گفتمان در مورد بازار کار رشته ی برق - الکترونیک

mojtabaabb

عضو جدید
سلام دوست عزیزتواین رشته دانشگاه هیچ کمکی نمیکنه فقط بایدسابقه کارداشته باشی وکاربلدباشی

behdad1987

عضو جدید
سلام دوست عزیزتواین رشته دانشگاه هیچ کمکی نمیکنه فقط بایدسابقه کارداشته باشی وکاربلدباشی

اقا جون کاربلد باشی یعنی چی هر کی یه چیز می گه شما تصور کن من جز درس تا حالا هیچ هنری نداشتم اما اگه بدونم اگه فقط مشخص باشه چه چیزی یادبگیرم باعث می شه سریعتر یه کار پیدا کنم تمام تلاش خودم رو می کنم انشالا یاد می گیرم اما خب من جز چندتا نرم افزار تخصصی چیزی نمی دونم دوستان می گن همه چی بسته به تلاش ادمه باشه اما خب تعیین کنید حالا باز می گن بستگی داره کجا استخدام بشی اقا جون منظورم اینه چه شغلی در حال حاضر جذب بهتری داره

• Like
واکنش ها: nwic

behdad1987

عضو جدید
من تصور می کنم در زمینه اشتغال توضیحات شفاف واقعا کمیابه حالا فرقی هم نمی کنه که چه شغلی باشه چقدر عالی می شه یکی لطف کنه تجربه های کاملی در این زمینه قرار بده وقتی در مورد بازار کار رشته برق تاپیک زده می شه انتظارات بیش از اینه که توضیحاتی تکراری بشنویم البته از تمام عزیزانی که حتی کوچکترین نظری در این زمینه می دن باید ممنون بود اما اینجا بحث تجربه ملاکه اینکه در حال حاضر دقیقا روال و مسیری که یک فارق التحصیل رشته برق باید طی کنه چیه مثلا به نظر یه شخصی در حال حاضر فارق التحصیل های رشته برق موقعیت بهتری برای اشتغال تو صنایع غذایی دارند مثلا نوشابه سازی البته فقط یه مثال هستش بنابر این ، این تاپیک باید کاملا به روز باشه . بحث اینم نیست که بشه اژانس کاریابی بلکه اطلاعات جدیدی در اختیار ما قرار بده مارو از سردرگمی دربیاره و راهی رو به ما نشون بده که طی کردن اون سریعتر ما رو به موفقیت برسونه

• Like
واکنش ها: nwic

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تصور می کنم در زمینه اشتغال توضیحات شفاف واقعا کمیابه حالا فرقی هم نمی کنه که چه شغلی باشه چقدر عالی می شه یکی لطف کنه تجربه های کاملی در این زمینه قرار بده وقتی در مورد بازار کار رشته برق تاپیک زده می شه انتظارات بیش از اینه که توضیحاتی تکراری بشنویم البته از تمام عزیزانی که حتی کوچکترین نظری در این زمینه می دن باید ممنون بود اما اینجا بحث تجربه ملاکه اینکه در حال حاضر دقیقا روال و مسیری که یک فارق التحصیل رشته برق باید طی کنه چیه مثلا به نظر یه شخصی در حال حاضر فارق التحصیل های رشته برق موقعیت بهتری برای اشتغال تو صنایع غذایی دارند مثلا نوشابه سازی البته فقط یه مثال هستش بنابر این ، این تاپیک باید کاملا به روز باشه . بحث اینم نیست که بشه اژانس کاریابی بلکه اطلاعات جدیدی در اختیار ما قرار بده مارو از سردرگمی دربیاره و راهی رو به ما نشون بده که طی کردن اون سریعتر ما رو به موفقیت برسونه
این تاپیک رو ببینید :
صندلی داغ شاغلین برق

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا من هم كار بلدم هم سابقه كار دارم..............
اما آشنا ندارم و فعلا بيكار..........:(:(:(

