گام به گام تا کنکور 95

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سالم گروه مطالعاتی سال 95 رو پایه هستید شروع کنیم ؟؟
من قبلا چند بار کنکور دادم
فقط یه سوال دنبال کتاب خوب برای مدیریت بازاریابی هستم ؟؟ شما سراغ داری؟؟؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
به نظرم بهترین کتاب برای بازاریابی، کتاب رضا مناجاتی هستش
من که خیلی راضی بودم از این کتاب، سوالای بازار امسال 15 تا بود که من به 12 تاش پاسخ درست دادم و همین کتاب رو هم خونده بودم
علاوه بر درس و توضیحات، شامل تست سراسری از سال 70 یا 77 (دقیق یادم نیس) هستش، تستای تالیفی و تستای کنکور دانشگاه آزاد رو هم داره، کلا عالیـــــــــــــه...

12*12

عضو جدید
مطالعه گروهی ارشد 94

مطالعه گروهی ارشد 94

من واسه گنکور پارسال از اواخر خرداد شروع گردم چند باری وسط راه بریدم...

من تجربه کردم که اگه دیرتر شروع کنی(حدودا وسط یا حتی اواخر مرداد)ولی تاتهش یه نفس بری بازده اش خزار بار بیشتره...

sed ali

کاربر ممتاز
من واسه گنکور پارسال از اواخر خرداد شروع گردم چند باری وسط راه بریدم...

من تجربه کردم که اگه دیرتر شروع کنی(حدودا وسط یا حتی اواخر مرداد)ولی تاتهش یه نفس بری بازده اش خزار بار بیشتره...

من خودم چندبار کنکور دادم البته نتیجه ی کاملی نگرفتم و به هدفم نرسیدم
امسال شاغلم تو یه شرکت . دو سه ماه وقتم یکم باز تر هست . یعنی بعدظهر میتونم ساعت 3 خونه باشم . قبلا ساعت 8 یا 9 شب میومدم .
حالا این سه ماه که بیشتر وقت دارم میخوام اینطوری پیش برم بعد احتمالا تابستون یکم بیشتر سرم شلوغ میشه و پاییز هم شاید به اوجش برسم .
دلیل الان شروع کردنم اینه .
کلا هم روزی بیشتر از 3 الی 4 ساعت نمیتونم وقت بزارم .

sed ali

کاربر ممتاز
راستی دوستان
یکسری کتابای مدرسان شریف گیر اوردم .
واسه تئوری میخوام کتاب مهرداد پرچ بخونم . البته چند سال پیش کتاب علی رضاییان رو خوندم و پایه ام یکم قوی هستش .
تنها درسی که تابحال نخوندم کتاب اصول بازار یابی هستش . کتاب مدرسان شریف کافیه ؟؟ بنظرتون ؟
برای درس ریاضی و امار هم دنبال یه کتاب درس و تست هستم . ریاضی و امارمم بدک نیست . خصوصا احتمال رو قبلا برای رشته صنایع خوندم .
برا درس تحقیق هم یه جزوه خوب دارم فقط دنبال نکته تست هستم .

راستی برا این 10 چه طرحی برای درس خوندن دارید ؟ بنظرتون چطور plan بریزم ؟

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم چندبار کنکور دادم البته نتیجه ی کاملی نگرفتم و به هدفم نرسیدم
امسال شاغلم تو یه شرکت . دو سه ماه وقتم یکم باز تر هست . یعنی بعدظهر میتونم ساعت 3 خونه باشم . قبلا ساعت 8 یا 9 شب میومدم .
حالا این سه ماه که بیشتر وقت دارم میخوام اینطوری پیش برم بعد احتمالا تابستون یکم بیشتر سرم شلوغ میشه و پاییز هم شاید به اوجش برسم .
دلیل الان شروع کردنم اینه .
کلا هم روزی بیشتر از 3 الی 4 ساعت نمیتونم وقت بزارم .

