گرايش مطالعات معماري

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بسم رب الحق

بچه ها در خصوص گرايش مطالعات معماري صحبت بايد كنيم
كسي هست خودش شخصا اين گرايش رو بخونه؟؟؟
يا اطلاعات جامعي ازش داشته باشه؟
اين كه بنويسيم نميدونم از سال 1500 مفتخريم كه اين رشته اومده و خيلي چيزه خوبيه چون اسكيس نداره اين چيزا نه
يه معرفي كلي
زير مجموعه هاش
اينده شغليش
منابعش
از نظر بررسي يوني هايي كه اين گرايشو دارن
درصد ها تو كنكورش

كسي اگه اطلاعات داره بسم الله

senobar_2010

عضو جدید
چارت درسی وکلیه دروسی مطالعات معماری که وزارت علوم برای این رشته مشص کرده، تعداد واحد و توضیحات

پیوست ها

• کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران.pdf
    644.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

No.9

عضو جدید
ممنون از لطف شما
اگه كسي بازم اطلاعات داره ممنون ميشم
در مورد کنکور سال 91 :book:
ضرایب دروس در گرایش 4 (مطالعات معماری ایران)
زبان:2 فن ساختمان:1 تاریخ:4 درک معماری:3 منظر:0 تاریخ شهر:2 پروژه تشریحی مطالعات:5 (تاریخ در این گرایش خیلی تاثیر گذار هست تنها درس با ضریب 4 در کل گرایش های معماری!) :w16:

آخرین رتبه مجاز در گرایش مطالعات:1238
ظرفیت پذیرش دانشگاه شهید بهشتی: 10 نفر دانشگاه هنر اصفهان روزانه: 8 نفر، شبانه: 2 نفر
رتبه اولیه 700 با 55% پروژه تشریحی
رتبه در انتخاب شهید بهشتی: 133 رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در این انتخاب: 14
رتبه در روزانه هنر اصفهان : 101
رتبه در شبانه هنر اصفهان: 89

موضوع پروژه تشریحی سال 91: سه متن در مورد مسجد شیخ لطف ا... ارائه کرده بودند که یکی متن تاریخی بود، یکی به زبان انگلیسی و یکی هم متن معمولی و مقاله هدفمند با یه محدودیتی برای حداکثر واژگان با استفاده از این منابع و رعایت اصول نگارش خواسته شده بود. حدود 10 برگ A4 سفید هم در انتهای دفترچه برای نوشتن مقاله در نظر گرفته بودند. 2 برگ هم به عنوان پیشنویس
یک سوال تشریحی با پاسخ استنتاجی هم در مورد خطوط کتیبه ها در معماری مطرح شده بود.
در کل استفاده از معلومات مطرح نبود بیشتر اصول نگارش و استنتاج...:)

yasi_ys1363

عضو جدید
بسم رب الحق

اين كه بنويسيم نميدونم از سال 1500 مفتخريم كه اين رشته اومده و خيلي چيزه خوبيه چون اسكيس نداره اين چيزا نه
يه معرفي كلي
زير مجموعه هاش
اينده شغليش
منابعش
درصد ها تو كنكورش

سلام لینک زیر جهت آشنایی با این گرایش مفیده:
http://www.memarnet.com/node/370

draz

عضو جدید
سلام به همه دوستان
تنها چیزی که میتونم در این تایپ بگم اینه که دوستان در پی منابع نرن اینکه چه منابعی تازه امده یا کدوم کتابا رو بخونم اینا مهم هستن ولی نه به اون اندازه ای که شما باید بخونید ؛نحوی مطالعه ،مقدار فهمیدن مطلب ،محیط مطالعه ،مقدار علاقه،هدفتون،...اکثر دوستان هنوز نحوی خوندن وتست زدنو نمیدون و...در مرحله اول ادم باید یه خودشناسی از خودش داشته باشه

a young Architect

عضو جدید
www.ias-sbu.blogfa.com
این وبلاگ به دست دوستان رشته مطالعات معماری ایران اداره می شود و اطلاعات مفید درستی دارد.
حاشیه سمت چپ آن در قسمت معرفی وبلاگ را بخوانید
می توانید راجع به آزمون ارشد اخیرمطالعات معماری ایران هم در همین وبلاگ نظربدهید
.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه رتبه های سالای پیشو بزارید؟؟؟من پاسخنامه نیامده که بدونم چند درصد زدم اما 17 تا تاریخ نطری زدم تاریخ شهرم و درکم 11تا سوال.اگه کمک کنید ممنون میشم

