گزارش از نمایشگاه بین اللملی مشهد

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
با عرض سلام وخسته نباشید قصد از درست کردن این تاپیک اشنا شدن و به روز شدن مهندسین عزیز برای ارتقا سطح علمی است سعی می شود تا حد امکان خلاصه نویسی شود و عکس های مربوط به هر موضوع نمایشگاه بار گذاری شود با تشکر فراوان:gol:

hamid051

کاربر ممتاز
اول از همه معذرت خواهی میکنم برای اشتباهی که نوشتم (نمایشگاه بین اللملی )به بزرگوای خودتون ببخشید
نمایشگاه قبلی که در تاریخ19/3/91برگزار شد با موضوع ساختمان و سرمایشی و گرمایشی بود و با شرکت 350 واحد صنعتی و خدماتی و بازرگانی انجام پذیرفت از معروف ترین برند ها و شرکت ها به دلند الکتریک ,مهندسی ماشینهای دوار توس,انرژیهای تجدید پذیر آفشید,هوای پاک سهند,تهویه گلد ایران,ایران رادیاتور,آذران,سبز گستر آسیا,ایران مشعل,بوتان,شیرهای صنعتی و ساختمانی ایران,شیر الات قهرمان,جهان افروز,استیل البرز,سام الکتریک (سامسونگ)و بسیار شرکت های دیگه که از قلم افتاده اند میتوان اشاره کرد نکته جالب این نمایشگاه اتش سوزی آن در انبار یکی از واحد های شرکت کننده بود که اتش مهار شد اما بعد از 20 دقیقه نکته جالب اینجا است که بعد از برگزاری نماز مغرب و عشا دقیقا پشت نماز گزارن آتش سوزی اتفاق افتاد و من و تمام مردم به تماشای این اتفاق مشغول بودیمgal.jpg3B.jpg
با عرض شرمندگی از اطلاعات کم اخه اون زمان قرار نبود که من گزارش تهیه کنم انشالله نمایشگاه بعدی

hamid051

کاربر ممتاز
تاریخ و موضوع برگزاری نمایشگاه بین المللی مشهد
نمایشگاه بین المللی فناوری گاز ,نفت,پتروشیمی و صنایع وابسته
نمایشگاه بین المللی صنعت آب و فاضلاب و تجهیزات وابسته
نمایشگاه بین المللی برق ,الکترونیک تجهیزات وصنایع وابسته
در تاریخ 91/3/30 الی 91/4/2
برگزار می شود

hamid051

کاربر ممتاز
با عرض سلام وخسته نباشیدبه محضر تمام مهندسین عزیز من امروز یعنی 91/4/2 به بازدید از نمایشگاه رفتم واقعا که جای همتون خالی بود بهترین بخش نمایشگاه مربوط می شود به پتروشیمی و نفت و گاز که واقعا به مواردی اشاره میشود که در بحث کنترل موجودی و کنترل تولید و نت به اونها کمتر اشاره شد و میتونم بگم خیلی اپدیت شدم ولی متاسفانه من دیر وقت به خونه رسیدم و نمتونم امشب گزارش رو تحویل بدم ولی انشالله حتما فردا به سمع و نظر دوستان می رسانم
با تشکر

sed ali

کاربر ممتاز
با عرض سلام وخسته نباشیدبه محضر تمام مهندسین عزیز من امروز یعنی 91/4/2 به بازدید از نمایشگاه رفتم واقعا که جای همتون خالی بود بهترین بخش نمایشگاه مربوط می شود به پتروشیمی و نفت و گاز که واقعا به مواردی اشاره میشود که در بحث کنترل موجودی و کنترل تولید و نت به اونها کمتر اشاره شد و میتونم بگم خیلی اپدیت شدم ولی متاسفانه من دیر وقت به خونه رسیدم و نمتونم امشب گزارش رو تحویل بدم ولی انشالله حتما فردا به سمع و نظر دوستان می رسانم
با تشکر

