گرایش ارشد زمین شناسی

bishapoor

عضو جدید
سلام دوست عزیزآنطوری که اخیرامطلع شده ام امسال وزارت نیروآزمون جذب نیرودارد(زمان دقیق آنرانمی دانم ولی گویاحدود4000نفرجذب خواهدداشت که احتمالاحداقل نیمی برای بخش آب است)توصیه می کنم دوستان علاقمندخودراآماده کنند.

Pantalasa

عضو جدید
سلام دوست عزیزآنطوری که اخیرامطلع شده ام امسال وزارت نیروآزمون جذب نیرودارد(زمان دقیق آنرانمی دانم ولی گویاحدود4000نفرجذب خواهدداشت که احتمالاحداقل نیمی برای بخش آب است)توصیه می کنم دوستان علاقمندخودراآماده کنند.

4000 نفرررررررررررر!!!! مطم.ننننید؟!!!

پوربابادی

عضو جدید
سلام دوستان
کدوم گرایش برا ارشد زمین شناسی مناسب تره؟
از نظر بازار کار ؟
کدوم گرایش برا آقایون بهتره و کدوم گرایش برا خانم ها؟
تشکر فراوان

به نظرم تقریبا همه گرایشها مناسب آقایون هست و واسه همون آقایون هم بازار کار خوبی نداره فقط زمین شناسی زیست محیطی جدیدا از طرف خانوما استقبال شده.

mohammadtaks

کاربر فعال
با سلام خدمت همه دوستان زمین شناس در پاسخ به این سوال که کدام گرایش زمین شناسی برای آقایون و خانوم ها بهتره باید بگم گرایش هایی که کمتر نیاز مند کار های میدانی و حضور در محل هستند و به نوعی زمینه تدریس دارند برای خانومها بهتره با نگاهی به پذیرش رشته های پترولوژی و تکتونیک و اقتصادی در دانشگاه ها متوجه این مطلب خواهید شد که اکثر داوطلبان این رشته ها خانومها هستند و رشته های مهندسی و آب و محیط زیست که اغلب نیاز به کار میدانی دارد برای آقایان بهتر است

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان زمین شناس در پاسخ به این سوال که کدام گرایش زمین شناسی برای آقایون و خانوم ها بهتره باید بگم گرایش هایی که کمتر نیاز مند کار های میدانی و حضور در محل هستند و به نوعی زمینه تدریس دارند برای خانومها بهتره با نگاهی به پذیرش رشته های پترولوژی و تکتونیک و اقتصادی در دانشگاه ها متوجه این مطلب خواهید شد که اکثر داوطلبان این رشته ها خانومها هستند و رشته های مهندسی و آب و محیط زیست که اغلب نیاز به کار میدانی دارد برای آقایان بهتر است
البته در واقع مناسب بودن رو در ابتدا باید تعریف کرد
صحبتهاتون درسته هرچند علاقه همیشه نقش تعیین کننده ای داره

ZAMIN SHENAS

عضو جدید
دوستان عزیز هرکس ارشد قبول شده یا امسال داره برای ارشد میخونه بیاد تاپیکی که در باره همین موضوع

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام دوستان به نظر من زمین شناسی در ایران به جزء چند گرایش مهندسی نفت و آب باقی به صورت اکادمیکه و دارندگان مدارک سایر گرایش ها صرفا بایستی به فکر ادامه تحصیل برای تدریس باشند این رو هم من با صحبت هایی که با اساتید برتر در همایش های مختلف کردم بهش رسیدم من خودم کسی رو دیدم که فسیل خونده ولی کار اب می کنه این یعنی کاری به غیر از گرایش تخصصی

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام دوستان به نظر من زمین شناسی در ایران به جزء چند گرایش مهندسی نفت و آب باقی به صورت اکادمیکه و دارندگان مدارک سایر گرایش ها صرفا بایستی به فکر ادامه تحصیل برای تدریس باشند این رو هم من با صحبت هایی که با اساتید برتر در همایش های مختلف کردم بهش رسیدم من خودم کسی رو دیدم که فسیل خونده ولی کار اب می کنه این یعنی کاری به غیر از گرایش تخصصی

