کی دنبال کاره ؟

کی دنبال کاره ؟

• مجموع رای دهندگان
    47

mech63ir

عضو جدید
آقا من فکر کنم این تاپیک بیشتر به درد همه بخوره!!
بالاخره همه بیان موقعتشون رو بگن شاید از کسی جایی بشه کار جور کرد
چه اشکالی داره!! خیلی هم خوبه بنظرم.
من مهندس مکانیکم جامدات. دو ماه هم هست که دنبال کارم . کسی جایی رومیشاسه معرفی کنه بسم اله...http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif

playful

عضو جدید
گشتم نبود، نگرد نيست!!!
برو دنبال كار آزاد، در حينشم بگرد، تا پيدا كني.

raminbabak

اخراجی موقت
تبريز كه براي مكانيك كار هست كسي خواست اينجا درخواست كنه من بهش بگم كجاها نياز داره

amin dd

عضو جدید
توی این شهرک های صنعتی کار ریخته
من نمیدونم چرا همه دو دستی چسبیدن به تهران

?Why

عضو جدید
بعععععععععععععله ... کار هست ...
منم اخیراً سه جا واسه مصاحبه رفتم ....

اولیش رو که رفتم که بش خبر بدم ... (که میرم یا نه)
دومیش رو رفته که بم خبر بده ...
سومیش هم واسه اینکه خیالمون راحت بشه همونجا تموم کردیم .

اولیش یه شرکت بافندگی بود ! گفت بیا تعمیرات وایسا ... زیرِ دستِ اوستایِ کار که از کشورِ دوست و همسایه ، ترکیه بود (یه جوری حرفِ همو بفهمید دیگه !) ؛ سه شیفت ، 12 ساعته . حقوق دو ماه عقب . گفتیم باشه بریم خطو ببینیم ... یه آقای مهندسِ نساجیِ خوش تیپی اومد که نشونم بده ، از اول تا آخرش ، که پیچوندم اومدم بیرون ، سعی داشت بهم بفهمونه "من اینجا همه کارم !"
دومیش یه شرکت تولید قطعات پلاستیکی ماشین بود که واسه اینکه کارِ خطیرِ "نقشه کشی" رو بم بده کلی واسمون تاقچه بالا گذاشت ... که خوش بختانه چون مدارکِ فنی حرفه ایم (SolidWorks , CATIA , PLC CNC , Hydraulic , AutoCAD , ...) همرام بود ، زدم تو دهنش و دیگه شروع کرد به آسمون ریسمون بافتن که چقد میخوای بمونی و چند رو اضافه کار وا میسی و اخلاقت چطوره ! ادامه تحصیل میخوای بدی یا نه ! و مکانیک یعنی چی ! و پروسه ی طراحی ! چیه و ...
سومیش هم اجاق رو میزی و هود و سینکِ ظرف شویی میزد . اونم بعدِ کلی کل کل کردن باهام ، که طراحی ! چیه ؟؟؟ خطت چرا بده ؟!!! گفت برو خطِ تولید رو ببین ، رفتیم خطِ تولید رو ببینیم که دیدم 2 تا (بدونِ اغراق) 2 تا میز هست که چار نفر نشستن دارن قطعات رو سرِ هم میکنن ! پرسیدم دستگاه پرستون کجاست ! گفتن از صفحه های استیل گرفته تا لوله ها و پیچاشو از چین وارد میکنن و ما اینجا فقط سرِ هم میکنیم .
برگشتم یارو بم گفت خوب مندس ... فک میکنی چه کمکی میتونی بهمون بکنی ؟
گفتم هیچی .
گفت میتونی وایسی کنارِ بچه ها مونتاژ کنی ؟
گفتم نع .

کارِ اینجوری زیاد هست ...

alborz_3000

اخراجی موقت
بعععععععععععععله ... کار هست ...
منم اخیراً سه جا واسه مصاحبه رفتم ....

اولیش رو که رفتم که بش خبر بدم ... (که میرم یا نه)
دومیش رو رفته که بم خبر بده ...
سومیش هم واسه اینکه خیالمون راحت بشه همونجا تموم کردیم .

