گام به گام تا کنکور 95

انیشتن

عضو جدید
پی دی اف سنجل رو کی همش داره برامن بفرسته من دوهفته دیگه کنکوردکترادارم فارسیشو میخوام البته یه پی دی اف فارسی هست فقط تا آنتروپی داره.اگر کسی داره خبرم کنه ممنون

kazem mosavian

عضو جدید
سلام خوبین؟
من که واسه کنکور امسال هنوز ثبت نام نکردم شاید 3 اسفند ثبت نام کردم.
photo_2016-02-20_19-18-04.jpg

این کتاب و دیدم شاید به دردتون بخوره.

9356769

عضو جدید
نسبت رتبه ها به درصد های سال های پیش بنظر من برای ما ها آنچنان نمیتونه معیار مناسبی باشه چون که یه تغییر خیلی خیلی بزرگ در کنکور امسال رخ داده و اونم همون عقب افتادن چند ماهه کنکوره که خیلی شرایط رو عوض میکنه
واسه همین فک کنم زیاد به این ها تکیه نکنیم بهتر باشه و سعی کنیم نهایت تلاشمون رو توی این چند وقت باقیمونده انجام بدیم، انشالله که هر چی خیره پیش میاد

دوستان برای انتقال حرارت اگه بخواین از بین فصل های زیر چند فصلش رو بصورت گلچین پیشنهاد بدین نظرتون رو کدوم هاست؟
لیست فصل های کتاب من اینه:
1 هدایت حرارتی (اسمش فقط هدایته ولی هر سه نوع انتقال رو توضیح داده و فرمول هاش رو مفصل گفته، تقریبا 80 90 درصد اون چیزیه که توی دانشگاه بهمون گفتن)
2 هدایت پایدار چند بعدی
3 اصول انتقال حرارت جابجایی
4 انتقال حرارت جابجایی طبیعی (آزاد)
5 جوشش و چگالش
6 مبدل های حرارتی
7 انتقال حرارت تشعشعی

5 و 6 رو تا اونجایی که اطلاع دارم مربوط به شیمیه و خودم حذفشون کردم... ولی نمی خوام بیشتر از دو سه فصل تو این زمان باقی مونده بخونم
جزوه و ویس خوبی هم اگه کسی سراغ داشته باشه ممنون میشم معرفی کنه، من خودم فصل اول رو از کتاب پوران خوندم درسش تفریبا قابل هضم بود ولی نتونستم اونطور که میخوام تست هاش رو بزنم

واسه ارتعاشات هم اگه کسی یه بانک تستی چیزی سراغ داره بذاره

پیشاپیش ممنون

مبدل های حرارتی برای مکانیک حذف نیست...........

ولی اگه میخوای سه فصل بخونی اینا رو بخونی سوالای بیشتری میاد......
1-انتقال حرارت هدایتی
2-انتقال حرارت جابه جایی اجباری
3-انتقال حرارت تشعشعی

از من میپرسی جوشش و چگالش و هدایت چند بعدی رو نخون....بقیشون به غیر از این سه تا بالاییه تقریبا کم حجمن.....

انتقال حرارت رو از رو جهش بخونید.....حرف نداره...

rezahmb

عضو جدید
دوستان من 1 ماه که شروع کردم برای کنکور 95 پایمم قویه ایا احتمالش هست مکاترونیک دولتی در بیام؟

Mohammad7225

عضو جدید
جدیدنا یه مشکل پیدا کردم:( اونم اینه که مثل قبلنا حس خوبی ندارم موقع خوندن و انگار که مجبورم میکنن بخونم :surprised: و از اونجایی که خودم رو خیلی خوب میشناسم با هر چیزی که این فکرو به وجود بیاره مخالفت میکنم این خیلی ناراحتم میکنه :cry:

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها چهاردهم امتحان دارم برام یه مساله ای پیش اومده داغونم ریختم بهم روحیمم باختم نمیدونم چکارکنم خیلی بده این روزای حساس اینجوربشم برام دعاکنین.من کلا همش شکس خوردم