راستش تابجال من نمایشگاه های تخصصی نرفتم !
یکی دوبار هم دعوت شدم ، ولی بازم به عات دوری راه نرفتم .
مگه تو این نمایشگاه ها چه خبره که تو میگی اطلاعات تخصصی به دست آوردم ؟؟
مشتاقانه منتظریم !!

hamid051

کاربر ممتاز
سلام علی جان نمایشگاه از این نظر به شما کمک می کنه که شما رو با محصولاتی و پروژه های اشنا میکنه که به روز هستند همینطوری که میدونی اگه یک کتاب دانشگاهی رو بخوان به روزش کنن حداقل 2 سال طول میکشه نمایشگاه برای دانشجویان و مهندسین و اساتید و... غیر از جنبه های مکملی برای درسها و اشنا شدن با محصولات جدید و سازندگان و روش تولید و... حتی حکم یکپارچه کردن گروه های ملی رو داره البته با نوشتن و گزارش تهیه کردن نمیشه همه اتفاقا و دست اورد ها رو بیان کرد چون هر کسی در حد اطلاعات و تفکر خود میتونه بهره برداری کنه

hamid051

کاربر ممتاز
اولین دستگاهی که برای نمایش گذاشته داده شد دستگاه جنرال موتور بود که تولید برق را برعهده داشت
مشاهده پیوست 103425
جنرال موتور شرکت ساینا دیزل که دیزل سناتور بر روی اون سوار هست و شرکت لمنز امریکا با شرکت ساینا همکاری میکند و تمام مونتاژ این دیزل داخل ایران-مشهد صورت میگیرد
در سمت چپ این دیزل دیزل های تولید برق که سوار بر خودرو های سنگین بود به نمایش در امده بود.
سالن عطار
اولین شرکت که واقعا چشم گیر بود شرکت مهندسی پایش وضعیت اریا سامان بود (به علت زیادی قرفه ها من فقط به چند تا قرفه که دستگاه با قابلیت بالا وجود دارد سر میزنم به صورت رندم)هدف اصلی شرکت پایش وضعیت،آنالیز ارتعاشی،عیب یابی و بالانس تجهیزات دوار و ترموگرافی است دستگاه معرفی شده در نمایشگاه دستگاه انالیز انلاین تجهیزات است که توضیحات زیر را در بر دارد (همین طور که میدونید سخترین کنترل ها کنترل پیوسته و فرایندی است مانند پلایشگاه ها )
امروز با توجه به مسائل و مشکلات اقتصادی و تحریم های جهانی یکی از معضلات مدیران صنایع هزینه های هنگفت تعمیرات و همچنین حفظ سلامتی تجهیزات و ماشین الات می باشد شیوه های قدیم نگهداری و تعمیرات نظیر کارتا سر حد خرابی(ran to failure) و تعمیرات پیشگیرانه (preventive maintenance) به علت کاستی ها و نواقص آنها دیگر پاسخگوی نیاز های صنایع نبوده و احتیاج مبرم به روش نوین نگهداری و تعمیرات پیش بینانه (predictive maintenance)احساس می گردد.استفاده از این روش نوین نگهداری و تعمیرات صرفه جویی عظیم اقتصادی را چه در بخش هزینه تعمیرات و چه در بخش تولید با ایجاد استمرار و پیوستگی آن در پی خواهد داشت در نگهداری و تعمیرات پیش بینانه با استفاده از تکنیک های مختلف مانند انالیزارتعاشی،ترموگرافی،انالیز روغن،تحلیل اماری،ریشه یابی علل خرابی(RCA)و داده برداری های مستمر و دوره ای ،ماشین الات تحت پایش وضعیت قرار گرفته و عیوب ،در همان مراحل ابتدای پیدایش ،شناسایی شده و نسبت به رفع انها در بهترین زمان ممکن با صرف کمترین هزینه اقدام میشود

