ککککککککککککمممممممممکککک ککککککککککککک

102698

عضو جدید
سلام

لطفا نحوه ی به توان اعشاری رسوندن یه عدد اعشاری رو بهم یاد بدید (بدون ماشین حساب)
واقعا بهش نیاز دارم کمکم کنید

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام مهندس ..........خوبی؟؟
اخه چی کار؟

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اینا کپی پیسه ها :
خواهشا كمكم كنين و بگين كه مثلا 10 به توان 2/6- رو چه جوري حل ميكنيم؟؟؟؟؟

اولا کسرو ساده می کنیم . 2/6- همون 1/3- هستش . عدد 10 رو معکوس می کنیم (می شود 1/10) و 10 را با توان 1/3 می نویسم . در واقع علامت توان قرینه می شود .
اما در مورد مخرج که همان 10 به توان 1/3 است . مخرج توان نشان دهنده فرجه است و صورت توان نشان دهنده توان پایه است .

پس با این وجود 10 به توان 2/6- برابر است با 1 بر روی رادیکال 10 با فرجه 3 .

اگر مشکلی دیگری هست می تونم کمکتون کنم .

102698

عضو جدید
دوست عزیر ممنون از راه حلت ولی مسئله من چیز دیگه ایه مثلا بخواهیم عدد 0.002 رو به توان 0.14 برسونیم
اگه ممکنه اینو بهم یاد بده

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دوست عزیر ممنون از راه حلت ولی مسئله من چیز دیگه ایه مثلا بخواهیم عدد 0.002 رو به توان 0.14 برسونیم
اگه ممکنه اینو بهم یاد بده

:|
واسه چی می خوای؟؟

این تاپیکو تو تالار ریاضی بزن :|:eek:

102698

عضو جدید
میخوام کنکور ارشد شرکت کنم و تو درس خواص مکانیکی معمولا به مواردی ازین قبیل خوردم که تا به حال نتونستم راه حلی براش پیدا کنم.در هر صورت ممنون از راهنماییتون

arezoo_69

عضو جدید
توی کنکورهای جدید یعنی از وقتی که استفاده از ماشین حساب ممنوع شده ، شما هیجچوقت نیاز به محاسبه همچین چیزی پیدا نمی کنید . جایی اگر بخواید به توان برسونید اگر توان اعشاری باشه معمولا مضربی از 0.5 هست و اگرم مثلا 0.4 بود توان خودتون 0.5 درنظر بگیرید و براحتی از عددتون جذر بگیرید . مثلا وقتی 2 توان 1.4 باشه :
(2)*(0.5^(2)) = 1.4^(2)
کلا به خیال راحت عددا رو گرد کنید . خیلی جاها هم باید دقت کنید که قبل از محاسبه تا اونجا که می شه ساده کنید . مثلا اگر قرار باشه شما از دوتا فرمول برای رسیدن به جوابتون استفاده کنید و با عدد گذاری توی فرمول اول به یه عدد عجیب غریب رسیدید مثلا 0.14^(2.215) نیازی نیست این جواب رو بدست بیارید و به همین شکل توی فرمول دوم قرار بدید مطمنا با یه چیزی ساده خواهد شد .
اینایی که گفتم شاید خیلی بدیهی باشه ولی بعضیا توجه نمی کنن بهشون . البته با چندبار سوال حل کردن خود بخود دستتون میاد این چیزا .

102698

عضو جدید
سلام
ممنون از اینکه راهنمایی میکنید.امیدوارم با پیشنهاداتی دادین مشکلم حل بشه

بالا