گام به گام تا کنکور 95

ghasedak1989

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده قصد دارم در آزمون ارشد شرکت کنم،از همه ی دوستان عزیز که تجربه ای دارند صمیمانه میخوام بنده رو راهنمایی کنن.منابع ارشدوکتابهای خوب وبدرد بخور رو معرفی بفرمایید و اگر جزوه یا فایل کتاب خوبی دارید دراختیار بنده قرار دهید. تشکر

الان حسش نیس بعد میام برات مفصل توضیح میدم

masoudabbasi

عضو جدید
سسسسسسسسسسلام به کلیه دوستان
دلم برای تاپیک شدیدا تنگ شده بود
من مخلص همه دوستان هستم
1- من الان دانشجوی تبدیل انرژی مالک اشتر ام
2- اون گروه تلگرامی کلا منحل شد
3- دوستان کنکور 96 یک گروه تلگرامی هست که لینکش رو براتون پیدا کردم(این گروه هیچ ربطی به من و باشگاه نداره و فقط دیدم این گروه رو و تمامی عواقب ان بر عهده خود شماست)
https://************/joinchat/BjuPEj86rpdYrn3ojPCdTQ
@mechexam
موفق باشید

reza40660

عضو جدید
سلام
منابع در تاپیک کنکور ۹۶موجود هست میتونید مطالعه کنید.
مرسی

سلام اگه امکان داره منابع ارشد رو برای بنده قرار بدین ولطفا توضیح بدین بین سه رشته ساخت وتولید،طراحی کاربردی و تبدیل انرژی کدوم بازار کار بهتری دارند؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام اگه امکان داره منابع ارشد رو برای بنده قرار بدین ولطفا توضیح بدین بین سه رشته ساخت وتولید،طراحی کاربردی و تبدیل انرژی کدوم بازار کار بهتری دارند؟

سلام

برای بازرار کار گرایش تبدیل بهتر است.ولی ببینین شخصیتتون و علاقتون چی هست و به کدوم بهتر تعلق میگیرین کارکارگاهی ساخت و تولید و کار طراحی و آنالیز طراحی کاربردی و تبدیل بیشتر کار آنالیز دارد.اول راجع به خودت و استعدادت بعد علاقت و بعد بازار کار ولی اگر سربازی دارید اول سربازی بعد ارشد.این یک نظره وبرای همه تبعیت نمیکنه.
امیدوارم موفق باشید

منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

منابع دانشگاهی به ندرت پیشنهاد می شود و مخصوص کسانی است که درس مورد نظر را در دوران تحصیل نگذرانده اند.
نام درس منابع دانشگاهی منابع کنکور
زبان عمومی کتاب زبان عمومی نشر عمران
504-Essential Words for the TOEFL
زبان تخصصی خوندن متن های کنکور های گذشته و متن های آزمون های آزمایشی موسسات مختلف
ریاضی عمومی 1و2 کتاب ریاضی عمومی 1 و 2 آقاسی
معادلات انتشارات نصیر
ریاضی مهندسی انتشارات نصیر
ترمودینامیک سنجل - ون وایلن درس نامه: کتاب ترمودینامیک پارسه (دکتر کوثری)
تست: کتاب راهیان ارشد (2 جلدی)
مکانیک سیالات شیمز – فاکس - وایت درس نامه: کتاب سیالات پارسه (دکتر صادقی)
تست :کتاب راهیان ارشد (2 جلدی)
انتقال حرارت اینکروپرا انتقال حرارت انتشارات مدرسان شریف
استاتیک مریام کتاب استاتیک پوران پژوهش (دکتر نائی)
مقاومت مصالح بیر جانسون کتاب مقاومت مصالح پوران پژوهش (دکتر نائی)
طراحی اجزا شیگلی کتاب طراحی اجزاء پارسه (استاد میرزامحمدی)طراحی شریعت پناهی نصیر
دینامیک مریام کتاب دینامیک انتشارات مدرسان شریف یا پوران پژوهش
ارتعاشات تامسون- رائو کتاب ارتعاشات انتشارات مدرسان شریف یا پوران پژوهش
دینامیک ماشین مارتین کتاب انتشارات مدرسان شریف یا نصیر
کنترل اوگاتا کتاب کنترل آریاز برادرانی یا جهش

reza40660

عضو جدید
سلام

برای بازرار کار گرایش تبدیل بهتر است.ولی ببینین شخصیتتون و علاقتون چی هست و به کدوم بهتر تعلق میگیرین کارکارگاهی ساخت و تولید و کار طراحی و آنالیز طراحی کاربردی و تبدیل بیشتر کار آنالیز دارد.اول راجع به خودت و استعدادت بعد علاقت و بعد بازار کار ولی اگر سربازی دارید اول سربازی بعد ارشد.این یک نظره وبرای همه تبعیت نمیکنه.
امیدوارم موفق باشید

