!
اگر آهو به سرعت خود ایمان داشته باشد همانگونه که شیر به نیرویش ایمان دارد هیچگاه طعمه ی شیر نمی شود !

این قصه ی خیلی از ما آدم ها هم هست اگر به خودمان ایمان نداشته باشیم و در طول زندگی همیشه به پشت سر نگاه کنیم و به مرور خاطرات گذشته بپردازیم هم از زندگیمان عقب می مانیم و هم آینده را از دست می دهیم.
( از زندگی لذت ببرید و خوش بین باشید )

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خانوم زند لطفا یه ذره بیشتر توضیح بدین ، من گرامرم ضعیفه ، گرامر مدرسان خوب بود ؟ مباحث گرامری اضافه زیاد داره ؟

من کتابو یکی دو دقیقه دست یکی از دوستان دیدم وحشت کردم یه جورایی !:D حجمش خیلی زیاد بود ظاهرا
هر چی خودتون صلاح میدونید در موردش بگین ممنون
گرامرش رو نخوندم. ببینید زبان خوندن نیاز داره بدونه ادم کجا هستش. اون موقع اگه میرفتم سراغ گرامر مدرسان از هر چی گرامر بود سیر میشدم. و اتفاقا یه دوره ای شاید دوستان یادشون باشه تو توضیحاتم میگفتم گرامر مدرسان به درد کنکور نمیخوره که نمیخوره دیگه. ولی انصافا کامل هستش. نویسنده ی کتاب زحمت کشیده واقعا براش. تشکر میکنم از نویسنده اش. اما پنچ سوال گرامر کنکور با توججه به اینکه تیپ سوالات فعلا عوض نشده نیازی به اون همه مطلب نداره. من بخش وااژگان تستاشو زدم. عالی بود. انصافا راضی بودم. بانک تستش کامل هست.
فرصت نشد وگرنه گرامرشم تستاشو میزدم. یه کم زدم فک کنم.
البته خود من به شخصه اگه فرصت بشه سراغ گرامش میرم اما الان. یعنی یه کم قبلتر به هیچ عنوان در خودم نمیدیدم و صلاحم نبود کلا.
برای گرامر از روش معکوس استفاده کنید. اول تست بزنید ده سال اخیرو. دستتون بیاد چی به چی هست و در چه حدیه سوالات. من خودم گرامر کتاب راهیان رو خوندم که البته داشتم از قبل شاید اگ نداشتم کلا گرامر نمیخوندم و حسی میزدم. حسی زدن هم کار کسی هستش که مثلا فیلم میبینیه اهنگ گوش میده کتاب میخونه خلاصه زبان مطالعش لایه به لایه است. شما در حد خودتون تلاشتون رو بکنید. چون فرصت خ خوبیه برای تقویت زبانتون این کنکور.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خانوم زند برای ترجمه مقالات چی تجویز میکنید؟ :D ترم اولی و چه به ترجمه مقاله 2016 آخه ! :razz:

یکی از دوستان گفتن که کلی کتاب 1100 - تافل - 504 خوندن . شما با یه تیر دو نشون زدی و برای قسمت وربال ازمون GRE هم اماده ای ;)
سلام
برای ترجمه کم کم دستتون میاد
یه سری لغات کلا میشه جز بدیهیات
اولش سخته بعدا ولی درست میشه
شمام که زبانتون خوبه ولی برای تخصصی باید کمی صبر کنید و چن تا مقاله ترجمه کنید دستتون میاد.
لغات خاص مکرر تو هر مقاله ای که میخونید رو تو یه دفترچه یادداشت کنید. و مرور کنید.
البته خدا گوگل ترنسلیت رو هم برای دانشجو ها حفظ کنه. خیلی کمک کننده است. ولی به نظرم اگه با این هدف که بعدا وابستگیتون کم بشه به ترنسلیتورها و خودتون بتونید ترجمه کنید مستقلا برید جلو اونوقت یه روز میرسه در اینده ای نه چندن دور که راحت هم متوجه متون میشید و هم میتونید خودتون پیپر به زبان اصلی بنویسید.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام
برای ترجمه کم کم دستتون میاد
یه سری لغات کلا میشه جز بدیهیات
اولش سخته بعدا ولی درست میشه
شمام که زبانتون خوبه ولی برای تخصصی باید کمی صبر کنید و چن تا مقاله ترجمه کنید دستتون میاد.
لغات خاص مکرر تو هر مقاله ای که میخونید رو تو یه دفترچه یادداشت کنید. و مرور کنید.
البته خدا گوگل ترنسلیت رو هم برای دانشجو ها حفظ کنه. خیلی کمک کننده است. ولی به نظرم اگه با این هدف که بعدا وابستگیتون کم بشه به ترنسلیتورها و خودتون بتونید ترجمه کنید مستقلا برید جلو اونوقت یه روز میرسه در اینده ای نه چندن دور که راحت هم متوجه متون میشید و هم میتونید خودتون پیپر به زبان اصلی بنویسید.