Mohammad7225

عضو جدید
سلام بچه ها چهاردهم امتحان دارم برام یه مساله ای پیش اومده داغونم ریختم بهم روحیمم باختم نمیدونم چکارکنم خیلی بده این روزای حساس اینجوربشم برام دعاکنین.من کلا همش شکس خوردم
ایشالا درست میشه :smile:
یه جورایی باهات همزاد پنداری کردم (اون تیکه ای که گفتی کلا همش شکس خوردم:surprised:) چون منم هربار که میخوام یه کاری بکنم، از زمین و زمان میباره برام :(
امید داشته باش و برای این تلاشی که کردی ادامه بده!!!
مطمئنا پیروزی به این راحتیا بدست نمیاد (حالا از بحثای حاشیه ایش بیایم بیرون و به بقیه آدما کاری نداریم منظورم فقطخودمونیم!!) پس با تکیه بر داشته هات و توکل بر خدا مسیرتو ادامه بده و مطمئن باش که آینده روشن هست :smile: این چیزیه که وقتایی که حالم خراب میشه و یه سنگ تو مسیرم میفته به خودم میگم :D
موفق باشی ایشالا به چیزی که میخوای میرسی :)

nemesis17

عضو جدید
ایشالا درست میشه :smile:
یه جورایی باهات همزاد پنداری کردم (اون تیکه ای که گفتی کلا همش شکس خوردم:surprised:) چون منم هربار که میخوام یه کاری بکنم، از زمین و زمان میباره برام :(
امید داشته باش و برای این تلاشی که کردی ادامه بده!!!
مطمئنا پیروزی به این راحتیا بدست نمیاد (حالا از بحثای حاشیه ایش بیایم بیرون و به بقیه آدما کاری نداریم منظورم فقطخودمونیم!!) پس با تکیه بر داشته هات و توکل بر خدا مسیرتو ادامه بده و مطمئن باش که آینده روشن هست :smile: این چیزیه که وقتایی که حالم خراب میشه و یه سنگ تو مسیرم میفته به خودم میگم :D
موفق باشی ایشالا به چیزی که میخوای میرسی :)

منم زیاد شکشت خوردم . ولی این سری خیلی تلاش کردم و به امید خدا نتیجشو میگیرم .... هر کس زیادی تلاش کنه ، قظعا تلاشش بی نتیجه نمی مونه

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
میخوای یه روحیه توووووپ بهت بدم؟؟پ
منم 14هم امتحان دارم ولی تازه می خوام شروع کنم به خوندن:biggrin:
برو حالشو ببر الان خدای روحیه شدیا

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منم تازه دارم شروع میکنم برو حالشو ببر:D

arashlolos

عضو جدید
سلام. اینجا برای کنکور کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد؟
از امروز تا سه روز زمان ثبت نام ارشد هست . میخوام ثبت نام کنم احتمالا یا رشته MBA یا جهانگردی . یا فناوری اطلاعات(تجارت الکترونیک) رشته کارشناسیم مدیریت اجرایی بوده
به نظر دوستان از الان میشه شروع کرد؟ و اینکه دقیقا باید چه کتابایی بخونم؟ و اینکه نیازه حتما تو یه موسسه ای ثبت نام کنم؟ مدرسان شریف و پارسه و ... ؟

انیشتن

عضو جدید
میخوای یه روحیه توووووپ بهت بدم؟؟پ
منم 14هم امتحان دارم ولی تازه می خوام شروع کنم به خوندن:biggrin:
برو حالشو ببر الان خدای روحیه شدیا
اگر بدونین مشکلم چیه واقعا میفهمین چی میکشم اما همینو فهمیدم که هزاربار هزاران امیدو روحیه داشته باشیم خدا نخوادنمیشه. امیدوارم همه به خواسته هاشون برسن و قبول شن.من دیگه خودمو زدم به در بیخیالی از این به بعد هراتفاقی بیفته بیفته افکاردیگران هم مهم نیس بزار هرجور فک کنن.تازه فهمیدم سردرس خوندن فقط عمرمو تلف کردم همه چی درس نیس.

