کیفیت و ارزانی را با هم داشته باشید!

reyhanejvd

عضو جدید
[h=2]
[/h]
بدون شک بیشتر کسانی*که به دنبال خرید فرش ماشینی هستند دوست دارند تمام ویژگی*ها را با یک قیمت مناسب در خرید خود تجربه کنند، اما چگونه ممکن است؟ امروزه برای خرید برتر باید هزینه*های زیادی را متقبل شد که این موضوع در شرایط اقتصادی این روزها کمی دشوار است و مجبوریم از یک سری موارد مد نظر فاکتور بگیریم تا هزینه*ها را کاهش دهیم.

در این راستا سری می*زنیم به کاشان، زادگاه فرش ماشینی در کشورمان.

با وجود تولید کنندگان و کارخانه*های زیادی که در کاشان و در زمینه فرش در حال فعالیت هستند نمی*توان گفت که صد در صد تمام فر*ش های کاشان با بهترین کیفیت روانه بازار می*شوند.

از میان هزاران کارخانه تولید کننده فرش ۱۲۰۰ شانه می*توان به فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان، فرش ۱۲۰۰ شانه نگین مشهد، فرش ۱۲۰۰ شانه قیطران، فرش قیطران کاشان، فرش ترک و … اشاره کرد.
بهترین خرید فرش را انجام دهید

فرش ماشینی درابتدا خیلی به چشم نمی*آمد و مورد توجه نبود اما رفته رفته در میان مردم جایگاه خود را پیدا کرد. زیرا تلفیقی از هنر و زیبایی را در یک تولید به شیوه نوین و صنعتی می*توان مشاهده کرد..

در بافت فرش ماشینی کاشان، الیاف آکریلیک هیت ست (الیاف با حداقل پرز و حداکثر دوام) به کار می*رود که به سبب مقاومت در برابر عواملی چون حرارت و یا تابش نور آفتاب به صورت مستقیم موجب افزایش عمر فرش خواهد بود و این موضوعی است که بسیاری از مشتریان را برای خرید فرش کاشان ترغیب می*کند، علاوه بر این، به کار بردن اکریلیک هیت ست در بافت، فرش را در دسته فرش*های درجه یک قرار می*دهد..

برای داشتن فرشی با لطافت و نرمی زیاد، در میان انواع فرش ۱۲۰۰ شانه مانند فرش ۱۲۰۰ شانه پاتریس، فرش ۱۲۰۰ شانه مشهد اردهال و فرش ۱۲۰۰ شانه زمرد مشهد به جستجو باشید.
فرش محکم و سفت می خواهید؟

اگر به دنبال فرش*هایی با ماهیت سنگین وزن بودن هستید تا بر روی سرامیک*های شما لیز نخورد صبر کنید! دیگر نیازی به خرید فرش سنگین ندارید زیرا امروزه در حاشیه فرش*ها و در بخش زیرین آنها، تکه*هایی از چرم دوخته می*شود تا بر روی سطح مورد نظر فیکس شوند و سر نخورند.

اما در صورتی*که دوست دارید فرش محکمی را خریداری کنید به سراغ فرش*های با تراکم بالا بروید که در این میان اگر بخواهید مواردی را هم که تا اینجای مقاله برای شما ذکر کردیم در نظر بگیرید پیشنهاد ما فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ است.
طرح خاص فرش مد نظر شماست؟

دانستید که ویژگی*های زیادی در دل فرش ماشینی کاشان نهفته است، از دیگر خصوصیات این فرش می توان به تنوع بالای طرح و رنگ آن اشاره نمود.

طرح خاص صرفا مختص فرش دستباف و پر هزینه نیست بلکه می*توان در میان فرش*های ماشینی هم به این ویژگی دست یافت.

فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته یکی از گزینه*ها برای رفع نیاز شما در پیدا کردن فرش خاص و زیبا است که امروزه جزو آن از دسته از فرش*های پر فروش و فرش لوکس ماشینی قرار دارد و می*توان با خرید آن، یک تابلو فرش زیبا را بر روی زمین به چشم دید اما در نظر داشته باشید که این مدل فرش از سایر فرش*ها نازک*تر است و طرح*های بسیار شلوغ و پر نقش و نگار و یا فانتزی مناسب بافت با طرح برجسته نیستند.

شاید در این میان برای بعضی از شما این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که چگونه یک فرش را به صورت برجسته می*بافند؟ جواب این سوال جالب است.

کلیه دستگاه*های تولید و بافندگی فرش ماشینی، تمام سطح فرش را به صورت کاملا صاف و یکدست تولید می*کنند. اما در این نوع فرش*ها دو مدل نخ به کار رفته است. اکرولیک و نخ با جنس دیگری که نسبت به دما و حرارت واکنش نشان داده و منقبض یا جمع می*گردد. در مرحله بعدی و تکمیل روند بافت، در هنگام آهار کاری، فرش نمناک می*شود و زمانی*که وارد دستگاه*های خشک کننده می*شوند، در هنگام حرارت، نخ اکرولیک سالم می*ماند زیرا مقاومت بالا و زیادی دارد، اما نخ نوع دومی که در بافت استفاده شد، زیر حرارت دوام پایینی دارد و جمع می شود، در نهایت کار همین موضوع موجب خروجی فرش گل برجسته خواهد بود.

در فرش ماشینی کاشان به دنبال *هایی چون کرم، آبی و سرمه ای، گردویی، بادامی و …فر و طرح هایی شبیه به فرش دستباف باشید.
فرش شگی کاشان را می شناسید؟

در میان انواع فرش ماشینی، نوعی به نام شگی نیز وجود دارد که متشکل از پرزهایی بلند و خاص، سایزی در حدود سه برابر پرزها در فرش معمولی است که از نخ*های تکه تکه با نام پایل بافته می*شود و این موضوع به فرش و راه رفتن بر روی آن راحتی خاصی القا می*کند اما فراموش نشود که این پرزهای بلند، محلی مناسب برای تجمع خرده*هایی از مواد غذایی و … است، اما مزیت دیگر آن سبک وزنی فرش است.

تنوع در طرح و رنگ*های این مدل خاص از فرش ماشینی موجب شده است که ظاهر این فرش، مناسب برای ترکیب با دکوراسیون تمامی فضاهای خانه باشد.

در ترکیب الیاف فرش شگی، پشم و اکرولیک از عناصر اصلی می*باشند بشتر فرش*های شگی برای کاربرد در خانه و یا محل کار از جنس پلی استر خریداری می*شوند.

اما عمر این فرش*ها آنچنان طولانی نبوده و به صورت مقطعی می*توان از آن استفاده نمود. اما بد نیست برای مشاهده طرح*های مختلف این فرش و لیست قیمت فروشندگان مختلف، سری به فروشگاه*های اینترنتی فرش بزنید.
با فرش طرح افشان آشنا شوید

اکثر طرح و نقشه*های فرش ایرانی دارای ترنج است، یعنی یک بیضی یا یک طرح مرکزی وجود دارد که باقی طرح فرش نسبت به آن محوریت می*گیرد اما در فرش ۱۲۰۰ شانه طرح افشان، ترنج یا همان طرح مرکزی وجود نخواهد داشت و تمام فرش شامل حاشیه و طرح و نقش به صورت حاشیه*وار است و در اصل الهام گرفته از شاخه و برگ*های گیاهان است.

اگر فرش با زمینه روشن انتخاب کنید قطعا به فضای شما حس آرامش می*بخشد و همچنین مساحت متزل شما را بیشتر نشان می*دهد اما این را هم در نظر بگیرید که مدام لازم است فرش را به سبب رنگ روشنش مورد شستشو قرار دهید و اینگونه عمر کارکرد فرش کمتر می*شود.منبع:فرش ترک


 
بالا