گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

un4given.1991

عضو جدید
ببینید وقتی منابع فارسی استفاده کنید کمی نواقص دارن.
PE میشه انبساط جزئی یعنی چه مقدار آب واسه فشردگی لازم بوده. مثلا 5 لیتر آب وارد مخزن شده تا پر بشه، حالا که می خواد تحت فشار قرار بگیره 2 لیتر دیگه هم اضاف شده این 2 لیتر میشه انبساط جزئی.
TE انبساط کلی همون 1745 هستش.
مقدار عددی 1742 خودش باید بدن. که توی صفحه 24 بخش ج و ث گفته از کجا اومده و توی صفحه 28 عددی که ارائه شده برای حجم آب برگشتی اشتباه نوشتن و باید 1742 ذکر میشده که با مراجعه به خود فایل استاندارد این عدد 1742 قید شده.

یک تشکر خالی کافی نبود :gol:

واقعا ممنون از حمات شما، انشالله چیزی که من برداشت کردمو به صورت فایل اکسل اینجا قرا میدم .

فعلا تنها مشکلی که با شرکت دارم مشکله سرویسه! شرکت سرویس نداره و اگه بخوام با هزینه خودم برم و بیام 85 درصد دستمزدم میشه :(

un4given.1991

عضو جدید
سلام

این فایل اکسل تست هیدرواستاتیک سیلندر گازه یا همون آزمون انبساط حجمی بدون استفاده از ظرف آزمونه (بدون ژاکت آبی ) که قبل از اون باید
تست کاهش وزن سیلندر انجام بشه ( تفاوت وزن اولیه حک شده روی شانه سیلندر و وزن واقعی سیلندر ) که اگر مشاهده شد سولفاته شدن (کاهش وزن ) بیشتر 5 درصد شده اونو باید از چرخه مصرف خارج کرد.
اگر تست اول رو رد کرد وارد تست دوم میشه که کاملا در استاندارد 6792 توضیح داده شده که در اونم اگه درصد حجمی انبساط پذیری کلی بیش از 10 بشه سیلندرو باید از چرخه مصرف خارج کرد، فقط یک توضیح بابت رنگ سل ها کنم
آبی = دادهای ورودی فرم آزمایشگاه
قرمز = محاسبات اکسل جهت فرمول نهایی
بنفش = جواب تست
زرد = دادهای ثابت مربوط به ضریب دما و فشار آزمون

دانلود فایل اکسل

دانلود نمونه فرم آزمایشگاه

گذاشتم شاید بدرد یک بنده خدایی بخوره ( یک نفر واسه تهیه اون فایل اکسل 300 تومن از من درخواست کرد !!!!)

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دکتر نیک اذر استاد نام اشنای مهندسی شیمی سکته مغزی کردن و حالشون خوب نیست
به امید شفای این استاد بزرگ

آخرین ویرایش:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین؟
کسی میدونه دکتری مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس چقدر اجازه کار دارن قبل آزمون جامع دکتری؟بعد آزمون چطور؟؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوبین؟
کسی میدونه دکتری مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس چقدر اجازه کار دارن قبل آزمون جامع دکتری؟بعد آزمون چطور؟؟
به
سلام
خوش برگشتی
مبارکه دکتری
شیرینیش کو؟:)

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دکتر منوچهر نیک آذر چهره نام آشنای مهندسی شیمی که تالیفات زیادی نیز در این رشته دارد، بر اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.

زمان و مکان آیین تشییع: یکشنبه 14 آبان ساعت 9 صبح از مقابل مسجد دانشگاه امیرکبیر تا بهشت زهرا

یادش گرامی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دکتر منوچهر نیک آذر چهره نام آشنای مهندسی شیمی که تالیفات زیادی نیز در این رشته دارد، بر اثر سکته مغزی دار فانی را وداع گفت.

زمان و مکان آیین تشییع: یکشنبه 14 آبان ساعت 9 صبح از مقابل مسجد دانشگاه امیرکبیر تا بهشت زهرا

یادش گرامی

خدابیامرزدشون
مایه ی فخر جامعه ی مهندسین شیمی بودند

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

یادش گرامی

اسم فرآیند یا کنترل که میاد اولین اسمی که در ذهن مهندسان شیمی ایرانی تداعی میشه نام این استاد وارسته بوده و هست. روح بزرگش شاد و یادشون گرامی.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام بچه ها خوبین؟
سلام
اگر به کسی نگی که میری سر کار ... هرچقدر که بتونی وقتت رو ازاد کنی اجازه کار داری!

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام بچه ها خوبین؟

استاد راهنمات کیه؟
اگر دکتر نصرتی یا دکتر منطقیان یا دکتر ضمیر باشه بگو تا سفارشت رو بکنم.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاد راهنمات کیه؟
اگر دکتر نصرتی یا دکتر منطقیان یا دکتر ضمیر باشه بگو تا سفارشت رو بکنم.

سلام ممنون آقا سرمد
من برای کسی میخواستم
که اتفاقا استادشم سخت گیره
اما تحقیق کردم دیدم اجازه کار دارن.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام، ما همه سرکاریم تو دنبال بیکار می گردی؟ خوبه والا!!!
اون تموم شد دنبال کتاب دوم هستم. ولی هنوز چیزی پیدا نکردم.
رئیس کار اضافه سراغ نداری مارم ببری سر کار؟
خسته شدیم از بس تو رشته های دیگه کار کردیم و خبری نشد از کار درست و درمون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
رئیس کار اضافه سراغ نداری مارم ببری سر کار؟
خسته شدیم از بس تو رشته های دیگه کار کردیم و خبری نشد از کار درست و درمون

کاش زودتر خبر داده بودی. اگه چیزی اعلام شد حواسم هست. یادم نمیره.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
اجازه هست منم کتاب داداشیمو اینجا بذارم؟:redface:حق آب و گل دارما:D

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کاش زودتر خبر داده بودی. اگه چیزی اعلام شد حواسم هست. یادم نمیره.
خدا خیرت بده
منو که کل عالم میدونن دنبال کار میگردم:D
پس خبر که اومد خبرم کن لطفا
شمارمو که داری؟
نداری؟
تلگرام پی ام میدم بهت;)
خبر که دادی زمینه رو هم همونجا آماده کن دیگه اومدم سوال اضافه نپرسن:)

بالا