Mohammad7225

عضو جدید
سلام. اینجا برای کنکور کارشناسی هست یا کارشناسی ارشد؟
از امروز تا سه روز زمان ثبت نام ارشد هست . میخوام ثبت نام کنم احتمالا یا رشته MBA یا جهانگردی . یا فناوری اطلاعات(تجارت الکترونیک) رشته کارشناسیم مدیریت اجرایی بوده
به نظر دوستان از الان میشه شروع کرد؟ و اینکه دقیقا باید چه کتابایی بخونم؟ و اینکه نیازه حتما تو یه موسسه ای ثبت نام کنم؟ مدرسان شریف و پارسه و ... ؟
سلام اینجا مربوط به کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک 95 هست.
بقیه رشته ها تاپیک خودشونو دارن.:D
ولی کلی بخوایم بگیم هنوز وقت هست و قطعا اگه اراده کنین در مقابلش سعی و تلاشم بکنین قطعا موفق میشین :smile:
اگه رشته ای که میخواین امتحان بدین رو بگین تازه بعدش میشه در مورد کتاب و آزمون حرف زد. :D بقیه رشته ها رو من نمیدونم و اطلاعی ندارم در موردشون ولی MBA و اجرایی رو میدونم که اکثرا پژوهش میرن اگه خواستین برآوردی از خودتون داشته باشین پیشنهاد میشه که شرکت کنین. ماهان هم مناسبه برای رشته های مدیریت. متاسفانه در مورد بقیشون اطلاعی ندارم!
نمیخوام نا امیدتون کنم ولی اگه پایه ریاضیتون ضعیف باشه فک نکنم بتونین MBA روزانه دانشگاه خوب بیارین :(
موفق باشید :)

Mohammad7225

عضو جدید
اگر بدونین مشکلم چیه واقعا میفهمین چی میکشم اما همینو فهمیدم که هزاربار هزاران امیدو روحیه داشته باشیم خدا نخوادنمیشه. امیدوارم همه به خواسته هاشون برسن و قبول شن.من دیگه خودمو زدم به در بیخیالی از این به بعد هراتفاقی بیفته بیفته افکاردیگران هم مهم نیس بزار هرجور فک کنن.تازه فهمیدم سردرس خوندن فقط عمرمو تلف کردم همه چی درس نیس.
ببخشید دخالت میکنم ولی پیشنهاد من اینه که کلا دو هفته مونده این دو هفته رو بخونین بعد برید تو فاز بی خیالی:surprised:
کاملا درست میگین، اصن درس خوندن هیچی نیس در مقابل بقیه زندگی آدم :D ولی هر کی علاقه ای داره و باید برای رسیدن بهش تلاش کنه بعضی اوقات خود درس علاقه س بعضی وقتا هم وسیله س!!
من خودم کاملا به این موضوع واقفم و برای همینه که از هر موقعیتی که برام پیش میاد نهایت استفاده رو میکنم چون فک میکنم این روزا هیچ وقت تکرار نمیشن و درستم فکر میکنم :razz:
موفق باشید :smile:

mec_86

عضو جدید
سلام
تو زندگی همه روزهای بد،کسل کننده یا نا امیدی هست.ولی مطمئن باش که این روزها میگذره،پس دست از تلاش بر ندار و این واقعیت رو بدون که اصرار و پافشاریه که آدم رو تو یه کاری به موفقیت می رسونه
پیشنهاد عملی: با یه دوست خوب حرف بزن،اگه موقعیتشو داری هر روز یه کم ورزش کن،رفتن تو طبیعت هم میتونه کمک کنه

rezahmb

عضو جدید
سلام
نظرتون در مورد کتاب ساخت وتولید راهیان ارشد چیه؟

سیستم های اندازه گیری و علم مواد از رو مدرسان شریف بخونم بهتر نیست؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلامنظرتون در مورد کتاب ساخت وتولید راهیان ارشد چیه؟سیستم های اندازه گیری و علم مواد از رو مدرسان شریف بخونم بهتر نیست؟
سلامبرای دروس ساخت و تولید ،کتاب خوب زیاد هست،راهیان خوب هست،ولی اگر هنوز کتابی نگرفتید کتاب سپاهان خیلی بهتر است.کتب مدرسان هم عالی هستند ، ولی جزوات ساخت و تولید توی همین سایت هم هستند ،میتونید استفاده کنید.موفق باشید
سلامتو زندگی همه روزهای بد،کسل کننده یا نا امیدی هست.ولی مطمئن باش که این روزها میگذره،پس دست از تلاش بر ندار و این واقعیت رو بدون که اصرار و پافشاریه که آدم رو تو یه کاری به موفقیت می رسونه
پیشنهاد عملی: با یه دوست خوب حرف بزن،اگه موقعیتشو داری هر روز یه کم ورزش کن،رفتن تو طبیعت هم میتونه کمک کنه

