گزارش توي نرم افزار Access

MIXIMOM6

عضو جدید
بچه ها سلام- 2تا سوال از نرم افزار ACCESS : -چطور مي تونيم از يك يا چند ركورد خاص گزارش بگيريم؟
-ديگه اينكه چطور مي تونيم توي گزارشي كه تهيه مي كنيم يه جدول مثل جدولايي كه توي WORD ميكشيم بكشيم؟( طوري كه هر سر ستون جدول هم يكي از فيلدهامون باشه)مرسي مهربونا:smile:

iaidin

عضو جدید
بچه ها سلام- 2تا سوال از نرم افزار ACCESS : -چطور مي تونيم از يك يا چند ركورد خاص گزارش بگيريم؟
-ديگه اينكه چطور مي تونيم توي گزارشي كه تهيه مي كنيم يه جدول مثل جدولايي كه توي WORD ميكشيم بكشيم؟( طوري كه هر سر ستون جدول هم يكي از فيلدهامون باشه)مرسي مهربونا:smile:

سوال اول خودتون ذکر میکنید که چند رکورد خاص و برای گزارش گیری از این رکوردها کافیه کوئری بزنیدکه اون رکوردها را بازیابی کنه و بعد بفرستید برای گزارش و چاپ و ...
سوال دوم اگه منظورتون برای ورود اطلاعات و ویرایش و ... هست کافیه اون چدولها را روی فرم تو اکسس قرار بدید و فیلدهای مربوطه را به بانکتون متصل کنید. اگر منظورتون داشتن جدول برای چاپ و ... هست کافیه اون جدول را توی ریپورت طراحی کنید و فیلدهای مربوطه را داخل cell های مربوطه قرار بدید برای چاپ
اگه مشکلتون برطرف نشد سوالتون را دقیق ذکر کنید

MIXIMOM6

عضو جدید
ممنون دوست عزيز _ راستش انقد از جواب دادن بچه ها نا اميد شده بودم كه ديگه يه مدت طولاني بود كه به سايت سر نزدم. خيلي ممنون از راهنماييت. روي ركوردايي كه مي خواستم quary زدم ولي وقتي ميخوام ازش گزارش بگيرم، (توي قسمت report design)، فقط table واسه گزارش گرفتن نمايش داده مي شه quary رو واسه انتخاب نمايش نميده

iaidin

عضو جدید
ممنون دوست عزيز _ راستش انقد از جواب دادن بچه ها نا اميد شده بودم كه ديگه يه مدت طولاني بود كه به سايت سر نزدم. خيلي ممنون از راهنماييت. روي ركوردايي كه مي خواستم quary زدم ولي وقتي ميخوام ازش گزارش بگيرم، (توي قسمت report design)، فقط table واسه گزارش گرفتن نمايش داده مي شه quary رو واسه انتخاب نمايش نميده
شما فایلتون را بگذارید تا بررسی بشه و سریعتر به نتیجه برسید.

MIXIMOM6

عضو جدید
اين فايل همون مثالي هست كه گفتم از quary كه ساختم نميشد گزارش بگيرم. بازم ممنون از پيگيري هاتون

پیوست ها

• New Folder.zip
    117.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

iaidin

عضو جدید
اين فايل همون مثالي هست كه گفتم از quary كه ساختم نميشد گزارش بگيرم. بازم ممنون از پيگيري هاتون
من گزارش customer را برای کوئری تنها برای استان تهران ست کردم
اگر بخواهید از کوئری های اکسترنال استفاده کنید کافیه توی قسمت report souce زمانی که پنجره باز شد برای انتخاب سورس کافیه کوئری را انتخاب نمایید.

پیوست ها

• Access.zip
    123.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MIXIMOM6

عضو جدید
كوئري هاي اكسترنال رو نديدم. از كجا مي تونم پيداشون كنم؟ من اكسس 2007 دارم توي اين ورژن هم كوئري اكسترنال هست؟
اگه ممكنه ميشه در مورد گزينه report source هم بگيد دقيقا با باز شدن كدوم پنجره و كجا مي تونم اونو پيدا كنم؟ واقعا ممنون

iaidin

عضو جدید
كوئري هاي اكسترنال رو نديدم. از كجا مي تونم پيداشون كنم؟ من اكسس 2007 دارم توي اين ورژن هم كوئري اكسترنال هست؟
اگه ممكنه ميشه در مورد گزينه report source هم بگيد دقيقا با باز شدن كدوم پنجره و كجا مي تونم اونو پيدا كنم؟ واقعا ممنون
report source را در پروپرتی طراحی ریپورت میتونید مشاهده نمایید.

درصورتیکه در گزارش شما کوئری طراحی کنید به اون کوئری اینترنال و در صورتی که برای گزارش از کوئری هایی که در گذشته طراحی شده باشد استفاده نمایید به اون کوئری اکسترنال گوییم
در فایل ضمیمه شده یک گزارش با نام report1 طراحی کردم که از کوئری که قبلا شما طراحی کرده بودید (اکسترنال)با نام 1 استفاده شد.
بفرمایید

پیوست ها

• Access2.zip
    62.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0