کی دنبال کاره ؟

کی دنبال کاره ؟

• مجموع رای دهندگان
    47

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png[/h]
با اون همه بدبختی که برا کاراموزی کشیدم دیگه داره از رشته ای که خوندم بدم میاد اخه کی میگه وقتی برا یه خانوم که قدرت خونده کاری ندارید اصلا قبولش کنید فکر نمیکنم همه شما ها وضعتون از من بدتر باشه که حتی امید هم برا پیدا کردن کار نداشته باشین.

کار.........................
چرا من امید دارم. امید اسم دوستمه تو کوچه.

• Like
واکنش ها: ?Why

BaBak.Turk

اخراجی موقت
من نمی دونم تو این مورد شانس داارم یه هویی یه کار برام جور میشه موقتی می گذرونم چند دفعه هم کارای خوب سراغم اومده

?Why

عضو جدید
با اون همه بدبختی که برا کاراموزی کشیدم دیگه داره از رشته ای که خوندم بدم میاد اخه کی میگه وقتی برا یه خانوم که قدرت خونده کاری ندارید اصلا قبولش کنید فکر نمیکنم همه شما ها وضعتون از من بدتر باشه که حتی امید هم برا پیدا کردن کار نداشته باشین.

کار.........................

واقعاً تو کارخونه جات اوضاع واسه خانوما سخت تره ...
ولی خوب از اون طرف استخدامیا هم که اگه مرد یا زن فرق نکنه ، همش زن میگیرن .
البته تو کارخونجات هم کنترل کیفیت رو قبضه کردنهااا ...
به هر حال ... من پیشنهاد میکنم یا زوم کنید رو یه آزمونِ استخدامی خاص و واسه اون آماده بشین یا واسه این که بیکار نباشین ... ارشد بخونین .

یه نصیحت مشهور که خطاب به همه دوستان میگم :
دیپلم که گرفتی ... برو دنبالِ کار ... اگه کارِ خوب گیر آوردی که هیچ ؛ اگه نه برو لیسانس بگیر ... اگه کارِ خوب گیر آوردی که هیچ ...اگه نه فوق بگیر ... اگه کار خوب پیدا کردی که هیچ اگه نه برو واسه دکتری ... اگه کارِ خوب گیر آوردی که هیچ اگه نه دیگه حقشه که خودتو خلاص کنی .

البته این یخورده قدیمیه ... چون شخصاً یه دکترای مکانیک میشناسم که خرجشو از حق التدریس دانشگاه و فیزیک درس دادن به کنکوریا! به زحمت در میاره .
و دیگه اینکه این کار رو در صورتی میشه کرد که یا دختر باشی یا یه پشتیبانی مالیِ توپ داشته باشیو و افکارِ بچه گونه ای مثِ ازدواج و ... به سرتون خطور نکنه .

خوب دیگه ... به اندازه کافی انرژی منفی پراکندم ... حالا واسه اینکه فضا عوض شه اینو گوش کنین .

آخرین ویرایش:

hughes

عضو جدید
سلام.بنده بعد از اینکه دوران کارآموزیم رو گذروندم تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم اومدم تو این رشته.3 تا مندس مکانیک پشت دستگاه فرز و تراش بودند و تازه چقدر هم کیف می کردند و از شغلشون راضی بودند که بعد از 6 ماه الافی تونسته بودند این شغلو گیر بیارند.بنده رفتم کاریابی گفتم جویای کار هستم و مسئولش(هر وقت قیافشو تو ذهنم تجسم می کنم یاد اون لحظه می افتم و از زندگی بیزار می شم) گفت:قبل از شما 46 نفر 9 ماه هست که تو صف هستند شما تشریف ببر آخر صف. و تازه حالا یه شرکتی میخواد یه مندس با ماهی 300 تومن بعد از هزار تا مصاحبه و گزینش و ... استخدام کنه.دوستان مقصر اصلی دانشگاه هست که درست و حسابی به ما درس یاد نداده و کلا دانشگاه از صنعت جداست .ماشاالله روز بروز هم ظرفیت ها رو دارند زیاد تر میکنند دانشگاه آزاد رو هم که حساب کنیم مغزمون سوت میکشه.لعنت به این زندگی.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.بنده بعد از اینکه دوران کارآموزیم رو گذروندم تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم اومدم تو این رشته.3 تا مندس مکانیک پشت دستگاه فرز و تراش بودند و تازه چقدر هم کیف می کردند و از شغلشون راضی بودند که بعد از 6 ماه الافی تونسته بودند این شغلو گیر بیارند.بنده رفتم کاریابی گفتم جویای کار هستم و مسئولش(هر وقت قیافشو تو ذهنم تجسم می کنم یاد اون لحظه می افتم و از زندگی بیزار می شم) گفت:قبل از شما 46 نفر 9 ماه هست که تو صف هستند شما تشریف ببر آخر صف. و تازه حالا یه شرکتی میخواد یه مندس با ماهی 300 تومن بعد از هزار تا مصاحبه و گزینش و ... استخدام کنه.دوستان مقصر اصلی دانشگاه هست که درست و حسابی به ما درس یاد نداده و کلا دانشگاه از صنعت جداست .ماشاالله روز بروز هم ظرفیت ها رو دارند زیاد تر میکنند دانشگاه آزاد رو هم که حساب کنیم مغزمون سوت میکشه.لعنت به این زندگی.
مقصر اصلی دانشجو ها هستن که درس رو سرهم بندی می خونن و فقط به فکر نمره هستند. همین دانشجوها می شن استادای فردا و نباید توقع داشت که اوضاع دانشجوهای بعدی بهتر بشه.