سعی کنید ک روحیتون رو از دست ندید،من خودم 10 روز ب کنکور واقعا خسته بودم،واقعا زمان کند میگذشت و اذیت میکرد ولی اگر این روز ها رو دست کم نگیرید و ب تلاش خودتون ادامه بدید دوستان علی الخصوص اینکه ، استرس نزدیک کنکور بالا نیره،آدم ی خورده افت میکنه و نمیتونه درس بخونه و فکر آینده نامشخص بیشتر اذیت میکنه،اگر بتونید ب این فکر کنید ک حتما قبول میشید روحیه بهتری میگیرید، ی مسافرت کوتاه و تنوع تو کار میتونه روحیه رو برگردونه.

موفق باشید

انیشتن

عضو جدید
از همتون ممنونم دارم به روحیه میام بایه مشاور حرف زدم گفت فقط به این فک کن که سرجلسه وظیفت اینه به حداکثر سوالات پاسخ بدی اونم درست گفت فکرنتیجه نباش فقط. به پاسخگویی و دونستن اینکه وظیفته جواب بدی اول تخصصی بعد عمومی اصلا به نتیجه فک نکن .اره اینجور بهتره آدم میفهمه وقتی وظیفه داره بیشتر مسولیت پذیرمیشه تا به نتایج فک کنه.موفق باشید.

sinaited

عضو جدید
ميگم به نظرتون اين كه ازمون عقب افتاده ميتونه باعث بشه طراحا تيپ سوالا رو عوض كنن كه ميانگين درصدا زياد تغيير نكنه؟؟ يا اينكه احتمال داره بالاخره يكي پيدا بشه يه باكس رو صد بزنه؟؟
نميدونم چرا جديدا احساس ميكنم ، اين عقب افتادن رو طراحا بييشتر تاثير ميزاره !

mohammadsunlight

عضو جدید
ميگم به نظرتون اين كه ازمون عقب افتاده ميتونه باعث بشه طراحا تيپ سوالا رو عوض كنن كه ميانگين درصدا زياد تغيير نكنه؟؟ يا اينكه احتمال داره بالاخره يكي پيدا بشه يه باكس رو صد بزنه؟؟
احتمالش هست کسی یه باکسی رو 100 بزنه
ولی به احتمال قوی کسی که این کار رو بخواد بکنه جزو رتبه های تک رقمی، شایدم حتی دو رقمی هم نخواهد بود، چون این کار بهترین انتخاب و استراتژی نیست

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
به جرات میتونم بگم،شما نباید به این چیزا فکر کنید،دلیلش این هست
اگر سوالات سخت باشه یا آسون برای همه به همین شکل هست.
پس نگرانی شما زیاد منطقی نیست.نگران نباشید.
عقب افتادن هیچ تاثیری از نظر من روی سوالات و نحوه سوالات ندارد.دوسال پیش به خاطر هوای سرد امتحان لغو شد راه ها بسته بود ،من خودم نتونستم برم کنکور بدم،میگم ک شما اصلا نگران نباشید .این جابجایی ها دلایل خاص خودش رو دارد،و تاثیر چندانی روی امتحان ندارد.
مباحث مکانیک گستردس است ، احتمال صد درصد زدن یک باکس بسیار کم هست ،چون خواندن همه این مطالب ب کنار اینکه منبع سوال چی باشه هم ب کنار و اینکه جوابی طراح میخواد در بعضی سوالات هم ب جای خود.
در هر صورت تنها چیزی ک برای کسانی ک میخوان ، ادامه تحصیل بدند دارم،نگران نباشید سختی سوالات برای همه ی دانشجویان یکسان هست،
این نظر من هست.
امیدوارم تا حدودی نگرانیتون بر طرف شه.راجع ب اینکه میگید عقب افتادن ،یا دیر تر برگزار شدن امتحان باعث میشه کسی صد بزنع رو هم رد میکنم.
چون دوستان خودم از عید سال قبل شروع میکردند ولی هیچ کدوم صد درصد یک درس رو نزدند.زیاد تاثیری ندارد.مطمینا فرق زیادی در نتایج ندارد.چون مباحث ک ثابت هست،اگر کسی میتونست در اون مدت درس بخواند و صد بزند تا ب حال چندین بار این اتفاق میافتاد کسایی ک پشت کنکور هستند پس باید صد میزند،ن ب نظرم احتمالش خیبی ناچیز هست.کسی بتونه دینامیک بالای 50 بزند واقعا خوب هست حالا 100 زدن این باکس واقعا کار سختی هست.جحتی با گذاشتن وقت زیاد.مطالب گسترده است.
موفق باشید