29062012005.jpg

این دستگاه همینطور که گفته شد میتواند به گروه نت بگه که چه وقتی باید تعمیر بشه و کجای دستگاه معیوب شده است
شرکت پویا گام خراسان که دستگاه های کنترل گازهای شهری را تولید و منتاژ میکنند
عکس ها در پست بعدی

hamid051

کاربر ممتاز
29062012007.jpg
دستگاه رکورد فلومتر

29062012008.jpg

در بخشی از تالار عطار به قرفه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران بر خوردم این انجمن در سال 1379 تاسیس شده است هم اکنون 500 عضو تولیدی و خدماتی در صنعت نفت دارد و هدف اصلی این انجمن ارائه خدمات به متقاضیان خود می باشد که به موارد زیر می شود اشاره کرد
1- ایجاد بانکهای اطلاعاتی شناسایی بازارهای مصرف تولیدات اعضاء وضعیت و جایگاه رقبا در بازارها فروشندگان مواد اولیه کمیاب و اطلاعات بازرگانی مورد نیاز اعضا
2- برگزاری اموزشهای کاربردی مورد نیاز اعضا با حداکثر بهره گیری از امکانات موجود در کشور
3- کمک به اتقاءکمی و کیفی کاهش ضایعات هزینه های تولید و افزایش قدرت رقابت تولیدات اعضا در بازارهای داخلی و خارجی با بهره گیری از مشاورین توانمند و صاحب نظر
4- شرکت در نمایشگاهها به منظور معرفی تولیدات

آخرین ویرایش:

hamid051

کاربر ممتاز
29062012009.jpg

دستگاه رسوب زدایی طرز کار این دستگاه به این صورت است که دور لوله حلقه میزند و با فرستادن فراکانس رادیویی (آلتراسونیک)به صورت سینوسی رسوب ها را وادار میکند به جای اینکه به لوله رسوب گیرد به هم چسبده و یکدیگر را جذب کنند و از خروجی لوله دفع شوند این تکنولوژی جدید کمکی بزرگ برای شرکتهای است که به راحتی قادر به استفاده از لوله بازکن ها یا دستگاههای لوله بازکنی نیستند و همچنین استفاده مکرر از محلولهای شیمیای و دستگاهها (فنر ها و مته ها)لوله بازکنی از عمر لوله می کاهد و اسیب به لوله میزند .

29062012011.jpg
دستگاه کلمون که ساخت کره است راستش هیچ اصلاعاتی یادم نماید فقط میدونم مربوط به برق بود :smile:

hamid051

کاربر ممتاز
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان نمایشگاه فن اوری و اطلاعات در نمایشگاه مشهد برگزار میشود البته امروز رو اختتامه است دیشب یکی از شرکت کنندگان با من تماس گرفت و خبر داد
امیدوارم که وقت داشته باشید و به نمایشگاه سر بزنید (مشهدی ها!)
دوستان چقدر خوبه که تمام رویداد های نمایشگاه شهرشان رو توی این تاپیک قرار بدن خیلی بهتر است مخصوصا اینکه تخصیصی هم باشه (مهندسی صنایع فقط به پزشکی ربطی نداره تازه اون هم یک مقداریش:biggrin::book:)

hamid051

کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز 13 همین برج یعنی 6 نمایشگاه ماشین در نمایشگاه مشهد برگزار میشود یکی از شلوغ ترین و پر طرفدار ترین و قدیمی ترین نمایشگاها در مشهد است من که خودم از 6 سال پیش بیشتر موقع ها میرفتم خلاصه هرکسی توی مشهد هست و نیاد ا دست داده ایشالله بتونم برم و گزارش خوبی بدست بیاورم
با تشکر :gol:

sed ali

کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین عزیز 13 همین برج یعنی 6 نمایشگاه ماشین در نمایشگاه مشهد برگزار میشود یکی از شلوغ ترین و پر طرفدار ترین و قدیمی ترین نمایشگاها در مشهد است من که خودم از 6 سال پیش بیشتر موقع ها میرفتم خلاصه هرکسی توی مشهد هست و نیاد ا دست داده ایشالله بتونم برم و گزارش خوبی بدست بیاورم
با تشکر :gol:

سلام حمید جان !
آره حتما گزارششو بزار ! ما که نمیتونیم بیایم !!
کلا ما هم عشق ماشین !!
مشخصه خودت هم علاقه داری که 6 سال اونجا میری !!

