گفتمان در مورد بازار کار رشته ی برق - الکترونیک

تقویان

عضو جدید
جفتش زمینه کاری خوبی داره،هم plc و هم arm همه اینا بستگی به محیط کاری دارهسعی کنید از طریق اساتید وارد بازار کار بشین،کار یه مهندسی طراحی نه تعمیرات،تعمیرات کار یه تکنسین هست
توی شهرهای کو چیکی مثل شاهین شهر - خرمشهر - آباده و ... بازار کار الکترونیک چیه؟؟ و کدوم گرایشش بهتره ؟من یه چیزایی بلدم میخام از طریق فنی و حرفه ای کلاس برم و گرنه رشتم یه چیز دیگس .با تشکر

دانشمند كوچك

عضو جدید
توی شهرهای کو چیکی مثل شاهین شهر - خرمشهر - آباده و ... بازار کار الکترونیک چیه؟؟ و کدوم گرایشش بهتره ؟من یه چیزایی بلدم میخام از طریق فنی و حرفه ای کلاس برم و گرنه رشتم یه چیز دیگس .با تشکر

راستش بازار کار الکترونیک در شهرک های صنعتی یکم بده چون بیشتر برق صنعتی میخوان مثل قدرت و کنترل
شما باید شرکت های الکترونیکی برین،اونجا برای مرد ها هم پذیرش خوبی دارن،اما شهر های کوچیکی امثال شهر های نامبرده کار در زمینه فنی زیدد نیست چون شرکتی در این شهر های کوچک نیست اما مراکز استان ها هست

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
تکنولوزی الکترونیک در ایران نیست همه وارد کننده ان... بازار الکترونیک زمانی قوی میشه که تولید صورت بگیره .
البته به اراده شخص هم بستگی داره مثلا شما میتونی با ماهی 450 تومن بری شرکت جی ال ایکس تو همین خرمشهری که گفتی .
30 تا مهندس چینی داره که کارای طراحی گوشی و برنامه نویسی رو انجام میدن .
شما زرنگی کن و کارو یاد بگیر ازشون.
بعد خود شما میتونی جای اون مهندسای اجنبی (خارجی ) رو بگیری.
موفق باشی

• Like
واکنش ها: 0192

0192

عضو جدید

شما بهتر بود رشته خودتون رو میگفتید
من به ساری - اصفهان- تهران - کرج رفتم کلا وقتی وارد هر محیط کاری که بشید میبینید برق میتونه سر در بیاره بگه منم هستم:)
البته من برقم و همشم دنبال کار تو رشته خودم بودم و البته خانمم
تو اخرین محل کاریم فهمیدم ما برقی ها تو آزمایشگاهم میتونیم کار کنیم

تو نت موسسه ملی استاندارد از منوی سمت راست اون ازمایشگاه های همکار شهر خودتون رو پیدا کنید

ببینید رو چه بخشی و چه دستگاههایی ازمون انجام میدن بعد استاندارد هشونو بخونید و بعد به ازمایشگاه مراجعه و رزومه پر کنید
البته اوضاع اقتصادی کار ازمایشگاه با توجه به روابطشون با گمرکیشونه والبته خرج و مخارج تو شهرستانها با حقوقها متناسب (البته نه اینکه بخوام بگم کاملا عادلانه ست در یه حدی میخونه ...)

سلام دوستان خسته نباشید
من دانشجوی ترم 6 ( که تموم شد ) الکترونیکم ، دولتی میخونم ، میخواستم این تابستون رو یه سری دوره هم برم. بین دوره های میکرو کنترلری و PLC شک داشتم ، کار با میکرو کنترلر رو بلدم تا حدودی ، ARM کار کردم خودم به این زمینه کلا علاقه دارم ، از اون طرف PLC هم میگن بازار خوبی داره و خیلی بدرد بخوره
ممنون میشم راهنمایی کنید ، کدوم زمینه بازار کار بهتری داره ؟