سلام دوست عزیز:smile:خب چه می شه کرد؟بالاخره که باید یکی رو انتخاب کرد...می دونستید دکتر آدابی (رسوب شناسی بهشتی)تو استرالیا معدن طلا پیدا کرده؟؟؟؟؟؟؟چرا تو کشور خودمون نشه؟چرا تو کشورهای همسایه نشه؟چندشب پیش بود که با یکی از کشورای آفریقایی تفاهم نامه همکاری در زمینه کشف معدن و....... امضا شد...تو همشهری چند وقت پیش هم سفیر اوگاندا تاکید خیلی زیادی داشت روی معادن کشف نشده اش...یا همین افغانستان که بهشت زمین شناساست...
بهرحال ما تلاشمونو می کنیم برای اعتلای کشور...اما مثلا چرا زیست محیطی به درد نخوره؟با اینهمه معضلات زیست محیطی؟یا چینه(اگه تلاش کنه که علم به روزی بشه و از درس حفظی صرف خارج بشه؟)چرا ما خودمون نتونیم برای مخازن و معادن خودمون پیشینه تعیین کنیم؟آمریکا کجا ما کجا!!!!اقتصادی هم که دیگه نیازی به گفتن نداره;)که خب ژئوشیمی الان لازمشه دیگه...معادن چوپانی تموم شدن دیگه...باید با علم جلو رفت...اما خدایی هنوز نمی دونم چینه و رسوب در عمل به چه کار میان؟:que:
بعضی وقتا آدم برای دلش یه کاری رو می کنه...به نظر من درس خوندن تو این رشته هم کاملا عاشقانه اس...و اگه جا باز باشه برای عاشقای این رشته چه اتفاقاتی که نمی فته...
راستی از این آدمایی که شما می کین من هم دیدم!!!!دانشجوی پترویی که کار مهندسی می کنه:surprised:(من 0/1% هم قبولش ندارم!!!حتی تو پترو!!!!)یا ارشدی که مسافرکشی می کنه(که دومی به نظرم کار خیلی بهتری می کنه!!!!!!!!!!!)...اما برای آینده روشن باید به بالاترها چشم دوخت...

mohammadtaks

کاربر فعال
سلام دوست عزیز:smile:خب چه می شه کرد؟بالاخره که باید یکی رو انتخاب کرد...می دونستید دکتر آدابی (رسوب شناسی بهشتی)تو استرالیا معدن طلا پیدا کرده؟؟؟؟؟؟؟چرا تو کشور خودمون نشه؟چرا تو کشورهای همسایه نشه؟چندشب پیش بود که با یکی از کشورای آفریقایی تفاهم نامه همکاری در زمینه کشف معدن و....... امضا شد...تو همشهری چند وقت پیش هم سفیر اوگاندا تاکید خیلی زیادی داشت روی معادن کشف نشده اش...یا همین افغانستان که بهشت زمین شناساست...
بهرحال ما تلاشمونو می کنیم برای اعتلای کشور...اما مثلا چرا زیست محیطی به درد نخوره؟با اینهمه معضلات زیست محیطی؟یا چینه(اگه تلاش کنه که علم به روزی بشه و از درس حفظی صرف خارج بشه؟)چرا ما خودمون نتونیم برای مخازن و معادن خودمون پیشینه تعیین کنیم؟آمریکا کجا ما کجا!!!!اقتصادی هم که دیگه نیازی به گفتن نداره;)که خب ژئوشیمی الان لازمشه دیگه...معادن چوپانی تموم شدن دیگه...باید با علم جلو رفت...اما خدایی هنوز نمی دونم چینه و رسوب در عمل به چه کار میان؟:que:
بعضی وقتا آدم برای دلش یه کاری رو می کنه...به نظر من درس خوندن تو این رشته هم کاملا عاشقانه اس...و اگه جا باز باشه برای عاشقای این رشته چه اتفاقاتی که نمی فته...
راستی از این آدمایی که شما می کین من هم دیدم!!!!دانشجوی پترویی که کار مهندسی می کنه:surprised:(من 0/1% هم قبولش ندارم!!!حتی تو پترو!!!!)یا ارشدی که مسافرکشی می کنه(که دومی به نظرم کار خیلی بهتری می کنه!!!!!!!!!!!)...اما برای آینده روشن باید به بالاترها چشم دوخت...

