گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

romn

عضو جدید
امان از بیکاری....
نمیدنم داخل کشوری که جذب کاری مهندسی شیمی فقط آقایون هست دیگه چرا باید خانم ها در دانشگاه بابت این درس عمر بذارن...........

raha2211

عضو
حالا انگار برا ما که مصاحبه و ازمون نیست کار ریخته!!!!
مدرکو به بهترین وجه و با بالاترین معدل بگیر بعد به صورت خیلی شیک و مجلسی بذار دم کوزه ابشو بخور :|||||||||||
من به شخصه حاضرم برم عسلویه ، ولی نمی برن !!!!:D

raha2211

عضو
از دوستان کسی ارشدش گاز نبوده ؟؟؟اگه شیرازم بوده باشه که چه بهتر:D
چه نرم افزارایی بدرد می خورن ؟
متلبو هایسیس و یکم پایپسیم بلدم .الانم دارم گمبیتو سی اف دی کار می کنم.

behnamcf

عضو جدید
سلام،من یه سوال داشتم ازتون،یه مهندس شیمی به چه زبانای برنامه نویسی باید مسلط باشه و چه نرم افزارایی،مثلا نرم افزار متلب هایسس یا زبان سی پلاس،ممنون

SCIENSE

عضو جدید
سلام،من یه سوال داشتم ازتون،یه مهندس شیمی به چه زبانای برنامه نویسی باید مسلط باشه و چه نرم افزارایی،مثلا نرم افزار متلب هایسس یا زبان سی پلاس،ممنون
در مورد زبان برنامه نویسی متلب کاملا ضروریه و باید حتما تسلط خوب و کافی داشته باشه در کنارش می تونه یه زبان برنامه نویسیم یاد بگیره که حالا هرچی می تونه باشه بنظرم
در مورد نرم افزارام ، نرم افزارای شبیه سازی فرایند مثل هایسیس و اسپن بیشتر بکار میان، هرچند کلا بیشتر بنابه کار و پروژش می تونه سمت نرم افزارای دیگه تو زمینه های cfd یا فرایندی یا شبیه سازی ملوکلولی و ... بره

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
از دوستان کسی ارشدش گاز نبوده ؟؟؟اگه شیرازم بوده باشه که چه بهتر:D
چه نرم افزارایی بدرد می خورن ؟
متلبو هایسیس و یکم پایپسیم بلدم .الانم دارم گمبیتو سی اف دی کار می کنم.
یک سری از نرم افزارها هست که همه باید بلد باشن. ربطی به گرایش ادم نداره . که شامل مجموعه اسپن وان و متلب میشه. همین نرم افزارهایی که خودتون فرمودید خوبه. هایسیس و اسپن که لازم و ضروری هستن. سعی کنید هر دو اونها رو یاد بگیرید. یادگیری سایر نرم افزارهای شبیه سازی مثل pro2 و bjac و HTRI و امثالهم میتونه خیلی مفید باشه. ولی ضروری نیست.
پایپینگ هم که باید بلد باشید که شما با پایپسیم اشنا هستید.
یادگیری فلوئنت هم که بحثش جداست. توی کارهای تحقیقاتی که خیلی به کار میاد. ولی در ضنعت معمولا تنها مهندسان مکانیک اون رو بلد هستن و خیلی نیازی نیست مهندس شیمی اون رو بلد باشه.
اشنایی مختصر با برنامه نویسی در متلب هم بسیار کاربردی خواهد بود.
کلا هر چی بیشتر نرم افزار یاد بگیرید بهتره . یادگیری هرگز ضرر نداره.

mataa

کاربر فعال
سلام . خوبين ؟ خوشين ؟

دوستان يه سوال
توي اينترنت يه تحقيقي در مورد مدرك نظام مهندسي (( تاسيسات مكانيكي )) انجام دادم . متوجه شدم رشته مهندسي شيمي گاز هم ميتونه شركت كنه و اين مدرك رو بگيره . درسته ؟
اگه درسته براي ثبت نام چطور بايد اقدام كرد ؟ ( البته فكر كنم امروز امتحانش بود . معمولا بايد چه مدت زماني از گرفتن مدرك دانشگاهي بگذره تا بتوان شركت كرد در نظام مهندسي ؟ )

ممنون

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام . خوبين ؟ خوشين ؟

دوستان يه سوال
توي اينترنت يه تحقيقي در مورد مدرك نظام مهندسي (( تاسيسات مكانيكي )) انجام دادم . متوجه شدم رشته مهندسي شيمي گاز هم ميتونه شركت كنه و اين مدرك رو بگيره . درسته ؟
اگه درسته براي ثبت نام چطور بايد اقدام كرد ؟ ( البته فكر كنم امروز امتحانش بود . معمولا بايد چه مدت زماني از گرفتن مدرك دانشگاهي بگذره تا بتوان شركت كرد در نظام مهندسي ؟ )

ممنون
درود بر شما
درسته، تنها گرایشی از مهندسی شیمی که نظام مهندسی داره گرایش گاز هست
در مورد دوم هیچ اطلاعی ندارم:redface:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
امان از بیکاری....
نمیدنم داخل کشوری که جذب کاری مهندسی شیمی فقط آقایون هست دیگه چرا باید خانم ها در دانشگاه بابت این درس عمر بذارن...........