منابع پیشنهادی برای کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

منابع دانشگاهی به ندرت پیشنهاد می شود و مخصوص کسانی است که درس مورد نظر را در دوران تحصیل نگذرانده اند.
نام درس منابع دانشگاهی منابع کنکور
زبان عمومی کتاب زبان عمومی نشر عمران
504-Essential Words for the TOEFL
زبان تخصصی خوندن متن های کنکور های گذشته و متن های آزمون های آزمایشی موسسات مختلف
ریاضی عمومی 1و2 کتاب ریاضی عمومی 1 و 2 آقاسی
معادلات انتشارات نصیر
ریاضی مهندسی انتشارات نصیر
ترمودینامیک سنجل - ون وایلن درس نامه: کتاب ترمودینامیک پارسه (دکتر کوثری)
تست: کتاب راهیان ارشد (2 جلدی)
مکانیک سیالات شیمز – فاکس - وایت درس نامه: کتاب سیالات پارسه (دکتر صادقی)
تست :کتاب راهیان ارشد (2 جلدی)
انتقال حرارت اینکروپرا انتقال حرارت انتشارات مدرسان شریف
استاتیک مریام کتاب استاتیک پوران پژوهش (دکتر نائی)
مقاومت مصالح بیر جانسون کتاب مقاومت مصالح پوران پژوهش (دکتر نائی)
طراحی اجزا شیگلی کتاب طراحی اجزاء پارسه (استاد میرزامحمدی)طراحی شریعت پناهی نصیر
دینامیک مریام کتاب دینامیک انتشارات مدرسان شریف یا پوران پژوهش
ارتعاشات تامسون- رائو کتاب ارتعاشات انتشارات مدرسان شریف یا پوران پژوهش
دینامیک ماشین مارتین کتاب انتشارات مدرسان شریف یا نصیر
کنترل اوگاتا کتاب کنترل آریاز برادرانی یا جهش

مجدد سلام،من خدمت سربازی رفتم،کدوم یکی از این سه رشته بیشتر با نفت وپتروشیمی در ارتباط هست؟

dash @li

کاربر بیش فعال
مجدد سلام،من خدمت سربازی رفتم،کدوم یکی از این سه رشته بیشتر با نفت وپتروشیمی در ارتباط هست؟

سلام
رشته تبدیل انرڙی دروسش ترمودینامیک و....دارند بیشتر به شیمی و ....میخورد.
ولی کلا تحلیل سیالات هست .و نزدیکتر است

reza40660

عضو جدید
سلام

ممنون از شما دوست عزیز اگر نکته مهمی در زمینه ادامه تحصیل،برنامه ریزی،منابع و .... که به بنده کمک میکنه،خوشحال میشم تجربیاتتون رو در اختیار بنده قرار بدید.تشکر

masoudabbasi

عضو جدید
سلام

سلام
تبدیل انرژی
شما که وارد دانشگاه در این رشته میشد 3 تا انتخاب برای واحد های درسیتون دارید
1- ترمودینامیک
2- انتقال حرارت
3 - سیالات
که با انتخاب هر کدوم از این ها به شما درس میدن و همه چیز بستگی به علاقه شما داره

reza40660

عضو جدید
سلام
تبدیل انرژی
شما که وارد دانشگاه در این رشته میشد 3 تا انتخاب برای واحد های درسیتون دارید
1- ترمودینامیک
2- انتقال حرارت
3 - سیالات
که با انتخاب هر کدوم از این ها به شما درس میدن و همه چیز بستگی به علاقه شما داره