• Like
واکنش ها: henn

7th

عضو جدید
اینده ی شغلی

اینده ی شغلی

با سلام خدمت همه ی دوستان,من الان هنر اموز سال 3 فنی و رشته ی الکترونیک هستم میخواستم بدونم در گرایش ها و زیر شاخه ها و رشته هایی که به الکترونیک مربوط میشه مثل ابزار دقیق یا مهندسی پزشکی و....کدومشون در امد و اینده ی شغلی بهتری داره؟؟؟؟ازتون ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.:gol::gol::gol::gol::)

mohsen_1369

عضو جدید
تنها راه كار كردن اينه كه تو زمان دانشجويي بري يه جا كارآموزي كني ... بعد از چند وقت براي خودت يه پا بازاري و مهندس تووپ ميشي

ar.noorian

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان,من الان هنر اموز سال 3 فنی و رشته ی الکترونیک هستم میخواستم بدونم در گرایش ها و زیر شاخه ها و رشته هایی که به الکترونیک مربوط میشه مثل ابزار دقیق یا مهندسی پزشکی و....کدومشون در امد و اینده ی شغلی بهتری داره؟؟؟؟ازتون ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنین.:gol::gol::gol::gol::)

سلام
من خودم ارشد مخابرات هستم..

اما بهت پیشنهاد میکنم قدرت یا ابزار دقیق را انتخاب کن

رزمينا

عضو جدید
كمك

كمك

با سلام
من امروز فارغ التحصيل شدم .يعني نمره پروژه ام رو هم گرفتم وتمام شد.اما الان 3 ماهه به اندازه موهاي سرم به كارخونه ها و شهرك صنعتي ها مراجعه كردم.چون سابقه كار ندارم حتي به صورت آزمايشي و رايگان هم حاضر به اشتغال من نيستند.
لطفا راهنمايي كنيد!
نا اميد شدم.

sheytoonak1368

عضو جدید
salam
midooni az nazare man kar kam nist
faghat kami reghabat sangin shode
yani ba ektefa be madrak taghriban adam noghte sefre.
age too ye zamine khas maharate balaey kasb konim,hata dar doreye daneshjooey ham mitoonam poole khoobi bedast beyarim
f22

a.amir

عضو جدید
شايد شما نتونستيد در مورد تخصص هاي خودتون اونها رو قانع كنيد و با بهانه سابقه كار شما رو رد كردند.
براي خودتون يك رزومه تهيه كنيد كه تمام مهارت ها و تخصص هاتون داخلش ذكر شده باشه.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من امروز فارغ التحصيل شدم .يعني نمره پروژه ام رو هم گرفتم وتمام شد.اما الان 3 ماهه به اندازه موهاي سرم به كارخونه ها و شهرك صنعتي ها مراجعه كردم.چون سابقه كار ندارم حتي به صورت آزمايشي و رايگان هم حاضر به اشتغال من نيستند.
لطفا راهنمايي كنيد!
نا اميد شدم.
سلام
آیا تخصصهای شما چیزی بود که اونا نیاز دارن ؟ تخصصهای مورد نیازشون رو میشناسید ؟
برای مثال خیلی از کارخونه های تولیدی صنعتی چه صنایع غذایی وچه تولیدی قطعات ، بعلت وجود ماشین آلات متعدد در اونا نیاز به افرادی دارن که بتونن در زمینه سرویس و نگهداری ماشین آلات کار کنن برای مورد اول توانایی تجزیه و تحلیل و طراحی مدارهای رله و کنتاکتوری آشنایی با برق صنعتی و ادوات مربوطه آشنایی با انواع سنسورها آشنایی کامل حداقل با یکنوع PLC و برای مورد دوم همه موارد قبلی بعلاوه آشنایی با ماشین آلات CNC لازمه . ضمن اینکه پروسه استخدام تو کارخونه ها مخصوصا بخش خصوصی از کانال خودش انجام میشه و مراحل اداری مفصلی رو باید طی کنه . سعی کنید تو کلاسهای مختلفی که تو زمینه های مورد نیاز جاهایی که قصد استخدامشون رو دارید شرکت کنید نه بخاطر گرفتن مدرک بلکه فهم و درک درست تا در مصاحبه های علمی بتونید موفق باشید .