گوگل ترانسلیت واسه ترجمه متون عمومی خوبه واسه تخصصیا اصلا. من که تا حالا یه معنی درست حسابی از گوگل ترانسلیت نتونستم بگیرم

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گوگل ترانسلیت واسه ترجمه متون عمومی خوبه واسه تخصصیا اصلا. من که تا حالا یه معنی درست حسابی از گوگل ترانسلیت نتونستم بگیرم
:surprised:
من خودم خیلی استفاده کردم ازش
راضی ام بودم
اتفاقا تخصصی ام باهاش ترجمه کردم
زبان های دیگه اش جالب نیست
مثلا عربی به فارسی بالعکسش خیلی بده
ولی زبان اصلیش خوبه

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه کتاب پیدا کردم در حد تیم بارسلونا ... خیلی عالیه برای لغات

کتاب سعید نیک پور

http://vocabularybook.ir/
دیگه خیلی تعریف کردید ازش فک میکنم
فصل اولشو دیدم یاد کتاب زیرذره بین افتادم. حس نکردم کار جدید باشه. شاید جامع تر باشه شاید.
بعدم اینکه یه کم اگه تنبلی نکنن به جای فایل صوتی قرار دادن برای تلفظ لغات که مال زیر ذره بین که خیلی مبهم هم بود و به درد من یکی نمیخوردش. اینم... یه کم وقت بذارن هزینه کنن تلفظارو جلوش بنویسن خوب میشه.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خانم zahra zand تجربه خوبی در زبان دارند و بسیار میتونند در موفقیت و قوی شدن زبانتان موثر باشند.
شما لطف دارید
هی ازون موقع داشتم فکر میکردم ببینم تفاوت کجاست
مثلا منم حفظ میکنم یا میخونم یکی دیگه ام همین کارو کرده ولی نتایج یکسان نیست
این پرچالش ترین سوالیه که باهاش مواجه بودم همیشه
الان واقعا مونده بودم که چطور میشه
ممکنه بگید استعداد و این حرفا ولی نه
روشا یکسان کتابا یکسان ولی
من فکر میکنم بحث علاقه خیلی مهمه خیلی مهم
من نسبت به دوتا مقوله این طوریم
یکی دروس میدانی یکی ام زبان
مثل اونا که میگن تو آشپزی عشق مهمه بعضیام میگن برو بابا یه چی باشه شکمو پر کنه
ولی واقعا علاقه مهمه. اون چیزی که با علاقه یاد میگیری میره یه جا توی مغز که نمیدونم کجاست ولی جاش رو هیچی نمیگیره و برای همیشه موندگار میشه.
اگه علاقه نیست یا به حد کافی قوی نیست اول علاقه باید قوی بشه به هر بهانه و دلیلی که شده. این یه تکنیک درونیه. نمیدونم چطور بگم

uchiha_keyvan

عضو جدید
شما لطف دارید
هی ازون موقع داشتم فکر میکردم ببینم تفاوت کجاست
مثلا منم حفظ میکنم یا میخونم یکی دیگه ام همین کارو کرده ولی نتایج یکسان نیست
این پرچالش ترین سوالیه که باهاش مواجه بودم همیشه
الان واقعا مونده بودم که چطور میشه
ممکنه بگید استعداد و این حرفا ولی نه
روشا یکسان کتابا یکسان ولی
من فکر میکنم بحث علاقه خیلی مهمه خیلی مهم
من نسبت به دوتا مقوله این طوریم
یکی دروس میدانی یکی ام زبان
مثل اونا که میگن تو آشپزی عشق مهمه بعضیام میگن برو بابا یه چی باشه شکمو پر کنه
ولی واقعا علاقه مهمه. اون چیزی که با علاقه یاد میگیری میره یه جا توی مغز که نمیدونم کجاست ولی جاش رو هیچی نمیگیره و برای همیشه موندگار میشه.
اگه علاقه نیست یا به حد کافی قوی نیست اول علاقه باید قوی بشه به هر بهانه و دلیلی که شده. این یه تکنیک درونیه. نمیدونم چطور بگم

