گام به گام تا کنکور ارشد 95 رشته نقشه برداری

siahkamar

عضو جدید
درود
این تایپیک اختصاص به کنکور ارشد سال 95 رشته نقشه برداری داره و از مدیرا تقاضا دارم این تایپیک رو به تحصیلات تکمیلی عمران انتقال ندن تا دوستان نقشه بردار بتونن بهش دسترسی کامل داشته باشند.
دوستان عزیزی که میخان در این کنکور شرکت کنند لطفا سوالات و مشکلاتشونو در این تایپیک ارسال کنند تا با کمک هم به این اشکالات پاسخ بدیم.

زمان برگزاری هم سال های قبل در بهمن ماه بود که امسال تغییر پیدا کرده و به اردیبهشت ماه سال 95 منتقل شده است و زمان ثبت نام هم اذر ماه سال 94 هست.
http://sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=12&id=2164

منابع و دروس امتحانی و کتاب و جزوه های پیشنهادی رو در پست های بعدی برای دوستان عزیز قرار میدم تا استفاده کنیم.
امیدوارم اساتید و دوستان عزیز که چه کنکور میخان بدن و چه کنکور نمیدن در این تایپیک حضور پیدا کنند تا ازشون استفاده ببریم.
سپاس

siahkamar

عضو جدید

1263 - مهندسي عمران نقشه برداري

عناوين دروس امتحاني: 1- زبان عمومي و تخصصي، 2- رياضيات، 3- فتوگرامتري، 4- ژئودزي، 5- نقشه برداري.

رشته گرايش ضرايب دروس امتحاني به ترتيب دروس (از راست به چپ)

رشته/گرایش 1 2 3 4 5

فتوگرامتری 1 1 2 2 1
ژئودزی 1 1 2 2 1
سنجش از دور 1 1 2 2 1
جی ای اس 1 1 2 2 1

siahkamar

عضو جدید
لیست جزوات و کتب پیشنهادی و کاربردی برای کنکور کارشناسی ارشد نقشه برداری

1-زبان عمومی و تخصصی
شامل 30 سوال می باشد که 15 سوال اول از زبان عمومی و 15 سوال دوم از زبان تخصصی می باشد

کتاب زبان عمومی سری عمران برای کارشناسی ارشد که شامل لغات و گرامر می باشد
کتاب 504
1100 لغات کاربردی
کتاب زبان تخصصی پیتر ونیچک
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-ریاضیات
شامل 20 سوال می باشد که از ریاضی عمومی 1 و 2 و معادلات دیفرانسیل طراحی میشوند

جزوه دست نویس ریاضی 1 و 2 اقاسی
کتاب تست گاج ریاضی 1 و 2
برای معادلات دیفرانسیل کتاب نیکوکار
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3-فتوگرامتری
شامل 20 سوال که از فتوگرامتری 1 و 2و 3 و 4 طراحی میشوند

فتوگرامتری 1:جزوه دکتر مختار زاده + جزوه دکتر عزیزی
فتوگرامتری 2:
جزوه دکترشایسته ماهانی + جزوه دکتر عزیزی
فتوگرامتری 3:جزوه دکتر ولدن زوج
فتوگرامتری 4:جزوه دکتر عبادی + جزوه دکتر عزیزی+جزوه دکتر رضایی

کتاب فتوگرامتری مقدماتی دکتر همراه + کتاب سوالات و نکات جامع فتوگرامتری مهندس حاجی اقاجانی
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4-ژئودزی
شامل 20 سوال از ژئودزی1 و ژئودزی2 و فیزیکال ژئودزی و میکروژئودزی و نجوم و ژئودزی ماهواره ای می باشد

ژئودزی1:جزوه خانم مهدوی یا همان جزوه دکتر مشهدی + جزوه دکتر رجبی
ژئودزی2:جزوه دکتر محمد کریم + جزوه دکتر شریفی
فیزیکال ژئودزی:کتاب فیزیکال دکتر نجفی و دکتر راست بود
میکروژئودزی:جزوه دکتر وثوق
نجوم:جزوه دکتر محمد کریم + جزوه دکتر میرقاسم پور
ژئودزی ماهواره ای: جزوه مرضیه باعث + جزوه دکتر مشهدی

کتاب مرجع کامل ژئودزی مهندس میرزاعلی
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5-نقشه برداری
شمال 20 سوال از نقشه برداری 1 و 2 و زیرزمین و مسیر و سرشکنی و ژئودتیک می باشد

نقشه برداری1:جزوه سلطان محمود کریمی + جزوه مهندس عظیم زاده
نقشه برداری 2:جزوه مهندس امین الرعیا +جزوه دکتر میرقاسم پور
نقشه برداری مسیر:
جزوه مهندس امین الرعیا +جزوه دکتر میرقاسم پور
نقشه برداری زیرزمین:جزوه دکتر میرقاسم پور
ژئودتیک:جزوه دکتر وثوق
تئوری خطاها:جزوه دکتر نجفی+جزوه دکتر ملک

کتاب جامع دیانت خواه + کتاب حدیث صمدی علی نیا

siahkamar

عضو جدید
میزان پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و گرایش های مختلف رشته نقشه برداری رو هم میتوانید از فایل پی دی اف شماره 1 و در صفحه 28 مطلع شوید.
برای نمونه هم یک کارنامه ضمیمه پست شده است که با میزان درصدها هم اشنایی داشته باشید و با رتبه کسب شده کدام گرایش و دانشگاه را میتوانید انتخاب نمایید.

بازهم امیدوارم کلیه نقشه برداران در این تایپیک حضور داشته باشند تا ازشون استفاده ببریم.

سپاس

پیوست ها

• 1.pdf
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 13-naghshe.jpg
    13-naghshe.jpg
    22.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

siahkamar

عضو جدید
سلام
من خودم شروع کردم و دارم میخونم برای ارشد سال بعد ایشالا
دوستان هر سوالی داشتن بپرسن

آخرین ویرایش:

shokri92

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من کارشناسیمو معماری خوندم الانم قصد دارم برای ارشدم نقشه برداری رو بزنم یه کم راجع به گرایش ها توضیح بده اگه امکانش هست ،آیا دانشگاه آزاد هم این رشته رو ارائه میده؟

siahkamar

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من کارشناسیمو معماری خوندم الانم قصد دارم برای ارشدم نقشه برداری رو بزنم یه کم راجع به گرایش ها توضیح بده اگه امکانش هست ،آیا دانشگاه آزاد هم این رشته رو ارائه میده؟

سلام
در مورد ازاد اطلاعی ندارم ولی در مورد گرایش ها:
از لحاظ شغلی به ترتیب : Gis - ژئودزی - سنجش از دور - فتوگرامتری
از لحاظ موقعیت تدریس هم عین ترتیب بالا تو اولویت هستن.
از لحاظ پاس کردن دروس تو ارشد هم جی ای اس اسون ترینه و ژئودزی سخت ترین و دوتای دیگه متوسط هستن درساشون
نقشه برداری داوطلب کمی داره تو ارشد و خیلی هم سیاهی لشکر با چند ماه مطالعه میتونی زیر 100 بیاری و سراسری بخونی.فتوگرامتری و ژئودزی + زبان یا ریاضی رو بخونی حله با نیم نگاهی به مباحث مهم نقشه برداری

بالا