بگردی پیدا میشه ...
تبعیض جنسیتی نذاریم واسه رشته ها بهتره...

mohandes73

عضو جدید
سلام...والا طوری ک شما دارین صحبت میکنید واقعا ترس برم داشت ک شما ک مردین واسه کار میخاین برین عسلویه با اون آب و هوا زن ها باید چکار کنن؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...والا طوری ک شما دارین صحبت میکنید واقعا ترس برم داشت ک شما ک مردین واسه کار میخاین برین عسلویه با اون آب و هوا زن ها باید چکار کنن؟

زن برای چی باید بره عسلویه؟
کار کم نیست تو سطح شهر.توانایی میخوان.

mohandes-87

عضو جدید
سلام بر مهندسان عزیز من چند تا مقاله پیدا کردم که مربوط به National Passive Solar Conference هستن و تنها مقالاتی هستن که بهم کمک میکنن ولی نمیدونم باید چه جوری پیداشون کنم و دانلودشون کنم . یه کتاب انگلیسی پیدا کرده بودم که ایم مقالات رو به عنوان رفرنس معرفی کرده بود و من باید بخونمشون لطفا من رو بی جواب نذارید. برای نمونه یکیشو قرار میدم
Burns. P. J .. J. Nobe. and C. B. Winn. 1 979. Thermal radiation calculations for a vertical
cylindrical water wall. Pro('. 4th National Passive Solar Conferellce. Kansas City. MO. October
3 - 5. 1 979. Newark. DE: American Section of the International Solar Energy Society.

Chemical_Engineer

کاربر فعال
سلام
یک تاپیکی بود که بصورت سوال و جوابی بود و بیشتر سوالات صنعتی توش پرسیده می شد من پیداش نمیکنم!چیکارش کردی پوریا؟!:mad:

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک تاپیکی بود که بصورت سوال و جوابی بود و بیشتر سوالات صنعتی توش پرسیده می شد من پیداش نمیکنم!چیکارش کردی پوریا؟!:mad:

با سلام دوست گرامی
تاپیک پرسش و پاسخ صنعتی به تاپیک هایی با موضوعات مشخص تر تفکیک شده است ! تا هم مباحث مختلف در یک تقسیم بندی مشخص از یکدیگر تفکیک شوند و هم مشارکت بهتری در پاسخ به درخواست های کاربران صورت گیرد.
تمامی تاپیک های درخواست و پرسش و پاسخ در مهندسی شیمی را در تالار زیر مشاهده فرمایید.
تالار: سوالات و درخواست های مهندسی شیمی

:gol:

mohandes-87

عضو جدید
سلام بر مهندسان عزیز من چند تا مقاله پیدا کردم که مربوط به National Passive Solar Conference هستن و تنها مقالاتی هستن که بهم کمک میکنن ولی نمیدونم باید چه جوری پیداشون کنم و دانلودشون کنم . یه کتاب انگلیسی پیدا کرده بودم که ایم مقالات رو به عنوان رفرنس معرفی کرده بود و من باید بخونمشون لطفا من رو بی جواب نذارید. برای نمونه یکیشو قرار میدم
Burns. P. J .. J. Nobe. and C. B. Winn. 1 979. Thermal radiation calculations for a vertical
cylindrical water wall. Pro('. 4th National Passive Solar Conferellce. Kansas City. MO. October
3 - 5. 1 979. Newark. DE: American Section of the International Solar Energy Society.

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز

به تایپیک درخواست مقالات مراجعه کنید

م.ش.