خوبه که داری زود شروع می کنی ولی یادت باشه که هر چی هم که زود شروع کنی اصل اون یه ماه آخره، اگه از الان خوب بخونی اما همون یه ماهو نرسی زیاد بخونی و مرور کنی همه چی از یادت میره
چون درسا خصوصا تئوری یا بازاریابی خیلی فرارن و اگه یه مدت کنارشون بذاری هر چی خوندی به باد میره چون نیاز به مرور زیادی دارن

راستی دوستان
یکسری کتابای مدرسان شریف گیر اوردم .
واسه تئوری میخوام کتاب مهرداد پرچ بخونم . البته چند سال پیش کتاب علی رضاییان رو خوندم و پایه ام یکم قوی هستش .
تنها درسی که تابحال نخوندم کتاب اصول بازار یابی هستش . کتاب مدرسان شریف کافیه ؟؟ بنظرتون ؟
برای درس ریاضی و امار هم دنبال یه کتاب درس و تست هستم . ریاضی و امارمم بدک نیست . خصوصا احتمال رو قبلا برای رشته صنایع خوندم .
برا درس تحقیق هم یه جزوه خوب دارم فقط دنبال نکته تست هستم .

راستی برا این 10 چه طرحی برای درس خوندن دارید ؟ بنظرتون چطور plan بریزم ؟

چون خودتون میگین که پیش زمینه ای از مدیریت دارید پس کتاب پرچ برای شما عالیه، کلا کتاب پرچ خیلی خوبه، بیشتر مطالب و منابع رو پوشش میده
در دو تا پست بالاتر گفتم که به نظر من بهترین کتاب برای بازار کتاب رضا مناجاتی هستش،به این شک نکنیـــد...کتاب مناجاتی رو چندین بار بخونید
برای کتاب آمار کتاب پارسه، محسن طورانی فوق العادست، خیلی خوب درس داده...برای تستش می تونین کتاب هادی رنجبران رو بگیرید و برای ریاضی هم باز کتاب هادی رنجبران خیلی خوبه
در مورد درس تحقیق هم دو ساله که سوالاش فوق العاده سخت شده و شنیدم که بیشتر گرایش به پژوهش رشته صنایع داره و از اونجا که شما هم رشته صنایع هستید برای شما خیلی خوب شده، من خودم عارفه فدوی رو خوندم اما کنکور دو سال گذشته ثابت کرد که فقط خوندن این کتاب کافی نیس، به نظرم برای تست از همون کتابای رشته صنایع استفاده کنید ... اگه بتونید این درس رو تو کنکور خوب بزنین براتون یه برد محسوب میشه
به نظرم برای درس خوندن تئوری رو از همین الان شروع کنید، بازار رو هم با توجه به این که تا حالا نخوندید از الان شروع کنید...کلا این دو تا درس رو همیشه بخونید و تکرار کنید
خرد رو بخونید و کلان رو بذارید بعد از خوندن خرد بخونید
به نظرم ریاضی و آمار و تحقیق رو از تابستون شروع کنید ، منم ریاضی و آمارم عالی نیس و می تونم مثل شما بگم که بدک نیس، رو همین حساب میگم خوندن آمار بیشتر از ریاضی جواب میده چون سوالاش به نسبت ریاضی آسون تره...ریاضی رو هم لازم نیس همشو بخونین فقط بخشایی که خیلی ازش سوال میاد رو بخونین

احسان آراس

عضو جدید
سلام بچه ها.اصلا حواسم نبود به اینجا یه تاپیک جدا زدم مطالعه گروهی 95.حالا مدیر زحمت حذف کردنش رو میکشه.
نظرتون چیه یه گروه لاین هم بسازیم؟؟؟؟؟؟
راستی منم یه بار کنکور دادم و فکر کنم 1000 یا بالاتر بشم.
من ریاضیم قوی هست و بازاریابی هم تقریبا خوب درکش کردم.واسه کنکور کتاب رنجبران را دوسه فصل خوندم ولی ادامه ندادم که فکر کنم کنکور ریاضی و آمار باهم یه 7-6 تا تست درست زده باشم.
بازاریابی هم سه استاد خوندم نه بطور کامل...
در روز فعلا حدود 6 ساعتی وقت آزاد دارم که اگه بشه بذارم واسه درس خوندن.:D

hossein emadi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اگه امکان داره جزوه تحقیق رو بزار دیگران هم ازش استفاده کنند

احسان آراس

عضو جدید
سایت مدیر با رتبه های برتر مصاحبه کرده.خیلی جالبه اکثرشون از بچه های سایر رشته های مهاجرتی هستن به خصوص رشته های فنی مهندسی زیادن...