دوست عزیز یادگیری یه امریه که شدیدا مستلزم دو امره مهمه زمان و علاقس(و البته دلیل منطقی برای اون یادگیری یا انگیزه)
راجبه صحبتای zahra zand که میگی چالش بزرگیه که چرا شما میتونی راحت زبانو یاد بگیری و دیگری نه یه نکته اشاره کنم:
من خودم به شخصه از بچگی استعداد عجیبی تو ضمینه طراحی داشتم بدونه اینکه کلاسی برم توانایی کشیدنه پرتره افرادو تو بهترین حالت ممکن داشتم
سنم که بالا رفت خیلیا این سوالو ازم میپرسیدن که چطور میتونم اینقد دقیق طزاحی کنم بدون اموزش و دقیقا منم همین سوال برام پیش میومد که واقعا چرا من میتونم و دیگری نمیتونه( من فقط میکشم بدونه اینکه بدونم چطور !!! )
راجبه زبانم واقعا دو گزینه علاقه(دلیل) و بحثه زمانه که باعث میشه نتیجه مثبت ازش بگیرید
زبان چیزی نیست که مثلا مثله مدار یه مسئله رو بفهمید و درکش کنید
باید به مرور و با تکرار و در نظر گرفتن زمان دایره لغاتو گسترش بدید و اونارو از حافظه کوتاه مدت وارد حافظه بلند مدت کنید
بهترین راهه تسلط رو زبانم اینه که بدون در نظر گرفتنه بحثه کنکور که به دلیل عدم انسجامه مباحث فقط باعث اشفتگی میشه شروع به ترجمه کردنه متنای مختلف از غیر درسی گرفته تا تخصصی رشتتون کنید اونم صرفا با هدف یادگیری نه درصد اوردن تو کنکور!!!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
خوب پس کتاب خوبی نیست :D
اگر در حد رئال مادرید بود ، مطمنا بهترین و پر افتخار ترین کتاب دنیا میشد:smile:
سلام
البته بخاطر عرفان مسی گفتم بارسلون ها وگرنه پوست از سرم میکن
دیگه خیلی تعریف کردید ازش فک میکنم
فصل اولشو دیدم یاد کتاب زیرذره بین افتادم. حس نکردم کار جدید باشه. شاید جامع تر باشه شاید.
بعدم اینکه یه کم اگه تنبلی نکنن به جای فایل صوتی قرار دادن برای تلفظ لغات که مال زیر ذره بین که خیلی مبهم هم بود و به درد من یکی نمیخوردش. اینم... یه کم وقت بذارن هزینه کنن تلفظارو جلوش بنویسن خوب میشه.
والا منم تعریف کتاب زیر دربین رو شنیدم اما تا الان نخوندمش این کتاب دیدم به نظر عالی اومد و خریدمش کتاب خوبی بود، البته یه برنامه داخل بازار هم هست اسمش 40000 خیلی خوبه

یه نکته اضافه کنم من خیلی وقته باشگاه هستم هیچ گاه قصد تبلیغ کردن ندارم و نداشتم به غیر از امضای خودم که اونم خودم تهیه کردم:redface:

scrat_68

عضو جدید
همین الان 25 درصد دوم رو دادیم ...

هر روز دلم به زیر باری دگر است *** در دیده ی من ز هجر خاری دگر است
من جهد همی کنم قضا می گوید *** بیرون ز کفایت تو کاری دگر است

Pencil

عضو جدید
خوبی زبان اینه که اگه خدایی نکرده به نتیجه دلخواهتون هم تو کنکور نرسید بعدا تو زندگی خیلی به کمکتون میاد.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید.
کسی اطلاع داره که آزمون های سنجش در شهر های مختلف کجا برگزار میشه ؟
ممنون.

Misi30pi

عضو جدید
همین الان 25 درصد دوم رو دادیم ...

هر روز دلم به زیر باری دگر است *** در دیده ی من ز هجر خاری دگر است
من جهد همی کنم قضا می گوید *** بیرون ز کفایت تو کاری دگر است

قربونت سوالهارو رو بزار تا بقیه هم استفاده کنن و دعا به جان شما و خانواده ت کنن

djbehrouz

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید.
کسی اطلاع داره که آزمون های سنجش در شهر های مختلف کجا برگزار میشه ؟
ممنون.
سلام.اگر در هر شهری به حد نصاب نرسد در مرکز استان برگزار می گردد در غیر این صورت در همان شهر برگزار میگردد.

معمار فرناز

عضو جدید
دوستان كسي اطلاعي داره از ارشد ازاد بدون كنكوركه ربطي ب شرط معدل نداشته باشه ؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

uchiha_keyvan

عضو جدید
دوستان كسي اطلاعي داره از ارشد ازاد بدون كنكور ربطي ب شرط معدل نداشته باشه ؟؟؟؟

من سواله این دوسته عزیزو بعد از ممارست فراوان ترجمه کردم(البته دوسته عزیز هدف صرفا شوخیه به دل نگیرین):D

(دوستان کسی از پذیرش بدونه کنکور ارشد دانشگاه آزاد اطلاع داره؟
آیا شرط معدل توش ملاک هست؟)

خدا نیامرزد پدر دانشگاه آزاده(بووووووووووقو)
مگه ارشدم بدونه کنکور کردن؟
بنیان علم و دانش تو این مملکت با ظهور دانشگاه آزاد و غیر انتفاعیو و ..... به ورطه نابودی کشیده شد رفت..................

بالا