ehsanstr

عضو جدید
خب این بستگی به خودت داره

رشته الکترونیک متنوع است و باید طبق علاقه ای که اومدی پیش بری.

victor3

اخراجی موقت
متاسفانه الان رشته برق بدترین بازار کار را داره من که خیلی پشیمون شدم این رشته را انتخاب کردم

الان 6 ماهه خدمتم تموم شده و خیلی دنبال کار رفتم هیچ جا حتی رایگان و آزمایشی هم قبول نمی کنند کار کنم

مجبورم برم کارهای کارگری و ساختمانی انجام بدم یه چند روزی

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه الان رشته برق بدترین بازار کار را داره من که خیلی پشیمون شدم این رشته را انتخاب کردم

الان 6 ماهه خدمتم تموم شده و خیلی دنبال کار رفتم هیچ جا حتی رایگان و آزمایشی هم قبول نمی کنند کار کنم

مجبورم برم کارهای کارگری و ساختمانی انجام بدم یه چند روزی
با توجه به شرایط فعلی این وضعیت برای اکثر رشته ها وجود داره در ضمن هیچ دلیلی نداره که انسان یک عمر در بند انتخاب هجده سالگیش باشه اگه راه پیشرفت تو هر زمینه ای رو فراهم میبینید وقت رو هدر ندید در غیر اینصورت سعی کنید نسبت به افراد دیگه که شرایط شما رو دارن برتری و مزیتهای نسبی رو بدست بیارید . مهارت در زبان مخصوصا توانایی مکالمه روان ، مطالعه کتابهای مربوط به مدیریت یا مهارتهای فنی که تو کارگاه ها بهشون احتیاج هست ... هر کدوم میتونه باعث متمایز شدن شما بین هزاران نفر بشه .

bahar200715

عضو جدید
سلام
مشکل اینه که بچه های ما منتظرن درسشون تموم شه و شروع به کار کنم بعدم وقتی 1نفر نیس که تاییدت کنه مشخصه کار نمیدن
ما خورمون وقتی کارمند قرتره استخدام کنیم 1000 نفر مراجعه میکنن که از بین اینا خوب عقل سلیم میگه که اونی که سابقه کاری داره بهتره!!!!!

• Like

علی شوشتری

عضو جدید
من تازه شروع کردم به این کار ولی بر عکس تصور دوستانی که میگند پارتی میخایم من این رشته رو انتخاب کردم که حداقلش واسه خودم کار کنم الان تو این دستشوییهای دور میدونها هم کیت های الکترونیکی یا تایمر استفاده میکنند تا اون فضا پیمای آنچنانی هم مدار کنترلشو یکی مثل شما طراحی کرده من وسعت و عرصه ای به این عظمت رو در هیچ رشته ای ندیدم پس باید برای کل مهندسای الکترونیک چند تا مسیر وجود داشته باشه یا برید بدنبال ابدا باشید یا یاد بگیرید سازه های دیگران رو چطور میشه تعمیر کرد یا ترقی داد من که هدفم از اومدن به این کار تولیده ایدهای خودمه البه اول از خراب کردن و تعمیر کردنه سازههای دیگران استفاده خواهم کرد کار هست فقط باید چشماتو ببندی و یه مدت فکر کنی فکر کنی ببینی چه کار میتونی بکنی الان کلی روباتو دستگاه میتونی بسازی کاربردی و جالب باشند و فکر کنم با این همه فطعه ارزون و متنوع هزینه زیادی هم نداشته باشه.