Bana8

عضو جدید
مشکل اینجاست که هرکی یه مدرک کارشناسی میگیره توقع داره کار خوب پیدا کنه با حقوق بالای 2 میلیون !!!
خوب اینجوری که نمیشه ... به کارفرما هم حق بدید که پرداخت حقوق های بالا برای هر کارفرمایی ممکن نیست
به نظر من هرکسی که تو رشته ای درس میخونه باید سعی کنه برای خودش تو اون رشته کار ایجاد کنه و توقع استخدام نداشته باشه

مثال میزنم ! مثلا یکی که رشته عمران رفته باید علاوه به کاری که میکنه خودش هم به صورت عملی وارد حرفه ساخت و ساز بشه
چون تو ایران یا کشورهای سطح پایین نمیشه از کارفرماها انتظار داشت

شمایی که میخواهی بری زیر دست کارفرما چرا واسه خودت مثل کارفرما کار ایجاد نمیکنی ؟ اون کارفرما هم یکی بوده مثل شما و واسه خودش کار تولید کرده
امروز شما مجبوری بری زیر دستش کار کنی ! شما هم اگه یکم تلاش کنید میتونید واسه خودتون کارفرما بشید

nimvar

عضو جدید
همكاري

همكاري

باسلام
اگر فكري درسرداريد وموافقيد بايكنفر ليسانس الكترونيك (خانم)فعاليت مشترك اقتصادي داشته باشيد ميتوانم همكار خوبي برايتان باشم . ضمنا من ساكن نوشهر هستم .بعدمسافت قابل حل است .

Petram

کاربر فعال
مقصر اصلی دانشجو ها هستن که درس رو سرهم بندی می خونن و فقط به فکر نمره هستند. همین دانشجوها می شن استادای فردا و نباید توقع داشت که اوضاع دانشجوهای بعدی بهتر بشه.

حق با شماست ،
مدرک گرفتن در ایران شده کیلویی ،، دوستان ببخشید قصد توهین ندارم ،،
قدیما اگر کسی‌ می‌خواست فوق لیسانس بگیره ،زمانی‌ از روی کتاب و دفتر بلند میشد که جوهر خودکارش تموم بشه.
مطمئن باشید که تا چند ساله آینده همه در ایران دکترا دارن.
بعد میگن با این همه دکتر بیکار چیکار کنیم ؟ کاری نداره ، برن درس بخونن فوق دکترا بگیرن ، بعد هم
برن پرفسور بشن .
آخرش هم همه بیکار ، تنها چیزی که می‌مونه ،، فقط به هم دیگه مهندس بگید ،،

BaBak.Turk

اخراجی موقت
من نمی دونم چرا انتظارتمون بالاست ...
ببینید من چند سال پیش وقتی وارده دانشگاه شدم هم زمان کار هم می کردم اولش کارگر ساده بود سال چهارم سرپرست کارگاه ماشین کاری شدم . و در حین کار یه چیزهایی هم یاد می گرفتم همیشه دنبال مسائل به روز بودم و هستم ..مثلا من الان کارشناسی ناپیوسته جامدات می خونم ولی لازم نیست حتما در این زمینه کار کنم در مورد مسائل سیلالات و پتروشیمی و ساخت و تولید کار کردم و همین طوری خودمو بردم جلو. یه گروهی با بچه های برق و مکانیک که دوستام بودن زدیم برای کار اینور و اونور می ریم مثلا آخریش شیراز راه اندازی خط تولید یه کارخونه بود بد نیست ولی خوب هم نیست اما خوب خرج شهریه دانشگاه آزاد و مخارج و قسط هامون از اونا در می یاد .
باز هرکی تخصصی داره بهم بگه شاید واسمون پیش اومد ما فرستادیمش یه جایی..
http://navasangroup.mihanblog.com

Bana8

عضو جدید
باسلام
اگر فكري درسرداريد وموافقيد بايكنفر ليسانس الكترونيك (خانم)فعاليت مشترك اقتصادي داشته باشيد ميتوانم همكار خوبي برايتان باشم . ضمنا من ساكن نوشهر هستم .بعدمسافت قابل حل است .