اولیش یه شرکت بافندگی بود ! گفت بیا تعمیرات وایسا ... زیرِ دستِ اوستایِ کار که از کشورِ دوست و همسایه ، ترکیه بود (یه جوری حرفِ همو بفهمید دیگه !) ؛ سه شیفت ، 12 ساعته . حقوق دو ماه عقب . گفتیم باشه بریم خطو ببینیم ... یه آقای مهندسِ نساجیِ خوش تیپی اومد که نشونم بده ، از اول تا آخرش ، که پیچوندم اومدم بیرون ، سعی داشت بهم بفهمونه "من اینجا همه کارم !"
دومیش یه شرکت تولید قطعات پلاستیکی ماشین بود که واسه اینکه کارِ خطیرِ "نقشه کشی" رو بم بده کلی واسمون تاقچه بالا گذاشت ... که خوش بختانه چون مدارکِ فنی حرفه ایم (SolidWorks , CATIA , PLC CNC , Hydraulic , AutoCAD , ...) همرام بود ، زدم تو دهنش و دیگه شروع کرد به آسمون ریسمون بافتن که چقد میخوای بمونی و چند رو اضافه کار وا میسی و اخلاقت چطوره ! ادامه تحصیل میخوای بدی یا نه ! و مکانیک یعنی چی ! و پروسه ی طراحی ! چیه و ...
سومیش هم اجاق رو میزی و هود و سینکِ ظرف شویی میزد . اونم بعدِ کلی کل کل کردن باهام ، که طراحی ! چیه ؟؟؟ خطت چرا بده ؟!!! گفت برو خطِ تولید رو ببین ، رفتیم خطِ تولید رو ببینیم که دیدم 2 تا (بدونِ اغراق) 2 تا میز هست که چار نفر نشستن دارن قطعات رو سرِ هم میکنن ! پرسیدم دستگاه پرستون کجاست ! گفتن از صفحه های استیل گرفته تا لوله ها و پیچاشو از چین وارد میکنن و ما اینجا فقط سرِ هم میکنیم .
برگشتم یارو بم گفت خوب مندس ... فک میکنی چه کمکی میتونی بهمون بکنی ؟
گفتم هیچی .
گفت میتونی وایسی کنارِ بچه ها مونتاژ کنی ؟
گفتم نع .

کارِ اینجوری زیاد هست ...
مندس دستت درد نکنه، حداقل تو این بیکاری، روحیه مارو بردی بالا. لحظاتی شاد داشتیم

amin dd

عضو جدید
من که نگفتم توی کارخونه لامبورگینی کار هست
توی این شهرک ها کارگاه های کار درست هم پیدا میشه...

raminbabak

اخراجی موقت
دوستان توقع زيادي نداشته باشيد كارشناس ارشد باشي از اون دستگاه چيزي ندوني مطمئن باش زير دست يه اوستا كار مي كني...

H4M3D

عضو جدید
من الان 2 ماه دارم هر روز روزنامه همشهري رو ميخونم براي كار .
براي من كه پايان خدمت ندارم و هنوز دانشجو هستم خيلي سخت ميشه جايي رو گير آورد.
البته من دنبال كار مربوط به مهندسي پايپينگ هستم.
هدفمم فقط كسب تجربه هستش و يه سابقه كاري جمع كنم اما هركي كه مكانيك باشه
و بگه كار نيست واقعا بي انصافي كرده.
درسته همه جا سابقه كار احتياج دارن اما توي اين 2 ماه كه هر روز روزنامه رو خوندم
براي بچه هاي جامدات انصافا كار زياد هستش.
امكان نداره 1 روز تو روزنامه نزده باشن نياز به مهندس مكانيك گرايش جامدات داريم،
شركت ماموت كه حدود 1 هفته هر روز آگهي ميدادمهندس مكانيك گرايش جامدات نياز داشت ، هم با سابقه كار هم بدون سابقه كار.

raminbabak

اخراجی موقت
موافقم براي جامدات كار هست.
در ضمن شما براي دوره چرا به فني حرفه اي تهران نميرين؟ فكر كنم دوره پايپينگ هست ها..؟

?Why

عضو جدید
خوبه ...
فقط دوستانِ بیکاری که مشغول شدن ، بیان همینجا بگن که چیکار میکنن ، شرایطشون چطوره ، حقوقشون چجوریه و ...
خودم اگه مشغول شدم ، حتماً میام میگم اوضام چطوره !