شما...
اولین مسئله تون معدل بالای حداقل 17-18 باشه (فقط برای اینکه جای حرف برای کارفرما نباشه ... )

دومین مسئله که باید بدونید اینه که در ایران از الکترونیکی برای تعمیر و نگهداری استفاده میکنند و میشناسند و طراح در صنایع وزارت دفاع مثل صاایران و امثالهم بکارگرفته میشه که عزم راسخ داشته باشین حتما میتونید اینجا ها فعالیت کنید که...
avr,arm,pic,fpga, programable ic و... یکی از اینها که بهتره با خودشون به نحوی از طریق کاراموزی یا به بهانه کار رو پروژه ارتباط برقرار کنید تا بدست بیارید رو کدوم باید تسلط بیشتری پیدا کنید و پروژه ای رو انتخاب کنید که در این صنایع کاربردیه تا بهشون پیشنهاد بهید بهتون قول میدم خودشون به شما پیشنهاد کار بدن...

یکی از خانمهای مهندس برق الکترنیک بعد از فارق التحصیلی ارشد الکترونیک از گیلان رشت پروژه پایانیش با fpga بود و الان در وزارت دفاع بخاطر همون پروژه مشغول بکار هستند.... همکار خودم هم در سایپا بهمین نحو وارد کار شدند...

اما plc همه جا کاربرد داره
ازونجایی که کارای مربوط به plc در صنعت (شرکتهای خصوصی کو چیک و بزرگ ) اونقدر زیاد نیست ...
یعنی به این شکل نیست شما بعنوان مهندس وارد بخش plc شید وارد بخش فنی و تاسیسات میشید و با توجه به مهارتهاتون اگر قراره خطی با plc راه اندازی شه یا خطی plcش بمشکل خورد اون کار رو هم به شما اگر حرفه ای تر باشید میسپرن ..

اما بخش فنی مهندسی تو صنایع دولتی طبقه بندی شده ست بصورت :تکنیسین،تکنیسن ارشد،کارشناس،کارشناس ارشد ... مدیر که تعدادشون زیاده و من زیاد ازین بخش اطلاع ندارم و البته ازمایشگاه الکترونیک هم دارند که تعمیرات برد های صنعتی و کامپیوترها رو انجام میدن...

اما plc خب در مهندسی پزشکی هم میتونه استفاده شه...

یه مسئله ای رو بگم که فکر میکنم قبلا تو بخش رزومه گفتم
اگر قراره شرکتی در نظر بگیرید و برید و معی باشید که من علمشو دارم بذار کار کنم بهتون پیشنهاد میکنم:

اول به اهداف و عملکرد شرکت اشراف پیدا کنید
دوم به یه طرح پیشنهادی با صرفه اقتصادی و انرژی مصرفی فکر و تا 60%کار رو برید
سوم به شرکت مراجعه و رزومه ارائه کنید

اگه تا الان بیکار بودید یه ماهم به ظاهر بیکار مرحله دوم رو اماده کنید تا برای ماه بعد بتونید به کار برسید

تا این حد یادم بود باتوجه به مطالبی که گفته شد من به نت دسترسی ندارم چون اپارتمانم خط تلفن نداره و از فردا به سایت نمیام

براتون ارزوی موفقیت دارم به کار رسیدید تو صفحم پیغام بذارید هرچند ماه به سایت سر میزنم و اگر پیغام دستیابیتون به کارو ببینم بشدت خوشحال خواهم شد

موفق باشید
یاعلی

آخرین ویرایش:

Petram

کاربر فعال
, salam
.bebakhshid ke Farsi naneweshtam
. Sherkat ma dar Alman shahre Hamburg ehtiaj be yek Mohandes Electronic dareh
. Tajrobeh kari ham *** nemikad *** inja niruye kar kheyli kame misheh goft aslan nist
** bayad zaban english pefekt bashi zaban almani ehtiaj ** nist
ba man haminja tamas begir

Mowafagh bashid

Engineer Electronic.PNG