کنکور دکتری زراعت

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
‌ ‌سلام
فايل زبان عمومي و استعداد را با جواب را اگر داري معرفي كن.
تشكر

کتاب آزمون های هوش و استعداد تحصیلی
ویژه آزمون ورودی دوره دکتری به انضمام سؤالات آزمون های سراسری و دانشگاهی
مطابق با آزمون دکتری 90 به چاپ رسیده است. برای دانلود نمونه سوالات استعداد تحصیلی به سایت www.iqt.ir مراجعه کنید

roshy

عضو جدید
سلام
خوبید؟
امسال 25 فروردین ازمایشی شرکت کردم تو کنکور دکتری زراعت برا همینم از 80سوال تخصصی هر 80 تارو جواب دادم.:biggrin:
از زبان هم از 100 تا 42 تا جواب دادم.:razz:
از استعداد هم از 60 تا 27 تا جواب دادم.:smile:

احتمال قبولیم چند درصده یعنی؟ یه حسی میگه شانس میاری و قبولی!:surprised:=))

roshy

عضو جدید
اینو من میگم و روی حرفمم هستم
اولا بچه تنبلای دانشگته آزاد هیچوقت پاهشون به مصاحبه نمیرسه
وقتی تو مصاحبه میری با خنده ملیحانشون دانشجوی خودشونو میگیرن
که فوقش یه مقاله داره اونم همایش
و منی که 50 تا مقاله آی اس آی و علمی پژوهشی دارم و جزء نخبگان هستم باید همین بشه و اینو بگم
4 جا مصاحبه رفتم
جلو چشمت میگن ما ندیده اسم آزاد و پیام نورو خط میزنیم
اصلا اسمشونو نیگاه نمیکنیم
اکثرا اینطورین و دید بدی دارن
ولی میشه شکستشون داد عین من
بالاخره مجبورن بگیرنت

سلام
خوبین؟ چه خبر امسال شرکت کردین ازمون دکتری 25 فروردین 91؟ چقدر سوالای تخصصی مشکل بودن دوستای من که تو سراسری بودن میگفتن بعضیاش خارج از منابع اونا بوده! من که نخونده بودم برا همین با خیال راحت هر 80 تا رو زدم!:biggrin:

roshy

عضو جدید
سلام

می خواهم برای آزمون دکتری زراعت سال 92 آماده شوم شنیدم که جزوه های دانشگاه مشهد ملاک امتحان دکتری قرار میگیرد می خوام بدونم تو این زمینه میتونید کمکم کنید جزهوه های دانشگاه مشهد رو چطوری میتونم پیدا کنم؟ سایتی هست که بشه جزوات رو دانلود کرد یا حداقل کتاب هایی که به دانشجویان معرفی میشه کدوم کتاب ها هستن که اونها رو بخریم و بخونیم؟
زراعت عمومی=کدام جزوه یا کتاب
فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی تکمیلی=کدام جزوه یا کتاب
فیزیولوژی جذب و متابلویسم رو از کجا بخونیم؟
امار=کدام جزوه و با کتاب
برا زبان انگلیسی کدام منبع رو مناسب میدونید؟

باتشکر از حسن توجه شما

ferdous

عضو جدید
سلام
من می خواهم در کنکور دکتری شرکت کنم اما نمی دانم چه جوری باید بخوانم. فکر می کنم بایستی چندنفری باهم بخونیم.

sey

عضو جدید
دوست عزیز سلام
برای دکترا جزوه های یک دانشگاه خاص مد نظر نیست.اما شما برای زراعت بطور کلی:جزوه:غلات و صنعتی دکتر کاشانی، فیزیولوژی دکتر پوستینی و دکتر احمدی، طرح دکتر پیغمبری
کتاب: طرح دکتر ولی زاده و رضایی، غلات دکتر کاشانی، آمار دکتر رضایی
موفق باشید

roshy

عضو جدید
سلام
امسال دکتری مثل سال 91 برگزار میشه فقط زمان امتحان زودتر و 18 اسفند 91 هستش

negar!

عضو جدید
سلام. من میخوام برا آزمون دکتری سبزیکاری آماده بشم.کسی میتونه برا منابع کمکم کنه؟چه کتابها و جزواتی معتبر و منبع سوال هستند؟ اگه کسی دکتری فیزیولوژی و اصلاح میخونه ممنون میشم کمکم کنه.

roshy

عضو جدید
سلام من اومدم باز اومدم خیلی سرافراز اومدم:biggrin: بچه ها من امسال رفتم تغییر رشته دادم و زیست گرایش فیزیولوژی گیاهی رو انتخاب کردمتو ازمون دکتری و نتونستم منابعشو پیدا کنم برا همینم نرفتم سر جلسه امتحان دوستمم رفت همون زراعت رو امتحان داد میگفت سوالا خیلی سخت بودن نتونست مجاز بشه حالا امسال تصمیم داریم به صورت جدی برای رشته خودمون بخونیم استادش گفته تکنولوژی بذر خوبه چون فیزیولوژی اشباع شده و... منم پایان نامه ام با تکنولوژی بذر مرتبط هست اما تکنولوژی بذر رو همین امسال اوردن و تبریز هم نداره و فقط گرگان دو نفر و اردبیل سه نفر پذیرش داشتن و ما میخواهیم از آزمون ها و جزوات اموزشی استفاده کنیم که اونا هم برای تکنولوژی بذر خدمات نمیدن به نظرتون بریم همون زراعت رو بخونیم با توجه به اینکه زراعت رو دوست داریم و به هر حال یک رشته جامعی هست و به گوش همه اشنا.بعد یک سوال دیگه هم دارم اونم این هست که مدرسان شریف رو انتخاب کنیم یا سنجش و دانش؟ به هر دو مراجعه کردیم و از مسئولینش شرایط رو پرسیدیم مدرسان شریف برام جذابیت بیشتری داشت چون خانمی که اونجا برامون توضیحات رو میداد خیلی جامع و کامل و با صبر و حوصله جواب میداد ولی برای سنجش و دانش از هیچی خبر نداشت.فردا هم یه سمینار برای ازمون دکتری توسط سنجش و دانش برگذار میشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:smile:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
بچه ها کسی کشاورزی (دکتری) گرایش های اصلاح و زراعت و فیزیولوژی شرکت کرده؟ منابع چی میخونین؟!

مرجان صدف

عضو جدید
بچه ها کسی کشاورزی (دکتری) گرایش های اصلاح و زراعت و فیزیولوژی شرکت کرده؟ منابع چی میخونین؟!

فیزیولوژی گیاهان زراعی =کوچکی
طرح های آماری در پژوهش های کشاورزی=عبدالمجید رضایی و ...
agricugture 1&2زبان
تکنولوژی بذر=سرمدنیا
تولید نباتات صنعتی =خواجه پور
زراعت غلات=نورمحمدی و ...
فعلا همینا...

بالا