توصیه میکنم تا حد امکان از نظر اقتصادی با هیچ بنی بشری شریک نشید مگر اینکه طرف مورد نظر 100 در 100 قابل اعتماد بود ( که اونم بعیده چون فقط پدر و مادر 100 در 100 قابل اعتماد هستن )

کلاهبرداری تو ایران خیلی زیاده و اصلا کار عاقلانه ای نیست که با کسی شریک اقتصادی بشید ... تو اقتصاد حتی به پدر و مادرتون هم اعتماد نکنید
یا اگر هم مجبور شدید شریک بشید سعی کنید شریک کاری بشید و از نظر مالی پولی بینتون رد و بد نشه که کلاهبرداری پیش نیاد

کلاهبردارها کلا انسانهای حروم*اده و پست فطرتی هستن و باید خیلی مراقب بود

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
توصیه میکنم تا حد امکان از نظر اقتصادی با هیچ بنی بشری شریک نشید مگر اینکه طرف مورد نظر 100 در 100 قابل اعتماد بود ( که اونم بعیده چون فقط پدر و مادر 100 در 100 قابل اعتماد هستن )

کلاهبرداری تو ایران خیلی زیاده و اصلا کار عاقلانه ای نیست که با کسی شریک اقتصادی بشید ... تو اقتصاد حتی به پدر و مادرتون هم اعتماد نکنید
یا اگر هم مجبور شدید شریک بشید سعی کنید شریک کاری بشید و از نظر مالی پولی بینتون رد و بد نشه که کلاهبرداری پیش نیاد

کلاهبردارها کلا انسانهای حروم*اده و پست فطرتی هستن و باید خیلی مراقب بود

این دوست عزیز راست می گه. با هیچ کس شریک نشین، چون قطعاً به خاک سیاه می شینین.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق با شماست ،
مدرک گرفتن در ایران شده کیلویی ،، دوستان ببخشید قصد توهین ندارم ،،
قدیما اگر کسی‌ می‌خواست فوق لیسانس بگیره ،زمانی‌ از روی کتاب و دفتر بلند میشد که جوهر خودکارش تموم بشه.
مطمئن باشید که تا چند ساله آینده همه در ایران دکترا دارن.
بعد میگن با این همه دکتر بیکار چیکار کنیم ؟ کاری نداره ، برن درس بخونن فوق دکترا بگیرن ، بعد هم
برن پرفسور بشن .
آخرش هم همه بیکار ، تنها چیزی که می‌مونه ،، فقط به هم دیگه مهندس بگید ،،
به خصوص هر چی هم رتبه علمی بالاتر می ره، بی سوادتر می شن.

ali-10

عضو جدید
یکی منو دریابه
واسه ارشد از مهر شروع کردم ولی نتونستم طبق برنامم برم جلو حالا که بخودم اومدم دیگه نمیتونم جمش کنم ، چند تا سوال :

- موندم که آزاد ارزش داره که 5 ماه بشینم بخونم یا بزارم واسه سال بعد دولتی ؟
- واسه کار هم اقدام کردم ولی واسه من که میخوام از صفر شروع کنم (منظورم نداشتن تجربه کاری) تقریبا محاله که حالا حالاها کار پیدا کنم !
- اگه بشینم واسه ارشد آزاد بخونم فوقش اینه که اگه نتونستم شهریه رو جور کنم چون بواسطه همین خوندن واسه کنکور یه تسلط نسبی دارم میتونم واسه آزمون شرکت نفت امتحان بدم و اگه قبول شدم برم جنوب و بیخیال درس و ادامه تحصیل .
یکی از دوستام تو یه شرکتی مشغوله میگفت واسه جذب 2 مهندس مکانیک 800 تا رزومه اومده بود .
وای پس امثال من ول معطلند تو این اوضاع گند !

mahtab 2

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم رشتم کشاورزیه....عاشق کار با گل و اینام...گلخانه ام خیلی دوست دارم...
کسی کاری چیزی داره حتما حتما خبرم کنه
مررررررررررررسی

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی منو دریابه
واسه ارشد از مهر شروع کردم ولی نتونستم طبق برنامم برم جلو حالا که بخودم اومدم دیگه نمیتونم جمش کنم ، چند تا سوال :