سلام،لطفا جزییات بیشتری از سه رشته ساخت وتولید،تبدیل انرژی و طراحی کاربردی بیان کنید.تشکر

alma_mech

عضو جدید
سلام الان داشتم تاپیکتون رو میخوندم تاپیک کنکوریای برق
ولشون کنید.
میدونین عیب ما ایرانیا چیه اینه که اگر به چیزی نمیرسیم میگیم نمیشه و این کار نشدنیه و اگر کسی که میخواد این کارو بکنه میشینیم کنارش و بهش فاز منفی میدیم غافل از اینکه شاید ما نتونستیم اون کارو انجام بدیم شاید اون طرف بتونه. و این خیلی بده خیلی ....
این چند روز هم هم تاپیک اینجا رو میخوندم و هم برقو :)
چرا ارشد خوندن بده؟؟؟ چرا اونایی که خودشون میگن بده و دارن شرکت میکنن؟؟؟
من خودمو و دوستامو میگیم شرح حالمونو:
یه عمره خوردیم و خوابیدیم و با با و مامانمون همه ی کارها برامون انجام دادن و الان وقته اینه که خودمون برای زندگیمون زحمت بکشیم و این زحمته سخته خیلی سخت تا جایی که همین اولاش کم میاریم!! اونم بد جورررررررررر :) من و دوستام انتظار داریم فقط چون تو یه دانشگاه یه مدرک گرفتیم بیاین بگن خانم مهندس بیاین این کار و اینم حقوق 5 و 6 میلیونی :)
ولی اینجوری نیست تازگیا فهمیدم اینجوری نیست!! این همه رقیب و مهندس مکانیک فارغ التحصیل بیکار ! رقابت فوق العاده زیاد برای اینکه بین این همه آدم دیده بشی
1. باید قوی باشی 2. سواد لازم رو ببرین بالاتر همین 3. و هیچ وقت ناامید نباشین با ارشد هیشکی به هیچ جایی نرسیده برین ببینید اتفاقا خیلیا هم رسیدن ولی اگه به نظر شما نرسیدن اوکی شما هم تو همین افکار باشین من به آزادی فکر و اوندیشه ی دیگران احترام خاصی قائلم. :d
هیچ وقت ناامید نباشین زندگی سخته برای همه ، نباید ناامید بشین باید زحمت بکشیم هممون و اگر هدفی داریم به اندازه ی اون زحمت بکشیم به اندازه همون هدفه (مطمئنم موفق میشه هر کی به اندازه ی هدفش تلاش کنه) کدومتون 24 ساعته غذا نخوردین؟؟:) میبینید روزی تون رو خدا رسونده میبیندتون و دوستون داره بهش توکل کنید و همه ی تلاشتونو بکنید. دیروز یه فیلم میدیدم قهرمان داستانو تا لحظه ی مرگش کتک زدن ولی نامید نمیشد هی پا می شد و میجنگید من شما رو نمی دونم من دوست دارم اینجوری باشم قوی خیلی قوی
زندگی هامون قراره از این هم سخت تر بشه دو راه جلومونه : یکیش این که بگیم من عرضه ی این کارو ندارم و بکشیم کنار (که ساده ترین کاریه که ما میتونیم انجام بدیم) و راه دوم هم اینه که تا رسیدن به اون چیزی که میخوایم تا لحظه ی مرگ تلاش کنیم شاید به اون چیزی که میخوایم نرسیم ولی از اون جایی که هستیم مثلا هدف تو 200 متری باشه ما تونستیم به 150 متریش برسیم و این یعنی پیشرفت .
روزایی که کنکور داشتم خسته شده بودم و میگفتم آخه خدایا کی قراره کنکور تموم بشه و این روزای مزخرف!! ولی الان میبینم این روزام مزخرفه اون روزا برای هر دقیقم برنامه داشتم و دوست نداشتم زمانم به هدر بره و هدف داشتم زندگیم هدف دار بود و خیلی خوب بود ولی الان این چند روزای استراحتم بی هدف بی هدف نمیدونم اصلا چیکار میکنم و همینجوری زندم
من همون روزایی که خسته میشدم و یه کوشولو زجر آور بودو و هدف داشتم ترجیح میدم به این زندگی به قول دوستم شاهانه که خوردن و خوابیدن چیز دیگه ای نداره.
برین زندگی افراد بزرگو ببینید همش پر از شکسته و اونا ادامه دادن و فرق بین یه آدم موفق و شکست خورده همینه دوباره به پا خواستن و ادامه دان!!!
با سختی کشیدن میشه موفق شد نباید ناامید بشیم باید جاه طللب باشیم باید جرات و جسارت داشته باشیم آرزو کنیم و به طرفش حرکت کنیم و تلاش بکنیم برای رسیدن به اهداف و آرزوهامون که زیباترین کار انسان تو زندگی اینه به نظرم همینه
من حدو یه سالی تو این تاپیک بودم و خیلی چیزا از همتون یاد گرفتم ازتون بی نهایت ممنونم دوستای خوبم
مسیر زندگی پر از سختی هاست و پر از نصیحت و خیر خواهی !!!!!!! دیگران که میگن این هدفت نشدنیه خودتو خسته نکن باوووووو!!! و پر از تنهایی!!!
دستتاتونو بذارین روی گوشاتون و فقط به هدفتون فکر کنید و به سمتش برین
و اینو مطمئن باشین اگر شبا داریین رویاهاتونو تو خواب میبینید و هی آرزو میکنید هستن کسایی که همون رو دارن انجام میدن و برای رسیدن بهش تلاش میکنن. و اون هدف مال اوناست.
خسته شدم اونقدر نوشتم :)
مرسی از همتون من دارم میرم پی زندگیم و اهدافم
برای همتون آرزوی موفقیت دارم و دعا میکنم هیچ وقت از رحمت خدا ناامید نباشین که اگه به جایی رسیدین که بهش اعتماد نداشتین و ازش ناامید شدین یعنی مردین همین!!!
خدا حافظ همتون