H4M3D

عضو جدید
موافقم براي جامدات كار هست.
در ضمن شما براي دوره چرا به فني حرفه اي تهران نميرين؟ فكر كنم دوره پايپينگ هست ها..؟
من دوره پايپينگ رو توي يك شركت مهندسي گذروندم ، حالا دنبال اينم كه بتونم برم جايي كار كنم
كه به عنوان سابقه كار برام محسوب بشه كه براي آينده فوق العاده نيازه.

juliosezar

عضو جدید
من اکثر جاهایی رو که دیدم واسه آگهی استخدام،نوشتن حداقل 3 سال سابقه کار.خب کسی که تازه میخواد شروع کنه،سابقه از کجا باید بیاره؟؟؟
اگه دوستان جایی زو بلدن که سابقه کار میفروشه بگن که ما بریم چند سال بخریم.
این مملکته ما داریم؟؟؟:eek:

raminbabak

اخراجی موقت
من دوره پايپينگ رو توي يك شركت مهندسي گذروندم ، حالا دنبال اينم كه بتونم برم جايي كار كنم
كه به عنوان سابقه كار برام محسوب بشه كه براي آينده فوق العاده نيازه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/308810-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D8%A8%D9%8A-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D9%8A-%D9%85%D9%83%D8%A7%D9%86%D9%8A%D9%83%28%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D9%83%29?p=4115997#post4115997
میتونی بیشتر توضیح بدی؟
من که رفتم سایش همچین آموزشی نبود
سايتش نيست ولي تا يك دو سال قبل بود ولي مطمئنم اصفهان داره.تو تهران هم خيلي از شركتها هستند كه اين دوره ها را برگزار مي كنند قيمتشون م دوروبره 300 400 هزار تومنه ولي ارزش دارند

H4M3D

عضو جدید
مرسي كار خيلي خوبي هستش اين بحث كاريابي.
من تا الان تقريبا به 20 تا شركت در زمينه پايپينگ رزومه فرستادم :D اما تا پايان خدمت نباشه خيلي سخته بتوني جايي كار كني ،‌مگر اينكه آشنا داشته باشي.

?Why

عضو جدید
من یه جا دیگه هم واسه مصاحبه رفتم ...
گفتن یه سه چهار ماه باید بری انبار کار کنی که با قطعات آشنا بشی ...
بعد سه چهار ماه ، بری آچار بدستی ... (توصیه میکنم که همگی ، تا جایی که میتونین از تعمیرات فاصله بگیرین)
بعد اگه همه چی خوب پیش رفت ایشالله ایشالله ، بری PM .
تو فرم هم ازم تعهد گرفتن که با حداقل سه ماه حقوقِ معوقه ، مشکل ندارم .
گفتش فردا مدیرعامل اومد بیا صحبتای نهایی رو بکن که فرداش که زنگ زدن ، گفتم منصرف شدم .
اینقد حال داد ...
اینقد صفا کردم ...
اینقد در پوستِ خودم نگنجیدم که گفتم شما رو هم تو این حالِ خوشِ "نع" گفتن به مدیرعامل سهیم کنم .

ولی یواش یواش دارم نگران میشم که نیمه دوم سال رو هم مجبور شم بیکار بگذرونم ...
تا ببینیم چی میشه .