مشکلاتی که شما می فرمائید علت عمده اش این است که علوم مختلف از جمله زمین شناسی در ایران به صورت اکادمیک تدریس میشه و کار عملی متصور نیست این میشه که یک مهندس ایرانی بعد از دانشگاه هیچی عملی وارد نیست تازه اگه هم خودش ضمن تحصیل بخواد چون مدرک نداره هیچ شرکتی جایی بهش نمیده و در برابر در کشور های دیگر مثل آمریکا دانشجو با کار عملی یاد می گیره و نهایتش این میشه که میبینید . خلاصه حرف زیاده

ghazalmarjan

عضو جدید

زمین شناسی مهندسی (Engineering Geology)
زمین شناسی مهندسی ضمن بررسی تاثیر «محیط زمین شناسی» بر سازه‌های مهندسی یا زمین شناسی مهندسی ، راه‌حلهای مناسبی جهت کاهش یا برطرف نمودن خطرات احتمالی ارائه می‌دهد. باید توجه داشت که محیط زمین شناسی اطراف یک سازه به دو صورت با آن در ارتباط است. یکی توسط مصالح زمین شناسی ، یعنی سنگ ، خاک و آب ، دیگری فرآیندها و مخاطرات زمین شناسی مثل سیل ، زمین لرزه ، حرکات دامنه‌ای و مانند آن. برخی از مولفین زمین شناسی مهندسی را سهوا به جای «ژئوتکنیک» به کار می‌برند. بطور کلی زمین شناسی مهندسی به توسط روشهای اکتشافی متنوع تاثیر محیط زمین شناسی اطراف را بر سازه مهندسی یا پروژه عمرانی تعیین می کند. همچنین نقش احداث سازه را در تحریک و تغییر رفتار زمین مشخص می سازد.

سنگ شناسی رسوبی-رسوب شناسی(sedimentology)
سنگهای رسوبی ، از انباشت ذرات ناشی از خرد شدن انواع سنگهای دیگر بوجود آمده‌اند. این ذرات ، معمولا به کمک نیروی گراویته ، آب ، باد و یا یخ به محل جدید خود منتقل شده و در آنجا به ترتیبی جدید نهشته می‌شوند. برای مثال ، امواجی که به ساحل صخره‌ها برخورد می‌کنند، ممکن است که از این طریق ، ذرات ریگ و شن دریا کنار دیگری را در همان نزدیکی فراهم آورند. این نهشته‌های ساحلی اگر سخت می‌شدند، سنگی رسوبی تشکیل می‌یافت. یکی از مهمترین خاصه‌های سنگهای رسوبی ، لایه بندی رسوبات تشکیل دهنده آنهاست. مهمترین کاربرد رسوب شناسی در ارتباط با اکتشاف منابع طبیعی از قبیل نفت و گاز می‌باشد، در گذشته بیشتر کمپانیهای نفتی برای کشف مخازن در جستجوی تاقدیسها بودند، اما با پیشرفت زمان به این نتیجه رسیدند که علاوه بر نفتگیرهای ساختمانی ، نفتگیرهای چینه شناسی نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

زمین شناسی اقتصادی(Economic geology)
زمین شناسی اقتصادی شاخه‌ای از علم زمین شناسی است که پیرامون شرایط تشکیل مواد معدنی ، مورفولوژی و ریخت شناسی آنها ، بافت و ساخت آنها ، عوامل کنترل کننده پراکندگی مواد معدنی ، توجیه فنی و اقتصادی آنها و بلاخره تقسیم بندی ژنتیکی مواد معدنی بحث می‌کند. در رسیدن به اهداف فوق ، روشهای مختلف تجزیه مواد معدنی ، روشهای ژئوفیزیکی و ژئوشیمیایی و فرآوری مواد انجام می‌گیرد. همچنین در انجام پروژه‌های مختلف اکتشافی باید به مسائل زیست محیطی نیز دقت لازم را مبذول داشت.

زمین شناسی ساختمانی (Structural Geology)
هر کسی که با زمین شناسی سر و کار داشته باشد، تشخیص می‌دهد که پوسته زمین در طی تاریخ زمین شناسی یک واحد ثابت و غیر متغیری نبوده است بلکه به کرات در برابر عوامل داخلی و خارجی در آن تغییر شکل ایجاد شده است. شاهد این مدعی وجود نواحی عظیم چین خورده یعنی سلسله کوههاست که در آن رسوبات و سنگهای دیگر فشرده شده و فرم آنها تغییر کرده است.
عامل دیگر رسوبات دریایی است که اینک در قلل مرتفع کوهها دیده می‌شود و در برخی موارد هزاران متر از سطح دریا بالاتر قرار گرفته است و این خود ناپایداری قشر زمین را نشان می‌دهد. بطور کلی می‌توان گفت که زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک ، درباره ساختهای مختلف سنگهای تشکیل دهنده پوسته زمین، چگونگی تشکیل و ارتباط آنها با عوامل داخلی زمین بحث می‌کند.