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه رتبه های سالای پیشو بزارید؟؟؟من پاسخنامه نیامده که بدونم چند درصد زدم اما 17 تا تاریخ نطری زدم تاریخ شهرم و درکم 11تا سوال.اگه کمک کنید ممنون میشم

رتبه 1 مطالعات

زبان 65
فن 45
تاریخ 83.3
درک 83.3
منظر 36.1
تاریخ شهر ها 70
.................................
رتبه 10
زبان 78
فن 30
تاریخ 80
درک 17
منظر 38
تاریخ شهر ها 70...................
پارسال یه رتبه حدود 140 شهید بهشتی قبول شد................

a young Architect

عضو جدید
بسم رب الحق

يه معرفي كلي
زير مجموعه هاش
اينده شغليش
منابعش
درصد ها تو كنكورش

به نام بلندمرتبه او
سلام. بنده مطالعات می‌خوانم و وبلاگی که معرفی کردم
اطلاعاتش به اندازه کافی جامع هست.
سوال دیگری اگر دارید در خدمتم.
موفق باشید.

mosafer.hesam

عضو جدید
سلام
من تا حالا خواننده خاموش بودم و از جزوه ها و اهنماییهاتون خیلی استفاده کردم دیدم تشکر از همه بچه های خوب انجمن نکنم بی انصافیه
این درصدای منه که ترم هشتم و به نیت مطالعات قبول شدن خوندن
به نظرتون رتبم تو زیرگروه مطالعات چند میشه؟
زبان 11% (متاسفانه)
فنی 35%
درک 43%
تاریخ 48%
تاریخ شهر 58%

ممنون از کمکتون:
اینم پیدا کردم درصدا و رتبه چندتا از بچه های مطالعات بهشتیمشاهده پیوست 137866

mohsenplasma

عضو جدید
[h=1]دوره آمادگی آزمون عملی کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران[/h]
کارگاه معماری با توجه به موفقیت اعضا در آزمون سال گذشته و کسب رتبه های تک رقمی و آمار قبولی بالای 60% همچون سال گذشته اقدام به برگزاری دوره آمادگی آزمون عملی کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران می نماید:
[h=1]این دوره با هزینه 240 هزار تومان به صورت 3 کارگاه 8 ساعته برگزار می گردد که برای ثبت نام به صفحه جداگانه هر شهر در بخش ثبت نام مراجعه کنید.[/h]
تدریس دوره نیز به عهده محسن اکبرزاده، مدرس دانشگاه هنر اصفهان است که رزومه ایشان در بخش مدرسین کارگاه در دسترس است
[h=3]در هر جلسه بعد از تدریس، تمرینی کارگاهی مرتبط با موضوع انجام می گیرد و در پایان هر جلسه نیز یک تمرین برای کار در منزل.[/h][h=3]سه آزمون شبیه سازی شده با سه سناریوی احتمالی در پایان جلسه سوم در اختیار داوطلبین قرار می گیرد.[/h]

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرایش سختیه...!علاوه بر معماری باید ادبیات رو هم به خوبی بلد باشی. همینطور چند تا زبان هم بلد باشی.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
گرایش مطالعات معماری

گرایش مطالعات معماری

سلام خدمت دوستان عزیز
فک میکنم رد سالهای اخیر با افزودن گرایش مطالعات به عنوان یکی دیگه از گرایش های معماری فتح الباب دیگری برای گسترش هر چه بیشتر این رشته به وجود اومده
از ان رو که این رشته ظرفیت محدود داره و بعضا ناشناخته مونده
از دوستان به خصوص دوستان عزیز که مهر 93 ورودی جدید این گرایش ها هستن دعوت میکنیم به این تاپیک بیان و ضمن معرفی این رشته، منابع مربوط به اون،ازمون تشریحی، دروس و چارت درسی و ره انچه که ک دانشجو باید برای ورود به این رشته بدونه رو برامون تشریح کنند
پیشاپیش ممنون از محبت شما
:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی
بنا به نیازی که داشتم در مورد گرایش مطالعات تحقیق کردم
در فایل ضمیمه شده هر انچه که لازمه شما در مورد کنکور مطالعات بدونید شامل، منابع مورد مطالعه،اهمیت و ضریب هر درس، چارت درسی و واحد های درسی که باید پس از پذیرفته شدن گذرونده بشه،تاریخچه این گرایش، افراد فعال در این زمینه، نمونه های موردی که از سال 91تا کنون با رتبه های برتر پذیرفته شدند، معرفی برخی اشخاص و پرسش و پاسخ های مهم ذکر شده
امید که تونسته باشم گوشه ای از لطف شما رو جبران کنم