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایت مدیر با رتبه های برتر مصاحبه کرده.خیلی جالبه اکثرشون از بچه های سایر رشته های مهاجرتی هستن به خصوص رشته های فنی مهندسی زیادن...

دقیقا
مدیریت بازرگانی مخاطب خیلی زیادی داره
بچه ها ی فنی هم ریاضیاتشون قویه و این یه امتیازه براشون
ولی یه چیزی که تو این مصاحبه ها خیلی توجهمو جلب کرد این بود که اکثرشون زبان رو درصدای خوبی زده بودن
مثلا رتبه ی 81، ریاضی و آمار و تحقیقش صفر بود ولی زبانش 52 درصد، تو بازارم 73 بود و تو بقیه هم زیر 40 درصد بود درصداش، اما رتبه ی 81 آورد
سعی کنید زبان رو صفر نذارید، شده 10 درصد هم بزنید خیلی تاثیر داره با توجه به این که ضریب 3 هم داره

درصدای تئوری هم بیشتر حول و حوش 35، 40 بود و درصدای بالا توش خیلی کم بود و این متفاوت بودن و سخت بودن سوالای تئوری رو ثابت می کنه

درصدای رتبه ی 41 هم خیلی خیلی جالب بود!!
زبان: 71.11 اصول مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام: 2.21- ریاضی: 23.33 تئوری مدیریت: 14.44 اقتصاد: 38.33 تحقیق در عملیات: 4.44 بازار:75.56

اینجا میشه تاثیر فوق العاده ی زبان رو فهمید

آخرین ویرایش:

احسان آراس

عضو جدید
دقیقا.
منم با دیدن اینها کمی نظرم عوض شد که باید بیشتر روی زبان وقت بذارم.البته بازاریابی همشون هم بالا بود.
:)

hamidkhoshkarami

عضو جدید
باسلام و عرض ادب بنده دوترم دیگر در رشته مکانیک خودرو فارغ التحصیل می شوم و برای کنکور سال بعد ازمرداد ماه امسال شروع به مطالعه می کنم و قصد تسلط به دروس مدیریت را دارم و با توجه به اینکه قصد تغیر گرایش به مدیریت صنعتی دارم از شما دوستان خواهشی دارم بمن توی انتخاب کتاب و منابع کمک کنید با توجه به تجربه هاتون عجرتون با خدا.
1-زبان عمومی و تخصصی
2-اصول مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام
3-ریاضی و امار
4-تئوری های مدیریت
5-اقتصاد خرد و کلان
6-تحقیق در عملیات
7-مدیریت تولید

من هیچ پیشینه ای ندارم از مدیریت ممنون می شم کتاب های کنکوری و اصلی رو معرفی کنید تا بتوانم دریکی از دانشگاه های سراسری قبول شم.
منتظرکمک شما هستم ممنون

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
می خواستم ببینم کدوم گرایش های مدیریت از همه جالب تر و کاربردی تره؟؟
و پیام نور کدوم گرایش ها رو داره؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک دانشجو یا یک فارغ التحصیل رشته مدیریت پیدا نمیشه اینجا سوالا رو پاسخ بده و راهنمایی کنه؟!!!!!!!!!!!!:razz:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوباره می نویسم امیدوارم به خوبی قبلی بشه :crying:

باسلام و عرض ادب بنده دوترم دیگر در رشته مکانیک خودرو فارغ التحصیل می شوم و برای کنکور سال بعد ازمرداد ماه امسال شروع به مطالعه می کنم و قصد تسلط به دروس مدیریت را دارم و با توجه به اینکه قصد تغیر گرایش به مدیریت صنعتی دارم از شما دوستان خواهشی دارم بمن توی انتخاب کتاب و منابع کمک کنید با توجه به تجربه هاتون عجرتون با خدا.
1-زبان عمومی و تخصصی
3-ریاضی و امار
4-تئوری های مدیریت
5-اقتصاد خرد و کلان
6-تحقیق در عملیات
7-مدیریت تولید

من هیچ پیشینه ای ندارم از مدیریت ممنون می شم کتاب های کنکوری و اصلی رو معرفی کنید تا بتوانم دریکی از دانشگاه های سراسری قبول شم.
منتظرکمک شما هستم ممنون

سلام دوست عزیز

برای تئوری خودم فقط کتاب مهرداد پرچ رو خوندم و راضی هم بودم، این کتاب شامل تست های سال 70 تا الان هستش به همراه پاسخ های کاملا تشریحی، خوبی این کتاب اینه که از چند تا منبع برای پاسخ های تشریحی استفاده کرده و ممکنه اگه تو توضیحات یه منبع مطلبی رو نفهمید، تو توضیحات یه منبع دیگه کاملا بفهمیدش و درکش کنید، البته شما می تونی اینکار رو هم بکنی که تابستون منابع اصلی (مدیریت عمومی مهدی الوانی-مبانی مدیریت سازمان و مدیریت رفتار سازمانی رضاییان) رو بخونیذ و از مهر برید سراغ پرچ، یادتون باشه که فقط خوندن و تموم کردن مهم نیست، با توجه به سوالای امسال که کاملا مفهومی بود باید تئوری رو کاملا درکش کنی و بفهمید که بتونید به سوالا جواب بدید، پس مرور زیاد و مفهومی خوندن تو این درس و البته همه ی درسا مهم هستش

اقتصاد خرد و کلان هم که هی سال به سال داره سوالاش سخت تر میشه، کلان امسال که خیلی سخت بود، کتابای محسن نظری رو بخونید، اونم چندین و چند بار...کلا اقتصاد یه جوریه که هر دفعه که می خونیش مطلب جدید یاد میگیری و هر دفعه مطالب برات قابل فهم تر میشه و درک بهتری از این درس به دست میاری، پس زود به زود و فراوون مرورش کنید، تست هم خیلی لازم و واجبه...زیاد تست بزنید براش، تستای همون کتاب نظری رو چندیت و چند بار بزنید

برای آمار کتاب محسن طورانی (پارسه) عالیه، خیلی خوب توضیح داده مطالب رو ولی برای تستش کتاب هادی رنجبران رو بگیرید،کتاب طورانی تستاش کمه و به خوبی تستای کتاب رنجبران نیست، برای ریاضی هم رنجبران رو بگیرید...اگه ریاضی و آمارتون با توجه به اینکه رشتتون فنی بوده خوب باشه، می تونید با خوندن این درسا و زدن یه درصد خوب یه نقطه قوت برا خودتون داشته باشید تو کنکور

زبان هم خودم آرمان اشراقی داشتم ولی خیلی نخوندم اما کتاب خوبیه، کتاب 504 و لغات ضروری تافل و واژگان تخصصی مدیریت رو بخونید و سعی کنید تست زیاد بزنید برای زبان، تستای سالای قبل همه ی رشته های مدیریت خصوصا درک مطلباش تو بخش تخصصی... بهتره که
از اول با خوندن متنای مختلفی که تو کتابا هست مهارت درک مطلب و تست زنیتونو بالا ببرید و به همراهش دایره واژگانتونو هم بیشتر کنید. تو چند تا پست قبل هم گفتم که با توجه به مصاحبه های رتبه های برتر و دیدن درصداشون کاملا میشه فهمید که زبان چقدر مهمه و چه تاثیر خوبی می تونه رو رتبه داشته باشه