• Like

n a v

عضو جدید
سلام
اطلاع دارید بازار کار طراح چیپ مخصوصا طراحی آنالوگ (RFICوMMIC,Mixed signal , ...) تو ایران چه جوریاس؟

ehsanstr

عضو جدید
سلام

سلام

اگه درس بخونی و معدلت بالا بره خیلی بهتره تو استخدامیها
پس برو درس بخون معدلت بالا بره.:heart::gol:

twisterjaz

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به مهندسین عزیز
من مهندسی برق-قدرت میخونم. ترم 3 هستم. می خواستم بدونم نرم افزار های ضروری برای کار کدومها هستن؟ میدونید که نرم افزار های خیلی زیادی برای این رشته هست. ولی خوب بعضیهاشون کلیدی هستن.
با تشکر فراوان

STONE FOX

عضو جدید
:) - من يه پيشنهاد دارم. دوست عزيز ميتوني براي شروع و درست كردن سابقه كار ، اول يه مدتي رو يادگيري نرم ازارهاي تخصصي رشته خودت متركز شي و كاملا مسلط بشي بعدا بصورت تدريس خصوصي با اموزشگاههاي فني حرفه اي همكاري كني . اينجوري هم سابقه تدريست جور ميشه هم اينكه يه چيزي ياد ميگيري. كه بعدا ميتوني پروزه عملي هم قبول كني.

sasan_m63

عضو جدید
بازار کار قدرت برای مهندس الکترونیک

بازار کار قدرت برای مهندس الکترونیک

درود بر دوستان عزیز
من خودم لیسانس الکترونیک هستم. اما متاسفانه باید بعرض برسونم با تجربه کاریه اندکم، امروزه بازار کار رشته الکترونیک در ایران به دلیل شرایط کشور خیلی محدود هستش.
مسلما یک مهندس الکترونیک نمیتونه کاری که مربوط به رشته خودش هستش رو پیدا بکنه.
دوستان هم دانشگاهیه من که ازشون خبر دارم یا در زمینه قدرت فعالیت دارند یا بازار آزاد ( بازرگانی ) و یا در حال ادامه تحصیل هستند.
آشنایی با نرم افزارهای گرایش قدرت میتونه برای یه مهندس الکترونیک یک امتیاز مثبت باشه.
البته تمام صحبت های من برای مهندسین برق به جز نوابغ این رشته هستش !!!!!!

با امید بهبود شرایط

آخرین ویرایش:

Tavahom2012

عضو جدید
سلام.واسه كار تو مراكز دولتي وكارخانه ها اول بايد پارتي داشته باشي.يا بايد معدلت بالا باشه و هم كارعملي ديده باشه.بيشتر الان به كار عملي توجه مي شه يعني كار بلد باشي:redface:

shima.power

عضو جدید
سلام
دوست من دانشگاه هیچ کمکی نمی کنه.
اگه دانشجوی خوبی باشی در دوران تحصیلت و با استادی یه جورایی مچ بشی می تونی در کنارش استفاده کنی.
معمولا اساتید مشغول در صنعت از دانشجویان مستعد استفاده می کنند.
حالا چه خودشون چه معرفی کردنشون

منم با نظر شما موافقم:smile: استاده خوب
خیلی میتونه به دانشجوهاش کمک کنه

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها میشه......

بچه ها میشه......