فکر کردم که با شما به اشتراک بزارم
از توجه و لطف دوستانی که این چند روزه بهم کمک کردن صمیمانه ممنونم

به امید پیروزی
مشاهده پیوست مطالعات - Copy.rar

از دوستان عزیزی که لطف میکنن و این فایل رو مطالعه میکنن تقاضا دارم در صورت وجود ناگفته ها، ما رو از اطلاعاتشون بهره مند کنند.

آخرین ویرایش:

asut

عضو جدید
گرایش مطالعات معماری و آزمون تشریحی آن

گرایش مطالعات معماری و آزمون تشریحی آن

با سلام.
اگر دوستان سوالی در مورد این رشته، استادهاش در سه دانشگاه تهران و بهشتی و اصفهان دارن و همچنین به راهنمایی در مورد آزمون علمی این رشته نیاز دارن خوشحال خواهم شد کمکتون کنم.

asut

عضو جدید
دروس ارائه شده و استادان رشته‌ی مطالعات معماری ایران در دانشگاه تهران
کارگاه پژوهش در تاریخ معماری ‍۱ (پیش از اسلام): دکتر مهدی حجت، دکتر ناصر نوروززاده‌ی چگینی (استاد مدعو)
تاریخ شهر: دکتر سیدمحسن حبیبی، دکتر خادم‌زاده
روش تحقیق در تاریخ معماری: سعید خاقانی
زیست در بوم ایران: محمد بهشتی، الهام اندرودی (این درس از سال ۹۵ احتمالاً تغییر خواهد کرد)
مطالعات تطبیقی معماری ایران و شرق: دکتر حسن بلخاری
مطالعات تطبیق معماری معاصر ایران و غرب: سعید حقیر (سال تحصیلی ۹۳-۹۴: ایرج اعتصام)
مبانی نظری تاریخ‌نگاری معماری: سعید خاقانی
کارگاه پژوهش در تاریخ معماری ۲ (دوره‌ی اسلامی): دکتر غلامحسین معماریان (مدعو از علم و صنعت)، دکتر خادم‌زاده
کارگاه پژوهش در تاریخ معماری ۳ (دوره‌ی معاصر): سعید حقیر، داراب دیبا
سمینار مطالعات معماری و شهرسازی در ایران: مشارکتی با حضور استادان مدعو (تاکنون دکتر حبیبی، خضرایی، محمدمرادی، هایده لاله، طلایی، شیخ‌الحکمایی، خاقانی، فرهاد تهرانی، لباف خانیکی، اسکندر مختاری)
شهرهای ایران در دوره‌ی معاصر
مطالعات تطبیقی معماری ایران و جهان اسلام: حامد مظاهریان

دروس ارائه شده و استادان رشته‌ی مطالعات معماری ایران در دانشگاه شهید بهشتی
زبان تخصصی
آداب نوشتن در مورد معماری
تاریخ شهر (زهرا اهری)
کارگاه پژوهش در تاریخ معماری ایران: مهدی حجت (استاد مدعو از دانشگاه تهران)، ناصر نوروززاده‌ی چگینی (استاد مدعو)
زیست در بوم ایران: محمد بهشتی، محمدرضا رحیم‌زاده
مقدمه بر تاریخ معماری: مهرداد قیومی
آشنایی با مبانی باستان‌شناسی: دکتر هایده لاله (استاد مدعو از دانشگاه تهران)
کارگاه پژوهش در تاریخ معماری ایران (پیش از اسلام): مهدی حجت (استاد مدعو از دانشگاه تهران)، ناصر نوروززاده‌ی چگینی (استاد مدعو)
کارگاه پژوهش در تاریخ معماری ایران ۳ (دوره‌ی اسلامی): رحیم‌زاده

asut

عضو جدید
دوستان این وبلاگ دانشجوهای دانشگاه تهرانه. اطلاعات مفیدی از درس‌ها، برنامه‌ی کلاس‌ها،‌برنامه‌ها و سمینارها و معرفی استادها و رزومه‌شون داره. ضمناً می‌تونید سوألاتون راجع به آزمون عملی و تشریحی مطالعات معماری هم توی بخش نظرات بپرسید.
www.ias-ut.blogfa..com

بالا