گام به گام تا کنکور 95

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

با سلام

دوستان یک سوال مهم که ذهنم رو خیلی در گیر کرده!

میخواستم بدونم چراارشد باید بدیم؟

موقعیت شوغلیش بهتره؟؟

و خیللی سوالای دیگه
دلیل زیاده مثلا:

توی ترفیع دادن اونایی که ارشد دارن توی اولویت هستن
حالا حوصله داری ولی چند س آل که کار کنی حوصلت تمون میشه و نمی تونی درس بخونی
اگه پروژه کاربردی جور کنی میتونی بعدش میتونی یه کار خوب پیدا کنی
با مدرک ارشد میشه سربازی نرفت یا حداقل کمتر رفت

ولی خب از اون ور یه سری موضوع هست که بدونی بد نیست
چون بعد تحصیلات عموما سابقه کاری نداری فرقی بین ارشد و کارشناسی نیست و با حقوق کارشناسی جذب میشی
بیشتر از دو سال از عمرت رو مجبوری باز درس بخونی که اگه سربازی نباشه بتونی کار کنی دو سال جلو میوفتی

Sent from my SM-T211 using Tapatalk

siavashbehzad

عضو جدید
با سلام

موقعیت شوغلیش بهتره؟؟

و خیللی سوالای دیگه

یه نگاه تو سایتا استخدامی بندازی شرکتایه اصلی مثه پالایشگاه پتروشیمی کارشناسی خیلی بیشتر جذب میکنن !!! نظر شخصیم اینه اول کار بعد ارشد ...

hossein_aj

عضو جدید
یه نگاه تو سایتا استخدامی بندازی شرکتایه اصلی مثه پالایشگاه پتروشیمی کارشناسی خیلی بیشتر جذب میکنن !!! نظر شخصیم اینه اول کار بعد ارشد ...

سلام دوستان
والا چیزی که من میدیدم توی این سالهای اخیر سعی میشده حدود 50% از استخدامها رو از ارشد بگیرن , فکنم یواش یواش داره واسشون قانون میشه...

بچه ها مگه قرار نبود یه برنامه بذارین که با هم به صورت گروهی پیش بریم؟؟؟
اونجوری حس انگیزه و رقابتمون شدید تر میشه و بهتر میتونیم از وقتمون استفاده کنیم...

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

ولی من عکسش رو دیدم مدرک ارشد زمانی که حقوق پایه رو بخواد سریعتر میگیرن و اگه زرنگ باشی راحت بهت ترفیع میدن...

siavashbehzad

عضو جدید
سلام دوستان
والا چیزی که من میدیدم توی این سالهای اخیر سعی میشده حدود 50% از استخدامها رو از ارشد بگیرن , فکنم یواش یواش داره واسشون قانون میشه...

اونجوری حس انگیزه و رقابتمون شدید تر میشه و بهتر میتونیم از وقتمون استفاده کنیم...

منبع حرفتون کجاست ؟ تو سایتایه استخدامی که من خیلی کمتر از کارشناسی میبینم ارشد بخوان شرکتایه معتبر

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

منبع حرفتون کجاست ؟ تو سایتایه استخدامی که من خیلی کمتر از کارشناسی میبینم ارشد بخوان شرکتایه معتبر
خب چندتا مصاحبه که بری یا با چند نفری که سر کار هستن صحبت کنی خودت متوجه حرف من میشی...

siavashbehzad

عضو جدید
خب چندتا مصاحبه که بری یا با چند نفری که سر کار هستن صحبت کنی خودت متوجه حرف من میشی...