زمین شناسی نفت (Petroleum Geology)
زمین شناسی نفت از زیر شاخه های علم زمین شناسی می باشد که به بررسی عوامل و شرایط مرتبط با تشکیل ذخایر هیدروکربنی می پردازد و با توجه به نیاز کشور به شناخت ذخایر جدید نفت و گاز حائز توجه خاص می باشد. چراکه اولین قدم در راه اکتشاف همان بررسی های زمین شناسی هستند اطلاعات ارائه شده در این بخش شامل بررسی عوامل و پارامترهای مرتبط در نحوه تشکیل نفت و گاز و سنگ منشاد، مهاجرت و عوامل دخیل در آن، سنگ مخزن، انواع آن و پارامترهای مرتبط با سنگ مخزن، سنگ پوشش و در نهایت به بررسی جایگاه نفت و گاز در زمین شناسی ایران و تشکیل نفت و گاز در مناطق مختلف و عوامل موثر در آن پرداخته شده است.

زمین شناسی زیست محیطی(Environmental Geology)
زمین شناسی زیست محیطی” از جمله شاخه های جدید زمین شناسی است که به همراه “زمین شناسی نواحی شهری”، نقش بسیار مهمی در ایمنی انسان و تامین منابع مورد نیاز او بازی می کند. نقش این دو شاخه آن قدر زیاد است که زمین شناسی یکی از مهمترین رشته های علوم پایه در قرن بیست و یکم نامیده می شود. در کشورهای پیشرفته ی جهان، تقریبا هیچ پروژه ای بدون تایید این دو شاخه ی علوم زمین امکان اجرا ندارد و اجرای هر پروژه ای منوط به دریافت مجوز مطالعات زمین شناسی زیست محیطی، زمین شناسی مهندسی و زمین شناسی نواحی شهری است. به همین دلیل و به منظور اشنایی خوانندگان، بخش هایی از مطالب استاندارد تهیه ی نقشه های زمین شناسی زیست محیطی در ادامه ارائه می شوند.

چینه و فسیل شناسی(stratigraphy)
اصولا از روابط موجود بین طبقات سنگهای رسوبی بحث می‌کند.
مطالعات چینه شناسی از یک طرف مبتنی بر شناخت توالی طبقات رسوبی در زمانهای مختلف زمین شناسی به منظور پی بردن به تاریخ حوادث زمین و تکامل موجودات بوده ، از طرف دیگر تغییرات جانبی رخساره‌ها در مکانهای مختلف را بررسی می‌نماید که به وسیله آن با وضع جغرافیایی گذشته زمین در هر زمان آشنا می‌شویم.

سنگ شناسی یا پترولوژی(petrology)
پترولوژی یا سنگ شناسی علم مطالعه سنگها است و کم و بیش به ساختارهای زمین نیز می پردازد.
این علم محدود به مطالعه موادی است که در پوسته وجود دارد و قابل دسترس است اگرچه که نمونه هایی از شهابسنگها را نیز توسط شبیه سازی در این علم مطالعه می نماییم. این علم به مطالعه انواع مختلف اتفاقاتی که از ابتدا برای منشا سنگ افتاده می پردازد و روابط فرایندهای زمین شناسی و تاریخچه آن را مورد بررسی قرار می دهد. سنگ شناسی همچنین بخش اصلی مطالعات زمین شناسی، عملکرد آنها و تاریخچه و پیدایش سنگها و نحوه اکتشاف آنها را نشان می دهد. مطالعه سنگها از دو راه امکان پذیر است یکی از طریق مطالعه پوسته و دیگری از طریق مطالعه مدارک و شواهد قدیمی.

گرایش آب شناسی (hydrology)
.هیدروژئولوژی دانشی است که از آب های زیرزمینی بحث می کند و به عنوان شعبه ای از زمین شناسی ، منشأ ، ترکیب ، خواص ، کیفیت ، گسترش و حرکت آب را در داخل قشرهای زمین مورد مطالعه قرار می دهد. به عبارتی «هیدرولوژی علم مطالعه آب کره زمین است و در مورد پیدایش ، چرخش و توزیع آب در طبیعت خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب ، واکنش‌های آب در محیط و ارتباط آن با موجودات زنده بحث می‌کند بنابراین ملاحظه می‌شود که هیدرولوژی در برگیرنده تمامی داستان آب است. »