برای تحقیق در عملیات من خودم عارفه فدوی رو خونده بودم، دو ساله که سوالای تحقیق فوق العاده سخت شده و خوندن این درس واقعا یه جورایی ریسکه، چون واقعا نمی دونی می تونی سوالاشو جواب بدی یا نه، من که درصدم منفی شد، اگه امسال هم قرار بود کنکور بدم پژوهش رو کلا حذف می کردم و اصلا نمی خوندمش، حیف وقتی که پارسال رو این درس گذاشتم.... کتاب مهندس یگانه رو هم تو مصاحبه با رتبه های برتر اسمشو زیاد شنیدم

برای مدیریت اسلامی هم مثل اینکه سوالات امسال از کتاب دکتر پور عزت مطرح شده بود، شما می تونی همین کتاب رو بخونی البته اگه باز سازمان سنجش بازی درنیاره و منبع عوض نکنه...ما که پارسال خلاصه ی چهار تا منبع رو خوندیم از یه کدومشون سوال اومد فقط اونم یه سوال فکر کنم...کتاب فروزنده دهکردی و جوکار بودش اونم

در مورد مدیریت تولید هم چون گرایش بازرگانی رو انتخاب کردم و این درس رو نداره اطلاعی ندارم

و اما چند نکته
به نظرم لازم نیست همه ی منابع و درسا برای کنکور خونده بشه، گاهی لازمه یه درس رو حذف کنی تا برای درسای دیگه وقت بخری، شما سر جلسه ی کنکور 150 دقیقه وقت داری و این زمان خیلی زیادی نیست تا بتونی به همه ی سوالات جواب بدی، پس با حذف یکی دو تا درس می تونی زمانت رو سر جلسه بهتر مدیریت کنی و با آرامش بیشتری به سوالات جواب بدید
توصیه می کنم بعد خوندن پست من،
حتما و حتما برید و مصاحبه با رتبه های برتر رو در سایت مدیر بخونید، بعد بیاین پیش خودتون فکر کنید و در مورد توانایی هاتون با خودتون به نتیجه برسید، ممکنه نسبت به بیشتر درسای مدیریت پیش زمینه ای نداشته باشید اما دیگه توانایی خودتون در ریاضی و آمار و زبان رو دیگه می دونید چطوره، اگه فکر می کنید تو این درسا پیش زمینه خوبی دارید و می تونید درصدای قابل قبولی توشون داشته باشید می تونید به حذف یکی یا دو تا از درسا فکر کنید، اگه نه که می تونید مثلا ریاضی یا آمار رو حذف کنید....مثلا رتبه 11 صنعتی، تحقیق و تئوریش صفر بود اما با زدن یه درصد خوب و قابل قبول تو بقیه درسا تونست درصد صفر اون دو تا درس رو جبران کنه، خلاصه این که جلسه ی کنکور و زمانش رو هم مد نظر داشته باشید و اون وقت در مورد خوندن درسا تصمیم بگیرید

نکته ی دیگه اینکه سعی نکنید از همین اول خیلی به خودتون فشار بیارید. کم کم شروع کنید که یهو خسته نشید...تکرار و مرورتون باید خیلی زیاد شه وگرنه مطالب رو فراموش می کنید، درسا خیلی فرار هستن و اگه کنارشون بذارید واقعا یادتون میره، سعی کنید هر چند وقت یه بار برگردید به عقب و دوباره مطالب رو مرور کنید و چه بهتر اگه این کار هر بار صورت بگیره؛ دو ماه آخر خیلی مهمه که باید اون موقع ساعت مطالعتون خیلی زیاد شه، اون موقع باید جوری برنامه ریزی کنید که تو یه روز بتونید همه ی درسا رو مطالعه کنید، نه این که همشو ولی بخشیشو، مخصوصا درسایی رو که توش ضعف دارید و فکر می کنید باید بیشتر روشون کار کنید...