آخرین ویرایش:

hasan6666

عضو جدید
من یه جا دیگه هم واسه مصاحبه رفتم ...
گفتن یه سه چهار ماه باید بری انبار کار کنی که با قطعات آشنا بشی ...
بعد سه چهار ماه ، بری آچار بدستی ... (توصیه میکنم که همگی ، تا جایی که میتونین از تعمیرات فاصله بگیرین)
بعد اگه همه چی خوب پیش رفت ایشالله ایشالله ، بری PM .
تو فرم هم ازم تعهد گرفتن که با حداقل سه ماه حقوقِ معوقه ، مشکل ندارم .
گفتش فردا مدیرعامل اومد بیا صحبتای نهایی رو بکن که فرداش که زنگ زدن ، گفتم منصرف شدم .
اینقد حال داد ...
اینقد صفا کردم ...
اینقد در پوستِ خودم نگنجیدم که گفتم شما رو هم تو این حالِ خوشِ "نع" گفتن به مدیرعامل سهیم کنم .

ولی یواش یواش دارم نگران میشم که نیمه دوم سال رو هم مجبور شم بیکار بگذرونم ...
تا ببینیم چی میشه .
جالب گفتي حال كردم-آفرين:lol:

?Why

عضو جدید
قرارِ از فردا پسفردا برم یجا که میلگرد تولید میکنه ، دستگاه تراش CNC شون که از اول که خریدن ، بیکار یه گوشه افتاره رو راه بندازم !
احتمالاً میدیدن که بیکار اونجا افتاده ، دلشون میسوخته با خودشون گفتن یکیو بگیریم انگولکش کنه دستگاهه بیکار نباشه !
بعدِ چهار پنج سال وقت تلف کردن تو دانشگاه ، قرارِ اُپراتوریِ تراش cnc بکنم که سه ماهه هم میشد یاد گرفت !
البته راضیمااا ... از بقیه کارایی که گفتن بیا واقعاً بهترِ .
8 تا 4 ؛ حقوق پایه ، بدون تاخیر .
از یه چی خوشحالم ولی ... به بهانه ی دستگاه تراش cnc ، یه لپ تاپ اژدها واسه خودم خواهم خرید که دلم زیاد نسوزه .
ولی باید FULL PORT باشه که همینم بیخودی کلی میبره رو قیمتش .
حالا از شرایطِ کار و محیط و سوتی هایی که خواهم داد هم مینویسم ...
ببینیم چطور پیش میره .

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک عالمه کار سراغ دارم.

شغل من فروش بستنی یخی به نهنگ ها در هنگام مهاجرت به قطب شماله، اینجا کلی ظرفیت خالی هست که از دوستان هم جهت همکاری دعوت می کنم.

• Like
واکنش ها: ?Why

mech63ir

عضو جدید
آقا کار هست توکلتون به خدا باشه. من بالاخره رفتم سر کار
خدارو شکر کارم خوبه. اما باید خیبی تلاش کنید. من 7 تا 8 ماه بیکار بودم انقد تلاش کردم و خدا آخر کمکم کرد.
انشالا موفق باشید همگی

?Why

عضو جدید
آقا من کارم رو ول کردم !
که بشینم ارشد بخونم !
اینقده مدیر کارخونه شاکی شد که پولِ این 15~20 روز رو هم بم ندادن ...
ما هم تریپ لارج بازی ورداشتیم همینجوری انداختیم اومدیم ...

ولی 20 میلیون تومن چک دارم دستشون ... دردسر نشه !؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
قا کار هست توکلتون به خدا باشه. من بالاخره رفتم سر کار
خدارو شکر کارم خوبه. اما باید خیبی تلاش کنید. من 7 تا 8 ماه بیکار بودم انقد تلاش کردم و خدا آخر کمکم کرد.
انشالا موفق باشید همگی
به جای من هم توکل کن.

amin dd

عضو جدید
از این چند میلیون شغل چیزی به شما نرسید؟؟؟؟؟
زمین که حتما رسیده..
مال ما که افتاد تو کویر لوت

آخرین ویرایش:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اون همه بدبختی که برا کاراموزی کشیدم دیگه داره از رشته ای که خوندم بدم میاد اخه کی میگه وقتی برا یه خانوم که قدرت خونده کاری ندارید اصلا قبولش کنید فکر نمیکنم همه شما ها وضعتون از من بدتر باشه که حتی امید هم برا پیدا کردن کار نداشته باشین.

کار.........................

بالا