منظورت کجاست !!! نکنه شرکتایه خصوصیو میگی !!! آگهی استخدام پالایشگاه پتروشیمیو بخونی میفهمی یا ارشد نمیگیرن یا اگرم بگیرن در مقابل 30 تا لیسانس یدونه ارشد !! در مورد شرکتایه خصوصی اطلاعی ندارم چون خوشم نمیاد ولی سیر تا پیاز پالایشگاه پتروشیمیو میدونم بخاطر دانشگامو خیلی مسایل دیگه !! دلیلشم واضحه اکثر مدیرا تو این مراکز به زور لیسانس دارن حتی من مسول واحد با دیپلم دیدم بخاطر همین مقاطع بالاترو سختر جذب میکنن

hossein_aj

عضو جدید
ببین داداشم به عنوان نمونه میگم حدود 9 ماه پیش اگر اشتباه نکنم, یه استخدامی واسه عسلویه زده بود مکانیک کارشناسی یا بالاتر
بعد یکی از بند هاش این بود که 50% از پذیرفته شده ها از ارشد خواهند بود.
ولی خیلی جاها هم دیدم که کارشناسی بیشتر گرفتن, روند قطعی نمیتونید تعریف کنید واسش, که بفرمایید حتما کارشناسی بیشتره

masoudabbasi

عضو جدید
سلام دوستان

سلام
برای برنامه ریزی من منتظر برنامه پیشنهادی بچه ها هستم
من موافق مطالعه گروهیم

M.ARIABOY

عضو جدید
با سلام

موقعیت شوغلیش بهتره؟؟

و خیللی سوالای دیگه

هدفت از اشد چیه؟؟
ببینید دوستان اگه ارشد میخونید باید دکتری بخونید تو ایران ارشد خوندن و بعد دکتری نگرفتن حماقته، ببخشید رک دارم ضحبت میکنم
اول بشینید ی حساب کتاب بکنید با خودتون بعد
روی صحبت من با دختری نیست با پسراست
حواستون به سربازی باشه ، اگه می تونید برید تمومش کنید (اگه جز ستاد نخبگانید ک هیچی) بعد برید سرکار ،هیچ جای هیچ جا فرقی بین ارشد و کارشناسی نیست ،اکثرا کارشناسی میخوان تا ارشد
حتی تو ی سری از شرکت ها بچه های لیسانس با دیپلم میرن

البته ی سری چیزا هم هست، ی سری ها واقعا دوست دارن درسو، دوست دارن علمشون زیاد شه ، ب درد این افراد میخوره ارشد ، کسایی ک انگیزه دارن میخوان گرایش خودشونو توی علم چند قدم ببرن جلو،

در کلام آخر بشینید منطقی و درستو درمون تویه کاغذ بنویسید اینارو
دلایل ارشد خوندن ،دلایل نخوندن ارشدو
خودتونیدو خودتون ،هیچ کی این برگرو نمیبینه پس با خودتون روراست باشید
موفق و پیروز باشید

reza_19933

عضو جدید
اونایی که واسشون سواله که ارشد بدن یانه، خب باس بدونن که اگه شرایط ارشد رفتن رو دارن حتما برن به چند دلیل: یکی اینکه میشه به راحتی خدمت رو پیچوند یکم سرچ کنین میفهمین. استاد خود من واسم پروژه هایی که از خدمت نجاتت میده رو واسم فرستاده قسمت مهندسی مکانیکش خیلی گسترده فقط یه مشکل بزرگ داشت یکی اینکه باس دانشجوی ارشد یا دکتری باشی یا اینکه نخبه باشی و اسمت تو نخبگان ملی ثبت شده باشه که به هیچ عنوان شامل من نمیشد. اگه میتونستم برم ارشد از الان رو پروژه ها کار میکردم خب سربازی اینجوری میپرید.

دو اینکه تو ارشد کار با پروژه ها رو یاد میگیری و اگه پروژه ی خوبی داشته باشی خودت میشی آقای خودت و دیگه مثل لیسانسا آقا بالاسر نداری. کلا ارشد بهتره

اینارو استادمون گفت.
منم دوست دارم برم ارشد ولی خب نمیتونم.

----------------------------------------------------------
گام به گام تا سربازی. دو ترم بیشتر نمونده

hossein_aj

عضو جدید
سلام
ببخشید کسی میدونه واسه طراحی کاربردی دانشگاه صنعت نفت تا چه رتبه ای شانس قبولی هست؟
اگه ممکن بود بگید واسه رتبه ای تو اون سطح درصد ها چطوری باید باشه؟؟؟؟

vanpersi

عضو جدید
با سلام

موقعیت شوغلیش بهتره؟؟

و خیللی سوالای دیگه

ببین.اگه شرایط مالی وسنی ات اجازه میده و خودتم علاقه مندی بخون .مثلا اگه سنت 26.27 سالته و هنوز کاری پیدا نکردی .سعی کن اول یه کار پیدا کنی کنارشم ارشدتو بگیر اما اگه پارتی داری و فکر میکنی که تا بعد 2 سال ارشدت هم میتونه واست کاری کنه بخون و گرنه بنظر من واسه کسی که دکترا نمیخواد بخونه و فقط فوق میخواد بگیره اولویت اول پیدا کردن کار تو این اوضاع بیکاریه.

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

سلام
ببخشید کسی میدونه واسه طراحی کاربردی دانشگاه صنعت نفت تا چه رتبه ای شانس قبولی هست؟
این سوالا رو از موسسه ها مثل پارسه یا مدرسان بپرسی جواباشون دقیق تره...

توی سایت دانشگاه ها هم عموما رتبه های فبولی ارشد سال پیش رو همزمان با اعلام ظرفیتها میزنن...

یا می تونی یه ماه صبر کنی ببینی که نتیجه امسالی ها چی میشه ;););)

60600

عضو جدید
راستی بالاخره معلوم شد کنکور امسال بهمن یا اردیبهشت؟

siavashbehzad

عضو جدید
سلام

سال اول که ارشد گرفت تا نزدیکا پونصد گرفت بهترین رتبشم صد و خورده ای بود(اون سه تام اگه اشتباه نکنم 200 300 400 هر صدتایی یه نفر زده بود ) سال دومش تا نزدکا 400 فکر میکنم گرفت که البته 4 نفرم بیشتر از ظریق آزمون نگرفت دو تا از دوستامم معدلی رفتن امسالم که مشخص نیست ... توصیم اینه ، کسی که رتبش دویس سیصد میشه نزنه چون خودم کارشناسی اونجا بودم

vanpersi

عضو جدید
کسایی که شروع کردن به خوندن بیاید بگید که چی خوندندین و تا کجا خوندین؟

Azmoon70

عضو جدید
این بحث ها که ارشد برای چی بخونیم و اینا دیگه الان موقعش نیست دوستان از قبل باید فکرش رو می کردید این جور بحث ها به جز انرژی گرفتن هیچ چیزی نداره
اگر که کار دارید که خب تلاشتون رو بکنید برای ارشد هم شانس خودتون رو امتحان کنید.
اگر که کار ندارید باز هم تلاشتون رو توی این 6 ماهی که تا کنکور مونده بکنید و شانس خودتون رو امتحان کنید بعد از آزمون دنبال کار بگردید اگر که کار پیدا کردید فکرتان رو بکنید ببینید ارشد بخونید یا کار کنید یا دو تاش رو با هم انجام بدید.
کلا فعلا فقط درس بخونید و اینجور بحث ها رو ول کنید.

Azmoon70

عضو جدید
من که سربازم و تا اواخر شهریور مونده تا خدمتم تموم شه ولی با این حال تمام تلاشم اینه که باکس ریاضی رو توی تابستون بخونم و بعد از اون که خدمتم تموم شد و وقتم آزاد شد میرم سراغ بقیه باکس ها.
تا الان هم حدودا نصف ریاضی 1 رو خوندم واقعا این ریاضی خیلی خسته کننده استتتتتتتتتتتتتتتتتت
شما دوستان چی کار کردید؟؟به نظر شما می تونم امیدوار باشم که یه رتبه خوب بیارم اگر تو تابستون فقط باکس ریاضی رو برسم بخونم؟؟

to nazdiki...

عضو جدید
سلام بچه ها
من تا 15تیر درگیر پروژه و امتحانا بودم تا دیروزم کاراموزی
ایشالا از شنبه میخوام استارت بزنم برا ارشد
ممنون از اطلاعاتی که تو این تایپیک دادین
چیزی که من ازخوندن کل نظرات دستگیرم شد:
استاتیک و مقاومت:فقط وفقط نائی
طراحی:شریعت پناهی(من که تماس گرفتم گفتن ایشالا تااخرمرداد کتابش چاپ میشه)
معادلات:گاج
ریاضی 1و2:پوران و آقاسی(جزوه وحل مثال و تستای درحین درس کتاب)
باکس سیالات:خودتون کتابارو ببینید و مقایسه کنید راهیان و استاد کوثری
باکس دینامیک و ارتعاشات:انتشارات نصیر
چندتا نکته از تجربیات داداشم:
1-باکس سیالات: کتابای مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی نکات خوب و ریزی گفته مخصوصا انتقال قیمتاشونم پایینه حتما بگیرید.
2-برا ریاضی 1و2 سعی کنید تستای کنکور رشته ریاضی رو بزنید چون معمولامشابه زیاد داره
2-فیلمای آموزشی سنجش تکمیلی رو بگیرید و استفاده کنید عالیه مخصوصا مقاومت،دینامیک ماشین،ارتعاشات
موفق باشین همگی

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام بچه ها
1-باکس سیالات: کتابای مدرسان شریف کاردانی به کارشناسی نکات خوب و ریزی گفته مخصوصا انتقال قیمتاشونم پایینه حتما بگیرید.
2-برا ریاضی 1و2 سعی کنید تستای کنکور رشته ریاضی رو بزنید چون معمولامشابه زیاد داره
2-فیلمای آموزشی سنجش تکمیلی رو بگیرید و استفاده کنید عالیه مخصوصا مقاومت،دینامیک ماشین،ارتعاشات
موفق باشین همگی

سیالات مدرسان بد نیست جدیدا داده بیرون
ارتعاشات جباری خیلی خوبه
ریاضی مهندسی کریمی
معادلات کریمی هم قابل تامل هست گاجم خوب هست
انتقال و ترمو 1-2 راهیان خوبه( حواستون باشه ترمو 2 حذفی خیلی داره اونارو نخونید)

hossein_aj

عضو جدید
سیالات مدرسان بد نیست جدیدا داده بیرون
ارتعاشات جباری خیلی خوبه
ریاضی مهندسی کریمی
معادلات کریمی هم قابل تامل هست گاجم خوب هست
انتقال و ترمو 1-2 راهیان خوبه( حواستون باشه ترمو 2 حذفی خیلی داره اونارو نخونید)
سلام
ترمو رو از مدرسان نگیرید , درسنامه اش افتضاحه(حداقل این نظر منه)
از ترمو 2 کدوم قسمت ها رو نباید بخونیم اگر تونستی سر فصل هاشو بذار دوست عزیز

vanpersi

عضو جدید
بابا خیلی گیر ندین به این کتاب و اون کتاب. شروع کنید به خوندن.هرچی خوندی خوبه

12*12

عضو جدید
گام به گام تا کنکور 95

سلام بچه ها
موفق باشین همگی
من هم اتاقی برای معادلات روی محمود کریمی خونده بود و از کنکور امسال 4 تا سوال معادلات زده بود که هر چهارتاش رو درست زده بود...

vanpersi

عضو جدید
میخوام کنکور پزشکی بخونم.
دارم ارشدو بیخیال میشم
کارخوبی میکنی.مکانیک کلا به درد دخترا نمیخوره.حالا چه برسه تو بخوای ارشدشم بگیری.فقط رشته های گروه تجربی خوبن.مهندسی دیگه فایده نداره.اگه منم سنم کمتر بود حتما این کارو میکردم فقط تا حد مرگ بخون که یک ساله قبول شی .لیسانس پرستاری یا علوم ازمایشگاهی داشتیم سر هوا میزدن