SaDeGH_F

عضو جدید
ب نظرم احتمالش خیبی ناچیز هست.کسی بتونه دینامیک بالای 50 بزند واقعا خوب هست حالا 100 زدن این باکس واقعا کار سختی هست.جحتی با گذاشتن وقت زیاد.مطالب گسترده است.

یعنی اگه کسی پیدا بشه بتونه دینامیک رو با معلومات کارشناسی 100 بزنه و ادعای پیامبری بکنه... من یکی که میشم اولین پیروئش!!!

من خودم که با این وضع با اینکه کل درساش به جز کنترل رو خوندم روی 10 درصد هم امید ندارم :(

مبدل های حرارتی برای مکانیک حذف نیست...........

انتقال حرارت رو از رو جهش بخونید.....حرف نداره...

ممنون بابت پاسخ...
بابت مبدل ها هم من تستای آخر فصلش رو نگاه کردم چیزی از مکانیک نیاورده بود... حالا بازم برم بگردم شاید ندیدم

یعنی لعنت خدا بر اون کسی (یا بهتره بگم کسانی) که کتاب های راهیان رو به من پیشنهاد کردن :smile:... خدا رو شکر 4 5 تاش رو بیشتر نگرفتم... مولف فقط اومده تستا رو گذاشته جلوش نکته هاش رو درآورده و اومده صاف همین نکته ها رو کرده کتاب... نه توضیحی چیزی که اصن مبحث درس چی هست چه کاربردایی داره... واقعا خیلی مسخره ان... حتی ترمو و سیالاتش که خیلی معروفن...

mohammadsunlight

عضو جدید
سلام دوستان

خوبین؟

خوب میخونین؟

فقط اومدم بگم که ای کاش همه ی کتاب های کنکور مثل کتاب های نائی بودن

ینی این بابا ترکونده با این کتاباش

چرت و پرت اصلا نگفته... هر چی گفته فوق العاده زیبا و جذاب بوده

با این که برای خود من سرعت پیشروی کتاب مقاومت نائی خیلی کمتر از درس های دیگه هست و این باعث میشه زیاد با علاقه سمتش نرم، ولی وقتی درگیرش میشم واقعا لذت میبرم

مثلا تو درس های دیگه سوالات نکته دار و درگیر کننده رو مارک میکنم ولی این لامصب همه سوالاش قشنگ و درگیر کننده هستن... همون طور که گفتم چیز چرت و بیخود تا حد ممکن نگفته

یه کم بیشتر اینجا باشین، بیشتر فعالیت کنین

Mohammad7225

عضو جدید
به نظر من فقط در یه صورت امکان تغییر سبک سوالا و یا سخت شدن سوالا هست که اونم عوض شدن طراحاس!!
به شخصه معتقدم که عقب افتادن کنکور نه تنها تاثیری روی سوالا بلکه تاثیر زیادی روی بچه ها و میانگین جوابگویی سوالا نداره.
به هرحال به نظرم خودتون رو درگیر این چیزا نکنید
موفق باشید :D