سلام دوستان همه خسته نباشین
می خوام بدونم به نظرشما کجای افکارمن مشکل داره
من دانشگاه آزادخوندم معدلم بالای 17بود هفت تموم کردم ارشدم قبول شدم ولی به دلایلی انصراف دادم
به نظرمن رشته برق یعنی برای من اینطوربوده یه عالمه فرمول و مدار بود فقط همین بعد یه مدت که فرمولها یادت میره یعنی بااین فرمولها نمیشه کاریادگرفت باید رفت توی بازکارو عملی یادگرفت وگرنه درسهای آزمایشگاهیم به نظرم مسخره بود همون مدارهایی که توی جزوه بود بانمودارشون توی ازمایشگاه بسته میشد توی اسکوپ دیده میشد نمیدمم که قبول داشتم به نظرمن طراحی مداریادمیدادن توی آزمایشگاه خیلی بهتربود ی نه اینکه شکل مدارمیدادن بعد میگفتن ببندین اینو به یغال سرکوچه ام اصول برد بورد وبگی برات میبنده نمیگم رشته بدی هست ولی برق یه رشته ای هست که توی دانشگاه یک عالم فرمول میخونی بعدش یادت میره میشی همون دیپلم خداییش خودتون بگین همه برقی میخونیم یه الکترونیک باید مخابرات بخونه قدرت بخونه کنترل بخونه یکمی کامپیوتربخونه وبرعکس یعنی همه فقط توی چندتا واحدباهم فرق دارن درصورتی که هرکسی فقط درس مخصوص خودشو بخونه خیلی بهتر درعوض بارعلمیش بالا میره بعدلیسانس میبینی دقیقا فقط کارشناسی یعنی درست ازهرچیز یکم میدونی وبس مثل بچه ای که حروف الفبا بهش یاد بدن و ولی وصل کردنشو بهش یاد ندن مگراینکه کسی خودش بر بیرون یاد بگیره کلاسی جداکه من به خاطرازادفقط سعی میکردم درسها پاس بشه البته بعددرس که بدترم شدم ازمحیط درس جداشدم بیشترسردرگم هستم نمیدونم ازکجاباید شروع کنم آزمنهای اسختدامی که مرد می خوادمعمولا شرکتها زن میگیرن برای اینکه حقوق کم پرداخت کنن وبعدچندسال راحت اخراج کنن .به نظرمن بهترین قسمت برق درس میکرو بود خیلی باحال بود دقیقا کاربرد شو آدم حس میکرد ولی آخه آدم با سه واحد میکرو که برنامه نویس نمیشه رفتم فنی حرفه ای گفتن برای برق کلاس نداریم باید کامپیوترباشی می خواهی کلاس گلدوزی اسمتو بنویسم واقعا برا ش متاسفم شدم
هرکدوم ازشما دوستان میتونه کمک بکنه یک دنیا ممنون میشم به خدا دارم کلافه میشم من برق ودوست داشتم الانم دوست دارم ولی یه موقع باخودم میگم خداکجای کارم اشکال داشته البته برنامه ام اینه اگه خدابخواهد برای ارشد سال آینده بخونم ولی خیلی تنهای درس خوندن سخته اگه بین دوستان کسی هست که بدونه چطورمیشه برنامه نویسی و طراحی مدار را شروع کرد به هم ایمیل بزنه چه کتابی چه کلاسی باید رفت چه سایتی و هرچی که لازم هست .
ارادتمند همه شما نیره:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان همه خسته نباشین