سلام
مرسی از اطلاعات جالب و مفید تون:smoke:
من هم به این رشته علاقه دارام اگه خدا به خواه بعد از تمام کردن ارشد به سراغش می ایم:)

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
همایش بزرگ تخصصی انتخاب رشته و آشنایی با رشته های دانشگاهی

12 مرداد ماه 1392

محورهای همایش :
با توجه به اينكه در انتخاب رشته‌ دانشگاهی، از سوی خانواده‌ها و داوطلب، دو عامل علاقه‌مندی و توانمندی ناديده گرفته می‌شود و بدون آگاهی، رشته‌ مورد نظر انتخاب می‌شود، لزوم برگزاری همایش بزرگ انتخاب رشته و آشنایی تخصصی با رشته های دانشگاهی ضروری به نظر می‌رسد.
در اين همایش که برای اولین بار با این ابعاد و گستردگی و سطح کیفی در کشور برگزار می گردد، علاوه بر ارایه اصول و نکات مهم و ضروری انتخاب رشته توسط اساتید مجرب کشور، رشته های دانشگاهی توسط دانشجویان ممتاز دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی به صورت کاملاَ تخصصی و کاربردی در کارگاه های جداگانه به متقاضيان معرفی می‌گردند.

http://www.razeentekhab.ir/

hooman67

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

با سلام
از بچه ها و افراد با اطلاع تقاضای یه راهنمایی دارم
من کارشناسی مهندسی نفت بودم اما امسال برای ارشد رشته زمین شناسی امتحان دادم و شبانه دانشگاه با هنر کرمان قبول شدم. میخواستم بدونم ارشد زمین شناسی جایگاهی داره از لحاظ شغلی؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
با سلام
از بچه ها و افراد با اطلاع تقاضای یه راهنمایی دارم
من کارشناسی مهندسی نفت بودم اما امسال برای ارشد رشته زمین شناسی امتحان دادم و شبانه دانشگاه با هنر کرمان قبول شدم. میخواستم بدونم ارشد زمین شناسی جایگاهی داره از لحاظ شغلی؟

سلام.
بستگی داره شما جایگاه شغلی رو چی بدونین!اینکه استخدامتون کنن یا نه خودتون بتونین کاری بکنید و کارفرما بشید!
ببینید وضعیت استخدام برای همه رشته ها تقریبا داغونه!برای زمین یکم بدتر!اما اگه خودتون رو خوب نشون بدین رشته ای نیست که نیاز بهش نباشه...و به نظر خود من استادا خیلی مهمتر از کارفرما ها می تونن باشن!یعنی اگه خوب نشون بدی خودتو استادای این رشته پروژه های میلیاردی دارن و می تونن به کار بگیرنت...پایان نامتم تو همون راستا می نویسی و کمکتم می کنن!!دیگه بسته به شماست که چقد این رشته رو دوست دارید!
شما چه رشته ای قبول شدید؟چون باهنر تو رشته ای خاصه که ارزششو داره ادامه بدین...ولی بقیه شو نمی دونم!!

hooman67

عضو جدید
سلام.
بستگی داره شما جایگاه شغلی رو چی بدونین!اینکه استخدامتون کنن یا نه خودتون بتونین کاری بکنید و کارفرما بشید!
ببینید وضعیت استخدام برای همه رشته ها تقریبا داغونه!برای زمین یکم بدتر!اما اگه خودتون رو خوب نشون بدین رشته ای نیست که نیاز بهش نباشه...و به نظر خود من استادا خیلی مهمتر از کارفرما ها می تونن باشن!یعنی اگه خوب نشون بدی خودتو استادای این رشته پروژه های میلیاردی دارن و می تونن به کار بگیرنت...پایان نامتم تو همون راستا می نویسی و کمکتم می کنن!!دیگه بسته به شماست که چقد این رشته رو دوست دارید!
شما چه رشته ای قبول شدید؟چون باهنر تو رشته ای خاصه که ارزششو داره ادامه بدین...ولی بقیه شو نمی دونم!!