سلام
یادش بخیررر
بخشی از عمرم تو این تاپیک سپری شد :)
نموندم برای سال بعد قبول شدم تو جایی که فکر میکردم قبول نمیشم :)
همتون موفق باشین.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
یادش بخیررر
بخشی از عمرم تو این تاپیک سپری شد :)
نموندم برای سال بعد قبول شدم تو جایی که فکر میکردم قبول نمیشم :)
همتون موفق باشین.
سلام
خوشحال شدیم.انشالله همه به اون چیزی که میخوان و خدا میخواد برسند .
خدا رو شکر قبول شدید اذیت نشدید.
موفق و پیروز باشید

ENG-Matin

عضو جدید
دوستان سلام
من کارشناسیم رو رشته مهندسی مدیریت اجرایی سال 92 از پیام نور گرفتم. الان ارشد مدیریت کسب و کار شرکت کردم. درسایی که باید 7 اردیبهشت آزمون بدیم تو عکس پایین هست .
سوالم اینه که این درسا و منابع رو از کجا و به چه نامی و چه تالیفی بگیرم؟ و برای قبولی در آزمون با بهترین رتبه چه پیشنهادهایی دارین؟
سوال بعدیم اینکه در مورد رشته مدیریت کسب و کار (گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات مد نظرمه) چه اطلاعاتی دارین؟

توضیح اینکه میشه دروس ریاضیات عمومی 1 و 2 رو امتحان نداد و به جاش زبان فارسی و ... رو امتحان داد

عکس مد نظر
ScreenHunter_37 Dec. 31 21.23.jpg

dash @li

کاربر بیش فعال
دوستان سلام
من کارشناسیم رو رشته مهندسی مدیریت اجرایی سال 92 از پیام نور گرفتم. الان ارشد مدیریت کسب و کار شرکت کردم. درسایی که باید 7 اردیبهشت آزمون بدیم تو عکس پایین هست .
سوالم اینه که این درسا و منابع رو از کجا و به چه نامی و چه تالیفی بگیرم؟ و برای قبولی در آزمون با بهترین رتبه چه پیشنهادهایی دارین؟
سوال بعدیم اینکه در مورد رشته مدیریت کسب و کار (گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات مد نظرمه) چه اطلاعاتی دارین؟

توضیح اینکه میشه دروس ریاضیات عمومی 1 و 2 رو امتحان نداد و به جاش زبان فارسی و ... رو امتحان داد

عکس مد نظر
مشاهده پیوست 261162
سلام
اینجا تاپیک مکنیک هست ولی در هر صورت
مشخصا از عکس شما فقط سه تا درس ررو باید بخونید مگر اون گرایش آخر رو مدیریت امور شهر ی که باید همه رو بخونه غیر ریاضی بنابر این باید ریاضی رو بخخونید
منابع به نظرم الان مدرسان تو هر رشته ای خوب هست.
موفق باشید

پیک مکاینک هست ولی در هر صورسلام دوست عزیز یک نکته اینجا تاب