می خوام بدونم به نظرشما کجای افکارمن مشکل داره
من دانشگاه آزادخوندم معدلم بالای 17بود هفت تموم کردم ارشدم قبول شدم ولی به دلایلی انصراف دادم
به نظرمن رشته برق یعنی برای من اینطوربوده یه عالمه فرمول و مدار بود فقط همین بعد یه مدت که فرمولها یادت میره یعنی بااین فرمولها نمیشه کاریادگرفت باید رفت توی بازکارو عملی یادگرفت وگرنه درسهای آزمایشگاهیم به نظرم مسخره بود همون مدارهایی که توی جزوه بود بانمودارشون توی ازمایشگاه بسته میشد توی اسکوپ دیده میشد نمیدمم که قبول داشتم به نظرمن طراحی مداریادمیدادن توی آزمایشگاه خیلی بهتربود ی نه اینکه شکل مدارمیدادن بعد میگفتن ببندین اینو به یغال سرکوچه ام اصول برد بورد وبگی برات میبنده نمیگم رشته بدی هست ولی برق یه رشته ای هست که توی دانشگاه یک عالم فرمول میخونی بعدش یادت میره میشی همون دیپلم خداییش خودتون بگین همه برقی میخونیم یه الکترونیک باید مخابرات بخونه قدرت بخونه کنترل بخونه یکمی کامپیوتربخونه وبرعکس یعنی همه فقط توی چندتا واحدباهم فرق دارن درصورتی که هرکسی فقط درس مخصوص خودشو بخونه خیلی بهتر درعوض بارعلمیش بالا میره بعدلیسانس میبینی دقیقا فقط کارشناسی یعنی درست ازهرچیز یکم میدونی وبس مثل بچه ای که حروف الفبا بهش یاد بدن و ولی وصل کردنشو بهش یاد ندن مگراینکه کسی خودش بر بیرون یاد بگیره کلاسی جداکه من به خاطرازادفقط سعی میکردم درسها پاس بشه البته بعددرس که بدترم شدم ازمحیط درس جداشدم بیشترسردرگم هستم نمیدونم ازکجاباید شروع کنم آزمنهای اسختدامی که مرد می خوادمعمولا شرکتها زن میگیرن برای اینکه حقوق کم پرداخت کنن وبعدچندسال راحت اخراج کنن .به نظرمن بهترین قسمت برق درس میکرو بود خیلی باحال بود دقیقا کاربرد شو آدم حس میکرد ولی آخه آدم با سه واحد میکرو که برنامه نویس نمیشه رفتم فنی حرفه ای گفتن برای برق کلاس نداریم باید کامپیوترباشی می خواهی کلاس گلدوزی اسمتو بنویسم واقعا برا ش متاسفم شدم
هرکدوم ازشما دوستان میتونه کمک بکنه یک دنیا ممنون میشم به خدا دارم کلافه میشم من برق ودوست داشتم الانم دوست دارم ولی یه موقع باخودم میگم خداکجای کارم اشکال داشته البته برنامه ام اینه اگه خدابخواهد برای ارشد سال آینده بخونم ولی خیلی تنهای درس خوندن سخته اگه بین دوستان کسی هست که بدونه چطورمیشه برنامه نویسی و طراحی مدار را شروع کرد به هم ایمیل بزنه چه کتابی چه کلاسی باید رفت چه سایتی و هرچی که لازم هست .
ارادتمند همه شما نیره:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