- موندم که آزاد ارزش داره که 5 ماه بشینم بخونم یا بزارم واسه سال بعد دولتی ؟
- واسه کار هم اقدام کردم ولی واسه من که میخوام از صفر شروع کنم (منظورم نداشتن تجربه کاری) تقریبا محاله که حالا حالاها کار پیدا کنم !
- اگه بشینم واسه ارشد آزاد بخونم فوقش اینه که اگه نتونستم شهریه رو جور کنم چون بواسطه همین خوندن واسه کنکور یه تسلط نسبی دارم میتونم واسه آزمون شرکت نفت امتحان بدم و اگه قبول شدم برم جنوب و بیخیال درس و ادامه تحصیل .
یکی از دوستام تو یه شرکتی مشغوله میگفت واسه جذب 2 مهندس مکانیک 800 تا رزومه اومده بود .
وای پس امثال من ول معطلند تو این اوضاع گند !
اگر سربازی نداری هر کاری می تونه انجام بدی، اگر سربازی داری فقط درس بخون شاید که آفتاب سنوشتت در بزند.

mohsen_hosaini

عضو جدید
تازه فهمیدم که تو این رشته هیچی یاد نمیدن و همه چیز ازت میخوان از مهندس مکانیک میخوان (کار مهندس کامپیوتر ،برق ،صنایع، ) انجام بده درصورتی که ........
باور کن....
حاصل چند سال تجربه است این جمله

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
فعلاً هستیم ...
ساعت 2:05 نصفه شبه.
از بیکاری (نبودِ کارِ مناسب) واسه ارشد میخونیم ...
که اونم درست حسابی حسش نیست بخونیم ...
دلار 2100 ...
مس کیلویی 19300 ...
نمودارها همه رو به بالا ...
واسه فرار از احساسِ پوچی و بیفایده بودن ، میایم امثالِ اینجاها به سوالا جواب بدیم ! ...

همینا دیگه ...

sonya.b

عضو جدید
از من به همه کسایی که دارن از سر بیکاری واسه ارشد میخونن نصیحت!!! ول کنین تورو خدا!!! بخدا درس خوندن اصلا ارزش نداره!!! من وقتی لیسانسمو گرفتم کلی موقعیت کار برام بود حتی شرکت نفتم استخدامی زده بود زن هم میگرفت!! اما خل شدم گفتم بشینم برا ارشد بخونم!!! الان 5 ماه هست که فارغ التحصیل شدم!! اصلا از کار خبری نیست!! شرکتهای دولتی که دیگه زن نمیگیرن هرجا هم میرم واسه کار یا میگن زن نمیگیریم چندین جا هم بهم گفتن مشکل ما ارشد داشتنت هست!! ما لیسانس میخایم!! مدرک ارشد واسه هیچ کارخونه ای ارزش نداره!! فقط توقع خودتو الکی بالا میبره!! من که واقعا نا امید شدم!!! :w19: :w20:

zahra a

عضو جدید
من 20 سالمه
الان هم ترم 3 معماری هستم
از 18 سالگی هم تابستونا رو تو یک اداره دولتی به صورت پیمانی کار میکنم.
درسته که اون اداره اصلا به معماری ربطی نداره اما باعث میشه به ادمای زیادی آشنا بشم
تا شاید بعد از تموم شدن درسم بتونم با معرفی این آدما برم سر کار
اگر هم نشد همون اداره ی جوری دستم رو بند میکنم
اینا رو برای این گفتم تا در آخر بگم:
دوستای من ما جوونا تو شرایط فعلی باید انتظاراتمون رو ی مقدار بیاریم پایین
میدونم همتون درس خوندین تا ی کار خوب پیدا کنید اما در حال حاضر مدرک به درد نمیخوره
باید وارد کار بشین و با نشون دادن توانایی های خودتون رشد کنید و به اون مقامی که دوست دارین برسید.

karimi.85

عضو جدید
خیلی باحال بود......خندیدم
من شاغلم
دقیقا این داستان ها رو داشتم
به جای کار بچرخ دنبال پارتی
پارتی خودش کارو پیدا میکنه

eliham69

عضو جدید
سلام
سایت استخدامی ثبت نام کنین با توجه به رشتتون کار معرفی میکنن منم هم رشته ی شمام همین کاروکردم نتیجه گرفتم
موفق باشین

saeidrezaei65

عضو جدید
اگه می خوایند کار پیدا کنید برید تو شهرک های صنعتی،کارگاه به کارگاه،کارخونه به کارخونه در بزنید و سراغ کار بگیرید.برای رشته ما کار زیاد هست.
امیدتون هم فقط به خدا باشه،درسته پارتی خیلی کارا می کنه تو این مملکت ولی خدا هیچ تلاشی رو بی نتیجه نمیزاره.
http://www.estekhdami.org/
موفق باشید

saeidrezaei65

عضو جدید
بدون سابقه کاری اصولا قانون کار می دند یا حتی زیر این مبلغ،بستگی به کارفرماش داره و حتی جنسیت طرف جویای کار.
من جایی رو دیدم به مهندسش اول کار ساعتی پرداخت می کرده اونم یه مبلغ خیلی کم چون دختر بود.

بالا