سوال دیگه ای بود باز در خدمتم...امیدوارم موفق باشید
:gol:

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممنون میشم پاسخ بدین

سلام عزیزم
من خودم بازرگانی رو خیلی دوست دارم و برام جالب تره، مدیریت مالی هم خیلی خوبه
جفتشون بازار کار خوبی دارن اما بازار کار مالی بهتره
از طرفی قبولی تو کنکور ارشد بازرگانی آسون تر از مالیه، مالی تعداد کمتری بر میداره و منابعشم بیشتر و سخت تر از بازرگانیه
تازه بازرگانی یه گرایشی داره با عنوان مدیریت مالی که با قبولی توش می تونی با یه تیر دو نشون بزنی

تو دفترچه ی امسال که پیام نور همه ی گرایشا جز مدیریت مالی و مدیریت صنعتی و مدیریت تکنولوژی اطلاعات رو داشت
بیشترین ظرفیتش هم مال بازرگانی و دولتی بوده، برای بقیه خیلی زیاد نیست

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

تا تو سایت سازمان سنجش نگفتن باور نکنید
البته خیلی خوبه که زمانش تغییر کنه، حداقل واسه جوابش این همه انتظار نمی کشیم

احسان آراس

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون میشم پاسخ بدین
سلام.
به لحاظ بازار کار مالی از همه بهتره بعدش بازرگانی و صنعتی و آی تی
اگه رشته شما مهندسی فناوری به معنی آی تی هست مدیریت فناوری اطلاعات مرتبط هست و میتونه کمک خوبی باشه واستون.
به لحاظ جالب بودن هم به علاقه خودتون بستگی داره مثلا من از بازاریابی بازرگانی خوشم میاد بیشتر به اون متمایلم ممکنه یکی بخواد استارآپ آی تی راه بندازه از آی تی خوشش بیاد یا...

احسان آراس

عضو جدید
1-زبان عمومی و تخصصی
3-ریاضی و امار
4-تئوری های مدیریت
5-اقتصاد خرد و کلان
6-تحقیق در عملیات
7-مدیریت تولید

منتظرکمک شما هستم ممنون
دوست خوبم از سایت مدیر اطلاعات خیلی خوب و بهتری میتونی بدست بیاری و کاملتر.من چیز زیادی واسه گفتن ندارم.مدیر بانو هم رتبه خوبی داشته که کمکت کردن:smile:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم از سایت مدیر اطلاعات خیلی خوب و بهتری میتونی بدست بیاری و کاملتر.من چیز زیادی واسه گفتن ندارم.مدیر بانو هم رتبه خوبی داشته که کمکت کردن:smile:

رتبه ی 819 کجاش خوبه آخه :دی

درسته سایت مدیر عالیه
تو دورانی که واسه کنکور درس می خونید حتما به طور مداوم به این سایت سر بزنید، سایت بسیار مفید و کاملیه در زمینه مدیریت
حتی بعضی وقتا که از درسا خسته میشید و امیدتون رو از دست میدید، برید مصاحبه هاش رو بخونید، کارنامه های سال قبل رو ببینید و کلی انرژی و امید مضاعف بگیرید

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به سوالات مکرر داوطلبان در خصوص صحت و سقم شایعات مربوط به تغییر تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 از بهمن 94 به اردیبهشت 95، به اطلاع می رساند علیرغم اینکه با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنکور در بهمن ماه با انتخابات مجلس شورای اسلامی، به نظر می رسد چنین طرحی در سازمان سنجش در حال بررسی است، لیکن با توجه به قطعی نشدن موضوع و عدم اعلام رسمی آن از طریق سازمان سنجش، به داوطلبان توصیه می شود تا اعلام رسمی موضوع از تغییر در برنامه مطالعاتی و آمادگی خود، اجتناب نمایند. بدیهی است به محض اعلام رسمی این موضوع، داوطلب می تواند تعدیلات لازم را در برنامه مطالعاتی خود اعمال نماید.

منبع سایت مدیر

احسان آراس

عضو جدید
با توجه به سوالات مکرر داوطلبان در خصوص صحت و سقم شایعات مربوط به تغییر تاریخ برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سال 1395 از بهمن 94 به اردیبهشت 95، به اطلاع می رساند علیرغم اینکه با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنکور در بهمن ماه با انتخابات مجلس شورای اسلامی، به نظر می رسد چنین طرحی در سازمان سنجش در حال بررسی است، لیکن با توجه به قطعی نشدن موضوع و عدم اعلام رسمی آن از طریق سازمان سنجش، به داوطلبان توصیه می شود تا اعلام رسمی موضوع از تغییر در برنامه مطالعاتی و آمادگی خود، اجتناب نمایند. بدیهی است به محض اعلام رسمی این موضوع، داوطلب می تواند تعدیلات لازم را در برنامه مطالعاتی خود اعمال نماید.