ممنون از راهنمایی هاتون
گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی
کدوم گرایش های زمین شناسی خوبه ؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
ممنون از راهنمایی هاتون
گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی
کدوم گرایش های زمین شناسی خوبه ؟

دانشگاه شما قطب زمین شناسی اقتصادیه...
ببین ...رشته ی چینه اگه خیلی پارتی داشته باشین و یا بومی مثلاجنوب و اهواز و اینا باشین شاید بتونین شرکت نفت استخدام شین...یا جاهای مشابه...ولی در غیر این صورت جاهای زیاد نیست که چینه به کار بیاد...
شما اگه استاد زمین شناسی تو دانشگاه کارشناسیتون داشتین شاید اونا بتونن بهتر راهنمایی کنن...ولی با توجه به اینکه حداقل 5 میلیون باید هزینه کنید بیشتر تحقیق کنید...هنوز چند روز وقت هست...

mohammadmoein

عضو جدید
سلام دوستان عزیز....من میخواستم بدونم که برای تدریس توی دانشگاه کدوم گرایش زمین شناسی بهتره؟البته حتما با ارشد که نمیشه تدریس کرد دانشگاه مگه با بند پ....:warn::warn::(

m roz

عضو جدید
m roz

m roz

دوست عزیز :از اونجایی که همه ی گرایش های رشته ی زمین شناسی بیشتر عملی هستند تا تئوری پس برای تدریس هر کدوم از این گرایش ها باید پیش زمینه ی خوبی داشته باشین، یعنی 1جورایی تو موقععیت فیلد زمین شناسی باشی،مطلبی رو که تو کتاب میخونی، تو صحرا، تو کوه ، تو معدن، کنار آب، سر زمین، کنار چاه و . . . بتونی لمسش کنی. در کل اگر علاقه مند به تدریس این رشته هستید همه ی گرایش هاخوبه، بسته به علاقه ، قدرت درک و بیان خودتون نسبت به هر گرایش. در ضمن اگه مدرک دکتری باشه دیگه حرفی توش نیست ولی واسه ارشد خیلی سخت میشه تدریس تو دانشگاه رو شروع کرد، مگر اینکه دانشگاهی تجربه 1ارشد زمین شناس واسش مهمتر از مدرک دکتری باشه و البته بند پ هم میتونه کارساز باشه.

maleki samira

عضو جدید
سلام
منم ترم 4 ارشد اب شناسی هستم فعلا بیکارم و احتمالا بیکار خواهم ماند چون استخدام نمیکنن و یا چون ... ندارم.
ولی امید دارم

hooman67

عضو جدید
سلام.من لیسانس مهندسی نفت دارم.رشته زمین شناسی ارشد امتحان دادم و روزانه اصفهان زمین شناسی چينه نگاري و ديرينه شناسي قبول شدم. و الآن ماه هست که سربازم. به نظرتون ارزش داره برم این گرایش رو ادامه بدم یا همون سربازی ارزشش بیشتر از این رشته هست؟ اصلا این گرایش چه جایگاهی داره؟

farshad samandi

عضو جدید
روزانه که خوبه. اگه پایان نامه رو بتونی تو شرکت نفت صنعتی کنی و کارتو خوب و قوی انجام بدی احتمال جذب شدنت خیلی زیاده.

turab

عضو جدید
سلام به نظر من گرایش مهندسی و آبهای زیرزمینی از نظر بازار کار بهترند

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من لیسانس مهندسی نفت دارم.رشته زمین شناسی ارشد امتحان دادم و روزانه اصفهان زمین شناسی چينه نگاري و ديرينه شناسي قبول شدم. و الآن ماه هست که سربازم. به نظرتون ارزش داره برم این گرایش رو ادامه بدم یا همون سربازی ارزشش بیشتر از این رشته هست؟ اصلا این گرایش چه جایگاهی داره؟
روزانه بودن که یک جنبه مثبتی هست اما از نطر رشته من خودم دانشجوی ارشد این رشته هستم رشته ی خوبیه اگه بتونید با یکی از شرکتهای نفت پایان نامه بردارید ینی پایان نامتون صنعتی باشه خیلی بهتر میشه اکثر فارغ التحصیلان این رشته که پایان نامه صنعتی دارن جذب شرکت نفت شدن درواقع بیشترین کاربردش دراین زمینه است . موفق باشید

elnaz1366

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به نظر من گرایش مهندسی و آبهای زیرزمینی از نظر بازار کار بهترند
دوست عزیز بازار کار درهمه ی گرایشها درصورتیکه مهارت کافی در رشته مربوطه داشته باشی هست زمین شناسی یکی از کاربردی ترین رشته هاست و تمام گرایشها در زمینه ی مناسب کار داره هر گرایشی تو جایگاه مناسب+ سواد و مهارت کافی= امید برای کارداشتن :)