hamid051

کاربر ممتاز
سلام حمید جان !
آره حتما گزارششو بزار ! ما که نمیتونیم بیایم !!
کلا ما هم عشق ماشین !!
مشخصه خودت هم علاقه داری که 6 سال اونجا میری !!
yes دقیقا عاشقشم

hamid051

کاربر ممتاز
سلام باید بگم که مکانی که برای گزارش رفتم نمایشگاه نبود بلکه فروشگاه بود شرکت کنندگان به 2 بخش تولید کنندگان خودرو و شرکتهای تجهیزات جانبی خودرو ها تقسیم می شدنند (البته سازمان اتوبوسرانی هم یک نمایشگاه از خودرو های انتیک و قدیمی هم سنگین و هم سبک گذاشته بود که شلوغ ترین و جذاب ترین بخش بود و میشود بگی که واقعا اون تکیه از فروشگاه نمایشگاه بود:biggrin: اما بارز ترین شرکتها شرکت کرمان موتور و شرکت وارد کنندگان خودرو GM بودنند کرمان موتور با 2 خودرو جدید و GM با soda ای که به نمایش گذاشته بود از نظر من فعل ترین بود اما شرکت سایپا و ایران خودرو فقط نمایندگان فروش خودشونو فرستاده بودند به صورتی که من اطلاعات فنی ماشین رو پرسیدم یکی از اشخاص نمایندگی به من اذعان داشت که من هیچ اصلاعاتی در این باره ندارم خوب از یک بازاریاب یا منشی هم نباید توقع داشت سایپا با چهار نماینده فروش و ایران خودرو هم با یک نماینده فروش اما سوال اینجاست واقعا چه کسی باید پاسخگویی مشکلات مردمی در باره گرانی ماشین نبود قطعات و... باشه ایا نیامدن شرکتهای خودرو ساز ایران برای طفره رفتن از این سوالات است یا اینکه واقعا سطح نمایشگاه مشهد پایین است من با یکی از شرکتهای که قطعات الکترونیک تولید میکردنند صحبتی داشتم و ایشان به این نکته اشاره کرد که حتی ایران خازن های خودش را تولید نمیکند واقعا جای تعجب است چرا باید مواد اولیه و تجهیزات اولیه رو از خارج کشور وارد کنیم
فکر کنم وارد کردن داره به یک فرهنگ تبدیل میشه

hamid051

کاربر ممتاز
عکس های گرفته شده

عکس های گرفته شده

09042012029.jpg

درباره ماشین پایینی منتاژ شده از موتور میتسوبشی و اتاق لیفان به نام فکر کنم JAC اگر اشتباه نکنم از همین امسال وارد بازار ایران میشود

پیوست ها

• 09042012030.jpg
    09042012030.jpg
    48.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamid051

کاربر ممتاز
عکس های گرفته شده

عکس های گرفته شده

09042012031.jpg

و خودرو پایین مربوط به شرکت GM که مونتاژ شده چین است و به ایران صادر میشه

پیوست ها

• 09042012032.jpg
    09042012032.jpg
    50.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hamid051

کاربر ممتاز
به گفته دوست عزیزمون GMFAR
اپ شد فقط من دوباره این موضوع رو بگم اگر یکی از مهندسین عزیز سمیناری . نمایشگاهی یا هر پرسه مربوط به مهندسی صنایع یا موارد مشابه شرکت یا انکه اطلاعی داشت لطفا در این تاپیک به اشتراک بذاره مرسی و ممنون . اولینش رو هم خودم میزارم
دوره های ایزو در دانشگاه فردوسی مشهد داره برگزار میشه
چند وقت دیگه هم ثبت نامش به اتمام میرسه :D

hamid051

کاربر ممتاز

همایش تخصصی رایگان " Research Methods and Tools - فراتر از روش تحقیق " سه شنبه 15 اسفند 91 ساعت 13 الی 17 در سالن شهید شهبازی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می گردد.
مدرس این دوره دکتر امید مهرابی دکترای توسعه منابع انسانی می باشند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر :موسسه آموزش عالی آزاد پژوهش 86741-021