منبع سایت مدیر
دوستم میگفت مدرسان شریف مثل اینکه داره برنامش رو تغییر میده...فکر کنم احتمالش زیاده.
خودم یه حساب کردم دیدم من برام بد نیست :)

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

دوستم میگفت مدرسان شریف مثل اینکه داره برنامش رو تغییر میده...فکر کنم احتمالش زیاده.
خودم یه حساب کردم دیدم من برام بد نیست :)
اگه این اتفاق بیافته ،

فارغ التحصیلا یه سال عمرشون تلف میشه(بخصوص پسرایی که برنامه داشتن بعد کنکور برن خدمت که بعد تحصیل کمتر خدمت داشته باشن)

دانشجو ها هم مجبور بودن یه ترم درس کم بردارن که به کنکور برسن ولی حالا باید دو تا ترم این کار رو بکنن

باور کنید این به ضرر همه اس، اگه شما بخون باشی همین بهمن که باشی میخونی اگه اهل خوندن هم نباشی بیوفته هزار سال دیگه نمیخونی...

باور کنید هیچ کسی از این حالت سود نمی بره...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه این اتفاق بیافته ،

فارغ التحصیلا یه سال عمرشون تلف میشه(بخصوص پسرایی که برنامه داشتن بعد کنکور برن خدمت که بعد تحصیل کمتر خدمت داشته باشن)

دانشجو ها هم مجبور بودن یه ترم درس کم بردارن که به کنکور برسن ولی حالا باید دو تا ترم این کار رو بکنن

باور کنید این به ضرر همه اس، اگه شما بخون باشی همین بهمن که باشی میخونی اگه اهل خوندن هم نباشی بیوفته هزار سال دیگه نمیخونی...

باور کنید هیچ کسی از این حالت سود نمی بره...

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

ولی به نظر من خوبیاش مخصوصا برای دانشجوها اینه که
برای خوندن درس زیاد به مرخصی گرفتن نیاز ندارن چون این وسط هم تعطیلات بین دو ترم رو دارن و هم تعطیلات عید رو
تازه معمولا اسفند کلاسا خیلی پراکندست و استادا میان ترم نمیذارن معمولا و وقت آزاد برای درس خوندن زیاده، یکی دو هفته ی آخر اسفند هم که معمولا دانشجوها میپیچونن و اگه خوب برنامه ریزی کنن این مدت خیلی وقت دارن برای درس خوندن
ضمنا برای کسانی که می تونند هفت ترمه تموم می کنن درساشونو خیلی عالیه
از طرفی هم بیشتر میان ترما تو نیمسال دوم میفته برای اردیبهشت و برای کسی که واحد برای نیمسال دوم و ترم آخر زیاد داره خیلی سخت میشه
فاصله ی بین اومدن رتبه و جواب کم میشه و در نتیجه استرس ها هم کمتر میشه و آدم 8 ماه معطل نمی مونه برای این که ببینه کجا قبول میشه چی قبول میشه
یه بدی خیلی بزرگش اینه که تو فصل بهار آدم خیلی خوابش می گیره و واقعا خیلی سخته درس خوندن :دی

احسان آراس

عضو جدید
واسه اونایی که نه ترمه تموم میکنند خیلی خوبه دیگه لازم نیست یه ترم مرخصی بگیرن.پسرایی که میخوان برن سربازی سه ماه فرقشه فقط.خیلی هم زود جواب میاد و کمتر معطل تصمیمات زندگی میشی.به نظر من خیلی بهتر از بهمن ماهه ولی درکل کنکور هر زمانی بذارن مشکل درست میکنه.

بالا