دوست گرامی
این مرحله ای که الان شما توش هستین، تقریباً بین اکثر بچه ها مشترک هست پس جای نگرانی نیست، چراکه بعد از 4 سال درس خوندن احساس می کنی توانایی لازم رو برای ورود به بازار کار نداری، بهتر بود یک مقدار زودتر حواستون به این مرحله می بود، ولی الان هم اصلاً به هیچ عنوان جای نگرانی وجود نداره، اگه بخوای می تونی از این مرحله به سادگی عبور کنی فقط حواست به این نکات که می گم باشه:

1- سعی کن عینک بدبینی رو کنار بگذاری و نقاط ضعف شرایط کنونی (همه ما از شرایط و اوضاع کاری الان با خبر هستیم) رو برای خودت بزرگ و تبدیل به تابو نکنی.
2- شرط موفقیت تلاش مستمر هست، پس سعی کن اجازه ندیدی نا امیدی بر تو غلبه کنه.
3- با توجه به اینکه در این مقطع از زمان آشنایی با کامپیوتر و زبان انگلیسی اصل مهمی برای استخدام ها هست، پس سعی کن تا میتونی مهارت های خودت رو تو این زمینه ها تقویت کنی (تسلط بر ICDL و نرم افزارهایی مثل AutoCAD و ..) اگه رشته تحصیلیت الکترونیک بوده حواست باشه از نرم افزارهای تحلیل مدار مثل OrCAD و Proteus غافل نباشی.
4- سعی کن با مشورت از افرادی که تو رشته تحصیلی تو کار می کنند بتونی یک زمینه مناسب کاری رو پیدا کنی و سعی کنی تو اون زمینه دوره ها و آموزش های مناسب رو ببینی (اگه رشته الکترونیک باشی پیشنهاد من به شما طراحی دیجیتال هستش بازار بکری پیش رو داره)
5- نگران فراموشی مطالبی که در دوران تحصیل خوندی نباش، در حین کار هرجا لازم بشه خیلی راحت میشه وقت گذاشت و اونا رو مرور کرد.
6- از حضور در مصاحبه های استخدامی به هیچ وجه نترس تا می تونی در مصاحبه شرکت کن، و یک دفترچه داشته باش و نتایج مصاحبه های قبلیت رو توش بنویس اهم از نقاط ضعف و قوت خودت و سوال هایی که مطرح شده، بعد از چندین مصاحبه کم کم به جو مصاحبه غلبه خواهی کرد و حتماً در اون مصاحبه موفق خواهی شد.
7- حواست باشه دوران شغلهای 30 ساله تقریباً رو به اتمام هست و اصلاً نگران پایان قرارداد و اخراج و .. این چیزا نباش، به تجربه کاری فکر کن. رشد متخصصین تو شرکتهای خصوصی با شیب خیلی تندی اتفاق می افته بر عکس شرکتهای دولتی.
8- سعی کن برای شروع کار پس از انتخاب زمینه کاری مناسب، در سال اول خیلی به فکر حقوق بالا نباش به این فکر کن که بتونی در زمینه دلخواهت وارد کار بشی حتی با حقوق کم، ولی وقتی تجربه مناسب پیدا کردی، به هیچ وجه سطح خودت را پایین نیار.
9- به نظرم تمرکز کن روی کار، چون با ادامه تحصیل فقط سطح توقع خودت رو بالا می بری و شانس استخدام خودت رو 2 سال دیگه به تعویق می اندازی.

انشاله موفق باشی

Yuri Boyka

عضو جدید
دوستان رشته برق یک رشته ی کلیشه ای نیستش و کسائی موفق اند که دارای نوآوری و ابتکار هستن. اگر دقت کتید الکترونیک تموم زندگی بشر رو در بر گرفته ولی این به این معنی نیستش که یک نفر ایده ای رو ارائه بده تا شما روش کار کنید. شما ایکه الف دانشگاه هستین تا حالا فکر کردین که چه طوری میشه یکی از مشکل هایی رو که تو دور و برمون هست رو با علم الکترونیک حل کنی؟ یا فقط کتاب خوندی؟
خلاصه که به نظر من قرار نیست که به عنوان یک مهندس از آماده هر چیز استفاده کنیم.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان رشته برق یک رشته ی کلیشه ای نیستش و کسائی موفق اند که دارای نوآوری و ابتکار هستن. اگر دقت کتید الکترونیک تموم زندگی بشر رو در بر گرفته ولی این به این معنی نیستش که یک نفر ایده ای رو ارائه بده تا شما روش کار کنید. شما ایکه الف دانشگاه هستین تا حالا فکر کردین که چه طوری میشه یکی از مشکل هایی رو که تو دور و برمون هست رو با علم الکترونیک حل کنی؟ یا فقط کتاب خوندی؟
خلاصه که به نظر من قرار نیست که به عنوان یک مهندس از آماده هر چیز استفاده کنیم.
قبول دوست عزیزولی فقط داشتن ایده کافی نیست باید بدوینی ازکجابایدشروع کنی متاسفانه توی دانشگاه ها فقط فرمول یاد میدن کاربد نههههههههههههه
من مثلا توی درس کنترل بارها برام سئوال بود مثلا پاسخ پله یعنی چی؟ چه چیزی توی دنیای بیرون بوده که تبدلیل به این شکل ریاضی شده ولی جوابی نگرفتم متاسفانه استادها به جای اینکه بگن این پاسخ پله این پاسخ ضربه ...........یاچیزهای دیگه بگن ریشه این فرمول چیه کاربرد چیه خیلی خوب میشد برای بچه هام جالب میشد ولیییییییی......................................
من تنها توی درس میکرو واقعا لمس کردم روابط تئوری چه جوری کاربرد داره ولیییییییییییییییییی چه فایده سه واحدبیشترنبود
فقط میدنم که گیج شدممم چه کلاسی باید برم ازکجا شروع کنم
پس داشتن ایده کافی نیست باید خیلی چیزها بدونی ازهمه مهم ترداشتن استادهایی که کمکت کنن حداقل یه جهت فکری بهت بدن
خب من چند وقت پیش نیازبه یک دیکشنری یایه چیز شبیه این کهبشه باهاش حرف مکالمه بکنی داشتم ازاستادم پرسیدم گفتم هست همچین چیزی گفتن نیست باید برین با خارجی ها چت کنین
ولی اگه واقعا یه نرم افزارهوشمند باشه که بشه باهاش مکالمه داشت خیلی خوب بود ولی برای ساخت این چیز ازکجابایدشروع کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::confused::(:cry:
باتشکر

