گرفتن پذیرش از دانشگاههای خارج کشور در رشته مدیریت

frooh

عضو جدید
سلام دوستان
فکر کردم جای این تاپیک در باشگاه مدیریت کلا خالیه. اگر کسی در این مورد سوال یا حرفی داره خوشحال می شم کمک کنم.

frooh

عضو جدید
برای شروع لازمه به یک سوال پاسخ داده بشه. خیلی ها می پرسند چرا رشته های فنی و مهندسی به راحتی پذیرش می گیرند اما رشته هایی مثل مدیریت اینگونه نیست. دو تا دلیل اصلی برای این مساله وجود داره.
نخست اینکه رشته های علوم انسانی بخصوص مدیریت و جامعه شناسی در کشورهای پیش رفته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند ( برخلاف ایران) و تمایل دانش آموزان خوب بومی برای ادامه تحصبل در این رشته ها بالاست به همین خاطر درصد بیشتر پذیرش دانشجویان به دانش آموزان همان کشورها اختصاص دارد و سهمیه دانشجوبان خارجی بسیار کمتر هست. در حالیکه رشته های فنی و مهندسی در بین دانش آموزان کشورهای پیشرفته طرفدار زیادی ندارند و در نتیجه پذیرش دانشجوبان خارجی به راحتی انجام می شود

دوم اینکه برای گرفتن پذبرش در رشته های مدیریت در بیشتر دانشگاههای معتبر دنیا به مدرک GMAT نیاز هست که امتحان ان هم در ایران برگزار نمی شود و از انجایی که همه توانایی رفتن به دبی و ترکیه را برای گرفتن این مدرک ندارند از گردونه رقابت خارج می شوند.

vahid2511

عضو جدید
سلام
من متولد 1363 هستم، مهندس متالورژی دانشگاه علم و صنعت تهران با معدل 14 و ترم آخر مدیریت اجرایی دانشگاه پیام نور تهران که فقط پایان نامه م مونده و معدلم بالای 17، 18 می شه، حدود سه سالم سابقه کار دارم، با شرایط من می تونم برای دکترا اقدام کنم؟ اصلا شانسی دارم؟ کدوم کشور و دانشگاه؟ آیا فقط واسه تحصیل اقدام کنم؟ البته برادر من یک سال هست که رفته کانادا، مجرد هستم و محدودیت سربازی هم ندارم، ممنون می شم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید.

frooh

عضو جدید
سلام
من متولد 1363 هستم، مهندس متالورژی دانشگاه علم و صنعت تهران با معدل 14 و ترم آخر مدیریت اجرایی دانشگاه پیام نور تهران که فقط پایان نامه م مونده و معدلم بالای 17، 18 می شه، حدود سه سالم سابقه کار دارم، با شرایط من می تونم برای دکترا اقدام کنم؟ اصلا شانسی دارم؟ کدوم کشور و دانشگاه؟ آیا فقط واسه تحصیل اقدام کنم؟ البته برادر من یک سال هست که رفته کانادا، مجرد هستم و محدودیت سربازی هم ندارم، ممنون می شم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید.

سلام
اگر چه که گرفتن پذیرش فاکتورهای زیادی داره ( نمرات زبان، سابقه تحصیلی، سایقه علمی و پژوهشی و سابقه کار) اما مهمترین فاکتور در گرفتن پزیرش معمولا سابقه تحصیلی دانشجو هست. دوستان زیادی رو می شناسم که با وجود داشتن سابقه های کاری خوب و پژوهشی به علت نداشتن معدل بالا موفق به گرفتن پذبرش نشدند.
لازم هست به این نکته توجه کنید که گرفتن پذیرش از دانشگاهها دو مرحله کاملا مجزاد راد. گرفتن PLACE و گرفتن Fund یا بورس. معمولا دوستانی که معدل پایین داشتن پذبرش گرفتند اما اکثرا موفق به گرفتن بورس نشده اند اما همیشه حالتهای خاص هم وجود دارد.
به طور کلی امکان گرفتن پذبرش برای شما در اروپا و استرالیا بیشتر از امریکا و کانادا هست. چون استرالیا و اروپا استاد محور هستند یعنی اگر استادی بپذبرد با شما همکاری بکند دانشگاه و دانشکده فورا موافقت می کنند اما در امریکا و کانادا دانشگاه تصمیم گیرنده نهایی است و استاد نقش مهمی ندارد.
برای امریکا و کانادا شما نیاز مند مدرک GMAT هستید که توصیح آن را قبلا نوشتم.
به طور کلی پیشنهاد میکنم برای استرالیا و چند دانشگاه در اروپا که مدرک GMAT نمی خواهند اقدام کنید و چنانچه جوابهای مثبتی گرفتید به فکر کانادا و امریکا باشید.

برای گام اول به فکر امتحان زبان و نوشتن یک پروپوزال قوی باشید. برای نوشتم پروپوزال و گرفتن ایده بهترین کار خواندن سابقه علمی اساتید دانشگاه مورد نظر تان است.

bespar

عضو جدید
مهد MBA آمریکا و انگلیسه
ولی واقعا از رشته های خیلی گرونه

چون اگر فارغ التحصیل هم بشی همه جا استخدام داره
و حتی برای کارآفرینی هم خیلی مفید و تاثیر گذار هست

ولی اگه بخواهیم حد متوسط رو در نظر بگیریم آلمان و استرالیا می تونه گزینه خوبی برای تحصیل در ام بی ای باشه

zelahe

عضو جدید
سلام خسته نباشید..من حقوق خوندم.. میخوام تغییر رشته بدم .. و از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم..و از اونجایی که می خوام با هزینه شخصی خودم پذیرش بگیرم یعنی فاند نمی خوام .. می خواستم بدونم فکر میکنید بتونم مدیرت بخو نم با توجه به اینکه من رشته ام انسانی بوده و اصلا با ریاضی سر و کار نداشتم .. و یه سوال دیگه اینکه چه مدارکی نیاز هست برای مدیریت ؟ در مورد امتحان GMAT و GRE یکم توضیح میدین بهم؟ ممنون میشم کمکم کنید

بالا