Mohammad7225

عضو جدید
سلام دوستان

خوبین؟

خوب میخونین؟

فقط اومدم بگم که ای کاش همه ی کتاب های کنکور مثل کتاب های نائی بودن

ینی این بابا ترکونده با این کتاباش

چرت و پرت اصلا نگفته... هر چی گفته فوق العاده زیبا و جذاب بوده

با این که برای خود من سرعت پیشروی کتاب مقاومت نائی خیلی کمتر از درس های دیگه هست و این باعث میشه زیاد با علاقه سمتش نرم، ولی وقتی درگیرش میشم واقعا لذت میبرم

مثلا تو درس های دیگه سوالات نکته دار و درگیر کننده رو مارک میکنم ولی این لامصب همه سوالاش قشنگ و درگیر کننده هستن... همون طور که گفتم چیز چرت و بیخود تا حد ممکن نگفته

یه کم بیشتر اینجا باشین، بیشتر فعالیت کنین
سلام
مرسی تو خوبی؟؟ :D
فعلا جا داره بخونیم :smile:
خیلی خوبه!!! اصن عااالیه نائی! کلا بری جلوتر میبینی که چقدر خوبه. خوبیش اینه که لقمه رو آماده نزاشته تو دهنت یه سری اصول رو گفته و بقیه ش رو گذاشته عهده خودت که بفهمی که به نظرم عااالیه!! به هر حال هرچی جلوتر بری بیشتر زیبایی نگارششو متوجه میشی :)

Mohammad7225

عضو جدید
سلام
امروز آزمون مدرسان بود، به نظرم بد نبود با این که نتونسته بودم خوب بخونم. فعلا منتظرم ببینم چی میشه:cry:
خیلی زود اومدم بیرون حدودا دو ساعت سر جلسه بودم و حالم زیاد خوش نبود حالا ببینم چی میشه :(

mohammadsunlight

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال

من اول قرار بود تا آخر خرداد درس های مقاومت و سیالات و ترمو رو موازی بخونم وتموم کنم

الآن میبینم سرعت پیشرویم خوبه میخوام یه درس دیگه رو هم اضافه کنم

نظر شما چیه؟

شما اگه جای من بودین کدوم درس رو انتخاب میکردین؟

من نظر خودم روی ریاضی ۱ یا استاتیک هست

SaDeGH_F

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال

من اول قرار بود تا آخر خرداد درس های مقاومت و سیالات و ترمو رو موازی بخونم وتموم کنم

الآن میبینم سرعت پیشرویم خوبه میخوام یه درس دیگه رو هم اضافه کنم

نظر شما چیه؟

شما اگه جای من بودین کدوم درس رو انتخاب میکردین؟

من نظر خودم روی ریاضی ۱ یا استاتیک هست

از الان داری میخونی واسه کنکور 96؟ واسه رتبه یک شدن خیز برداشتی دیگه؟ :)
بنظر من بهترین روش اینه که هر چهار باکس رو با هم پیش ببری که هم تنوع وجود داشته باشه و خسته ات نکنه و هم بین درسای یه باکس فاصله نیفته
یعنی مثلا صبح ریاضی عصرش جامداتی، فردا صبحش دینامیکی و عصرشم سیالاتی... که بتونی هر دو روز یه بار نگاهی به هر چهار باکس داشته باشی

mohammadsunlight

عضو جدید
از الان داری میخونی واسه کنکور 96؟ واسه رتبه یک شدن خیز برداشتی دیگه؟ :)
بنظر من بهترین روش اینه که هر چهار باکس رو با هم پیش ببری که هم تنوع وجود داشته باشه و خسته ات نکنه و هم بین درسای یه باکس فاصله نیفته
یعنی مثلا صبح ریاضی عصرش جامداتی، فردا صبحش دینامیکی و عصرشم سیالاتی... که بتونی هر دو روز یه بار نگاهی به هر چهار باکس داشته باشی
بله دیگه... ایشاللا هدفم اینه که رتبم طوری باشه که هر دانشگاهی دوست داشتم برم
منم بدم نمیاد هر چهار تا باکس رو با هم پیش ببرم
ولی خب علاقه ی شدیدی که به باکس سیالات دارم باعث شده تمرکزم رو این باکس باشه