Yuri Boyka

عضو جدید
فرمایش شما صحیح ولی قبول دارید که شناخت کافی از رشته برق ندارید؟منظورم اینکه برنامه نویسی تو تخصص رشته کامپیوتره. یه مهندس باید بتونه توی سه حوزه صاحب نظر باشه:
1- حوزه مهندسیش
2- مدیریت
3-اقتصاد
نمیدونم تا چه حد حرفامو قبول دارید، ولی به شما اطمینان می دم که حرفهایی که زدید مشکل خیلی از دوستانه.
منظورم از این جمله که می گم: ((رشته برق یک رشته ی کلیشه ای نیستش و کسائی موفق اند که دارای نوآوری و ابتکار هستن))
اینکه به عنوان مثال: یه دانشجوی برق باید بدونه که افزایش ولتاژ معکوس پیوند بیس کلکتور چه تاثیری روی عملکرد ترانزیستور داره؟
امیدوارم که تونسته باشم منظورمو بهتون برسونم.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فرمایش شما صحیح ولی قبول دارید که شناخت کافی از رشته برق ندارید؟منظورم اینکه برنامه نویسی تو تخصص رشته کامپیوتره. یه مهندس باید بتونه توی سه حوزه صاحب نظر باشه:
1- حوزه مهندسیش
2- مدیریت
3-اقتصاد
نمیدونم تا چه حد حرفامو قبول دارید، ولی به شما اطمینان می دم که حرفهایی که زدید مشکل خیلی از دوستانه.
منظورم از این جمله که می گم: ((رشته برق یک رشته ی کلیشه ای نیستش و کسائی موفق اند که دارای نوآوری و ابتکار هستن))
اینکه به عنوان مثال: یه دانشجوی برق باید بدونه که افزایش ولتاژ معکوس پیوند بیس کلکتور چه تاثیری روی عملکرد ترانزیستور داره؟
امیدوارم که تونسته باشم منظورمو بهتون برسونم.
سلام
بله متوجه شدم ولی میگم که باید بدونی که ازکجاهم شروع کنی متاسفانه من توی رشته خودم شناخت کافی نداشتم به عنوان نمیدونم چقدرمن مشکل دشاتم و چقدر اساتید محترم
من رشته اصلیم الکترونیک بود شمافرض کنید اشتادالکترونیک ما هربارازش خواستم درس بپرسم چی گفته باشه خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟
اینو گفت :ول کن بابا می خواهی توی این مملکت چکاره بشی آخرش یکی مثل من میشی واعترافم میکنم الکترونیکم باوجودی که رشته ام بوده ضعف هست
ولی منظورم این هست که به عنوان مثال همین چراغ راهنمای ورانندگی هوشمند لازمه اون بلدبودن برنامه نویسی وطراحی مدار بوده توی دانشگاه ما که یاد ندادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من تنها چیزی که یادگرفتم مثلا نوشتن یه برنامه رقص نوربود وپارکینگ که اونم شکرخدایادم داره میره ولی طراحی مدارهاشونو بلد نیستم ولی واقعا رشته ام ودوست دارم ونمیدونم چه کتابی دقیقا بخونم چه کلاسی باید برمممممممممم اگه شما میتونید راهنمای بفرمایین برادرگرامی متشکر میشم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol: