گام به گام تا کنکور 95

a m i r_66

عضو جدید
سلام اقایووووون داداششششششاااام

امسال سالیماس
کنکوریشم واس ماس
موفقیتیشم واس ماس
دوستای گلم درمورد جزوه شریعت پناهی اطلاعی ندارم و ندیدم جزوشون رو من از رو کتاب طراحی اجزا مدرسان چاپ جدیدش دارم میخونم درسنامه خوبی داره و تمام مطالب و مفاهیم به صورت کامل توضیح داده شده برای درک بهتر مطالب هم بعد از پایان هر مبحث تست و مثال های زیادی وجود داره که کاربرد مطالب به صورت عینی در تست هایی که بیان شده مشاهده میشه.
با ارزوی موفقیت برای همگی

• Like
واکنش ها: meko

REZA1597

عضو جدید
والا من یکی از دوستام از تابستون شروع کرد ولی خب خوب میخوند پایشم بدک نبود امیر کبیر قبول شد...
میگفت هفت هشت تا از کتابا رو توی تابستون ناک اوت کرده توی پاییزم کامل میخوند
برنامه ی خودمم چون رشتمون یکی نیست بدردتون نمیخوره
حالا شما هر طور خودتون صلاح میدونید
بستگی به پایه داره...

آخرین ویرایش:

armin_gera

عضو جدید
والا من یکی از دوستام از تابستون شروع کرد ولی خب خوب میخوند پایشم بدک نبود امیر کبیر قبول شد...
میگفت هفت هشت تا از کتابا رو توی تابستون ناک اوت کرده توی پاییزم کامل میخوند
برنامه ی خودمم چون رشتمون یکی نیست بدردتون نمیخوره
حالا شما هر طور خودتون صلاح میدونید
بستگی به پایه داره...
یعنی چی هفت هشت تا از کتابا رو توی تابستون ناک اوت کرده توی پاییزم کامل میخوند؟ یعنی برا یه درس کتابای مختلف میخوند؟

REZA1597

عضو جدید
نه منظورم اینه هفت هشت تا از کتابا رو کامل خوند تستاشم زد
تو پاییز و زمستونم ساعت مطالعش بالا بود

m_dabiri

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام بچه ها یه سوالی داشتم شما شنیدین که کنکور ارشد و دکترا 95 قراره تغییر کنه؟ شما میدونین تغییرش چه جوریه؟ این طور که فهمیدم قراره دانشگاه ها هم تو پذیرش نقش داشته باشن تو اینترنت سرچ کنین مطلبشو پیدا میکنین

siavashbehzad

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوالی داشتم شما شنیدین که کنکور ارشد و دکترا 95 قراره تغییر کنه؟ شما میدونین تغییرش چه جوریه؟ این طور که فهمیدم قراره دانشگاه ها هم تو پذیرش نقش داشته باشن تو اینترنت سرچ کنین مطلبشو پیدا میکنین
اینقد نگران نباشین ... عرضه هیچ کاریو نداره سازمان سنجش فقط حرفه ..

vanpersi

عضو جدید
اصلش همون کنکوره.میگم بچه ها کتاب ریاضی 1 مدرسان کتاب خوبیه؟چون مال دوستمه گفتم نرم اقاسی بخرم اگه خیلی فرقی نمیکنن در مورد ریاضی 2 نظرتون چیه؟

9356769

عضو جدید
سلام بچه ها............

بیاین یه قرار بزاریم همه بگن چه کلاس کنکوری میخوان برن کدوم موسسه.... چه درسایی رو.......و دلیلشون چیه که اون موسسه رو انتخاب کردن؟

من خودم میرم نصیر........ چون یکی از دوستام که شریف قبول شده میگفت خیلی خوب بود....... مخصوصا استاد کریمی تو درس ریاضی مهندسی.....

من سیالاتو میرم چون سخته برام........... و ریاضی مهندسی و طراحی اجزا..........شاید ترمودینامیک رو هم برم......