عضو جدید
درود بر شما
درسته، تنها گرایشی از مهندسی شیمی که نظام مهندسی داره گرایش گاز هست
در مورد دوم هیچ اطلاعی ندارم:redface:

سلام.اره مهندسی شیمی گرایش صنایع گاز.3 سال باید از مدرک کارشناسی و یا 2 سال از مدرک ارشد و یا یک سال از مدرک دکتری که گذشت میتونید در ازمون تاسیسات مکانیکی شرکت کنید.به سازمان نظام مهندسی ساختمان شهر و یا استانتون مراجعه کنید

mohandes-87

عضو جدید
سلام ترجمه این متن چیه؟
Water walls work on the same principle as that of a Trombe wall, except that
they employ water as the thermal storage material. In this system a thermal
storage wall is made up of drums of water stacked behind glazing, as shown in
Figure 4.10.

mohandes-87

عضو جدید
سلام ترجمه کنید!!!!
The WW test-cell was a hybrid between a traditional
thermal storage wall (indirect gain strategy) and a direct
gain strategy due to the fact that the water tanks employed
for thermal storage were translucent and had enough separation
among them to permit free circulation of the
indoor air across the entire space

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ترجمه این متن چیه؟
Water walls work on the same principle as that of a Trombe wall, except that
they employ water as the thermal storage material. In this system a thermal
storage wall is made up of drums of water stacked behind glazing, as shown in
Figure 4.10.

سلام ترجمه کنید!!!!
The WW test-cell was a hybrid between a traditional
thermal storage wall (indirect gain strategy) and a direct
gain strategy due to the fact that the water tanks employed
for thermal storage were translucent and had enough separation
among them to permit free circulation of the
indoor air across the entire space

به تایپیک زبان مراجعه کنید

amiriq

عضو جدید
سلام...به یک یا چند کتاب که جذب سطحی رو به طور کامل توضیح داده باشه نیاز دارم... مرسی

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان، چند سوال:
1- چطور میشه به پایان نامه های دانشگاههای داخلی یا خارجی دسترسی داشت؟
2- مرجعی هست که لیستی از عناوین پایان نامه ها موجود داشته باشه؟
3- چطور میشه پایان نامه های تو یک موضوع مشخص رو پیدا کرد؟

SCIENSE

عضو جدید
سلام دوستان، چند سوال:
1- چطور میشه به پایان نامه های دانشگاههای داخلی یا خارجی دسترسی داشت؟
2- مرجعی هست که لیستی از عناوین پایان نامه ها موجود داشته باشه؟
3- چطور میشه پایان نامه های تو یک موضوع مشخص رو پیدا کرد؟

برای پایان نامه های داخلی irandoc.ac.ir این سایت هست ولی دسترسی برای پایان نامه بخوای باید حتما به اون دانشگاه حضوری مراجعه کنی و تو کتابخونش بخونی
برای خارجی هم معمولا ازproquest استفاده می کنن که باید دانشگاهنون اکانتشو داشته باشه چیزی مثل science direct هست و الان تقریبا کمتر جایی اکانتشو داره
باز خود من معمولا با گوگل پایان نامه های خارجی کاملی رو تونستم پیدا کنم
در مورد سوال سوم فکر نکنم پایان نامه ها رو بشه لیست کرد فقط مقالات رو لیست می کنند که اونم با سایت scopus انجام می دن

mohandes-87

عضو جدید
سلام .امیدوارم جواب سوالمو بدید خیلی دارم میگردم ولی جوابی پیدا نمیکنم.من میخوام بدونم چقدر از مصرف گاز کشور صرف گرم کردن خونه ها میشه . کار به پخت وپز و سایر مصارف ندارم فقط گرمایش فضای خونه ها
ممنونم

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام .امیدوارم جواب سوالمو بدید خیلی دارم میگردم ولی جوابی پیدا نمیکنم.من میخوام بدونم چقدر از مصرف گاز کشور صرف گرم کردن خونه ها میشه . کار به پخت وپز و سایر مصارف ندارم فقط گرمایش فضای خونه ها
ممنونم

دوستم
کنتور گاز که مصارف بخشهای مختلف خونه رو نشون نمی ده
مگر اینکه پیک مصرف فصل های سرد و گرم رو از هم تفاضل کنی و بصورت تخمینی بگی اینقدر در فصول سرد مصرف بیشتری دارتد، پس صرف گرمایش خونه ها می شه
احتمالاً سایتی هست که آمار مصرف گاز خونگی رو سالیانه گزارش بده

mohandes-87

عضو جدید
دوستم
کنتور گاز که مصارف بخشهای مختلف خونه رو نشون نمی ده
مگر اینکه پیک مصرف فصل های سرد و گرم رو از هم تفاضل کنی و بصورت تخمینی بگی اینقدر در فصول سرد مصرف بیشتری دارتد، پس صرف گرمایش خونه ها می شه
احتمالاً سایتی هست که آمار مصرف گاز خونگی رو سالیانه گزارش بده
ممنون از جوابت ولی اگر بخوام به جایی مراجعه کنم که این آمارو ازش بگیرم کجاست؟

محبوه

عضو
سلام

من برای نگارش پروژه کارشناسیم چه نکاتی را باید رعایت کنم؟ کسی فایلی در این زمینه داره؟

بالا