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

[h=3]نحوه پذیرش دکتری سال 1395 تغییر کرد / برگزاری آزمون ۲ بار در سال[/h]

iihu

عضو جدید
منابع پیشنهادی کنکور ارشد مکانیک

منابع پیشنهادی کنکور ارشد مکانیک

سلام
حالشو ببرید

51176202142769420486.jpg

nimanoori

عضو جدید
منابع پیشنهادی کنکور ارشد مهندسی مکانیک

زبان انگلیسی:زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیکزبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد
۲-لغات و گرامر پوران پژوهش
۳- لغت: absolutely essential words 504 و Essential Words for the TOEFL
۴- کتاب English Grammar in Use سطح متوسط کفایت میکند
و هزاران منبع برای تقویت reading و سایر مهارتهای زبانی از جمله کتب آمادگی برای تافل

ریاضیات:
ریاضی ۱: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)
ریاضی ۲: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)
ریاضی مهندسی: موسسه نصیر (کریمی)
معادلات دیفرانسيل: گاج (مهندس کلاهدوز)
51176202142769420486.jpg
دروس تخصصی:
ترمودینامیک: پوران پژوهش (دکتر سمیع پور)
مکانیک سیالات: راهیان ارشد (دکتر خداکرمی)
انتقال حرارت: راهیان ارشد (دکتر خداکرمی)
استاتیک: پوران پژوهش (دکتر نائی)
مقاومت مصالح: پوران پژوهش (دکتر نائی)
طراحی اجزاء: راهیان ارشد (دکتر حسینی)
دینامیک : راهیان ارشد (دکتر حسینی،دکتر صالحی پور)
ارتعاشات : راهیان ارشد (دکتر صالحی پور، دکتر حسینی)
دینامیک ماشین : راهیان ارشد (دکتر حسینی، دکتر صالحی پور)
کنترل : انتشارات آزاده (آریاز برادرانی)

SoheilSmart

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال فوووری ...
این ثبت نام دوره کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد جریانش چیه ؟ چه فرقی با آزمونش داره که دو هفته دیگه س؟ میشه دوتاشو ثبت نام کرد ؟ بعداا توی مدرکش تاثیری داره ؟

efatsi35

عضو جدید
سلام به همگی
میخواستم بدونم در حال حاضر کدوم دانشگاه ها پذیرش ارشد ساخت و تولید رو داره؟
پذیرشش چنتا بوده؟
ممنون از راهنماییتون

SoheilSmart

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال فوووری ...
این ثبت نام دوره کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد جریانش چیه ؟ چه فرقی با آزمونش داره که دو هفته دیگه س؟ میشه دوتاشو ثبت نام کرد ؟ بعداا توی مدرکش تاثیری داره ؟

دوستان خواهش میکنم جواب منو بدین ... الان مهلت ثبت نام تموم میشه

khorshid_mech

عضو جدید
دوستان خواهش میکنم جواب منو بدین ... الان مهلت ثبت نام تموم میشه

منظورتون اگر بدون آزمون کارشناسی ارشده تا اونجایی که من میدونم اینجوریه که اگر تو ارشد آزاد پذیرفته نشدید و اونایی رو که پذیرفته شدند که پول ندارن برن آزاد و ظرفیت خالی میمونه که اکثرا برای دانشگا های شهرستان ها اتفاق میوفته شما رو با توجه به کنکوری که دادید و ممکنه قبولم نشده باشید بر میدارن.

khorshid_mech

عضو جدید

زبان انگلیسی:زبان تخصصی: متون تخصصی مکانیکزبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، راهیان ارشد
۲-لغات و گرامر پوران پژوهش
۳- لغت: absolutely essential words 504 و Essential Words for the TOEFL
۴- کتاب English Grammar in Use سطح متوسط کفایت میکند
و هزاران منبع برای تقویت reading و سایر مهارتهای زبانی از جمله کتب آمادگی برای تافل

ریاضیات:
ریاضی ۱: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)
ریاضی ۲: نشر نگاه دانش (مسعود آقاسی)
ریاضی مهندسی: موسسه نصیر (کریمی)
معادلات دیفرانسيل: گاج (مهندس کلاهدوز)
مشاهده پیوست 239687
دروس تخصصی:
ترمودینامیک: پوران پژوهش (دکتر سمیع پور)
مکانیک سیالات: راهیان ارشد (دکتر خداکرمی)
انتقال حرارت: راهیان ارشد (دکتر خداکرمی)
استاتیک: پوران پژوهش (دکتر نائی)
مقاومت مصالح: پوران پژوهش (دکتر نائی)
طراحی اجزاء: راهیان ارشد (دکتر حسینی)
دینامیک : راهیان ارشد (دکتر حسینی،دکتر صالحی پور)
ارتعاشات : راهیان ارشد (دکتر صالحی پور، دکتر حسینی)
دینامیک ماشین : راهیان ارشد (دکتر حسینی، دکتر صالحی پور)
کنترل : انتشارات آزاده (آریاز برادرانی)

اینها هم نظر من هست:
دینامیک ماشین انتشارات نصیر
طراحی اجزای پوران پژوهش و اگه یه ماه صبر کنید طراحی اجزای شریعت پناهی شهیر:) چاپ میشه.
کنترل انتشارات جهش
سیالات مدرسان شریف
دینامیک حسینی خوبه!
وارتعاشات پوران پژوهش

saeedhashemi1371

عضو جدید
خیلی از بچه ها میان تو تایپک ارشد 94 در مورد درصدها می پرسن

خب من یه درصد هم اینجا برای شما بچه های 95 میزارم

انشاالله که موفق باشین

اگه کمکی هم از دستم بربیاد سعی می کنم دریغ نکنم. شما هم بپرسین که پرسیدن عیب نیست!

این درصد ها برای یکی از دوستان بنده هستش
ایشون ترم هفت رو مرخصی بودن
معدل موثر
18.25
زبان : 0
ریاضی : 33
سیالات:75
جامدات : 82
دینامیک : 60
ساخت : 0

رتبه طراحی : 6

تشکر هم که یادتون نره!!!!!!!!

sabu

عضو جدید
سلام
روزی 4 کتاب بخونید.از نیم ساعت برای هر کتاب شروع کنید تا 3 ساعت برای هر کتاب که میشه روزی 12 ساعت.یعنی بعد از سه روز یک دور 12 درس رو خوندید.هیچ چیزی هم یادتون نمیره.
باکس جامدات: کتاب استاتیک و مقاومت نایی-طراحی هم دکتر شریعت
باکس سیالات:ترمو و انتقال جزوه دکتر کوثری - سیالات خودتون مقایسه کنید
باکس دینامیک: دینامیک اول بر مریام باید مسلط باشید نبودید کتاب دکتر جباری- دینامیک ماشین حامدی- اون یکی رو هم نمیدونم.ولی حامدی بد نیست.
ریاضی : جزوه آقاسی خیلی مفید و مختصره و برای تست برید سراغ کتاباش اونم گزینشی-معادلات فقط کریمی.
دل مشغولی نداشته باشید وگرنه مثل من میشید. میخونید ولی مغزتون نمیتونه اطلاعات رو نگه داره. البته زندگی خیلی بالا و پایین داره.
موفق باشید-توکل کنید به خدا-نماز یادتوت نره-یا علی

M.ARIABOY

عضو جدید
اینها هم نظر من هست:
دینامیک ماشین انتشارات نصیر
طراحی اجزای پوران پژوهش و اگه یه ماه صبر کنید طراحی اجزای شریعت پناهی شهیر:) چاپ میشه.
کنترل انتشارات جهش
سیالات مدرسان شریف
دینامیک حسینی خوبه!
وارتعاشات پوران پژوهش

سلام مهندس گرام
شما از پارسال منتظر این کتابیدا
امسال اینجایید یا ب امید خدا قبول شدید؟؟؟
سیالات من مدرسان گرفتم راهیانم دارم،مدرسان شنیدم بهتره،بعد از مطالعه میگم به همه
طراحی اجزا مطمئنید شریعت پناهی چاپ می شود؟؟؟؟

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام دوستان گرامی خوب هستید
من خودم هنوز کارناممو ندیدم خخخ ولی امسال احتمالا پیشتون هستم،جوابا بیاد ببینم قبول میشم یانه
کنکور خیلی اسون تر از چیزیه ک فکرشو بکنید فقط باید همت کنید این واتس اپ و لاین و وایبر تلگرام و... برای 6.5 ماه پاک کنید مطمنم باشید قبول میشید

سارنیا

عضو جدید
سلام مهندس گرام
شما از پارسال منتظر این کتابیدا
امسال اینجایید یا ب امید خدا قبول شدید؟؟؟
سیالات من مدرسان گرفتم راهیانم دارم،مدرسان شنیدم بهتره،بعد از مطالعه میگم به همه
طراحی اجزا مطمئنید شریعت پناهی چاپ می شود؟؟؟؟

سلام مهندس خوب هستید؟
خورشید خانوم امسال میرن . به اینترنت دسترسی نداره این روزا ولی من به عنوان دوستش میگم.
216 تبدیل شدند:)

masoudabbasi

عضو جدید
سلام دوستان گرامی خوب هستید
من خودم هنوز کارناممو ندیدم خخخ ولی امسال احتمالا پیشتون هستم،جوابا بیاد ببینم قبول میشم یانه
کنکور خیلی اسون تر از چیزیه ک فکرشو بکنید فقط باید همت کنید این واتس اپ و لاین و وایبر تلگرام و... برای 6.5 ماه پاک کنید مطمنم باشید قبول میشید

سلام
ان شا الله سال دیگه هممون رتبه هامون عالی میشه
و انتخاب رشته برامون سهل شه و هر جا ک بخوایمم رو بدون هر گونه اما و اگر بزنیم!!!

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام مهندس خوب هستید؟
خورشید خانوم امسال میرن . به اینترنت دسترسی نداره این روزا ولی من به عنوان دوستش میگم.
216 تبدیل شدند:)
سلام عیلم،ممنون شما خوبید
خوبه پس، تبدیل علمو صنعت قبولن به راحتی
از طرف من بهشون تبریک بگین
خودتون چ کردید؟ من متاسفانه خوب نشدم،ممکنه قبول شم ممکنه نشم،امسال میخونم باز
سلام
ان شا الله سال دیگه هممون رتبه هامون عالی میشه
و انتخاب رشته برامون سهل شه و هر جا ک بخوایمم رو بدون هر گونه اما و اگر بزنیم!!!

قربان شما
شما مسعود عباسی 88 علمو صنعت واحد اراک نیستید احیانا؟؟؟

masoudabbasi

عضو جدید
سلام عیلم،ممنون شما خوبید
خوبه پس، تبدیل علمو صنعت قبولن به راحتی
از طرف من بهشون تبریک بگین
خودتون چ کردید؟ من متاسفانه خوب نشدم،ممکنه قبول شم ممکنه نشم،امسال میخونم باز

قربان شما
شما مسعود عباسی 88 علمو صنعت واحد اراک نیستید احیانا؟؟؟

خیر..................

Azmoon70

عضو جدید
سلام دوستان
شما شروع کردید؟؟ من هم تصمیم دارم امسال شرکت کنم.اما تا شهریور سربازم و خیلی نمیرسم بخونم ولی با این حال سعی می کنم تلاشم رو توی تابستان بکنم.
منابعم هم ایناست نظرتون چیه؟
ریاضی 1:آقاسی==ریاضی2:آقاسی==معادلات:آقاسی==ریاضی مهندسی:آقاسی
سیالات:مدرسان==ترمودینامیک:مدرسان==انتقال حرارت:به نتیجه ای نرسیدم
استاتیک:پوران==مقاومت:پوران==طراحی اجزا:به نتیجه ای نرسیدم
دینامیک:مدرسان==کنترل:به نتیجه ای نرسیدم==ارتعاشات:به نتیجه ای نرسیدم==دینامیک ماشین:مدرسان
این درسایی که به نتیجه نرسیدم یا پوران می گیرم یا مدرسان
اولویتم اینه که تا شهریور باکس ریاضی رو کامل تموم کنم.
دوستان نظرتون چیه؟؟به نظرتون میرسم کل باکس ریاضی رو از روی کتابای آقاسی تا شهریور بخونم؟؟

vanpersi

عضو جدید
سلام دوستان
شما شروع کردید؟؟ من هم تصمیم دارم امسال شرکت کنم.اما تا شهریور سربازم و خیلی نمیرسم بخونم ولی با این حال سعی می کنم تلاشم رو توی تابستان بکنم.
دینامیک:مدرسان==کنترل:به نتیجه ای نرسیدم==ارتعاشات:به نتیجه ای نرسیدم==دینامیک ماشین:مدرسان
دوستان نظرتون چیه؟؟به نظرتون میرسم کل باکس ریاضی رو از روی کتابای آقاسی تا شهریور بخونم؟؟

به نظرم اذیت میشی از رو اقاسی بخونی همه رو .واسه معادلات گاج روون تره.و واسه ریاضی 1 هم مدرسان خوبه وطراحی پوران میگن خوبه.ارتعاشات راهیان خوبه.ریاضیا حتما باید تو تابستون تموم شن ضمنا برای انتقال هم یا راهیان یا جهش.موفق باشی

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام دوستان

پیشنهاد اساسی بنده به دوستان عزیز:

من برای ریاضی یک کل کتاب آقاسی رو خوندم. اون هم یک بار کامل و دو سه بار هم مرور تست های مهم ولی تو کنکور امسال یه سوال هم نزدم!
ریاضی 2 پوران خوندم و 2 تا سوال زدم که دوتاش درست بود
معادلات رو گاج خوندم و 5 تا رو زدم(1 غلط)
ریاضی مهندسی کریمی خوندم(البته با حذف مباحثی که تو کنکور امسال 3 تا سوال داشتن) و 3 تا زدم که هرسه تاش درست بود

خدا رو شکر امسال قبول میشم.
ولی اگه برگردم و بخام دوباره کنکور بدم حتما کارای زیر رو انجام میدادم:
1) تو تابستون یه دور کتاب کریمی رو دقیق میخوندم. اون هم به صورت کسی که تازه داره ریاضی مهندسی یاد میگیره. بعد هم در طول ترم مرور میکردم . مطمئن هستم که 6 یا 7 تا سوال ریاضی مهندسی که بیاد رو میتونم بزنم. کریمی اینقد خوب گفته بود که کامل مسلط میشی. ولی نیاز به خوندن زیاد داره. سوالای ریاضی مهندسی هم اغلب تکراری هستن.یعنی راحت 30 درصد رو میزارین تو جیبتون
2) اگه وقت کنم تو تابستون یه دور معادلات گاج رو میخونم. هرچند در طول ترم هم میشه خوندش ولی مسلط شدن بهش 25 درصد رو برای شما تضمین می کنه!
3) به هیچ عنوان سراغ آقاسی نمیرم. به نظر من سطح سوالای ریاضی 1 و 2 یا اینقدر سخت هستش که شما با تسلط کامل به آقسی باز هم نمیتونی بزنی یا اینقدر راحت هستش که با کتاب پوران هم میشه به راحتی زد. خوبی پوران این هستش که هر فصل رو تو 4 یا 5 برگ توضیح داده و تست های خوبی هم داره. آقاسی ماله کسی هستش که ریاضی 1 رو 3 بار افتاده! یعنی اساس ریاضی اون تعطیل هستش. وگرنه کسی که ریاضی 1 رو با 12 پاس کرده (البته خونده !) یا تو دبیرستان پایه خوبی داره کتاب پوران کفایت میکنه!

برای سایر درس ها هم اگه سوالی بود بپرسین.
در خدمت هستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azmoon70

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون از راهنمایی خب دوستان کلا دور آقاسی رو خط میکشم:eek:.معادلات که خب با توصیه شما حتما گاج میخونم چون بعضی از دوستانم هم توصیه کردند.ریاضی 1و2 مدرسان رو نظرتون چیه چون من موقعی که در مورد کتابها پرس وجو میکردم بهم گفتند اگر با کتابهای آقاسی مشکلی داشتی مدرسان رو می تونی جایگزین کنی دوستان نظرتون چیه؟؟ضمنا کتاب مدرسان رو هم دیدم و خیلی از نحوه نگارش و درسنامه و اینجور چیزاش راضی بودم.
آقا سعید در مورد ریاضی مهندسی هم کریمی کتابش دو جلده یه کم حجمش زیاد از حد زیاد نمیشه؟؟به نظر شما اون رو هم از رو مدرسان نخونم؟؟
ریاضی 1:؟؟==ریاضی2:؟؟==معادلات:گاج==ریاضی مهندسی:؟؟
مثلا می خواستیم کل باکس ریاضی رو از آقاسی بخونیم حالا با توصیه دوستان کلا حذفش کردم.این جوریه دیگه خیلی 0 و1 هستم!!!
راستی داشت یادم می رفت آقا سعید قبولیتون رو هم پیشاپیش تبریک میگم.